شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

ویزای توریستی لهستان

ویژگی های ویزای توریستی لهستان

ویزای توریستی لهستان بهترین نوع ویزا برای سیاحت در این کشور می باشد. سالانه افراد زیادی با استفاده از ویزای توریستی لهستان برای این کشور اقدام می کنند. کشور لهستان در مرکز اروپا واقع شده است و از شرق با آلمان، از شمال با جمهوری چک و از جنوب با روسیه هم مرز است که ورشو به عنوان بزرگترین شهر و پایتخت این کشور محسوب می شود. ویزای توریستی لهستان با فراهم آوردن مدارک متعددی میسر است. بصورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هریک از کشورها فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور انتخابی فرد به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت.
به دلیل سخت گیری های این کشور، اخذ ویزای توریستی لهستان راحت نیست ولی با توجه به مدارکی که فراهم می شود می توانید ویزا را دریافت کنید.

شرایط لازم برای اخذ ویزا

ویزای توریستی لهستان مخصوص سفر های کوتاه مدت یا دیدار اعضای خانواده و بستگان است که برای سفر به این کشور احتیاج به اخذ ویزای شینگن می باشد. اولین و مهمترین نکته در اخذ ویزای توریستی لهستان فراهم کردن مدارک معتبر می باشد. تا زمانی که مدارک درستی ارائه ندهید موفق به دریافت ویزا نخواهید شد. ویزای توریستی لهستان ۳ ماه اعتبار دارد. از تاریخ ااخذ پاسپورتتان نباید بیشتر از ۱۰ سال گذشته باشد. در زمان پر کردن فرم مورد نظر باید ذکر کنید که چرا می خواهید به این کشور سفر کنید.

برای اخذ ویزا ابتدا به ساکن باید در سفارت وقت مصاحبه رزرو کرده و تاریخ و ساعت مقرر جهت مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت مورد نظر مراجعه نمود. لازم بذکر است در صورتی که بصورت خانوادگی قصد سفر را دارید هرکدام از اعضاء باید مجزا فرم پر کنند و تمام افراد بالای ۱۲ سال انگشت نگاری می شوند.

از تمامی مدارک فتوکپی داشته باشید که کپی آن ها مورد بررسی قرار می گیرد و اصل مدارک به شما بازگردانده می شود. مبلغ سفارت هم همزمان با ارائه مدارک باید پرداخت گردد. بیمه مسافرتی از دیگر مواردی است که باید داشته باشید و اگر با اعضای خانواده اتان مهاجرت می کنید باید برای تمام اعضای خانواه بیمه دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی

در اینجا به بررسی دقیق تر مدارک مورد نیاز شما برای اخذ ویزای توریستی لهستان می پردازیم. در این مدارک باید املاک خود را نیز نشان دهید تا خود بتواند دلیلی بر بازگشت شما باشد. فراهم کردن مدارک درست مهمترین قدم در این زمینه است، پس قبل از مراجعه به سفارت اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید. چندی از مدارک مورد نیاز ر در اینجا برایتتان لیست کرده ایم.

  1. در صورتی که متاهل می باشید قباله ازدواج لازم می باشد.
  2.  گذرنامه رسمی که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
  3.  نامه های بانکی که شامل استطاعت مالی و گردش مالی ماهیانه می باشد.
  4. اسناد مالکیت منزل  یا زمین
  5.  در صورت دانشجو بودن، نامه اشتغال به تحصیل
  6. بیمه مسافرتی
  7.  رزرو هتل و بلیط هواپیما

اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی که متناسب با حرفه ی ایران متفاوت می باشد. به صورت معمول گواهی اشتغال به کار برای افرادی که بعنوان کارمند در ایران  مشغول به کار می باشند و در صورتی که مشغول به کار آزاد و حرفهی شخصی خود می باشید نیاز به جواز کسب دارید.

نکات مهم برای اخذ ویزا

توجه داشته باشید که دریافت ویزاهای مختلف با یکدیگر متفاوت است، به عنوان مثال اخد ویزای کار در اروپا با اخد ویزای توریستی لهستان دو مقوله ی جدا می باشد. تجرد یا تاهل افراد در شانس ویزا تاثیر گذار می باشد، گفتنی است شانس اخذ ویزای توریستی کشور لهستان برای افرادی که خانواده خود را در ایران دارند بسیار بیشتر می باشد و در صورت اقدام خانواده و یا اگر فردی مجری برای ویزای توریستی اقدام نماید و از شانس پاییین تری برخوردار هستند.

ویزای توریستی لهستان

بطور مثال اگر در یک خانوداه ۴ نفری پدر و مادر خانواده بصورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای کشور لهستان نمایند شانس زیادی جهت اخذ ویزای توریستی خواهند داشت ولیکن اگر همه خانواده جهت اخذ ویزای توریستی اقدام نمایند شانس افراد کاهش می یابد.

دعوت نامه

از فاکتور های مهم برای اخذ ویزای توریستی دعوت نامه می باشد. اگر یک فرد از اقوام درجه یک فرد مثل پدر، مادر، برادر و یا خواهر در کشور لهستان حضور داشته باشند. شانس بالاتری برای دریافت ویزا خواهند داشت. بصورت کلی دعوت نامه حتی اگر از اقوام و یا دوستان هم باشد از نداشتن دعوت نامه بهتر است.

ویزای توریستی لهستان

ویزاهای توریستی در دنیا به دو صورت ویزای تک وروده ( single entry ) و یا ویزای چند وروده ( Multiple ) به افراد متقاضی اختصاص می یابند. بصورتی که معمولا برای اولین بار ویزای تک وروده برای افراد صادر می شود.

سفر به حوزه ی شنگن

ویزای توریستی لهستان همانند سایر کشورهای حاضر در منطقه شینگن به افرادی که موفق به اخذ ویزای توریستی این کشور شوند، مجوز ورود و خروج به همه کشورهای حوزه این پیمان را می دهد. این مطلب بدین معناست که فرد متقاضی ویزای توریستی کشور لهستان می توانند بدون هیچ محدودیتی وارد کشورهای دیگر شینگن شوند و حتی زمان باقی مانده از ویزای توریستی خود را در کشور دیگر در حوزه شینگن سپری نمایند.

ویزای توریستی لهستان

مهم ترین سوال افرادی که جهت اخذ ویزای توریستی کشور لهستان اقدام می نمایند این مطلب است که آیا فرد، پس از ورود به کشور لهستان می توانند در کشور لهستان اقامت دائم را اخذ نمایند؟!

موسسه مهاجرتی آریانا پارس با سال ها تجربه درخشان خود در امور مرتبط به اقامت اروپا و اخذ انواع ویزا در بسیاری از کشورهای دنیا سوال فوق را به این گونه پاسخ خواهد داد.

فرد در مدت حضور خود در کشور لهستان، می تواند با استفاده از روش های جست و جوی کار یک موقعیت شغلی و یا دانشگاه مورد نظر و یا یک کار آفرینی را جهت اخذ اقامت لهستان فراهم آورد تا پس از بازگشت از این کشور بتواند برای دیگر ویزاها نظیر ویزای کاری، ویزای تحصیلی و یا اخذ اقامت کار آفرینی اقدام نماید.

قدم اول در اجرای کار ویزای توریستی لهستان

برای اخذ ویزای توریستی لهستان اولین گام پس از فراهم کردن مدارک مراجعه شما به سایت سفارت می باشد. فرم مورد نظر را دانلود کنید و با دقت پر کنید. توجه داشته باشید که هیچ گونه مطلب دروغی را ذکر نکنید. در این فرم باید هدف سفر خود را مشخص کنید. سعی کنید هدف خود را طوری عنوان کنید تا آفیسر قانع شود که به کشور خود بازمی گردید. اگر کسب و کاری در ایران دارید آن را عنون کنید.

گام دوم اخذ ویزای توریستی لهستان

قدم دوم تغیین وقت می باشد. پس از اینکه فرم اولیه را ارسال کردید ۷ تا ۱۰ روز زمان لازم است تا تایید فرمتان از طریق ایمیل به اطلاعتان برسد. در این زمان باید وقت سفارت خود را مشخص کنید. زمان های مورد نظر از ظریق سفارت با ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد و باید با مدارک آماده به سفارت مراجعه کنید.

مصاحبه ی سفارت ویزای توریستی لهستان

اخذ ویزای توریستی لهستان منوط به پاسخ سوالات شما در سفارت نیز می باشد. در روز مصاحبه آرام باشید، استرس نداشته باشید و سعی کنید با آرامش به سوالات آفیسر پاسخ منطقی بدهید.

از دارایی های خود زیاد صحبت نکنید و یا در مورد شرایط تحصیلی اتان برای آفیسر نگویید، به خاطر داشته باشید که باید آفیسر را قانع کنید که بازخواهید گشت. پس در مورد هدف سفرتان بگویید و بهتر است در مورد یک اثر تاریخی صحبت کنید و یا علائق شما برای بازدید این کشور.

در پایان باید گفت برای داشتن تجربه ویزای لهستان باید مدارکتان را مناسب آماده کنید و مصاحبه درستی در روز سفارت داشته باشید. این ویزا برای بازدید کوتاه مدت از اروپا بسیار مناسب است.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه آریانا پارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت و یا سفر به خارج از کشور را فراهم آورده است. می توانید با دریافت مشورت از وکلای آریاناپارس با اخذ ویزای لهستان سفری لذت بخش را تجربه کنید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *