اجاره مسکن در آلمان

اجاره مسکن در آلمان یکی از مهم ترین دغدغه های اصلی دانشجویان و یا افرادی می باشد که قصد مهاجرت به این کشور را دارند.برای اجاره مسکن در آلمان به طرق مختلفی امکان پذیر می باشد که هم در سایت های مسکن و هم در روزنامه های محلی آلمان به آگهی می رسد.کلیه روزنامه های محلی آلمان دارای آگهی های مسکن  اجاره ای هستند این آگهی را صاحبان خانه به منظور یافتن مستاجرین جدید می دهند یا مستاجرانی که قصد دارند ملک را تخلیه کنند برای سپردن اجاره به فرد دیگری آگهی بدهند.

روزنامه های محلی یکی از بهترین راه های اجاره مسکن می باشد.بدین دلیل که هزینه های کمتری را برای شما در بردارد و تلفن های زیادی به آگهی دهندگان زده می شود.بصورت معمول دانشجویان در کشور آلمان در خوابگاه ها مستقر می شوند و پس از تشکیل گروه به سمت خانه روی می آورند زیرا از لحاظ هزینه ای به نفع دانشجویان می باشد.

معمول هزینه های خوابگاه در کشور آلمان بصورت حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه می باشد.افرادی که به واسطه ی سرمایه گذاری یا کار وارد خاک آلمان می شوند معمولا در خانه ها یا آپارتمان ها ساکن می شوند و مدت اقامت خود را در آنجا سپری می کنند.

برای اخذ ویزاهای مربوط کشور آلمان داشتن محل سکونت یکی از لزومات اخذ ویزا می باید بدین معنا که باید اجاره مسکن یا رزرو خوابگاه را برای ویزای تحصیلی آلمان ارائه دهید.علاقه مندان مهاجرت به کشور آلمان می توانند اطلاعات مربوطه این کشور را از طریق مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس کسب کنند و به روند اداری خود تسهیل ببخشند.

اجاره مسکن در آلمان بر خلاف ایران امری متداول است و اکثر آلمانی ها ترجیح می دهند به جای خرید مسکن آن را اجاره کنند. مبلغ اجاره بها در آلمان کاملا تحت نظارت و کنترل قانون می باشد و قوانین کشور آلمان به طور کامل از مستأجرین حمایت می کند. صاحبان املاکی که ملک خود را اجاره می دهند نیز از حمایت های قانونی برخوردارند و شامل معافیت های مالیاتی می شوند. اغلب املاکی که به دانشجویان اجاره داده می شود مبله هستند. بنابراین اجاره اتاق و یا آپارتمان های کوچک مبله برای دانشجویان کار دشواری نیست.

راه های پیدا کردن مسکن مناسب در آلمان

برای پیدا کردن آپارتمان مناسب در آلمان شما می توانید از طرق مختلفی اقدام نمایید. که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

مدارک لازم برای اجاره مسکن در آلمان:

برای اجاره مسکن در آلمان مدارک زیر مورد نیاز است:

  • سه فیش حقوق ماهیانه ( در صورتیکه مشغول به کار در آلمان هستید)
  • ۲ کپی از کارت شناسایی ( Ausweis یا Aufenthaltserlaubnis)
  • فرم خاصی که می توانید از اداره کار،مسکن و مالیات دریافت می کنید و نشان دهنده این موضوع است که درآمد شما از یک مقدار خاصی کمتر نیست. این فرم Wohnberechtigungsschein نام دارد. این مورد در زمانی که بخواهید از طریق شرکت های مسکن اجتماعی اقدام کنید مورد نیاز است.
  • مورد دیگری که ممکن است نیاز شود ضامن است. در برخی موارد ممکن است نیاز باشد که شما ضامنی معرفی کنید که پرداخت به موقع اجاره را تضمین کند. این تضمین توسط ارائه فیش حقوقی صورت می گیرد.
  • همچنین ممکن است شما نیاز به ارائه گواهی از صاحبخانه قبلی و دلیل تعویض آپارتمان قبلی خود داشته باشید.

میانگین اجاره مسکن در آلمان

میانگین اجاره مسکن برای اجاره یک ساله آپارتمان یک خوابه در مرکزشهرهای بزرگی مانند برلین هامبورگ و فرانکفورت در حدود ۷۹۰۰ تا ۸۹۰۰ یورو می باشد. مبلغ اجاره بها در حومه این شهرها برای آپارتمان یک خوابه در حدود ۵۵۰۰ تا ۶۵۰۰ یورو می باشد. اجاره آپارتمان سه خوابه در حومه این شهر ها در حدود ۹۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ یورو هزینه خواهد داشت. در ضمن قیمت خرید آپارتمان در مرکز شهرهای بزرگ برای هر متر مربع در حدود ۴۹۰۰ تا ۶۱۰۰ یورو و در خارج از این محدوده در حدود ۳۳۰۰ تا ۳۷۰۰ یورو می باشد.

موسسه آریانا پارس با بهره گیری از مشاورین مجرب و کارآزموده در زمینه های مهاجرتی می تواند شما را برای مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله آلمان کمک و یاری نماید.

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *