شهرهای کانادا


کانادا در بخش های شمالی امریکای شمالی واقع شده است و شامل سه منطقه و ده استان است ،شهر های مونترال، تورنتو، ونکوور، اتاوا و کبک جز بهترین شهرهای کانادا محسوب می شوند، با توجه به مساحت کل کانادا دومین کشور بزرگ جهان است و از لحاظ جمعیت، سی وششمین جایگاه را به خود اختصاص داده است؛ همچنین می توان گفت تورنتو، مونترال، ونکوور، اتاوا، کلگری و ادمونتون به عنوان شهرهای اصلی و مهم کانادا نیز مشخص شده اند و علاوه بر اهمیت اقتصادی و اداری، این شهرها به عنوان مراکز فرهنگی و آموزشی نیز برای کشور کانادا کاربرد دارند.

آشنایی جامع با شهرهای کانادا در سال ۲۰۲۱

شهرهای کانادا همواره جز برترین شهرهای دنیا از لحاظ کیفیت زندگی به شمار می رود. کانادا کشوری بزرگ با استان ها و شهر های مختلف است. پایتخت کانادا اتاواست که از شهرهای بزرگ این کشور می باشد. کانادا به دلیل برخورداری از کیفیت بالای زندگی و امکانات رفاهی مقصد بسیاری از ایرانی ها برای مهاجرت به شمار می رود.

کانادا در مجموع از مهاجر پذیر ترین کشور های جهان به شمار می آید. از این رو بافت جمعیتی این کشور به گونه ای است که ۵٫۱ درصد جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می دهند. این کشور از لحاظ استاندارد های زندگی نیز از بهترین کشور های دنیاست. آب و هوای کانادا عمدتاً سرد و در اغلب نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی معتدل است. در این مقاله قصد داریم با شهر های کانادا آشنا شده و وضعیت اقتصادی، موقعیت فرهنگی و شغلی هر یک را به دقت مورد بررسی قرار دهیم.

شهرهای کانادا

اغلب متقاضیان بر اساس عواملی همچون شرایط اقتصادی و فرهنگی آن شهر و یا داشتن اقوامی، شهر مورد نظر خود را بر می گزینند. کانادا دارای شهر ها و ایالات متعددی است که شرایط زندگی در آن با یکدیگر متفاوت بوده و بهتر است قبل از مهاجرت و اتخاذ هر گونه تصمیمی اطلاعات کافی از این مناطق کسب کنید. از این رو در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی پیرامون شهر های کانادا و شرایط زندگی در آن ارائه دهیم.

ایالتهای مختلف کانادا عبارتند از:

 • بریتیش کلمبیا
 • آلبرتا
 • ساسکاچوان
 • مانیتوبا
 • انتاریو
 • کبک
 • نیوبرانزویک
 • نوااسکوشیا
 • جزیره پرنس ادوارد
 • نیو فاند لند و لابرادور

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

برای مهاجرت به کانادا انتخاب شهری که قرار است در آن زندگی کنید بسیار اهمیت دارد. آب و هوای شهرهای کانادا، جمعیت، تعداد ایرانیان در هر شهر و حتی امکانات آموزشی و بهداشتی شهرها می‌توانند نقش تعیین کننده‌ای در انتخاب مقصد مهاجرت به کانادا داشته باشند.

شهرهای کانادا

موسسه‌ی  MoneySense  با مقایسه‌ی ۲۰۹ شهر بزرگ و کوچک کانادا، لیستی از بهترین شهرهای کانادا را بر اساس کیفیت زندگی و شاخص های استاندارد منتشر کرده است و درباره‌ی خصوصیات و برتری‌ این شهرها نسبت به یکدیگر توضیح داده است که به اختصار به توضیح هر یک از این شهرها خواهیم پرداخت.

شهر بوشرویل در استان کبک

این شهر با جمعیت حدود ۴۰ هزار نفری خود توانست در سال گذشته در جایگاه ششم قرار گیرد اما امسال موفق به کسب مقام اول شده است و دلیل آن پایین بودن نرخ بیکاری، درآمد بالا و توانایی خرید خانه در این شهر کوچک تعیین شده است. همچنین علاوه بر شرایط خوب اقتصادی، گروه‌های ورزشی و هنری زیادی در این شهر به فعالیت مشغول می باشند.

شهرهای کانادا

اتاوا در استان اونتاریو

شهر بزرگ اتاوا در جایگاه دوم این لیست قرار می‌گیرد. با اینکه بالا بردن استانداردهای یک شهر بزرگ کار سختی است اما اتاوا توانسته با بهبود کیفیت زندگی نسبت به سال گذشته، خود را از رتبه‌ی چهارم به رتبه‌ی دوم لیست برساند و به گزینه‌ی مناسبی برای متقاضیان ویزای کانادا  تبدیل گردد.

 این شهربه دلیل درآمد مناسب، بالا بودن سلامت جسمی و دسترسی راحت به مراکز درمانی، موفق به کسب رتبه‌ی دوم شده است.

 • شهرهای برلینگتن در انتاریو
 • سنت آلبرت در آلبرتا
 • بلینویل در کبک

از شاخصه‌ی مهم این سه شهر که باعث بالا بردن کیفیت زندگی می‌شود می‌توان به پایین بودن میزان جنایت، پایین بودن نرخ بیکاری و دستمزد بالای افراد اشاره کرد که دانستن این موضوع برای دارندگان ویزا کانادا ممکن است دارای اهمیت باشد. در این لیست ونکوور جایگاه ۴۶، تورنتو جایگاه ۳۵ و مونترال جایگاه ۱۶۱ را به خود اختصاص دادند.

بهترین شهر های کانادا از لحاظ اقتصادی کدام است؟

کانادا دارای اقتصادی سالم و توسعه یافته است از این رو دهمین کشور بزرگ جهان به شمار می آید. این کشور دارای صنایع تولید نفتی بسیار موفقی است و همین امر کانادا را در شمار ثروتمند ترین کشور های جهان قرار داده است. مجموعه ای از عوامل در رشد اقتصادی کانادا موثر بوده است ولی مهمترین و اصلی ترین عامل توسعه اقتصادی این کشور نظام قانونی کارآمد و پایبندی به این نظام است.

از طرف دیگر می توان گفت به دلیل داشتن منابع طبیعی و سهم بسیار زیاد درآمد حاصل از این منابع در تولید ناخالص داخلی، از لحاظ اقتصادی جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است. کانادا از لحاظ ارزش تولید ناخالص داخلی در جایگاه یازدهم در جهان قرار دارد. صنعت نفت و فرآوری چوب دو صنعت اصلی این کشور هستند و بخش اعظم درآمد این کشور را تامین می کنند.

کانادا,کانادا,کانادا

کانادا دارای دومین ذخائر نفتی در دنیاست و بیشترین پوشش جنگلی در جهان را دارد. از این رو سرمایه گذاری بسیاری در این دو صنعت انجام داده و طبیعتاً درآمد بالایی نیز در این زمینه خواهد داشت. از دیگر صنایع اصلی تولیدی این کشور صنعت خودروسازی و صنعت تولید هواپیماست. درآمد حاصل از این دو صنعت نقش بزرگی در اقتصاد این کشور دارد. کانادا به دلیل داشتن سواحل بزرگ و گسترده صنعت ماهیگیری و فرآورده های دریایی توسعه یافته ای دارد.

علی رغم وسعت زیاد کشور کانادا، این کشور در زمینه کشاورزی پیشرفت محسوسی نداشته است و از جمله دلایل آن می توان به سرمای هوا و کم اهمیت بودن این صنعت برای اقتصاد کانادا اشاره کرد. کانادا عضو سازمان مشارکت اقتصاد و توسعه OECD و گروه G8 است. این کشور دارای اقتصادی بر مبنای بازار آزاد است. اما نسبت به ایالات متحده وابستگی بیشتری به دولت دارد. مداخلات اقتصادی دولت کانادا نسبت به اغلب کشور های اروپایی کمتر است.

اغلب صنایع تولیدی کانادا در انتاریو و کبک واقع شده اند. در این دو استان تولید وسایل موتوری و سایر بخش های تولیدی از قبیل: کاغذ، فلزات اولیه، غذا و نوشیدنی، محصولات پتروشیمی و شیمیایی جزء مهمترین فعالیت ها محسوب می شوند. مناطق آتلانتیک، پراریر، پسیفیک دارای منابع طبیعی وابسته به صنعت هستند. ایالت آتلانتیک دارای صنعت شیلات، جنگل و معدن است.

کانادا,کانادا,کانادا

ایالت پراریر وابسته به کشاورزی و سوخت های معرفی است. صنعت عمده بریتیش کلمبیا شامل جنگل داری، معدن و صنعت توریسم است. کانادا دارای ذخایر وسیعی از گاز طبیعی در شرق، منابع گاز و نفت درآلبرتا، بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان است. منطقه وسیع اتاباسکاتارسندز نیز دارای منابع نفت و گاز فراوانی است که با استخراج از این مناطق، کانادا در رتبه دوم دخایر نفت و گاز جهان قرار گرفته است.

تورنتو

تورنتو یکی از شهرهای مهم دنیا از لحاظ اقتصادی است. این شهر نسبت به سایر شهرهای کانادا پرداخت مالیات کمتری دارد.

مونترال

مونترال دومین شهر بزرگ اقتصادی کانادا محسوب می شود. این شهر مرکز مهم تجارت، دارایی، صنعت، فناوری و فرهنگ کشور کانادا است. دفتر مرکزی بورس در این شهر واقع شده است. گفتنی است بندر مونترال به عنوان بزرگترین بندر داخلی در جهان شناخته شده است. مونترال مرکز اصلی راه آهن ملی کانادا است. این شهر از اقتصاد خود کبک نیز بهره برده است.

شهرهای کانادا

برترین شهرهای دیدنی کانادا

مناظر هیجان انگیز، شهر های پر جنب و جوش و فضای صمیمانه، همه و همه کانادا رابه یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی تبدیل کرده است. این کشور به عنوان بزرگترین کشور در آمریکای شمالی، سرزمینی عظیم همراه با کوه های با شکوه، سواحل دیدنی و جذاب، جنگل های بکر، چمنزار های بزرگ و تندرا های قطبی می باشد. اکثر کانادایی ها دارای تبار انگلیسی و یا فرانسوی هستند، با این حال این کشور مجموعه ای از فرهنگ های مختلف را در بر گرفته است.

کلگری Calgary

بزرگترین شهر در آلبرتا، کلگری است که مابین چمنزارها و تپه های دامنه کوه های راکی در کانادا واقع شده است. بعد از اینکه نفت در اوایل دهه ۱۹۰۰ کشف شد، کلگری به یکی از بزرگترین مناطق شهری کانادا تبدیل شد وهرساله هزاران گردشگربرای دیدن مسابقات بسیار معروف رم کردن اسب و گاو، Calgary Stampede   به این منطقه می آیند. این جشن باستانی در ماه جولای و به مدت ده روز برگزار میشود که شامل سوارکاری، ارابه رانی، رژه، مسابقات و فعالیت های هنری و آشپزی است.

کانادا,کانادا,کانادا

اوتاوا Ottawa

اتاوا پایتخت کانادا است و در مجاورت رودخانه های اتاوا، گاتینو و ریدئو و در جنوب شرقی انتاریو واقع شده است. از آنجایی که این شهر پایتخت کاناداست، بسیاری از موسسات مالی، تجاری و فدرالی مثل پارلینگ هیل ومقر دولت در این شهر است  و رژه گارد سلطنتی هر ساله در تابستان و در این مکان اتفاق می افتد. کانال ریدئو که از قلب شهر عبور می کند، یکی از جاذبه های فوق العاده اتاوا است. این کانال در زمستان به بزرگترین پیست اسکی روی یخ دنیا تبدیل می شود.

جزیره ونکوور Vancouver

جزیره ونکوورکه به نام جورج ونکوور، کاوشگر بریتانیایی آن نامگذاری شده، بزرگترین جزیره ساحل غربی قاره آمریکای شمالی است. این شهر روبروی ایالت واشنگتن واقع شده و شما می توانید با قابق از طریق جزایر سن خوآن در Anacortes، و یا از پورت آنجلس Port Angeles در شبه جزیره المپیک یا از ونکوور در بریتیش کلمبیا به این مکان بروید. جزیره ونکوور به خاطر وجود شهر خارق العاده  ویکتوریا، باغ های بوچارت Butchart Gardens بسیار زیبا، و شهر دیدنی توفینو Tofino و بیابان دربخش شمالی آن، مشهور است، شما می توانید با یک قایق به Prince Rupert و بعد به آلاسکا بروید.

کانادا,کانادا,کانادا

کبک Quebec City

شهر کبک مرکز استان کبک در کاناداست، اما به خاطر فرهنگ، معماری و زبان فرانسوی آن، بیشتر شبیه به یک شهر اروپایی بسیار جذاب است. Vieux Quebec  که بخش تاریخی این شهر است بر روی یک تپه و بر روی رودخانه سنت لارنس قرار دارد. با پیاده روی در خیابان های سنگ فرش شده این شهر قدیمی، برخی از جاذبه های آن مثل سیتادل Citadel و کاخ سلطنتی که زمانی Samuel de Camplain ، اولین محل سکونت آمریکا و فرانسه را در آنجا تاسیس کرد را ببینید.

کانادا,کانادا,کانادا

آبشار نیاگارا، انتاریو Niagara Falls, Ontario

آبشار نیاگارا شامل سه آبشار بسیار حیرت انگیز است که در مرز بین آستان انتاریو کانادا و آمریکا قرار دارد. آن بخشی از این آبشارها که در انتاریو قرار دارد، آبشارهای نعل اسب Horseshoe Falls نامیده می شوند وبسیار دیدینی و جذابند. در نزدیکی این آبشارها مناطقی مثل برج ها، رستوران ها، مغازه های فروش سوغاتی، کازینوها وهتل های بسیار بزرگ وجود دارد که گردشگران را به صورت گروهی سمت خود می کشاند. یکی از بهترین مکان های نزدیک این ابشارها در بخش آنتاریو، پارک ملکه ویکتوریاست که در آنجا آبشارها نورکاری شده اند و در شب چشم انداز زیبایی را پدید می آورند. 

پرجمعیت ترین شهر های کانادا کدامند؟

جمعیت کانادا بر اساس آخرین تخمین های سازمان ملل متحد حدود ۳۶۲۵۵۴۴۰ نفر است. کانادا از لحاظ تعداد جمعیت سی و هشتمین کشور جهان به شمار می رود. حدود ۸۱٫۷ % جمعیت کانادا شهر نشین هستند و میانگین سنی جمعیت کانادا حدود ۴۰٫۸ سال می باشد. در ادامه قصد داریم پر جمعیت ترین شهرهای کانادا را مورد بررسی قرار دهیم.

تورنتو

تورنتو پرجمعیت ترین شهر کانادا با جمعیتی بیش از ۵٫۴ میلیون نفر است. این شهر مرکز استان انتاریو و متنوع ترین شهر جهان است زیرا ملیت های مختلف در این شهر در کنار یکدیگر زندگی می کنند. واقعیت جالب توجه این شهر این است که تقریباً نیمی از جمعیت تورنتو خارج از کانادا متولد شده اند.

مونترال

مونترال دومین شهر بزرگ کانادا با جمعیتی بیش از ۳٫۵ میلیون نفر است. این شهر در استان فرانسوی زبان کبک واقع شده است و یکی از مهمترین مراکز اقتصادی کانادا به شمار می رود.

ونکوور

ونکوور پرجمعیت ترین شهر استان بریتیش کلمبیا و سومین شهر بزرگ کاناداست که جمعیتی بیش از ۲٫۲ میلیون نفر دارد. بافت جمعیتی این شهر نیز بسیار متنوع است بطوریکه بیش از نیمی از جمعیت این شهر دارای زبانی غیر از انگلیسی هستند.

شهرهای کانادا

گفتنی است بزرگترین بندر کانادا در این شهر واقع شده است. این شهر از لحاظ اقتصادی شهر مهمی برای کانادا محسوب می شود. علاوه بر فعالیت های صنعتی، ونکوور از لحاظ جهانگردی نیز جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است.

کلگری

از دیگر شهر های پرجمعیت این کشور کلگری است. این شهر در استان آلبرتا واقع شده و جمعیتی بیش از ۱٫۲ میلیون نفر دارد. بخش عمده ی اقتصاد کلگری از فناوری، حمل و نقل، لجستیک و هوا فضا تامین می شود. این شهر مقر بسیاری از شرکت های بزرگ کاناداست و بیشترین تعداد میلیونر را در خود دارد.

ادمونتون

ادمونتون پایتخت آلبرتا و پنجمین شهر پر جمعیت کاناداست. این شهر دارای جمعیتی بیش از یک میلیون نفر است. ادمونتون دارای بزرگترین مرکز خرید کاناداست. این شهر به عنوان مرکز اصلی منابع نفت و گاز مشهور است.

وسیع ترین شهرهای کانادا کدامند؟

کانادا از نظر مساحت دومین کشور پهناور جهان و از نظر مساحت خشکی چهارمین کشور دنیاست. کانادا جزء زیباترین کشورهای دنیابه شمار می رود. مناظر طبیعی و گردشگاه های حفاظت شده در این کشور جذاب و منحصر بفردند. کانادا همواره به دلیل داشتن بزرگترین مجموعه دریاچه ها و رودخانه های پر خروش در دنیا و هکتارها جنگل های دست نخورده، به عنوان میراث زیست محیطی شناخته شده است.

 • بزرگترین شهر کانادا از نظر مساحت Latuque واقع در کبک است که مساحتی در حدود ۲۸۰۹۹ کیلومتر مربع دارد. Latuque در رودخانه سنت موریس واقع شده است و تقریباً بیش از ۱۱۰۰۰ نفر جمعیت دارد. ساکنین Latuque عمدتاً در مناطق شهری سکونت دارند.
 • دومین شهر بزرگ کانادا سنترو است. این شهر در استان کبک واقع شده است و مساحتی در حدود ۱۶٫۳۲۴ مترمربع دارد. قلمرو این شهر شامل مناطقی می شود که توسعه آن چنانی نیافته است. این مناطق از رودخانه بل تا منطقه موریس امتداد دارد. مرکز این شهر توسط دریاچه پدرت و دریاچه تیبمونت احاطه شده است. با وجود وسعت زیاد نسترو، تنها ۳۰۰۰ نفر در آن سکونت دارند.
 • سومین شهر بزرگ کانادا Rouyn-Novanda است. این شهر نیز در کبک واقع شده است و مساحتی در حدود ۶۴۴۱ کیلومتر مربع دارد. بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۱ این شهر بیش از ۴۱۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

همان‌طور که گفته شد اکثر شهرهای کانادا برای تحصیل و زندگی موقعیت مناسبی داشته و دارای دانشگاه‌های سطح بالایی هستند. در اینجا به معرفی بهترین شهرهای دانشجویی برای تحصیل در کانادا می‌پردازیم.

کانادا,کانادا,کانادا

تحصیل در مونترال Montréal

مونترال در رده اول بهترین شهرهای دانشجویی کانادا قرار می‌گیرد. دلیل این موضوع نیز به شهرت این شهر در ارائه کیفیت بالای تحصیلات آکادمیک، سبک زندگی برجسته، تعداد زیاد دانشجویان خارجی و محیط چندفرهنگی مربوط می‌شود. با توجه به همین ویژگی‌ها است که مونترال موفق شده هر ساله ۳۵۰ هزار دانشجو را جذب خود کند. در مونترال هر ساله شاهد بهبود یافتن امکانات، سبک زندگی و مزایای تحصیلی هستیم. ضمن این که مونترال بین چند شهر بزرگ کانادا ارزان‌ترین شهر به حساب می‌آید.

از بهترین دانشگاه‌های مونترال می‌توان به دانشگاه مک‌گیل و دانشگاه مونترال اشاره کرد. دانشگاه مک گیل از بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا است که در خارج از کانادا نیز دارای شهرت زیادی است. این دانشگاه که یکی از برترین دانشگاه‌های دنیا نیز به حساب می آید از لحاظ تنوع رشته تحصیلی و تنوع جمعیتی دانشجویان رتبه اول را در کشور کانادا دارد. دانشگاه مونترال نیز به عنوان یک دانشگاه فرانسوی زبان بزرگ در دنیا شناخته شده و در برخی رشته‌ها همچون مهندسی شهرت زیادی به دست آورده است.

کانادا,کانادا,کانادا

تحصیل در تورنتو Toronto

شهر تورنتو نیز به عنوان مرکز استان انتاریو یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل محسوب می‌شود. تورنتو به عنوان پایتخت فرهنگی کانادا شناخته شده و محیط زندگی و تحصیل امن و مناسبی دارد. این شهر از ورود مهاجران و دانشجویان خارجی استقبال کرده و فرصت‌های شغلی پاره وقت و تمام وقت را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. دانشگاه تورنتو بهترین دانشگاه این شهر محسوب می‌شود که در رتبه ۳۴ بهترین دانشگاه‌های جهان نیز قرار گرفته است. این دانشگاه سطح علمی بسیار بالا و امکانات بی نظیری دارد و به همان میزان شهریه آن نیز جزو بالاترین شهریه‌ها قرار می‌گیرد. دیگر دانشگاه مطرح تورنتو دانشگاه یورک است که از لحاظ تنوع برنامه‌های آموزشی جزو بهترین دانشگاه‌های کانادا محسوب می‌شود.

تحصیل در ونکوور Vancouver

ونکوور را می‌توان یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل دانشجویان غیرانگلیسی زبان به حساب آورد. بیش از ۱۵ هزار دانشجو از ۸۰ کشور مختلف دنیا شهر ونکوور را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده‌اند. توسعه نرم‌افزار، فناوری‌های زیست‌شناختی و ساخت بازی‌های ویدیویی از جمله صنایع در حال رشد در شهر ونکوور هستند. ونکوور علاوه بر امکانات تحصیلی امکانات دیگری نظیر کلاب‌های شبانه، باشگاه‌های ورزشی، پیست‌های اسکی و… دارد که باعث تبدیل شدن این شهر به مکانی تفریحی شده است.

کانادا,کانادا,کانادا

بهترین دانشگاه ونکوور دانشگاه بریتیش کلمبیا است که به ویژه برای تحصیل در مقطع لیسانس کاملا مقرون‌ به‌ صرفه است. جالب است که شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان خارجی فقط کمی بیشتر از دانشجویان کانادایی است. این دانشگاه در رتبه پنجاهم جهان قرار داشته و از لحاظ علمی و امکانات دانشگاه بسیار خوبی به حساب می‌آید. دیگر دانشگاه مهم ونکوور دانشگاه سایمون فریزر است که در منطقه‌ای کوهستانی قرار گرفته و طبیعت اطراف آن بسیار جذاب است.

تحصیل در اتاوا Ottawa

اتاوا به عنوان پایتخت سیاسی کشور کانادا یکی از توسعه یافته‌ترین شهرهای این کشور از لحاظ اقتصادی است که خدمات عمومی، اداری و مراقبت‌های بهداشتی اصلی‌ترین بخش‌های آن را تشکیل می‌دهند. به همین علت بسیاری از دانشجویان خارجی، این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند تا بتوانند وارد فضای کاری آن شوند. در این شهر مردم به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند. دانشگاه اتاوا بهترین دانشگاه این شهر است که در رتبه ۲۸۴ جهان قرار گرفته است.

کانادا,کانادا,کانادا

تحصیل در کبک Quebec

کِبِک یکی از بهترین شهرهای دانشجویی کانادا است که در رتبه ۵۵ دنیا از لحاظ مطلوبیت برای کار، زندگی و تحصیل قرار گرفته است. این شهر دارای عناصر تاریخی و فرهنگی زیادی است و در آن قادر هستید تا بیش از ۳۰ مکان تاریخی بااهمیت را ببینید. شهر کبک دارای دانشگاه‌های بسیار خوبی بوده و در صورت انتخاب آن برای تحصیل قطعا دانش آکادمیک سطح بالایی را کسب خواهید کرد.

اگر به دنبال شهری هستید که در کنار تحصیل از فرهنگ کانادایی لذت ببرید، کبک انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. ضمن این که کبک از جمله استان‌های کانادا است که هزینه زندگی و تحصیل در کبک به نسبت دیگر استان‌های بزرگ کانادا پایین‌تر است. دانشگاه Laval یکی از بهترین دانشگاه‌های کبک است که امکانات مناسبی را در اختیار دانشجویان خود قرار داده و هزینه تحصیل در آن نیز بسیار مناسب است.

کانادا,کانادا,کانادا

نتیجه گیری

اگر شما قصد مهاجرت و زندگی در کانادا را دارید می بایست در ابتدا اولویت های خود را مورد بررسی قرار داده و سپس نسبت به انتخاب خود آگاهی های کافی و لازم را کسب نمایید در این صورت قادر خواهید بود انتخاب شایسته ای داشته باشید.

به عنوان مثال مونترال شهر تحصیلی کانادا و از نظر هزینه زندگی ارزان قیمت است بنابراین اگر شما قصد تحصیل داشته باشید این شهر را به شما پیشنهاد می کنیم، این شهر دارای دانشگاه های معروف همچون مک گیل، کنکوردیا و یا دانشگاه مونترال است. اگر فعالیت اقتصادی و انجام بیزینس در اولویت شماست می توان تورنتو را مورد ارزیابی قرار داده شهری مدرن امروزی و دارای مراکز صنعتی پیشرفته این شهر دارای آب و هوای معتدلی است.

اگر به دنبال شهری مناسب سرمایه داری و زندگی لوکس و مفرح هستید می توانید ونکوور را در اول لیست خود قرار دهید. از این رو توصیه می شود علاقمندان جهت بررسی شرایط زندگی به لینک مربوط به زندگی در کانادا مراجعه کنند.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شهرهای کانادا شهرهای کانادا شهرهای کانادا شهرهای کانادا شهرهای کانادا

  شبکه های اجتماعی

  arrow up