شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در هلند

شرایط تحصیل در هلند

هلند به دلیل قابلیت های صنعتی و تحقیقاتی خود و برخورداری ار دانشگاه های با کیفیت در عرصه های فنی و مهندسی و ارائه دادن دروس به زبان انگلیسی، یکی از مقاصد برتر در اروپا برای دانشجویان می باشد. بیش از ۱۶۰ دانشگاه و مرکز تحقیقاتی در زمینه و رشته های مختلف در کشور هلند در حال فعالیت می باشند که انتخاب را برای علاقه مندان به تحصیل در هلند آسان کرده است. کشور هلند از جمله کشورهای عضو شینگن که در حوزه‌هایی صنعت، کشاورزی و توریسم در رتبه بالایی قرار دارد.

دانشجویان با تحصیل در هلند شانس پیدا کردن کار را برای خود افزایش می دهند. از همین رو علاقه مندان مهاجرت به هلند با سپری کردن مقطعی در این کشور می توانند با شانس بالاتر مشغول به کار در هلند شده و پس از آن اقامت این کشور را دریافت کنند.

برای آشنایی با شرایط کار در هلند این مطلب را مطالعه فرمایید: کار در هلند

دوره های تحصیلی در هلند

هلند دارای دو نوع موسسه است:

 • دانشگاه های تحقیقاتی: ارائه مدارک تحصیلی مبتنی بر تحقیق در یک محیط علمی در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
 • دانشگاه های علوم کاربردی (UAS): دوره های حرفه ای بیشتری را ارائه می دهند که تمرکز بر کاربرد عملی آموزش و پرورش در هنر و علوم است. دوره های UAS فرصت های بیشتری را برای دوره های کارآموزی و تجارب کاری فراهم می کنند.

دوره های دانشگاه های هلند را می توان به صورت تمام وقت و نیمه وقت مورد مطالعه قرار داد. مقاصد دانشجویی محبوب در هلند عبارتند از:

 • آمستردام
 • روتردام
 • اوترخت
 • گرونینگن
 • ماستریخت

مقاطع قبل دانشگاه

کلیه دروس و نظام آموزشی کشور هلند زیر نظر وزارت آموزش، فرهنگ و علوم این کشور ارائه می شود. دوره های ابتدایی (Basisonderwijs) در کشور هلند از ۵ سالگی شروع و ۶ سال به طول می انجامد.

دوره های دبیرستان در کشور هلند به ۴ گروه تقسیم می شود:

 1. دیپلم مقدماتی (VWO)
 2. دوره متوسطه مقدماتی (MAVO)
 3. دوره متوسطه پیشرفته (HAVO)
 4. دوره های آموزش حرفه ای (VBO)

دانش آموزان برای ورود به مقطع کارشناسی و تحصیل در هلند باید یکی از مدارک فوق الذکر را به دانشگاه ارائه داده و پس از الزامات موجود، موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند می شوند.

مقطع کارشناسی

طول دوره تحصیلات در مقطع لیسانس در دانشگاه های کشور هلند همانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، بین ۳ تا ۴ سال می باشد و طیف وسیعی از موضوعات را مورد مطالعه قرار می دهد. دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند، باید مدارک ۱۲ سال تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه دهند. با توجه به این نکته سوابق آموزشی مناسب فاکتور تاثیر گذاری برای اخذ پذیرش می باشد.

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

مقطع کارشناسی ارشد در هلند

دانشجویان برای ادامه تحصیل در هلند می توانند در یکی از مراکز آموزشی مورد نظر اقدام به اخذ پذیرش کنند.

 • کارشناسی ارشد
 • کارشناسی ارشد تحقیق
 • کارشناسی ارشد تربیت معلم

کارشناسی ارشد آکادمیک به طور معمول یک سال طول می کشد. دوره های کارشناسی ارشد با هدف توسعه مهارتهای لازم برای اشتغال برنامه ریزی شده است.

در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان در تحقیقات علمی شرکت می کنند و مهارت های تحلیلی خود را افزایش می دهند.

برنامه های کارشناسی ارشد در دانشگاه های علوم کاربردی بین یک تا چهار ساله و به منظور آماده سازی دانشجویان برای نقش های مدیریتی یا رهبری در یک حرفه خاص طراحی شده اند. اکثر دانشجویان در این دوره ها در حال کار در یک شغل مربوطه و تحصیلی نیمه وقت می باشند.

تحصیل در هلند

 • زبان تدریس

دروس دانشگاهی کشور هلند به دو صورت هلندی و انگلیسی ارائه می شود.

 • اگر دانشجویان برای دوره های انگلیسی اقدام می نمایند، باید در آزمون های IELTS یا TOEFL شرکت کنند.
 • گر دانشجویان برای دوره های هلندی اقدام می نمایند، باید مدرک B2 زبان هلندی را دریافت کنند.

دانشجویان برای بررسی شرایط زبان هلندی می توانند به وب سایت CNAVT مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز را بدست آورند. علاقه مندانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند اما مدرک ندارند نگران نباشند زیرا موسسه زبان آریانا پارس با داشتن دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

مقطع دکترا

بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور هلند به ۲ صورت تحصیل با بورسیه و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.

تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم به پرداخت هزینه در دانشگاه های کشور هلند می باشد، همانند اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس کشور هلند می باشد ولیکن در این مطلب شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی می پردازیم.

در جهت اخذ بورسیه تحصیل مقطع دکترا در کشور هلند فرد متقاضی می بایست پارامترهای ذیل را احراز نماید:

 1. مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
 2. مدرک دال بر تسلط کافی و زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶٫۵)
 3. جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor)
 4. داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و …

داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده، می تواند در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.

کمک مالی برای تحصیل در هلند

دانشجویان کارشناسی ارشد زیر ۵۵ ساله می توانند از بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های هلند بهره مند شوند. برای دریافت بورسیه های هلند، به یک حساب بانکی هلندی و شماره خدمات شهروندی نیاز می باشد، که بعد از ثبت آدرس محل سکونت در کشور هلند دریافت خواهید کرد. وام،  هزینه های تحصیل دانشجویان را پوشش می دهد و به صورت ماهیانه به حساب بانکی پرداخت می شود. بعد از فارغ التحصیلی باید طی ۱۵ سال این وام را به طور کامل بازپرداخت کنید.

بصورت معمول کمک های مالی دانشگاه های هلند به دانشجویان اتحادیه اروپا تعلق می گیرد. از همین رو شانس دانشجویان بین المللی برای اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد بسیار پایین می باشد. سایت های مفید برای بررسی دانشگاه های هلند و اخذ بورسیه:

حق کار و هزینه های تحصیل در هلند

به صورت معمول دانشجویان برای زندگی و تحصیل در کشور هلند ملزم به پرداخت هزینه می باشند. دولت هلند برای تسهیل کار دانشجویان حق کار دانشجویی در نظر گرفته است.

 • حق کار

دانشجویان در کشور هلند مجوز کار در محدوده ای ۱۰تا ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

 • هزینه های تحصیل

دانشجویانی که از کشورهای اتحادیه اروپا / EEA برای ادامه تحصیل، هلند را انتخاب می کنند، بطور میانگین سالی ۲ الی ۴ هزار یورو بابت تحصیلات پرداخت می کنند. مهاجرت به هلند از طریق تحصیل برای دانشجویان بین المللی با هزینه همراه می باشد. متوسط هزینه های تحصیل برای دوره های لیسانس ۶ تا ۱۵ هزار یورو در سال و برای دوره های کارشناسی ارشد ۸ تا ۲۰ هزار یورو در نظر گرفته می شود.

تحصیل در هلند

 • هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در هلند برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در هلند می باشد. برخی از نمونه های میانگین هزینه های زندگی در هلند در زیر آمده است:

 • صرف وعده غذایی در یک رستوران: ۱۵یورو برای هر فرد
 • اجاره خانه در حدود ۷۰۰ یورو ماهانه
 • رفت و آمد در حدود ۸۰ یورو در ماه

ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در هلند را داشته باشد، برای رفتن به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در هلند است.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی هلند

نحوه درخواست برای تحصیل در هر دانشگاه و دوره متفاوت است، هر چند تمام برنامه های کاربردی به طور مستقیم با هر موسسه به صورت آنلاین ارائه می شوند. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه های هلند:

 • گذرنامه
 • مدارک دانشگاهی
 • ریز نمرات تحصیلی
 • اثبات مهارت زبان
 • توصیه نامه، انگیزه نامه
 • رزومه یا CV

در صورت ارائه مدارک به گروه آموزش دانشگاه، تیم پذیرش دانشگاه به تجزیه و تحلیل می پردازد. در صورت جواب مثبت، نامه به دانشجویان ارسال می شود که با نامه پذیرش می توانند برای درخواست ویزا اقدام نمایند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

5/5 ( 1 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها
ثبت نظر

114 پاسخ به “تحصیل در هلند”

 1. امیر قربانی گفت:

  با سلام
  من ۴۱ ساله هستم و کارشناسی ریاضی از دانشگاه مشهد و کارشناسی ارشد ریاضی ازدانشگاه تربیت مدرس دارم. می خواستم برای کارشناسی رشته “تاریخ جهان” در هلند اقدام بکنم. آیلتس ۶٫۵ دارم اما سابقه کار بدون بیمه دارم. در آزمون ورودی ارشد رشته ریاضی هم رتبه ۲ بدست آوردم.
  به علت علاقه ای که به “تاریخ جهان”داشتم؛ در آزمون ارشد سال ۹۷ رشته “تاریخ جهان” هم شرکت کردم و رتبه ۶ را کسب کردم.

  خواستم بدونم آیا شانسی برای دریافت ویزای تحصیلی هلند و یا پذیرش تحصیلی هلند (در مقطع کارشناسی) دارم؟

  ممنون

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند را داشته باشید به خاطر سن شما شانس ویزا بسیار بسیار کم خواهد شد.

 2. خشايار گفت:

  سلام من دانشجوی رشته کامپیوتر هستم
  دو ترم توی دانشگاه آزاد درس خوندم
  امکانش هست که از سال بعد یعنی از ترم پنج برم هلند یا نه

 3. علیرضا ارغا گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم اخر مهندسی عمران دانشگاه ازاد با معدل ۱۵ هستم ، ۲۲ سال سن دارم دوسال سابقه ی تدریس و همچنین ایلتس ۶.۵ دارم ایا امکان تحصیل در رشته mba در کشور هلند رو دارم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   امکان تغییر رشته در حالت کلی نمی باشد ولی برای یکسری از رشته ها مثل رشته مدیریت ممکن است دانشگاه ها طبق شرایطی مثلا با ارائه سابقه کاری به شما اجازه تحصیل در این رشته را بدهند. تمامی شرایط را شما می توانید به صورت کامل در سایت دانشگاه ها ملاحظه نمایید.

 4. Pari گفت:

  سلام، من كارشناس مامايي(15.5) دانشگاه آزاد هستم، مشكلي براي دريافت مدرك زبان ندارم، آيا امكان ادامه ي تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد در هلند دارم؟! شرايطِ پذيرش كارشناسي ارشد مامايي در هلند چيه؟! ممنون ميشم راهنماييم بفرماييد🙏🏽

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   امکان گرفتن پذیرش در مقطع ارشد برای شما می باشد.مدرک زبان و مدرک تحصیلی شما در این مقطع بسیار مهم است.

 5. علی گفت:

  سلام . برای تخصص پوست می شود در هلند تحصیل کرد . مدرک زبان لازم است .من پزشک عمومی هستم . متشکرم

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   باید مدارک شما فرستاده شود در صورت مورد قبول واقع شدن شما می توانید برای تخصص اقدام نمایید. داشتن مدرک زبان الزامی می باشد.

 6. Ali گفت:

  سلام با مدرک لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه پیام نور و ایلتس 6.5 چقدر شانس گرفتن پذیرش تحصیلی برای مقطع فوق لیسانس دارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام گرفتن پذیرش برای مقطع ارشد برای شما امکان پذیر می باشد.البته کشور مقصد و دانشگاه مورد نظر شما بسیار مهم می باشند.

 7. علی گفت:

  با عرض سلام . 42 ساله هستم . لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه ازاد با معدل 12 . با 12 سال سابقه کار با بیمه . میخواستم در هلند در زمینه رشتهmba.در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنم . سابقه کار مدیریتی هم دارم . ایلتس 6. ایا با این شرایط امکان گرفتن ویزای تحصلی از هلند را دارم . سپاس فراوان.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام چون شما می خواهید تغییر رشته دهید هر دانشگاهی قوانین خودش را بابت ورود به ان دانشگاه را دارد. ولی امکانش می باشد و حتما باید آیلتس 6.5 داشته باشید.

 8. مصطفی گفت:

  سلام
  من 44 سالمه و لیسانس مکانیک از دانشگاه آزاد با معدل 16 دارم.
  برای تحصیل در رشته پزشکی تو کشور هلند محدودیت سنی وجود داره یا خیر ؟
  برای تحصیل در رشته دندانپزشکی چطور؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید.

 9. سعید گفت:

  سلام و عرض ارادت ، بنده 35 ساله هستم و لیسانس مدیریت دولتی از دانشگاه تهران با معدل 17/53 دارم و حدود 4 سال سابقه مدیریت در یکی از سازمان های شهرداری و قصد گرفتن پذیرش در رشته MBA از هلند را دارم ، میخواستم بدونم امکان اخذ پذیرش چگونه است ؟ و اینکه آیا همسر و فرزندم میتوانند همراه من به هلند از ابتدا بیایند یا خیر ؟ و هزینه تحصیل و زندگی چقدر می باشد . قبلا از همکاری شما سپاسگزارم .

  • آریاناپارس گفت:

   سلام شما برای مقطع فوق لیسانس نهایتا تا سن 34 سال شانس ویزا دارید ولی خوب میتونید اقدام کنید اگرچه شانس ویزا میاد پایین فقط اجازه ورود همزمان همراه رو هم ندارید.هزینه تحصیل و زندگی سالیانه به طور متوسط به ازای هر نفر حدود 18000یورو هستش.

 10. سحر گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل رشته میکروبیولوژی با معدل بالای 17 از دانشگاه آزاد شیراز هستم. قصد دارم که مقطع دکترا رو در کشور هلند ادامه بدم. واسه گرفتن مدرک زبان و معرفی نامه از استاد هم مشکلی ندارم ولی مقاله ای ندارم. میخوام بدونم که با این شرایط امکان گرفتن بورسیه رو دارم یا خیر؟ آیا داشتن مقاله ISI برای اخذ بورسیه در مقطع دکترا الزامی هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام دوست عزیز:
   اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکترا نیاز مند یک رزومه بسیار مفید و قوی میباشد که شامل مقالات isi _ مذاکره با سوپروایزر _ شرکت در کنفرانس های بین المللی – و…. داشتن مقالات isi به معنی حتما داشتنش نیست به خاطر این تکرار میشه که داشتن مقالات isi میتونه خیلی تاثیر گذار برای گرفتن بورسیه بشه . به خاطر این بنده هم به شما پیشنهاد میکنم که با ارائه حداقل یک مقاله isi با کیفیتت و معتبر شانس خود را در این مقطع بالا ببرید.
   لطفا برای اطلاعات بیشتر باما تماس حاصل فرمایید .

 11. سهند گفت:

  سلام
  من لیسانس مهندسی محیط زیست دارم از دانشگاه دولتی (روزانه)، 28 سال سن. دارای مقاله بین المللی، سابقه کار تخصصی و بیمه مرتبط، تسلط بر چندین نرم افزار روز و تخصصی محیط زیست ، تجربه تخصصی در رشته ام و کار در برند های معتبر خارجی، مدرک دوره های آموزشی از فنی و حرفه ای و بین الملیی معتبر. اما معدلم کارشناسی ناپیوسته ام پایینه 13.5. معدل دوره کاردانی ام هم 15.95 هستش. و در حال گرفتن مدرک IELTS. با این وجود امکان گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کشورهای اساندیناوی ، هلند و یا آلمان برای من وجود داره؟
  نروژ و هلند بیشتر مد نظرم هست یا اینکه ویزای کاری و دنبال کار باشم و بعد اونجا اقدام به ادامه تحصیل کنم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   از طریق ویزای کاری: الویت کارفرماها با افراد خودشان و فارغ التحصیلان خودشان میباشد تا آنهارا شاغل کنند مگرینکه درخواست شغلی داشته باشید.
   از طریق تحصیلی: مقطع ارشد 2ساله میباشد. حداقل ایلتس 6-6.5 مورد نیاز میباشد. (برای آلمان لازم است آشنایی در سطح A1داشته باشید)
   معدل بی تاثیر نیست ولی باید دانشگاهی انتخاب شود که با شرایط شما سازگارتر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 12. سعید گفت:

  با سلام

  من معدل 14.75 مهندسی کامپیوتر از دانشگاه دولتی و ارشد ژئوفیزیک از دانشگاه فردوسی با معدل 17.75 و 2 مقاله ISI در مقطع ارشد دارم. با داشتن مدرک تافل یا آیلتس چقدر شانس بورس دکتری ژئوفیزیک از دانشگاه کشور های امریکا و کانادا و سوئد و هلند رو دارا هستم ؟؟؟
  موضوع تحقیقاتی من در ارشد مربوط ب پردازش تصویر و سیگنال بود ک موضوعی کاملا کامپیوتری میباشدددد

  پیشاپیش از همکاری و همراهی شما سپاس گزارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   باید دانشگاهها بطور جداگانه بررسی شوند تا دانشگاهی مناسب شرایط شما پیشنهاد شود.
   این موضوع مربوط به بخش اجرایی کار میشود.
   شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما درتماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 13. سمیه گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  حدتکثر شرایط سنی ادامه تحصیل در مقطع دکتری در هلند چه سنی است؟ متولدین چه سالی؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در مقطع دکتری به شرط داشتن مقاله خوب و بروزمحدودیت سنی ندارد حتی تا بیشتر از 45 سال

 14. علیرضا گفت:

  سلام
  ببخشید معدل بالا در بورسیه دکتری فقط شامل مدرک کارشناسی ارشد میشه یا کارشناسی هم باید اینجور باشه
  و اینکه افرادی که کاردانی ، کارشناسی و سپس کارشناسی ارشد گرفتن به چه نحو است ؟
  درصورتی که مدرک کاردانی و کارشناسی کامپیوتر باشه و کارشناسی ارشد مدیریت بازاریابی بین الملل
  ایا میتوان بورسیه دکتری با فاند گرفت؟
  تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه چیزی که از همه مهمتر است داشتن مقالات بین المللی است حتی مهمتر از معدل . معدل های تمام مقاطع مهم و تاثیر گذار است و مدرک آیلتس نیز در حد 7 باید باشد

 15. علیرضا گفت:

  سلام وقت بخیر
  ارشد مدیریت بازرگانی خوندم دو مقاله دارم اما مدرک زبان ندارم چند درصد احتمال گرفتن بورسیه کامل دارم؟
  با تشکر

 16. علیرضا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من امسال ارشد مدیریت بازرگانی میگیرم و دو مقاله نوشتم ولی زبان مدرک ندارم تازه میخوام اقدام کنم
  شانس من در پذیرش دکترا چقدر هس در صورت داشتن یا نداشتن مدرک زبان؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   داشتن مدرک زبان آیلتس در حد 7 برای پذیرش دکتری در کشور هلند الزامیست و اگر مقالات شما بین المللی باشند شانس گرفتن ویزا را دارید

 17. محمد علی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  با توجه به اینکه بنده لیسانس علوم دامی با معدل 13 و کارشناسی ارشد تغذیه دام با معدل 14.90 هستم و در شرف گرفتن مدرک زبان و مقاله isi هستم امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کشور هلند شامل حال بنده هست؟ممنون میشم دقیق راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور هلند دو موضوعی که فرمودید الزامیست . یعنی داشتن مقاله بین المللی و مدرک آیلتس7 الزامیست برای اخذ بورسیه لازم است که مقاله شما را یک سوپروایزر تایید کرده و بر اساس آن به شما میزان بورسیه تعلق بگیرد

 18. علی گفت:

  سلام
  برای رشته دکترای مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی آیا میتوان برای بورس شدن اقدام کرد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله امکان بورسیه گرفتن را دارید البته مشروط به اینکه شما مقالات بین المللی و آیلتس 7 را داشته باشید تا این امکان برای شما فراهم گردد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله امکان بورسیه گرفتن دکتری در رشته خدمات بهداشتی را دارید البته مشروط به اینکه شما مقالات بین المللی و آیلتس 7 را داشته باشید تا این امکان برای شما فراهم گردد

 19. yas گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم برای دانشگاه های هلند مدرک لیسانس از دانشگاه ازاد چقدر تاثیر منفی میگذاره برای گرفتن پذیرش و بورسیه در کارشناسی ارشد؟ایا داشتن مقاله ی isi و GRE با نمره ی خوب میتونه بپوشونه تاثیر منفی اش رو؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در هلند دانشگاه آزاد نیز مورد تایید میباشد ولی برای ارشد شانس بورسیه بسیار پایین است . ولی در هر صورت از شروط اصلی بورسیه داشتن مقاله میباشد . gre الزاما نیاز نیست مگر آنکه دانشگاه شرط ورود دانشجو به دانشگاه را این آزمون قرار دهد وگر نه به صرف داشتن gre شانس بالا نمیرود

 20. صبا گفت:

  من 17 سالمه وامسال کنکور دارم میخواستم ببینم رتبه کنکور برای تحصیل در خارج مهمه یا نه واینکه برای چه کشورایی میتونم اقدام کنم که اونجا تحصیل کنم برای دانشگاه؟ ممنون میشم جواب بدین

 21. لیلا گفت:

  سلام
  برای اخذ پذیرش تحصیلی البته بصورت بورسیه یا فاند در مقطع دکتری از یک دانشگاه معتبر هلند و اخذ ویزای تحصیلی البته از طریق قانونی و داشتن وکیل در صورت داشتن تمام شرایط و ساپورت یک استاد از دانشگاه مقصد،چقدر باید هزینه کرد؟
  با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   موسسه میزان 5000 دلار را بابت پذیرش و اخذ ویزا برای بورسیه البته مشروط به داشتن مقاله isi با if بالا میتوان برایتان اقدام نمود

 22. Shahab گفت:

  سلام ٢٨ سالمه ميتونم برأي آموزش دوره زبان انگليسي مثلا برأي ٦ ماه به هلند برم كارشناسي نرم افزارم دارم أصلا راهي است كه برأي 6 ماه هلند بمونم كه اگر خوب بود داءميش كنم

 23. salar گفت:

  با سلام
  من از دانشگاه zuyd پذیرش گرفتم تو مقطع ارشد و منتظر پروسه ویزا هستم ودانشگاه گفت که باید 10000 یورو واسه زندگی پول داشته باشی,سوال من اینه که آیا پول باید اونجا بلاک بشه یا نیازی به این کار نیست چون کمی کسری دارم و اسه تمکن مالی قرض کردم.ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله در صورت انتقال پول به شما اجازه برداشت محدود از حساب را میدهند مگر آنکه بعدا با دانشگاه در مورد این قضیه صحبت کرده و شرایط را برایشان تشریح کنید وو در صورت موافقت بیشتر از حد مجاز برداشت شود

 24. Ali گفت:

  با سلام و خسته نباشید. من بورس خارج از کشور وزارت علوم برای مقطع دکترا قبول شدم. میخواهم اگر اوکی شد برم هلند. با یه استاد هلندی برای پذیرش مکاتبه می کردم بم گفت که شما برای ویزا به 1500 یورو نیاز دارید. اما توی سایت های مختلف و سفارت هلند خوندم که ویزای بلندمدت 60 یورو میشه! ممنون میشم اگر راهنماییم کنید چرا اینقدر تفاوت وجود داره!؟ آیا ویزای تحصیلی زیادتر از ویزای عادیه؟ آیا واسه تحصیل و اقامت چند ساله در مجموع اینقدر میشه؟ یا چیز دیگه ای هست؟!
  سپاسگذارم از توجه شما

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. باید ببینید دقیقا هزینه چه چیزی بهتون گفته اند. هزینه ای که سفارت از شما دریافت می کند برای پروسه های مختلف متفاوت است؛ اما اینقدر تفاوت قیمت وجود ندارد. شما هنگاهی که برای مصاحبه به سفارت تشریف می برید باید نشان دهید توانایی پرداخت هزینه های سال اول زندگی و تحصیل خود را دارید. این پول نیز در حساب خودتان است تا در کشور مقصد هزینه ها را پرداخت نمایید.

 25. یاسمن گفت:

  سلام روز بخیر
  من 16 سالم هست و امسال میرم سوم دبیرستان رشته ریاضی معدلم هم 17.81 . میخوام برای ادامه تحصیل به کشور سوئد یا اوکراین در مدارس شبانه روزی اقدام کنم . شرایط کدوم کشور بهتره؟ کدوم هزینه کمتری داره؟ شرایط پذیرش چیه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. گرفتن پذیرش تحصیلی در مقاطع قبل از دانشگاه برای شما امکان پذیر است. اما شانس ویزا فقط در کشورهایی مثل انگلستان، کانادا، استرالیا یا امریکا برای شما بالا است. در کشوری مانند هلند یا کشورهای دیگری که فرمودید مسأله ویزا است که شما را دچار مشکل خواهد کرد.

 26. وحیدی گفت:

  سلام 38 سالمه دارای مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوتر(فردوسی مشهد 13.80) و ارشد از دانشگاه آزاد مشهد(15.42) و هم اکنون دانشجوی ترم دو دکتری مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد تهران هستم ده سال سابقه مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه و ده سال سابقه عضویت هیات علمی در دانشگاه دولتی هستم دو کتاب و چند مقاله داخلی نیز دارم ایا امکان پذیرش در مقطع دکتری دانشگاههای معتبر هلند را دارم؟ مدرک زبان هم در حال حاضر ندارم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل مقطع دکتری در کشور هلند داشتن مدرک زبان حد اقل آیلتس 6.5 یا 7 الزامیست اگر به دنبال بورسیه هستید مقالات شما باید isi و یا بین المللی باشند . ولی درکل با توجه به تجربه کاری شرایط خوبی برای پذیرش دکتری دارید

 27. fati گفت:

  سلام شما میدونین شهریه حدودی رشته های پیرا پزشکی مقطع فوق لیسانستو هلند یا سوییس چقدره

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته های پیرا پزشکی کشورهای هلند یا سوییس یا کشورهایی در همین رنج برای یکسال حدود 5 هزار یورو در سال میباشدکه نسبت به دانشگاه و شهر متفاوت است

 28. fati گفت:

  سلام خسته نباشین من و همسرم دانشجوی رشته هوشبری دانشگاه سراسری هستیم نمرات جفتمونم عالیه.ولی ریز نمرات دیپلم همسرم خیلی پایینه.بنظرتون ما میتونیم هلند یا سوییس کارشناسی ارشدمون باهم بخونیم؟یا نمرات دیپلم همسرم تاثیر میزاره پذیرشمون؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. معمولا در اکثر کشورهای دنیا رشته های مرتبط با پزشکی و پیراپزشکی به زبان همان کشور ارائه می شوند. نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع فوق لیسانس تأثیر کمتری دارند. البته این مسأله بسته به رتبه بین المللی دانشگاهی که برای آن اقدام می کنید نیز دارد.

 29. محمد گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  دانشجوی سال اخر پزشکی دانشگاه تهران هستم…..مدرک b1 المانی و ایلتس 7.5 هم هستم
  معدلم هم 17
  1.ایا امکان ادامه تحصیل برای تخصص با دریافت حقوق هست؟
  2.انتخاب گرایش دست خودمه؟
  3.هزینه ها با پول دریافتی مطابقت داره؟
  خیلی ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما اول مدرک تحصیلیتون مورد تائید قرار بگیرد و با داشتن استاد راهنما در کشور هلند میتونید اقدام کنید.

 30. سپیده گفت:

  سلام من 24 ساله هستم فارغ تحصیل کارشناسی هوشبری با معدل بالا از دانشگاه سراسری علوم پزشکی. میخواستم لطفا راهنماییم کنید با توجه به شرایط من چه فرصتهای برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد در هلند ویا فنلاند و نروژ خواهم داشت؟ ممنونم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با پذیرش محدودیت یک بار در سال در کشورهای هلند، فنلاند و نروژ امکان ادامه تحصیل را دارید.

 31. بیتا گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم اگر بدون مدرک دیپلم وارد کشور هلند بشم در چه مقطعی من رو میزارند برای ادامه تحصیلم . داخل ایران زبان هلندی رو میخونم و تا مدرک B2 فکر میکنم این موسسه بهم تعلق میگیره.سنم هم 17 سال هست و قانونن میتونم وارد بشوم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. تا هر مقطع تحصیلی که مدرک آن را داشته باشید، ادامه آن را می توانید در کشور هلند بگذرانید.

 32. احدیت گفت:

  سلام وقتتون بخیر

  می خواستم در هلند زندگی و کار کنم شغلم پزشک عمومی هست

  در این باره می توانید راهنماییم کنید؟ تشکر

 33. هاله گفت:

  سلام با تشکر از پاسخ شما
  منظور از شرایط سنی چیست من ۳۱ ساله هستم.
  در کدام شهر هلند امکان خواندن دندانپزشکی هست ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   متاسفانه 31 سال سن مناسبی برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در دانشگاه های معتبر اروپا نیست

 34. هاله گفت:

  سلام با مدرک دیپلم ریاضی و پیش دانشگاهی ایران و آیلس ۶/۵ و مدرک دوره کامل زبان هلندی می توانم در هلند دندانپزشکی بخوانم ؟

 35. عرفان گفت:

  سلام
  مطمنید که باید مدرک آلمانی داشته باشیم؟ آلمان من نگاه کردم به سایت دانشگاه ها مدرک هلندی میخوان نه آلمانی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   دروس به زبان های مختلفی در کشور هلند ارائه می شود که یکی از زبان تحصیل در دانشگاه های هلند آلمانی می باشد

 36. سارينا گفت:

  سلام من ١٧ سالمه امسال سوم دبيرستان تموم ميكنم ميخواستم بدون ميشه قبل از كنكور تحصيل رو در سوئد ادامه بدم شرايط پيشدانشگاهي و دبيرستان هاي شبانه روزي به چه شكلي هست و مدرك زبان و معدل سال نهايي بايد در چه حدي باشه

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر مدرک زبان سوئدی را در سطح B2 داشته باشید می توانید اقدام کنید و معدل بی تاثیذ نیست ولی به تنهایی تعیین کننده نیست.

 37. احسان گفت:

  با سلام من دانشجو سال اخر دندانپزشکی هستم از کشور بلاروس میخواستم برای تخصص اقدام کنم لطفا شرایط پذیرش را توضیح دهیدو ایا بعد از پایان تخصص میتوان اقامت کشور هلند را گرفت.
  و یک سوال دیگر شما چه کشوری را برای تخصص پیشنهاد میکنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به اینکه اول مدرک شما رجیستر میشود و اگر مورد تائید کشور هلند قرار گرفت میتونید برای تخصص اقدام کنید.

 38. هومن گفت:

  با سلام
  ایا مدارک کارشناسی ارشد دانشگاه های ازاد واحد های تهران از نظر دانشگاه های هلند و المان جزو دانشگاه های معتبر برای گرفتن بورس کامل تحصیلی در مقطع دکتری در نظر گرفته می شود یا خیر؟
  لطفا برای هر کدام از کشور های المان و هلند به صورت جداگانه پاسخ دهید
  با تشکر از شما

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مدرک دانشگاه آزاد برای هر دو کشور آلمان و هلند برای پذیرش در مقطع دکتری مورد قبول می باشد.

 39. محسن گفت:

  سلام،خسته نباشید
  میخواستم بدونم من با مدرک دیپلم مکانیک ماشین الات سبک میتوانم از اقامت تحصیلی در کشور هلند یا المان استفاده کنم ممنون

 40. فرزانه گفت:

  سلام وقتتان بخیر
  من متاسفانه مدرک زبان انگلیسی ندارم.اما مدرک تست داف زبان آلمانی رو دارم و مایل به ادامه تحصیل در کشور هلند هستم.آیا با مدرک زبان آلمانی میتونم applyکنم برای کارشناسی ارشد؟ ممنون از لطف و پاسختان.

  • آریانا پارس گفت:

   خیر یا باید مدرک زبان ielts6 ارائه بدید یا مدر زبان رسمی کشور مقصد تا مجاز به تحصیل در مقطع ارشد کشور هلند شوید .

 41. علی رزقی گفت:

  سلام و خسته نباشید می خواستم ببینم که برای ورود به دانشگاه های دندانپزشکی هلند معدل چند و تو آزمون ورودی چه دروس میاد???

  • آریانا پارس گفت:

   شما با مدرک پیش دانشگاهیتون + مدرک زبان رسمی کشور هلند مجاز به پذیرش کرفتن در دوره ی دوساله ی پریمدیکال خواهید شد .
   بعد از گزروندن این دوره در صورت قبولی در آزمون ، مجاز به تحصیل در رشته ی دندان پزشکی کشور هلند خواهید شد .

 42. زهرا گفت:

  سلام.من دانشجوی سال آخر کارشناسی بیولوژی دانشگاه شهیدبهشتی هستم.معدلم15.برای مدرک زبان مشکلی ندارم به نظرشما شانسی برای پذیرش در دوره ی ارشد دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   بله البته که دارید شما با مدرک لیسانستون + مدرک زبان IELTS6 یا مدرک زبان رسمی کشور هلند می توانید برای پذیرش ارشد کشور هلند اقدام کنید .

 43. ژيلا گفت:

  سلام
  دختر من سوم دبيرستانه و درشرف گرفتن مدرك ايلتسه أيا باداشتن مدرك زبان ايلتس براي ادامه تحصيل درمقطع كارشناسي بازم نياز به زبان ألماني داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   ایشون با مدرک پیش دانشگاهیشون + مدرک زبان آلمانی یا داچ مجاز به پذیرش گرفتن در مقطع لیسانس کشور هلند می شوید .

 44. هومن گفت:

  با سلام
  من دارای فوق لیسانس مکانیک طراحی کاربردی از دانشگاه ازادتهران جنوب با معدل 17 هستم،از نظر زبان هم مشکلی ندارم،میخواستم بدونم از دانشگاه های هلند میتوانم بورسیه بگیرم یا خیر؟
  در صورت منفی بودن از کدام کشور میتوانم اقدام کنم؟
  ایا دارا بودن مدرک از دانشگاه ازاد مشکل ایجاد میکند؟
  و در اخرمن به چه مدارک دیگری نیاز دارم؟
  با تشکر از شما

  • آریانا پارس گفت:

   جهت اخذ پذیرش بورسیه در مقطع دکترا :
   معدل بالای 17
   حداقل 2 تا مقاله ی ISI
   IELTS 7
   فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
   توصیه نامه از استاد دانشگاهی
   رزومه ی تحصیلی خوب

 45. مقدسی گفت:

  آیا مدرک دانشگاه علمی کاربردی مورد قبول دانشگاهها این کشور است؟

 46. مریم گفت:

  سلام ، میخواستم بپرسم امکان تحصیل رایگان در مقطع ارشد در دانشگاه های دولتی هلند وجود داره ؟

 47. Sanaz گفت:

  سلام من الان مقطع دوم دبیرستان (دهم) هستم و قصد ادامه تحصیل تو هلند دارم. عمو هم اونجا زندگی میکنه. زبان انگلیسی هم در کانون زبان میخونم و تقریبا اخراشم. گرفتن مدرک B2 آلمانی هم برام چیز سختی نیست(فقط میتونم مدرک B2 آلمانی رو از کانون زبان بگیرم؟). معدلم تو این 9 سال بالای 19 بوده و امسال رشته ی تجربی رو انتخاب کردم و میخوام اگه بشه اونجا هم تو شاخه های پزشکی درس بخونم. میشه اطلاعات بهم بدین؟ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   شما اول باید مدرک زبان رسمی هلند رو ارائه بدید +مدرک پیش دانشگاهیتون بعد دوره ی 2 ساله premedical رو میگزرونید و در صورت قبولی در ازمون ورودی دورهی 5 ساله ی پزشکیتون شروع میشه.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 48. نگار گفت:

  با سلام میشه لطفا درمورد هزینه های تحصیل و اجاره ی خونه برای دانش آموزان دبیرستانی و کار در هلند کمی توضیح بدید؟ باید زبان هلندی بلد باشم یا نه؟ ما کسی رو در هلند نداریم؟هزینه های مدارس شبانه روزی هلند چقدره؟
  لطفا توضیح بدید…ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   هزینه ی یکسال زندگی و تحصیل در هلند حدود 70 تا 80 میلیون تومان می باشد
   و حق کار دانشجویی 20 ساعت در هفته نیز به شما تعلق می گیرد .

 49. اعظم امیری گفت:

  سلام، من تحصیلاتم کاردانی مامایی است وقصد ادامه تحصیل در رشته خودم در هلند میباشم آیا این رشته در دانشگاه های کشور هلند تدریس می شود، شرایط آن چگونه است، لطفا راهنمایی کنید

 50. مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده قصد تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در رشته حفاظت از حریق رو دارم ایا در هلند دانشگاهی مرتبط با این رشته رو داره؟سپاس ازشما

 51. م.رضوانی گفت:

  باسلام
  من در حال حاضر سال آخر کارشناسی ارشدرشته ی مدیریت و توسعه ی منابع انسانی HRD از دانشگاه UPM مالزی به صورتBy research هستم.البته حدود 21 واحد course هم به صورت اختیاری گذراندم و معدلم بالای 17 است.در حال نوشتن مقاله هستم و فکر میکنم تا سال دیگه 2 تا مقاله داشته باشم .مدرک آیلتس 6-6/5را میتونم بگیرم و زبان فرانسه هم میدانم چون لیسانس مترجمی فرانسه دارم .می خواهم برای مقطع دکترا در هلند اقدام کنم.چند سوال دارم.1-در صورتیکه سوپر وایزر پیدا کنم میتوانم بورس یا فاند بگیرم؟2-شرط سنی ندارد؟
  3-همسرم مهندس مکانیک است و به زبان انگلیسی مسلط است آیا اجازه کار تمام وقت را دارد؟4-فرزندم 12 سال دارد و تا به حال مدرسه ی ایرانی در مالزی میرفته الان کلاس 6 ابتدایی است.چطورمیتونه جذب مدارس انجا بشه ؟5-اگر ما برای Sep 2017 بخواهیم هلند باشیم کی باید اقدام کنیم و آیا بایدساپورت مالی نشان بدیم و به چه میزان؟6-در نهایت بعد از پایان تحصیلات دکترا میتونیم برای اقامت دایم اقدام کنیم؟و آخرین سوال غیر از هلند چه کشوری برای ما مناسب تر است ؟ مثلاانگلیس یا فرانسه؟

 52. بهنوش خرمی گفت:

  سلام,می خواستم بدونم میشه بدون داشتن مدرک زبان برای مقطع دکترا در هلند اقدام کرد؟و اینکه همسر من اجازه کار می تونن بگیرن؟از نظر مالی مشکل نداریم اگر امکانش هست هزینه هام به طپر تقریبی بفرمایید لطفا

 53. zahra گفت:

  با سلام بنده قصد ادامه تحصیل در رشته رادیودارو در کشور هلند را دارم راجع به نمره آیلتس اطلاع دارم. اگه ممکن راجع به تعداد مقالات isi. توضیح بدین. حتما باید داشته باشیم؟؟؟ و حداقل چند مقاله لازم است. شرایط معدل را دارم و در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل هستم ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام . داشتن مقاله ISI شانس شما را بیشتر می کند ولی بدین معنا نیست که اگر مقاله ای نداشته باشید نمی توانید اقدام کنید . در صورت تهیه یک یا دو مقاله می توانید برای این امر اقدام کنید

 54. حسن گفت:

  سلام. من قصد ادامه تحصیل در رشته متالورژی در مقطع دکتری را دارم. به زبان ایتالیایی انگلیسی هم نسبتا مسلط هستم. چگونه میتوانم . برای دکتری اقدام کنم. باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور هلند در مقطع دکترا نیازمند آیلتس حدأقل 6 و توصیه نامه های استاد می باشید

 55. hoda گفت:

  با سلام
  با وجود داشتن مدرک ایلس امکان پذیرش در دانشگاه های هلند وجود دارد؟
  حتی الامکان برای رشته فیزیوتراپی در مقطع لیسانس دانشگاهی که مصاحبه ورودی نداشته باشد را معرفی کنید.ایا ورودی انها دارای شرایط سنی میباشند؟
  متشکرم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در مقطع کارشناسی دروس به زبان هلندی و آلمانی بصورت معمول ارائه می شود . دانشگاه های هلند محدودیت سنی ندارند ولی برای اخذ ویزا دلایل قانع کننده را می خواهید

 56. حمید گفت:

  باسلام وعرض خسته نباشید. بنده امسال دیپلم مدرسه را گرفته ام ودارایه مدرک تولیمو انگلیسی هستم وخواهانه تحصیل در هلند هستم لطفا بنده رو راهنمایی فرمایید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور هلند در مقطع کارشناسی نیازمند مدرک B2 زبان آلمانی و مدرک پیش دانشگاهی می باشید.

 57. حداد گفت:

  با سلام
  من برای فرزندم که سال سوم دبیرستان را تمام کرده میخواهم ویزای تحصیلی در هلند بگیرم . پاسپورت دارد و تاتاریخ 94/7/4میتواند بدون وثیقه از کشور خارج شود .لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه میتوانم این کار را انجام بدهم .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   امکان ادامه تحصیل در این کشور برای شما میسر نمی باشد چون نیازمند مدرک زبان آلمانی هستید

 58. zahra گفت:

  در صورت پذیرش در مقطع دکتری آیا به همسر و فرزند 16ساله من ویزا داده میشه ؟آیا همسرم در هلند اجازه کار خواهد داشت؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   همسر و فرزند شما به صورت همراه با شما می توانند وارد کشور شوند ولی حق کار قانونی را ندارند.

 59. با سلام.وقتتون بخیر.علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه هلند هستم.با توجه به اینکه مورد تایید وزارت علوم ایران باشه و از همه مهمتر هزینه می باشد.شنیده ها حاکی از این می باشد که دانشگاه های هلند نه تنها هزینه ندارن بلکه حقوقی را هم تقبل می کنن.لطفأ راهنمایی کنید.با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در صورت اخذ بورسیه در این کشور به شما حقوق داده می شود که لازمه ی گرفتن بورسیه داشتن معدل بالای 17،دانشگاه خوب،مدرک زبان و مقالات ISI می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *