کشور اتریش یکی از مقاصد اصلی دانشجویان ایرانی می باشد که برای اطلاعات بیشتر به بررسی دانشگاه های اتریش می پردازیم و اطلاعات تاثیر گذاری را در اختیار علاقه مندان قرار می دهیم .

۱٫دانشگاه وین UNIVERSITY OF VIENNA :

دانشگاه وین برترین دانشگاه کشور اتریش می باشد که در سال ۱۳۶۵ میلادی در شهر وین شروع به فعالیت کرد و از حیث قدمت ، قدیمی ترین دانشگاه المانی زبان جهان می باشد که در رتبه بندی جهانی در جایگاه ۱۵۳ قرار گرفته است که کاملا متفاوت است و در رشته هایی رتبه های بهتری را دارند .

در حال حاضر حدود ۴۲ هزار دانشجو در دانشگاه وین مشغول به تحصیل می باشند که ۵۸درصد انان در مقطع کارشناسی و ۴۲ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند .

امار دانشجویان بین المللی در دانشگاه وین حدود ۱۳ هزار نفر می باشد که ۵۷درصد انان در مقطع کارشناسی و ۴۳ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند .

هزینه های تحصیل در دانشگاه حدود ۳۰۰ تا ۷۵۰ یورومی باشد که باتوجه به رشته ی انتخابی هزینه ها متفاوت می باشد و دانشجویان برای ادامه ی تحصیل مستلزم پرداخت هزینه می باشند .

دوره های تحصیلی در دانشگاه وین به زبان المانی ارائه می شود که در حال حاضر برای ورود نیازمند مدرک زبان المانی نمی باشید ولی با توجه به تغییر قوانین احتمال داده می شود که مدرک زبان را برای روز ویزا داشته باشید . در صورت تمایل به اخذ مدرک ربان المانی را دارند یا تمایل به اشنایی ان را دارند می توانند با شرکت در دوره های المانی موسسه ی زبان اریانا پارس در کمترین زمان به بهترین نتایج دست پیدا کنند .

رشته هایی همچون باستان شناسی ، جامع شناسی ، تاریخ ، ارتباطات و مطالعات رسانه ، سیاست ، انسان شناسی ، زبان های پیشرفته ، علوم زمین و دریا ، زبان شناسی ، امار ، فلسفه ، ادبیات و زبان انگلیسی حقوق ، اقتصاد ، علوم زیستی ، جغرافیا ، ریاضی ، مطالعات محیطی ، دارو سازی و دارو شناسی ، کامپیوتر ، شیمی ، فیزیک و نجوم از جمله رشته های برتر دانشگاه وین می باشند که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند .

۲٫دانشگاه فنی وین VIENNA UNIVERSITY OF TECHLOLOGY:

دانشگاه فنی وین که به TU WEIN معروف است برترین دانشگاه فنی این کشور می باشد که در سال ۱۸۱۵ میلادی در شهر وین اتریش تاسیس شد . این دانشگاه در میان ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا واقع شده است که این رتبه به عوامل و فاکتور های فراوانی بستگی دارد ، بطور مثال رشته ی علوم کامپیوتر که بهترین رشته ی دانشگاه می باشد در میان ۵۰ رشته ی برتر دنیاست .

در حال حاضر حدود ۱۷ هزار دانشجو در دانشگاه فنی وین مشغول به تحصیل می باشند که از این امار منتشر شده ۶۶ درصد انان در مقطع کارشناسی و ۳۴ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل میکنند .امار برای دانشجویان بین المللی متفاوت می باشد بصورتی که از حدود ۴۷۰۰دانشجو ، ۵۹ درصد در مقطع کارشناسی و دکترا مشغول به تحصیل می باشند .با توجه به رایگان بودن دانشگاه های کشور اتریش ، دانشجویان علاقه مند به رشته های مهندسی ،این دانشگاه را انتخاب می کنند و به ادامه ی تحصیل می پردازند .

بصورت کلی هزینه های تحصیل بین ۳۰۰ تا ۷۵۰ دلار بابت هر ترم می باشد که دانشجویان برای تحصیل مستلزم پرداخت ان می باشند .

دانشگاه فنی وین شامل ۸ دانشکده ی معماری و شهر سازی ، عمران ، مهندسی مکانیک ،مهندسی برق و فناوری اطلاعات ، ریاضی ، فیزیک ، مهندسی شیمی و علوم رایانه می باشد و رشته هایی همچون علوم کامپیوتر ، علوم مواد ، مهندسی عمران ، مهندسی الکترونیک ، ریاضی ، مهندسی مکانیک ، فیزیک و نجوم ، شیمی از جمله رشته های برتر دانشگاه فنی وین می باشند که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند .

موسسه ی مهاجرتی اریاناپارس راهی مطمئن برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش می باشد که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود با مشاورین موسسه در ارتباط باشید .

۳٫دانشگاه اینسبورگ UNIVERSITY OF INNSBRUCK :

دانشگاه اینسبورک یکی دیگر از دانشگاه های برتر کشور اتریش می باشد که در سال ۱۶۶۹ میلادی در شهر اینسبورک که در قلب رشته کوه های الپ قرار دارد و همواره پل ارتباطی بین اروپا ی شمالی و جنوبی بوده واقع شده است .

در حال حاضر حدود ۱۸ هزار نفر در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که ۵۶ درصد انان در مقطع کارشناسی و ۴۴ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند . حدود ۳۸ درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین امللی تشکیل داده اند که درصد پراکندگی مقاطع

به این صورت می باشد ، دانشجویان مقطع کارشناسی ۶۰ درصد کل را تشکیل داده اند . دانشگاه اینسبورک سابقه ی خوبی در زمینه ی تحقیقاتی دارد . با توجه به موافقت های فراوان و همکاریهای منایب توانسته اند در ارتباط با موثری با امریکای شمالی و اسیای جنوب شرقی ایجاد کند.از افتخارات این دانشگاه می توان به دریافت ۴ جایزه نوبل در گذشته و همچنین جایزه های اکادمیک مختلف اشاره کرد .

بصورت کلی دروس در دانشگاه به زبان المانی ارائه می شود و با توجه به قوانین جدید احتمال به این می باشد که برای ورود به دانشگاه ها نیازمند مدرک زبان المانی می باشید و در صورتی که مدرک زبان نداشته باشید می توانید با شرکت در دوره های المانی موسسه ی زبان اریانا پارس در کمترین زمان ممکن به بهترین نتایج برسید .

رشته هایی همچون فیزیک و نجوم ، اقتصاد ، زبان پیشرفته ، شیمی ، علوم کامپیوتر و اطلاعات سیستم ها از جمله رشته های برتر دانشگاه اینسبوک می باشد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند

۴٫دانشگاه گراتس UNIVERSITY OF GRAZ :

دانشگاه گراتس یکی از برترین دانشگاه های کشور اتریش می باشد که در سال ۱۵۸۵ میلادی در شهر گراتس اتریش تاسیس شد و از لحاظ قدمت دومین دانشگاه قدیمی کشور اتریش است .

دانشگاه گراتس رتبه ی اول تحقیقات در بسیاری از پروژه ها، همکاری ملی و همچنین بین المللی را از ان خود ساخته است. از دیگر افتخارات این دانشگاه می توان به ۹ جایزه ی نوبل دانش اموختگان ان اشاره کرد .

در حال حاضر حدود ۲۱ هزار دانشجو در گراتس مشغول به تحصیل می باشند که ۷۴ درصد انان در مقطع کارشناسی و ۲۶ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند .حدود ۱۰ درصد دانشجویان کل را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند که ۶۷ درصدشان در مقطع کارشناسی و ۳۳درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند . دوره های تحصیلی در دانشگاه معمولا بزبان المانی می باشد و به شما اجازه داده می شود که دوره های زبان را در خاک کشور اتریش سپری کنید و نیازمند مدرک زبان نمی باشید .با توجه به قوانین حال حاضر برای اطلاع از نیازمندی به مدرک زبان یا خیر با مشاورین موسسه  اریاناپارس در ارتباط باشید .

همچنین برای تحصیل دانشجویان مستلزم به پرداخت هزینه ای بین ۳۰۰ تا ۷۵۰یورو می باشند . رشته هایی همچون زبان شناسی ، زبان های پیشرفته ، ادبیات و زبان انگلیسی ، ریاضی از جمله رشته های برتر دانشگاه گراتس می باشند که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند .

بررسی چهار دانشگاه برتر کسور اتریش کمک شایانی به علاقه مندان تحصیل در این کشور می کند که انتخاب درست و مناسبی را برای ادامه تحصیل داشته باشند .شما می توانید با استفاده از شماره های تماس بصورت تلفنی با مشاورین موسسه ی مهاجرتی اریانا پارس مشاوره کنید .

برچسب‌ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *