اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

روش های اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

شما برای اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و یا راه اندازی بیزینس می توان اقامت دائم آلمان و سپس شهروندی کشور آلمان را بدست آورد.

آلمان بزرگترین عضو اتحادیه اروپا و یکی از بنیان گذاران منطقه یورو می باشد. این کشور دارای اقتصادی قوی، تاریخ و فرهنگی غنی می باشد. با توجه به بالا بودن استانداردهای زندگی در کشور آلمان، این کشور به یکی از مقاصد محبوب مهاجرت در جهان مبدل شده است.

راه های مهاجرت به آلمان بسیار محدود می باشد. این امر به ویژه برای افرادی که از سایر کشورهای اتحادیه اروپا اقدام به مهاجرت میکنند صادق می باشد. مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آریاناپارس به شما کمک می کنند که به روش های ساده تر و مطمئن تری به آلمان مهاجرت نمایید.

یکی از راه های دریافت اقامت آلمان، داشتن اجازه کار در آلمان است. اگرچه دریافت اجازه کار در آلمان تا حدودی پروسه دشواری دارد. اما با توجه به تخصص شما امکان پذیر است. این کار نیاز به قرارداد کاری معتبر و مجوز آژانس استخدامی فدرال دارد.

کارفرما برای بدست آوردن این مجوز باید ثابت کنند که فرد مناسب برای انجام این کار در تمام اتحادیه اروپا وجود ندارد و با توجه به حضور نیروهای کاری متخصص فراوان در آلمان، مهاجرت به آلمان از طریق اجازه کار دشوار است.

یکی دیگر روش های اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری می باشد. افرادی که بتوانند از طریق راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری تاثیر مثبتی بر اقتصاد آلمان داشته باشند نیز می توانند اقامت آلمان را بدست بیاورند.

در روش سرمایه گذاری برای بدست آوردن اقامت آلمان باید حداقل مبلغ ۲۵۰۰۰ یورو پرداخته شود. این مبلغ حداقل سرمایه لازم برای راه اندازی شرکت می باشد.

چگونگی اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

راه اندازی بیزینس در آلمان پروسه و مراحل اداری خاصی دارد و برای درخواست اجازه اقامت از طریق سرمایه گذاری مدارک و مستندات خاص مورد نیاز است.مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آریاناپارس با فرآیند اینکار آشنایی کامل داشته و می توانند شما را در انجام اینکار راهنمایی کنند.

اقدامات اولیه برای ثبت شرکت

افرادی که خواهان اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری هستند، پس از پرداخت ودیعه و امضای توافق نامه، برای ثبت شرکت باید پیش نویس مقررات شرکت و نام شرکت ارائه شود. در گام بعدی نیاز به پیدا کردن مشاور مالیاتی برای شروع بیزینس دارید.

در مراحل بعدی باید برای راه اندازی حساب بانکی اقدام کنید. ارائه مدرک تحصیلی مدیرعامل شرکت دراین مرحله الزامی است. بیزینس پلان، اساسنامه شرکت، مشخصات قراردادها و غیره نیز در این مرحله باید ارائه شود.

فرم درخواست اقامت

جواب فرم درخواست اجازه اقامت ممکن است تا سه ماه به طول انجامد. در ابتدا یک ویزای ۹۰ روزه برای شما ارائه می شود. طی این ۹۰ روز شما فرصت دارید که اجازه اقامت موقت خود را دریافت کنید.

اجازه اقامت موقت معمولا برای ۱۲تا ۱۸ ماه اعتبار دارد. در صورت تاهل همسر و فرزند شما نیز باید فرم درخواست اقامت را تکمیل کنند. مراحل دریافت بیمه درمانی نیز در همین زمان انجام می شود.

دریافت اقامت دائم آلمان

در صورتیکه شرکت سه سال متوالی به کار خود ادامه دهد در این مرحله شما می توانید نسبت به اخذ اقامت دائم آلمان اقدام نمایید.علاوه بر این متقاضی اقامت دائم آلمان باید تمکن مالی خود را به اثبات برساند.

در صورتیکه متقاضی اقامت آلمان بیشتر از ۴۵ سال سن داشته باشد نیز باید هزینه لازم برای بازنشستگی خود را در حساب داشته باشد و یا دارایی لازم برای ساپورت دوران بازنشستگی را ارائه دهد.

  • دریافت اقامت دائم آلمان می تواند مسیر را برای اخذ شهروندی آلمان هموار سازد.
  • بعد از ۸ سال اقامت قانونی در آلمان شما می توانید برای شهروندی آلمان اقدام کنید.

در مرحله دریافت شهروندی شما نیاز به اثبات توانایی مالی لازم برای حمایت از خانواده ی خود دارید و تبصر لازم در زمینه ی زبان آلمانی نیز مورد نیاز است ارائه گواهی عدم سو پیشینه از موارد دیگر مورد نیاز برای اخذ شهروندی آلمان می باشد.

در مرحله آخر شما باید به قانون اساسی کشور آلمان سوگند یاد کنید. مشاورین ما در آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران می باشد، می توانند شما را در تمامی این مراحل یاری نمایند و برای راهنمایی های لازم برای دستیابی به نتیجه بهتر را در اختیار شما قرار دهند.

اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

برچسب‌ها:

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *