...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

سرمایه گذاری در سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در سوئد یکی از بهترین روش های اخذ اقامت دائم این کشور به شمار می آید. کشور سوئد از اقتصاد بسیار قدرتمند و پایداری برخوردار است. این کشور همواره جزو برترین کشورها در زمینه اقتصادهای غیرنفتی و صنعتی می باشد.

شفافیت در عملکردهای مالی، ثبات اقتصادی و سیاسی، نرخ تورم بسیار پایین به همراه زیرساخت های مناسب جهت انجام فعالیت های تجاری، اقتصاد سوئد را در مسیر رشد و پیشرفت قرار داده است. این شرایط باعث گردیده توجه شرکت های بین المللی معتبر، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی جهت سرمایه گذاری به سوئد معطوف گردد.

شرایط سرمایه گذاری در سوئد

برای سرمایه گذاری در سوئد بسته به روش مورد نظر شرایط مشخصی وجود دارد، درواقع روند اخذ ویزای سرمایه گذاری، مدارک و میزان سرمایه مورد نیاز جهت اخذ ویزا به روش سرمایه گذاری مورد نظر بستگی دارد. به طور کلی شرایط لازم برای سرمایه گذاری در سوئد به شرح ذیل می باشد.

 • ارائه سابق کار مرتبط با بیزینس مورد نظر حداقل ۲ سال از ۵ سال اخیر
 • ارائه رزومه کاری موفق
 • عدم نیاز به ارائه مدرک دانشگاهی برای خرید بیزینس در سوئد
 • اثبات تمکن مالی مناسب با روش سرمایه گذاری مورد نظر
 • اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی فرد متقاضی و خانواده وی به مدت ۲ سال
 • آشنایی به زبان انگلیسی یا سوئدی (نیازی به ارائه مدرک زبان نیست فقط تسلط نسبی کفایت می کند)
 • پاسپورت معتبر با اعتبار بیش از ۲ سال

روش های سرمایه گذاری در سوئد

کشور سوئد در راستای جذب سرمایه گذاران خارجی شرایط و زیرساخت های مناسبی را فراهم نموده است. برای سرمایه گذاری در سوئد روش های متنوعی وجود دارد که رایج ترین آنها خرید بیزینس و ثبت شرکت می باشد. در ادامه توضیحات مفیدی در ارتباط با این ۲ روش سرمایه گذاری ارائه می گردد.

خرید بیزینس

یکی از روش های متداول سرمایه گذاری در سوئد خرید شرکت یا بیزینس در حال فعالیت است. سالانه افراد مختلفی در سوئد بنا به هر دلیلی قصد فروش کلی یا بخشی از بیزینس خود را دارند، از این رو افراد متقاضی سرمایه گذاری با خرید این نوع بیزینس ها امکان اخذ ویزای سرمایه گذاری و نهایتاً اقامت دائم سوئد را خواهند داشت.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری جهت خرید بیزینس در سوئد ۱۵۰ هزار یورو می باشد، البته علاوه بر سرمایه آشنایی با زبان سوئدی یا انگلیسی و ارائه مدارک تحصیلی مرتبط با بیزینس مورد نظر شانس اخذ ویزای سرمایه گذاری را به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

مدارک لازم جهت خرید بیزینس عبارتند از:

 • سرمایه لازم جهت خرید بیزینس مورد نظر
 • سوابق کاری و تحصیلی مرتبط با بیزینس مورد نظر
 • ارائه نامه تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های فرد متقاضی و افراد خانواده به مدت ۲ سال

لازم به ذکر است مدت اعتبار ویزای سرمایه گذاری سوئد در ارتباط با خرید بیزینس ۲ ساله است و در صورتی که در این مدت فرد متقاضی بدهی مالیاتی نداشته باشد امکان تمدید این ویزا به مدت ۲ سال دیگر وجود دارد و پس از ۴ سال فرد متقاضی می تواند اقامت دائم خود و تمام اعضای خانواده را دریافت نماید.

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد روش های مختلفی دارد، افراد متقاضی ثبت شرکت در سوئد می توانند به صورت مستقل یا شراکتی فعالیت خود را آغاز نمایند. فرد متقاضی ثبت شرکت در سوئد به صورت شراکتی به دلیل توانایی تصمیم گیری در مورد فعالیت های مربوطه می بایست حداقل ۵۰ درصد از سهام شرکت مورد نظر را خریداری نماید.

میزان سرمایه مورد نیاز در ارتباط با این روش سرمایه گذاری بسته به نوع فعالیت شرکت، تعداد کارمندان مورد نیاز و حجم معاملات متفاوت خواهد بود. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوئد ۳۰ هزار یورو می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در سوئد:

 • ارائه مدارک رسمی شرکت فعال فرد متقاضی (در صورتی که متقاضی دارای شرکت باشد)
 • پرینت سه ماهه حساب بانکی
 • سوابق کاری و تحصیلی مرتبط با فعالیت شرکت مورد نظر
 • داشتن حداقل ۲ سال سابقه مدیرت از ۵ سال اخیر
 • بیزینس پلان
 • تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی افراد خانواده به مدت ۲ سال

مدت اعتبار ویزای سرمایه گذاری سوئد جهت ثبت شرکت دقیقاً مانند روش سرمایه گذاری در زمینه خرید بیزینس می باشد. ویزای اولیه ۲ سال اعتبار دارد که ۲ سال دیگر نیز قابل تمدیدی است و در نهایت پس از ۴ سال امکان اخذ اقامت دائم برای فرد متقاضی و افراد خانواده وی وجود خواهد داشت.

مزایای سرمایه گذاری در سوئد

سوئد از جمله کشورهایی به شمار می آید که از لحاظ استانداردهای زندگی، رفاه اجتماعی، امنیت، اقتصاد و … شرایط فوق العاده مطلوبی دارد. سوئد از نظر امنیت اقتصادی و نرخ پایین در فساد مالی جزو ۱۰ کشور برتر جهان می باشد.

سیاست های دولت سوئد در راستای حمایت از سرمایه گذاری و کارآفرینی تاثیر بسزایی در جذب سرمایه گذاران خارجی داشته است. در ادامه به معرفی مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در سوئد خواهیم پرداخت.

شرایط ایده ال جهت سرمایه گذاری

کشور سوئد در راستای جذب سرمایه گذاران خارجی و توسعه اقتصادی طی سال های اخیر سیاست های مالی بسیار منظم و مناسبی را در جهت حمایت از سرمایه گذاری اتخاذ نموده است که باعث ایجاد بسترهای مناسب جهت انجام فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری گردیده.

ارائه تسهیلات بانکی مناسب، سهولت در روند اجرایی پروژه های سرمایه گذاری و اشتغال زایی از اهداف اصلی سیاست های دولت سوئد به شمار می آید، که طبق آمار موجود این سیاست ها با موفقیت همراه بوده است.

ثبات اقتصادی و سیاسی

سوئد از جمله کشورهایی محسوب می شود که دارای بالاترین ثبات سیاسی و اقتصادی است. نرخ تورم در سوئد بسیار پایین است، این موضوع تاثیر مستقیم بر روی امنیت اقتصادی و شغلی این کشور دارد. در واقع ثبات اقتصادی و شغلی در راستای داد و ستدهای تجاری در سطح بین المللی، تامین مواد اولیه جهت تولیدات و ایجاد روابط موثر و مثبت بین بازار کار و نیروی انسانی نقش اساسی و مهمی را ایفا می نماید. این شرایط زمینه توسعه فعالیت های اقتصادی در سطح بین المللی و دسترسی مناسب به بازارهای جهانی را برای سرمایه گذاران فراهم نموده است و مزیت مهمی به شمار می آید.

امکان اخذ اقامت دائم سوئد

بدون تردید یکی از مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در سوئد اخذ اقامت دائم این کشور و تابعیت سوئدی است. از لحاظ کیفیت زندگی سوئد جزو ۱۵ کشور برتر جهان می باشد و زندگی در این کشور آرزوی افراد بسیاری در سرتاسر جهان است. در واقع اخذ اقامت دائم سوئد مزایای بی شماری نظیر برخورداری از رفاه اجتماعی، خدمات درمانی رایگان، امکانات رفاهی و اقتصادی مناسب و … در پی دارد.

معایب سرمایه گذاری در سوئد

علاوه بر مزایای بی شمار سرمایه گذاری در سوئد معایبی نیز وجود دارد. در واقع برای بهره مندی از مزایایی سرمایه گذاری در سوئد رو به رو شدن با یکسری چالش ها اجتناب نا پذیر می باشد. در این قسمت به معایب سرمایه گذاری در سوئد اشاره خواهیم نمود.

سیستم مالیاتی

دریافت مالیات در سوئد متناسب با درآمد افراد متفاوت است. سیستم مالیاتی سوئد بسیار قاطع و قانونمند می باشد، به طوری که فرار مالیاتی یکی از بزرگترین جرائم در سوئد محسوب می گردد که عواقب بسیار سنگینی در پی دارد، در سوئد هیچ بودجه ای وجود ندارد که مبتنی بر مالیات نباشد و کلیه مشاغل ملزم به پرداخت مالیات خواهند بود.

دولت سوئد درآمد حاصل از مالیات را صرف هزینه های هنگفت زیرساخت های کشور در زمینه های گوناگون می نماید. در حال حاضر حداقل مالیات دریافتی از سوی دولت سوئد ۱۴ درصد و حداکثر ۳۲ درصد از درآمد کل افراد است. از این رو پرداخت هزینه های سنگین مربوط به مالیات امری دشوار به نظر می رسد.

یادگیری زبان سوئدی

زبان رسمی کشور سوئد Swedish است. البته در برخی نقاط این کشور افراد به زبان آلمانی و فرانسوی نیز مکالمه می کنند. بدون تردید برای برقراری ارتباط با افراد و انجام امور روزمره در سوئد یادگیری زبان این کشور امری اجتناب ناپذیر محسوب می گردد. از این رو یکی از معضلات افراد برای زندگی در کشور سوئد یادگیری زبان این کشور می باشد.

هزینه های بالای تامین نیروی کار

از لحاظ توسعه نیروی انسانی سوئد دارای نیروی کار تحصیلکرده با بهره وری بالا در کلیه زمینه ها است. در اختیار داشتن این نیروی کار برای سرمایه گذاران و کارفرمایان در ظاهر امتیاز بزرگی به شمار می آید، اما با توجه به هزینه های بالای تامین نیروی کار مورد نیاز در سوئد و میزان دستمزدهای دریافتی جذب نیروی انسانی به یک معضل جدی برای سرمایه گذاران تبدیل گردیده است.

تفاوت بین خرید بیزینس و استارت آپ در سوئد

همانگونه که اشاره گردید برای سرمایه گذاری در سوئد روش های متفاوتی وجود دارد، که افراد با توجه به شرایط فردی خود می توانند بهترین روش سرمایه گذاری در سوئد را انتخاب نمایند. در واقع تفاوت های اصلی بین روش های سرمایه گذاری در سوئد مبلغ سرمایه گذاری و مدارک مورد نیاز افراد می باشد. برای درک بهتر این موضوع در ادامه ۲ روش سرمایه گذاری در سوئد را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد.

ویزای استارت آپ سوئد در واقع نوعی سرمایه گذاری همراه با طرحی خلاقانه و مبتکرانه است. کشور سوئد از ایده های نوع و کسب و کارهای جدید استقبال می نماید. اما برای اخذ ویزای سرمایه گذاری سوئد از طریق خرید بیزینس نیازی به ارائه طرح و برنامه خاصی وجود ندارد و افراد با خرید یک بیزینس در حال فعالیت امکان اخذ این نوع ویزا را خواهند داشت.

افراد متقاضی دریافت ویزای استارت آپ ملزم به ارائه مدارک گوناگونی نظیر بیزینس پلان، مدارک تحصیلی مرتبط با فیلد کاری، سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار حداقل ۳۵ هزار یورو، حداقل ۲ سال سابقه کاری مرتبط و … خواهند بود، در حالیکه برای اخذ ویزای سرمایه گذاری سوئد از طریق خرید بیزینس مدارک اصلی مورد نیاز، سرمایه لازم برای خرید بیزینس حداقل ۱۵۰ هزار یورو و سابقه حداقل ۲ سال مدیریت در یک بیزینس می باشد.

بهترین بیزینس ها جهت سرمایه گذاری در سوئد

مسلماً عواملی نظیر تخصص، دانش، سرمایه و پشتکار می توانند رمز موفقفیت افراد در انواع بیزینس ها و فعالیت های تجاری باشند، ولی قطعاً آشنایی با فضای کسب و کار در هر کشوری و کسب اطلاعات کامل در مورد تجارت های پرسود از نیازهای اولیه سرمایه گذاری خواهد بود.

کشور سوئد دارای بالاترین حجم معاملات بین المللی در بین کشورهای اسکاندیناوی است، رشد اقتصادی قابل توجه، نیروی کار ماهر، پایین ترین نرخ فساد بانکی و مالی، حمایت از سرمایه گذاری، ثبات اقتصادی و سیاسی، دسترسی آزاد به کلیه بازارهای مالی اتحادیه اروپا و سایر کشورها و … شرایط بسیار ایده الی را برای سرمایه گذاری در سوئد فراهم نموده است، اما نکته غیرقابل انکار در این مورد عدم موفقیت هر بیزینس و تجارتی در سوئد خواهد بود. در واقع سرمایه گذاری در سوئد مستلزم انجام تحقیقات کامل در مورد نیازهای بازار کار این کشور خواهد بود. به طور کلی برخی از بیزینس های موفق در سوئد به شرح ذیل می باشد.

 • خدمات و امور اجتماعی
 • صنعت گردشگری و توریست
 • هتلداری
 • رستوران و مراکز تفریحی
 • حمل و نقل
 • صنایع و تجهیزات الکترونیکی
 • لوازم بهداشتی و آرایشی
 • ساخت و ساز
 • تکنولوژی
 • کشاورزی
 • استارت آپ
 • مراکز درمانی و بهداشتی
 • خدمات فنی و تخصصی

سرمایه گذاری در سوئد تا چه حد امکان پذیر است؟

با توجه به مزایای بی شمار سرمایه گذاری در سوئد و استانداردهای بالای زندگی و رفاه در این کشور و همچنین زیرساخت های مناسب جهت انجام فعالیت های اقتصادی امکان کسب درآمد قابل توجه با سرمایه های اندک وجود دارد. از این رو سوئد به مقصد اصلی بسیاری از سرمایه گذاران خارجی تبدیل شده است.

طی سال های اخیر سوئد از جمله کشورهای موفق جهان در امر جذب سرمایه گذاران خارجی به شمار می آید. بدون شک سرمایه گذاری در کشور سوئد یکی از مطمئن ترین و راحت ترین روش های مهاجرت به این کشور است.

نتیجه گیری

امروزه کلیه کشورهای جهان در راستای رشد اقتصادی، پیشرفت صنعت و تکنولوژی و ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای شهروندان سیاست های متنوع و شرایط ایده الی را برای جذب سرمایه گذاران خارجی اتخاذ نموده اند. در این بین سوئد به لطف شرایط اقتصادی ایده ال، حمایت از سرمایه گذاری، نرخ تورم بسیار کم، ثبات اقتصادی و سیاسی و … از جمله امن ترین و مناسب ترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری و کسب سود قابل توجه می باشد.

علاوه بر پیشرفت شغلی و بهبود شرایط اقتصادی سرمایه گذاری در سوئد به عنوان یکی از بهترین و ایده ال ترین روش های مهاجرتی سوئد محسوب می شود که از مزایای فراوانی برخوردار می باشد.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور فراهم آورده است.

لینک منبع: Migration to Sweden through investment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر