شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

معرفی دانشگاه های امارات

دانشگاه های امارات

امارات متحده عربی در آسیای غربی و در شبه جزیره عربستان در خلیج فارس واقع شده است که دارای مرزهای مشترک دریایی با قطر و ایران می باشد و به دلیل دارا بودن کیفیت آموزشی مطلوب برای متقاضیان جهت ادامه تحصیل به یکی از قطب های آموزشی جدید تبدیل شده است.

با معرفی دانشگاه های امارات در این مطلب شما می توانید انتخاب های بهتری را جهت تحصیل در این کشور داشته باشید. در دانشگاه های امارات رشته هایی مانند: علوم کشاورزی، انسان شناسی، معماری، هنر، شیمی، مدیریت بازرگانی، زبان انگلیسی، موزیک، مهندسی، علوم پایه، نجوم، زیست شناسی، مهمانداری و … ارائه می شود.

فارغ التحصیلان تمام سیستم های تحصیلی باید دوازدهمین پایه در مقطع متوسطه را با نمره ی مناسب گذرانده باشند. تمام متقاضیان جهت ادامه تحصیل در امارات باید برای ابراز توانایی و مهارت خود در زبان انگلیسی در آزمون ویژه ای در مراکز آموزشی شرکت نموده و در صورت عدم کسب حد نصاب نمره قبولی در کالج زبان آموزش ببینند.

دانشگاه های دبی

دبی پرجمعیت ترین شهر، کشور امارات متحده عربی و مرکز تجارت خاورمیانه است. از جمله بهترین دانشگاه های دبی که می توان به آنها اشاره نمود، دانشگاه ACD، کالج آمریکایی دبی، جمیرا، ولنگونگ، دندانپزشکی بوستون و … می باشند.

دانشگاه ACD

دانشگاه ACD  در دبی به منزله ی دروازه و پلی است برای دانشجویانی که قصد انتقال واحدهای درسی و یا مقطع تحصیلی خود به آمریکا، کانادا، انگلیس، استرالیا، نیوزیلند را دارند و یا برای آنهایی که می خواهند بعضی واحدهای درسی آمریکایی را در امارات دریافت نمایند. در همین راستا اکثر دانشجویان پس از سپری کردن ۲ سال در کشور امارات باقیمانده واحد های درسی خود را به دانشگاه های ذکر شده انتقال می دهند.

هزینه یکسال تحصیل در دانشگاه ACD کشور امارات حدود ۲۲۵۰۰ درهم می باشد که معادل ۲۰میلیون تومان است.

کالج آمریکایی دبی

کالج آمریکایی دبی یک موسسه تحصیلی–آموزشی غیر انتفاعی حقوقی و وابسته به دانشگاه نیوهمپ شایر آمریکا است که در حال حاضر تحت لیسانس وزارت علوم در آمریکا واقع شده و در رشته مدیریت مشغول به فعالیت می باشد. این کالج از نظر موقعیت مکانی دارای بهترین موقعیت بوده، زیرا هم نزدیک به فرودگاه دبی است و هم دسترسی به متروی جدید دبی را برای دانشجویان جهت رفت و آمد آسان تر نموده است.

دانشگاه آمریکایی شارجه

دانشگاه آمریکایی شارجه یا همان AUS، جزء موسسات غیر دولتی و مستقل دانشگاه های امارات بوده که به سبک آمریکایی می باشد. تأسیس این محل در سال ۱۹۹۷ صورت پذیرفته و در ۲۰ رشته به دانشجویان خود مدرک تحصیلی اعطا می نماید و مورد تأیید وزارت علوم و تحقیقات فناوری ایران و امارات است.

برای ورود به رشته های مهندسی داوطلبان می بایست در آزمون تعیین سطح ریاضی، شیمی و فیزیک و برای رشته های معماری و علوم کامپیوتر، در آزمون ریاضی و جهت ورود به مدرسه بازرگانی در آزمون ریاضیات اولیه مدیریت، شرکت نمایند که این آزمون ها برای هر دانشجو فقط یکبار برگزار می شود.

هزینه یکسال تحصیل در این دانشگاه حدود ۴۰ میلیون تومان است که با دانشگاه های انگلستان، آمریکا و کانادا برابری می کند. موسسه مهاجرتی آریاناپارس دانشگاه AUS را به افرادی که دارای تمکن مالی بالا و همچنین تمایل برای دستیابی به مدارک تحصیلی ارزشمندتر دارند، توصیه می نماید.

دانشگاه عجمان

از دیگر دانشگاه های امارات می توان به دانشگاه عجمان اشاره کرد که در سال ۱۹۸۸ به منظور تربیت نیروی متخصص در زمینه های علوم و تکنولوژی تأسیس گردید و در حال حاضر یکی از برترین مراکز علمی کشور امارات متحده عربی می باشد.

دانشگاه عجمان در اروپا به عنوان دانشگاه علوم و تکنولوژی حوزه مدیترانه به رسمیت شناخته شده و یکی از معتبرترین دانشگاه های خاورمیانه به شمار می رود و مورد تأیید وزارت علوم و تحقیقات فناوری ایران می باشد.

کلیه دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشگاه عجمان دارای شش دانشکده و چهار مرکز دانشگاهی در شهرهای عجمان، العین، ابوظبی و فجیو می باشد. دانشکده های علوم مهندسی، علوم مدیریت، کامپیوتر، زبان های خارجی، ادبیات و تربیت معلم و دندانپزشکی و دارو سازی جزو دانشکده های این دانشگاه می باشد.

دانشجویانی که دارای مدرک زبان نمی باشند، پس از ثبت نام از آنها آزمون زبان انگلیسی به عمل خواهد آمد و در صورتیکه نتوانند نمره ی قابل قبول را بیاورند، دانشگاه دوره های زبان انگلیسی را که در قالب یک ترم کامل تحصیلی می باشد به این دانشجویان اختصاص می دهد که هزینه این دوره ها بستگی به مدت زمان آموزش داشته و حداکثر ۲۰۰۰ دلار خواهد بود.

دانشگاه دال هوزی

دانشگاه دال هوزی از دیگر دانشگاه های امارات بوده که در شهر هالی فاکس کانادا واقع شده است و یکی از برترین دانشگاه ها در آموزش و تحقیق بوده و در آن بیش از ۲۰۰۰ عنوان درسی ارائه می شود. ۸۰۰ نفر از کادر آموزشی این دانشگاه در رشته ی خود تخصص بین المللی دارند. آنها مبتکر و کاشف بوده، مشاور و دوست دانشجویان محسوب می گردند.

دانشگاه دال هوزی شعبه دیگری در کشور امارات نیز دارد. در این مرکز ثبت نام در رشته های مهندسی، علوم، مدیریت و … امکانپذیر می باشد. تحصیل در این رشته ها منوط به دارا بودن سطح علمی قابل قبول می باشد. برنامه تحصیل در امارات از یک دوره ی ۵ درسی تشکیل و در مرکز CMA  واقع در دبی برگزار می گردد و ادامه ی دوره ها در دانشگاه دال هوزی کانادا می باشد.

هزینه های یک سال تحصیل در رشته های مختلف به شرح زیر است:

– رشته های مهندسی حدود ۲۴۰۰۰ درهم که حدود ۲۰ میلیون تومان می باشد.

– رشته های مدیریت حدود ۱۸۰۰۰ درهم که حدود ۱۵ میلیون تومان می باشد.

– رشته های علوم (مقدمات پزشکی) حدود ۳۵۰۰۰ درهم که حدود ۳۰ میلیون تومان می باشد.

دانشگاه ابوظبی

 یکی دیگر از بهترین دانشگاه های امارات به دانشگاه ابوظبی می توان اشاره کرد که دارای دو کمپ است یکی در خود ابوظبی و دیگری در شهر العین می باشد. هدف موسسین این دانشگاه از تاسیس آن این بوده که این دانشگاه از لحاظ سطح آموزش و علم جزو بهترین ها در منطقه ی خلیج فارس و در دنیا باشد.

دانشگاه ابوظبی رشته های تحصیلی متنوعی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می نماید و همچنین در رشته های خاصی دوره به زبان عربی نیز ارائه می شود. این دانشگاه از سه کالج: علوم و هنر، مدیریت بازرگانی و علوم کامپیوتر و تکنولوژی اطلاعات تشکیل شده است.

3.3/5 ( 3 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها
ثبت نظر

59 پاسخ به “معرفی دانشگاه های امارات”

 1. الهام گفت:

  ببخشید من دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را در دانشگاه دولتی در رشته هنر اسلامی گذروندم میخواستم ببینم ایا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری به همراه فاند برای من امکانپذیر هست؟؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در امارات در مقطع دکتری همراه با بورسیه شما نیازمند داشتن رزومه تحصیلی خوبی از جمله مقالات بین المللی آیلتس بالای ۶٫۵ و معدل بالای ۱۷ و…… نیز باشد.

 2. Sedi گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی توی امارت تو کودوم دانشگاه ها هست؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما لیست دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم می باشند را می توانید از خود سایت وزارت علوم مشاهده نمایید و سایت هریک از دانشگاه ها را چک کنید تمامی رشته های ارائه شده به همراه شرایط پذیرش در سایت دانشگاه ها درج شده است.

 3. شيرين گفت:

  سلام ، رشته تربيت بدنى مقطع دكترا در دانشگاهاى امارات هست؟ اگر هست در كدوم دانشگاه هست؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را در سایت وزارت علوم ملاحظه نمایید. در سایت هر دانشگاه رشته های ارائه شده در آن سال درج شده است.

 4. صدرا فرومدي گفت:

  سلام من سال يازدهم دبيرستان هستم براي رشته پزشكي در كدام دانشگاه دبي ميتوانم درس بخوانم از دوره راهنمايي در مدارس تيز هوشان درس خواندم و معدل ١٩/٩٠ دارم ميتوانم بورسيه بگيرم لطفا مرا راهنمايي كنيد ممنون

 5. حمید گفت:

  سلام رشته ی تربیت بدنی در کشور امارات تو این دانشگاهایی که گفتین وجود دارد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   این سوال شما مربوط به بخش اجرایی میباشد که هرزمان اقدام کردید یک به یک بررسی میشود و دانشگاهی مناسب شرایطتان به شما پیشنهاد میشود.

 6. Maryam گفت:

  سلام برای مقطع دکتری معماری تو دانشگاه آمریکایی یا استرالیایی به چه شکل باید اقدام کرد

 7. امیر حسین گفت:

  با سلام امسال من می خواهم انتخاب رشته کنم وبه رشته تجربی بروم در سال آخر دبیرستان می توانم به امارات بروم چقدر هزینه باید کنم

 8. امیرحسین گفت:

  سلام .آیا رشته هنر در امارات وجود دارد.میخواستم بودنم بعد دیپلم هم میتونم بورسیه بگیرم.و هزینه اون چه جوریه

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   به طور قطع رشته هنر در امارات وجود داره . امکان بورسیه در امارات بعد از دیپلم تقریبا غیر ممکن است و هزینه ها برای یکسال تحصیل و زندگی حدود 130تا 150 میلیون تومان خواهد بود

 9. اسماء یوسفی گفت:

  سلام
  برای دانشگاه های این کشور مدرک زبان مهمه؟ و میشه بدون مدرک زبان پذیرش گرفت؟

 10. پدرام گفت:

  هزينه تحصيل در رشته دندانپزشکی در دوبی چقدر است؟ ( هزينه تحصيل و مسکن …)

 11. ساناز گفت:

  سلام
  میتونین راهنماییم کنین که بورسیه گرفتن دون دعوت استادی از اونجا برای دکترای زمین شناسی در دانشگاه ابوظبی امکان پذیر هست یانه؟ اگر یک استاد دعوتم کنه چطور؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن بورسیه دکتری امارت حتما باید استاد راهنما داشته باشید تا مقالات بین المللی شما را تایید کرده و بورسیه بگیرید

 12. فاضل گفت:

  باسلام.فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته شیلات گرایش تکثیر و پرورش هستم.دارای رزومه علمی بیش از 14 مقاله آی.اس.آی، علمی پژوهشی و همایشی بوده که برای ادامه تحصیل در رشته شیلات در مقطع phdقصد گرفتن بورس تحصیلی را دارم. در ضمن تسلط کامل بر زبان عربی را دارم.خواهشمند است در این زمینه راهنمایی های لازم را مبذول فرمائید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اخذ بورسیه از دانشگاه های امارات و حتی دیگر کشورهای دنیا نیاز به دو چیزز هست داشتن مقالات بین المللی و مدرک زبان . هرچه مقاله از لحاظ نتیجه عملی بودن قوی باشد میزان بورسیه نیز بیشتر خواهد بود ولی در کل گرفتن فاند و کلا در کشور امارات از جهت اخذ اقامت برای ایرانیان خوب نیست

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اخذ بورسیه از دانشگاه های امارات و حتی دیگر کشورهای دنیا نیاز به دو چیزز هست داشتن مقالات بین المللی و مدرک زبان . هرچه مقاله از لحاظ نتیجه عملی بودن قوی باشد میزان بورسیه نیز بیشتر خواهد بود ولی در کل گرفتن فاند و کلا در کشور امارات از جهت اخذ اقامت برای ایرانیان خوب نیست و کشورهای اروپایی را جهت اقامت دائم پیشنهاد میدهیم

 13. verya گفت:

  سلام امکان ادامه تحصیل در مقطع فوق دکتری رشته حقوق در دانشگاه های امارات وجود داره؟

 14. بیگی گفت:

  سلام
  کدوم از این دانشگاه های رشته ای در زمینه طراحی مد و لباس داره؟

 15. یزدانی گفت:

  با سلام. بنده دکترای زبان و ادبیات عربی از دانشگاه رازی کرمانشاه دارم و اکنون شش ماه از فارغ التحصیلی ام هم گذشه و بیکارم آیا این امکان وجود دارد که در دانشگاهی خارجی ترجیحا کشورهای عربی هرچه باشد هم مهم نیست فقط به عنوان استاد مشغول به کار بشم. لطفا اگر می توانید راهنمایی بفرمایید ممنونم

 16. اشکان گفت:

  سلام ؛من ترم 7کارشناسی عمران از دانشگاه دولتی هستم ؛میخوام ارشد رو امارات بخونم ؛پیشنهاد شما کدام دانشگاه کشور عمارات است ؟شرایط و هزینه رو هم لطف کنید بگید .ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای انتخاب دانشگاه در کشور امارات باید به فاکتور های فراوانی توجه کرد از جمله ف هزینه تحصیل ، مدرک زبان و اعتبار دانشگاه

 17. آرمین گفت:

  سلام میخواستم بدونم کدوم یکی از این دانشگاه ها رشته روانشناسی رو دارن؟
  با تشکر

 18. رضا رحمانی گفت:

  سلام
  میخواستم بپرسم اگه من از یکی از دانشگاه های امارات مدرک پزشکی بگیرم میتونم تو ایران باهاش برم سر کار؟
  مورد تایید ایران هست؟

 19. الهه گفت:

  سلام میخاستم بدونم در دبی رشته الهیات با هر گرایشی هست؟و اگه اینطوره چطور باید اقدام کرد در مقطع دکترا ؟هزینش چطوریه؟ممنون میشم اگه پاسخ بدین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اطلاع از داشتن رشته الهیات از دانشگاههای امارات به سایت QS مراجعه بفرمایید و هزینه تحصیل و زندگی حدودا بین 80 تا 100 میلیون تومان هزینه دارد.

 20. ياسي گفت:

  ميخوام بدونم كدوم دانشگاه ها هستن كه بعد ٢ ترم ميشه برگشت ايران ادامه شو ايران خوند؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم باشد که میتوانید استعلام آن را از طریق سایت وزارت مطالعه کنید

 21. سید محمدرضا مجری گفت:

  سلام اسم دانشگاه های امارات که مورد تایید ایران هستند لطفا لیست بفرمایید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   لیست دانشگاه های اماراتی مورد تایید ایران معمولا سالیانه یا در طول سال چند بار تغییر میکند شما پیگیری مطالب سایت و تماس با مشاورین میتوانید گاها از این تغییرات مطلع شوید

 22. shaqayeq گفت:

  سلام. میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل سال دوم کاردانی رشته کامپیوتر میتونم به دانشگاه عجمان برم؟ چ مدارکی لازمه؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   شما با مدرک پیش دانشگاهیتون + مدرک زبان IELTS6 مجاز به پذیرش گرفتن در مقطع لیسانس دانشگاه عجمان می شوید و امکان تطبیق واحد نیز برای شما وجود ندارد . مدرک کاردانی نیز برابر مدرک پیش دانشگاهی می باشد .

 23. لاله گفت:

  سلام میخواستم بدونم ایا از دانشگاه های ازادم هم میشع بورسیه گرفت بریم یا نه یا فقط باید دولتی باشه؟میشه برای کارشناسی رشته کامپیوتر اونجا بریم هزینه اش چنده؟؟

 24. محمدحسین گفت:

  سلام.با مدرک دیپلم انسانی میتونم توی دبی تحصیل کنم؟
  رشته ی مهندسی پلیمر یا شیمی.
  هزینه اش حدودا چقدره؟

 25. Saeed گفت:

  ادامه تحصيل

 26. پوریا گفت:

  سلام میخواستم بدونم پس از اتمام مقدمات پزشکی در دانشگاه دال هوزی می توان وارد رشته دندانپزشکی در کانادا شد؟ هزینه ی مثلا دندانپزشکی در دانشگاه دال هوزی چقدره؟ با تشکر

 27. دانيال گفت:

  سلام مي خواستم ببينم دانشگاه امريكايي شارجه مورد تاييد وزارت بهداشت هست ؟؟

 28. مونا گفت:

  باسلام
  ایا رشته امار در مقطع دکتری در کشور امارات وجود داره؟

 29. علی گفت:

  برای بورس شدن در دوره ای کارشناسی ارشد در این دانشگاه اگه دانشگاه دولتی باشیم کافیه….؟مثه دانشگاه گیلان.در رشته ی کامپیوتر…اگه نیست چه چیزای نیازه…؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.بورسیه در مقطع فوق لیسانس برای شما مقدور نمی باشد و باید با هزینه شخصی برای تحصیل اقدام فرمایید

 30. yashar گفت:

  میشه بفرمایید هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه عجمان برای یکسال چقدره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   دانشگاه های کشور امارات مورد تائید وزارت بهداشت نمی باشند.

   • yashar گفت:

    من فقط میخواستم هزینه تحصیل رو بدونم چون اگه قرار باشه برای تحصیل به این داشنگاه برم دیگه قصد برگشت به ایران رو ندارم

    • آریانا پارس گفت:

     سلام
     با توجه به این موضوع که مورد تائید نمی باشد شرایط گرفتن ویزا دشوار می باشد و موسسه برای دانشگاه های مورد تائید پذیرش می گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *