info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

شهرهای دانمارک | زیباترین شهر دانمارک کدام است؟

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

دانمارک در شمال قاره اروپا قرار دارد و جنوبی ترین کشور در منطقه اسکاندیناوی می باشد. در واقع به نوعی می توان گفت منطقه اسکاندیناوی از دانمارک شروع می شود. هر یک از شهرهای دانمارک از لحاظ اقتصادی، گردشگری و تاریخی تفاوت ها و شباهت های بسیاری با یکدیگر دارند.

دانمارک با مساحتی بالغ بر ۴۳ هزار کیلومترمربع کوچک ترین کشور منطقه اسکاندیناوی محسوب می شود. طی نیم قرن گذشته دانمارک به پیشرفت های چشمگیری در زمینه های مختلف نظیر اقتصاد، صنعت، علم و فناوری دست یافته است. این پیشرفت ها در حال حاضر دانمارک را به یکی از ۱۰ کشور برتر جهان از لحاظ کیفیت زندگی تبدیل نموده است. در ادامه با شرایط و امکانات شهرهای دانمارک بیشتر آشنا خواهیم شد.

آشنایی با شهرهای دانمارک

Familiarity with the cities of Denmark

شهرهای دانمارک علاوه بر جاذبه های متعدد گردشگری از بهترین امکانات رفاهی و اجتماعی برخوردار می باشند. استانداردهای بالای زندگی و شرایط ایده ال اقتصادی شهرهای دانمارک را همواره در لیست برترین شهرهای جهان برای زندگی قرار داده است.

دانمارک با بیش از ۵ میلیون نفر جمعیت به عنوان کم جمعیت ترین و کوچک ترین کشور اسکاندیناوی شناخته شده است، شهرهای دانمارک با وسعت نسبتاً کمی که دارند از بالاترین استانداردها و امکانات برخوردار می باشند. دانمارک پایین ترین نرخ اختلاف طبقاتی و تفاوت میزان درآمد افراد جامعه را به خود اختصاص داده است.

بهترین شهرهای دانمارک برای زندگی

دانمارک کشوری سلطنتی به شمار می آید، کلیه شهرهای دانمارک از رفاه اجتماعی و امکانات ایده الی برای زندگی، کار و تحصیل برخوردار می باشند. از این رو انتخاب یک شهر به عنوان بهترین مکان زندگی در این کشور جذاب امر دشواری محسوب می شود. از سوی دیگر روحیات، معیارها و نیازهای افراد نقش بسیار مهمی در انتخاب محل زندگی دارد.

برای انتخاب بهترین شهرها برای زندگی در دانمارک بررسی و ارزیابی شاخص هایی نظیر امکانات اجتماعی، وضعیت اقتصادی، امنیت و … از اهمیت فراوانی برخوردار است. با توجه به این شاخصه ها بهترین شهرهای زندگی در دانمارک به شرح ذیل می باشند.

کپنهاگ

کپنهاگ پایتخت دانمارک و مشهورترین شهر این کشور می باشد. شهر کپنهاگ در ناحیه هووستادن قرار دارد. استان هووستادن شامل نواحی شمالی جزیره شیلند و جزیره برنهلم است. با توجه به تغییرات اساسی در ساختار فضای شهری کپنهاگ طی نیم قرن اخیر، این شهر به عنوان یکی از بهترین شهرهای پیاده جهان در سال ۲۰۰۴ شناخته شده و پنجمین کنفرانس بین المللی walk  در این شهر برگزار شده است. از سوی دیگر شرایط اقتصادی مناسب و امکانات رفاهی و آموزشی ایده ال کپنهاگ را به یکی از بهترین شهرهای دانمارک برای زندگی تبدیل نموده است.

آرهوس

آرهوس پس از کپنهاگ دومین شهر بزرگ دانمارک به شمار می آید. قدمت آرهوس به قرن هشتم میلادی باز می گردد. در هر گوشه از این شهر بناهای تاریخی خیره کننده ای به چشم می خورد، در سال ۲۰۱۷ آرهوس به عنوان قطب فرهنگی اروپا شناخته شد، جالب است بدانید آرهوس به شادترین شهر دانمارک شهرت دارد، غالب جمعیت این شهر را جوانان تشکیل می دهند و حدود ۱۳ درصد از ساکنان آرهوس را دانشجویان تشکیل می دهند.

شهر آرهوس در استان میدیولند واقع شده است ،استان میدیولند یکی از استان های کشور دانمارک است که در شبه جزیره ژوتلند قرار گرفته است. پایتخت این استان شهر ویبورگ است و بزرگترین شهر آن آرهوس می باشد. آرهوس ترکیب جذابی از معماری خیره کننده و اقتصادی پویا را به شهروندان خود ارائه می نمایید از این رو این شهر به مکان ایده الی برای زندگی در دانمارک تبدیل شده است.

آلبورگ

آلبورگ از جمله مهم ترین شهرهای دانمارک محسوب می شود که در شمال یوتلند قرار دارد. در حال حاضر این شهر به یکی از مراکز اصلی فرهنگی و صنعتی در دانمارک تبدیل گردیده است. امروزه آلبورگ به واسطه تئاتر، ‏سمفونی، اوپرا و کارناوال های مختلفی که در آن برگزار می شود مشهور است. قلعه آلبورگ که مربوط به قرن ۱۶ می شود ‏یکی از ساختمان های سلطنتی و مشهور این شهر می باشد.

از سوی دیگر دانشگاه آلبورگ که در سال ۱۹۷۴ تاسیس شده است به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی دانمارک به شمار می آید. علاوه بر موارد ذکر شده امکانات اجتماعی و رفاهی ایده ال به همراه هزینه های مناسب زندگی آلبورگ را به یکی از بهترین شهرهای مهاجرت به دانمارک برای زندگی تبدیل نموده است.

بهترین شهر دانمارک برای کار کدام است؟

دانمارک دارای اقتصادی ترکیبی، توسعه یافته و متنوع متکی به صادرات و خدمات است. از لحاظ شاخص های مر بوط به فساد مالی دانمارک به همراه کشورهایی همچون فنلاند و نیوزیلند همواره به عنوان کشورهای نمونه از کمترین نرخ فساد اقتصادی و مدیریتی برخوردار می باشند. دانمارک اساساً قابلیت‌ های کشاورزی دارد و همچنان از چشم‌اندازهای روستایی نیز بهره می‌برد.

صادرات اصلی دانمارک مواد غذایی فرآوری شده، محصولات کشاورزی، ماشین‌آلات صنعتی، مواد دارویی، مبلمان و آسیاب بادی می‌باشند. واردات اصلی نیز شامل ماشین‌آلات، تجهیزات مهندسی، مواد خام، مواد شیمیایی، دانه و مواد غذایی و کالاهای مصرفی هستند. همتایان تجاری مهم دانمارک نیز آلمان، سوئد، انگلستان و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌باشند. در این بخش از مطلب با قطب های اقتصادی دانمارک بیشتر آشنا خواهیم شد.

کپنهاگ

بدون شک کپنهاگ قطب اول اقتصاد در دانمارک است. بیش از ۳۰ درصد تولید ناخالص داخلی دانمارک توسط شهر کپنهاگ تامین می گردد. بخش اعظمی از اقتصاد این کلان شهر به خدمات وابسته است، از سوی دیگر امنیت در سرمایه گذاری و اجرای سیاست های مالی در راستای تسهیل امور بانکی برای انجام فعالیت های اقتصادی باعث سرمایه گذاری شرکت های مطرح اروپایی در این شهر شده است. این شرایط به همراه صنعت گردشگری پر رونق کپنهاگ را به اقتصاد اول دانمارک تبدیل نموده است.

آرهوس

از لحاظ وسعت آرهوس هفتمین شهر بزرگ در میان کلیه شهرهای حوزه اسکاندیناوی است. اقتصاد آرهوس بیشتر مبتنی بر ارائه دانش و خدمات است که به شدت تحت تأثیر دانشگاه آرهوس، صنایع بزرگ و مراقبت های بهداشتی می باشد. بخش خدمات بر اقتصاد حاکم و در حال رشد است. از سوی دیگر تجارت و حمل و نقل همچنان بخش های مهمی هستند که از موقعیت بندری و مرکزی در شبکه ریلی بهره مند می شوند. جالب است بدانید که دفتر مرکزی شرکت وستاس (بزرگترین تولیدکننده توربین بادی جهان) در این شهر قرار دارد.

اودنسه

اودنسه سومین شهر بزرگ و پر جمعیت دانمارک می باشد که در مرکز استان فونن بین جزیره زلاند و شبه جزیره یوتلند واقع گردیده است. اودنسه شهری بندری و صنعتی به شمار می آید و امروزه به یکی از قطب های اقتصادی دانمارک تبدیل شده است. در سال ۱۶۰۰ میلادی بر اثر وقوع جنگ بین سوئد و دانمارک اقتصاد این شهر به مرز فروپاشی رسید، ولی پس از اتمام جنگ بین ۲ کشور رفته رفته اودنسه با رشد چشمگیر اقتصادی رو به رو شد. در حال حاضر اودنسه به یکی از مراکز تجاری مهم کار در دانمارک تبدیل گردیده است، بخش اعظمی از اقتصاد این شهر مبتنی بر صادرات و واردات می باشد.

شهرهای توریستی دانمارک ( زیباترین شهر دانمارک کدام است؟)

دانمارک با وسعت نسبتاً کمی که دارد جاذبه های گردشگری فراوانی را در دل خود جای داده است. این کشور با بیش از ۴۰۰ جزیره کوچک و بزرگ و مناظر طبیعی حیرت انگیز به همراه قلعه ها و اماکن تاریخی خیره کننده از جمله مقاصد محبوب گردشگران از سرتاسر جهان می باشد.

به جرات می توان گفت کلیه مناطق و شهرهای دانمارک از جاذبه های گردشگری مختص به خود برخوردار می باشند، در این بخش از مطلب ۳ شهر محبوب در بین گردشگران را معرفی خواهیم نمود.

کپنهاگ

کپنهاگ پایتخت پر زرق و برق و رنگارنگ دانمارک محسوب می شود، بدون شک زیباترین فرزند اسکاندیناوی از استکهلم مدرن تر و از اسلو خوشگذران تر است. این شهر در گذشته محل زندگی وایکینگ ها بوده است و هنوز هم در بسیاری از مناطق شهر رد پای آنها مشاهده می شود. بیش از ۹ قرن تاریخ زیر پوست این شهر وجود دارد، از این رو بازدید از کپنهاگ می تواند سفری به تاریخ دانمارک باشد.

بازدید از بقایای قلعه های ۱۰۰۰ ساله و دهکده های قدیمی بازسازی شده در موزه ملی دانمارک، نشانگر تاریخ غنی این کشور از عصر حجر تاکنون می باشد. از سوی دیگر جلوه معماری زیبای شهر را در کلیساهای آجری بلند و بناهای تاریخی حیرت انگیز می توان مشاهده نمود. علاوه بر موارد ذکر شده کپنهاگ از اماکن تفریحی بسیار مشهوری برخوردار است و محل مناسبی برای خوشگذرانی و زندگی شبانه است.

جزایر فارو

کشور پادشاهی دانمارک از ۲ بخش خود مختار جزایر فارو و گرینلند تشکیل گردیده است. مجمع الجزایر فارو از ۱۸ جزیره تشکیل شده است، جزایر فارو دارای چشم اندازهای طبیعی فوق العاده صخره های شیب دار سواحل، مراتع سرسبز، تپه های پوشیده از مه و آبدره های حیرت انگیز است.

از سوی دیگر تنوع گونه های نادر حیات وحش و انواع آبزیان در این جزایر سالانه افراد بسیاری را برای تفریح و ماهیگیری به خود جذب می نماید. علاوه بر آرامش و مناظر طبیعی خیره کننده موزه های تاریخ، کلیسای قدیمی و اماکن تفریحی متعدد از دیگر جاذبه های گردشگری در جزایر فارو می باشد.

راسکیله

راسکیله یکی از قدیمی ترین شهرهای دانمارک است که بین سال های ۹۶۰ تا ۱۵۳۶ به عنوان پایتخت دانمارک محسوب می شد. راسکلیه تلفیقی از تاریخ و مدرنیته می باشد، با گشت و گذار در خیابان های این شهر به تاریخ غنی دانمارک پی خواهید برد.

راسکیله مملو از موزه های لوکس، اماکن تاریخی و مکان های تفریحی وسوسه انگیز است. این شهر در نزدیکی کپنهاگ قرار دارد. علاوه بر معماری فوق العاده و اماکن تفریحی و تاریخی متعدد یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری راسکیله برگزاری بزرگترین فستیوال های موسیقی اروپا در این شهر است.

پرجمعیت ترین شهرهای دانمارک

بر اساس آخرین آمار انتشار یافته از سوی سازمان ملل متحد جمعیت دقیق دانمارک در سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۵٫۷۸۷٫۳۸۶ نفر می باشد. تراکم جمعیت دانمارک به ازای هر مایل ۱۳۴ نفر است. از این حیث دانمارک به همراه فنلاند کم جمعیت ترین کشورهای منطقه اسکاندیناوی می باشند.

در بین کلیه شهرهای دانمارک تنها کپنهاگ بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارد. در ادامه با پرجمعیت ترین شهرهای دانمارک بیشتر آشنا خواهیم شد.

کپنهاگ

کپنهاگ پایتخت دانمارک و پرجمعیت ترین شهر این کشور می باشد. در حال حاضر جمعیت این کلان شهر با ۰٫۹ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۹ به ۱٫۳۴۶٫۰۰۰ نفر رسیده است. از دلایل اصلی رشد جمعیت کپنهاگ می توان به شرایط اقتصادی مطلوب و بسترهای مناسب جهت انجام فعالیت اقتصادی به همراه جاذبه های متعدد گردشگری، تاریخی و تفریحی در این شهر اشاره نمود. همانگونه که اشاره گردید کپنهاگ تنها شهر دانمارک است که بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارد و از این حیث رکورد دار می باشد.

آرهوس

آرهوس علی رغم وسعت و جمعیت نسبتاً کمی که دارد پس از کپنهاگ دومین شهر بزرگ و پرجمعیت دانمارک به شمار می آید، شهر دوم دانمارک زمان بسیار طولانی بود که در سایه کپنهاگ زندگی می کرد، اما پس از تاجگذاری فرهنگی آرهوس در سال ۲۰۱۷ افرادی بسیاری برای تسخیر جاذبه های متعدد این شهر راهی آرهوس شدند. در حال حاضر جمعیت آرهوس با ۰٫۵ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۹ به ۳۳۰ هزار نفر رسیده است.

اودنسه

اودنسه سومین شهر پرجمعیت دانمارک می باشد، جمعیت این شهر با ۰٫۴ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۹ به ۱۷۸ هزار نفر رسیده است. اودنسه یکی از مراکز صنایع دریایی همچون شیلات و ماهیگیری در دانمارک است، علاوه بر جاذبه های تاریخی و گردشگری فراوان، یکی از مهم ترین دلایل شهرت این شهر نویسنده کتاب پری دریایی هانس کریستین اندرسن می باشد که در این شهر متولد شده است.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده می توان نتیجه گیری نمود که دانمارک علی رغم وسعت کمی که دارد از بالاترین استانداردهای زندگی و امکانات رفاهی و اجتماعی برخوردار می باشد. کلیه شهرهای دانمارک دارای تاریخچه غنی و امکانات منحصر به فرد برای زندگی، کار و تحصیل می باشند. در واقع ترکیبی از جمعیت کم و امکانات ایده ال سطح کیفیت مردم دانمارک و امید به زندگی در این کشور را به شکل فزاینده ای افزایش داده است.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با ما

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

  مقالات اخیر