شهرهای دانمارک

شهرهای برتر دانمارک

دانمارک کشوری است در شمال اروپا و پایتخت آن کپنهاگ می باشد. جنوبی‌ترین کشور اسکاندیناوی و تنها مرزی که دارد با کشور آلمان است. پلی دریایی به نام پل اورسوند، دانمارک را به سوئد متصل می‌کند. ازجمله برترین شهرهای دانمارک می توان به کپنهاگ، آرهوس و آلبورگ اشاره کرد. کشور دانمارک دارای دولتی پر رفاه‌ است و از نظر کم بودن اختلاف درآمد مردم، در رتبه اول جهان قرار دارد.

کپنهاگ

از جمله شهر های دانمارک، شهر کپنهاگ است که پایتخت این کشور سلطنتی می باشد و حدود ۶۰۰ هزار نفر در این شهر زندگی می کنند. شهر کپنهاگ در ناحیه هوودستادن واقع شده است. هووستادن یکی از استان های کشور دانمارک که شامل بخش شمالی جزیره شیلند و جزیره برنهلم است. این شهر را گاها می توان بهترین شهر دانمارک برای زندگی دانست.

زبان رسمی مردمان کپنهاگ دانمارکی می باشد که اکثریت مردم به این زبان صحبت می کنند پس توصیه می شود جهت مهاجرت به این کشور، یادگیری زبان دانمارکی را در اولویت کارهای خود قرار دهید، البته اگر با ویزای توریستی دانمارک وارد این کشور می شوید احتیاج به دانستن زبان آن ندارید ولی یادگیری زبان دانمارکی شانس افراد را برای پیدا کردن شغل مناسب در این کشور بهبود می بخشد.

شهرهای دانمارک

شهر گپنهاگ یکی از بزرگترین شهرهای پیاده دنیاست. در ۴۰ سال اخیر شهر کپنهاگ به یک محدوده کاملا پیاده تبدیل شده است. شهر کپنهاگ به عنوان یکی از موفق ترین شهرهای پیاده جهان در سال ۲۰۰۴ شناخته شده و پنجمین کنفرانس بین المللی walk  در این شهر برگزار شده است.

مراکز آموزشی شهرهای دانمارک

اگر مایلید که در یک کشور اروپایی پیشرفته با یک سطح آموزشی بالا تحصیل کنید، تحصیل در دانشگاه های اسکاندیناوی بخصوص دانمارک برای شما گزینه ی مناسبی می باشد. دوچرخه سواری تا دانشگاه و فضایی سبز و رویایی با استانداردهای بالای تحصیلی از گزینه های پیش روی شما در دانمارک می باشند.

دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ قدیمی ترین دانشگاه و مرکز تحقیقاتی در کشور دانمارک که در سال ۱۳۷۹ میلادی تاسیس شده است و در این شهر قرار دارد. این دانشگاه بالاترین رتبه را در بین دانشگاه های اسکاندیناوی داراست و پس از دانشگاه اوپسالا در سوئد، قدیمی ترین مرکز آموزشی است. این دانشگاه شعبات مختلفی دارد که در اطراف کپنهاگ و در شهر کپنهاگ واقع شده است.

شهرهای دانمارک

بیشتر دوره های دانشگاهی در آن به زبان دانمارکی تدریس می شوند و البته برخی دوره ها به زبان انگلیسی و آلمانی نیز ارائه می شوند. با داشتن دانش زبان آلمانی می توانید در این دوره ها نیز ثبت نام کنید.

دانشگاه فنی دانمارک

دانشگاه پلی تکنیک دانمارک که یکی از دانشگاه های برتر شهر های دانمارک و حوزه ی اتحادیه اوپا می باشد توسط فیزیکدان دانماکی هانس کریستین اورستد تاسیس شده است. این دانشگاه در رتبه بندی سال ۲۰۱۷ جزو بهترین دانشگاه های اروپا شناخته شده است. این دانشگاه ۲۵ دانشکده دارد که حدود ۱۰۶۰۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه آرهوس

این دانشگاه را می توان دومین دانشگاه این کشور در بین شهرهای دانمارک دانست. این دانشگاه رتبه ی ۱۱۷ جهانی را به خود اختصاص داده است و از نظر وسعت بزرگترین دانشگاه دانمارک می باشد. ملکه مارگارت دوم در دهه ی ۶۰ از این دانشگاه فارغ التحصیل شده است.

دانشگاه جنوبی دانمارک

این دانشگاه در رتبه بندی ۳۹۰ در سایت QS قرار دارد و پنجمین دانشگاه دانمارک است. این دانشگاه مرکز رشته های کسب و کار می باشد و موسسه ملی بهداشت نیز در این دانشگاه در سال ۲۰۰۶ تاسیس شد. این دانشگاه ۷ شعبه دارد و بیش از ۳۲۰۰۰ دانشجو دارد که ۲۰ درصد آنها خارجی می باشند. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط تحصیل در این دانشگاه ها و اخذ اقامت دانمارک با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط باشید.

بهترین زمان برای مسافرت به شهر کپنهاگ فصل تابستان، یعنی از اواخر آوریل تا اواسط سپتامبر می باشد. زمانی که هوا با ثبات، آفتابی و نسبتا گرم است. از مناظر دیدنی شهر کپنهاگ می توان به رادهوس، پارک تیولی، موزه ملی و کلیسای بانوی ما اشاره کرد.

آرهوس

از دیگر شهرهای دانمارک، شهر آرهوس است که پس از شهر کپنهاگ بزرگترین شهر این کشور می باشد. این شهر همچنین از لحاظ وسعت، هفتمین شهر بزرگ در میان کشورهای اسکاندیناوی می باشد.

شهر آرهوس در استان میدیولند واقع شده است. استان میدیولند یکی از استان های کشور دانمارک است که در شبه جزیره ژوتلند قرار گرفته است. پایتخت این استان شهر ویبورگ است و بزرگترین شهر آن آرهوس می باشد.

آرهوس پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۷ شد. عنوان پایتخت فرهنگی اروپا از سوی هیئتی متشکل از وزرای فرهنگ کشورهای اروپایی هر سال به یک یا دو شهر این قاره اعطا می شود. باشگاه ورزشی آرهوس یکی از قدیمی ترین باشگاه های ورزشی دانمارک می باشد که در شهر آرهوس واقع شده است.

شهرهای دانمارک

موزه هنری آروس آرهوس یکی از بزرگترین موزه های هنر در اروپاست که در یک ساختمان ده طبقه قرار گرفته که خود یک اثر هنری است. این موزه در سال ۲۰۰۴ افتتاح شده است و نام آن برگرفته از نام لاتین شهر ( ARos ) انتخاب شده است.

در سال ۲۰۱۱، یک راهروی دایره ای شکل با نام پانورامای رنگین کمان در بالای این ساختمان ساخته شد تا این موزه هنری جذابیت بیشتری بگیرد. این راهروی شیشه ای که دارای رنگهای مختلفی است یک جاذبه رنگارنگ و خلاقانه برای کسانیست که می خواهند چشم اندازی متفاوت از شهر داشته باشند. در این موزه آثار هنری دوره های مختلف دانمارک به نمایش گذاشته شده است. بعضی آرهوس را بهترین شهر دانمارک برای زندگی برای افرادی که به هنر علاقه دارند می دانند.

موزه هنری موسگارد

این موزه بازگو کننده ی تاریخ دانمارک از عصر حجر تا دوره ی وایکینگ ها می باشد که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده است و جزو موزه های جدید به شمار می آید. یکی از جاذبه های این موزه یک جسد ۲۰۰۰ ساله می باشد که به Graballemann شهرت دارد. خانه های قدیمی و چوبی موجود در حیاط آن که به ما قبل تاریخ بر می گردد نیز از جاذبه های دیگر این مکان تاریخی است.

خیابان مولستین

خیابانی آرام و باریک که سنگ فرش شده است و در مرکز شهر آرهوس قرار گرفته است. این خیابان از محبوب ترین مناطق برای عکاسی در شهر های دانمارک می باشد. خانه های زیبا و رنگارنگ آن به قرن ۱۸ برمی گردد ولی قدمت خیابان مولستین مربوط به دوره ی وایکینگ هاست. این خیابان محبوب، طرفداران زیادی برای دوچرخه سواری دارد.

آلبورگ از تاریخی ترین شهرهای دانمارک

شهر آلبورگ در شمال یوت لاند جای دارد که از جمله شهر های دانمارک است که شهر صنعتی و دانشگاهی این کشور محسوب می شود. این شهر در استان نوردیولند واقع شده است.  استان نوردیولند یا ژوتلند شمالی، یکی از استان های دانمارک پس از شهرهای کپنهاگ، آرهوس و ادنسه می باشد. این شهر را جزو تاریخی ترین شهرهای دانمارک می دانند.

در حال حاضر حدود ۱۳۰ هزار نفر در شهر آلبورگ زندگی می کنند. آلبورگ شهری دانشگاهی می باشد که در گذشته بعنوان شهری صنعتی – کارگری شناخته می شد، از طرفی دیگر آلبورگ یکی از شهر های دانمارک می باشد که به خاطر داشتن سمفونی، تئاتر و اپرا و کارناوال های متعدد شناخته شده است. دانشگاه آلبورگ تحت عنوان مرکز دانشگاهی آلبورگ در سال ۱۹۷۴ تاسیس شد و از سال ۱۹۹۴ نام خود را به دانشگاه آلبورگ تغییر داد. این دانشگاه در شهر آلبورگ واقع شده است.

واحد پولی دانمارک کرون است و زبان رسمی این کشور دانمارکی است. زبان Danish یک زبان ژرمنی شمالی، شاخه ای از زبان هندی، اروپایی و ژرمن است. در ایسلند زبان دانمارکی در کنار زبان انگلیسی در مدارس تدریس می شود.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *