شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

اقامت اسپانیا

شرایط اقامت اسپانیا

تشابه فرهنگی و آب و هوایی کشور اسپانیا با ایران سبب شده است سالانه افراد بسیاری برای دریافت اقامت این کشور اقدام نمایند . اسپانیا کشوری در جنوب قاره اروپا می باشد که از فرهنگ و تاریخ غنی برخوردار است و در شبه جزیره ی ایبری قرار دارد. برای دریافت اقامت کشور اسپانیا می توان از روش های مختلف تحصیل، کار، سرمایه گذاری، خرید ملک و … اقدام کرد که در مقاله ی پیش رو درباره ی آنها توضیح خواهیم داد.

شرایط زندگی در اسپانیا چگونه است؟

اسپانیا جمعیتی حدود ۴۵ میلیون نفر دارد و هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا به جساب می آید. مادرید بزرگترین شهر اسپانیا و پایتخت این کشور می باشد و بارسلونا، والنسیا، سویا و مالاگا از دیگر شهرهای این کشور زیبا می باشند.

اقامت اسپانیا

آب و هوای اسپانیا را به دلیل سواحل و رشته کوه های بزرگ آن می توان جزو متنوع ترین آب و هوا در اروپا دانست، بهترین زمان سفر به اسپانیا بهار می باشد. مناطق مختلف اسپانیا آب و هوای متغیری دارد، برخی قسمت ها آب و هوای مدیترانه ای و برخی مناطق دیگر آب و هوای اقیانوسی و کوهستانی دارند.

زبان رسمی مردم این کشور اسپانیایی است و پس از زبان چینی پر استفاده ترین زبان دنیاست. امید به زندگی در کشور اسپانیا به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر بالاست، برای مردان ۷۹ سال و برای زنان ۸۵ سال.

هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا به نسبت ایران حدود ۴۶٫۶ درصد بالاتر برآورد شده است و البته به نسبت برخی از کشورهای اروپایی دیگر پایینتر است. هزینه های تحصیل در اسپانیا سالانه به ۲۰۰۰ دلار می رسد که به نسبت دیگر کشورهای اروپایی پایینتر است.

چه روش هایی برای اقامت در اسپانیا وجود دارد؟

همانطور که قبلا توضیح داده شد، اقامت اسپانیا را می توان به روش های مختلف تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، خرید ملک، تمکن مالی و ازدواج با تبعه ی اسپانیایی بدست آورد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل در دانشگاه های معتبر اسپانیا وارد این کشور می شوند چرا که هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور همانطور که گفته شد به نسبت کشورهای دیگر پایینتر است. برای تحصیل در اسپانیا باید زبان اسپانیایی یا انگلیسی بدانید ولی برای زندگی در اسپانیا و کار در آن حتما به دانش زبان آن کشور احتیاج دارید. چنانچه علاقه مند به تحصیل در کشور اسپانیا هستید به مطلب تحصیل در اسپانیا مراجعه بفرمایید.

اقامت اسپانیا

کار دانشجویی در اسپانیا ۲۰ ساعت در هفته امکانپذیر است که به واسطه ی آن می توانید هزینه های زندگیتان را تامین کنید. ویزاهای تحصیلی اعتبار ۱ ساله دارند و پس از پایان دوره ویزا باید مجدد تمدید شود و پس از اتمام تحصیل در اسپانیا با پیدا کردن کار قادر خواهید بود به اقامتتان در این کشور ادامه دهید.

اقامت اسپانیا از طریق کار

کشور اسپانیا به دلیل قرار گرفتن در اتحادیه اروپا و هم پیمانی با شنگن مقصد مهاجرتی بسیاری از افراد از طریق کار می باشد. داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر یکی از روش های ورود به اسپانیا از طریق کار می باشد که در این روش کارفرمای مورد نظر باید اثبات کند که ۳ ماه پوزیشن شغلی مورد نظر را در روزنامه های کشور آگهی کرده است و نیروی کار مناسبی برای آن پیدا نشده است.

اقامت اسپانیا

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم پس از پایان تحصیل چنانجه کار پیدا کنید می توانید با دریافت ویزای کاری در اسپانیا اقامت داشته باشید، در هر دو روش با ۵ سال اقامت کاری و پرداخت مالیات قادر به دریافت اقامت دائم اسپانیا خواهید بود. با مطالعه ی مقاله ی کار در اسپانیا به اطلاعات جامع تری در این زمینه دست پیدا خواهید کرد.

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

کشورهای اروپایی مثل اسپانیا که نرخ بیکاری در آنها پایین نیست تمایل زیادی به جذب نیروی سرمایه گذار برای ایجاد کار آفرینی دارند تا نیروهای جوان مشغول به کار شوند. راه اندازی یک بیزینس با ارائه ی نقشه تجاری مورد نظر یکی از این روش ها می باشد و با انتقال سرمایه به کشور اسپانیا می توانید اقامت ۱ ساله بدست آورید و آن را در سال های آتی تمدید کنید.

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

با خرید ملکی به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو قادر خواهید بود اقامت ۲ ساله کشور اسپانیا را بدست آورید که به آن ویزای طلایی گفته می شود. اگر قصد دریافت اقامت دائم اسپانیا را ندارید احتیاجی به زندگی کردن در این کشور نیست و اگر ملکتان را نفروشید، این اقامت تا ابد حفظ خواهد شد.

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

ازدواج با یک تبعه اسپانیایی یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت دائم اسپانیا می باشد و باید این نکته را بدانید که اثبات زندگی کردن شما با آن فرد از الزامات دریافت تابعیت است. ورود به اسپانیا از این طریق پس از ۳ ماه منجر به دریافت اقامت دائم اسپانیا می گردد.

اقامت اسپانیا

در مرحله ی اول باید ازدواج خود را در اسپانیا به ثبت برسانید و برای اقامت بستگان شهروندان اروپایی به دفتر اتباع خارجی مراجعه کنید، در این مراجعه باید کارت شناسایی همسر، پاسپورت هر دو نفر، فرم های تکمیل شده لازم مثل EX16 و کپی از سند ازدواج را به همراه داشته باشید.

افرادی که از این طریق برای اقامت اسپانیا اقدام می کنند می توانند ۱ سال بعد درخواست تابعیت کشور اسپانیا را بدست آورند که این درخواست از طرف اداره ی ثبت احوال محل اقامت به وزارت دادگستری تسلیم می گردد.

اقامت اسپانیا از طریق تولد

دو اصل خون و خاک تعیین می کنند که فرزند متولد شده در یک کشور می تواند تابعیت آنجا را بدست آورد یا خیر و  کشور اسپانیا از قانون خون تبعیت می کند. طبق قانون خون در کشور اسپانیا چنانچه فرزندی در خاک این کشور از پدر و مادری اسپانیایی متولد شود می تواند تابعیت این کشور را بدست آورد.

شهروندان دو تابعیتی در اسپانیا پذیرفته نمی شوند و این بدان معناست که اگر برای فرزندتان پاسپورت اسپانیایی دریافت کنید، دیگر مجاز به داشتن پاسپورت ایرانی نخواهد بود و چنانچه این اتفاق بیفتد پاسپورت اسپانیایی اعتبار خود را از دست خواهد داد.

اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی

امروزه به دلیل شرایط بحرانی در کشور های خاور میانه، هجوم پناهندگان به کشورهای اروپایی بیشتر شده است که یکی از این کشورها اسپانیا می باشد. دریافت اقامت اسپانیا به روش پناهندگی به دیل قوانین سخت گیرانه ای که در این کشور وجود دارد کار مشکل تری می باشد.

اسپانیا برنامه ی حمایتی را از نظر مسکن، غذا و خدمات درمانی برای پناهجویان در نظر گرفته است که پس از قبول درخواست پناهندگی در اختیار افراد قرار می گیرد، انتخاب محل اقامت پناهجویان هم با توجه به صلاحدید دولت انجام می پذیرد.

طبق کنوانسیون دوبلین، اولین کشوری که پناهجو به آن وارد می شود مسئول رسیدگی به پرونده وی خواهد بود پس دقت داشته باشید چنانچه وارد ایتالیا شوید و قصد پناهنده شدن در اسپانیا را داشته باشد، مسوولیت پناهندگی شما به عهده ایتالیا خواهد بود.

پس از قبول درخواست پناهندگی اقامت ۵ ساله به شخص پناهجو داده می شود که قادر خواهد بود مانند هر شهروند دیگری کار و تحصیل کند و همچنین درخواست بیمه های تامین اجتماعی کند و پس از گذشت ۵ سال نیز می توانید درخواست تابعیت دهید. برای دریافت اطلاعات کاملتر مهاجرتی در این زمینه به مقاله مهاجرت اسپانیا در وبسایت آریاناپارس مراجعه بفرمایید.

مزایا و معایب اقامت اسپانیا چیست؟

کشور اسپانیا از شرایط آب و هوایی بسیار خوبی برخوردار است و ۳۲۰ روز از سال را با هوای آفتابی می گذراند و میزان بارندگی در این کشور نیز بسیار پایین است، حتی در زمستان نیز هوای گرم را می توانید تجربه کنید.

کیفیت خدمات درمانی در اسپانیا یکی دیگر از مزایای دریافت اقامت این کشور است به طوری که حتی برخی از بیمارستان های این کشور کیفیت بیشتری به نسبت بیمارستان های انگلستان دارند. پایین بودن نرخ جرم و جنایت در اسپانیا و دارا بودن استانداردهای بالای زندگی در عین داشتن هزینه های پایین از مواردی است که بسیاری از افراد را برای دریافت اقامت این کشور ترغیب می کند.

از معایب مهاجرت به اسپانیا بحران اقتصادی است که در چند سال اخیر این کشور را به شدت تحت تاثیر قرار داده است که بر دستمزد کارمندان و نیروی کار این کشور نیز تاثیر گذاشته است. میزان دستمزد در اسپانیا به نسبت دیگر کشورهای توسعه یافته مثل انگلستان و آمریکا بسیار پایینتر است.

اسپانیا در رتبه دوم از لحاظ بالا بودن نرخ بیکاری در بین کشور های اروپایی قرار دارد و پایین بودن امنیت شغلی به دلیل بحران اقتصادی در این کشور دیده می شود. چنانچه علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه هستید می توانید به مقاله کار در اسپانیا مراجعه کنید.

یکی دیگر از دشواری های مهاجرت به اسپانیا را می توان زبان این کشور دانست، چرا که مردم اسپانیا به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند و برای کار و تحصیل باید زبان اسپانیایی بدانید.

راه های تمدید اقامت اسپانیا چیست؟

آگاهی از شرایط تمدید اقامت اسپانیا به همان اندازه مهم می باشد که اخذ اطلاعات اولیه برای ورود به این کشور اهمیت دارد. چنانچه به هر دلیلی قصد تمدید اقامت را داشته باشید باید به مدت ۱ سال شرایط اولیه ای که به واسطه آن ورود کرده اید را حفظ کنید،  به عنوان مثال اگر از طریق خرید ملک اقامت اسپانیا را دریافت کرده اید باید ملک مورد نظر را تا ۵ سال حفظ کنید.

چنانچه از طریق ثبت شرکت اقدام نموده اید، جهت تمدید اقامت باید واقعی بودن فعالیتهای شرکت، گردش مالی و پرداخت مالیات ها را مد نظر قرار دهید تا ویزای شما بدون هیچ مشکلی تمدید شود. چنانچه با خرید اوراق قرضه وارد اسپانیا شده اید باید در نظر داشته باشید که تا ۵ سال حق برداشت از آنها را نخواهید داشت و اگر از طریق روش تمکن مالی موفق به دریافت اقامت شده اید، حفظ منابع مالی که به واسطه اثبات آنها وارد اسپانیا شده اید ضروری می باشد.

تمدید اقامت اسپانیا از طریق کار و تحصیل نیز امکانپذیر می باشد، بدین صورت که پس از اتمام تحصیل با پیدا کردن کار و همچنین با تداوم قراردادهای کاری می توانید اقامتتان را تمدید کنید.

چگونه می توان پاسپورت اسپانیا را دریافت کرد؟

اعتبار پاسپورت اسپانیا پس از امارات متحده عربی و آلمان از جایگاه مناسبی برخوردار است و به واسطه ی در اختیار داشتن پاسپورت این کشور قادر خواهید بود به ۱۲۵ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید.

به صورت کلی پس از ۵ سال زندگی در اسپانیا می توان برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کرد و پس از ۱۰ سال درخواست پاسپورت این کشور را از دولت نمود. نداشتن سوابق کیفری، داشتن دانش زبان اسپانیایی و اثبات زندگی در اسپانیا و شرکت در فعالیت های اجتماعی این کشور از ملزومات دریافت پاسپورت این کشور می باشد.

4/5 ( 1 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها
ثبت نظر

116 پاسخ به “اقامت اسپانیا”

 1. Roya گفت:

  با سلام من ۳۲ساله و دارای کارشناسی ارشد مالی ازدانشگاه معتبر دولتی هستم ایا شانس تحصل در مقطع دکتری در اسپانیا را دارم

 2. ندا گفت:

  سلام من 28 سالمه و ارشد طراحی داخلی دارم بهترین راه حل برای گرفتن اقامت اسپانیا چیه ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام از طریق تحصیلی اقدام نمایید و بعد بتوانید ویزاتون رو تبدیل به ویزای کار کنید و بمونید.

 3. NEDA گفت:

  سلام
  من لیسانس رشته مهندسی صنایع شیمیایی دارم 26 سالمه میخواستم بدونم میتونم با وجود مدرکم دوباره برای تحصیل در رشته دارو سازی اقدام کنم لطفا راهنمایی کنید چه شرایطی نیاز هست ممنون.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته دارو سازی به طور قطع محدودیت سنی هست و الزام به مدرک زبان خودشان . با کمی ریسک میتوانید اقدام کنید

 4. Shj گفت:

  سلام دوست عزيز
  من چندين ماه هست كه از طريق خريد ملك golden visa دارم چندين ماه را در اسپانيا بودم و حالا برگشتم و ماه اينده دوباره به اسپانيا بر ميگردم حالا مىخواستم بدانم كه براى تمديد اين ويزا بايد حتما در سفارت تهران اين كار را بكنم يا در اسپانيا كه هستم هم مى توانم ويزا را تمديد كنم
  ممنون ميشم اگر جواب بديد سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر هنوز golden visa ی شما اعتبار دارد میتوانید بروید از همانجا اقدام نمایید و ویزایتان را تمدید نمایید

 5. حسین اهل زاده گفت:

  با سلام و تشکر از وبسایت خوبتون
  من یک برنامه نویس کامپیوتر هستم و زبان اسپانیایی رو هم بلدم ، به نظر شما راحت ترین راه برای گرفتن اقامت برای من چیه؟

  خیلی متشکرم

 6. الهه گفت:

  سلام خسته نباشید.من ۲۷ سالمه و لیسانس ادبیات انگلیسی دارم.چطوری میتونم برای مهاجرت به اسپانیا اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ ویزای تحصیلی در اسپانیا شما زیاد شانس بالایی ندارید تمام دانشگاه های دنیا شرایط سنی دارندhttps://arianaabroad.com/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7/

 7. Vito گفت:

  سلام خسته نباشید

  من معامله گر بورس و بازارهای مالی هستم. از چه طریق می تونم اقامت اسپانیا رو بگیرم ؟

  اگر از طریق کاری باشه لطفا شرایط رو بفرمایید.

  متشکرم

 8. نگار گفت:

  سلام.. من 18 سالمه و رتبه کنکور پایین 100 در رشته تجربی دارم.. ایا رتبه کنکور شرایط مهاجرت رو اسون میکنه؟

 9. بهروز سلطانی گفت:

  سلام , لطفا در خصوص اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا از طریق تمکن مالی توضیح فرمایید چه شرایطی لازم است . بنده خانواده ای هستیم شامل خودم همسر و پسرم( 16ساله) .

 10. هادی گفت:

  سلام خسته نباشید من دیپلم دارم و 3 سال در مراکز معاینات ماشین کار کردم تنها هستم چگونه می توانم اقامت اسپانیا را برای اشتغال به کار بگیرم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با داشتن درخواست شغلی از داخل اسپانیا شما میتوانید برای کار و دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کنید

 11. امیر نصیری گفت:

  سلام . بنده دارای فرزند مبتلا به اوتیسم هستم ایا با شرایط بنده برای درمان در اسپانیا میتوانم برای اقامت اقدام کنم

 12. افشین گفت:

  سلام
  1. اقامت از طریق ویزای تحصیلی در مقطع ارشد چطوری هست ؟
  2. برای خرید ملک با وام بانکی خوده این کشور اولا حداقل مبلغ مورد نیاز چه مقدار می باشد ؟ و اینکه مبلغ وام اعطایی و درصد سودهایشان (اگر دارد) چه شرایطی دارد ؟
  2. اقامت برای افراد با شرایط خاص (Sexual factors) چطور هست ؟ و آیا شما این امور را انجام می دهید؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تا زمانی که اقامت دائم کشور را دریافت نکنید امکان گرفتن وتم رت ندارید . برا یمقطع ارشد نیز داشتن آیلتس 6 تا 6.6 الزامیست و داشتن معدل خوب بعلاوه ریز نمرات

 13. فرید گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  خواستم بدانم، منظور از گرفتن اقامت دائم از طریق پیشنهاد کاری،چه شغلی می باشد.
  آیا مثلا با داشتن یک پیشنهاد کاری،برای کار در یک فروشگاه و فروشندگی هم،گرفتن اقامت دائم امکان پذیر است؟
  کلا یک پیشنهاد کاری برای گرفتن اقامت دائم،دارای چه ویژگیهایی می باشد؟

 14. سعيد گفت:

  سلام
  از طريق خريد ملك ميتونم اقامت اسپانيا بگيرم؟
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. در حال حاضر خرید ملک در کشور اسپانیا منجر به دریافت اقامت دائم این کشور نمی شود. با این کار یک اقامت 3 ساله به شما تعلق خواهد گرفت.

 15. کامران جهانی گفت:

  با سلام

  بنده دندانپزشک هستم با 7-8 سال سابقه کار و هم اکنون مطب دارم مشهد
  مسلط به زبان انگلیسی
  ایا امکان اقامت اسپانیا را دارم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای دریافت کارت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی میتونید اقدام کنید .

 16. سعيد گفت:

  سلام
  راحت ترين راه اقامت اسپانيا كه بعد از چند سال تبديل به پاسپورت شود شرايطش را بفرماييد لطفا.
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. در حال حاضر پروسه تمکن مالی در کشور اسپانیا ساده ترین روش دریافت اقامت دائم این کشور است.

 17. پانته آ گفت:

  سلام
  ١-اين اقامت از طريق خريد ملك اقامت شينگن هست يا فقط اسپانيا ؟
  ٢- آيا ملك مثلا به قيمت ١٥٠٠٠٠ يورو مي توان به نام دو نفر باشد كه هر دو نفر سال اول اقامت يك ساله بگيرن ؟ براي پدر مادرم اين سوْال كردم چون هر دو باهم مي خواهند بيايند

  • آریانا پارس گفت:

   سلانم
   در قوانین جدید اسپانیااز طریق خرید ملک منجر به گرفتن اقامت دایم نخواهد شد . طبق قانون ملک مورد نظر چنانچه در باقت جدید باشد باید قیمتی معادل 500 هزار یورو باشد و اگز بافت قدیم 250 هزار یورو ارزش داشته باشد. اگر پدر خریداری کنند به مادر هم داده میشود

 18. کامران جهانی گفت:

  با سلام

  بنده دندانپزشک هستم با 7-8 سال سابقه کار و هم اکنون مطب دارم مشهد
  مسلط به زبان انگلیسی
  ایا امکان اقامت اسپانیا را دارم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. برای دریافت اقامت اسپانیا باید از طریق یکی از راهکارهای موجود در این کشور (کار، سرمایه گذاری، تمکن مالی