...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

تحصیل در کره جنوبی

پایتخت کشور کره جنوبی شهر سئول است.  پایتخت کشور کره جنوبی جزء بزرگ ترین شهرهای صنعتی در سطح جهان است.

کره جنوبی از نظر علمی در چند سال اخیر توانسته است پیشرفت های زیادی کسب کند. تحصیل در مدارس و موسسات عالی کره جنوبی دارای اهمیت بسیار زیادی است.  این کشور دارای دانشگاه های بسیار معتبر است.

در این مقاله به شرایط تحصیل  در کره جنوبی می پردازیم. تغییر کردن زبان تدریس در دانشگاه ها به زبان انگلیسی  و صنعتی شدن این کشور  در تحصیل دانشجویان تاثیر زیادی گذاشت.

هزینه های تحصیل در کره جنوبی کمتر از کشورهای اروپایی است. تحصیل در کره جنوبی به صورت رقابتی است.

شرایط تحصیل در کره جنوبی

کشور کره جنوبی دارای فرهنگ و تمدن قدیمی است . کره جنوبی در حوزه  اقتصاد در چند سال اخیر پیشرفت  چشمگیری کرده است. 

کره جنوبی از نظر اقتصادی به خاطر بدهی کم و ذخیره های  ارزی بالایی که دارد. قادر است بحران های مالی را در شرایط های مختلف به راحتی  مدیریت و حل کند. کره جنوبی در این سال های اخیر توانسته است تبدیل به یک قطب صنعتی مخصوصا در حوزه خودروسازی گردد.

همچنین این کشور در بخش صنایع غذایی، شیمیایی، فضایی، ابزارهای میکروالکترونیک و صنایع سنگینی مثل کشتی سازی موفقیت های عالی به دست می آورد. کره جنوبی دارای پتانسیل زیاد در زمینه رشد اقتصادی و پذیرش دانشجو است .

پذیرش دانشجو در انواع رشته های تحصیلی در این کشور وجود دارد. و محدودیتی برای انتخاب رشته وجود ندارد. دانشجوها در صورت داشتن سابقه تحصیلی خوب می توانند برای دریافت کردن بورسیه های تحصیلی اقدام کنند.

برای پذیرش تحصیلی در کره جنوبی محدودیت سنی وجود دارد. این محدودیت سنی برای دوران کارشناسی نهایتاً ۲۵ سال و برای دوره ارشد و دکتری تا ۴۰ سال است.

مقاطع تحصیلی در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی دارای شرایطی است.  خانواده ها مجبور هستند فرزندان خود را از ۶ سالگی به مدارس بفرستند. کودکان مختار هستند درس خواندن و آشنایی با مدرسه را از ۳ سالگی در کلاس آمادگی ها شروع کنند.

تحصیل در مقطع ابتدایی از ۶ سالگی تا ۱۲ سالگی است .بعد از آن دانش آموزان وارد دوره متوسطه می شوند. این دوره از سن ۱۲ سالگی تا ۱۵ سالگی است. تحصیل در دبیرستان در از سن ۱۵ سالگی تا ۱۸ سالگی است. تحصیل کردن دبیرستان های کره جنوبی به شکل آکادمیک یا فنی حرفه ای است.

تحصیل در کره جنوبی تفاوتی با مدارس دیگر دارد. بدین صورت که مدارس در کره جنوبی در تابستان برای فعالیت های فوق برنامه ای مانند آموزش زبان، ورزش و موسیقی باز هستند.

مدرسه های کره جنوبی به دو گروه مدرسه های خصوصی و دولتی تقسیم می گردد. زبان تحصیل در مدارس کره ای است. البته این زبان با توجه به نوع مدرسه احتمالا تغییرمی کند. در اکثر مدارس خصوصی این کشور تدریس به زبان انگلیسی است.

تحصیل در کره جنوبی کارشناسی

تحصیل در دوران کارشناسی ۳ الی ۴ سال طول می کشد. تدریس در مقطع کارشناسی به دو زبان انگلیسی و کره ای انجام می شود. دروس به صورت عملی و نظری ارائه می شود. تنوع رشته های تحصیلی در دانشگاه های کشور کره جنوبی زیاد است ، دانشجویان می توانند هر رشته ای که بخواهند انتخاب کنند.

تحصیل در کره جنوبی کارشناسی ارشد

تحصیل در دوران کارشناسی ارشد به خاطر صنایع فراوان و تنوع رشته های تحصیلی در همه رشته ها وجود دارد. دانشجویان بیشتر در رشته های فنی مهندسی تحصیل می کنند. دوره های تحصیل در کره جنوبی کارشناسی ارشد ۲ سال است.

 پس از پایان این دوره دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد با حضور پنج استاد صورت خواهد گرفت. دانشجویان می توانند در صورت تمایل در دوره یک ساله مدیریت کسب و کار نیز شرکت نمایند.

تحصیل دکترا در کره جنوبی

تحصیل دکترا در کره جنوبی ۲ الی ۳ سال است. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی دکتری ۲ الی ۴ هزار دلاراست.  و در دانشگاه های خصوصی ۴ الی ۷ هزار دلار آمریکا است.

تحصیل در دوران دکتری به زبان انگلیسی ارائه می شود. دوره دکتری نیاز به آیلتس حداقل ۷ و رزومه پژوهشی قوی دارد. علاوه بر آن ارائه دو الی سه مقاله تحقیقاتی (ISI) برای پذیرش الزامی است.

مدارک لازم برای تحصیل در کره جنوبی

ما در این مطلب قصد داریم شما را مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی آشنا کنیم این مدارک ضروری به شرح زیر است:

 1. ارائه ی مدارک معتبر هویتی مانند شناسنامه، پاسپورت دارای اعتبار، عکس پرسنلی
 2. ارائه ی گواهی معتبر عدم سوء پیشینه و جرایم خلافکاری برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی الزامی است.
 3. ارائه ی مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات با ترجمه به زبان انگلیسی
 4. اگر دانشجو دارای مدرک معتبر مرتبط با آموزش زبان انگلیسی در سطوح مختلف آیلتس و تافل است باید برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی به دانشگاه مورد نظر ارائه دهد.
 5. ارائه ی گواهی معتبر تحت عنوان انگیزه‌نامه یا توصیه‌نامه برای تحصیل در مقطع ارشد و دکتری ضروری است.
 6. ارائه ی سوابق کاری و تحصیلی به همراه کپی مدارک
 7. ارائه ی گواهی های لازم برای اثبات تمکن مالی و پرداخت هزینه های مربوط به کار یا تحصیل
 8. تکمیل بدون نقص مدارک مربوط به اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی
 9. شما باید فیش واریزی مربوط به پرداخت شهریه دانشگاه خود را ارائه دهید.
 10. ارائه ی نامه ی پذیرش یا تاییدیه تحصیلی از دانشگاه مورد نظر برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی الزامی است.
 11. شما باید گواهی معتبری را مبنی بر تایید سلامت پزشکی خود به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید.

اقامت پس از تحصیل در کره جنوبی

۱. اقامت پس از تحصیل از طریق کاریابی

دانشجویان می توانند پس از پایان دوره ی تحصیلات خود در کره جنوبی از طریق استخدام در شغل مورد نظر و تحویل گواهی کارفرمای خود نوع ویزا را از تحصیلی به کاری تغییر دهند و به این ترتیب اقامت دائم شان را در این کشور اخذ نمایند.

۲. اقامت پس از تحصیل از طریق سرمایه گذاری

دانشجویان پس از پایان دوره ی تحصیلات خود می توانند از طریق سرمایه گذاری در پروژه های کاری مختلف اقامت دائم شان را در کشور کره جنوبی اخذ نمایند ضمن اینکه از حمایت های دولت برخوردار می شوند.

۳. اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج

دانشجویان می توانند از طریق ازدواج با شخصی که تابعیت کشور کره جنوبی را دارد اقامت دائم شان را در این کشور پس از پایان دوره ی تحصیلات خود اخذ نمایند.

ضمن اینکه برای دریافت این مجوز لازم است شما تمکن مالی و محل اقامت خود را به صورت مشخص برای دولت این کشور به اثبات برسانید.

۴. اقامت پس از تحصیل از طریق پناهندگی

دانشجویان پس از پایان دوره ی تحصیلات در این کشور می توانند از طریق ارائه ی دلایل کافی مبنی بر عدم بازگشت به کشور مبدا اقامت دائم شان را در کره جنوبی تحت عنوان پناهنده اخذ نمایند.

۵. اقامت پس از تحصیل از طریق تولد فرزند

والدینی که فرزندشان در خاک کره جنوبی متولد می شوند می توانند با ارائه ی مدارک لازم اقامت دائم خود را در این کشور اخذ نمایند.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کره جنوبی

دلایل زیادی برای پذیرفته نشدن درخواست ویزای تحصیلی شما وجود دارد ما در ادامه ی این مطلب قصد دارین تا شما را با مهم ترین عوامل ریجکتی ویزای تحصیلی از سوی اداره ی کنسولگری کره جنوبی آشنا کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

 1. اگر مدارک هویتی شما دارای اعتبار قانونی نباشد و آسیب خورده و مخدوش شده باشد.
 2. اگر مدارک هویتی شما به صورت غیر حقیقی و جعلی باشد به احتمال زیاد پس از بررسی مدارک ارائه شده با درخواست شما مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی موافقت نخواهد شد.
 3. اگر شما دلایل مناسبی را برای انگیزه ی خود از مهاجرت به کره جنوبی ارائه ندهید و اداره ی پلیس این کشور از نیت شما دچار ابهام شود ممکن است با درخواست شما موافقت نکند.
 4. اگر مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی کره جنوبی کامل نبوده و یا دارای نقص باشد.
 5. اگر متقاضی دارای سوء سابقه ی خلافکاری و جرایم کیفری و قضایی باشد ممکن است پس از بررسی پرونده شما پلیس کره جنوبی به دلیل حفظ امنیت داخلی با درخواست تان موافقت نکند.
 6. اگر شما دارای سابقه ی بیماری های واگیردار و یا خطرناک باشید مانند ایدز، هپاتیت و…
 7. اگر نوع ویزای درخواستی با انگیزه ی واقعی تان مبنی بر مهاجرت به این کشور مطابقت نداشته باشد یعنی شما اقدام به اخذ ویزای تحصیلی از کره جنوبی نمایید درحالی که برای کار کردن و یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنید.
 8. اگر شما دارای تمکن مالی مناسب برای مهاجرت به کره جنوبی نباشید و نتوانید مخارج مربوط به کار و یا تحصیل در کره جنوبی خود را بپردازید با پذیرش درخواست ویزای تحصیلی شما مخالفت می شود.
 9. اگر شما در گذشته برای دریافت ویزا از این کشور اقدام کرده باشید ولی به دلایل مختلفی از ویزای خود به درستی استفاده نکرده باشید ممکن است درخواست مجدد مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی از سوی اداره ی کنسولگری این کشور پذیرفته نشود

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در کره جنوبی

ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در کره جنوبی آشنا کنیم.

 1. دانشگاه ملی سئول

از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در کره جنوبی است که سالیانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این دانشگاه به کره جنوبی مهاجرت می کنند.

 1. موسسه علوم و فناوری پیشرفته کره

از معتبرترین و بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در کره جنوبی است و دانشجویان بسیاری به دلیل کیفیت بسیار مناسب ارائه ی خدمات آموزشی در رشته های مختلف به این کشور مهاجرت کنند تا در این دانشگاه معتبر مشغول به تدریس شوند.

 1. دانشگاه علم و فناوری پوهانگ

از معتبر ترین موسسات علمی، تحقیقاتی و آموزشی در کشور کره جنوبی است که سالیانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این دانشگاه از سر تا سر جهان به این کشور مهاجرت می کنند.

 1. دانشگاه سونگ کیونکوان
 2. دانشگاه هانیانگ
 3. موسسه ملی علم و فناوری اولسان
 4. دانشگاه کیونگ هی
 5. موسسه علم و فناوری گوانگجو
 6. دانشگاه زنان اوها
 7. دانشگاه چونگ آنگ
 8. دانشگاه مطالعات خارجی هانکوک

بهترین رشته ها برای تحصیل در کشور کره ی جنوبی

ما در این بخش قصد داریم تا شما را با بهترین رشته های تحصیلی در کره ی جنوبی آشنا کنیم پس در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی کسب نمایید.

 1. پزشکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در کره ی جنوبی است ضمن اینکه فارغ التحصیلان می توانند از حقوق و مزایای بسیار مناسبی برخوردار شوند
 2. دندانپزشکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در کره ی جنوبی است و دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این رشته ی محبوب به این کشور مهاجرت می کنند همچنین دولت این کشور از دانشجویان رشته ی پزشکی و دندانپزشکی برای اشتغال مناسب حمایت می کند.
 3. داروسازی بر اساس آمار به دست آمده از دانشجویان بین المللی جزو محبوب ترین و بهترین رشته ها برای تحصیل در کره ی جنوبی است و افراد زیادی از سر تا سر جهان تمایل به تحصیل در این رشته را دارند.
 4. زیست شناسی
 5. فیزیک
 6. شیمی
 7. مدیریت تجارت و بازرگانی
 8. مدیریت عمران و شهرسازی
 9. مهندسی برق
 10. حسابداری
 11. کامپیوتر و فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر