شماره های تماس
021-44626415
021-44626418
021-44614125
021-44614190
021-44614197
021-44614717
021-88838298
021-88493117
#
021-44626415 021-44614125 021-44614197 021-88838298 021-44626418 021-44614190 021-44614717 021-88493117

ایالت های کانادا

ایالت های کانادا

متقاضیان بحث مهاجرت می بایست اطلاعات صحیحی از ایالت های کانادا و محل زندگی خود در این کشور  کسب نمایند فلذا موسسه مهاجرتی آریانا پارس در صفحه وب سایت خود اطلاعات مربوط به تمامی شهرهای بزرگ دنیا را جهت آگاهی بیشتر هموطنان عزیزمان که قصد اخذ ویزای تحصیلی، توریستی و اقامت کاری و سرمایه گذاری کانادا را دارا می باشند، در اختیارشان قرار داده است.

ایالت آلبرتا

مرکز ایالت آلبرتا شهر ادمونتون است و شهر کلگری مهمترین شهر این ایالت می باشد. ادمونتون در محدوده خط تراز شمالی کانادا واقع شده است که آن را به منابع بزرگ نفت کانادا نزدیک می نماید.

این ایالت از لحاظ جمعیت در رتبه ۴ ام ایالت های کانادا قرار دارد. و از لحاظ نفتی اهمیت ویژه ای دارد چرا که منابع بزرگ نفتی کانادا در این ایالت واقع شده است. ایالت آلبرتا غربی ترین ایالت در بین ۳ استان شمالی کانادا می باشد. اغلب از آلبرتا به عنوان استان انرژی یاد می کنند.

بعد از گذشت یک دهه نرخ بالای رشد، آلبرتا همچنان آمادگی خود را برای توسعه اقتصادی حفظ کرده است. آلبرتا به دلیل صنعت انرژی در حال انفجار خود یکی از اشتغال زا ترین بخش ها در کاناداست. بدلیل نرخ پایین بیکاری در این ایالت، متوسط درامد این استان بالاتر از نقاط دیگر کانادا می باشد.

جالب اینکه ایالت آلبرتا نام خود را از چهارمین دختر ملکه ویکتوریا گرفته است. میانگین قیمت خانه در آلبرتا تقریبا ۴۰% پایین تر از ونکوور و تورنتو می باشد. نکته دیگر راجع به این ایالت نظام اموزش تحصیلات عالیه آن می باشد که در بین ایالات دیگر کانادا معروف و مشهور شده است. آلبرتا دارای ۲۴ موسسه و ۴ دانشگاه می باشد.

بریتیش کلمبیا

این استان از غربی ترین ایالت های کانادا می باشد که در کنار اقیانوس آرام جای دارد. ایالت بریتیش کلمبیا یکی از غنی ترین تاریخچه های بومی کانادا را در خود جای داده است بطوریکه باستان شناسان شواهدی از حضور انسان در حدود ۱۱۵۰۰ سال پیش را در آن یافته اند.

ایالت بریتیش کلمبیا در سال ۱۸۷۱ به عنوان یک ایالت به کنفدراسیون کانادا پیوست. مرکز این استان شهر ویکتوریا می باشد و بزرگترین و معروف ترین شهر آن ونکوور است. مهاجرت نقشش بسزایی در شکل گیری این استان داشته است و در حال حاضر منبع مناسبی برای اقتصاد این استان می باشد.

ایالت های کانادا

با توجه به اینکه اقتصاد این استان، بطور سنتی بر منابع طبیعی استوار است اما در سال های اخیر، به سمت صنایع و کارهای خدماتی رفته است. هزینه های مسکن در این ایالت کمی بیشتر از دیگر نقاط کانادا می باشد. گران ترین بخش های بریتیش کلمبیا، شهرهای ونکوور و ویکتوریا هستند. لازم به ذکر است که ونکوور یکی از مهم ترین شهرهای جهان از لحاظ کار و زندگی شناخته می شود.

این ایالت دارای سیستم آموزشی دولتی مورد تایید جهان می باشد. از دانشگاه های تراز اول این استان می توان به دانشگاه های بریتیش کلمبیا، سایمون فریزر و دانشگاه ویکتوریا اشاره کرد که جذب کننده محققین و دانشمندان سراسر جهان می باشد. مردم این استان به داشتن سلامت جسمی و انجام تفریحات در فضای باز مشهور می باشند. استان بریتیش کلمبیا دارای یکی از بهترین مناطق طبیعی جهان است و شرایط بسیار خوب تفریحی در این استان فراهم می باشد.

ایالت مانیتوبا

ایالت مانیتوبا یکی از ایالت های انگلیسی زبان کانادا است که پایتخت آن شهر وینیپک نام دارد. این ایالت یکی از ۳ ایالت سرسبز کانادا محسوب می شود که در قلب این کشور قرار گرفته است. ایالت مانیتوبا در سال های اخیر شمار زیادی مهاجر به خود جذب کرده و در تلاش است که سالانه حدود ۱۰ هزار نفر مهاجر جدید جذب کند. از لحاظ وسعت و میزان جمعیت مانیتوبا در جایگاه پنجم در میان ایالات کانادا قرار دارد.

با توجه به مهاجرت های فراوان به این ایالت، مانیتوبا کاملا چند ملیتی است به صورتی که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ زبان در این استان صحبت می شود که بزرگترین اقوام مهاجر، بریتانیایی ها و ایرلندی ها می باشند. از صنایع اصلی این استان می توان به صنعت معدن، تولید و کشاورزی اشاره کد. مردم استان مانیتوبا در ماهیگیری مهارت کافی دارند و اغلب مردم به این حرفه رجوع می نمایند.

صنایع غذایی از جمله گندم، جو، آفتاب گردان در این استان به وفور یافت می شود که با توجه به این منابع، صنایع غذایی در این استان قدرت خوبی دارد. یکی از مزایای این استان پایین بودن هزینه های زندگی می باشد. مسکن، بیمه، انرژی و هزینه های دانشگاه این استان در کشور کانادا کمترین می باشند. استان مانیتوبا مهد هنر می باشد و ارکست سمفونی آن در جهان  شناخته شده می باشد. در مرکز استان منظره های ویژه هنری، موسیقی و کمدی یافت می شود.

کبک

از دیگر ایالات کانادا می توان به ایالت کبک اشاره کرد که پایتخت آن شهر کبک و بزرگترین شهر آن مونترال می باشد. زبان اصلی کبک فرانسوی می باشد. ۸۵% مردم کبک به زبان فرانسوی صحبت می کنند و تنها ۸ درصد آن ها انگلیسی زبان هستند.

ایالت های کانادا

کبک از لحاظ جمعیت و مساحت در جایگاه دوم در میان ایالت های کانادا قرار دارد. مساحت استان کبک سه برابر کشور فرانسه می باشد. ایالت کبک سرشار از منابع طبیعی به همراه جنگل های سوزنی برگ و پهن برگ، دریاچه های متعدد و رودخانه است که از این رو صنایع کاغذ و چوب جزء مهم ترین صنایع این استان می باشد.

رودخانه سن لوران در این ایالت واقع شده است که یکی از بزرگترین مجاری کشتی رانی جهان و محور اصلی رودخانه ای  قاره آمریکای شمالی است. کبک یک ایالت ۴ فصل است به صورتی که دارای بهاری آرام و لطیف، تابستان های گرم، پاییز سرد و زمستان های سرد و نسبتا طولانی و برفی می باشد.

ایالت ساسکاچوان

ایالت ساسکاچوان در قسمت شمال غربی کانادا واقع شده است که پایتخت آن شهر رجینا می باشد. این ایالت دارای تاریخ غنی می باشد. اولین گروه اروپایی در سال ۱۶۰۰ میلادی وارد این استان شدند که اکثر این مهاجران کاشف و یا تاجر پوست بودند.

ایالت های کانادا

ایالت ساسکاچوان در قسمت سرسبز کانادا و در جوار مانیتوبا از سمت شرق و آلبرتا از سمت غربی می باشد. این استان از پر آفتاب ترین ایالت های کانادا می باشد. در قدیم به علت خاک حاصلخیز، افراد به این استان جذب می شدند ولی امروزه، اقتصاد رو به رشد مدرن این استان عامل جذب مهاجران به ساسکاچوان می باشد.

شهر ساسکاتون بزرگترین شهر این استان است. اقتصاد این شهر از کشاورزی و معدن به سمت فناوری و خدمات مالی تغییر شکل داده است. ساسکاتون سرآمد بیوتکنولوژی کشاورزی در جهان بوده است و سالانه جذب کننده سرمایه های شرکت های درجه یک دارویی جهان می باشد.

مهاجرت یکی از عوامل مهم در شکل گیری فرهنگ و تاریخچه این استان می باشد. در ضمن مهاجرت عامل افزایش جمعیت استان در آینده محسوب می شود. از لحاظ مسکن، پایین ترین قیمت خرید مسکن در این ایالت می باشد. ساسکاچوان تولید کننده ۲۸ درصد غلات و بیش از ۵۴ درصد گندم کشور می باشد با توجه به همین نکته سالانه ۲ میلیارد دلار از بخش کشاورزی درآمدزایی می کند ولی کارهای خدماتی از جمله موسسات مالی، بیمه، بنگاه های مسکن سهم بسزایی در اقتصاد این استان می باشد.

نوااسکوشیا

از دیگر ایالات کانادا می توان به ایالت نوااسکوشیا اشاره کرد، ایالتی که در ساحل جنوب شرقی کانادا واقع شده است و مرکز و بزرگ ترین شهر آن ها لیفاکس می باشد. ایالت نوااسکوشیا یکی از ۴ استانی بود که در ابتدا به کنفدراسیون کانادا پیوستند این استان همچنان یکی از بندرهای دریایی اصلی کانادا و محل دسترسی به اقیانوس اطلس می باشد.

ایالت های کانادا

جالب است که بدانید قدیمی ترین قوم سیاه پوست در کانادا در این استان زندگی می کنند. نام این ایالت یک عبارت لاتین است که به معنی اسکاتلند نو می باشد و پرچم این استان ترکیبی از پرچم و نشان ملی اسکاتلند است. ایالت نوااسکوشیا یکی از کم جمعیت ترین ایالت های کشور کانادا می باشد. البته با توجه به کم بودن مساحت ، دومین استان از لحاظ تراکم در کشور کانادا محسوب می شود.

اقتصاد این ایالت از راه های تولید، ماهیگیری و کشاورزی تامین می شود ولی در حال حاضر منابع ماهیگیری با خطر مواجه شده و بروی صنعت شیلات تاثیر بدی گذاشته است. اخیرا با تغییر اقتصاد این استان و با آموزش ماهیگیران بی کار از آن ها در کار های جدید استفاده شده است. این استان دارای سیستم کامل و جامع عالی شامل دانشگاه کالج فنی و برنامه های کارورزی می باشد. شهریه این دانشگاه ها گران ترین در کانادا می باشد.

ایالت نیوبرانزویک

شهر کوچک آلمانی نشین که بعدها نام خود را به نیوبرانزویک تغییر داد. این ایالت جزء ۴ ایالت ابتدای کانادا بوده است که در تاریخ اول جولای ۱۸۶۷ کنفدراسیون کانادا را تشکیل داده اند. این ایالت تنها ایالت کانادا است که قانون اساسی دو زبانه دارد که این زبان ها شامل انگلیسی و فرانسوی می شود. ۸۵% این ایالت پوشیده از جنگل است و مناطق بکر به وفور در این ایالت دیده می شود. ایالت نیوبرانزویک از لحاظ وسعت یازدهمین و از لحاظ جمعیت با جمعیتی بیش از ۷۵۱ هزار نفر هشتمین ایالت کانادا محسوب می گردد.

شهر فردریکتون مرکز این ایالت می باشد ولی بزرگترین شهر ایالت نیوبرانزویک، شهر سنت جان می باشد که بالغ بر ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارد. ۳۵ درصد مردم این ایالت به زبان فرانسوی و بقیه افراد به زبان انگلیسی صحبت می کنند ولی لازم به ذکر است که زبان اول آنان فرانسوی است.

آب و هوای ایالت نیوبرانزویک تا حدود زیادی قاره ای بوده و تحت تاثیر جریان های اقیانوسی قرار نمی گیرد. این ایالت دارای منابع سرشار طبیعی بوده که بخش اصلی اقتصاد این ایالت را تشکیل داده است. جریانات رودخانه ای بسیاری در این ایالت وجود دارند. به صوری که سبک سکونت و حتی اقتصاد ایالت تا حدود زیادی با رودخانه ها وفق یافته اند. با توجه به مساحت زیاد جنگل ها، محصولات چوبی از صادرات اصلی این ایالت می باشد. تولید اصلی ایالت نیوبرانزویک، صنایع غذایی، نوشیدنی، ساخت کاغذ، فنر کاری و تجهیزات حمل و نقل می باشد.

انتاریو

انتاریو در ناحیه مرکزی-شرقی کانادا واقع شده است و با پنج ایالت آمریکا به نام های میشیگان، پنسیلوانیا، اوهایو، نیویورک، و مینه سوتا مرز مشترک دارد. انتاریو قوی ترین و بزرگ ترین اقتصاد را در سراسر کشور کانادا دارد. شهر تورنتو مرکز این ایالت می باشد و پایتخت کشور کانادا، شهر اتاوا در این ایالت واقع شده است.

ایالت های کانادا

انتاریو یکی از ۴ ایالت اولیه بوده است که در سال ۱۸۶۷ به هم پیوسته و کانادا را تشکیل داده اند. بیشترین تبادل مسافر و بار بین دو ایالت کانادا و آمریکا از طریق ایالت انتاریو صورت می گیرد.

از لحاظ آب و هوا، انتاریو به ناحیه های مختلف تقسیم می شود. بخشی که در جنوب غربی واقع شده است دارای آب و هوای مرطوب ملایم قاره است. بخش شمالی این ایالت آب و هوای قطبی دارد و در بخش مرکزی و شرقی آب و هوای مرطوب قاره ای دارد. با توجه به این موضوع که ایالت انتاریو یکی از اولین ایالت های کانادا بوده است، از اولین مناطق صنعتی در کانادا به شمار می رود که قدیمی ترین شرکت های کانادایی در این ایالت واقع شده است و شهر تورنتو صنعتی ترین بخش این ایالت می باشد.

انتاریو به همراه بریتیش کلمبیا مقصد عمده مهاجران به کانادا را شامل می گردند. به طور میانگین درآمد اهالی انتاریو در بین ایالت های کانادا جزء بالاترین درآمدها می باشد. به دلیل رشد مداوم و ازدیاد جمعیت شهرهای بزرگ در انتاریو قیمت مسکن در این شهرها نسبت به دیگر شهرهای کانادا بالاتر است. البته باید این نکته را نیز مد نظر داشت که میزان درآمد بالا در این شهرها می تواند به جبران این هزینه ها کمک نماید. انتاریو مرکزی برای موسسات تحقیقاتی شناخته شده ای در سطح جهان است که از بودجه آموزشی ایالتی استفاده می نمایند.

ایالت نوناووت

ایالت نوناووت شمالی ترین و جدیدترین ایالت های کانادا است که بخش اعظم شمال کانادا و مخصوصا مجمع الجزایر قطب شمالی کانادا را در بر می گیرد. این ایالت پنجمین بخش بزرگ دنیاست. شهر ایکالویت که در جزایر بافین واقع شده است مرکز این ایالت می باشد. با توجه به وسعت بالای این ایالت و کم جمعیت بودن آن، نوناووت به عنوان نامتراکم ترین ایالت کانادا شناخته می شود.

۹۳% ساکنان نوناووت مسیحی هستند. نرخ زاد و ولد نیز در این قلمرو از متوسط کانادا بیشتر است. نزدیک به ۷۰% مردم در این قلمرو به زبان بومی خود صحبت می کنند ولی زبان رسمی این ایالت فرانسوی و انگلیسی می باشد.

معادن طلا، مس، الماس، روی و سایر فلزات در سرتاسر این سرزمین پراکنده اند به طوری که صنعت معدن بزرگ ترین سهم اقتصاد نوناووت را در اختیار دارد. از لحاظ فرهنگی نیز این سرزمین تنوع زیادی دارد و ورزش های زمستانی در آن بسیار رواج دارند. صنعت موسیقی و فیلم نیز در این ایالت گسترده است. استفاده گسترده از سوخت دیزلی به جای سوخت فسیلی و نیز گرمایش زمین، باعث گردیده است که یخ های این قلمرو به سوی ذوب شدن حرکت نمایند و در سال های اخیر روند ذوب شدن سریعتر نیز شده است.

5/5 ( 1 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

2 پاسخ به “ایالت های کانادا”

 1. غزل رحیمی گفت:

  سلام
  اگر از طرف یکی از اقوام دعوت نامه داشته باشیم میتونیم برای اقامت در کاندا اقدام کنیم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   دعوت نامه از طرف یکی از خانواده ها فقط برای ویزای توریستی کار ساز است و برای اقامت راهکارهای دیگری باید اقدام نمود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *