...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

زندگی در اسپانیا

توریستی، تحصیلی، کاری و یا ویزای سرمایه گذاری همگی به عنوان راه های ورود به کشور اسپانیا قلمداد می شوند. افراد به واسطه اقدام از هر روش مدت زمانی مشغول زندگی در اسپانیا می باشند. دانش اطلاعات صحیح از شرایط زندگی در این کشور کمک شایانی به این دسته از افراد می نماید.

شرایط زندگی در اسپانیا به چه صورت است؟ میزان هزینه های زندگی در این کشور برای یک خانواده چه مقدار می باشد؟ چالش های پیش روی افراد برای مدت زمان اقامت چه مسائلی می باشد؟ بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی کدام اند؟ با ما همراه باشید تا پاسخ صحیحی از این سوالات را بدست آورید.

شرایط زندگی در اسپانیا

زندگی در اسپانیا همیشه با جذابیت هایی برای مهاجران هموار بوده است و سالانه افراد زیادی برای زندگی و یا سپری کردن مدتی کوتاه برای این کشور اقدام می نمایند. جوانب مثبت و منفی زیادی برای زندگی در اسپانیا وجود دارد. زندگی در اسپانیا چطور است؟ از نظر هزینه زندگی، اسپانیا یکی از مکان های مناسب برای مهاجرت به اروپا است. درآمد و قیمت مسکن پایدار است، به این معنی که با درآمد متوسط می توان هزینه های زندگی در این کشور را تامین نمود.

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه های خوراک و اجاره مسکن، بیشترین میزان هزینه های زندگی در اسپانیا را به خود اختصاص داده اند. از همین رو در صورت پیدا کردن محل مناسب برای زندگی و مدیریت هزینه های خوراک، می توان با هزینه های بسیار پایین در این کشور به زندگی پرداخت. متوسط هزینه های زندگی در این کشور بین ۷۵۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه در نظر گرفته می شود. در ادامه به هزینه های مسکن، خوراک و رفت و آمد اشاره می شود.

هزینه مسکن در اسپانیا

هزینه های مسکن

هزینه های اجاره مسکن در حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه زندگی در اسپانیا را تشکیل می دهد. هزینه های اجاره مسکن در اسپانیا متناسب با متراژ و شهر انتخابی بسیار متفاوت می باشد. به صورت میانگین در شهرهای مختلف اسپانیا میزان هزینه پرداختی بابت اجاره مسکن بین ۳۰۰ تا ۹۰۰ یورو در نظر گرفته می شود.

مسکناجاره بها
آپارتمان یک خوابه (مرکز شهر)۶۰۰ تا ۷۰۰ یورو
آپارتمان یک خوابه (حومه شهر)۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو
آپارتمان یک خوابه (شهر بارسلون)۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو
آپارتمان یک خوابه (شهر مادرید)۷۵۰ تا ۹۰۰ یورو
آپارتمان یک خوابه (ارزان ترین حالت)۳۰۰ تا ۴۰۰ یورو

اگر به دنبال آپارتمان یا خانه ای برای اجاره برای زندگی در اسپانیا هستید، توصیه می شود که منابع مختلف را بررسی کنید تا ایده ای در مورد بازار در محل زندگی خود داشته باشید. به روزنامه های محلی بنگرید، وب سایت های املاک و مستغلات را مرور کنید و با افراد محلی صحبت کنید، که ممکن است بتوانند بینش خاصی در مورد اجاره در منطقه به شما ارائه دهند.

هزینه های حمل و نقل

هزینه های حمل و نقل

به طور میانگین ۱۲٫۴ درصد از هزینه های زندگی در اسپانیا را هزینه های حمل و نقل ماهانه تشکیل می دهد. لازم به ذکر است که دانشجویان و سالمندان بالای ۶۰ سال از تخفیف های ویژه ای برای حمل و نقل عمومی برخوردار می باشند.

وسایل نقلیهواحدهزینه
بلیط وسایل عمومییک سفره۱٫۴۵ یورو
بلیط وسایل نقلیه عمومیماهانه۴۰ یورو
تاکسیبه ازای هر کیلومتر۱٫۱۰ یورو

هزینه خوراک

بر خلاف سایر کشورهای اروپایی، بیشترین میزان هزینه های زندگی در اسپانیا را با ۴۰ درصد هزینه های کل، هزینه های مصرفی برای خوراک تشکیل می دهند. در جدول زیر میانگین هزینه های خوراک در سراسر کشور اسپانیا آمده است.

مواردمیزانهزینه
شیریک لیتر۰٫۷۹ یورو
گوشتیک کیلو۱۰٫۶۱ یورو
مرغیک کیلو۶٫۰۸ یورو
رستورانیک وعده یک نفره۱۰ یورو
آب۱٫۵ لیتر۰٫۶۲ یورو

کم هزینه ترین شهرهای اسپانیا

با داشتن سبک زندگی عالی، شهرهای ارزان قیمت و فراوانی مشاغل آموزش انگلیسی، اسپانیا یکی از محبوب ترین کشورها برای هر کسی است که به دنبال زندگی در خارج از کشور است. مادرید و بارسلونا هر دو مقصد بسیار محبوب هستند اما با وجودی که آنها به اندازه سایر شهرهای بزرگ اروپایی یا آمریکای شمالی گران نیستند، طبق استانداردهای اسپانیایی کمی گران قیمت هستند. در این بخش سه شهر ارزان قیمت برای زندگی در اسپانیا وجود دارد که همچنین دارای زندگی با کیفیت بالا می باشند را معرفی می نماییم.

ردیفنام شهرمیزان متوسط هزینه
۱سویل۹۰۰ یورو
۲لاس پال ماس۹۰۰ یورو
۳مورسیا۸۷۵ یورو

پر هزینه ترین شهرهای اسپانیا

متناسب با هزینه های بالای زندگی در شهرهای اسپانیا، موقعیت های کاری و امکانات بیشتر بهداشتی و رفاهی هم در انتظار مردم آن شهر می باشد. از همین رو به صرف این موضوع که هزینه های زندگی در شهرهایی مثل مادرید، سن سباستین و بارسلون زیاد می باشد، پس برای شهرهای دیگر اقدام شود، نتیجه گیری صحیحی نیست. در ادامه به شرایط زندگی در این شهر اشاره می شود.

ردیفنام شهرمیزان متوسط هزینه زندگی
۱مادرید۱۲۰۰ یورو
۲سن سباستین۱۱۷۵ یورو
۳بارسلون۱۱۰۰ یورو

بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی

مهاجران از ملیت های مختلف ۱۲٫۸ درصد از کل جمعیت اسپانیا را تشکیل می دهند. هم اکنون اسپانیا یکی از مقاصد مهم جهان برای مهاجرت به این کشور است که به چهارمین کشور محبوب اروپا تبدیل شده است. آب و هوای ایده آل، هزینه های پایین زندگی، مهاجر پذیر بودن و عوامل دیگر باعث محبوبیت اسپانیا برای مهاجران است.

پیش از مهاجرت به اسپانیا و شروع زندگی جدید خود در خارج از کشور، باید تصمیم بگیرید که کدام منطقه یا شهر از کشور را برای زندگی ترجیح می دهید. بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی را می توان از حیث فاکتورهای مثل آب و هوا، شرایط زندگی، بازار کار و میزان درآمد مورد بررسی قرار داد.

مادرید

مادرید بعد از والته مالت و لیسبون پرتغال سومین پایتخت آفتابی اروپا است. مادرید قطب فرهنگ، تجارت و زندگی شبانه مشهور جهان به شمار می رود. مادرید علاوه بر اینکه یک شهر فعال و پر فرهنگ است، در بین مهاجران بسیار محبوب و به عنوان یکی از بهترین شهرها برای زندگی در اسپانیا می باشد. سیستم حمل و نقل عمومی مادرید بسیار خوب و در حال حاضر جزء بهترین ها در جهان است و مقامات به طور مداوم روی پیشرفت های دیگر سرمایه گذاری می کنند.

این شهر به سرعت از رکود اقتصادی اسپانیا به سرعت راه خود را آغاز کرده و برخی از جذاب ترین فرصت های شغلی را برای مهاجران که به دنبال زندگی و کار در اسپانیا هستند، ارائه می دهد. یک مزیت بزرگ برای پیدا کردن کار در مادرید و بقیه اسپانیا، دانستن اسپانیایی است. صنایع محبوب برای خارجی ها در مادرید در صنایع خدماتی یا ساختمانی قرار دارند. متوسط ​​حقوق و دستمزد در شهر از کمترین میزان، ۱٫۶۰۰ یورو در ماه، به بالاترین، ۳۵۰۰ یورو. همچنین می توانید در زمینه های زیر فرصت هایی پیدا کنید:

  1. آی تی
  2. بازار یابی
  3. حسابداری
  4. لجستیک
  5. جهانگردی

بارسلون

اگر به زندگی در اسپانیا فکر می کنید، احتمالاً بارسلون در صدر لیست شهرهای انتخابی قرار دارد. این شهر بخاطر آب و هوای عموما گرمتر، موقعیت در ساحل و زندگی آرامش، همیشه مورد توجه گردشگران و مهاجران بوده است. آب و هوای بارسلون نیز بسیار شگفت انگیز است. این شهر نزدیک به دریای مدیترانه واقع شده است که تابستان های خنک تر از مادرید، اما زمستان های معتدل تری دارد. این شهر به دلیل محبوبیتش یکی از گران ترین گزینه ها برای زندگی در اسپانیا است.

بازار کار در بارسلونا مانند سایر اسپانیا است: خارق‌العاده نیست، ولی مهاجران با دانش زبان اسپانیایی شانس مناسبی برای پیدا کردن کار خواهند داشت. پیدا کردن کار در بارسلونا به راحتی در آن در شهر مادرید انجام نمی شود و حقوق نیز کمی پایین تر است. بازه های درآمد در شهر بارسلون بین ۱۴۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو در ماه تخمین زده می شود.

والنسیا

والنسیا سومین شهر بزرگ اسپانیا است. به دلیل شهرت مادرید و بارسلونا، این شهر اغلب به عنوان یک مقصد مهاجرت نادیده گرفته می شود، اگرچه سالهای اخیر شاهد تغییر در آن بوده ایم. برای کسانی که به دنبال زندگی در اسپانیا و شهری که از نظر هزینه زندگی در رده متوسط ​​قرار داشته باشد، والنسیا به عنوان یک شهر ایده آل شناخته می شود. اجاره مسکن در شهر والنسیا ۳۷ درصد پایین تر از مادرید است.

زندگی در والنسیا نیز بسیار راحت تر است زیرا شهری نسبتاً کم جمعیت است. بیشتر مکان ها در فاصله های نزدیک از یکدیگر قرار دارند و یک شبکه حمل و نقل عالی نیز وجود دارد. این شهر دارای یک شبکه بزرگ ریلی زیرزمینی که به طور مداوم در حال گسترش است.

در مقایسه با دیگر شهرهای اسپانیا، بازار کار والنسیا پس از بحران مالی اواخر دهه ۲۰۰۰ نسبتاً سریع کاهش یافت. این ممکن است به لطف اقتصاد متنوع شهر باشد که تنها به گردشگری متکی نیست و در بازارهای مختلف صنعتی دیگر نظیر مهندسی شیمی، صنعت نساجی، ساخت خودرو و ساخت و ساز، کار در دسترس است.

تفاوت زندگی در اسپانیا با ایران

به طور حتم شرایط زندگی در هر کشور از جنبه های مختلفی نظیر شرایط اقتصادی، کیفیت زندگی، فرهنگ و آداب و رسوم، شرایط سیاسی، آزادی های اجتماعی، امکانات رفاهی و … متفاوت خواهد بود. کشور اسپانیا به واسطه مهاجرپذیر بودن، بسیار خونگرم و مهمان نوازند.

یکی از مهم ترین تفاوت های زندگی در اسپانیا و ایران مبحث هزینه های زندگی و قدرت خرید مردم در این دو کشور می باشد. سایت Numbeo که میزان هزینه های زندگی را در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار می دهد، مقایسه ای را برای این بخش انجام داده است. به صورت کلی هزینه های زندگی در اسپانیا ۴۶ درصد بیشتر از ایران می باشد.

  • قیمت اجاره در اسپانیا ۶۶٫۳۸ درصد از ایران بالاتر است.
  • قیمت رستوران در اسپانیا ۱۴۵٫۹۹ درصد از ایران بالاتر است.
  • قیمت مواد غذایی در اسپانیا ۵۵٫۶۴ درصد از ایران بالاتر است.
مزایای زندگی در اسپانیا

مزایای زندگی در اسپانیا

آب و هوای ایده آل، مهاجر پذیر بودن و راه های متنوع مهاجرتی که دولت اسپانیا برای مهاجران ترتیب داده است از برترین مزایای زندگی در اسپانیا می باشد. بسیاری از جوانب مثبت و منفی در زندگی در اسپانیا وجود دارد که باید قبل از حرکت به کشور اسپانیا باید مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه به برترین مزایای زندگی در این کشور اشاره شده است.

هزینه های معقول زندگی

هزینه های معقول و بسیار پایین زندگی در اسپانیا بسیاری از مهاجران را مجذوب می کند. متوسط هزینه های زندگی در کشور اسپانیا به ازای یک نفر بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ یورو به صورت ماهانه می باشد که از متوسط هزینه های زندگی در اتحادیه اروپا بسیار پایین تر می باشد. به ازای هر همراه حدود ۶۰ درصد هزینه های عنوان شده به این مبالغ اضافه می شود.

سیستم حمل و نقل عالی

اکثر شهرهای اسپانیا دسترسی به یک شبکه گسترده حمل و نقل عمومی را دارند. این سیستم شامل تاکسی، مترو و اتوبوس هایی است که قیمت همه آنها منطقی می باشد. این کشور دارای یک شبکه قطار با سرعت بالا و کارآمد است که می توانید از آن استفاده نمایید. این نکته از مهم ترین مزایای زندگی در اسپانیا می باشد.

سیستم بهداشتی مناسب

بر اساس شاخص دسترسی و کیفیت مراقبت های بهداشتی (HAQ)، اسپانیا یکی از بهترین سیستم های مراقبت های بهداشت عمومی در سراسر جهان را دارا می باشد. سیستم بهداشت عمومی رایگان در اختیار ساکنان کشور اسپانیا است. از جانب دیگر، سیستم بهداشتی خصوصی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

سهولت در اخذ اقامت

نکته مثبت دیگر درباره اسپانیا، قانون مهاجرت آن است. گزینه های بسیاری برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا وجود دارد که قصد دارند به منظور زندگی و کار در اسپانیا نقل مکان کنند. اسپانیا روش های متنوعی را برای مهاجران علاقه مند به زندگی در اسپانیا در نظر گرفته است. همه افراد با شرایط متفاوت می توانند برای مهاجرت به اسپانیا اقدام نمایند.

معایب زندگی در اسپانیا

افراد از روش های مختلف از جمله ویزای تحصیلی، کاری، تمکن مالی و یا ازدواج وارد کشور اسپانیا می شوند. این افراد برای یک مدت مشخص و یا به صورت دائم قصد زندگی در اسپانیا را دارند. آشنایی با چالش های ممکن در حین زندگی، کمک شایانی به این دسته از افراد می کند تا با آگاهی بیشتر برای آن اقدام نمایند.

سختی در کار پیدا کردن

یکی از بزرگترین چالش های پیش روی مهاجران، پیدا کردن کار مناسب در کشور اسپانیا می باشد. با توجه به رکود اقتصادی کشور اسپانیا به همراه نرخ بالای بیکاری در این کشور، پیدا کردن کار با دشواری همراه است. از همین رو باید این نکته را در نظر گرفت که اقدام از روش ویزای کار به صورت محدود امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر در صورت اقدام از روش تحصیل می بایست هزینه های یک سال اول را به همراه داشته باشید تا در صورت پیدا کردن کار بتوان بخشی از هزینه های زندگی را تامین نمود.

اهمیت زبان اسپانیایی

در تمامی کشورهای غیر انگلیسی زبان، دانش زبان کشور مورد نظر حائز اهمیت می باشد. کشور اسپانیا از این قاعده مستثنی نیست و افراد در صورت دانش زبان اسپانیایی، شرایط مناسبی را برای زندگی در اسپانیا خواهند داشت. اهمیت زبان اسپانیایی در پیدا کردن کار و تعامل با افراد جامعه به وضوح قابل رویت است.

هزینه های بالای خرید ملک

اگرچه ممکن است هزینه های اجاره شما در اسپانیا ارزان تر باشد، خرید ملک در اسپانیا داستانی کاملاً متفاوت است. متوسط ​​قیمت هر متر مربع در بارسلونا می تواند ۶۰۰۰ یورو باشد، به این معنی که برای یک آپارتمان ۵۰ متر مربعی ۳۰۰۰۰۰ یورو پرداخت می کنید. هزینه در شهر مادرید به مراتب از میزان عنوان شده، بالاتر می باشد.

تجربه زندگی در اسپانیا

برای آشنایی و آگاهی بهتر از شرایط و نحوه زندگی در اسپانیا، اطلاع از تجربه سایر افرادی که قبلا در این زمینه اقدام و به صورت عملی با مشکلات و موانع این روش برخورد کرده اند می تواند کمک ویژه ای به اشخاصی که به تازگی قصد اقدام در این کشور را دارند، نماید. عده زیادی برای زندگی در این کشور اقدام نموده و تجارب زیادی در این زمینه موجود است. در ادامه به صورت نمونه به بررسی تجربه جاستین مارک انگلیسی خواهیم پرداخت:

جاستین مارک

جاستین مارک انگلیسی که زندگی در اسپانیا را برای مدتی انتخاب کرده بود. درباره این کشور چنین می گوید. به طور کلی شرایط زندگی در اسپانیا معقول و مناسب می باشد، اما انتظارات را باید در این کشور پایین آورد. من در شهرهای بارسلون و گرانادا زندگی کردم و در طول تحصیل در این کشور از سایر شهرهای اسپانیا هم دیدن کردم.

بیشتر مردم جذب وضعیت آب و هوایی و تفریحات این کشور می شوند و به طور حتم این ویژگی های عنوان شده صادق است. ولی همه چی به تفریح در این کشور ختم نمی شود و مسئله کار به شدت حائز اهمیت می باشد. پیدا کردن کار برای من بسیار دشوار بود و من از راه دور برای یک شرکت آمریکایی کار می کردم و امرار معاشم از این طریق بود.

مردم کشور اسپانیا بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند و در اینجا هیچ وقت احساس غربت نخواهید کرد. این برای افراد با سن پایین تر به عنوان یک مزیت بسیار ایده آل به حساب می آید. در آخر از مدت زمان زندگی در اسپانیا بسیار راضی هستم و دوباره به این کشور باز خواهم گشت.

شرایط ویزای تمکن مالی اسپانیا

اسپانیا دارای تاریخچه و فرهنگ بسیار غنی است و از قدمتی تاریخی برخوردار می باشد. از گذشته های دور تا کنون همواره اسپانیا مورد توجه مهاجران فراوانی قرار داشته و دارد، ویزای تمکن مالی اسپانیا از جمله روش های مهاجرتی به این کشور می باشد که طی سال های اخیر متقاضیان فراوانی داشته است.

اسپانیا از جمله کشورهای اروپایی به شمار می آید که در طول تاریخ خود فراز و نشیب های بسیاری را در زمینه های مختلف خصوصاً شرایط اقتصادی تجربه نموده است. قبل از سال ۲۰۰۶ از لحاظ وضعیت اقتصادی اسپانیا در شرایط ایده الی قرار داشت و به یکی از محبوب ترین کشورهای اروپایی جهت سرمایه گذاری و انجام فعالیت های تجاری تبدیل گردیده بود، اما از اواخر سال ۲۰۰۷ سایه سنگین رکود و بحران اقتصادی در قاره اروپا حکم فرما شد و باعث رشد منفی اقتصادی در اکثر کشورهای قاره سبز گردید. سرانجام در سال ۲۰۱۲ بحران مالی اسپانیا به اوج خود رسید و این کشور در آستانه فروپاشی اقتصادی قرار گرفت.

نجات اقتصاد اسپانیا توسط اتحادیه اروپا

رکود سراسری خصوصاً در بخش مسکن و تجارت به همراه سایه سنگین بحران اقتصادی باعث گردید بسیاری از کارخانجات دستمزد نیروی کار خود را کاهش دهند و حتی گاهاً کارمندان خورد را به حالت تعلیق درآورند، این شرایط باعث گردید قدرت خرید طیف وسیعی از اقشار جامعه کاهش یابد و در عین حال نرخ بیکاری به شدت افزایش یابد. در این شرایط سخت و طاقت فرسا در حالیکه اقتصاد اسپانیا نفس های آخر خود را می کشید، کمک ۱۰۰ میلیون یورویی اتحادیه اروپا جان دوباره ای به اقتصاد اسپانیا بخشید و نقطه پایانی بر کابوس فروپاشی اقتصادی این کشور بود.

در راستای حمایت مالی اتحادیه اروپا از اسپانیا به منظور ساماندهی وضعیت اقتصادی این کشور و با ایجاد اصلاحات گسترده بانکی اسپانیا توانست به آرامی روند رو به رشد اقتصادی خود را شروع نماید. این روند مثبت تا جایی ادامه یافت که اسپانیا توانست به پنجمین اقتصاد بزرگ اروپا و شانزدهمین کشور جهان در زمینه تولیدات ناخالص داخلی تبدیل گردد. با توجه به این شرایط و ایجاد بسترهای مناسب جهت انجام فعالیت های اقتصادی و تجاری هر ساله به تعداد شرکت های بین المللی و معتبری که قصد سرمایه گذاری در اسپانیا را دارند اضافه می گردد.

شرایط ویزای تمکن مالی

بدون شک اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است، این کشور پس از ایالات متحده آمریکا و فرانسه بیشترین تعداد گردشگر در جهان را دارد. علاوه بر سواحل دل فریب و جذابیت های بی شمار اسپانیا شرایط نسبتاً مناسب این کشور در زمینه اقتصادی باعث گردیده طی سالهای اخیر افراد بسیاری از سرتاسر جهان برای مهاجرت به اسپانیا اقدام نمایند.

در حال حاضر روش های مختلفی برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد، اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا یکی از روش های مطمئن و ایده ال برای مهاجرت به این کشور جذاب است. شرایط اصلی صدور این نوع ویزا به شرح ذیل می باشد:

ردیفشرایط اصلی
۱حداقل سپرده بانکی به مبلغ ۲۵ هزار یورو
۲درآمد ماهیانه بین ۲ الی ۳ هزار یورو
۳پاسپورت

Spain’s financial crisis

مزایای ویزای تمکن مالی

ویزای تمکن مالی اسپانیا از مزایای فراوانی برخوردار است، برای دریافت این نوع ویزا نیازی به ارائه مدارک گوناگون نخواهد بود. در ادامه به مزایای ویزای تمکن مالی اشاره خواهیم نمود.

صدور ویزا برای کلیه افراد خانواده

بدون تردید یکی از مهم ترین مزایای ویزای تمکن مالی اسپانیا امکان دریافت ویزا برای کلیه افراد خانواده بدون محدودیت سنی است. در واقع در این روش مهاجرتی فرزندان فرد متقاضی که بالای ۱۸ سال سن دارند نیز جزو همراهان وی طلقی می گردند و در صورتی که متاهل نباشند می توانند ویزای خود را دریافت نمایند.

مهاجرت به اسپانیا بدون نیاز به مدرک زبان

از دیگر مزایای مهم ویزای تمکن مالی اسپانیا امکان مهاجرت به این کشور بدون نیاز به ارائه مدرک زبان می باشد. در حال حاضر برای مهاجرت به هر کشوری در جهان یادگیری زبان انگلیسی یا زبان کشور مورد نظر نسبتاً امری واجب به شمار می آید، اما برای مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای تمکن مالی نیازی به ارائه مدرک زبان برای فرد متقاضی و خانواده وی وجود ندارد.

اخذ اقامت دائم اسپانیا

مزیت اصلی مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای تمکن مالی امکان اخذ اقامت دائم این کشور پس از ۳ سال می باشد، اخذ اقامت اسپانیا برای کلیه افراد خانواده فرد متقاضی امکان پذیر است. پس از دریافت اقامت دائم اسپانیا فرد متقاضی و خانواده وی از مزایای شهروندی اسپانیا نظیر تحصیل رایگان فرزندان، دریافت خدمات درمانی رایگان و … برخوردار خواهند شد و حتی امکان دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور نیز وجود خواهد داشت.

معایب ویزای تمکن مالی

قطعاً کلیه روش های مهاجرتی چالش های خاص خود را در پی خواهد داشت، تمکن مالی اسپانیا نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. علاوه بر مزایای مهاجرت از طریق تمکن مالی به اسپانیا معایبی نیز در این رابطه وجود خواهد داشت، در ادامه با مهم ترین چالش های مهاجرت از طریق تمکن مالی بیشتر آشنا خواهیم شد.

اجازه کار

بدون شک اجازه انجام کار و کسب درآمد برای کلیه افراد در هر وضعیتی از فقیر تا غنی امری حیاتی و مزیتی بسیار مهم می باشد. همانگونه که اشاره گردید یکی از مدارک اصلی که برای اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا مورد نیاز است اثبات درآمد فرد به میزان ۲ الی ۳ هزار یورو در ماه است، این درآمد برای پرداخت هزینه های فرد متقاضی و خانواده وی در اسپانیا می باشد.

در واقع طبق قوانین اسپانیا افرادی که از طریق ویزای تمکن مالی به این کشور مهاجرت می نمایند تا زمانی که اقامت دائم خود را دریافت نکرده اند اجازه کار در اسپانیا نخواهند داشت، این موضوع به یکی از چالش های اصلی متقاضیان ویزای تمکن مالی اسپانیا تبدیل شده است.

اقامت اجباری در اسپانیا

از دیگر چالش های موجود در ارتباط با دریافت اقامت دائم اسپانیا از طریق ویزای تمکن مالی اقامت اجباری در این کشور است. در واقع فرد متقاضی و خانواده وی جهت اخذ اقامت دائم اسپانیا موظف خواهند بود حداقل ۶ ماه از سال را در اسپانیا سپری نمایند و پس از گذشت ۳ سال می توانند اقامت دائم خود را دریافت نمایند.

دوری از فضای کسب و کار و محیط زندگی برای افرادی که در کشور خود دارای بیزینس و یا وابستگی خاصی هستند یک چالش جدی محسوب می شود و باعث تجدید نظر افراد بسیاری می شود که قصد مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای تمکن مالی را دارند.

یادگیر زبان اسپانیولی

همانگونه که اشاره گردید برای دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا فرد متقاضی و خانواده وی نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت که این موضوع نوعی مزیت به شمار می آید، ولی امروزه برقراری ارتباط و تعامل با افراد جامعه جهت انجام امور روزمره و حتی پیشرفت در زندگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

از این رو یادگیری زبان اسپانیولی برای افرادی که متقاضی اخذ اقامت دائم اسپانیا و زندگی در این کشور جذاب می باشند امری حیاتی به شمار می آید. یادگیری زبان اسپانیولی به راحتی امکان پذیر نخواهد بود و نیاز زمان و پشتکار دارد.

تفاوت ویزای تمکن مالی و سرمایه گذاری در اسپانیا

از سال ۲۰۱۲ به بعد اسپانیا به یکی از سریعترین اقتصادهای رو به رشد و موفق در اروپا تبدیل شد و امروزه به عنوان یکی از قطب های سرمایه گذاری در قاره سبز شناخته شده است. دولت اسپانیا در راستای جذب سرمایه گذاران خارجی بسترهای مناسبی فراهم نموده است، از این رو برای سرمایه گذاری در اسپانیا روش های متنوعی نظیر ثبت شرکت، خرید ملک و خود حمایتی وجود دارد.

شرایط سرمایه گذاری در روش های ذکر شده متفاوت خواهد بود، در واقع تفاوت اصلی روش های سرمایه گذاری در اسپانیا به میزان سرمایه مورد نیاز، شرایط فرد متقاضی و مدارک لازم ارتباط دارد.

به طور مثال میزان سرمایه گذاری در رابطه با خرید ملک در اسپانیا حداقل ۵۰۰ هزار یورو می باشد و فرد متقاضی نیازی به ارائه مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه کار نخواهد داشت، در صورتی که برای ثبت شرکت در اسپانیا میزان سرمایه مورد نیاز حداقل ۳۰ هزار یورو می باشد اما فرد متقاضی ملزم به ارائه مدارکی از قبیل مدرک تحصیلی و سابقه کار مرتبط با فعالیت شغلی خود خواهد بود.

در این بین برای اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا مهم ترین آیتم مورد نیاز درآمد فرد متقاضی می باشد و نیازی به تزریق سرمایه یا راه اندازی بیزینس در اسپانیا وجود نخواهد داشت.

تنها نقطه مشترک موجود بین روش های سرمایه گذاری در اسپانیا اخذ اقامت دائم این کشور برای فرد متقاضی و افراد خانواده وی پس از گذشت ۳ الی ۵ سال می باشد، البته شرط اصلی دریافت اقامت دائم اسپانیا اقامت در این کشور می باشد که حداقل ۶ ماه از سال را فرد متقاضی می بایست در اسپانیا سکونت داشته باشد.

ویزای تمکن مالی اسپانیا مناسب چه افرادی است؟

همانطور که اشاره گردید مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای تمکن مالی از مزایا و معایبی برخوردار است. از این رو افراد با توجه به شرایط فردی خود می توانند برای مهاجرت به اسپانیا بهترین روش موجود را انتخاب نمایند، ولی به طور کلی مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای تمکن مالی بیشتر مناسب افرادی است که بدون نیاز به حضور فیزیکی در کشور از درآمد قابل توجهی برخوردار می باشند.

به عنوان مثال افرادی که به واسطه سود سپرده بانکی، اجاره بهای مسکن، حقوق بازنشستگی، سود اوراق مشارکت و … ماهیانه بین ۲ الی ۳ هزار یورو درآمد دارند به راحتی می توانند از طریق ویزای تمکن مالی اسپانیا اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. موسسه آریانا پارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

بدون شک اغلب شهرهای اسپانیا از جمله زیباترین شهرهای قاره سبز و حتی جهان می باشند. جاذبه های گردشگری فراوان و متنوع شهرهای اسپانیا این کشور را به یکی از توریستی ترین کشورهای جهان تبدیل نموده است. اسپانیا در جنوب غربی قاره اروپا و شبه جزیره ایبری قرار دارد، این کشور با مساحتی بالغ بر۵۰۶ هزار کیلومتر مربع به عنوان چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می شود.

شهرهای اسپانیا از جهات بسیاری نظیر شرایط اقتصادی، امکانات تفریحی، مناظر طبیعی و … با یکدیگر تفاوت دارند، اسپانیا همواره مهد گردشگری، هنر، ورزش و تاریخ در قاره سبز بوده است. در ادامه این مطلب با شرایط، و امکانات شهرهای اسپانیا بیشتر آشنا خواهیم شد.

آشنایی با بهترین شهرهای اسپانیا

شهرهای اسپانیا تلفیقی از جاذبه های شگفت انگیز تاریخی و معماری مدرن را در دل خود جای داده اند. از سوی دیگر فرهنگ ها و سنت های متعدد و جذاب به همراه سبک زندگی متنوع مردم اسپانیا را به مقصد محبوب گردشگران فراوانی از سرتاسر جهان تبدیل نموده است.

هر یک از شهرهای اسپانیا علاوه بر جاذبه های بی شمار تاریخی، تفریحی و طبیعی از آداب و رسوم و سنت های مختص به خود برخوردار می باشند. معمولاً در اغلب اوقات سال شهرهای اسپانیا میزبان رویدادها و فستیوال های مشهور و تاریخی فراوانی نظیر فلامنکو، گاوبازی، آتش بازی، موسیقی و رقص می باشند.

بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی

با توجه به جاذبه های فراوان و امکانات رفاهی و اجتماعی ایده ال شهرهای اسپانیا انتخاب یک شهر به عنوان بهترین شهر اسپانیا برای زندگی بسیار دشوار خواهد بود، از سوی دیگر انتخاب بهترین شهر بر اساس روحیات، سبک زندگی و نیازهای افراد قطعاً متفاوت است. با این وجود ارزیابی فاکتورهای مختلفی نظیر شرایط اقتصادی، استانداردهای زندگی، امکانات اجتماعی، امنیت و … می تواند معیار مناسبی برای انتخاب شهرهای برتر اسپانیا برای زندگی، کار یا تحصیل باشد.

مادرید

مادرید پایتخت اسپانیا و سومین کلان شهر بزرگ اتحادیه اروپا پس از لندن و برلین است. مادرید یکی از مشهورترین و جذاب ترین شهرهای اروپا و حتی جهان می باشد، قدمت این شهر به قرن ۹ میلادی برمی گردد و از این حیث یکی از قدیمی ترین شهرهای اسپانیا می باشد.

مادرید شهری بسیار پر زرق و برق همراه با امکانات رفاهی و اجتماعی فوق العاده است، مدارس و دانشگاه های معتبر به همراه زندگی شبانه هیجان انگیز مادرید را به یکی از بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی تبدیل نموده است. علاوه بر جاذبه های بی شمار گردشگری در مادرید نظیر موزه های فاخر و اماکن تفریحی متعدد یکی از دلایل اصلی شهرت مادرید حضور پر افتخار ترین تیم فوتبال باشگاهی جهان یعنی رئال مادرید در این شهر می باشد.

بارسلون

بارسلون پایتخت بخش خود مختار کاتالونیا و یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا می باشد. بارسلون مهم ترین بندر اسپانیا و یکی از مهم ترین بنادر در اروپا می باشد، این شهر یکی از مراکز اصلی تبادل کالا بین اسپانیا و سایر کشورهای اروپایی می باشد و به واسطه موقعیت استراتژیک و اهمیت بسیار بالایی که در امور اقتصادی، گردشگری، هنری، ورزشی و بازرگانی شهرتی جهانی دارد.

بارسلون مملو از جاذبه های گردشگری و تاریخی است، در هر نقطه از این شهر معماری تاریخی ساختمان ها و سبک مدرن زندگی در تضادی حیرت انگیز به چشم می خورد. از سوی دیگر امکانات اجتماعی ایده ال، مراکز آموزشی معتبر، سیستم حمل و نقل منظم و … بارسلون را به یکی از بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی تبدیل نموده است.

آلیکانته

آلیکانته مرکز استان آلکانته می باشد و در جنوب بخش خود مختار والنسیا قرار دارد. جاذبه های توریستی و تفریحی متعدد این شهر نظیر بلوارهای نخلستان خیره کننده، خیابان های مملو از مراکز خرید مدرن، سواحل حیرت انگیز و اماکن تفریحی و تاریخی جذاب آلیکانته را به یکی از محبوب ترین شهرهای اسپانیا تبدیل نموده است.

علاوه بر این امکانات هزینه ها زندگی در آلیکانته بسیار مقرون به صرفه و مناسب می باشد. به طوری که اجاره بهای مسکن در این شهر کمتر از نصف اجاره بهای مسکن در بارسلون است، همچنین هزینه های مربوط به خورد و خوراک و رفت و آمد نیز به مراتب کمتر از اغلب شهرهای اسپانیا خواهد بود.

برترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت کاری

اسپانیا از لحاظ تولید ناخالص داخلی پنجمین اقتصادی بزرگ اتحادیه اروپا و سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان است. علاوه بر تولیدات صنعتی و محصولات کشاورزی یکی از منابع اصلی درآمدزایی در کشور اسپانیا صنعت گردشگری می باشد، در حال حاضر اسپانیا دومین صنعت گردشگری قدرتمند در اروپا را به خود اختصاص داده است. در این بخش از مطلب با برترین شهرهای اسپانیا از لحاظ اقتصادی بیشتر آشنا خواهیم شد.

مادرید

مادرید پایتخت اسپانیا و قطب اصلی اقتصاد در این کشور می باشد. بخش اعظمی از اقتصاد مادرید متکی بر خدمات نوین، صنایع مدرن و گردشگری است. در حال حاضر بیش از نیم میلیون شرکت معتبر در مادرید مشغول به فعالیت هستند، از این رو مادرید دارای یکی از بزرگترین بازارهای مالی در اروپا می باشد و نقش بسزایی در نرخ رشد اقتصادی اسپانیا و جذب سرمایه های خارجی دارد.

بارسلون

بارسبون دومین شهر بزرگ برای کار در اسپانیا و مرکز اقتصادی این کشور به شمار می آید. بندر بارسلون از مهم ترین بنادر در اروپا به شمار می آید، حجم معاملات تجاری و تبادل کالا در بارسلون سالانه به بیش از هزاران میلیون یورو می رسد، علاوه بر صادرات و واردات کالا بارسلون در زمینه گردشگری و جذب سرمایه های خارجی عملکرد بسیار درخشانی را در کارنامه خود دارد. در سال ۲۰۱۵ بیش از ۳۴ درصد از کل تولیدات ناخالص اسپانیا توسط صنایع مختلف بارسلون تامین گردیده است.

والنسیا

والنسیا سومین شهر بزرگ اسپانیا و قطب کشاورزی در این کشور می باشد. نرخ بیکاری در والنسیا در پایین ترین حد قرار دارد و اغلب مهاجران اسپانیا در این شهر مشغول به کار می باشند. نزدیک به نیمی از محصولات کشاورزی اسپانیا در والنسیا تولید می شود. در حال حاضر بیش از ۱۷ درصد تولید ناخالص اسپانیا توسط والنسیا تامین می گردد.

شهرهای توریستی اسپانیا

بدون شک اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای قاره سبز و حتی جهان است. تعداد گردشگران اسپانیا در طول ۱ سال از جمعیت این کشور بیشتر است که این موضوع مهر تاییدی بر جاذبه های بی شمار اسپانیا می باشد. از سوی دیگر برگزاری فستیوال ها و جشن های سنتی، دیرینه و رنگارنگ جذابیت اسپانیا بین گردشگران را دوچندان نموده است.

جزایر قناری

جزایر قَناری مجمع الجزایری است مرکب از هفت جزیره در اقیانوس اطلس، نزدیک به ساحل مراکش و یکی از ۱۷ منطقه خودمختار اسپانیا می باشد و پایتخت آن لاس پالماس است. شن های طلایی و تلاطم نور خورشید در آب های نیل گون اقیانوس اطلس مناظر خیره کننده ای را برای گردشگران به وجود می آورد. از سوی دیگر امکانات تفریحی ایده ال و تجربه متفاوت در بهترین پارک های آبی جهان جزایر قناری را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در اسپانیا تبدیل نموده است.

بارسلون

بارسلون به عنوان یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا و حتی اروپا شناخته شده است. علاوه بر سبک زندگی متنوع مردم کاتالان جاذبه های گردشگری فراوانی نظیر بازدید از سواحل محسور کننده، محله گوتیک، پارک گوئل، آثار چشم نواز آنتونی گائودی، خیابان لارمبلا و … به همراه هیجان فوق العاده شرکت در فستیوال ها و جشن های با شکوه بارسلون را به قطب اول گردشگری در اسپانیا تبدیل نموده است.

مادرید

مادرید پایتخت کشور اسپانیا و قطب فرهنگ و تاریخ در این کشور است. این شهر به واسطه موزه ها و اماکن تاریخی باشکوه خود از شهرت جانی برخوردار است. از سوی دیگر به واسطه وجود فرهنگ ها و سنت های بسیار متنوع به نوعی می توان گفت مادرید نه تنها یک کلان شهر بلکه نمادی از اسپانیا به شمار می آید. از کلکسیون های هنری فاخر گرفته تا میدان ها و اماکن تاریخی حیرت آوری نظیر میدان پلازا مایور، کاخ سلطنتی (Palacio Real)، دروازه آلکالا و … همگی چشم هر بیننده ای را به خود خیره می نمایند.

پر جمعیت ترین شهرهای اسپانیا

اسپانیا با جمعیتی بالغ بر ۴۸ میلیون نفر بیست و نهمین کشور پرجمعیت جهان و ششمین کشور پرجمعیت در اروپا می باشد. طی نیم قرن اخیر جمعیت اسپانیا نزدیک به ۵۰ درصد رشد داشته است. اغلب جمعیت اسپانیا در شهرهای این کشور زندگی می کنند و تنها حدود ۲۰ درصد از جمعیت این کشور ساکن روستاها هستند. ۲ کلان شهر مادرید و بارسلون بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارند. در ادامه با شهرهای پرجمعیت اسپانیا بیشتر آشنا خواهیم شد.

مادرید

همانگونه که اشاره گردید مادرید پایتخت اسپانیا و سومین کلانشهر در اتحادیه اروپا می باشد. این شهر بالاترین نرخ تولید ناخالص داخلی اسپانیا را به خود اختصاص داده است. با توجه به شرایط اقتصادی ایده ال و امکانات اجتماعی فوق العاده مادرید به پرجمعیت ترین شهر اسپانیا تبدیل گردیده است. در حال حاضر بیش از ۳٫۲ میلیون نفر در مادرید زندگی می کنند.

بارسلون

بارسلون قطب فرهنگی و گردشگری اسپانیا به شمار می آید، از سوی دیگر شهر بارسلون یکی از قدرت های اقتصادی و صنعتی اسپانیا محسوب می شود و به واسطه امکانات ایده ال و موقعیت های شغلی مناسب هر ساله افراد بسیاری به پایتخت بخش خود مختار کاتالونیا مهاجرت می نمایند. در حال حاضر بارسلون با جمعیتی بیش از ۱٫۶ میلیون نفر پس از مادرید دومین شهر پرجمعیت اسپانیا به شمار می آید.

والنسیا

والنسیا تلفیقی از تاریخ و جاذبه های فرهنگی و تفریحی متنوع می باشد. بر اساس مستندات موجود قدمت این شهر به ۲ قرن پیش از میلاد مسیح باز می گردد. والنسیا با بیش از ۱۶۸ هکتار اراضی تاریخی و اماکن تفریحی به یکی از قطب های اصلی گردشگری در اروپا تبدیل گردیده است. در حال حاضر والنسیا با جمعیتی ۸۱۴ هزار نفر به عنوان سومین شهر پرجمعیت اسپانیا محسوب می شود.

نتیجه گیری

بدون شک اسپانیا از لحاظ فرهنگ، سنت، آداب و رسوم و برگزاری مراسم و جشنواره های جذاب جزو خاص ترین کشورهای جهان می باشد. شهرهای اسپانیا علاوه بر جاذبه های متعدد گردشگری از امکانات رفاهی و اجتماعی بسیار ایده الی برای زندگی، کار و تحصیل در اسپانیا برخوردار می باشند. از این رو اسپانیا همواره مقصد محبوبی برای اغلب مهاجران به شمار می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر