شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

 شرایط ویزای توریستی آلمان

وکلای با تجربه موسسه مهاجرتی آریانا پارس می توانند شما را در راستای اخذ ویزای توریستی کشور آلمان یاری رسانند. اخذ ویزای توریستی آلمان ، با فراهم آوردن مدارک متعددی میسر است. به صورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشورها، فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور مورد نظر، فرد به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت.

اگرچه برخی از هم وطنان گرامی، با اخذ ویزای توریستی دیگر کشورها، قصد در ورود به کشور مورد نظر و اخذ اقامت آن کشور را در سر می پرورانند، فلذا اگر ایشان قصد ماندن در آلمان را نیز دارند، می بایست با مدارک خود دال بر اصل بازگشت به کشور خود، افسر ویزا را قانع نمایند که به ایران باز خواهند گشت.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا توریستی

حال این سوال مطرح می شود که مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی آلمان چه مدارکی هستند؟

فرد می بایست با مدارکی نظیر:

 • مدارک شناسایی مورد نیاز فرد نظیر پاسپورت: اعتبار پاسپورت حداقل باید ۶ ماه باشد.
 • شناسنامه و ترجمه های آن ها
 • نامه های بانکی: بصورت معمول گردش مالی ۳ ماهه برای حضور در سفارت اجبار ی می باشد.
 • اسناد مالکیت منزل یا زمین: ارائه اسناد مالکیت به شما کمک می کند تا شانس خود را برای اخذ ویزای توریستی آلمان افزایش دهید.
 • نامه های کاری فرد که نشان از اشتغال به کار وی در موقعیت خاص شغلی را دارد
 • برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
 • برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
 • برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
 • برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
 • برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی
 • نامه اشتغال متقاضی به تحصیل در دانشگاه های ایران: دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های ایران می توانند درخواست گواهی اشتغال به تحصیل کنند و برای مراجعه به سفارت به همراه خود داشته باشند.

افراد در صورت ارائه مدارک ذکر شده می توانند شانس خود را برای اخذ ویزای توریستی کشور آلمان ارتقا دهند.

وقت سفارت آلمان

در حال حاضر بازه های زمانی برای اخذ ویزای توریستی کشور آلمان زیاد می باشد و متقاضیان حتما باید بازه زمانی ۶ الی ۹ ماه را برای وقت سفارت در نظر بگیرند. در حال حاضر متقاضیان ویزای توریستی کشور آلمان باید وقت خود را به صورت آنلاین و مراجعه به سایت سفارت می توانند اخذ نمایند. پس از درخواست وقت سفارت از طرف سفارت تاریخ مشخصی برای مراجعه و ارائه مدارک برای شما ارسال می شود.

لازم بذکر است که برای هر فرد بالای ۱۲ سال نیاز به انگشت نگاری دارد و برای هر یک از اعضای خانواده باید فرم سفارت به صورت مجزا پر شود.

هزینه وقت برای افراد زیر ۶ سال بصورت رایگان می باشد و افراد بالای ۶ سال به ازای هر نفر حدود ۸۰ یورو برای وقت باید پرداخت کنند.

ویزای توریستی آلمان

مدت زمان ویزا

بصورت معمول افرادی که برای اولین بار برای ویزای توریستی درخواست می دهند ۲۸ روز مجوز ورود به کشور آلمان را دریافت می کنند. در بعضی پرونده ها تا ۹۰ روز این مدت صادر می شود. در صورت موفقیت در اخذ ویزای توریستی آلمان متقاضیان برای دفعات بعدی مدت زمان بیشتری را می توانند در خاک آلمان سپری کنند.

ویزاهای توریستی در اقصی نقاط دنیا بصورت ویزاهای تک وروده  Single entry و یا ویزاهای چند وروده  Multiple به افراد متقاضی اختصاص می یابند. در سال های اخیر کشور آلمان، همانند دیگر کشورهای حوزه شینگن ویزاهای توریستی خود را بصورت ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک کشور آلمان از طریق ویزای توریستی ارائه می دهد.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

شانس اخذ اقامت توریستی آلمان

گفتنی است شانس اخذ ویزای توریستی کشور آلمان برای افرادی که به همراه خانواده خود جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان اقدام می نمایند پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان اقدام می نمایند.

بطور مثال در صورت احراز شرایط فوق الذکر مثل نامه حساب بانکی، اسناد ملکی و دیگر مدارک مورد نیاز، اگر در یک خانواده ۴ نفره پدر یا مادر خانواده به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای توریستی آلمان نمایند، شانس زیادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان خواهند داشت ولیکن اگر همه خانواده جهت اخذ ویزای توریستی آلمان به صورت همزمان اقدام نمایند، همه افراد از شانس کمتری در اخذ ویزای توریستی کشور آلمان برخوردار خواهند بود.

پارامتر دیگری که می تواند شانس افراد را در جهت اخذ ویزای توریستی آلمان افزایش دهد، حضور یک فرد از اقوام درجه اول فرد( نظیر پدر، مادر، برادر، خواهر و ….) در کشور آلمان است.

بدین صورت که اگر یکی از اقوام فرد، دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان، برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی کشور آلمان برای فرد، افزایش می یابد.

گفتنی است ویزاهای توریستی در کشور آلمان همانند سایر کشورهای حاضر در حوزه شینگن، به افرادی که موفق به اخذ ویزای توریستی آلمان می شوند، مجوز ورود و خروج به همه کشورهای حوزه این پیمان را می دهد. این مطلب بدین معناست که فرد متقاضی ویزای توریستی کشور آلمان می تواند بدون هیچ محدودیتی وارد کشورهای دیگر اروپا شود و حتی تمام زمان باقی مانده از ویزای توریستی خود را در کشور دیگری سپری نماید.

شرایط اقامت آلمان پس از ورود با ویزا توریستی

مهم ترین سوال بسیاری از افراد که جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان اقدام می نمایند، این مطلب است که آیا فرد، پس از ورود به کشور آلمان، می توانند در کشور آلمان اقامت دائم را اخذ نمایند؟

موسسه مهاجرتی آریانا پارس با سال ها تجربه درخشان خود در امور مربوط به اقامت اروپا و اخذ انواع ویزا در بسیاری از کشورهای دنیا، سوال فوق را این گونه پاسخ خواهد داد.

افراد می توانند با ورود به کشور آلمان در چند حالت ذیل، شرایط اخذ اقامت آلمان را پس از ورود به کشور آلمان فراهم نمایند.

اول اینکه فرد در مدت حضور خود در آلمان، بتواند یک فرصت شغلی و یا یک زمینه کارآفرینی را جهت اخذ اقامت آلمان فراهم آورد تا پس از بازگشت از آلمان بتواند برای انواع دیگر ویزا نظیر ویزای کار و یا اخذ اقامت کارآفرینی اقدام نماید.

روش دومی که افراد در راستای اخذ اقامت آلمان پس از ورود به کشور آلمان اتخاذ نمایند، اقدام جهت اخذ اقامت از طریق انواع پناهندگی می باشد که البته وکلای موسسه آریانا پارس در این زمینه هیچ فعالیتی را صورت نمی دهند.

سفارت آلمان در تهران

آدرس:خیابان فردوسی-روبرو بانک مرکزی-پلاک ۳۲۰

تلفن:۳۹۹۹۰۰۰۰ – ۳۹۹۱۱۰۲۰ فکس: ۳۹۹۹۱۸۹۰

سایتhttp://Teheran.diplo.de

زمان پاسخگویی: روز های یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

120 پاسخ به “ویزای توریستی آلمان”

 1. سوسن گفت:

  با سلام و خسته نباشید، من میخواهم برای ۴روز برای بازدید از نمایشگاه پارچه و منسوجات که اردیبهشت ماه است همراه دخترم به آلمان بروم من شاغل هستم(معلم)و دخترم هم دانشجو طراحی لباس اگه من بلیط رفت و برگشت بگیرم و هتل رزرو کنم و بیمه و بلیط نمایشگاه را تهیه کنم و گواهی اشتغال به کار و اشتغال به تحصیل دخترم و باقیمانده حساب پدرم که ساپورتر من است (حدود ۷۰میلیون)را به سفارت نشون بدم شانس ما برای گرفتن ویزا چه قدر است؟ (البته ما بک خانواده چهار نفری هستیم پسرم سربازیه و همسرم هم باهامون نمیخواد بیاد)

 2. Donya گفت:

  سلام من۱۹سالمه و دانشجو هستم من میخوام ویزا بگیرم برای سه یا چهار روز برای بازدید از نمایشگاه منسوجات صنعتی فرانکفورت
  به آلمان برم اگه من بلیط نمایشگاه وبلیط رفت و برگشت و واچر رزرو هتل و گواهی اشتغال به تحصیل یا کارت دانشجویی و پرینت حساب ساپورتر که پدربزرگم هستن و موجودی حساب ایشون40میلیون است رو به سفارت بدهم شانس گرفتن ویزا چقدر است
  من فقط یک بار برای نمایشگاه منسوجات صنعتی و نساجی به ترکیه رفته ام

 3. محسن گفت:

  سلام
  میخوام ویزای بازدید نمایشگاه یا توریستی آلمان رو بگیرم و اونجا دنبال کار بگردم و در صورت یافتن برگردم ایران ویزای کاری بگیرم. آیا امکانش هست؟ شرایط ویزای نمایشگاه یا توریستی رو دارم.
  کارفرماهای آلمان ممکنه به دلیل اینکه ویزای توریستی دارم منو به مصاحبه دعوت نکنن؟ لطفا راهنمایی دیگری دارید بفرمایید ممنون.

 4. سمانه گفت:

  سلام. من ویزای نشنال آلمان رو از کشور روسیه دریافت کردم. حالا به دلیل مشکلی باید از روسیه به ایران برگردم. سوالم این است که ایا میتونم با ویزایی که از سفارت آلمان در روسیه گرفتم از طریق پرواز ایران وارد آلمان بشم؟ یا اگر میخوام از ایران برم حتما باید ویزا رو از ایران دریافت کرده باشم. ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   فرقی نمیکنه از کدوم سفارت گرفته باشید میتونید با همون ویزا از طریق پرواز ایران اقدام کنید.سلام ویزای هر کشوری اجازه ورود به اون کشور هستش

 5. سجاد گفت:

  سلام من از کار افتاده بانک هستم و سند آپارتمان بنام من هست چقدر احتمال وجود داره که ویزای شینگن به من تعلق بگیره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام بستگی به سوابق سفرهای شما و کشور مورد نظر و داشتن دعوت نامه و یکسری از مدارک دیگر دارد.

 6. آریانا پارس گفت:

  سلام
  ویزای توریستی قانونا قابل تبدیل شدن به انواع ویزاهای از جنس اقامتی نمیباشد.

 7. علی گفت:

  با سلام
  بنده به همراه همسر و دو دختر کوچکم(7 و 2 ساله) میخوام بصورت توریستی و البته یک ماهه برم آلمان. سند ماشین و خانه دارم. یک دوست ایرانی مقیم آلمان هم دارم. میخوام بلیط رفت و برگشت برای چهار نفر بگیرم بعلاوه واچر هتل برای مدت سفر. پرینت حساب و فیش حقوقی هم میتونم ارایه بدم. لطفا در موارد ذیل راهنمایی بفرمایید:
  1- نیاز به دعوتنامه دوست مقیم بنده هست؟ اصلا با توجه به اینکه ایشان ایرانی هست امکانش هست و مورد قبول هست؟
  2- گردش حساب چقدر باید باشه؟ اصولا در این مورد معیاری هست؟
  3- در مورد فیش حقوقی میزان حقوق مورد نظر سفارت هست؟ اگر اینطوره معیار چقدره؟
  4- آیا اسناد(پرینت گردش حساب، سند ملک و ماشین، فیش حقوقی) باید ترجمه به انگلیسی یا آلمانی بشن؟
  سپاسگزارم

 8. hamid گفت:

  سلام. خواستم بدونم راحت ترین و بی دغدغه ترین راه رسیدن ب آلمان از طریق توریستیه یا تجاری نمایشگاهی؟ کدومو راحت تر میگیرن؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای مهاجرت موقت به آلمان اگر از شرکتی دعوت نامه تجاری یا کاری داشته باشید بهتر و راحتتر است

 9. Donya گفت:

  سلام میخواستم بپرسم ما یک خانواده4نفری هستیم که میخوایم به مدت7روز برای گردشگری به آلمان (برلین)برویم منو برادرم دانشجو هستیم(برادرم سربازی معاف شده)و پدرم هم در دانشگاه ازاد مشغول تحصیل می باشد
  مادرم هم معلم است
  پدر مادرم(پدربزرگم) میخواهد ساپورتر ما شود اگر ما گواهی اشتغال به تحصیل و مادرم هم گواهی اشتغال به کار بگیرد وبا سند ماشین و واچر بلیط رفت و برگشت و واچر رزرو هتل برای 7روز وپرینت حساب ساپورتر و گردش حساب ساپورتر رو به سفارت تحویل بدهیم شانس گرفتن ویزا توریستی ما چه قدر است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تمام مدارک شما برای ویزای توریستی مهیاست و تنها نقصی که در پرونده وجود دارد نداشتن دعوت نامه میباشد که بدون آن امکان اخذ ویزا وجود ندارد

 10. مریم گفت:

  با سلام من برای ویزای آلمان در ماه اکتبر 2017جهت شرکت در کنفرانسی که در نوامبر 2017 برگزار میشد اقدام کردم گفتن جزو رشته های خاص هستی وپروسه کمی طول میکشه. زمان کنفرانس گذشت ولی هنوز هیچ جواب مثبت یا منفی از سفارت نگرفتم. به نظرتون این طولانی شدن نشونه خوبیه یا نه؟یا شانس مثبت بودن جواب چقدره؟ در ضمن من یک ویزای شنگن هم در پاسپورت قبلیم داشتم و تمام مدارکم غیر از سند ملکی کامل بود.
  با تشکر ازوقتی که میذارید. ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   جواب سفارت آلمان عموما بسیار دیر و با تاخیر میباشد . نداشتن سند ملک مقداری شانس را پایین میاورد که چنانچه دعوتنامه قوی و تمکن مالی خوب داشته باشید آن را پوشش میدهد

 11. مینا گفت:

  سلام به شما
  ممنون از پاسختون. من فقط میتوانم گواهی شغلی و قراردادم را به سفارت ارائه دهم. که خیلی با ارزش نیست(حقوق کم و بدون بیمه و بدون فیش حقوق). حساب مالی خودم را میتوانم تا 10 میلیون تومان پرکنم. و برای بیمه دفترچه تامین اجتماعی که بیمه پدر هستم را نشان دهم. آیا این ها و مبلغ 10 تومن کافیه؟ با توجه به اینکه میزبان مرد آلمانی است و ساپورت میکنه سفر را. البته کارت ترجمه دارم و مستقل ترجمه میکنم ازین راه هم درامدی دارم.
  چه مدارک دیگری که مال پدرم هست لازم است به سفارت نشان دهم؟ سند خانه و جواز کسب و سوابق بیمه اش؟ یا بیشتر؟

  • آریانا پارس گفت:

   مدارک کافیست ولی اگر میتوانستید ملکی به نام ود در ایران داشته باشید تا وابستگی شمارا به کشور نشان دهد بسیار بهتر میشد . خودتان هم یک اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار میبایست ارائه دهید

 12. مینا گفت:

  سلام،
  من دختری مجرد هستم 33 ساله و درحال حاضر بیکار هستم. قبلا در موسسه خصوصی زبان پاره وقت تدریس میکردم ولی فیش حقوقی و بیمه نداشتم و فقط واریز حقوق بود. ولی به صورت آزاد ترجمه میکنم. اگر لازم باشه چه مدارکی دال بر شاغل بودن من در این موسسه لازم است؟ چون تا چند ماه پیش آنجا کار میکردم.
  برای ویزای شنگن آلمان میخوام اقدام کنم با دعوت نامه رسمی که میزبان، دوست آلمانی من هزینه هارو قبول میکنه. برای مدت 14 روز.
  با این شرایط که بدون شغل و فقط با اسناد مالی پدرم اقدام کنم، آیا امکان گرفتن ویزای من بالاست؟
  آیا باید حساب مالی خودم را نشان دهم یا حساب پدرم کافی است؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما تنها کاری که میتوانید کنید نامه ای با سربرگ رسمی موسسه دال بر شاغل بودنتان در این شرکت باید ارائه دهید . از طریق دعوت دوستتان شما فقط به صورت توریستی میتوانید اقدام نمایید و پس از مدت مذکور به کشور بازگردرید . میتوانید حساب پدر هم ارائه دهید ولی بخاطر عدم شاغل بودن حساب قوی باشد

 13. مهدی گفت:

  با سلام. من برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه دعوت نامه دارم و باید تا اسفند حتما از کشور خارج شوم که بتوانم از این فرصت استفاده کنم. همانطور که می دانید برای ویزای تحصیلی هم زمان زیادی لازم هست .آیا میتوانم با ویزای توریستی از خود آلمان یا از کشور دیگه حوزه شنگن این دوره را بگذرانم؟ ویزای توریستی 6 ماهه هم موجود است؟
  لازم به ذکر است که فرصت مطالعاتی ثبت نام دانشگاهی ندارد فقط گذراندن پروژه با استاد است.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   ویزاهای توریستی مدت زمان کوتاهی دارند خصوصا برای سفر اول شاید نهایت تا 3 ماه اگر برای مدت زمان فرصت مطالعاتی کافی باشد میتوانید ولی باید دعوت نامه توریسیتی داشته باشید

 14. سهیل زمانی گفت:

  سلام .شرایط ویزای کار به چه صورت است .من چگونه میتونم با ویزای کار به المان برم و یا خانواده ام را ببرم .دعوت نامه هم ندارم اما کار خوب دارم چه مدارکی لازم است برای ویزای کار وکدوم سفارت راحتر میپذیزه من اتباع هستم واقامت دارم ممنون از راهنمایی تون ودروود بر شما

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای آلمان حتما مدرک زبان آلمانی الزامیست و اگر اتباع هستید برای آلمان از کشور خود اقدام کنید بهتر است زیرا سفارت المان در ایران بسیار طولانی وقت میدهد . شما فقط از سفارت المان در ایران و کشور خودتان میتوانید اقدام کنید

 15. سیامک قدرتی گفت:

  سلام
  برادر من 3 سال هست در آلمان هستش و به تازگی Blue Card گرفته. (از طریق پناهندگی)
  من و ماردم با دعوتنامه ایشان حدود 1 یا 2 ماه به صورت توریستی قصد سفر داریم.
  چقدر باقیمانده حساب نیاز داریم برای گرفتن ویزا ؟
  هزینه های اسکان و غذا به عهده ایشان می باشد.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   ایشان فقط در صورت داشتن پاس آلمانی اجازه دادن دعوتنامه را دارند و توان پوشش هزینه های اسکان شما . میزان عدد در حساب شما بستگی به مدت ویزا دارد و در کمترین حالت حساب در گردشی با با قیمانده 40 میلیون ارائه دهید

 16. مهراوه گفت:

  با سلام
  من دعوتنامه رسمی برای مصاحبه از یک شرکت آلمانی دریافت کردم. لازمه که هر چه زودتر ویزای مسافرتی 90 روزه دریافت کنم و برای مصاحبه به آلمان برم، اما زودترین زمانی که سفارت به من وقت میده برای مصاحبه، November 2017 هست. آیا راهی هست که این پروسه رو سریع تر کنم؟ همچنین میخواستم بدونم آیا امکانش هست که من ویزای توریستی یه کشور دیگه (مثل ایتالیا) رو بگیرم و بعد برای مصاحبه به آلمان برم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام .
   با توجه به حجم زیاد مسافر؛صفارت المان وقت های مصاحبه را دبر به دبر مبدهد .در این صورت شما میتوانید کشورهای که جز شینگن میباشذ انتخاب کرده وسپس از انجا به المان صفر کنید

 17. حسن قاسمی گفت:

  سلام و من و مادرم و خالم برای سفر توریستی آلمان وقت سفارت گرفتیم سوالم این هست که دعوت نامه الزامیست یا صرفا داشتن مدارک رزرو قطعی هتل و بلیط و مدارک کامل دیگر کافیست ؟

 18. محمد گفت:

  با سلام

  من اخیرا از دانشگاه آلمان پذیرش گرفتم و برای ویزای دانشجویی ثبت نام کردم. اما ممکن از با تاخیر به دانشگاه برسم. آیا می توانم برای ویزای توریستی ثبت نام کنم تا زودتر به داننشگاه برسم و پس از آماده شدن ویزای دانشجویی در ایران به ایران برگردم و دوباره به دانشگاه بروم ؟ آیا به دلیل ثبت نام همزمان برای دو ویزا، ویزای دانشجویی باطل نمیشود یا به عنوان متخلف شناخته نمیشوم؟ دانشگاه با این موضوع مشکلی نداره

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. برای تحصیل در کشور آلمان شما باید ویزای تحصیلی دریافت کنید. با داشتن ویزای توریستی اصلا امکان ثبت نام کردن در دانشگاه را پیدا نخواهید کرد. بهتر است با دانشگاه مقصد مکاتبه کنید و پذیرش خود را به تأخیر بیندازید.

 19. روزبه گفت:

  سلام
  خواهر من مقیم المانه و می خواد برای من دعوت نامه بفرسته، اینجا شغل خاصی ندارم ولی سند یک خانه به نامم هست
  می خواستم بدونم پولی هم باید توی حسابم باشه؟
  چقدر باید باشه؟
  و اینکه اصلا پول مهمه یا سند خانه کفایت میکنه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   ایشان میبایست شهروندی یا همان سیتیزنی آلمان را داشته باشند تا دعوت نامه معتبر باشد . شما علاوه بر داشتن ملک میبایست تمکن مالی(حساب در گردش حدود 3 ماه) ارائه دهید یا اینکه خود خواهرتان هزینه ها را به عهده بگیرند و سند آن را به سفارت اعلام نمایند

 20. شبنم گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من برای ماه آبان میخوام از طریق شرکت که مشغول هستم برای نمایشگاه تجهیزات پزشکی ویزا بگیرم سوالم این هست که سند مالکیتی که دارم در رهن بانک است آیا میتونم ارائه بدم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دریافت ویزای توریستی کشور المان نیاز به داشتن سند مالکیت است و فقط ارائه ان مهم است حتی اگر رهن بانک باشد میتوانید ارائه دهید.

 21. فرزانه عظیمی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من در حال حاضر در مرکز تحقیقات با 23 سال سابقه کار ، محقق مرکز تحقیقات هستم و استخدام رسمی قطعی هستم. اگر من بخوام برای ویزای توریستی آلمان اقدام کنم البته بدون همسر و فرزندم و با تمام مدارک درخواستی سفارت، چقدر شانس گرفتن ویزا رو دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای دریافت ویزای توریستی المان در صورت داشتن دعوت نامه و یک دلیل قانع کننده شانس بالایی خواهید داشت.

 22. معین گفت:

  سلام
  همسر من از طرف دانشگاه المان دعوت نامه داره که 6 ماه برای فرصت مظالعاتی دکتری بره المان
  در دعوت نامه دانشگته اسم من و دختر 3 ساله ما هم اومده
  میحواستم ببینم چه جوری مشه تلاش کرد که احتمال دریافت ویزا برای من و دخترم بیشتر بشه؟
  ایا هر کدوم باید جدا درخواست ویزا کرد؟
  برای دختر 3 سالم هم بتید جدا اقدام کرد؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. از آنجا که شما یک دعوتنامه دارید، برای دریافت ویزای توریستی باید به همراه یکدیگر اقدام نمایید. برای اینکه شانس ویزای شما بالاتر برود باید دیگر مدارک خود را به صورت قوی ارائه کنید. اگر مدارک دیگر شما قوی باشد و نشان دهد که شرایط با ثبات و پایداری داخل ایران دارید، شانس ویزای شما بسیار بالا خواهد بود.

 23. محمد گفت:

  با عرض سلام من برادرم مقیم المان هست خودم هم در ایران‌ شغلم ازاد هست پروانه کسب ندارم در صورتی که دعوتنامه برام بفرسته‌ ایا امکان‌ موافقت با ویزایم‌ از طریق سفارت میشه

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   داشتن دعوتنامه شانس گرفتن ویزای توریستی را بالاتر می برد ولی برای گرفتن ویزای توریستی کافی نیست و داشتن اشتغال به کار یا تحصیل از موراد موردنیاز برای سفارت جهت گرفتن ویزای توریستی آلمان می باشد.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   دعوتنامه ی قوی شانس شما را برای گرفتن ویزای توریستی آلمان بیشتر میکند

 24. فاطمه گفت:

  با سلام‌همسر بنده آلمان دانشجو هستن، من تشکیل پرونده برای ویزای پیوست داده ام اما به علت نداشتن مدرک زبان پرونده ام فعلا مسکوت مانده، میخواستم ببینم امکان دریافت ویزای توریستی دارم؟ ضمنا سند مالکیت به نام خود ندارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   به دلیل به پایان نرسیدن پرونده ویزای پیوست شما نمیتوانید برای درخواست ویزای دوباره اقدام کنید.

 25. tA گفت:

  با سلام من دقیقا یک ماه پیش بصورت انلاین از سایت سفارت المان برای ویزای توریستی المان درخواست تعیین وقت دادم.ایمیلی هم چند دقیقه بعدش برام ارسال شد اما ایمیل دومی که محتوی وقت سفارت هست معمولا چقدر طول میکشه تا ارسال شه؟ اگه ارسال نشه میشه پیگیری کرد؟چطور؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در صورت ندادن جواب میتوانید از طریق ایمیل درخواست داده و پیگیر شوید
   معمولا دو تا سه ماه زمان جواب دادن سفارت به طول می انجامد

 26. کیوان گفت:

  سلام قراره برای من دعوت نامه ارسال بشه از المان عمه ام من مغازه دارم جواز کسب دارم حساب بانکی هم دارم توی حساب 30 میلیون پول دارم سند ملکی ندارم ولی پدرم حاضره سند خونشو بزاره میخواستم بدونم چقدر شانس دارم برای رفتن به المان برای سفر 30 روزه؟مرسی ممنون

 27. علی قرائت گفت:

  درود بر شما
  برای ویزای فرصت مطالعاتی 6 ماهه آلمان اقدام کردم، روز مصاحبه متوجه شدم آلمان به همسرم ویزای اقامت نمیده. گفتند باید بری آلمان دعوتنامه بفرستی تا ویزای همراه یا توریستی 3 ماهه بهش بدیم. با توجه به فرصت محدود 6 ماهه، و اینکه گرفتن شهروندی و ارسال دعوتنامه برای من پس از حضور در آلمان و اقدام برای ویزا توسط همسرم در ایران زیاد طول می کشه، راهنمایی بفرمایید راهی موجود هست که با خودم سفر کنه و 6 ماه رو اونجا باشه؟
  سپاسگزارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما همسرتان می تواند از طریق ویزای توریستی برای کشورهای عضو شینگن بجز المان درخواست بدن و انجا به هم ملهق شوید.

 28. Mahan گفت:

  درود، من شش ماه پيش با وجود مدارك مالى خوب و دعوتنامه البته نه دعوتنامه ى درجه يك از سفارت هلند ريجكت شدم و ميخواستم امسال بدون دعوتنامه و با رزرو هتل از هر سفارتى كه راحت تر ويزا ميده اقدام كنم،پيشنهاد شما كدوم سفارت هست و اينكه اصلا شانسى براى گرفتن ويزا دارم؟ من ١٨ سال دارم و بنظر شما تنها اقدام كنم يا به همراه يكى از اعضاى خانوادم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما میتونید برای کشور ایتالیا اقدام کنید البته با توجه به خواسته های سفارت ایتالیا.

 29. شاهين گفت:

  سلام ،
  اين مورد براي چيه ، به چه دليل مي خوان ،
  اسناد مالكيت منزل يا زمين ، ممنون ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در مورد ویزای توریستی سند ملکیت برای تایید بازگشت فرد باید احراز شود و این به معنای بلوکه شدن سند نیست . فقط میبایست آن را ارائه داد

 30. وحید گفت:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز هموطن گرامی
  بنده به مدت پانزده ماه در المان به عنوان پناهنده وارد شدم و به تازگی با بناهندگی بنده موافقط شده
  سوال من از شما دوست عزیز اینه ایا بنده میتوانم تقاضا بدم برای پسر 6 ساله خود دعوت نامه بفرستم
  همسرم به تازگی جدا شده ایا امکان اوردن پسرم به المان هست بدون اینکه به ایران مراجعه کنم
  سپاسگذارم از راهنمایی جنابعالی

 31. سولماز گفت:

  سلام برای همراه شدن با تور چند روزه هم اینهمه مراحل نیازه؟مثل سند و مدرک شغلی؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن ویزای توریستی آلمان حتی چند روزه هم باید سند مالکیت، گواهی اشتغال به کار یا تحصیل و حساب بانکی خوب داشته باشید.

 32. tA گفت:

  با سلام. من نوزده سالمه و یه خواهر هفده ساله هم دارم. من دانشجوعم و خواهرم دانش اموز. با توجه به اینکه ما تحت تکفل پدرمان هستیم ایا گواهی اشتغال به کار و حساب بانکی ایشون نیاز هست برای درخواست یا از خودمون حساب بانکی میخوان؟

 33. tA گفت:

  با سلام. معمولا چقدر طول میکشه تا سفارت وقت مصاحبه بده؟

 34. helia گفت:

  سلام من یه دختر نوزده ساله ام و یه خواهر هفده ساله هم دارم. با توجه به این که تحت تکفل هستیم پدرمان حساب بانکیش حدودا صد میلیون پول داره و پزشک هست. من اینجا دانشجوی داروسازی ام و خواهرم دانش اموزه و امسال کنکور میده. سند ملک هم داریم اما تو رهن بانکه. از اشناهای خانوادگی ما که مقیم المان هستن و میخوان برامون دعوت نامه بفرستن. شانس ما برای ویزا چطوریه؟

 35. اميرحسين گفت:

  سلام وقت بخير
  من ميخوام به آلمان سفركنم براي ديدار بستگان اما با توجه به اينكه دانشجو هستم و خدمت سربازي نرفتم ميخواستم بدونم چه اقداماتي بايد قبلش انجام بدم براي گرفتم پاسپورت و گذرنامه
  ممنون ميشم راهنمايي كنيد

 36. محمد گفت:

  سلام من دوستی در آلمان دارم داره واسه خودم و خانمم دعوت نامه میفرسته من تو شرکت دولتی کار میکنم ماهی دو میلیون درآمد دارم باقی مانده حسابمم ۳۰ میلیون است دوستم هم تو دعوت نامش نوشته تمام هزینه مهمانها به عهده خودم است و فیش سه ماه اخر حقوقش را با دعوت نامه میفرسته .چقدر شانس گرفتن ویزا دارم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. شانس گرفتن ویزا بستگی به دیگر شرایط شما نیز دارد. صرف داشتن دعوتنامه از یک دوست که جزو خانواده درجه یک شما نیست، نمی تواند تعیین کننده شانس دریافت ویزا باشد. برای بررسی دقیق تر شرایط خود با مشاوران مؤسسه تماس حاصل کنید.

 37. خاطره گفت:

  سلام همسر من جزوتیم ملی فوتبال دستی هست وقراره بره المان هامبورگ میخواستم ببینم منم میتونم به عنوان همراه برم .اگه نه که چه جوری ویزابگیرم چون میگن سخت میدن واینکه هزینه ویزاوبلیط چندتومان میشه

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما باید ویزای توریستی آلمان بگیرید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در تماس باشید.

 38. محمد گفت:

  با سلام و درود
  من و دوستم میخوایم تابستان امسال از المان به عنوان توریست دیدار کنیم هر دومونم ۲۲ سالمونه و هیچگونه ضمانت و چکی نداریم و تو حسابمونم جمع جمعش ۲۰ تومن توش نیس ایا با صرف نظر از اینها میشه ویزا گرفت ؟ امیدی هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مدارک لازم برای گرفتن ویزای توریستی آلمان داشتن سند مالکیت، گواهی اشتغال به کار یا تحصیل و حساب بانکی خوب بسته به مدت زمانی که می خواهید آنجا باشید باید داشته باشید. برای گرفتن ویزای توریستی آلمان شانس کمی دارید.

 39. جواد گفت:

  سلام.می خواستم بدونم من به همراه همسرم درصورت به رهن گذاشتن منزل مسکونی به قیمت 180 میلیون می تونم ضمانتنامه بانکی بگیرم و نیازی به موجودی نقد تو حسابم نباشه؟و اینکه با این ضمانتنامه و بدون دعوتنامه چقدر شانس اخذ ویزای توریستی آلمان دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   جهت گرفتن ویزای توریستی المان حتما داشتن دعوت نامه الزامیست . داشتن حساب بانکی در گردش نیز از دیگر الزامات جهت در یافت ویزای توریستی میباشد

 40. shahram گفت:

  بنام خدا
  باسلام
  من با خانواده ام که ۳نفر هستیم,قصد داریم بدون تور,ویزا گرفته و به مدت دو هفته به آلمان سفر کنیم,اما سند مالکیت نداریم,ضمانت نامه ما به چه صورت خواهد بود.
  باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ویزاهای توریستی آلمان غیر از اینکه باید دعوت نامه از کشور المان داشته باشید نیاز به ارائه مدارکی دال بر برگشت و وابستگی به کشور ایران دارید که یکی از مهمترین های آن داشتن سند منزل میباشد. که بدون آن شانس پایینی خواهید داشت

 41. شهرام گفت:

  سلام میخواستم بدونم هزینه ویزای توریستی آلمان چقدره و چه مدت زمان میبره واینکه با ویزای توریستی آلمان میتونم اونجا شرکت ثبت کنم یا اینکه یک کیوسک بزنم و برگردم کارهای قانونی شو انجام بدم؟ مدارکم تکمیله و برای برگشتم تعهد مالی و خانواده دارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دریافت ویزای کشور آلمان از طریق توریستی با داشتن سند مالکیت حساب بانکی خوب دعوت نامه که از مهمترین مدارک لازم است میتوانید برای ویزای تریستی اقدام کنید و هزینه ان حدودا 1400 دلار است و برای ثبت شرکت نیاز است حساب بانکی در آلمان داشته باشید که با ویزای توریستی نمیشود حسا بانکی باز کرد .

 42. jaber گفت:

  سلام من آلمان هستم اقامت ندارم و پدر و مادرم میخوان بیان منو ببینن یک ماه بمونن برگردن حساب بانکی شون هفتاد میلیون هست اونا میتونن ویزا بگیرن

 43. الیا گفت:

  سلام مجدد،اگه نامزد من ویزای توریستی بگیره و بعدش عقد کنیمتاثیری در شانس من برای گرفتن ویزای توریستی به واسطه ایشون داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   خیر باید قبل اقدام ایشون همسر رسمی ایشون شده باشید تا تحت عنوان ویزای همراه بتوانید با ایشون تشریف ببرید

 44. الیا گفت:

  سلام،برای ویزای توریستی در خصوصه سند ملکی،همینکه به ناممون باشه کفایت میکنه یا باید به عنوان وسیقه تا موقع برگشت نزد بانک یا سفارت امانت بدیم؟

 45. بهرام گفت:

  سلام خوبین؟
  میخواستم بدونم، با ویزای توریستی میشه در آلمان کلاس زبان ثبت نام کرد و فعلا اقامت موقت گرفت؟
  من میخوام از طریق توریستی با یک دانشجو پزشکی برم، برای یادگیری زبان و اقامت،از طریق دوستم، میشه؟

 46. سحر باستانی گفت:

  سلام.من برای 19 دی ماه وقت سفارت المان گرفتم با یکی از فرزندان 12 ساله ام.همسر و دو فرزند دیگرم با من سفر نمیکنند.قبلا دو شنگن داشته ام سند ملکی و حساب حدود 100 ملیون دارم.ایا بدون دعوتنامه با رزرو هتل شانس گرفتن ویزا دارم؟ممنون.

 47. mehrnosh گفت:

  سلام ما یک خانواده چهار نفری هستیم که من و پسر پانزده ساله معلولم قصد یک سفر یکماه به المان داریم با شرایط پسرم من چه نوع ویزای باید اقدام کنم در ضمن اقوام در المان زیاد دارم از جمله دو خواهر شوهرم و دایی خودم دوبار هم اقدام کردم و با وجود دعوت نامه به ما ویزا ندادن میتونید راهنماییم کنید

 48. مریم گفت:

  سلام من یه دختر مجرد بیکار هستم که از طرف یه دوست که دعوتنامه نیفرسته میخوام برم المان.تنها کاری که از دستم بر میاد سند خونه هست .به نظرتون شانس گرفان ویزام خیلی پایین؟؟

 49. غزاله گفت:

  سلام
  من سال سوم رشته مترجمی زبان المانی در دانشگاه اصفهان هستم
  همکلاسیه من متولد المان هست و امسال میخاد انصراف بده و بره المان کالج و بعدم دانشگاه
  باتوجه ب اینکه من زبان المانی میخونم،اگر بخام با همین همکلاسیم وقتی میره اونجا منم دوهفته باهاش برم ،شانس ویزا دارم؟
  هم وثیقه دارم هم حساب بانکی.
  و میخام بدونم دوستم که پاس المانی داره میتونه اخذ ویزای منو راحت کنه؟؟
  ممنون

 50. رضا گفت:

  سلام
  من از طرف شرکت برای مدت حدود 2 سال مامور به کار در کشور آلمان شدم آیا امکان داره همسر و فرزندم را با خودم ببرم ؟
  آیا میتونم بعد از 2 سال ماموریت برای اقامت دائم اقدام کنم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   تصمیم گیری در باره ی ویزای همراه بر عهده ی آفیسر ویزا می باشد .
   در صورتی که انجا پیشنهاد شغلی داشته باشید و از طریق ویزای کاری اقدام کنید بعد از سه تا 5 سال کار کردن در آن کشور می توانید اقامت دائم آنجا را دریافت کنید .

 51. محمد گفت:

  سلام و روز بخیر
  من اگر با ویزای توریستی برم آلمان و از آلمان برم به یک کشور دیگه،تو اون کشور میتونم اقدام کنم برای اقامت به روش دومی که در بالا ذکر کردید؟

 52. ملینا گفت:

  درود

  آیا برای گرفتن ویزا حتما باید نامه ضمانت بانک یا چک بنام خودمان باشد؟

 53. aida گفت:

  سلام مادرمن دبير حسابداري هستند و ٤٤ سالشونه من ميخوام براي تحصيل به المان برم ميخواستم ببرسم بخوان بيان منو ببينم جقدر هزين لازمه متلا براي دو هفته و يا سه ماهه

 54. Hasan گفت:

  سلام ميخواستم بدونم من با دعوت نامه برادرم میتونم اونجا بمونم واقامت داعم بگیرم؟

 55. مهسا گفت:

  سلام .من و همسرم میخوایم برای دو هفته به صورت توریستی به آلمان بریم سند ملکی از خودمون داریم دعوت نامه ی غیر رسمی از یک فرد آلمانی هم داریم که نشون میده مارو به خونش دعوت کرده و در حساب بانکی مون ده میلیون داریم و میتونیم بیمه و مدارک شغلی هم بدیم و اینکه میتونیم سند خونمون رو در گرو بانک بذاریم و ضمانت نامه بانکی بگیریم ایا با این مقدار موجودی پول بهمون ویزای توریستی میدن؟

 56. سيدرضا گفت:

  عرض ادب
  من به همراه همسرم براي يه كنفرانس توي تابستون بايد بريم برلين
  خواستم بپرسم
  شرائط نامه هاي بانكي كه مي گن بايد چي باشه ؟
  من شغلم آزاد و ماهي دو سه تومن درامد دارم

 57. محمد گفت:

  سلام.من میخواستم بدونم هزینه یه نفر بعنوان توریست بخواد بره المان چقدر است؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   هزینه ها به خیلی موارد بستگی دارد مانند مدت اقامت ، محل اقامت و نوع زنگی شما در کشور آلمان

 58. amirmorade گفت:

  باعرض سلام من میخواستم بدونم که میشه بدون توریست.یه هفته یا یه ماه به کشور المان رفت.یعنی خودم ویزابگیرم وبرم هزینش مهم نیست.ممنون

 59. علی اکبر مایونی گفت:

  سلام میخواستم بدونم اگه همسر من برای تحصیل به آلمان بره در طول مدت تحصیل ایشان من و دختر دو ساله ام میتونیم با ویزای توریستی به دیدنش بریم یا نه
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر همسرتون در مقطع ارشد ادامه تحصیل می دهند می توانید به عنوان همراه با ایشان وارد کشور شوید و اگر در مقطع کارشناسی می خواهند ادامه تحصیل بدهند شما می توانید به عنوان توریستی وارد این کشور شوید

 60. امین زارع گفت:

  باسلام..دانشجوی ارشد عمران هستم…هنوز سربازی نرفتم…حدود11سال هست که در شرکت دامپروری مشغول کار هستم…یک نمایشگاه درهمین زمینه دام ازمن دعوت به عمل اورده که جهت بازدید به المان برم…همچنین پسر دایی پدرم در المان دکتر هست و کلینیک داره ومیتونه از من دعوت کنه…حال اینکه ایا شانسی هست که من اقدام کنم یا خیر…چون ممکنه ریجکت بشم و این خیلی دردسر میشه

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای اخذ ویزای توریستی مدارکی را باید به آفیسر ویزا نشان بدهید که بیانگر برگشت شما می باشد.هر چقد وابستگی شما به ایران بیشتر باشد ، شانس شما برای ویزای توریستی بیشتر می شود

 61. ايمان گفت:

  با سلام
  من مقيم كشور امارات هستم و قصد دارم از طريق ايران اقدام به دريافت ويزا براي المان بكنم.
  نامه هاي بانكي را مي توانم بياورم، اما براي يك خانوم مجرد، اجازه پدر لازم است. آوردن نامه از طرف پدرم براي اين كار كافيه؟
  ايشون ايران نيستن و قصد رفتن به ايران رو هم ندارن.
  و اينكه من ملك در ايران بنام خودم ندارم.
  قصد ماندن در المان رو ندارم، مي خواهم براي دو هفته اوجا باشم.
  من دندانپزشكم و فعلا هم در ايران و امارات شاغل نيستم.
  ممنون ميشم به سوالاتم جواب بدين

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *