رویای زندگی در کشوری آرام با استانداردهای بالای زندگی به همراه امنیت شغلی می تواند به راحتی در دسترس باشد. یکی از کشورهایی که در آن می توان به یک زندگی امن دست یافت کشور دانمارک می باشد. کشوری که برای چندمین بار به عنوان خوشحالترین کشور دنیا شناخته شده است و مردمان آن همگی در صلح و آرامش زندگی می کنند. در مقاله پیش رو با ما همراه باشید تا با شرایط مهاجرت به این کشور در اتحادیه اروپا بیشتر آشنا شوید.

شرایط مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک همانند سایر کشورهای اروپایی شرایط مختص به خود را دارد. افراد برای اینکه بتوانند از طریق کار، تحصیل و سایر روش ها وارد دانمارک شوند باید ضوابط  مربوط به آن را رعایت کنند. 

اگر بتوان با ویزای کار وارد دانمارک شد، مسیر روشن تری پیش رو خواهد بود چرا که می توان از طریق دریافت پیشنهاد شغلی وارد این کشور گردید و به راحتی پس از چند سال اقامت دائم این کشور با کیفیت را دریافت نمود. کارفرما تنها در صورتی می تواند پیشنهاد شغلی ارائه نماید که ضغل مورد نظر را در کشور و سپس در اتحادیه اروپا آگهی کرده باشد و نیرویی برای آن موقعیت شغلی پیدا نشده باشد. کارفرما در این مرحله اجازه دارد به نیروی بین المللی پیشنهاد شغلی دهد.

کشور دانمارک یکی از بهترین مقاصد تحصیل در مقطع دکتری می باشد. برای تحصیل در این مقطع احتیاج به داشتن رزومه مناسب تحصیلی می باشد. تحصیل در این مقطع اقامت دائم این کشور را به دنبال خواهد داشت.

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کشور دانمارک ثبت شرکت در این کشور می باشد. برای انجام این کار ابتدا باید طرح تجاری ارائه شده به دولت تاثیر گذار باشد. این دسته از متقاضیان با شرایط آسانی برای ثبت شرکت روبرو نمی باشند. این افراد باید برای راه اندازی بیزینس خود در دانمارک حضور داشته باشند و البته ساپورت مالی قابل توجهی را برای سرمایه گذاری خود در دانمارک نشان دهند.

دانمارک,دانمارک,دانمارک

مهاجرت به دانمارک در گذر زمان

برای مهاجرت به کشور دانمارک نیاز به ارزیابی کلی از این کشور می باشد و باید دانست که میزان مهاجرپذیری در کشور دانمارک به نسبت سال های قبل چگونه می باشد. ساختارهای سیستم مهاجرتی دانمارک به چه صورت می باشد و آیا رشد اقتصادی خوبی در سال های اخیر داشته است. مهاجرپذیری کشور دانمارک به نسبت سال های قبل ۱۱ درصد رشد داشته است و تحصیل و سرمایه گذاری دو بخش مهاجرتی در دانمارک بوده اند که در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته اند.

سیاست های مالی در کشور دانمارک به گونه ای بالا است که باعث شده دولت این کشور آنطور که باید شرایط مطلوبی در این زمینه نداشته باشد. البته دولت دانمارک در سال های اخیر وضعیت مالیاتی را برای مهاجرین تازه وارد ۵ درصد کمتر در نظر گرفته است که نشان از بهتر شدن مهاجر پذیری کشور دانمارک می باشد. تحصیل در دانمارک آینده شغلی مناسبی را پیش روی مهاجرین تحصیلی قرار خواهد داد و البته دانمارک یکی از بهترن کشورهایی می باشد که می تواند شرایط کار را برای مهاجران ساده تر نماید.

رضایت مهاجران در گذر زمان

همانطور که اشاره شد میزان مهاجرت تحصیلی به دانمارک در سال های اخیر بیشتر از سایر روش ها بوده است که البته به دلیل کیفیت بالای اموزش در این کشور می باشد. مدارک ارائه شده در دانشگاه های دانمارک دارای اعتبار جهانی می باشند و مراکز آموزشی از رنکینگ بالایی در ذنیا بر خوردارند. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در طیف گسترده ای از رشته ها باعث رضایت دانشجویان بین المللی از انتخاب دانشگاه های این کشور می باشد.

رضایت شغلی در دانمارک از موارد دیگری است که می توان آن را در بین افرادی که برای کار وارد این کشور شده اند یافت. طبق آمار، افرادی که از مهارت بالایی برخوردارند بیش از ۹۰ درصد و افرادی که از مهارت متوسطی در حرفه خود برخوردارند در حدود ۶۰ درصد از شغل خود رضایت دارند.

روش های مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک می تواند از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و … صورت گیرد. با توجه به بالا بودن میزان مالیات در کشور دانمارک، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دسته روش های پر هینه جای می گیرد ولی از نظر زمانی نسبت به سایر روش ها سریع تر می باشد و در مدت زمان کمتری می توان به اقامت دائم دانمارک دست یافت. در ادامه روش های مهاجرت به دانمارک را یک به یک بررسی می نمائیم.

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

یکی از روش های اقامتی محسوب می شود که در این روش افرادی که غیر اروپائی می باشند تنها در صورتی که اعضای خانواده و یا خود اقامت اروپا را داشته باشند اجازه تحصیل رایگان در دانشگاه های آن را خواهند داشت و در غیر اینصورت می بایست هزینه تحصیل در دانمارک را لحاظ نمایند.

هزینه دانشگاه ها در رشته های مختلف اعداد متفاوتی خواهد بود و از ۱۰۰۰ یورو سالانه آغاز می گردد. دانشجویان می توانند در طول هفته ۱۰ الی ۳۰ ساعت بنا بر مقطعی که در آن تحصیل می کنند کار کنند تا از پس هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور برآیند.

قوانین تحصیل در دانمارک

نامه رسمی از پذیرش دانشگاه، پاسپورت، نشان دادن تمکن مالی برای زندگی در دانمارک، کپی شناسنامه و ترجمه مدارک تحصیلی از موارد مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد. داشتن نمره زبان برای بسیاری از دانشگاه های دانمارک ضروری می باشد بنا برای اگر قصد مهاجرت تحصیلی به دانمارک را دارید باید خود را برای آزمون آیلتس آماده نمائید.

طول دوره کارشناسی ۴ ساله است و اکثر رشته ها به زبان دانمارکی ارائه می گردند. دوره کارشناسی ارشد ۲ ساله و بیشتر رشته ها به زبان انگلیسی هم ارائه می شوند. تحصیل در مقطع دکتری به زبان انگلیسی و همانطور که گفته شد همراه با دریافت حقوق از استاد می باشد.

دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می بایست نمره زبان داشته باشند. در مقطع دکتری به حداقل نمره ۶٫۵ آیلتس احتیاج می باشد. دانشجویان مقطع دکتری ماهیانه ۲۰۰۰ یورو حقوق دریافت خواهند نمود و با توجه به پرداخت مالیات از درآمدی که دارند پس از اتمام دوره دکتری قادر به دریافت اقامت دائم خواهند بود.

دانشجویان پس از اتمام تحصیل در مقاطع مختلف اجازه تمدید اقامت و جستجوی کار در کشور دانمارک را خواهند داشت و در صورت یافتن شغل مناسب و ۳ سال کار در کشور دانمارک و پرداخت به موقع مالیات ها قادر به ارائه درخواست جهت دریافت اقامت دائم این کشور خواهند بود. مهاجرت تحصیلی به دانمارک یکی از پر طرفدارترین روش های مهاجرت به این کشور در سال های اخیر بوده است.

دانمارک,دانمارک,دانمارک

مهاجرت کاری به دانمارک

نرخ بیکاری در دانمارک نشان می دهد که این کشور از وضعیت مساعدی از لحاظ شغلی برخوردار است. نرخ بیکاری در این کشور ۴ درصد اعلام شده است بنابراین از هر ۱۰۰ نفر در دانمارک ۸۶ نفر مشغول به کار می باشند. افرادی که در زمینه های آی تی و فناوری اطلاعات تخصص دارند و یا متخصص بخش های مالی شرکت ها می باشند درآمد بالایی در دانمارک خواهند داشت.

روش دیگری که برای دریافت اقامت دانمارک وجود دارد ویزای جستجوی کار در این کشور می باشد که می توان با ارائه مدارک به سفارت ویزا را دریافت نمود و با فرصتی ۶ ماهه در دانمارک به جستجوی کار پرداخت، این ویزا برای ایرانیان محدود می باشد.

گرین کارت دانمارک برای دسته ای از افراد طراحی شده است که با سیستم امتیاز بندی وارد کشور دانمارک شده و اقامت دائم را دریافت می نمایند. افراد در این روش بر اساس امتیازاتی که بدست می آورند قادر به دریافت گرین کارت خواند بود. این برنامه در سال های گذشته طیف گسترده ای از رشته ها را شامل می شد ولی در حال حاضر فقط شامل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری می باشد.

قوانین کار در دانمارک

قوانین کار در اتحادیه اروپا به صورت معمول یکسان می باشد، بدین صورت که کارفرما برای جذب نیروی بین المللی و ارائه پیشنهاد شغلی موظف به آگهی کردن شغل مورد نظر در کشور خود و پس از آن در اتحادیه اروپا می باشد. در صورتی که پس از گذشت ۶ ماه موفق به یافتن نیروی شغلی مناسب برای تخصص مورد نظر نگردد اجازه دارند از نیروی خارجی برای این کار بهره برند. این گزینه یکی از سخت ترین روش های پیش روی متقاضیان کار در کشور دانمارک می باشد.

برای کار در کشور دانمارک بهتر است ابتدا از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور دانمارک گردید و تلاش برای جستجوی کار را از این طریق در دانمارک آغاز نموده و در صورت یافتن شغل مناسب ویزای تحصیلی را تبدیل به ویزای کاری نمود.

در صورتی که دانشجویانی که با ویزای تحصیلی وارد دانمارک می شوند موفق به یافتن شغل تمام وقت و تبدیل ویزا نگردند قادر خواهند بود پس از اتمام تحصیل شغل مورد نظر را بیابند و اقامت را تمدید و موفق به دریافت اقامت دائم گردند. در صورت کار در دانمارک به مدت ۵ سال و پرداخت مالیات به این کشور دریافت اقامت دائم قطعی خواهد بود.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت به دانمارک سرمایه گذاری در این کشور از طریق ثبت شرکت می باشد. در این روش فرد خارجی نیاز به شریکی دانمارکی دارد تا ۵۱ درصد از سهام شرکت را به نام وی نماید و تنها قادر خواهد بود ۴۹ درصد از سهام را به نام خود ثبت کند. ثبت شرکت در کشور دانمارک به دو صورت حضوری و الکترونیکی صورت می پذیرد.

در روش اول احتیاجی به حضور فرد نمی باشد و تمامی مراحل ثبت شرکت و امور اداری توسط سازمان کار در کشور دانمارک انجام می گردد و در نهایت احتیاج به امضای دیجیتالی فرد می باشد. ثبت شرکت در دانمارک به صورت حضوری بین ۲ الی ۳ هفته طول می کشد.

قوانین ثبت شرکت در دانمارک

برای سرمایه گذاری در کشور دانمارک نیاز به ارائه ایده تجاری می باشد که مورد توجه دولت دانمارک قرار گیرد که این بخش به نوبه خود سخت و زمانبر است. شخص برای ثبت شرکت حضوری در کشور دانمارک حاضر شده و ایده های تجاری که مورد قبول دولت قرار گرفته است را در دانمارک پیاده خواهد کرد. فرد متقاضی چنانچه قصد به همراه داشتن اعضای خانواده را داشته باشد می بایست ساپورت مالی لازم را اثبات نماید. فرزندانی که بالای ۱۸ سال هستند قادر یه اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری والدین نخواهند بود.

نحوه و شرایط دریافت ویزا

پس ازفرستادن مدارک به سفارت کشور دانمارک ۳ الی ۴ ماه زمان می برد که مدارک از سوی سفارت تائید گردد. پس از تائید  ویزایی کوتاه مدت برای شخص صادر خواهد شد تا برای اجرایی شدن ایده ها سفری به دانمارک داشته باشد. پس از اجرایی شدن طرح، اقامت ۳ ساله به شخص داده خواهد شد و شخص در این مدت ایده خود را به صورت کامل اجرائی خواهد نمود.

تجارت مورد نظر در این مرحله با استخدام حداقل دو نیروی کاری از شهروندان دانمارک کار خود را ادامه خواهد داد. در این شرایط بیمه کردن افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. دریافت پاسپورت کشور دانمارک از این طریق پیچیدگی های خاص خود را دارد بنابراین برای انجام آن مشاوره لازم را دریافت نمائید.

مهاجرت پناهندگی به دانمارک

پناهندگی در کشور دانمارک یکی دیگر از روش های مهاجرت به دانمارک می باشد. برای مهاجرت از طریق این روش نباید عجولانه تصمیم گرفت و باید برآوردهای لازم به دقت انجام شود.

پناهندگی روشی پر خطر می باشد و مجموعه آریاناپارس به دلیل عدم فعالیت در پروسه های غیر قانونی فعالیتی در این زمینه انجام نمی دهد و به همه عزیزانی که قصد مهاجرت به دانمارک را دارند پیشنهاد می نماید از روش های قانونی این کار را انجام دهند.

در ابتدا باید دانست که پناهجو به فردی گفته می شود که به دلیل مشکلاتی که در کشور مبدا خود دارد و ارائه دلایل موجه به دولت دانمارک درخواست پناهندگی به این کشور را می دهد. هر پپناهجویی در کشور دانمارک پناهنده نخواهد بود و مهم پذیرفته شدن درخواست وی از سوی دولت دانمارک می باشد. در این روش خطرات زیادی وجود دارد و افراد برای ارائه این درخواست باید وضعیت مالی خود را ارزیابی نمایند زیرا پناهجویانی که هنوز با درخواستشان موافقت نشده وضعیت دشواری در دانمارک خواهند داشت.

پناهجویان باید قبل از انجام کار از شرایط کمپ های پناهجوئی اطلاع داشته باشند تا در دانمارک به مشکل بر نخورند. در صورت موافقت با کیس پناهندگی در دانمارک، پناهجو قادر به استفاده از بعضی از حقوق شهروندی خواهد بود.

متقاضیان دو هفته پس از ورود به خاک دانمارک درخواست خود را ارائه خواهند نمود. پس از بررسی شرایط موجود در صورت موافقت با درخواست مصاحبه ای ترتیب داده خواهد شد و متقاضیان در روز مصاحبه باید اطلاعات درستی را ارائه نمایند و پس از چند سال شخص اقامت دائم را دریافت خواهند نمود.

دانمارک,دانمارک,دانمارک

مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج یکی دیگر از روش های اخذ اقامت دائم در کشور دانمارک می باشد. در این روش شخص باید با فردی که تبعه دولت دانمارک می باشد ازدواج نماید و پس از گذشت مدت زمانی مشخص اقدام به دریافت تابعیت کشور مذکور نماید. واقعی بودن ازدواج در این مرحله از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد بنابراین باید دقت لازم را به کار برد.

قوانین ازدواج با تبعه دانمارکی

شخص متقاضی در زمان ازدواج با یک تبعه دانمارکی نباید همسر دیگری داشته باشد و باید مدارک تجرد و یا طلاق خود را نشان دهد و اگر همسر قبلی وی فوت کرده باشد نیز باید مدارک آن ارائه گردد. همسری که تبعه کشور دانمارک می باشد باید اثبات نماید که تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه های هر دو نفر را در کشور دانمارک دارد.

شرایط سنی در کشور دانمارک بالای ۲۴ سال اعلام شده است که می توان از آن به عنوان یکی از سخت گیری های دولت دانمارک نام برد. دولت دانمارک معتقد است که ازدواج زیر ۲۴ سال از روی احساسات بوده و ممکن است جنبه عقلانی نداشته باشد. شخصی که با ازدواج وارد دانمارک می گردد باید سعی نماید زبان دانمارکی را بیاموزد. در جامعه دانمارکی چنانچه دو نفر با هم زندگی پایداری داشته باشند ولی به صورت رسمی هم ازدواج نکرده باشند زن و شوهر محسوب می شوند.

مهاجرت به دانمارک از طریق تولد

برای اینکه با مفهوم اخذ اقامت از طریق تولد آشنا شوید بهتر است در ابتدا مفهوم خون و خاک را به درستی بشناسید. بر اساس اصل خاک اگر فردی در قلمرو کشور دانمارک متولد شده باشد تابعیت این کشور را دریافت می کند و طبق سیستم خون، فرزند باید از پدر و مادری متولد شود که تابعیت کشور دانمارک را دارند.

قوانین مهاجرت از طریق تولد فرزند

در صورتی که پدر و مادری تابعیت کشور دانمارک را داشته باشند بدون در نظر گرفتن اینکه فرزند در کدام کشور متولد شده است تابعیت کشور دانمارک را بدست خواهد آورد. اگر فرزند از مادری با تابعیت دانمارکی و پدری خارجی متولد شده باشد دولت دانمارک برای تعیین تابعیت فرزند تصمیم گیرنده خواهد بود. اگر کودکی از پدر و مادری متولد شود که مقیم دانمارک باشند ولی تابعیت آن را نداشته باشند می تواند پس از ۸ سال زندگی در کشور دانمارک تابعیت را از آن خود نماید.

قوانین کشور دانمارک در ارتباط با فرزندانی که از والدین با تابعیت های مختلف متولد می گردند بدین صورت می باشد که فرزندان می توانند تا سن ۲۲ سالگی در کشور دانمارک با تابعیت دوگانه زندگی کنند و پس از ان حق انتخاب یک تابعیت را دارند.

مهاجرت پزشکان به دانمارک

با توجه به اینکه در سال های اخیر دریافت گرین کارت دانمارک برای بسیاری از رشته ها بسته شده است، تنها پزشکان، دندانپزشکان و پرستاران اجازه ورود به دانمارک و دریافت گرین کارت آن را از طریق کار دارند. افرادی که خارج از دانمارک در رشته های گروه علوم پزشکی تحصیل نموده اند می توانند با ورود به دانمارک و معادل نمودن مدرک تحصیلی خود در کشور دانمارک به کار در این کشور مشغول شوند و موفق به دریافت اقامت دائم و پاسپورت دانمارک گردند.

قوانین مهاجرت برای پزشکان به دانمارک

پزشکان و دندانپزشکان در ابتدا باید مدارک تحصیلی خود یعنی دانشنامه و شماره نظام پزشکی خود را آماده نمایند و آن را برای ارائه به دانمارک بفرستند. دولت دانمارک پس از تائید مدارک لازم که در حال حاضر بیش از ۱۴ ماه طول می کشد موفق به دریافت ویزا خواهند شد.

قوانین مهاجرت برای پزشکان در دانمارک به این دسته از افراد اجازه می دهد تا برای یادگیری زبان دانمارکی به مدت ۳ سال ویزا دریافت نمایند و وارد این کشور گردند. پزشکان می توانند زبان دانمارکی را در مدت زمان کوتاه تری بیاموزند و با آزمون زبان دانمارکی مدرک مورد نظر را دریافت نمایند.

پس از اخذ مدرک زبان باید خود را برای گذراندن آزمون های پزشکی آماده نمایند. شرکت در آزمون ها مستلزم گذراندن دوره های لازم می باشد که ۱ سال زمان می برد. پس از موفقیت در آزمون مورد نظر به عنوان پزشک، دندانپزشک و پرستار پذیرفته خواهند شد و قادر به جستجوی کار در این کشور خواهند بود. پزشکان پس از ۳ سال کار کردن در دانمارک و پرئاخت مالیات اقامت دائم را دریافت خواهند نمود.

به همراه بردن اعضای خانواده از ابتدا را می توان از مزایای مهاجرت پزشکان به دانمارک دانست. البته اعضای خانواده اجازه کار نخواهند داشت و فرزندان برای تحصیل رایگان در دانمارک می بایست ابتدا زبان دانمارکی بدانند در غیر اینصورت باید به زبان انگلیسی و با پرداخت هزینه تحصیل نمایند. پزشکان در طول آموزش زبان اجازه کار نخواهند داشت و باید هزینه های زندگی را خود تامین نمایند. پزشکان در زمان مصاحبه سفارت می بایست تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه های خود و اعضای خانواده را نشان دهند.

مزایای مهاجرت به دانمارک

یکی از موارد مهم در دانمارک دموکراسی موجود در کشور است که آن را در فضای کار به راحتی می توان احساس کرد.  آزادی بیان در کشور دانمارک یکی از ویژگی های مثبت در این کشور می باشد یعنی افراد می توانند به راحتی نظرات و عقاید خود را در همه جا عنوان نمایند.

اصول اساسی در دانمارک بدین صورت است که همه افراد به یک اندازه مهم می باشند و تبعیض در کشور جایگاهی ندارد. همین موارد باعث شده است این کشور بارها به عنوان خوشحال ترین کشور دنیا شناخته شود.

سیستم رفاهی فوق العاده دانمارک از دیگر مزایای مهاجرت به این کشور می باشد. مراقبت از کودکان و سالمندان، سیستم رفاهی و آموزشی دانمارک و بسیاری از زیرساخت های دیگر کشور از رفاه بالایی برخوردار می باشند. البته برای استفاده از این سیستم رفاهی باید مبلغ زیادی از درآمد خود را به عنوان مالیات به دولت پرداخت نمائید.

ساختار سازمانی در کشور دانمارک در یک سطح قرار دارد و مدیران هیچ ارجحیتی بر کارمندان ندارند. اختلاف طبقاتی در دانمارک وجود ندارد و همه از حقوق یکسانی برخوردار می باشند. شرکت های دانمارکی امکانات مدرن و شرایط مناسبی رای کار دارند. علاوه بر آن نرخ پایین بیکاری در کشور دانمارک یافتن شغل را نیز آسانتر نموده است. ساعت کاری مناسب بخش دیگری از مزایای کار در دانمارک می باشد. ۳۷ ساعت کار در هفته باعث افزایش راندمان کاری گردیده است.

دانمارک کشور امنی است و کودکان می توانند با دوچرخه و یا پیاده به مدرسه بروند. افراد معروف به راحتی در مراکز عمومی حاضر می شوند بدون اینکه نیاز به محافظ داشته باشند. میزان جرم و جنایت در دانمارک بسیار کم است بنابر این نباید نگران امنیت خود و فرزندانتان در دانمارک باشید.

موانع مهاجرت به دانمارک

اگر قصد کار و زندگی در دانمارک را در سال های متوالی داشته باشید باید زبان دانمارکی را بیاموزید. یادگیری زبان دانمارکی یکی از موانع مهم برای بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت به این کشور اروپائی را دارند. عدم یادگیری زبان دانمارکی ممکن است بسیاری از فرصت های شغلی مناسب را از افراد سلب کند زیرا تقریبا همه مشاغل به زبان دانمارکی می باشند.

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است مهاجران با آن مواجه باشند آب و هوای دانمارک می باشد چرا که دانمارک به صورت معمول هوای ابری و دلگیری دارد و هوا معمولا سرد و بارانی است. آب و هوایی به این صورت برای بسیاری از مهاجران خوشایند نمی باشد. روزهای کوتاه زمستان ممکن است برای تازه واردان مهاجر چندان قابل تحمل نباشد.

دانمارکی ها زیاد اهل دوستی های نو نیستند، اگر در دانمارک تحصیل نمائید و پس از فارغ التحصیلی به دنبال دوستان جدید باشید متوجه این خصلت دانمارکی ها خواهید شد بنابراین پیدا کردن دوست چندان کار ساده ای نمی باشد. هزینه های زندگی در دانمارک نیز چندان کم نیست. اجاره مسکن برای مهاجرین تازه وارد ممکن است کمی سنگین باشد و باید ماهیانه بیشتر از ۱۰۰۰ دلار بابت اجاره یک آپارتمان یک خوابه بپردازند. هزینه آپارتمان های دو خوابه و سه خوابه به مراتب بیشتر است.

با توجه به هدف سفر به کشور دانمارک در سال ۲۰۲۳، این کشور دارای انواع مختلفی از ویزا می باشد. افراد در سال ۲۰۲۳ می توانند از طریق ویزاهای کاری، تحصیلی، توریستی، سرمایه گذاری و سایر ویزاها وارد کشور دانمارک گردند. ویزای شینگن از دیگر انواع ویزاها برای ورود به کشور دانمارک در سال ۲۰۲۳ می باشد. مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن را می توان در جدول زیر مشاهده نمود

مدارک لازمشرایط
فرم درخواستتکمیل فرم درخواست ویزای شنگن اروپا + فرم ویزای شگن دانمارک
مدارک شناسایی۲ قطعه عکس پاسپورتی + کپی پاسپورت با اعتبار ۳ ماهه + کپی شناسنامه یا سند ازدواج
مدرک بیمه مسافرتیبیمه سلامت مسافرت با پوشش حداقل ۳۰,۰۰۰ یورو
مدارک مالیگواهی اثبات تمکن مالی برای اقامت در دانمارک
مدارک رزرو مسافرتیرزرو بلیط رفت و برگشت + رزرو هتل

دانشجویان امکان اخذ ویزای تحصیلی را در سال ۲۰۲۳ خواهند داشت و می توانند با اخذ مدرک زبان انگلیسی آیلتس برای دریافت پذیرش از دانشگاه ها اقدام نمایند. همانطور که پیش از این توضیح داده شد برای کار در این کشور می بایست پیشنهاد شغلی از کارفرما دریافت نموده و یا پس از تحصیل در دانمارک شغل مناسب را یافت.

باید خاطر نشان کرد که برای ورود به دانمارک در سال ۲۰۲۳ از هر کدام از روش های ذکر شده می بایست تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه ها را داشته باشید. با توجه به نوسان یورو در مدت زمان اخیر قطعا هزینه ها بیشتر شده است. در سال۲۰۲۰ شهروندان کشورهای سوئد ، نروژ و فنلاند به راحتی وارد کشور دانمارک خواهند شد و تا هر زمان که بخواهند می توانند در دانمارک اقامت داشته باشند. افرادی که در کشورهای عضو شینگن زندگی می کنند نیز به راحتی اجازه ورود به دانمارک را دارند ولی برای اقامت بیش از ۹۰ روز باید مجوز دریافت نمایند.

نتیجه گیری

دانمارک کشوری امن با استانداردهای بالای اجتماعی برای زندگی می باشد. انتخاب دانمارک برای مهاجرت می تواند مسیر زندگی افراد را تغییر دهد. البته یادگیری زبان دانمارکی خود چالشی برای بسیاری از افراد می باشد. برای اینکه بدانید آیا بهترین گزینه را انتخاب نموده اید بهتر است با مشاورین مجرب در این زمینه مشورت نمائید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  4.6/5 - (10 امتیاز)

  4.6/5 - (10 امتیاز)

  برچسب‌ها:
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مهاجرت به دانمارک مهاجرت به دانمارک مهاجرت به دانمارک مهاجرت به دانمارک مهاجرت به دانمارک

  شبکه های اجتماعی

  arrow up