شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

زندگی در استرالیا

زندگی در استرالیا

زندگی در استرالیا یک تجربه جدید خواهد بود، اما خدمات پشتیبانی در موسسه شما و نیز سایر سازمان ها برای کمک به تنظیم راحت تر زندگی در استرالیا وجود دارد.

استرالیا یکی از شادترین کشورهای جهان است (گزارش جهانی خوشبختی ۲۰۱۷) و همچنین چهارمین کشور از ۳۰ بهترین شهرهای جهان را برای دانشجویان (رتبه بندی برتر دانشگاه QS در سال ۲۰۱۷)می باشد، مطمئن از وقت خود در استرالیا لذت خواهید برد و زندگی در استرالیا برای شما جذاب خواهد بود.

مهم نیست که چه نوع تحصیلاتی در استرالیا انجام دهید، آیا شما چند ماه یا چند ساله هستید، برخی تحقیقات و برنامه ریزی به شما کمک می کنند تا تجربه تحصیلی سالم و با ارزش را تجربه کنید. ملاحظات مهم و برنامه ریزی شامل موارد زیر است:

 • برنامه ریزی برای خروج شما
 • ورود به استرالیا
 • دسترسی به خدمات پشتیبانی برای زندگی در استرالیا
 • باقی می ماند ویزای سازگار است
 • کار در حالی که شما مطالعه می کنید
 • هزینه های زندگی در استرالیا و پیدا کردن محل اقامت
 • سلامت و امنیت برای زندگی در استرالیا

برنامه ریزی برای خروج

پس از پذیرفتن پذیرش برای تحصیل در موسسه و تأییدیه ویزای دانشجویی خود، مرحله بعدی شروع برنامه ریزی برای ورود شما است.

 • گذرنامه و ویزا:

بررسی کنید که گذرنامه شما حداقل ۶ ماه قبل از ورود شما به استرالیا معتبر است و شما تمام مدارک ویزای خود را دارید. همچنین در صورتی که گذرنامه خود را از دست ندهید، گذرنامه خود را به خوبی انجام دهید.

 • مدارک تحصیلی و مدارک تحصیلی دانشجویان

شما نیاز به تایید ثبت نام الکترونیکی (eCoE) و بسته اطلاعاتی دانشجویی خود دارید که از موسسه شما دریافت کرده اید.

 • پوشش بهداشتی در خارج از کشور (OSHC)

این یک نیاز برای ورود به استرالیا است، پس مطمئن شوید که قبل از خروج از خانه، سیاست پوشش بهداشتی شما مرتب شده است.

 • بیمه مسافرتی

همچنین باید در مورد بیمه مسافرتی که شامل مواردی است که OSHC شما ممنوع است – مانند پروازهای لغو شده، اسناد از دست رفته، مراقبت های دندانپزشکی و غیره

 • Airfares:

اطمینان حاصل کنید که شما از تاریخ و زمان پرواز خود آگاه هستید. جزئیات پرواز خود را در یک مکان امن و امن با گذرنامه و ویزای خود نگه دارید.

 • جزئیات تماس

ممکن است بخواهید لیستی از اطلاعات تماس اضطراری برای خانواده، همچنین سفارتخانه، محل اقامت و جزئیات موسسات خود داشته باشید. اگر از یک عامل آموزشی استفاده کرده اید، اطلاعات تماس خود را در مورد آنها نگهداری کنید.

 • پول استرالیا

مکان های مبادله پول در فرودگاه ها و شهرها وجود دارد، اما توصیه می شود تا قبل از خروج از کشور خود، یک ارز استرالیایی داشته باشید.

 • حمل و نقل از فرودگاه

این که آیا شما حمل و نقل عمومی، تاکسی، و یا شما توسط ارائه دهنده آموزش و پرورش خود را از فرودگاه برداشت، مهم است که شما تمام جزئیات، از جمله زمان، مسیر و اگر سفر شما توسط موسسه خود، جزئیات تماس آنها تنظیم شده است. اگر به نقشه نیاز دارید که به شما در گرفتن اقامت از فرودگاه کمک کند، آنها در فرودگاه موجود خواهند بود یا میتوانید قبل از خروج از آن چاپ کنید.

 • جزئیات اقامت

اطمینان حاصل کنید که آدرس جایی که در آن اقامت دارید و همچنین شماره تلفن و تأیید پرداخت (اگر قبلا برای اقامت خود پرداخت کرده اید).

گمرک و حفاظت مرزی

شما برای زندگی در استرالیا باید اطلاعاتی درباره مواد ممنوعه داشته باشید. حمل و نقل مواد مخدر از جمله ماری جوانا، شاهدانه، هروئین، کوکائین و آمفتامین در داخل و خارج استرالیا غیر قانونی است. تعدادی از مواردی که باید پس از ورود به استرالیا اعلام کنید شامل موارد زیر است:

 • اسلحه، سلاح و مهمات.
 • ارزش پولی A $ 10،۰۰۰ (یا معادل خارجی).
 • برخی از داروها.

شما همچنین باید آگاه باشید که به عنوان بخشی معمول از کار آنها، ماموران گمرک و مرزبانی ممکن است در هر زمان مسافران سوال کنند و همچنین سگ های آموزش دیده برای تشخیص مواد مخدر غیر قانونی یا ممنوعیت واردات استفاده می شود.

اگر شک دارید، کالا خود را اعلام کنید یا از مشاور یک گمرک و مرزی برای مشاوره بگیرید. اعلام کالاها لزوما به این معنی نیست که بار شما مورد بررسی قرار می گیرد.

افرادی که عمدا مقررات گمرک گمرک و مرزهای استرالیا را نقض می کنند ممکن است جریمه شوند یا به دادگاه می روند. شما همچنین می توانید اطلاعات مربوط به وزارت امور داخله پیدا کنید.

وزارت کشاورزی و منابع آب

در هنگام بسته بندی اقلام شخصی شما مهم است که نیازهای زیست محیطی استرالیا را بررسی کنید. میوه های تازه و سبزیجات، گوشت، مرغ، گوشت خوک، تخم مرغ، محصولات لبنی، گیاهان یا دانه های زنده را ندهید.

بعضی از محصولات به کشور اجازه نمی دهند در حالی که سایر محصولات نیاز به شرایط واردات سختگیرانه دارند. شما می توانید سیستم شرایط واردات بیولوژیک گروه (BICON) برای پیدا کردن شرایط واردات دقیق که در آن کالاهای مختلف ممکن است به استرالیا آورده شوند.

اگر از یک آیتم مطمئن نیستید، آن را در کارت Passenger Incoming که شما در هواپیما دریافت می کنید، اعلام کنید یا آن را به طور کلی وارد نکنید. عدم اعلام اقلام می تواند منجر به یک جریمه یا جریمه بالقوه شود.

ورود به زندگی در استرالیا

هنگامی که شما به یک فرودگاه استرالیا می رسید، ابتدا باید از طریق مهاجرت و ترخیص کالا از گمرک بروید. اگر برای کمک به پیدا کردن راه خود به کمک نیاز دارید، فقط از کارکنان خطوط هوایی یا یکی از مقامات مرزی در ناحیه ورودی بپرسید.

افسر ترخیص شده سند مسافرت و ویزا را بررسی خواهد کرد و پس از پاکسازی، شما قادر به جمع آوری چمدان خود برای انجام فرآیندهای تصویب گمرک و قرنطینه خواهید بود. اطلاعات بیشتر در مورد آنچه انتظار می رود هنگام ورود به فرودگاه در وزارت امور داخلی در دسترس است.

رفتن به خانه جدید برای زندگی در استرالیا

قبل از رسیدن به استرالیا و برای زندگی در استرالیا باید مسکن را ترتیب دهید، حتی فقط برای چند روز اول. آدرس محل اقامت خود را برای آماده شدن برای نشان دادن تاکسی و یا ماشین استخدام، یا دستورالعمل های دقیق در صورت استفاده از حمل و نقل عمومی، بنویسید. اگر موسسه شما از فرودگاه شما را برداشته باشد، شما دقیقا همان جایی که باید بروید.

هفته برگزاری

بعضی از موسسات هفته گرایش (همچنین به عنوان “O Week” شناخته می شود) برای دانش آموزان جدید اجرا می شود. این معمولا در آغاز سال و در طول هفته برگزار می شود؛ شما در مورد موسسه خود یاد خواهید گرفت، تورهای تسهیلات را می گیرید و ملاقات می کنید افرادی که در موسسه شما نیز تحصیل خواهند کرد. شما معمولا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد هفته گرایش موسسه خود را در وب سایت خود، مانند برنامه کامل فعالیت ها پیدا کنید.

اگر موسسه شما دارای یک هفته “O” باشد، مهم است که در آن شرکت کنید تا بتوانید بیشترین استفاده را از موسسه خود و تجربه تحصیلی داشته باشید.

محل اقامت برای زندگی در استرالیا

هنگامی که شما تأیید کرده اید که در آن تحصیل می کنید، می توانید محل اقامت خود را که نیاز و بودجه شما را می گیرد جستجو کنید. برخی از نکات در هنگام جستجو برای اقامت عبارتند از:

 • هزینه ها متناسب با وضعیت، شهر و نوع اقامت شما انتخاب می شوند.
 • همیشه هزینه کل و سایر هزینه هایی را که ممکن است برای پرداخت هزینه لازم است، تایید کنید، مانند هزینه های اوراق قرضه و خدمات.
 • در نظر بگیرید که فاصله آن از محوطه دانشگاه شما چیست و آیا از طریق حمل و نقل عمومی، مانند اتوبوس یا قطار، به راحتی قابل دسترسی است؟
 • پیدا کردن مراکز خرید، بیمارستان ها و مراکز خدمات اضطراری و امکانات دیگر در این نزدیکی هست.

اقامت کوتاه مدت

گزینه های اقامت کوتاه مدت که برای زندگی در استرالیا ممکن است بخواهید، عبارتند از:

 • خوابگاه ها و نرخ تخفیف در هتل ها.
 • مسکن موقت که ممکن است از طریق موسسه شما در حالی که شما حل و فصل شده است. با کارکنان پشتیبانی بین المللی موسسه خود تماس بگیرید یا برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت خود مراجعه کنید.

اجاره ای

شما خودتان یا با دوستانتان می توانید اجاره کنید. این را می توان از طریق یک نمایندگی املاک و مستغلات یا خصوصی انجام داد. هنگام اجاره یک ملک، شما باید یک سپرده امنیتی یا «اوراق قرضه» (معمولا ۴ هفته اجاره) و همچنین اجاره بها (همچنین معمولا چهار هفته) پرداخت کنید. پیوند برای خراب کردن هر گونه آسیب که شما، همسران خانه و یا مهمان خانه های خود را در هنگام اجاره به مالکیت می دهد. بعضی یا همه از این مقدار ممکن است به شما پس از پایان قرارداد اجاره ای شما، به شما بازگردانده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حقوق و تعهدات خود در هنگام اجاره در استرالیا، باید از نمایندگی بازرگانی نمایشگاه دولتی مربوطه در کشور / کشور خود بازدید کنید.

در محوطه دانشگاه

زندگی پردیس می تواند یک گزینه عالی برای به حداقل رساندن سفر است. اکثر دانشگاه ها دارای آپارتمان سبک و راحت و مبله هستند که در محوطه دانشگاه یا نزدیکی دارند. برای پیدا کردن گزینه های محل اقامت آنها و نحوه مقایسه هزینه ها با سازماندهی محل اقامت خود، مستقیما با موسسه تماس بگیرید.

زندگی در استرالیا در منزل

با زندگی خانوادگی، با یک خانواده در خانه خود زندگی خواهید کرد. خانه منزل می تواند یک گزینه مناسب برای دانش آموزان جوان باشد زیرا شما تمام راحتی های یک خانه ثابت ایجاد می کنید، اغلب با غذا و تمیز کردن.

خانواده هایی که برای دانشجویان بین المللی برنامه های اقامت مهد کودک ارائه می کنند، به طور کامل نمایش داده می شوند تا اطمینان حاصل شود که آنها بتوانند یک محیط مناسب برای دانش آموزان فراهم کنند.

محافظت قانونی

در صورت پرداخت هزینه اقامت در وقت، تمیز کردن و تعمیر و نگهداری، مسئولیت های خاصی را بر عهده دارید. شما همچنین طبق قانون حق دارید در اموال خود احساس امنیت کنید و با امکانات کاری نگهداری کنید. اگر مسائل مربوط به مسکن شما وجود دارد، با نماینده یا صاحبخانه تماس بگیرید (در صورت اجاره)، دانشجویان بین المللی دانشجویان شما را برای زندگی در محوطه دانشگاه و یا خدماتی که در آن زندگی می کنید، پیدا کنید.

همچنین سازمان هایی مانند اتحادیه های مستاجران و مدافعان مصرف کننده وجود دارند که می توانند کمک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر از نمایندگی بازرگانی نمایندگی دولت در کشور خود بیشتر بازدید کنید.

خدمات پشتیبانی برای دانشجویان

بسیاری از خدمات حفاظت و حمایت از مصرف کنندگان برای دانشجویان بین المللی در دسترس است. این شامل خدمات ارائه شده به طور مستقیم توسط موسسات و همچنین ارائه شده توسط طیف وسیعی از دولت، قلمرو و ادارات دولتی فدرال.

حفاظت از مصرف کننده

استرالیا دارای یک چارچوب قوی حمایت از مصرف کننده برای محافظت از حقوق مصرف کنندگان استرالیا، از جمله دانشجویان بین المللی در استرالیا است. قانون مصرف کننده استرالیا شامل یک قانون ملی است که حقوق مصرف کننده را هنگام خرید کالاها و خدمات تضمین می کند. شما باید با اداره امور مربوط و تجاری مصرف کننده در دولت یا قلمرو خود تماس بگیرید، اگر:

 • می خواهم اطلاعاتی در مورد حقوق مصرف کننده شما داشته باشم.
 • مشکلی با یک کالا یا خدمات مصرفی که خریداری کرده اید یا خریداری می کنید.
 • می خواهم بدانم چگونه یک کسب و کار باید تحت قانون عمل کند.
 • مایل به شکایت در مورد یک کسب و کار.

از طریق australia.gov.au یا www.consumerlaw.gov.au برای پیدا کردن اداره دولتی مربوطه برای جایی که در آن زندگی می کنید و تحصیل می کنید.

مدافع دانشجویان خارج از کشور

مدافع دانشجویان خارج از کشور (OSO) شکایات مربوط به مشکلات دانشجویان خارج از کشور را با موسسات آموزشی و آموزشی خصوصی در استرالیا بررسی می کند. خدمات اوباما آزاد، مستقل و بی طرف هستند. شما می توانید در مورد این سرویس در وب سایت خود اطلاعات بیشتری کسب کنید: www.ombudsman.gov.au. تعدادی از OSO نشریات، از جمله خبرنامه ها، می تواند در وب سایت OSO یافت شود.

اگر در یک موسسه دولتی نظیر کالج های TAFE و بسیاری از دانشگاه ها و مدارس تحصیل می کنید، باید با نماینده ای در ایالت یا ایالت که در آن تحصیل کرده اید شکایت کنید. شما می توانید جزئیات آنچه را که بازرس می تواند در وب سایت خود بررسی کند پیدا کنید. در زیر لیستی از وب سایت های بازرس برای تمام ایالت ها و سرزمین های استرالیا آمده است:

 • سرپرست محوطه سرپایی استرالیا
 • بازرس جدید نیو ساوت ولز
 • بازرس منطقه قلمرو شمالی
 • بازرس کوئینزلند
 • بازپرس جنوب استرالیا
 • اوباما تاسمانی
 • بازرس ویکتوریا
 • بازرس قانونی استرالیا

خدمات حفاظت از آموزش

خدمات حمایت از آموزش (TPS) ابتکار دولت استرالیا برای کمک به شما است، اگر موسسه شما (به عنوان “ارائه دهنده خدمات آموزشی” تحت TPS) نامیده می شود قادر به ارائه کامل دوره تحصیل شما نیست. TPS همچنین ممکن است به شما کمک کند که از دوره خود بیرون رانده شده یا نه شروع کرده باشید و واجد شرایط دریافت مجدد هزینه های تحصیل هستید و موسسه آن را پرداخت نکرده است.

TPS اطمینان حاصل خواهد کرد که شما قادر به:

 • مطالعات خود را در یک دوره دیگر یا با موسسه دیگری تکمیل کنید
 • دریافت بازپرداخت هزینه های تحصیلی خود را از دست ندهید.

تحت خدمات حفاظت از تحصیل دانشجویان بین المللی تعدادی از حقوق و تعهدات را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر، از سرویس حفاظت از تحصیل بازدید کنید.

خدمات پشتیبانی موسسات

پشتیبانی دانشجویی بخش بزرگی از سیستم آموزشی استرالیا را تشکیل می دهد. موسسات خدمات تخصصی را برای کمک به دانشجویان بین المللی به تحصیل  و زندگی در استرالیا برای رسیدن به اهداف خود ارائه می کنند. این شامل خدمات دانشجویی مانند:

 • زبان و حمایت آموزشی
 • مشاوران دانشجویی بین المللی تعیین شده.
 • برنامه های پذیرش و جهت گیری در هنگام ورود
 • مراقبت از کودک، بهداشت و مشاوره.
 • مسکن دانشجویی
 • خدمات اشتغال
 • نماز و عبادت اتاقها.
 • بانکداری، خرید و فروش مواد غذایی.
 • باشگاه ها، انجمن ها، امکانات ورزشی و تناسب اندام.

بسیاری از موسسات آموزش عالی استرالیا مانند مؤسسات کوچک هستند، بنابراین نه تنها شما می توانید مطالعات خود را در میان امکانات آموزشی در سطح جهانی انجام دهید، بلکه می توانید از بخش اجتماعی تحصیلات نیز لذت ببرید.

شما می توانید به باشگاه یا جامعه ملحق شوید، سلامت و تناسب اندام خود را در سالن ورزش، پیوستن به یک تیم ورزشی، شرکت در یک رویداد اجتماعی یا داوطلب شدن برای خدمات اجتماعی. برای پیدا کردن جزئیات کامل آنچه که موسسه شما ارائه می دهد، لطفا وب سایت خود را مستقیما بررسی کنید.

انجمن دانشجویان

استرالیا دارای تعدادی از انجمن های دانشجویی است که دانشجویان موسسات استرالیایی را نمایندگی و کمک می کنند. انجمن های ملی عبارتند از:

 • شورای دانشجویان بین المللی استرالیا (CISA)  – نماینده رسمی دانشجویان دانشجویان بین المللی دانشجویان تحصیلات تکمیلی، کارشناسی، کالج خصوصی، TAFE، ELICOS و سطح پایه.
 • فدراسیون استرالیا دانشجویان بین المللی (AFIS)  – کمک به دانشجویان بین المللی برای به حداکثر رساندن دامنه و پتانسیل تجربه خود در تحصیل و زندگی در استرالیا

اکثر نهادها در استرالیا نیز انجمن های دانشجویی خود را دارند – شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از وب سایت موسسه خود بازدید کنید.

پشتیبانی از معلولیت

استرالیا دارای قوانینی است که افراد را از تبعیض در بسیاری از زمینه های زندگی عمومی، از جمله آموزش، محافظت می کند. فردی که دارای معلولیت است، حق تحصیل به عنوان دانشجوی دیگر نیز دارد. این بدان معنی است که موسسات نمی توانند:

 • پذیرش پذیرش بر اساس معلولیت.
 • دانشجوی دارای معلولیت را در شرایط کمتر از سایر دانش آموزان قبول کنید
 • رد یا محدود کردن دسترسی به یک دانش آموز با معلولیت

موسسات خدماتی

بسیاری از موسسات خدماتی را برای دانش آموزانی که نیاز به کمک به تحصیل خود دارند، به دلیل ناتوانی یا بیماری های مزمن پزشکی ارائه می دهند. این ممکن است شامل نرم افزار تشخیص صدا، سمعک یا خدمات یادداشت برداری باشد. چندین هفته قبل از ورود به سازمان باید با موسسه تماس بگیرید تا ترتیبات مناسب برای نیازهای خاص خود را انجام دهید.

موسسات باید هر گونه تلاش برای جابجایی یک دانش آموز با معلولیت را انجام دهند. با این حال، این موسسه قانونا مجبور نیست تغییراتی را در صورت تغییرات شامل مشکلات عمده یا هزینه های غیر منطقی انجام دهد. این موسسه باید ثابت کند تغییرات غیرقابل توجیه است و قبل از انجام چنین ادعایی، باید با دانشجویان مذاکره مستقیم داشته باشد و به دنبال مشاوره تخصصی باشد.

اگر در مؤسسه خود مشکلی دارید، ابتدا باید با کارکنان در موسسه خود صحبت کنید. اگر بحث های غیر رسمی مشکل را حل نمی کند، شما می توانید شکایت رسمی را ارائه دهید. موسسات باید پروسه برای دانش آموزان برای ثبت شکایت داشته باشند.

اگر احساس می کنید شکایت مشروع دارید که توسط نهاد شما شناخته نشده است، باید به کمیسیون حقوق بشر استرالیا مراجعه کنید. سوالات محرمانه را می توان از طریق تلفن انجام داد، اما شکایت رسمی باید قبل از اینکه کمیسیون بتواند اقدام کند، به صورت کتبی ارائه می شود.

مراقبت از کودکان

در حالی که بسیاری از موسسات بزرگتر دارای امکانات نگهداری و مراقبت از کودکان با کارکنان آموزش دیده هستند، در سراسر استرالیا نیز انواع مختلفی از مراکز مراقبت خصوصی و غیرانتفاعی وجود دارد.

دولت استرالیا کمک مالی برای کمک به والدین با هزینه های مراقبت از کودکان را فراهم می کند. دانشجویان بین المللی که از طریق کمک مالی دولتی از دولت مستقیم مالی دریافت می کنند، ممکن است واجد شرایط دریافت مزایای مراقبت از کودک باشند.

خدمات پشتیبانی دیگر

برخی از خدمات پشتیبانی دیگر که ممکن است برای شما مفید باشد هنگام تحصیل در استرالیا هستند:

مسائل اضطراری

 • جزئیات تماس – ۰۰۰
 • جزئیات خدمات – شرایط تهدید زندگی مانند سقوط اتومبیل یا آتش سوزی.

پلیس محلی – مسائل غیر فوری

 • مشخصات تماس – تماس بگیرید ۱۳۱ ۴۴۴ (در همه جا به استثنای ویکتوریا). در ویکتوریا شما نیاز دارید که از ایستگاه پلیس محلی خود تماس بگیرید (با شماره تلفن محلی خود مشورت کنید)
 • جزئیات خدمات – حضور پلیس برای امور غیر اضطراری.

Lifeline

 • اطلاعات تماس – ۱۳ ۱۱ ۱۴
 • جزئیات خدمات – زندگی به پشتیبانی از بحران، پیشگیری از خودکشی و خدمات بهداشت روانی در سراسر استرالیا کمک می کند. این می تواند شامل تنش ها از کار، خانواده یا جامعه و رفاه جسمی و روانی باشد. Lifeline خدمات پشتیبانی را از طریق تلفن یا از طریق چت آنلاین خود در وب سایت خود ارائه می دهد.

خط تلفن بچه ها

 • اطلاعات تماس – ۱۸۰۰ ۵۵۱ ۸۰۰
 • جزئیات خدمات – اگر شما بین ۵ تا ۲۵ ساله هستید و شما احساس افسردگی، نگرانی، ناراحتی، خشم و یا اشتباه در مورد چیزهایی مانند روابط شخصی خود را در رابطه با افراد، خطوط تلفن همراه، پشتیبانی رایگان ۲۴ ساعته، ۷ روز رایگان پشتیبانی می کند (ناشناس اگر شما ترجیح می دهید )

مرکز اطلاعات سم

 • اطلاعات تماس – ۱۳۱ ۱۲۶
 • جزئیات خدمات – ارائه مشاوره در زمینه مدیریت، ارزیابی و درمان محصولات سمی شامل داروهای غیر تجویزی، مواد شیمیایی خانگی و صنعتی و زهر وحشی و حیوانات.

خدمات مشاوره ای برای حمله جنسی

 • اطلاعات تماس – جستجو در مرکز بحران تجاوز جنسی در کشور خودتان
 • جزئیات خدمات – اگر شما یا هر کسی که می شناسید، تجربه ای را تجربه کرده اید یا در معرض خطر حمله جنسی هستید، با یکی از خدمات مشاوره جنسیتی مبتنی بر دولت تماس بگیرید. این خدمات یک مشاوره تلفنی رایگان ۲۴ ساعته، ۷ روزه ارائه می دهد (اگر شما ترجیح می دهید ناشناس). بسیاری از آنها به بیمارستان ها یا ادارات بهداشتی دولتی متصل می شوند تا به شما کمک کنند اگر این حمله به شما آسیب رسانده است.

رعایت ویزا

هنگامی که ویزای خود را دریافت کرده اید، الزاماتی وجود دارد که باید به آن احترام گذاشت، از جمله:

 • شما باید ثبت نام کنید و رضایت بخش دوره پیشرفت و حضور داشته باشید.
 • اگر می خواهید سطح صلاحیت خود را تغییر دهید، باید برای یک ویزای دانشجویی جدید درخواست کنید.
 • آدرس استرالیا خود را به مؤسسه خود ارسال کنید تا بتواند با شما تماس بگیرد و اگر آدرس را تغییر دهید، به آنها اطلاع دهید.
 • شما باید در حالی که در استرالیا هستید قادر به حمایت مالی از خود باشید.
 • شرایط کاری که برای ویزا شما مناسب است را نقض نکنید.

کمک ویزای ویزا

 • وزارت امور خانه وب سایت تمام اطلاعات در رابطه با مورد ویزا، مسئولیت ها و انطباق فراهم می کند.
 • کارکنان پشتیبانی دانشجویان بین المللی نهاد شما می توانند در مورد ویزا که برای دوره خود نیاز دارید کمک کند
 • مؤسسات تحصیلی همچنین می توانند با درخواست ویزای ویزای شما (و همچنین درخواست دوره شما) کمک کنند.

کار در حین تحصیل

کار در حالی که شما در استرالیا تحصیل می کنید می تواند به مطالعه و تجربه زندگی کمک کند. تعدادی از دلایل شما ممکن است بخواهید در هنگام تحصیل در استرالیا بخشی از کار نیمه وقت را بپردازید، از جمله کمک به هزینه های زندگی در استرالیا و به دست آوردن تجربه کاری در منطقه مطالعه خود می باشد.

بیشتر ویزای دانشجویی اجازه می دهد تا هر دو هفته یکبار تا ۴۰ ساعت کار کنید، در حالی که دوره شما در حال انجام است و ساعت های بدون محدودیت در هر دوره رانندگی برنامه ریزی شده است، اما قبل از اینکه شما هر گونه کار پرداخت شده را انجام دهید، لازم است که ویزای شما اجازه کار را بگیرد.

کار در ازای پول

استرالیا طیف گسترده ای از صنایع دارد و بسیاری از فرصت های شغلی را در اختیار دارند، از جمله:

 • خرده فروشی – فروشگاه های سوپرمارکت، ادارات و فروشگاه های پوشاک
 • مهمانداری – کافه ها، کافه ها و رستوران ها
 • گردشگری – هتل ها و متل ها
 • کشاورزی – کشاورزی و برداشت میوه
 • فروش و فروش تلفنی
 • اداره و یا نقش روحانیت
 • تدریس خصوصی

اگر دارای مدارک موجود و / یا تجربه کاری حرفه ای هستید، ممکن است بتوانید کارهای گاه به گاه یا نیمه وقت خود را در زمینه خود داشته باشید.

کارآموزی

کارآموزی پرداخت شده یا بدون پرداخت می تواند راهی عالی برای قرار گرفتن در معرض صنایع حرفه ای، مالی و خلاق باشد. در مورد کسب کارآموزی در صفحه Internships در بخش سیستم آموزش و پرورش این وب سایت بیشتر بدانید.

داوطلبانه

سازمان های خیریه و سازمان های غیر دولتی (سازمان های غیر دولتی) در استرالیا وجود دارد و آنها همواره برای کمک به داوطلبان نیاز دارند. این می تواند یک راه عالی برای دیدار با دوستان، دستکاری از تجربه کاری و بازگشت به جامعه باشد.

حقوق شما

هرکسی که در استرالیا کار می کند، از جمله دانشجویان بین المللی و یا کسانی که در ویزای شینگن کار می کنند، حقوق اساسی در محل کار دارند. این حقوق از حقوق شما محافظت می کند:

 • حداقل دستمزد و بازنشستگی.
 • چالش اخراج غیرمنصفانه از کار
 • ترک، تعطیلات و دوره های استراحت
 • یک محیط کار سالم و ایمن.

اگر شما یک مهاجر موقت هستید که در استرالیا کار می کند، کارفرمای شما باید برای شما فوق العاده باشد، اگر واجد شرایط هستید. هنگامی که شما استرالیا را ترک می کنید، می توانید درخواست فوق العاده خود را به عنوان یک استرالیا (DASP) استرالیا در صورت رعایت تمام الزامات دریافت کنید.

نکته در راستای زندگی در استرالیا

در استرالیا، کارفرمایان (رئیس شما) نیز باید همه کارهای خود را انجام دهند تا مطمئن شوند که کار شما به شما آسیب نمی رساند یا بیمار می شود. این قانون به نام سلامت و ایمنی کار (WHS) یا سلامت و ایمنی شغلی (OHS) نامیده می شود.

این قانون همچنین می گوید رئیس شما باید در صورت صدمه زدن به کار شما بیمه ای برای شما داشته باشد. این جبران خسارت کارگران است. اگر شما در معرض آسیب یا مریض هستید، بیمه ممکن است برای درمان پزشکی و دستمزد شما هزینه کند تا بتوانید دوباره کار کنید.

این همه کارگران در استرالیا را پوشش می دهد، حتی اگر شما یک ویزای موقت دارید.شما همچنین باید یک شماره پرونده مالیاتی برای کار در استرالیا دریافت کنید.

راه های زیادی برای پیدا کردن کارهایی که برای شما مناسب است وجود دارد:

 • روزنامه ها و سایت های شغل آنلاین.
 • بعضی موسسات اطلاعیه های شغلی در محوطه دانشگاه و آنلاین ارائه می دهند. برای پیدا کردن گزینه های موجود در موسسه خود، با کادر پشتیبانی دانشجویان بین المللی موسسه تماس بگیرید.
 • اطلاعات خود را در یک شرکت استخدام ثبت کنید بسیاری از آنها کمک می کند مردم را در کارهای گاه به گاه یا کوتاه مدت کمک کنند.

هزینه های زندگی در استرالیا

دانستن میانگین هزینه های زندگی در استرالیا بخش مهمی از آمادگی مالی شماست. برای مرجع شما، در اینجا برخی از هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل در استرالیا (تمام هزینه ها در دلار استرالیا) هستند.

هزینه های زیر فقط یک راهنمای تقریبی هستند. دانش آموزان باید آگاه باشند که این هزینه ها می توانند بسته به محل تحصیل شما در استرالیا متفاوت باشند.

محل اقامت

 • خوابگاه ها و مهمان ها – ۹۰ تا ۱۵۰ دلار در هفته
 • اجاره مشترک – ۸۵ تا ۲۱۵ دلار در هفته
 • در محوطه دانشگاه – ۹۰ تا ۲۸۰ دلار در هفته
 • اقامت در خانه – ۲۳۵ تا ۳۲۵ دلار در هفته
 • اجاره – ۱۶۵ تا ۴۴۰ دلار در هفته
 • مدارس شبانه روزی – ۱۱،۰۰۰ تا ۲۲،۰۰۰ دلار در سال است

سایر هزینه های زندگی در استرالیا

 • مواد غذایی و غذا خوردن – ۸۰ تا ۲۸۰ دلار در هفته
 • گاز، برق – ۳۵ تا ۱۴۰ دلار در هفته
 • تلفن و اینترنت – ۲۰ تا ۵۵ دلار در هفته
 • حمل و نقل عمومی – ۱۵ تا ۵۵ دلار در هفته
 • خودرو (پس از خرید) – ۱۵۰ تا ۲۶۰ دلار در هفته
 • سرگرمی – ۸۰ تا ۱۵۰ دلار در هفته

حداقل هزینه زندگی در استرالیا

وزارت امور خانه دارای نیازهای مالی شما باید به منظور دریافت ویزای دانشجویی استرالیا دیدار خواهد کرد. از تاریخ ۱ فوریه ۲۰۱۸، هزینه زندگی ۱۲ ماهه:

 • فرد اصلی- $ ۲۰،۲۹۰
 • شریک یا همسر – ۷،۱۰۰ دلار
 • کودک – ۳،۰۴۰ دلار

سلامت و امنیت

استرالیا به طور کلی یک مکان بسیار امن و سالم برای زندگی و تحصیل است که به طور مداوم در میان امن ترین کشورهای جهان رتبه بندی می شود. اما هنوز هم مهم است که از خود مراقبت کنید و از خطرات موجود آگاه باشید و راه هایی برای به حداقل رساندن آنها. این برای زمانی که شما برای اولین بار وارد می شوید و به شیوه جدید زندگی خود در حال تغییر است، بسیار مهم است.

با توجه به حس مشترک و بهترین شیوه ها اطمینان حاصل کنید که شما سالم و سالم باقی بمانید، آیا شما در معرض شرایط اضطراری، ایمنی شخصی و خانه یا عناصر طبیعی مانند خورشید، آب و آتش قرار می گیرید.

اطلاعات برای موارد اضطراری

شبکه های کمک رسانی و اورژانسی در استرالیا گسترده هستند و برای هر شرایط اضطراری احتمالی مناسب هستند. آتش نشانی، آمبولانس، و خدمات پلیس قادر به ارائه هر گونه کمک بهداشتی و ایمنی شما ممکن است نیاز باشد.

هر کجا که شما در استرالیا باشید، اگر یک اورژانس خطرناک وجود داشته باشد، با شماره ۰۰۰ (صفر صفر صفر) تماس بگیرید. این یک تماس رایگان است، حتی از تلفن همراه شما. یک اپراتور پاسخ خواهد داد و از کدام سرویس زیر خواهد خواست:

 • پلیس
 • آتش
 • آمبولانس

اگر مطمئن نیستید که کدام یک از شما فقط نیاز به اپراتور تلفن را بفرستید و به شما کمک کند. اگر انگلیسی صحبت نکنید، اپراتور خود را به زبان خود بگویید و به مترجم متصل شوید که قادر به کمک خواهد بود.

مهم است که آرام باشیم. اپراتور سوالاتی را مطرح می کند، از قبیل: جایی که شما در آن قرار دارید، اورژانسی است و چند نفر در آن مشارکت دارند.

در اینجا چند نمونه از زمانی های که شما باید ۰۰۰ تماس بگیرید:
 • کسی جدی زخمی شده است یا نیاز فوری به کمک پزشکی دارد.
 • اگر زندگی یا اموال شما تهدید می شود.
 • اگر فقط شاهد یک حادثه یا جرم جدی هستید.

اکثر موسسات امنیت در محوطه دانشگاه ارائه می دهند که با آنها ارتباط برقرار می شود. اطلاعات تماس آنها باید در اطلاعات ثبت نام شما باشد، اما اگر آنها نبودند، با شماره تلفن یا محل دفتر خود از موسسه پشتیبانی دانشجویان بین المللی خود تماس بگیرید.

اگر این یک اضطرار تهدید کننده حیات است، شما هنوز هم باید تماس بگیرید ۰۰۰ حتی اگر شما در مدرسه یا در محوطه دانشگاه هستید.

امنیت شخصی

در حالی که استرالیا به طور کلی یک مکان امن برای زندگی و مطالعه است، هنوز هم مهم است که شما اقدامات احتیاطی را برای کاهش احتمال وقوع حادثه انجام دهید.

بیرون رفتن

هنگامی که شما با دوستان یا خودتان هستید، در اینجا چند چیز ساده برای در نظر گرفتن:

 • همیشه سفر خود را به خانه بخصوص در شب انجام دهید. شما ممکن است بخواهید یک تاکسی را پیش رزرو کنید یا ترتیب انتقال را با یک دوست.همیشه اطمینان حاصل کنید که پول کافی برای بازگشت به خانه دارید.
 • سعی کنید با دوستان یا گروهی سفر کنید.
 • کیسه و وسایل خود را نزدیک به بدن خود نگه دارید و همیشه می توانید آنها را ببینید.
 • هرگز پیاده روی نکنید
 • اگر تلفن همراه نداشته باشید، مطمئن شوید که کارت تلفن یا پول برای برقراری تماس تلفنی داشته باشید.
 • در صورت وجود، از پیاده روهای عابر پیاده استفاده کنید و از عبور خیابان در عبور یا عبور از عابر پیاده عبور کنید.
 • اگر شما لازم نیست که آنها را با شما ببرید، از خانه های با ارزش خودداری کنید. این شامل جواهرات، تجهیزات الکترونیکی مانند iPads و گذرنامه شماست. اگر اخیرا وارد شده اید و هیچ جا دائمی برای زندگی در استرالیا نداشته اید، با کادر پشتیبانی دانشجویان بین المللی خود در مورد امکانات ذخیره سازی امن در محوطه دانشگاه صحبت کنید.
 • مقدار زیادی از پول را با شما حمل نکنید. شما می توانید پول خود را در دستگاه های خودپرداز در مغازه ها، سوپرمارکت ها، ایستگاه های سوخت، مراکز خرید، بارها، مغازه ها و بسیاری از مکان های عمومی دسترسی داشته باشید.
 • در موارد اضطراری، ۰۰۰ را امتحان کنید . به یاد داشته باشید تماس گرفته شده به ۰۰۰ رایگان است.

حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی قابل اعتماد است و به طور گسترده در استرالیا، به ویژه در مناطق مترو و شهری استفاده می شود. تعدادی از اقدامات امنیتی برای به حداکثر رساندن ایمنی کاربران حمل و نقل عمومی از جمله افسران امنیتی و نگهبانان، نقاط کمک، روشنایی خوب و دوربین های امنیتی انجام شده است. با این حال هنوز هم هنگام سفر در حمل و نقل عمومی باید با احتیاط استفاده کنید:

 • اجتناب از اتوبوس، راه آهن و تراموا متوقف می شود.
 • چک کردن زمان های حمل و نقل برای جلوگیری از انتظار طولانی، به ویژه در شب.
 • واگن های قطار نزدیکترین راننده یا محافظ در شب روشن و امن هستند.
 • اگر خود را پیدا کنید و یا تنها با یک شخص دیگر در یک کالسکه در قطار مسافرت کنید، ممکن است احساس راحتی بیشتری به مسافرت دیگری داشته باشید.

برخی از نکات در مورد استفاده از تاکسی در استرالیا:

 • ساکن هر جا که راحت تر احساس کنید – مسافران راحت هستند که در جلو یا عقب تاکسی نشسته باشند.
 • همیشه اطمینان حاصل کنید که آدرس مقصد خود را قبل از ورود به تاکسی می دانید.
 • مسیری را که می خواهید به مقصد خود راننده را به راننده بگویید، و اگر راننده مسیر دیگری را، به ویژه آنکه شما با آن آشنا نیستید، نگران نباشید.
 • اگر شما نمی خواهید راننده دقیقا بداند که در آن زندگی می کنید، آنها را در فاصله کوتاهی قرار دهید.

در مدرسه یا در محوطه دانشگاه

هنگامی که در طول روز یا شب در موسسه خود هستید، در اینجا چند نکته برای کمک به حفظ امنیت شما وجود دارد:

 • اطمینان حاصل کنید که از اقدامات امنیتی و اضطراری در موسسه و در منطقه محلی خود آگاه هستید. موسسه شما باید این اطلاعات را در بسته اطلاعاتی خود و یا هنگامی که وارد می شوید، به شما ارائه دهد.
 • بعضی از موسسات بزرگ برای خدمات خارج از ساعت اداری خدمات اسکورت امنیتی یا خدمات شاتل را ارائه می دهند. در صورتی که این سرویس مورد نظر شماست، با موسسه خود تماس بگیرید.
 • اگر به مؤسسه خود رانندگی می کنید، سعی کنید نزدیکی به مقصد خود را پارک کنید و از پارک های روشن و روشن استفاده کنید.
 • هنگام ترک موسسه خود در شب، سعی کنید با یک دوست یا گروه راه بروید و مسیرهایی را که به خوبی روشن شده اند و به طور ایده آل اغلب توسط افراد دیگر استفاده کنید.

استفاده از اینترنت

هنگام استفاده از اینترنت، مانند هر جایی در جهان، باید از خودتان در مقابل هرزنامه محافظت کنید، کلاهبرداری آنلاین مانند «فیشینگ»، قلدری آنلاین و سرقت هویت. شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد حفاظت از خودتان در استرالیا و au پیدا کنید بسیاری از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی استرالیا نیز راهنمایی را ارائه می دهند، بنابراین وب سایت خود را بررسی کنید.

ایمنی خانه

ایمنی در خانه مهم است مهم نیست کجا زندگی می کنید. در اینجا چند نکته برای کمک به حفظ امنیت شما و خانه شما وجود دارد.

 • همیشه درهای خود را قفل نگه دارید – هر دو زمانی که در منزل هستید و زمانی که بیرون می روید.
 • هنگام خارج شدن از پنجره ها، یا در اتاق هایی که در خانه نیستید، قفل کنید.
 • اجازه ندهید غریبه ها به خانه شما بیایند
 • از اطلاعاتی که به غریبه ها از طریق اینترنت، سایت های شبکه های اجتماعی و یا تلفن می گذارید، مراقب باشید. اگر شما در خانه یا تعطیلات نیستید، این اطلاعات را برای غریبه ها در دسترس نگذارید.
 • آلارم دود به شما هشدار می دهد که در اموال سیگار بکشید، بنابراین باتری ها را پاک نکنید و یا آنها را دستکاری نکنید. اگر شما در ملک اجاره، خوابگاه یا هتل زندگی کنید، این قانون دزدگیر آلارم است. اگر ملک شما آنها را نداشته باشد، با صاحبخانه یا نماینده املاک و مستغلات صحبت کنید.
 • اگر به خانه برای پیدا کردن شواهدی از شکستن (پنجره شکسته یا قفل درب) برسید، با پلیس از یک محل امن تماس بگیرید.

بیمه

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در استرالیا، شما نیاز دارید پوشش پوشش دانشجویی خارج از کشور (OSHC) برای تمام مدت تحصیل در استرالیا داشته باشید. اما انواع دیگری از بیمه وجود دارد که ممکن است مفید باشد.

پوشش بهداشتی دانشجویان خارج از کشور

دانشجویان بین المللی انجام تحصیلات رسمی در استرالیا و وابستگان آنها (به عنوان مثال، همسران و کودکان زیر ۱۸ سال) باید OSHC را دریافت کنند. این شامل پوشش برای بازدید از دکتر، برخی از بیمارستان، پوشش آمبولانس و داروهای محدود (دارو) است. بیمه های OSHC می توانند طیف وسیعی از محصولات OSHC مختلف را ارائه دهند.

این ممکن است از یک محصول اساسی محسوب شود که تنها حداقل خدمات اجباری را به محصولات جامع پوشش می دهد، که علاوه بر حداقل خدمات اجباری، خدمات اضافی را نیز تحت پوشش سیاست خاصی پوشش می دهد. شما می توانید اطلاعات بیشتر، از جمله لیستی از ارائه دهندگان و هزینه های متوسط، در وب سایت وزارت بهداشت پیدا کنید.

به یاد داشته باشید، وزارت مهاجرت و شهروندی نیاز به دانش آموزان خارج از کشور برای حفظ OSHC برای مدت زمانی که در استرالیا هستند.

زندگی در استرالیا و بیمه سلامت خصوصی

همراه با OSHC شما ممکن است بخواهید در مورد خرید بیمه بهداشت خصوصی برای مواردی که OSHC شما پوشش نمی دهد را بررسی کنید. شما می توانید از بیمه بهداشت خصوصی برای پوشش دادن فقط به شما یا خانواده خود نیز استفاده کنید.

مزایا، هزینه های عضویت و واجد شرایط بودن می توانند بین وجوه و سیاست های بیمه تا حد زیادی متفاوت باشند، بنابراین هنگام خرید بیمه درمانی مراقبت می کنید تا اطمینان حاصل شود پوشش شما مناسب برای نیازهای شما است. شما می توانید اطلاعات بیشتری در www.privatehealth.gov.au پیدا کنید.

زندگی در استرالیا ، بیمه سفر

استرالیا دارای صنعت حمل و نقل بسیار قابل اعتماد است، اما پروازهای لغو شده، چمدان گمشده یا سایر موارد غیر برنامه ریزی شده ممکن است ایجاد شود. اگر مسافرت با دارایی های ارزشمندی دارید یا در برنامه سفر شما مواجه شده اید، بیمه مسافرت می تواند به هر گونه پرواز و یا پروازهای ناموفق کمک کند. شما می توانید بیمه سفر را از طریق طیف وسیعی از ارائه دهندگان از جمله شرکت های بیمه مسافرتی، شرکت های هواپیمایی و شرکت های رزرو ترتیب دهید.

زندگی در استرالیا ، بیمه خانه و محتوا

بیمه خانه و محتوا، ساختمانی که در آن زندگی می کنید و اموال خود، مانند مبلمان، لباس و لوازم، را پوشش می دهد. اگر ملک را اجاره کنید، ساختمان بیمه مسئولیت مالک است و شما لازم نیست که در مورد آن نگران باشید. اما اگر محرمانه بودن محتویات بیمه محاسبه شود، اگر مواردی با ارزش داشته باشید که نمی توانید هزینه آن را به راحتی جایگزین کنید، اگر چیزی به آنها برسد.

زندگی در استرالیا ، بیمه خودرو

اگر شما یک ماشین، موتورسیکلت یا وسیله نقلیه دیگری را خریداری می کنید، باید نوع بیمه ای را که برای خرید نیاز دارید، در نظر بگیرید. بسته به اینکه چه ایالت یا قلمرو استرالیا در آن زندگی میکنید، ممکن است بیمه اجباری برای خرید شما وجود داشته باشد.

به عنوان مثال، در NSW شما باید بیمه اجباری شخص ثالث را خریداری کنید که به شما برای جراحت شخصی منتهی به شخص دیگری در حادثه مربوط می شود. شما باید با اداره دولتی مربوطه در کشور یا قلمرو خود برای پیدا کردن بیمه اجباری که در صورت نیاز وجود دارد را بررسی کنید.

شما همچنین می توانید بیمه خودرو را خریداری کنید که ماشین شما را برای آسیب های تصادفی، آسیب های مخرب، سرقت، آتش سوزی، سیل یا طوفان پوشش می دهد. طیف وسیعی از ارائه دهندگان در استرالیا وجود دارد که بیمه خودرو را ارائه می دهند بنابراین مطمئن شوید گزینه های خود را بررسی کرده و قبل از خرید بیمه خودرو بیمه های خاص خود را بررسی کنید.

بانکداری

استرالیا گزینه ای برای مدیریت پول خود دارد، از بانک هایی که کل کشور را به اتحادیه های اعتباری محلی و جوامع ساختمان متصل می کنند. در اینجا چند نکته سریع در تنظیم حساب های بانکی شما وجود دارد.

 • شما می توانید یک حساب بانکی را قبل یا بعد از وارد شدن تنظیم کنید.
 • برای باز کردن حساب شما باید تأیید الکترونیکی ثبت نام (eCoE)، گذرنامه، نامه ی پیشنهاد و سایر اشکال شناسایی
 • شما همچنین ممکن است به یک شماره پرونده مالیاتی استرالیا (TFN) نیاز داشته باشید. شما می توانید اطلاعات مربوط به دریافت TFN را در دفتر مالیات استرالیا وب سایت پیدا کنید.
 • افسران پشتیبانی مالی یا دانشجویی در دانشگاه یا کالج شما قادر به ارائه اطلاعات در مورد چگونگی راه اندازی یک حساب بانکی خواهند بود.
 • شما همچنین می توانید از سایت Moneysmart دولت استرالیا بخوانید .

ارز استرالیا

واحد اساسی ارز استرالیا، دلار (AUD) است. ۱۰۰ دلار در یک دلار (۱ دلار) وجود دارد. یادداشت های دلار استرالیا در قیمت های ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ دلار می باشد. سکه ها دارای عناوین ۵C، ۱۰C، ۲۰C، ۵۰C، ۱ دلار و ۲ دلار هستند.

قیمت ها در فروشگاه ها و سوپر مارکت ها به ۵ سنت نزدیک می شوند. به عنوان مثال، شما می توانید ۱٫۹۵ دلار برای یک مورد با قیمت ۱٫۹۷ دلار، اما ۲ دلار برای یک محصول با قیمت ۱٫۹۹ دلار، پرداخت کنید.

دسترسی به پول

شما می توانید پول خود را در دستگاه های خودپرداز که می توانید در سراسر استرالیا پیدا کنید، برداشت کنید. به طور کلی آزاد است که پول خود را از یک دستگاه خودپرداز که با تامین کننده مالی شما مرتبط است، برداشت. بدانید که اگر از دستگاه خودپرداز ارائه دهنده دیگر استفاده می کنید، معمولا هزینه ای به شما می دهد.

حتی اگر قبل از رسیدن به اینجا حساب کاربری بانکی تنظیم نکنید، اکثر دستگاه های خودپرداز کارت های بین المللی را شناسایی می کنند، بنابراین می توانید از کارت اعتباری یا بدهی خود از کشور خود استفاده کنید.

فقط به یاد داشته باشید که هزینه های مربوط به اخراج پول از حساب خانه شما شامل هزینه های معامله و نرخ ارز است. اینها با ارائه دهنده متفاوت است، بنابراین قبل از ورود به استرالیا، با ارائه دهنده خدمات خانه خود چک کنید.

انتقال پول در خارج از کشور یا به استرالیا

بانک های استرالیا برای انتقال پول به استرالیا و استرالیا خدمات مختلفی ارائه می دهند. برای تمام این خدمات، هزینه ها و اتهامات اعمال می شود. اینها را می توان در وب سایت های تامین کننده مالی یافت.

شما می توانید پول الکترونیکی خود را به حساب بانکی استرالیا از بانک های خارجی منتقل کنید. برای ارسال پول به یک کشور دیگر، شما باید اطلاعات بانکی شخص مورد نظرتان را برای پول ارسال کنید. تامین کننده مالی شما سپس به صورت الکترونیکی انتقال وجوه را از حساب خود به حساب خود انتقال می دهد.

بازرس بانکی

دادگستری بانکداری و مالی استرالیا به افراد و شرکت های کوچک کمک می کند تا شکایات مربوط به تمام خدمات مالی ارائه شده توسط بانک ها را حل کنند. به عنوان مثال، ممکن است یک مثال وجود داشته باشد که در آن می بینید که پول بدون رضایت شما از حساب بانکی شما خارج شده است. در این مورد، ممکن است لازم باشد برای حل و فصل مسئله با بازرس بانکی صحبت کنید.

تلفن و اینترنت

استرالیا دارای طیف وسیعی از خدمات تلفن و اینترنت در دسترس است، از جمله تلفن های عمومی، ثابت (تلفن ثابت)، تلفن همراه و اینترنت.

تلفن های همراه

بهتر است برای خرید یک سیم کارت یا شماره تلفن همراه استرالیا هنگام ورود به استرالیا، زیرا استفاده از شماره تلفن خانه شما هزینه های زیادی را متحمل می شود. دو نوع حساب های تلفن همراه شما وجود دارد که می توانید انتخاب کنید:

پیش پرداخت شده

یک سرویس پیش پرداخت به شما انعطاف پذیری می دهد زیرا شما کنترل می کنید چقدر هزینه می کنید و می توانید استفاده از سرویس را هر زمان متوقف کنید. سیم کارت های پیش پرداخت در بسیاری از مغازه ها و سوپرمارکت ها، و همچنین توسط ارائه دهندگان تلفن همراه فروخته می شود. پس از یک روند ساده نصب با ارائه دهنده، شما یک شماره تلفن همراه استرالیا دارید که می توانید با اعتبار به صورت مورد نیاز آن را اضافه کنید.

شما معمولا می توانید خدمات پیش پرداخت خود را به صورت آنلاین یا در یک محدوده خرده فروشی ها اضافه کنید. ارائه دهنده تلفن همراه شما می تواند اطلاعاتی در مورد چگونگی اضافه کردن سرویس شما ارائه دهد.

قرارداد

اگر شما از تعداد زیادی تلفن همراه خود استفاده می کنید و در مدت زمان مشخصی برای تحصیل در استرالیا خواهید بود، یک قرارداد ممکن است برای شما ارزان تر هزینه کند. اپراتورهای متعدد تلفن همراه در استرالیا وجود دارد و شما می توانید از طیف وسیعی از برنامه های تلفن که در آن شما می توانید گوشی را با هزینه سپس مبلغ ثابت در هر ماه برای یک مقدار مشخصی از تماس ها، پیام های متنی و داده ها را پرداخت می کنید.

اینترنت

بسیاری از ارائه دهندگان اینترنت در استرالیا نیز تلفن همراه یا تلفن ثابت دارند و برنامه های پیش پرداخت شده یا قرارداد اینترنتی مشابه همانند موارد فوق را ارائه می دهند. اگر یک سرویس قراردادی را انتخاب کرده اید، یک مودم دریافت خواهید کرد و درست مانند یک سرویس تلفن، نرخ ماهانه را برای دریافت یک معافیت داده خاصی پرداخت می کنید. از ارائه دهندگان می خواهم برای جزئیات برنامه هایی که ممکن است شما را مورد توجه قرار دهند، از آنها بپرسید.

برقراری تماس بین المللی

برای برقراری تماس تلفنی بین المللی از استرالیا، شماره تلفن ۰۰۱۱ را همراه با کد کشور، کد منطقه (در صورت لزوم) و شماره تلفن شماره گیری کنید. برای تماس با استرالیا از خارج از کشور شماره ۶۱ و سپس کد منطقه و شماره تلفن را شماره گیری کنید. برای برقراری تماس از یک مکان به دیگری در استرالیا، کد منطقه (در صورت لزوم) و شماره تلفن را شماره گیری کنید.

حمل و نقل برای زندگی در استرالیا

گزینه های حمل و نقل موجود در استرالیا شامل اتوبوس، قطار، تراموا و کشتی هستند. دسترسی شما به این خدمات حمل و نقل متفاوت خواهد بود بسته به جایی که شما زندگی می کنند. شما همچنین می توانید از خدمات تاکسی های خصوصی و عمومی به خدمات لیموزین های استخدام شده دسترسی پیدا کنید تا بتوانید از درب به درب خارج شوید.

بعضی از ارائه دهندگان آموزش عالی نیز سیستم حمل و نقل داخلی خود را دارند، مخصوصا اگر شما مجبور شوید محوطه دانشگاه خود را در اواخر شب یا در ناحیه سخت گیر زندگی کنید.

هزینه های حمل و نقل عمومی برای زندگی در استرالیا بسته به موقعیتی که زندگی می کنید و نوع حمل و نقل استفاده می کنید متفاوت است. شما باید در وب سایت دولتی مربوط به دولت یا قلمرو خود برای جایی که می خواهید زندگی کنید تا بتوانید طیف وسیعی از خدمات موجود، جدول زمانی و هزینه های مرتبط را مشاهده کنید.

امتیازات حمل و نقل

شرایط زندگی در استرالیا برای هر ایالت بصورت متفاوت می باشد.

ACT

دولت سرزمین پایتخت استرالیا امتیاز دانشجویی بین المللی را برای ارائه کارت شناسایی دانشجویان خود و یا درخواست موفقیت آمیز کارت دانشجویی ACTION ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کسب کارت اعتباری دانشجویی برای ACT لطفا از ACTION مراجعه کنید.

NSW

دانشجویان بین المللی به طور کلی حق ندارند امتیازات در NSW حمل کنند. با این حال، موسسات عالی رتبه در حال حاضر قادر به ارائه دانش آموزان بین المللی با تخفیف های MyMulti عبور، اجازه می دهد دانش آموزان صرفه جویی تا ۳۵ درصد در هزینه سفر در اتوبوس، قطار، راه آهن سبک و بسیاری از کشتی در سراسر سیدنی بزرگ است.

تعداد کمی از دانشجویان بین المللی که مطالعه آنها به طور کامل تحت کمک مالی دولتی مشخص استرالیا صورت می پذیرد ممکن است واجد شرایط برای امتیازات حمل و نقل باشد.

NT

در قلمرو شمالی دانش آموزان ابتدایی، متوسطه و مدرسه ابتدایی، ارائه کارت دانشجویی معتبر را آزاد می کنند. دانشجویان دانشگاه و دانشجویان دارای حق سفر بی سیم به مدت ۳ ساعت در هر اتوبوس عمومی برنامه ریزی شده با هزینه ۱٫۰۰ دلار در ارائه یک کارت دانشجویی معتبر هستند.

QLD

دانشجویان بین المللی تمام وقت که در موسسه آموزشی Queensland تحصیل کرده اند در دوره ای که توسط Centrelink برای اهداف Austudy، Abstudy یا Youth Allowance مورد تایید قرار می گیرند، واجد شرایط برای دریافت امتیازات در حمل و نقل عمومی می باشند.

SA

دولت استرالیا جنوبی، ارائه مدارک تحصیلی دانشجویان بین المللی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ها و شرایط را می توانید در Adelaide مترو مطالعه بفرمایید.

VIC

ویکتوریا سیستم جامع تراموا، قطارها و اتوبوس ها و آسان برای استفاده از یک سیستم بلیط واحد است. دانشجویان ممکن است واجد شرایط کارت تخفیف اگر آنها بخشی از یک برنامه تبادل معتبر خارج از کشور را مطالعه کنند، اگر وضعیت پناهنده یا تحصیل در استرالیا دارند.

TAS

دانشجویان بین المللی که در تاسمانیا تحصیل می کنند، به همان میزان امتیازات سفر را به عنوان دانشجویان محلی واجد شرایط می دانند.

WA

دانشجویان بین المللی که تمام وقت در استرالیا غربی تحصیل می کنند، واجد شرایط برای امتیازات عمومی حمل و نقل می باشند. دانشجویان تنها با یک بلیط می توانند در هر اتوبوس، قطار یا کشتی و در طی یک دوره مشخص بین خدمات انتقال دهند.

رانندگی

اگر مجوز رانندگی فعلی در کشور خود دارید، ممکن است بتوانید در استرالیا بدون نشستن برای آزمایش های رانندگی بیشتر، رانندگی کنید. اما به یاد داشته باشید که بسیاری از دولت های ایالت و ایالت به شما نیاز دارند تا مجوز رانندگی استرالیایی دریافت کنید اگر بیش از سه ماه در این کشور هستید. شرایط مجوز شما و هرگونه محدودیت رانندگی توسط دولت دولتی یا سرزمینی که در آن زندگی می کنید اداره می شود.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه  مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور علی الخصوص زندگی در استرالیا را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *