شماره های تماس
021-44626415
021-44626418
021-44614125
021-44614190
021-44614197
021-44614717
021-88838298
021-88493117
#
021-44626415 021-44614125 021-44614197 021-88838298 021-44626418 021-44614190 021-44614717 021-88493117

دانشگاه های معتبر آلمان

دانشگاه های معتبر آلمان

یکی از جذاب ترین رویاهای دانشجویان تحصیل در دانشگاه های معتبر آلمان می باشد. این کشور اروپایی برای دانشجویانی که ممتاز هستند فرصت تحصیل رایگان در رشته مورد علاقه خود را فراهم کرده است. این یکی از عواملی است که موجب می شود هر ساله ده ها هزار دانشجو از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه های آلمان که دارای دروسی به زبان انگلیسی است اقدام به پذیرش و ثبت نام می نمایند.

افرادی که علاقه مند به تحصیل در کشورهای خارجی هستند می توانند آلمان را به عنوان یک مقصد تحصیلی خوب و معتبر بدانند. این کشور اروپایی به عنوان دومین کشوری در اروپا شناخته شده است که تعداد دانشگاه های ممتاز آن بسیار بوده و توانسته در میان۲۰۰ دانشگاه برتری که در اروپا قرار دارد بیشترین تعداد را به خود اختصاص دهد.

 

هدف آلمان پیمان برای تحصیلات عالی می باشد و بیشترین تمرکز خود را بر این اصل قرار داده تا بتواند ظرفیت آموزش را بالاتر از چیزی که در حال حاضر است ببرد. این کشور اروپایی برای دست یابی به این هدف خود برنامه ریزی های بسیاری انجام داده که موجب می شود تا سال۲۰۲۰ این توسعه بیشتر از چیزی که قابل تصور است افزایش داشته باشد.

در انشگاه های آلمان طرح های زیادی وجود دارد که یکی از آن ها طرح استعداد یابی است که بر روی علم نوین و نوآوری سرمایه گذاری می کند و هدف از این کار این است که مراکز تحقیقاتی موجود در دانشگاه ها بتواند رشد چشمگیری داشته باشد. در حال حاظر یکی از اولویت های آلمان جذب اساتید و دانشجویان خارجی می باشد چرا که در حال حاضر بیشتر جمعیت این کشور را افراد مسن در بر گرفته است.

دانشگاه های آلمان از لحاظ علمی در سطح بالایی قرار دارند اما هزینه تحصیل در این کشور به میزان قابل توجهی پائین است و همین امر موجب شده دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به دنبال تحصیل در دانشگاه های این کشور باشند. شهر مونیخ توانسته دو تا از بهترین دانشگاه های آلمان را برای خود ثبت کند و این در حالی است که شهر برلین به عنوان قطب اموزشی این کشور اروپایی شناخته می شود.

طی آماری که در سال۲۰۱۶ اعلام شده۴۳ دانشگاه آلمان به عنوان بهترین دانشگاه های جهان شناخته می شوند که در بین این تعداد۱۵ دانشگاه در میان دویست و پنجاه دانشگاه برتری که در جهان قرار دارد نام برده می شوند.

 

دانشگاه های برتر آلمان

۱ـ دانشگاه فنی مونیخ

یکی از دانشگاه های برتری که رد آلمان قرار دارد دانشگاه فنی مونیخ است که توانسته برای دومین بار به رتبه۶۸ در بین دانشگاه های جهانی و رتبه نخست را در میان دانشگاه هایبرتری که در آلمان وجود دارد به خود اختصاص دهد.

این دانشگاه به عنوان عضوTU9 شناخته می شود که در واقع انجمنی تشکیل شده از نه دانشگاه فنی المان است که بسیار قدیمی و معتبر و بزرگ است. این دانشگاه یکی از دانشگاه های معتبر آلمان است که هر دانشجویی برای تحصیل در آن لحظه شماری می کند تا بتواند از سوی این دانشگاه پذیرش شود.

۲ـ دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس مونیخ

یکی دیگر از دانشگاه های معتبر آلمان که در شهر مونیخ قرار دارد دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس مونیخ می باشد که بر اساس رتبه بندی جدیدی که در سال۲۰۱۷ انجام شده توانست از رتبه۷۵ بالاتر رفته و به مقام۶۸ برسد. این دانشگاه بزرگ به عنوان دومین دانشگاه برتر آلمان شناخته می شود و یکی از مراکز علمی بزرگ و قدیمی آلمان به شمار می رود.

۳ـ دانشگاه روبرت کارلزهیدلبرگ

این دانشگاه نیز یکی دیگر از دانشگاه های معتبر آلمان است که تا چند سال پیش مقام نخست را در بین دانشگاه های آلمان داشت اما در حال حاضر به عنوان۷۲ دانشگاه برتر جهان و سومین دانشگاه برتر آلمان نام برده می شود. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان به شمار می رود که در جنوب غربی هیدلبرگ واقع شده است.

 

۴ـ موسسه فناوری کارلسروهه، KIT

در سال جاری میلادی این دانشگاه توانست مقام۴ را در میان دانشگاه های آلمان به نام خود ثبت کند و در رده بندی جهانی در جایگاه۹۸ بایستد. این دانشگاه بزرگ در زمینه پروژه های تحقیقاتی بین المللی که داشته کیفیت بالایی را از خود نشان داده است که همین امر موجب شهرت و معروفیت آن در سراسر جهان گردیده است.

۵ـ دانشگاه هامبولد برلین

یکی از دانشگاه های معتبر آلمان که توانسته خود را در این لیست جای دهد دانشگاه هامبولد است که توانسته رتبه نخست را در میان دانشگاه های موجود در برلین برای خود کسب کند. این دانشگاه آلمانی در رده بندی جهانی توانسته با پنج پله صعود به مقام۱۲۱ در بین دانشگاه های برتر سراسر جهان دست پیدا کند.

شهرتی که این دانشگاه دارد بیشتر به دلیل رشته های هنر و علوم انسانی آن می باشد که توانسته دانشجویان پرآوازه ای را به سراسر جهان معرفی کند.

 

۶ـ دانشگاه آزاد برلین

یکی دیگر از دانشگاه های قرار گرفته در برلین دانشگاه آزاد آن می باشدکه توانسته جایگاه ۱۱۲ را در میان دانشگاه های برتر جهان به خود اختصاص دهد. این دانشگاه آلمانی در زیمنه های علوم انسانی و اجتماعی و علوم طبیعی تحقیقات بسیاری را انجام داده است که موجب شده به شهرتی جهانی دست پیدا کند. این شهرت موجب شده این دانشگاه از سوی دانشجویان بین المللی بسیاری به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل انتخاب شود.

۷ـ دانشگاه فرایبورگ

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان که توانسته رتبه ۱۶۳ را در لیست دانشگاه های برتر جهان به خود اختصاص دهد دانشگاه فرایبورگ می باشد. این دانشگاه در سال۱۴۵۷ میلادی تاسیس شده است و بیشتر در رشته های علوم اجتماعی و علوم طبیعی و علوم انسانی به تدریس می پردازد. دانشجویان بسیاری هستند که برای تحصیل در این رشته ها به این دانشگاه مراجعه کرده و درخواست پذیرش می کنند.

 

۸ـ دانشگاه فنی برلین

یکی دیگر از دانشگاه های برلین که توانسته در میان دانشگاه های معتبر آلمان معرفی شود دانشگاه فنی برلین می باشدو در رده بندی جهانی توانسته به مقام ۱۶۴ جهانی دست پیدا کند. این دانشگاه نیز در TU9 عضو بوده و رشته های علوم مهندسی در این دانشگاه با کیفیت بسیار بالایی تدریس می شود.

۹ـ دانشگاه ایبرهارلد کارل

این دانشگاه آلمانی امسال توانسته در رده بندی جهانی جایگاه پیشین خود را ارتقا داده و به جایگاه۱۶۳ دست پیدا کند. در این دانشگاه رشته های پزشکی، علوم انسانی و همچنین علوم طبیعی تدریس می شود که دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان پذیرش می کند.

اغلب دانشگاه های آلمان در رشته های مختلف دانشجویانی را از سراسر جهان پدیرا می باشند و دروس این دانشگاه ها به زبان آلمانی و انگلیسی تدریس می شود و دانشجویان می توانند بنابر شرایط خود و آشنایی با این زبان ها یکی از دروس را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

3/5 ( 2 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *