ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان

لهستان کشوری است که ثبات اقتصادی خود را در طول بحران مالی اروپا ثابت نگه داشته است و همچنین مکانی است که فرصت های امیدوار کننده ای را برای سرمایه گذاران فراهم می کند. فضای کسب و کار و همچنین رقابت اقتصادی در طی سال های گذشته رو به بهبود بوده است و اکنون کشور دارای یک اقتصاد موفق، یک بازار بزرگ داخلی، دسترسی به نیروی کار ماهر می باشد و شرایط ایده آلی را برای ثبت شرکت در لهستان فراهم آورده است.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت روشی محبوب برای سرمایه گذاران خارجی است زیرا امکان دسترسی بیشتر به بازارهای جدید را فراهم می کند. لهستان از سال ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه اروپا پیوست و یکی از بزرگترین بازارهای اروپای مرکزی در خود جای داده است. افراد در صورت ثبت شرکت و اخذ اقامت لهستان قادر خواهند بود بدون هیچ محدودیتی به سایر کشورهای اروپایی سفر کنند.

اقتصاد لهستان

طبق آخرین گزارش اقتصادی سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، اقتصاد لهستان با رشد ۴٫۲٪ در سال ۲۰۱۹، جایگاه خود را به عنوان چهارمین اقتصاد در حال توسعه جهان، ثابت نگه داشته است. بسیاری از کارآفرینان برای تأمین مشارکت ها و قراردادهای بسیار پر سود، شرکت هایی را در لهستان ثبت می کنند.

لهستان توسط بانک جهانی به عنوان یک اقتصاد پردرآمد طبقه بندی شده است و همچنین رتبه ۲۴ در شاخص سهولت انجام فعالیت های تجاری در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است. لهستان اقتصاد بسیار متنوعی دارد که در فهرست پیچیدگی اقتصادی در رتبه بیست و یکم قرار گرفته است. بزرگترین مؤلفه اقتصاد آن بخش خدمات (۶۲٫۳ درصد) و پس از آن صنعت (۳۴٫۲ درصد) و کشاورزی (۳٫۵ درصد) است. میزان بیکاری در کشور لهستان ۳٫۴ درصد تعیین گشته است.

لهستان در حال حاضر یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات دارویی عمومی و دستگاههای پزشکی در اروپا است. زمینه های اصلی سرمایه گذاری شامل کشاورزی، ساخت، خودرو، مواد شیمیایی، منسوجات، فرآوری مواد غذایی و در سالهای اخیر بازار املاک و مستغلات است.

انواع شرکت ها در لهستان

لهستان به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا بین انواع مختلفی از ساختارهای تجاری که به بهترین وجه مناسب نیازهای تجاری آنها باشد، انتخاب نمایند. لیست زیر ویژگی اصلی انواع اصلی شرکت های لهستان را شرح می دهد:

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود به عنوان یکی از محبوب ترین روش های ثبت شرکت در این کشور به حساب می آید. ثبت شرکت مسئولیت محدود در لهستان با یک یا چند شخص امکان پذیر می باشد. میزان سرمایه مد نظر برای ثبت شرکت در لهستان ۵٫۰۰۰ PLN حدود ۱۱۸۰ یورو است. لازم به ذکر است که حداقل ارزش سهام ۵۰ PLN تعیین گشته است. به صورت معمول سهامداران هیچگونه مسئولیتی در قبال تعهدات شرکت ندارند و اعضای هییت مدیره مسئولیت تعهدات شرت را بر عهده می گیرند.

شرکت سهامی

سرمایه گذران خارجی برای افزایش سرمایه خود تصمیم به ثبت شرکت در لهستان به روش شرکت سهامی می گیرند. به صورت معمول افراد برای انجام امور مرتبط ثبت کارگاه های صنعتی، کارخانه و یا فروشگاه های زنجیره ای ملزم به ثبت شرکت سهامی در لهستان می باشند. لازم بذکر است برای ثبت شرکت مجوز دادگستری الزامی است.

مشارکتی

در این نوع شرکت به صورت کلی حداقل سرمایه ای تعیین نشده است و سرمایه گذاران متناسب با طرح توجیهی خود میزان سرمایه لازمه را تامین می نمایند. در شرکت های مشارکتی، حضور حداقل دو شخص به عنوان سهامدار شرکت الزامی می باشد.

راه های ثبت شرکت در لهستان چیست؟

به صورت کلی افراد برای ثبت شرکت در لهستان ملزم به پیمودن مراحل تعیین گشته می باشند. از همین رو به طور اختصار مراحل را مورد بررسی قرار می دهیم.

نوع شرکت را انتخاب کنید.

انتخاب نوع شرکت از میان شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی و شرکت مشارکتی، اولین قدم برای شروع پروسه ثبت شرکت می باشد. انتخاب نوع شرکت از حساسیت به خصوصی برخوردار است، فلذا توصیه می شود با آگاهی کامل انتخاب نمایید.

نام شرکت را انتخاب کنید.

کسب و کار ملزم به داشتن یک نام اصلی است و بنیانگذاران قادر خواهند بود یک بررسی اولیه را انجام دهند و متناسب با شرایط نام تجاری مناسبی را انتخاب نماید.

پیش نویس اساسنامه را تنظیم کنید.

به طور قطع برای ثبت شرکت، سرمایه گذاران موظف به ارائه طرح توجیهی و پس از به تایید رسیدن، ملزم به تهیه و تنظیم اساسنامه می باشند.

حداقل سرمایه سهم را واریز کنید.

با توجه به اقامت از طریق ثبت شرکت، امکان افتتاح حساب برای افراد مقدور می باشد. در خصوص انتقال سرمایه، سرمایه گذاران برای ثبت شرکت در لهستان متناسب با نوع شرکت، میزان سرمایه مورد نظر را به بانک های لهستانی انتقال می دهند.

ثبت شرکت واقعی

برای ثبت شرکت به صورت قانونی، ارائه حساب بانکی که در مرحله قبل واریز شده است، الزامی می باشد. پس از جمع آوری مدارک مربوطه امکان ثبت در اداره ثبت ملی دادگاه امکان پذیر می باشد. در مرحله آخر، سرمایه گذاران باید شماره KRS را امور مالیاتی دریافت نمایند تا مراحل ثبت به اتمام برسد و شماره NIP را بدست آورند.

مالیات

شرکت ها در صورت فعالیت در کشور لهستان ملزم به ثبت نام در اداره مالیات می باشند. برای ثبت نام در اداره مالیات مدارکی نظیر اساسنامه شرکت، شماره آماری، گواهینامه REGON، گواهی بانکی و نامه ای از ثبت دادگاه ملی الزامی می باشد. لازم بذکر است برای استخدام شرکت ها باید در موسسه بیمه های اجتماعی و در بازرسی ملی کار ثبت نام کنند.

مزایای ثبت شرکت در لهستان

لهستان از نظر موقعیت اقتصادی مطلوب تجاری، تخصص کارآفرینی و پشتیبانی دولت از پتانسیل های مهم در شکل گیری استارت آپ برخوردار است. ترکیبی از این سه عنصر در تعدادی از زمینه های کلیدی تجارت یافت می شود و یکی از دلایل ثبت شرکت سرمایه گذاران دیگر کشورها در لهستان است. افراد در صورت ثبت شرکت در این کشور قادر خواهند بود که همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند. این روش از معدود روش هایی می باشد که مجوز ورود همراه را به افراد اعطا می کند.

موقعیت جغرافی لهستان

به واسطه حضور کشور لهستان در اتحادیه اروپا، ثبت شرکت در این کشور بسیار مفید می باشد. این کشور در قلب اروپا واقع شده و با سایر اعضای اتحادیه اروپا و کشورهای اروپای شرقی (اوکراین، بلاروس، روسیه) هم مرز است. این موقعیت جغرافیایی باعث دسترسی همه جانبه افراد به کشورهای دیگر اروپایی می باشد که بازار کار را به بهترین شکل هموار می نماید.

سیستم حقوقی شفاف

لهستان دارای یک سیستم شفاف مالیاتی و یک سیستم مالی توسعه یافته و پایدار است. علاوه بر این، لهستان دارای بزرگترین اقتصاد در اروپای شرقی و ششمین اقتصاد بزرگ در اتحادیه اروپا است. لازم بذکر است نرخ مالیات بر درآمد در کشور لهستان بسیار پایین می باشد و سرمایه گذاران می توانند از ویژگی مثبت بهره مند شوند.

مناطق ویژه اقتصادی

لهستان دارای ۱۴ منطقه ویژه اقتصادی است که در سرتاسر این کشور گسترش یافته است. این مناطق انتخاب شده اند که سرمایه گذاری ها از طریق یک سری معافیت های تشویقی و دسترسی به تسهیلات تجاری به سرمایه گذاری بپردازند. هر یک از چهارده منطقه دارای هیئت مدیره مدیریتی و ویژگی های خاص سرمایه گذاری هستند. سرمایه گذاران خارجی که تصمیم بر ثبت شرکت در لهستان را دارند، ملزم به دریافت مجوز عملکرد برای آن منطقه خاص می باشند.

مشکلات ثبت شرکت در لهستان چیست؟

علاوه بر مزایایی که راجع به آنها توضیح داده شد، ثبت شرکت در کشور لهستان گاها برای بعضی از افراد معایبی را نیز در بردارد که باعث می شود از تصمیم خود منصرف شوند و روش های دیگر مهاجرتی را امتحان کنند. با مطالعه صفحه مهاجرت به لهستان در وب سایت آریاناپارس از چگونگی روش های ورود به این کشور مطلع شوید.

هزینه های اجرایی

هر پروسه مهاجرتی متحمل هزینه های اجرایی می باشد و ثبت شرکت از این قانون مجزا نیست. به صورت معمول افراد برای ثبت شرکت در کشور لهستان هزینه ای معادل ۱۰ تا ۱۵ هزار یورویی را باید پرداخت نمایند. متناسب با شرایط زندگی و هزینه های موجود در اروپا، این میزان بودجه بالاتر از هزینه های زندگی ۲ سال در کشورهایی نظیر آلمان و اتریش می باشد.

مدت زمان اخذ اقامت

پروسه اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در لهستان به صورت معمول ۵ سال به طول می انجامد و سرمایه گذاران بیش از ۳ سال را باید در این کشور حضور داشته باشند. شرایط بدین صورت می باشد که در ابتدای کار اقامت یک ساله دریافت می نمایند و اقامت یک سال یک سال تمدید می شود. به صورت معمول بازه زمانی برای کسب اولین اقامت در حدود ۷ الی ۸ ماه در نظر گرفته می شود.

ناآشنایی با محیط

یکی از بزرگترین معایب ثبت شرکت نا آشنایی با محیط و بازار کار موجود در لهستان می باشد. از همین رو به سرمایه گذاران توصیه می شود که در ابتدای کار برای ویزاهای نظیر توریستی و تحصیلی اقدام نمایند و شرایط ثبت شرکت در این کشور را مورد بررسی قرار دهند. برای اطلاع از شرایط تحصیل در این کشور به صفحه تحصیل در لهستان مراجعه نمایید.

ثبت شرکت لهستان برای چه کسانی مناسب است؟

به صورت معمول ثبت شرکت در لهستان به افراد با شرایط زیر توصیه می شود.

 1. افرادی که بدنبال کسب اقامت در اتحادیه اروپا می باشند.
 2. افرادی که به دنبال تحصیل و کار در کشور لهستان نمی باشند.
 3. افرادی که طرح توجیهی مناسبی را برای سرمایه گذاری در این کشور دارند.

آریاناپارس تنها مرکز مشاوره در ایران می باشد که به طورت همزمان دارای مجوز رسمی اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد. شما دوستان عزیز می توانید با دریافت مشاوره رایگان از مشاورین و وکلای مجرب آریاناپارس مسیر مهاجرتی خود را به درستی انتخاب و آینده درخشانی را برای خود و خانواده اتان رقم بزنید.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

32 پاسخ به “ثبت شرکت در لهستان”

 1. Mr Josh Hawley گفت:

  سلام،
  من آقای جاش هاولی، وام دهنده وام شخصی است که وام فرصت زندگی را برای افراد، مؤسسات، سازمان ها و غیره فراهم می کند فقط در نرخ بهره 2٪ بدون وثیقه …. آیا شما نیاز به وام فوری برای پرداخت بدهی خود و یا آیا برای کسب و کار شما نیاز به وام دارید؟ شما توسط بانک ها و سایر موسسات مالی رد شده اید؟ آیا به وام یا وام مسکن نیاز دارید؟ تمام نگرانی های شما به پایان رسیده است، زیرا ما اینجا هستیم تا تمام مشکلات مالی خود را از گذشته دور کنیم.
  با ما تماس بگیرید از طریق ایمیل (Joshhawleyloanfirm@gmail.com) برای اطلاعات بیشتر ..

  با احترام!

 2. حسین گفت:

  سلام آیا اگر یک شرکت اینترنتی ساده در ایران داشته باشیم می تونیم این شرکت را به عنوان بیزنیسنس پلن معرفی کنیم در لهستان ثبت کنیم؟ ( این شرکت نیاز به مکان فیزیکی خاصی نداره) آیا برای این کار لازمه که شرکت در ایرانه ثبت رسمی شده باشه؟و این نوع شرکت ها برای ثبت چه مقدار سرمایه لازم دارن؟

  • علی سعیدی گفت:

   سلام. شرکتی که در ایران ثبت شده و کار می کند، می تواند شعبه و دفتر خود را در دیگر کشورهای دنیا راه اندازی کند. اما این مسئله منجر به دریافت اقامت نخواهد شد. برای دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در لهستان باید قواعد خاص سرمایه گذاری در این کشور را رعایت کنید تا اقامت شما تمدید شده و منتهی به اقامت دائم گردد.

 3. parham گفت:

  سلام

  شما فرمودید در متن مقاله که با 15000 یورو می شوذ شذکت ثبت کرد و اقامت گرفت اما در پاسخ یکی از دوستان گفتید که باید 51 درصد سهام به نام لهستانی باشه و اقامت نمیشه گرفت.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در قوانین جدید لهستان تضمینی بر دادن اقامت دایم از طریق قوانین گذشته ندارد و قوانین ثبت کشور در اروپا به صورت جامع یعنی همان سهم 51 درصدی در آمده است

 4. امیر گفت:

  سلام…ببخشید ایا برای ثبت شرکت می توان با ویزای شنگن به طور شخصی در لهستان ثبت شرکت کرد ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ثبت شرکت در لهستان باید 51%از سهام شرکت را به نام شخص لهستانی و 49%به نام خودتان باشد و نیاز به سرمایه اولیه 150 تا 200 هزار یورو می باشد.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   ثبت شرکت در کشور لهستان امکانپذیر می باشد ،اما منجر به اقامت دائم در کشور مقصد نمی شود.

 5. دریا گفت:

  با سلام.آیا با گرفتن اقامت لهستان میتوان در کشورهاسی دیگه مثلا آلمان زندگی و کار کرد؟در واقع اجازه کار وجود دارد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در صورت ثبت شرکت در کشور لهستان ، متقاضیان اجازه کار در کشور های اتحادیه اروپا را دارا نمی باشند و حق زندگی را در سایر کشورهای این محدوده دارند .

 6. الناز گفت:

  با سلام مي خواستم بدونم ثبت شركت براي ٥ نفر امكان پذير هست يا خير؟براي ٢ زوج و يك مجرد

 7. مجید گفت:

  با سلام و تشکر
  برای 4 نفر شریک متاهل که اقدام به ثبت شرکت نمایند آیا برای همسران و فرزندان زیر 17 سال نیز امکان اخذ اقامت فراهم است یا اینکه باید همسرانشان نیز به عنوان سهامدار و شریک در شرکت وارد شوند؟

 8. Shahrad گفت:

  چگونه میتوان بعد از ثبت شرکت وبدون اینکه شرکت فعالیتی داشته باشه اقامت دایم اروپا راگرفت یاواضحتر آنکه پس از دریافت اقامت باشرکتی که بنام خودم ثبت شده است وقصد فعالیت باشرکت ثبت شده را نداشته باشم نحوه نگهداری از این شرکتچگونه میباشد که بتوان فقط از اقامت اروپا استفاده کرد لطفا مبسوط راهنمایی فرمایید با تشکر واحترام.

 9. رو ح اله واشقانی فراهانی گفت:

  با سلام من فردی 38 ساله متاهل دارای یک پسر 5 ساله ومهندس مکانیک گرایش ساخت وتولید ودارای 14 سال سابقاه در شرکت خودرو سازی هستم ویک ویزا شینگن از آلمان سال 2004 در پاسپورتم دارم چگونه میتوانم مهاجرت به لهستان ویا کشور راحت تری داشته باشم ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   با اقدام به ثبت شرکت در لهستان می توانید برای اقامت شنگن استفاده کنید جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 10. انتصار گفت:

  سلام ايا مكر ميشود بدون اينكه شركت فعال باشد أقامت كرفت و ايا حتما بايد دو سالو اونجا باشيم يا ميشود فقط تردد كرد

  • آریانا پارس گفت:

   سالی یکبار اگر انجا حضور داشته باشید کفایت می کند + پرداخت مالیات سالانه 2000 تا 3000 یورو
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 11. مختار بابائی گفت:

  با سلام
  من از هند با شما تماس میگیرم /تحصیل من اینجا تمام شده و قصد مهاجرت به کشوری که اقمت دایم و سیتیزنی بدن را دارم/لهستان از طریق ثبت شرکت را با شرایط خودم مناسب دیده بودم که متاسفانه اولین بار تست که متوجه شدم نیاز به شریک محلی دارد و این نکته را هیچ کس نگفته بود.لطف کنید راهنمایی کنید که این شرایط هنوز هم هست و دقیقا شریک محلی چه جوری است؟ایا کشور دیگری دارید که شریک محلی نخواهد و با همین رقمها بشود اقامت دام گرفت. با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.به تنهایی هم می توان این کار را برای ثبت شرکت در لهستان انجام داد

 12. امین گفت:

  سلام
  برای ثبت شرکت داخل لهستان حتما لازمه که داخل ایران هم یکسال شرکت رو داشته باشیم
  و یا اینکه میشه با صرف هزینه تو لهستان یه شرکت تازه رو تاسیس کرد؟

 13. الناز گفت:

  آيا براي ثبت شركت نياز به سفر به لهستان داريم ؟
  آيا بعد از ثبت شركت ميتوانيد براي مديران اقامت يك ساله را بدون حضورشان در لهستان بگيريد ؟

 14. جاوید گفت:

  سلام. در حال حاظر برای ثبت شرکت چقدر سرمایه نیاز است؟ با تحقیق در سایت های مختلف قیمتهای متفاوتی دیده میشه. سرمایه واقعی برای ثبت شرکت واقعا چقدر است؟ ) برای من و همسرم، 30 و 24 ساله) آیا غیر از سرمایه اولیه هزینه های دیگری هم باید پرداخت بشه؟

 15. عباس گفت:

  سلام، برای ثبت شرکت به مدرک تحصیلی هم نیاز هست؟
  در صورتی که شرکت ثبت شد باید مکان مشخصی هم اجاره کرد و شرکت فعالیت روزانه داشته باشه؟
  چطور باید ثابت کنیم که شرکت در جهت اشتغال زایی موفق بوده؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ثبت شرکت در کشور لهستان نیاز به مدرک تحصیلی نمی باشید . در صورتی انجام فعالیت باید مکان مشخص و درآمد مشخصی هم داشته باشید

 16. حمید گفت:

  سلام . چطور میشه شخصا اقدام به ثبت شرکت در لهستان کرد؟ باید به چه مرکزی مراجعه کرد؟

  • ariana گفت:

   سلام
   اگر بدنبال اقامت گرفتن از کشور لهستان می باشید باید فردی که پاسپورت این کشور را دارد پیدا کرده و این فرد را سهام دار کنید.در غیر اینصورت به شما اقامت دائم تعلق نمی گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *