...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

گرفتن ویزای توریستی کانادا همواره برای متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا نه تنها یک راه برای بازدید از این کشور بلکه به عنوان یک راه برای ورود و سپس پیمودن مسیر اقامت دائم در کشور کانادا تلقی می‌شده است. در چند سال اخیر به خصوص با قانون مربوط به تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار برای ایرانیان که در سال ۲۰۲۳ اعلام و از فوریه این سال به اجرا درآمد و سپس تمدید آن در فوریه ۲۰۲۴ به مدت یک سال،افراد بسیار زیادی جهت اخذ این ویزا اقدام نمودند. اقداماتی که در بسیاری از موارد به موفقیت و در بسیاری دیگر با ریجکتی ویزا همراه بود.

در این مقاله قصد داریم به بررسی جوانب ویزای توریستی کانادا که هم یک فرصت است و هم یک تهدید،به طور کامل بپردازیم در این مقاله به سوالات زیادی از این دست پاسخ خواهیم داد.

چه کسانی واجد شرایط گرفتن ویزای توریستی کانادا هستند؟

احتمال ریجکتی ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کانادا چیست؟

آیا داشتن دعوتنامه برای اخذ ویزای توریستی کانادا الزامی است؟

هزینه گرفتن ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

افراد واجد شرایط گرفتن ویزای توریستی کانادا

به صورت کلی هیچ کشوری حد و مرزی برای متقاضیان ویزای توریستی خود تعیین نمی‌کند به طور مثال هیچ کشوری نمی‌گوید افراد با تمکن فلان قدر میوانند وارد کشور شوند و یا مثلاً حتماً باید مشغول فعالیت در صنف پزشکی باشید تا بتوانی ویزای توریستی کشور کانادا را دریافت کنید. ولی همه کشورها اصول نانوشته‌ای برای فیلتر کردن متقاضیانی که صرفاً قصد یک سفر کوتاه مدت به کشور کانادا را دارد از متقاضیانی که پتانسیل مهاجرت دائم به این کشورها را دارد، رعایت می‌کنند. در ادامه قصد داریم چند دسته است از افرادی که احتمالاً شانس بیشتری جهت اخذ ویزای توریستی کشور کانادا داشته باشند را معرفی می‌نماییم.

گرفتن ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

طبیعتاً دولت هیچ کشوری نمی‌تواند شهروندان و مقیمان دائم خود را از دیدن اقوام درجه یک منع کند. تصور کنید چه خواهد شد اگر یک ایرانی که تابعیت کانادا را دریافت کرده است برای پدر یا مادر خود دعوتنامه توریستی صادر نماید ولی سفارت کشور کانادا به ایشان ویزا ندهد. وقتی به تعداد زیاد خارجی‌هایی که در گذر زمان موفق به گرفتن پاسپورت کانادا و یا اخذ اقامت دائم کانادا شدن نگاه می‌کنیم متوجه این موضوع می‌شویم که داشتن دعوتنامه از طرف یکی از اعضای خانواده به خصوص اعضای درجه اول خانواده مثل پدر مادر برادر خواهر و فرزند می تواند تا حد زیادی شانس ویزای متقاضی ویزای توریستی کانادا را افزایش دهد رسوایی بزرگی برای دولت کانادا از جانب مردم این کشور ایجاد می‌شد به همین دلیل است که دولت کانادا حتی شایط ویژه‌ای برای مقیمان کشور خود فراهم کرده است که در مقالات مربوط به این حوزه در همین وب سایت پرداخته‌ایم.

پس پیشگامان اخذ ویزای توریستی کانادا افرادی هستند که فامیل درجه یکی در کشور کانادا دارند که به شکل قانونی وارد این کشور شده یا با اقامت موقت و یا اقامت دائم در این کشور مشغول به زندگی می‌باشند. نکته مهم این است که ت‌نامه از طرف دوست و یا فامیل دور مثل پسرخاله و دختر عمو نمی‌تواند توجیه جدی جهت ارائه پرونده به سفارت کشور کانادا باشد چرا که آفیسر ویزای کشور کانادا قانع نخواهد شد که شما چندین هزار دلار هزینه و همچنین زمان بسیار زیادی برای کارهای نظیر انگشت نگاری و غیر را برای دیدن پسرخاله خود در کانادا انجام داده باشید.

البته به این موضوع دقت کنید که داشتن فامیل متضمن گرفتن ویزا و نداشتن فامیل دلیل قطعی ریجکتی ویزا نیست و هر پرونده مهاجرتی باید به شکل اختصاصی و توسط کارشناسان این حوزه بررسی گردد.

اخذ ویزای توریستی کانادا برای بازدید از کشور کانادا

خوب حالا فرض کنید که شما دعوت‌نامه‌ای از طرف فامیل درجه یک در کشور کانادا ندارید،یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند آفیسر ویزای کانادا را مجاب کند که شما استحقاق گرفتن ویزای توریستی کانادا را دارید این است که بتوانید به وی ثابت کنید که قصد دیدن کشور کانادا و مناظر  طبیعی کشور را دارید. با فرض اینکه دولت کانادا کشور خود را یک کشور توریستی نمی‌داند،دیدن کانادا و انتخاب این کشور به عنوان یک مقصد توریستی فقط می‌تواند یک دلیل داشته باشد و آن دلیل همین است که شخص متقاضی نقاط بسیاری � کشورهای جهان را که شامل کشورهایی که به مراتب شناخته‌تر شده به عنوان مقصد توریستی هستند را به صورت مکرر دیده است. به زبان ساده‌تر فرض کنید یک شخص ایرانی سالی دو مرتبه به یکی از کشورهای اروپایی مثل فرانسه اسپانیا ایتالیا و یا کشورهایی از این دست سفرهای توریستی دارد تعطیلات خود را در این کشورها می‌گذرانند. حالا وقتی ادعای این شخص برای اخذ ویزای توریستی کانادا این باشد که من می‌خواهم کانادا را ببینم آفیسر ویزا می‌تواند به این استناد کند که این شخص فردیست که زمان زیادی را در سال برای سیاحت دنیا و هزینه منطقی را هر ساله برای توریسم صرف می‌کند � کانادا نیز می‌تواند برای وب فقط یک مقصد توریستی باشد و این شخص همانطور که در هیچ یک از کشورهای ی قصدی برای اقامت دائم نداشته است می‌تواند به صورت مشابه علاقه‌ای برای اقامت در کشور کانادا هم نداشته باشد.

به این دلیل است که اگر با هر آژانس مسافرتی یا هر وکیل مهاجرتی کانادا صحبت بکنید از شما می‌پرسد که آیا ویزای شینگن داشته‌اید؟!

اخذ ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه سمینار

دسته دیگری از افراد که �نند امیدوار به اخذ ویزای توریستی کشور کانادا باشد افرادی هستند که به شکلی می‌توانند از یکی از نمایشگاه‌ها سمینارها کنگره‌ها و یا ولی مشابه آنچه گفته شد دعوتنامه ای که منطبق بر سابقه کاری فرد است دریافت نماید. طبیعی است که شانس اقدام برای ویزای توریستی از این طریق کمتر از دو حالت قبل است ولی می‌توان برای شخصی که با یک پرونده منطقی با یک تمکن مالی خوب و البته یک رزومه کاری یا تحصیلی،برای ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه سمینار اقدام نماید شانس قابل قبولی متصور باشیم. بیاید فرض کنیم که یک مهندس مکانیک پس از ۶ ۷ سال کار کردن از یک سمینار در کشور کانادا در حوزه کار خود دعوتنامه شرکت در سمینار را دریافت می‌نماید آفیسر ویزا می‌تواند به این مسئله فکر کند که شرکت در این سمینار می‌تواند باعث ارتقای شغلی فرد متقاضی گردد بنابراین سفر وی به کانادا یک سفر کاملا موقت و فقط و فقط برای شرکت در سمینار است.

  چه فاکتورهایی باعث افزایش شانس ویزای توریستی کانادا می‌شود؟

تصور کنیم که مشکل هدف سفر ما به کانادا به نحوی حل شده است (یعنی با توجه به آنچه در قسمت قبلی گفته شد شما یک هدف مشخص برای رفتن به کانادا به آفیسر ارائه می‌کنید)،حالا نوبت به رعایت نکاتی می‌شود که باعث افزایش شانس ویزای توریستی شما خواهد شد. در ادامه قصد داریم به بررسی فاکتورهای تاثیرگذار در مسیر اقدام برای ویزای توریستی کانادا بپردازیم.

بیکار و علاف نباش،تاثیر مدارک کاری در ویزای توریستی کانادا…..

بیاید فرض کنیم که شخصی که در ایران قصد اقدام برای ویزای توریستی کانادا را دارد در هیچ زمینه شغلی فعالیت ندارد. خب نگاه آفیسر این است که این شخص انگیزه‌ای برای زندگی کردن در کشور خود ندارد چرا که در حال حاضر نیست در کشور خود شرایط کاری مناسبی ندارد بنابراین این شخص پتانسیل ورود به خاک کانادا و سپس اقدام برای پناهنده شدن در کانادا را به صورت بالقوه به آفیسر ویزا نشان می‌دهد. حال شخصی را تصور کنید که با ارائه گواهی‌های شغلی، سوابق کار بیمه‌ای ،فیش‌های حقوقی و همچنین حساب‌های بانکی که نشان دهنده واریز حقوق شخص به حساب وی است درخواست سفارت خود را برای ویزای توریستی کانادا به اداره مهاجرت این کشور ارسال می‌کند. طبیعتاً ایرادی که به این کیس می‌توان گرفت نمی‌تواند ایراد گره شغلی باشد چرا که این شخص به صورت مشخص و شفاف اثبات نموده است که در ایران شغلی دارد که برای آن چند سال تلاش کرده است و میتواند با بازگشت دیرتر از موعد شرایط شغلی خود را به خطر بیندازد. در نتیجه اگرچه ارائه مدارک شغلی نمی‌تواند متضمن  ویزای توریستی کانادا باشد ولی می‌توان گفت نداشتن و یا ارائه نکردن این مدارک قطعاً می‌تواند باعث ریجکتی ویزای شما شود.

فئودالیسم نوین، سند ملکی و حساب پر پول

یکی دیگر از فاکتورهای تاثیرگذار در مسیر اقدام برای ویزای توریستی کانادا مدارکی است که نشان می‌دهد شما در کشور خود دارایی‌های ارزشمندی برای بازگشت به کشور دارید. باز بیایم تصور کنیم شخصی هیچ سند ملکی ندارد و در حساب بانکی خود حدود ۱۰۰ میلیون تومان پول نقد دارد شخص،شخص دومی را تصور کنید که در پرونده ویزای توریستی خود مدارکی دال بر اینکه صاحب سه خانه است و حساب بانکی با سپرده‌های متفاوت و ارقام درشت‌تر به سفارت ارائه می‌کند. شما جای آفیسر،فکر می‌کنید کدام یک از این دو نفر با احتمال بالاتری ممکن است بعد از  ویزای توریستی کانادا  و ورود به خاک کانادا به ایران برمی‌گردند؟!

حالا باید بدانیم حداقل تمکن مالی مورد نیاز برای ارائه به سفارت کانادا چقدر است؟

هیچ رقم مشخصی برای مانده حساب بانکی و هیچ عددی برای تعداد سندهای ملکی مورد نیاز برای ارائه به سفارت کانادا جهت اخذ ویزای توریستی وجود ندارد. فقط یک واقعیت وجود دارد و آن این است که شخص متقاضی نه تنها باید حداقل هزینه‌های مربوط به سفر خود و اقامت خود در حین ویزای توریستی کانادا را به سفارت نشان دهد بلکه باید نشان دهد که در طی سالیانی که در ایران مشغول به کار بوده است توانسته پس‌انداز قابل توجهی را از محل درآمدهای شغلی و سایر درآمدهای خرد برای زندگی خود ایجاد کند.

گره خانوادگی،قویترین گره 

بگذارید یک واقعیت تلخ در رابطه با ویزای توریستی کانادا به شما بگوییم.

 که از آنجایی که دولت کانادا هیچ گونه قدرت استعلامی از هیچ نهاد داخلی ایرانی ندارد تقریباً می‌توان این واقعیت را به قطعیت گفت که دولت کانادا هیچ اعتمادی به مدارک ارائه شده توسط شما به این کشور ندارد. فرض کنید شخصی مجرد با استفاده از سندسازی مدرک سند ازدواج جعلی به سفارت کشور کانادا ارائه کند،این کار خطرناک ممکن است عواقب زیادی در ادامه فرایند مهاجرت برای وی به همراه داشته باشد ولیکن در زمان بررسی پرونده توریستی دولت کانادا اساساً امکان تحقیق و تفحص در رابطه با وضعیت تاهل فرد متقاضی ندارد. پس این شخص می‌تواند ادعا کند که همسر خود را در ایران برای بازگشت پس از سفر توریستی خود به کانادا به عنوان یک گره عاطفی در زندگی خود دارد و به این طریق شانس ویزای توریستی خود را افزایش دهد. خیلی واضح است که مجموعه ما و اساساً هر مجموعه قانون مداری اعمالی نظیر این اقدام را کاملاً محکوم می‌کنند ولی چرا این موضوع را مطرح کردیم؟

این مسئله از اینجا اهمیت دارد که یک شخص برای اقدام برای سفارت کشور کانادا ممکن است ریسک ارائه مدارک تقلبی مربوط به حساب بانکی یا حتی نامه‌های کاری خود را بپذیرد ولی قبول ریسک ارائه سند ازدواج تقلبی و یا شناسنامه مخدوش شده بسیار بیشتر است. پس اگر شخصی به سفارت کشور کانادا مدارکی دال بر وضعیت تاهل ارائه نماید و ادعا کند که به صورت انفرادی قصد سفر توریستی به کانادا را دارد و همسر و فرزند وی در ایران خواهند ماند، ممکن است باعث ایجاد این تصور در آفیسر ویزا گردد که گره عاطفی وی به ایران آنقدر بزرگ است که دلیلی باعث عدم بازگشت به ایران برای وی وجود نداشته باشد.

پس اگر متاهلید اقدام انفرادی طبیعتاً شانس بیشتری برای اخذ ویزای توریستی کانادا خواهد داشت. حتی اگر مجردید مدارکی دال بر نگهداری از پدر و مادر سالخورده و امثال آن ،نه به اندازه مورد قبل ولی تا حدودی می‌تواند باعث نشان دادن گره عاطفی شما به ایران باشد.

شانس ریجکتی ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

اقدام برای ویزای توریستی کشور کانادا هم سایر اقدام‌های مهاجرتی چه در صورت موفقیت و چه در صورت عدم موفقیت هزینه‌های زمانی و مالی زیادی را به شخص متقاضی تحمیل می‌نماید. پس اگر متقاضی بی‌گدار به آب بزند پس از چند ماه و صرف هزینه‌های بسیار زیاد فقط با یک ویزای ریجکتی در پرونده خود باقی می‌ماند. پس پیش از هرگونه اقدام برای ویزای توریستی کشور کانادا منطقی است به بررسی شانس خود در این پروسه با خواندن چند سطر بعد ایده درستی نسبت به موضع دولت کانادا در قبال درخواست‌های ویزای توریستی ایرانیان به دست می‌آورید.

سابقه برخورد دولت کانادا با درخواست‌های ویزای توریستی ایرانیان

بسیاری از ایرانیانی که در چند سال اخیر موفق به اخذ ویزای توریستی کانادا شدند بلافاصله بعد از ورود به این کشور تصمیم می‌گرفتند این ویزا را به ویزاهای کار تبدیل کنند و حتی عده‌ای نیز سعی می‌کردند ویزای توریستی خود را به اقامت پناهندگی کشور کانادا تبدیل نمایند.

همین مسئله در طی سال‌های متوالی باعث شده است تا اداره مهاجرت کانادا به صورت پیش فرض تصور نماید که متقاضی ویزای توریستی کانادا که از ایران اقدام می‌نماید با نیت ورود و اخذ اقامت کانادا وارد این کشور شود. پس اگر شخصی بتواند با دلایلی که پیش از این گفته‌ایم این تصور را در مورد پرونده خود از ذهن آفیسر بزداید،می‌تواند در فرایند اخذ ویزای توریستی کانادا موفق باشد وگرنه به صورت پیش فرض ویزای وی به دلیل اینکه آفیسر قانع نمی‌شود که او به ایران باز می‌گردد ریجکت خواهد شد.

کانادا به غیر از یک بازه زمانی ۲ یا ۳ ساله که منتهی به سال ۲۰۱۹ و پیش از شیوع کرونا در جهان بود،بیشترین مهربانی با پرونده‌های ایرانی را در مورد ویزاهای توریستی کانادا داشت.

نرخ ریجکتی ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

ولی در سال‌های گذشته نرخ ریجتی ویزای کانادا چیزی بین ۳۰ تا ۵۰  درصد برای تمامی ملیت‌های جهان بوده است. از این میان ۳ کشور افغانستان، سوریه و ایران بیشترین میزان ریجکتی ویزای توریستی کشور کانادا را به خود اختصاص دادند.

تاثیر قانون تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار برای ایرانی‌ها در سال ۲۰۲۴

همانطور که احتمالاً به گوشتان خورده است دولت کانادا در سال ۲۰۲۳ با وضع قانونی برای چند ملیت من جمله ایران،به شهروندان این کشورها اجازه می‌داد تا ویزاهای توریستی خود را بدون حتی پیدا کردن شغل مشخص به ویزاهای کار بدون محدودیت( یا اصطلاحا open work permit) ،تبدیل نمایند. همین مسئله باعث شد تا بسیاری از آژانس‌های مسافرتی و وکلای مهاجرتی کشور کانادایی‌ها با وسوسه کردن متقاضیانی اصلاً شرایط اخذ ویزای توریستی را نداشتند، نرخ ریجکتی ویزاهای توریستی کانادا به شدت بالا ببرند.

بیاید فرض کنیم که شخصی هستید که اصلاً شرایط مهاجرت به کانادا را ندارید، بودجه کافی را ندارید ،از لحاظ سابقه کار همینطور.همچنین سایر فاکتورهایی که می‌تواند شما را به یک کیس منطقی برای ویزای توریستی کانادا تبدیل کند در مورد شما صدق نمی‌کند.

حالا یک وکیل مهاجرتی،به شما می‌گوید : از این فرصت ایجاد شده برای ایرانی‌ها استفاده کن و بدون هزینه با یک ویزای توریستی وارد کانادا بشو و اینجا ویزایت را به ویزای کار تبدیل کن. خوب چه وعده‌ای از این قشنگ‌تر؟

مهاجرت ساده بدون پرداخت هزینه.

متاسفانه این سناریوی متداول این روزهای مهاجرت به کاناداست همین مسئله باعث شده تا در حال حاضر شانس ویزای توریستی را در مقایسه با سال‌های قبل‌تر بسیار کمتر بدانیم.

پس فارغ از جاروجنجال‌های تبلیغاتی وکلای مهاجرتی کانادا،باید به این نکته توجه داشته باشید که شما به صورت بالقوه شانس بالایی برای ویزای توریستی کانادا ندارید مگر آنکه با ارائه مدارکی که گفته شد سعی کنید شانس پرونده ویزای توریستی خود را افزایش دهید.

شرایط ویزای توریستی کانادا

کانادا دومین کشور پهناور در جهان است که در شمالی ترین منطقه قاره آمریکا واقع گردیده. جاذبه های متعدد گردشگری در این کشور باعث شده هر ساله افراد بسیاری جهت اخذ ویزای توریستی کانادا و سفر به این کشور اقدام نمایند.

کانادا از ۱۰ ایالت و ۳ قلمرو تشکیل شده که هر یک مستقل و زیر نظر دولت فدرال کانادا اداره می شود، اتاوا پایتخت کانادا و تورنتو با بیش از ۵/۵ میلیون نفر جمعیت بزرگترین شهر این کشور است.

مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا ۵ سال است و به صورت مولتی پل صادر می گردد که اجازه اقامت ۶ ماهه برای هر بار ورود به این کشور را به شما می دهد. توجه داشته باشید با اخذ این نوع ویزا اجازه تحصیل در کانادا یا کار در کانادا را ندارید.

انواع ویزای توریستی کانادا

نکته مثبت در مورد ویزای توریستی کانادا نسبت به کشورهای دیگر مدت اعتبار این ویزا است که اجازه اقامت ۶ ماهه برای هر بار ورود را برای شما فراهم می کند، برای اخذ ویزای توریستی کانادا روش های مختلفی وجود دارد که افراد با توجه به هدف خود از سفر به این کشور می توانند برای دریافت این نوع ویزا اقدام نمایند.

انواع ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

 • گردشگری
 • بازدید از افراد خانواده
 • شرکت در همایش یا سمینار
 • تجاری
 • درمانی

گردشگری

صنعت گردشگری در کانادا ارتباط مستقیم با طبیعت فوق العاده زیبای این کشور دارد. از معروف ترین جاذبه های گردشگری در این کشور می توان به آبشار نیاگارا بزرگترین آبشار دنیا و رشته کوه های راکی اشاره کرد.

در فصل بهار و تابستان سواحل و جنگل های کانادا مملو از گردشگران می شود و در فصل سرما این کشور مقصد بسیاری از علاقه مندان به ورزش های زمستانی خصوصاً اسکی می باشد. با توجه به این ویژگی ها هر ساله افراد بسیاری برای دریافت ویزای توریستی کانادا و سفر به این کشور به منظور گردشگری اقدام می نمایند.

بازدید از افراد خانواده

افراد می توانند با دریافت دعوتنامه از افراد خانواده خود و تهیه سایر مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام نمایند. اخیراً اداره مهاجرت کشور کانادا برای افرادی که قصد بازدید از خانواده خود در کانادا را دارند سوپر ویزا ارائه می دهد این نوع ویزا به فرد متقاضی اجازه اقامت ۲ ساله به صورت پیوسته می دهد.

شرکت در همایش یا سمینار

هرساله سمینارهای بسیاری در زمینه های مختلف نظیر تکنولوژی، تجهیزات پزشکی، کشاورزی و غیره … در کشور کانادا برگزار می گردد و افراد بسیاری جهت ارتقاء سطح علمی و تخصصی خود خواهان حضور در اینگونه مراسم هستند. برای انجام این امر با دریافت دعوتنامه از شرکت یا سازمان برگزار کننده همایش می توانید جهت اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام نمایید.

تجاری

کانادا دارای اقتصادی توسعه یافته و پایدار است. مالیات شرکت ها و مشاغل در این کشور پایین بوده و بسترهای مناسبی برای انجام فعالیت های اقتصادی فراهم گردیده از نکات جذاب برای تجار و فعالان اقتصادی دسترسی کانادا به بازارهای بین المللی می باشد، به طوری که این کشور فقط در آمریکای شمالی به بیش از ۵۵۰ میلیون مصرف کننده دسترسی دارد. از این رو افراد بسیاری به منظور ارزیابی شرایط جهت راه اندازی کسب و کار و استفاده از موقعیت های شغلی مناسب با اخذ ویزای توریستی کانادا به این کشور سفر می کنند.

درمانی

کشور کانادا دارای سیستم پیشرفته پزشکی و خدمات درمانی است. از این رو این کشور به همراه کشورهای آلمان، هلند و سوئد هرساله پذیرای بیماران بسیاری از سرتاسر جهان هستند. کانادا جهت درمان امراضی نظیر سرطان کبد، سرطان معده، بیماری M.S نسبت به سایر کشورها خدمات برتری ارائه می دهد. با توجه به این ویژگی ها بیماران بسیاری خواهان سفر به کانادا جهت انجام پروسه های درمانی خود هستند، برای اخذ ویزای توریستی کانادا جهت بهره مندی از خدمات درمانی با ارائه مدارک پزشکی و تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های درمان می توانید اقدام نمایید.

Canadian Tourist Visa Conditions

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

قدم نخست برای اخذ ویزای توریستی کانادا دریافت وقت سفارت این کشور است. برای انجام این امر با مراجعه به سایت رسمی سفارت کانادا جهت تکمیل نمودن فرم ها و پرداخت هزینه مربوطه به صورت آنلاین می توانید وقت سفارت را دریافت نمایید. سپس ملزم به تهیه و ترجمه کلیه مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت در زمان تعیین شده هستید.

در حال حاضر سفارت کانادا در ایران فعالیت ندارد و برای مراجعه حضوری جهت ارائه مدارک و بیومتریک می توانید به کشورهای همسایه سفر کنید.

وب سایت رسمی سفارت کانادا: www.cic.gc.ca

مدارک لازم

با توجه به نوع ویزای درخواستی و هدف شما از سفر به کشور کانادا ملزم به ارائه مدارک گوناگونی هستید. به طور مثال برای بازدید از اعضای خانواده به ارائه دعوتنامه نیاز دارید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

 • مدارک شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه)
 • پاسپورت فعلی با حداقل ۶ ماه اعتبار و پاسپورت قبلی جهت بررسی سوابق سفر
 • ۲ قطعه عکس رنگی با زمینه سفید
 • گردش حساب بانکی ۳ تا ۶ ماهه
 • سند مالکیت (به نام فرد متقاضی)
 • ارائه سوابق شغلی و تحصیلی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • ارائه مدارک اقامتی (واچر هتل)

هزینه ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

یکی از محبوب ترین کشورهای جهان برای گردشگران کانادا می باشد، از پیش نیازهای داشتن سفری خاطره انگیز و اقتصادی اطلاع از هزینه های سفر به کانادا و برنامه ریزی دقیق مالی پیش از سفر است.

هزینه سفر هوایی

نرخ تیکت های هوایی ارتباط مستقیم با کلاس پروازی، زمان پرواز و خدمات ارائه شده توسط ایرلاین ها دارد. معمولاً فصل بهار و تابستان به علت هجوم گردشگران به کانادا نرخ تیکت گران تر از زمستان است. به طور میانگین ارزان ترین نرخ تیکت رفت و برگشت به کانادا ۷۵۰ دلار و گران ترین حدود ۳۵۰۰ دلار می باشد.

هزینه اقامت

هزینه اقامت در کانادا در هاستل ها یا هتل های ارتباط مستقیم با زمان سفر، شهر مورد نظر و درجه هتل دارد. هر ساله گردشگران بسیاری برای بازدید از جاذبه های بی شمار کانادا به این کشور سفر می کنند از این رو هتل ها و مراکز اقامتی کانادا با ارائه خدمات گوناگون برای جذب هرچه بیشتر مسافران با یکدیگر رقابت می کنند. به طور میانگین هزینه اقامت برای یک شب در هتل های کانادا به شرح ذیل می باشد:

 • هتل ۳ ستاره از ۶۵ دلار به بالا
 • هتل ۴ ستاره از ۹۵ دلار به بالا
 • هتل ۵ ستاره از ۱۴۰ دلار به بالا

هزینه وعده غذایی

کانادا دارای رستوران ها و کافه های مجلل با تنوع غذایی بسیار متنوع می باشد. هزینه صرف غذا در شهرهای مختلف کانادا بسیار متغیر است، ارزان ترین وعده غذایی در کانادا صبحانه و گران ترین وعده شام می باشد. به طور میانگین برای صرف غذا در رستوران های این کشور باید بین ۱۵ تا ۱۵۰ دلار هزینه در نظر بگیرید.

بهترین شهرهای برای ویزای توریستی کانادا

کشور کانادا از ۲۰۹ شهر کوچک و بزرگ تشکیل گردیده که هر یک از این شهرها از لحاظ اقتصادی، تفریحی، صنعتی و منابع طبیعی تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند مشهور ترین و پرجمعیت ترین شهرهای کانادا تورنتو، ونکوور، مونترال و اتاوا هستند.

اتاوا

اتاوا با جمعیتی حدود ۸۶۰ هزار نفر چهارمین شهر بزرگ کانادا و پایتخت این کشور شمار می آید. اتاوا میزبان بسیاری از اماکن اداری و دیپلماتیک می باشد و به پایتخت سیاسی کانادا شهرت دارد. هر ساله افراد بسیاری به منظور بازدید از جاذبه های متعدد توریستی در اتاوا نظیر موزه ها، اماکن تفریحی و … با اخذ ویزای توریستی کانادا به این شهر سفر می کنند.

تورنتو

تورنتو با جمعیتی بیش از ۲/۵ میلیون نفر پرجمعیت ترین شهر کانادا محسوب می شود. اجرای سیاست های مالی مناسب در این شهر باعث رونق فعالیت های اقتصادی و تجاری گردیده از این رو تورنتو به پایتخت اقتصادی کانادا شهرت دارد. از معروف ترین جاذبه های گردشگری تورنتو می توان به برج ملی کانادا اشاره کرد این برج با ارتفاع ۵۵۳ متر دومین سازه بلند در جهان است.

مونترال

مونترال با جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون نفر دومین شهر بزرگ کانادا پس از تورنتو به شمار می آید. این شهر سالانه میزبان جشن های بسیاری نظیر جشن یخ، چراغانی مونترال و … می باشد، جاذبه های متعدد گردشگری مانند موزه ها، اماکن تفریحی و … باعث گردیده سالانه افراد بسیاری جهت بازدید از مونترال به کانادا سفر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر