شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان

می توان به جرات گفت که کشور آلمان قوی ترین اقتصاد را در میان کشورهای اتحادیه دارا می باشد و تحصیل در آلمان راهی مطمئن برای مهاجرت به آلمان و موفقیت در این کشور است. علی رغم رکود اقتصادی که دیگر کشورهای اروپایی نظیر اسپانیا، فرانسه، ایتالیا و یونان را دچار ورشکستگی اقتصادی کرده است، کشور آلمان کماکان به عنوان صحنه اصلی و کشور هدف برای یافتن فرصت شغلی مناسب در میان کشورهای اروپایی محسوب می شود.

دانشگاه های ممتاز و دارای رتبه بندی عالی در دنیا از یک سو و آینده روشن پیش روی دانشجویان بین المللی در دانشگاه های آلمان و مهم ترین نکته، رایگان بودن تحصیل در آلمان باعث شده تا این کشور به عنوان یکی از سر آمدترین کشورهای دنیا از لحاظ پذیرش دانشجویان بین المللی شناخته شود.

البته ذکر این نکته حائز اهمیت می باشد که دانشجویانی که به دنبال اخذ اقامت دائم کشور آلمان پس از سپری کردن دوره تحصیل خود در سر می پروراند، پروسه دشواری را پیش روی خود خواهند داشت، از همین رو وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس به این دسته از متقاضیان اخذ اقامت دائم کشور آلمان توصیه می کند، تا قبل از هرگونه اقدام جهت اخذ ویزای دانشجویی آلمان، به درستی شرایط اخذ اقامت دائم آلمان پس از دوره تحصیلی را مورد بررسی قرار دهند تا از شرایط و مشکلات موجود با خبر شوند.

دانشگاه های آلمان

آلمان نزدیک به ۴۰۰ مؤسسه آموزش عالی دارد که در مجموع بیش از ۱۹۰۰۰ برنامه تحصیلی ارائه می دهند. از این تعداد سه دانشگاه در بالای ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار دارند. این موارد عبارتند از:

صرفنظر از اینکه آیا موسسه عمومی یا خصوصی است، افراد برای ادامه تحصیل یکی از گزینه های زیر را انتخاب می کنند.

 • دانشگاه: دوره های دانشگاه متمرکز بر دوره های علمی می باشند.
 • دانشگاه علوم کاربردی (UAS): ارائه دوره های عملی تر در زمینه هایی مانند فن آوری، پزشکی و کار اجتماعی را تا سطح کارشناسی ارشد. این دوره ها برای آماده سازی دانشجویان برای ورود به محل کار طراحی شده اند.
 • کالج هنر، فیلم و موسیقی: این کالج های تخصصی برای دانشجویان رشته های خلاق و نیازهای مختلف ورودی است.

مقاطع قبل دانشگاه

به صورت کلی تحصیلات در کشور آلمان از سن ۳ سالگی شروع می شود. در این مقطع تحصیلی کودکان در مهد کودک یا کودکستان که به نام های kita و یا kindergarten شهرت دارد مشغول به تحصیل می شوند. لازم به ذکر است این دوره تحصیلی جزو سیستم مدارس نبوده است و اغلب توسط کلیساها و ادارات شهر ارائه می شود. ساعت رسمی مهد کودک ها در کشور آلمان متناسب با ایالت موردنظر متغیر می باشد ولی معمولا بین ساعات ۷ صبح تا ۵ بعدازظهر سرویس دهی می کنند.

 • مقطع ابتدایی:

به طور رسمی دوره ابتدایی از ۶ سالگی شروع می شود که دانش آموزان مجبور به تحصیل می باشند. به طور معمول دوره ابتدایی در کشور آلمان ۴ تا ۶ سال به طول می انجامد. روز های فعالیت مدارس در کشور آلمان از دوشنبه تا جمعه و از ساعت ۸ صبح تا ۱ بعداز ظهر بوده که ممکن است متناسب با مدرسه انتخابی و ایالت مورد نظر تا ۳۰ دقیقه به این زمان اضافه شود.

روزهای یکشنبه به طور کلی تعطیل است ولی روزهای شنبه متناسب با قوانین مدرسه متفاوت است و شنبه ممکن است یک روز عادی تحصیلی یا یک فعالیت فوق برنامه و یا به صورت کلی تعطیل باشد.

تحصیل در آلمان

برنامه های بهداشتی در مدارس آلمان به صورت رایگان ارائه می شود، همچنین مدارس تحت حمایت بیمه حوادث قرار دارند و این بیمه ها تمامی حوادث موجود برای دانش آموزان را در محیط مدرسه و یا حتی در مسیرهای رفت و آمد دانش آموزان پوشش می دهند.

تعطیلات برای دانش آموزان در مناطق شمالی کشور آلمان از ماه ژوئن و در نواحی جنوبی از ماه جولای آغاز می شود، ولی هر ساله مدارس جداولی را برای اطلاع رسانی به دانش آموزان از هفته های آموزشی خود منتشر می کنند.

پس از دوره ابتدایی دوره جدیدی آغاز می شود که مدت آن ۶ سال به طول می انجامد. در پایان این دوره دانش آموزان پس از حدود ۹ سال آموزشی که شامل ۴ سال ابتدایی ۵ سال بعد از ابتدایی است مدرک hanptschulabshluss  و پس از سپری کردن ۱۰ سال آموزشی که شامل ۴ سال ابتدایی و ۶ سال بعد از ابتدایی است مدرک real schulabshluss  تعلق می گیرد. دانش آموزان پس از اتمام دوره های ذکر شده می توانند دو مسیر را برای آینده خود انتخاب کنند:

 • مدارس فنی:

اولین مسیر برای دانش آموزان که در حال تحصیل در آلمان می باشند مدارس فنی است که شرایط ورود به بازار کار را سهل تر می کند. این دسته از دانش آموزان ورود به بازار کار را نسبت به تحصیلات دانشگاهی ارجح تر دانسته و هدف اصلیشان پیدا کردن مهارت های فردی می باشد.

دانش آموزان پس از سپری کردن دوره های فنی در مدارس موردنظر می توانند برای درجات بالاتر به کالج های تخصصی ورود پیدا کنند و شرایط را برای آینده خود بهبود ببخشند. برخی از دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در آلمان را دارند برای مدارس و کالج های فنی اقدام می کنند تا به مهارت خود بیفزایند تا زودتر و سریع تر توانایی انجام کارهای تخصصی را داشته باشند.

 • دبیرستان:

دومین مسیری که سر راه دانش آموزان می باشد، سپری کردن تحصیلات در دبیرستان های آلمان است که در این دوره می توانند گرایش و رشته خود را برای ورود به دانشگاه های آلمان انتخاب کنند. این دسته از دانش آموزان تحصیلات دانشگاهی را به عنوان هدف اصلی خود انتخاب کرده و به دنبال اخذ مدارک دانشگاهی می باشند.

به صورت معمول دوره های ذکر شده ۱ تا ۲ سال به طول می انجامد که متناسب با رشته و گرایش انتخابی دروس ارائه شده در این دوره متفاوت می باشد، که دانش آموزان با سپری کردن آن مجوز ورود به دانشگاه را کسب می کنند.

یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای ورود به دبیرستان های آلمان مدرکی دال بر تسلط زبان آلمانی می باشد. اگر دانش آموزان مدرک مورد نظر زبان را نداشته باشند و همچنین زیر ۱۸ سال داشته باشند می توانند برای دوره های زبان در خاک کشور آلمان اقدام نمایند و پس از سپری کردن این دوره ها گواهینامه ای برای این دسته دانش آموزان صادر می شود که اجازه ورود به دبیرستان می باشد.

 • سن دانش آموزان برای ورود به دبیرستان:

دانش آموزان بین المللی از سن ۱۴ تا ۱۸ سال می توانند برای تحصیل در دبیرستان های آلمان اقدام کنند. لازم بذکر است دانش آموزانی که به همراه خانواده در کشور آلمان زندگی نمی کنند باید به مدارس شبانه روزی رفته و در آنجا مشغول به تحصیل شوند.

در مدارس شبانه روزی تمام امکانات رفاهی و اقامتی لازم برای همه دانش آموزان فراهم است و کیفیت تحصیلی بسیار مناسبی را ارائه می دهند. بسیاری از خانواده های ثروتمند آلمانی، فرزندان خود را به مدارس شبانه روزی فرستاده تا بهترین امکانات را در اختیار داشته باشند. زبان تدریس در مدارس شبانه روزی انگلیسی و یا آلمانی است که متناسب با دانش زبان حق انتخاب خواهید داشت.

 • هزینه های تحصیل در دبیرستان:

هزینه های مدارس شبانه روزی بین المللی بسیار زیاد بوده و در حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار یورو در سال در نظر گرفته می شود که این هزینه ها شامل تحصیل، مسکن، خوراک، بیمه، پوشاک و سایر هزینه های جاری زندگی است. دانش آموزان بین المللی که مقطع دبیرستان خود را در کشور آلمان سپری کرده اند، همانند سایر دانش آموزان آلمانی پس از پایان تحصیلات خود مستقیما وارد دانشگاه های برتر آلمان می شوند.

به صورت کلی تحصیل در آلمان قبل از دانشگاه ۱۲ سال به طول می انجامد و دانش آموزان پس از سپری کردن آن می توانند برای دانشگاه های آلمان اقدام نمایند. لازم به ذکر است برای تحصیل در رشته های پزشکی نمرات دبیرستان و معدل حائز اهمیت می باشد و باید نمرات مناسبی را در این دوره کسب کنید.

مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان به صورت معمول ۴ سال به طول می انجامد و اگر دانشجویان نمرات مناسبی را نداشته باشند باید دوره های کالج قبل دانشگاهی در این کشور اقدام نمایند. دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های سراسری بیشترین شانس ورود مستقیم به دانشگاه های کشور آلمان را دارا می باشند و به صورت معمول دوره پیش نیازی را نباید سپری کنند.

سیستم آموزشی کشور آلمان حساسیت بسیار بالایی به دانش زبان آلمانی نشان می دهد. این نکته بدین معناست که اکثر رشته های در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی ارائه می شود و دانشجویان مدرکی دال بر تسلط زبان آلمانی را برای اخذ پذیرش نیاز دارند.

لازم به ذکر است برای ورود به برخی از رشته ها همچون پزشکی، تربیت بدنی و برخی رشته های پیراپزشکی، دانشجویان موظف به شرکت در آزمون ورودی می باشند و در صورت قبولی می توانند دوره های خود را در دانشگاه سپری کنند. به صورت معمول دانشجویان و متقاضیان علاقه مند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی کشور آلمان تا سن ۲۲ یا ۲۳ سالگی از شانس مناسبی برخوردار می باشند.

این نکته بدین معناست که اگر در سن های بالاتر قصد تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی را دارید، مدارکی را باید ارائه دهید که فاصله تحصیلی شما را پوشش دهد. لازم به ذکر است شرایط ذکر شده در خصوص ویزا صادق می باشد و به صورت معمول محدودیتی برای سن در دانشگاه ها وجود ندارد.

مقطع کارشناسی ارشد در آلمان

آلمان با در اختیار داشتن معتبرترین دانشگاه های اروپا در زمینه های مختلف، سرآمد کشورهای اروپایی در بحث آموزش است، از همین رو بسیاری از دانشجویان و علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر همچون دکترا، کشور آلمان را برای اتمام دوره کارشناسی ارشد خود انتخاب می کنند. چرا که ایشان می توانند به صورت رایگان مدارک تحصیلی خود را از برترین دانشگاه های اروپا اخذ کرده و شانس خود را برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان به صورت معمول ۲ سال به طول می انجامد و دانشجویان علاقه مند به تحصیل با ارائه سوابق آموزشی که شامل مدرک لیسانس و پایان ۱۲ سال تحصیل می باشد، می توانند برای دوره های کارشناسی ارشد این کشور اقدام کنند.

از دیگر شرایط حائز اهمیت می توان به کیفیت آموزشی دانشجویان بین المللی اشاره کرد. این نکته بدین معناست که برای ورود به دانشگاه های آلمان نمره معدل و نوع دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد. دروس در دانشگاه های کشور آلمان به دو صورت آلمانی و انگلیسی ارائه می شود که متناسب با رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر مدرک خواسته شده دارای تفاوت است.

 • رشته های خاص:

ذکر این نکته حائز اهمیت می باشد که برای تحصیل در برخی از رشته های تحصیلی از جمله روانشناسی، تربیت بدنی و زیر شاخه های رشته هنر دانشجویان ملزم به قبولی در آزمون عملی و یا ورودی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان می باشند. نکته دیگر، به صورت معمول رشته های ذکر شده به زبان آلمانی ارائه می شود و دوره های انگلیسی از شانس کمتری برای پذیرش برخوردارند.

به دانشجویان بین المللی توصیه می شود که در صورت، انتخاب کشور آلمان به عنوان هدف اصلی خود، تمامی شرایط موجود از جمله زبان تحصیل و شرایط آزمون ورودی را مورد بررسی قرار دهند تا با برنامه ریزی منظم به خواسته های خود برسند. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد کشور آلمان مجوز کار در محدوده ۲۰ ساعت در هفته را دارا می باشند که بصورت میانگین بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت حقوق دریافت می کنند.

مقطع دکترا

کشور آلمان همانند سایر کشورهای پیشتاز در مبحث آموزش و تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا، توجه ویژه ای را دارد و جهت فراهم سازی شرایط مناسب برای این دسته از دانشجویان راه حل هایی در نظر گرفته است.

دانشجویان در ابتدای کار برای اخذ پذیرش در مقطع  دکترا نیازمند تائید از یک استاد می باشند تا در صورت امکان شرایط دانشگاه را لحاظ کرده و پذیرش خود را به اتمام برسانند. اقدام جهت اخذ بورسیه در این مقطع، مستلزم انتخاب و اخذ تاییدیه استاد راهنما (supervisor) می باشد که حیطه فعالیت وی با موضوع پرپوزال شما همخوانی داشته باشد.

این قدم مهمترین گام در راستای اخذ بورسیه در مقطع دکترا می باشد ولیکن نکته ای که بسیار از متقاضیان تحصیل در آلمان از آن غافلند، هدر دادن زمان بسیار زیادی جهت مکاتبه با دانشگاه هایی است که اصولا ظرفیت پذیرش و پرداخت کمک هزینه در رشته خاص برای ایشان را ندارند.

فلذا این نکته بسیار حائز اهمیت است که شما در ابتدا اطلاعات جامعی از دانشگاه و رشته های موجود در آنها که ظرفیت پذیرش درخواست بورسیه شما را دارند، بدست آورید. به صورت معمول جهت اخذ بورسیه تحصیل در آلمان در مقطع دکترا فرد متقاضی می بایست شرایط مناسبی را داشته باشد.

۱- معدل کل

برای اخذ پذیرش مقطع دکترا، معدل کل کارشناسی ارشد شخص به صورت معمول باید بالای ۱۷ باشد. این نکته حائز اهمیت می باشد که در صورت ضعف در این فاکتور، می توانند با به دست آوردن شرایط مناسب در دیگر عوامل، امکان دریافت بورس تحصیلی خود را افزایش دهند.

۲- تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب

مقاله ها و علی‌الخصوص مقاله های بین المللی که مهمترین آنها مقاله های ISI ,AAA می باشد و از جمله مهمترین عواملی هستند که در صورت برخورداری از آن می توانید شانس زیادی در راستای اخذ بورسیه تحصیل در آلمان را به خود اختصاص دهید.

۳- ارائه مدارکی دال بر تسلط زبان انگلیسی

ارائه مدارکی دال بر تسلط زبان انگلیسی که به صورت معمول در مقطع دکترا،حداقل نمره خاص شده در آزمون آیلتس، نمره ۶٫۵ می باشد.

۴- مدارک دال بر تسلط رشته

گواهی های مبنی بر تخصص شما در شاخه های رشته خود به طور مثال تسلط بر نرم افزارهای تخصصی رشته و یا گواهینامه های فنی و … و شرکت در سمینار و همایش و از این دست رویدادها معیاری مهم در راستای تشخیص صلاحیت افراد متقاضی بورسیه تحصیلی می باشند.

۵- مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های مذکور، باعث افزایش شانس اخذ پذیرش در مقطع دکترا می باشد.

بسیاری از رشته های تحصیلی در مقطع دکترا در کشور آلمان به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان بین المللی می توانند با کسب نمره مناسب در آزمون آیلتس برای پذیرش اقدام نمایند. متقاضیانی که قصد تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی را دارند، می توانند با شرکت در دوره های کوتاه مدت موسسه زبان آریاناپارس در مدت زمان محدود به نتیجه دلخواهشان برسند.

حق کار و هزینه های تحصیل در آلمان

لازم به ذکر است کسانی که قصد دارند پس از اتمام دوره تحصیل در آلمان مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان آلمانی مسلط بوده و دوره تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را پیدا کنند و در نتیجه بعد از کسب شغل ویزای تحصیلی آلمان خود را به ویزای کاری آلمان تبدیل کنند. ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در آلمان را داشته باشد، قبل از ورود به این کشور و برای دقت مصاحبه باید برنامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی و تحصیل در آلمان است.

 • حق کار

دانشجویان در مقاطع تحصیلی کشور آلمان، مجوز کار در محدوده ای بین ۱۰ تا ۳۰۰ ساعت را به صورت هفتگی دارا می باشند که دانشجویان برای کسب درآمد می توانند از آن بهره مند شوند. به صورت میانگین حقوق در نظر گرفته شده برای دانشجویان به ازای هر ساعت بین ۸ تا ۱۰ یورو است که با این درآمد بخشی از هزینه های خود را می توانند پوشش دهند. مسلما کار دانشجویی به عوامل و فاکتورهای بسیاری بستگی دارد که دانش زبان آلمانی و روابط اجتماعی مناسب از مهمترین آنها می باشند.

 • هزینه های تحصیل

مفهوم رایگان بودن تحصیل در آلمان به معنای پرداخت هیچ هزینه ای نمی باشد و دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت هزینه های بیمه و مالیات خود هستند. در کشور آلمان در کنار دانشگاه های دولتی، دسته دیگری از دانشگاهها وجود دارند که از همه دانشجویان بابت تحصیل هزینه ای را دریافت می کنند. این نکته بدین معناست که دانشجویان در صورت قصد تحصیل در این دسته دانشگاهها، هزینه ای را برای بهره مندی از خدمات دانشگاه پرداخت می کنند.

 • هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در کشور آلمان به عوامل و فاکتورهای بسیاری از جمله سبک زندگی و شهر انتخابی بستگی دارد ولی به صورت معمول دانشجویان بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه به ازای زندگی خود پرداخت می کنند. هزینه های دانشجو در زمان تحصیل در آلمان شامل مسکن، هزینه های رفت و آمد، خوراک و هزینه های جاری زندگی می باشد.

تحصیل در آلمان

پیدا کردن محل مناسب برای زندگی در برخی از شهرهای آلمان دشوار می باشد، بنابراین منطقی به نظر می رسد که برای پیدا کردن محل مناسب زندگی از پیش، اقدام نمایید. عموما اجاره مسکن بخش عمده ای از هزینه های زندگی در این کشور را برای افرادی که از طریق مهاجرت تحصیلی به آلمان اقدام می نمایند را شامل می شود.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی آلمان

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان می توانند به صورت مستقیم اقدام نمایند. با این حال برخی از دانشگاه های آلمان از سرویس Uni Assist برای مدیریت برنامه های کاربردی بین المللی خود استفاده می کنند. دانشجویان بین المللی با ارائه مدارک زیر می توانند برای دریافت پذیرش اقدام نمایند.

 • پاسپورت
 • مدارک دانشگاهی
 • ریز نمرات تحصیلی
 • اثبات مهارت زبان
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • رزومه یا CV

مهلت های درخواست پذیرش بین موسسات متفاوت است و هر یک به طور مستقل برنامه ای را برای زمان پذیرش اعلام می کنند. به عنوان یک قاعده کلی، در صورت انتخاب دوره ای که در تابستان شروع می شود، درخواست خود را در اواسط ماه ژانویه ارائه دهید. برای دوره هایی که از زمستان شروع می شود، بازه زمانی مناسب اواسط ماه جولای است.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با بکارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

4.4/5 ( 20 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

1,764 پاسخ به “تحصیل در آلمان”

 1. سارا گفت:

  سلام در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی و بدون مدرک امکان پذیر می باشد؟ چه کشورهایی در رشته مهندسی به زبان انگلیسی میشه تحصیل کرد؟

 2. فرانک گفت:

  چطوری میشه برای مقطع دکتری پذیرش گرفت؟

 3. الهام گفت:

  دختر من ۱۳ سالش هست و میخوام بفرستمش توی آلمان ادامه تحصیلشو انجام بده
  چه مدارکی نیاز داره و چه کاری باید انجام بدیم براش؟

 4. farhad گفت:

  سلام
  برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آلمان نیاز به توصیه نامه از استاد هست؟

 5. شبیر گفت:

  برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آیا می توان همراه داشت ؟

 6. ali گفت:

  میشه دانشگاهی رو بگید که در رشته پزشکی به زبان انگلیسی بشه تحصیل کرد؟

 7. mahtab گفت:

  سلام میخواستم بدونم کشور آلمان بعد از پایان دوره تحصیل به دانشجوها چه مدت زمانی اجازه حضور تو کشور آلمان رو میده؟؟؟؟

 8. تینا گفت:

  سلام، من برای تحصیل در رشته پزشکی در آلمان میخوام اقدام کنم. چه شرایطی رو برای پزشکی آلمان باید داشته باشیم؟

 9. nayereh گفت:

  سلام
  چه مدرک زبانی برای تحصیل در داشگاه فنی برلین در رشته ی مامایی احتیاج دارم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته ی مامایی در کشور آلمان شما نیازمند داشتن مدرک زبان آلمانی حداقل b2 می باشید.

 10. ساناز گفت:

  سلام وقت بخیر اگر من برای پسرم که ۱۰ سالش هست بخوام برای دبیرستان آلمان اقدام کنم، خودم هم میتونم همراهش برم؟

 11. mohsen گفت:

  سلام من ۳۰ سالمه ارشد رشته حقوق رو دارم و معدلم ۱۵ هستم می خواستم مهاجرت تحصیلی داشته باشم به آلمان
  آیا امکان تحصیل در مقطع ارشد در رشته ti هست ؟
  همراه ام اجازه کار در کشور آلمان رو داره ؟

 12. mehran گفت:

  سلام
  من الان سال دوم رشته ی مهندسی برق قدرت از دانشگاه دولتی هستم
  میخواستم بدونم احتمال پذیرش من تو آلمان برای تحصیل تو مقطع ارشد چطوریه؟ زبان آلمانیم دارم یاد میگیرم
  امکان ورود همراه با خودم داخل کشور آلمان هست یا که خیر؟
  ممنون از سایت خوبتون

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در آلمان شما باید مدرک b2 آلمانی را داشته باشید. امکان ورود همراه را دارید اما نه به طور همزمان و همراه شما با فاصله ۶ماه تا یکسال می تواند وارد کشور شود.

 13. zahra sadat گفت:

  سلام.میخواستم بدونم آیا میشه با مدرک دیپلم و قبولی در کنکور سراسری ایران با رتبه ی برتر در رشته داروسازی برای دانشگاه های رایگان آلمان اقدام به دریافت پذیرش تحصیلی کرد؟
  ۱۹ سالمه معدل دیپلم ۱۸/۹۰ هست

 14. elahe گفت:

  سلام پسر من ۱۲ سالشه به زبان آلمانی هم تسلط داره تا حدودی آیا امکان دریافت ویزای تحصیلی برای پسرم هست؟
  من و پدرش هم می تونیم به عنوان همراه با پسرم بریم ؟
  هزینه های تحصیل پسرم چقدر هست سالانه تو کشور آلمان؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در آلمان شانس ویزا به نسبت کشورهای انگلیسی زبان کمتر هستش. اگر به زبان آلمانی تحصیل کنند به صورت رایگان هستش و همچنین اجازه ورود همراه را ندارند.

 15. نوید گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم آخر پزشکی از دانشگاه آزاد هستم البته با کنکور سراسری قبول شدم ومعدلم ۱۶/۵ ومدرک b2 آلمانی دارم و تمکن مالی هم دارم و یکی از بستگان درجه ی یک هم آلمان هست وبرای تخصص برا آلمان میخواستم اقدام کنم میخواستم بدونم معدلم یا دانشگاه آزاد بودنم موردی داره و این که برا وقت سفارت میشه از الان وقت گرفت؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل تخصص پزشکی در کشور آلمان باید تمامی مدارک شما ریجیستر شود و چنانچه مورد تایید بود شما می توانید برای این پروسه اقدام نمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اقامت پزشکان در آلمان لطفا به صفحه مورد نظر مراجعه نمایید.

 16. مجتبی گفت:

  سلام
  من کارشناسی ارشد معماری دارم از دانشگاه ازاد، و اسم دانشگاه من هم در لیست سایت anabin نیستش یه جا دوستان گفتن که چون دانشگاه ازاد هستین برای رشته مهندسی مشکلی نیست ولی برای رشته پزشکی حتما باید دانشگاه سراسری باشه
  من گیج شدم واقعا که میتونم واسه المان اقدام کنم یا خییر!

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های آلمان اگر اسم دانشگاه یا رشته یا مقطع تحصیلی شما در لیست آنابین نباشد باید مدارکتون رو برای ارزیابی به ZAB ارسال نمایید.
   برای پذیرش گرفتن در رشته های مهندسی نیازی به قبولی در دانشگاه سراسری نیست.

 17. پرنیا گفت:

  سلام خسته نباشد برای پذیرش در دانشگاه های المان در رشته های مهندسی و ریاضی نیازی به دادن کنکور ایران هست یا خیر و ایا این تاثیری بر پذیرش اون ها هم داره ؟!و معدل های چه پایه ای مد نظرشون هست؟!و ایا دروس خاصی هم نمراتش مهمه یا خیر؟!

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته ی مهندسی در آلمان نیازی به قبولی کنکور سراسری نمی باشد. داشتن مدرک زبان آلمانی الزامی است.معدل شما هر چقدر بالاتر باشد شانس پذیرش شما بیشتر می شود.دروس تخصصی شما مهم می باشد .

 18. peyman گفت:

  با سلام
  بنده فارق التحصیل کارشناسی رشته مهندسی نفت از دانشگاه ازاد هستم و دارای کارت پایان خدمت و سنم هم 24سال هست
  سوالم اینه که ایا در کشور المان با توجه به رشته تحصیلی ک دارم امکان اخذ ویزای تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و یا اخذ ویزای کار در کشور المان رو دارم یا ن .ممنون میشم راهنماییم کنید

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام نمایید و بعد از پیدا کردن کار در آن کشور بتوانید ویزای خود را تبدیل به ویزای کار کرده و در آن کشور بمانید.

 19. وحید گفت:

  سلام من دارنده کارشناسی ارشد هوافضا در سال ۹۰ هستم. میخوام ببینم من با دانستن زبان آلمانی در سطح خوب می تونم برای تحصیل پرستاری در آلمان پذیرش بگیرم. سنم ۳۵ سال مرد متاهل دارای دو فرزند. و در صورت پذیرش همسر من میتونه با من بیاد؟ و حق کار کردن توی آلمان داره؟ ممنون

  • آریاناپارس گفت:

   سلام خیر برای پرستاری نمیتونید اقدام کنید و برای ویزای تحصیلی به شما اجازه ورود همزمان همراه رو نمیدن .

 20. schajan گفت:

  سلام با تشکر از مطالب خوبتون
  بنده 30 سال سن دارم دارای مدرک لیسانس عمران سازه از دانشگاه ازاد با معدل 13 و فوق لیسانس عمران با معدل 16 و همچنین دارای مقاله در ژورنال های داخلی و همچنین دارای Testdaf , و ایلتس 7 و قبولی در کنکور سراسری زبان آلمانی هستم با توجه به این شرایط که بنده دارم آیا اصلا شانسی دارم و اگه دارم پیشنهاد شما چیست؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام اگر مدرک b2 آلمانی رو داشته باشید و مقاله isi هم داشته باشید میتونید برای دکترا اقدام کنید.با این نمره آیلتس برای ایتالیا هم میتونید اقدام کنید و از بورسیه استانیش استفاده کنید.

 21. احسان براتی گفت:

  سلام.من لیسانس مهندسی برق از دانشگاه آزاد دارم.قصد دوباره خواندن لیسانس رو در کشور المان در رشته خودم دارم.ممنون میشم راهنماییم کنید

  • arianapars گفت:

   سلام متاسفانه در حال حاضر زمان سفارت یک سال و نیم تا 2 سال هستش.اگر مدرک b2آلمانی داشته باشید میتونید اقدام کنید.

 22. armanmonazaf گفت:

  با سلام.ببخشید من ترم 3 تربیت بدنی دانشگاه آزاد هستم و ورزش حرفه ای انجام میدم ورزشمم کشتی هست میخواستم ببینم بعد از فوق دیپلم و لیسانس برای فوق لیسانس میتونم برای ادامه ی تحصیل به آلمان مهاجرت کنم؟برای هزینه زندگی پشتوانه ی مالی بدی ندارم میخواستم بدونم امکان پذیره اگه بتونم اونجا کار هم کنم؟
  با تشکر.

  • arianapars گفت:

   سلام اگر مدرک b2 آلمانی داشته باشبن تحصیلتون رایگان میشه و در هفته هم 20 ساعت حق کار قانونی دارید.بودجه سال اول زندگیتون هم باید تو حسابتون باشه.

 23. اسماعیل گفت:

  با سلام. برای دوره پسادکتری در آلمان آیا نیاز به داشتن مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی می باشد؟

 24. فاطمه عمرانی گفت:

  سلام.دانشجوی ترم 3مدیریت هستم و مهر امسال شروع به یادگیری زبان آلمان کردم. این امکان هست که بتوانم برای کارشناسی علوم سیاسی در آلمان ویزای تحصیلی بگیرم یا نه فقط کارشناسی ارشد میتوانم؟ بیشتر منظورم اینه که حداقل و حداکثر چقدر طول میکشه به طور میانگین که از صفرتاصد کارهای ویزاو ادامه تحصیل به پایان برسه؟ قبل از اتمام دوره مدیریت تا3سال آینده میتونم برای کارشناسی اقدام کنم یا خیر؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام در حال حاضر وقت سفارت آلمان یک سال و نیم تا 2 سال طول میکشه مدرک b2 آلمانی رو هم باید داشته باشید.برای کارشناسی هم میتونید ولی یکسری پیش نیاز هارو باید بگذرونید.

 25. Mojgan گفت:

  با سلام
  بنده دانش آموز سال دوازدهم هستم و امسال کنکور میدم،طبق نظرات و پاسخ های شما اینطور برداشت کردم،که برای پزشکی آلمان نیازه به قبولی پزشکی در کنکور ایران است،آیا این شرط برای وروده به کالج نیز برقرار است؟یا نه برای ورود مستقیم به دانشگاه در رشته پزشکی نیاز به قبولی پزشکی در ایران است!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما با گذراندن آزمون های ورودی دانشگاه ها در خود کشور آلمان می توانید پذیرش در رشته ی پزشکی از آلمان رو دریافت نمایید و بعد وارد کالج شوید.

 26. سينايي گفت:

  سلام ببخشيد من با معدل ديپلم ١٩/٥٤ و قبولي در رشته ي مامايي دانشگاه تهران مي تونم تحصيل رايگان پزشكي آلمان رو بگيرم براي زبان هم اقدام كردم ممنون ميشم جواب بديد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای تحصیل در رشته ی پزشکی شما باید آزمون های ورودی دانشگاه مورد نظر را بتوانید بگذرانید. البته حتما باید b2زبان آلمانی را داشته باشید.

 27. عرفان گفت:

  سلام
  اسم دانشگاه من در سایت انابین نیست برای پذیرش باید چیکار کنم؟

 28. عرفان گفت:

  سلام
  من مدرک کارشناسیم رو از دانشگاه ازاد گرفتم و دانشگاهی که در اون تحصیل کردم در سایت انابین نیست. راه کار برای این مشکل چی هست؟

  نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی برای پذیرش فوق لیسانس و دکترا اهمیت داره؟

  اگه کارشناسی ارشدم رو توی ایران بگیرم در دانشگاه خوب بهتره یا میشه برای فوق لیسانس پذیرش گرفت(معدل کارشناسیم بالا هست ) برای کشور المان

 29. Pouria گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  میخواستم بدونم رشته مهندسی کامپیوتر (گرایش شبکه) و ICT (فناوری اطلاعات و ارتباطات) برای ادامه تحصیل و بعد از اون کار در آلمان و کشورهای نوردیک مناسب هست ؟
  خیلی ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بی شک شرایط مناسبی را برای شما ایجاد مینماید . مدرک آیلتس بی شک مورد نیاز هست و تمکن مالی یکساله زندگی

 30. نسیم گفت:

  سلام من سال دوم رشته شیمی دانشگاه دولتی هستم اگه مدرک زبان مورد نظر رو داشته باشم چند درصد امکانش هست اپلای و تحصیل رایگان بگیرم؟حتی اگه اپلای بگیرم باز هم باید تو حسابم برای یک سال پول باشه؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما باید مدرک B2 زبان المانی رو داشته باشین تا بتونید پذیرش بگیرید و تحصیلتون رایگان هستش.بودجه سال اول هم باید تو حساب داشته باشین.

 31. ati گفت:

  سلام
  من ۲۶ سالم هست و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر دارم
  میخواستم بدونم امکان پذیرش در رشته طراحی لباس یا تصویرسازی مد در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد وجود دارد؟؟؟
  از لحاظ تمکن مالی مشکلی ندارم ومعدل کارشناسی ۱۳.۸۹ و زبان انگلیسی متوسط دارم اما در حال گذروندن زبان المانی هستم و a۱رو تمام کردم و ادامه میدم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام . امکان گرفتن پذیرش برای مقطع کارشناسی می باشد ولی به دلیل شرایط سنی شما شانس این نوع ویزا برای شما کمتر می شود. و به شما اجازه داده نمی شود که در مقطع ارشد رشته ی خود را به طور کامل تغییر دهید.

 32. SanAZ گفت:

  با سلام
  من دانشجوی دکتری با معدل 19/5 رشته آبزیان هستم.
  برای فرصت مطالعاتی در کشور آلمان آیا شانسی دارم یا خیر؟(تمامی مقالاتم در ژورنال های داخلی به چاپ رسیده و در حال حاضر ISI ندارم)
  ضمنا هزینه های زندگی در المان چقدر است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای فرصت مطالعاتی در آلمان و همه کشورها حتما نیاز به سوپر وایزر دارید که سوپر وایزر بر اساس مقالات بین المللی به دانشجو این فرصت را میدهند. هزینه یک سال زندگی در آلمان حدود 9 هزار یورو میباشد

 33. neda گفت:

  سلام دارای معدل لیسانس بالای 19 مدیریت بازرگانی ازاد تهران هستم و در حال گذروندن کلاس زبان انگلیسی میباشم قصد دارم برای فوق رشته mba رو انتخاب کنم ایا در المان و اتریش امکان پذیر هست بعد هزینه ها به چه صورت است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما برای گرفتن ویزای تحصیلی و پذیرش در دانشگاه باید مدرک b2 زبان المانی رو داشته باشین در اتریش هم اگر قبولی در دانشگاه سراسری داشته باشین میتونید اقدام کنید اگر نه که برای لیسانس مجدد باید اقدام کنید.

 34. محمد sh گفت:

  سلام خسته نباشید من دانش آموز سال یازدهم رشته ریاضی هستم مدرکb2 رو هم تا پایان دیپلم میگیرم چند سوال داشتم اول اینکه برای تحصیل توی رشته شیمی و نیازی به قبولی کنکور هست واین که تمکن مالی و هزینه زندگی به صورت ماهانه و هزینه خوابگاه چقدر هست با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در آلمان در رشته شیمی نیاز به قبولی در کنکور ندارید و به صرف مدرک زبان و معدل بالا و تمکن حدود 9 هزار یورو در سال کفایت میکند

 35. محمد گفت:

  ببخشید الزام قبولی در کنکور سراسری شامل رشته های پیراپزشکی هم میشه یا فقط مخصوص پزشکی و داروسازیه؟

 36. شاهین گفت:

  سلام … با معدل 14.9 مهندسی برق از دانشگاه دولتی روزانه آیا میشه برای ارشد mba اقدام کرد ؟ (منظورم اینه که تفاوت داره از نظر هزینه با ارشد برق) واینکه چقد شانس دارم که پذیرفته شم…. چون با این چیزایی که شما میگید راجع به هزینه تحصیل رایگان ، پس خیلی نامزد برای این کشور وجود داره. هم چنین میخوام بدونم که اگر ارشد mba در ایران بگیرم آیا برای ارشد برق در المان سفارت مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شرایط پذیرش هرکدام از کشورها و حتی دانشگاه ها متفاوت می باشد . ولی چنانچه شما ارشد MBA رو از ایران بگیرید مشکلی برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد برق در کشور مقصدتان نمی باشد البته نیاز به توجیه دارند ولی در کل مشکلی نمی باشد.

 37. کیمیا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی پزشکی در مقطع عمومی هستم و برای تخصص تصمیم دارم که به خارج از کشور مهاجرت کنم
  البته بیشتر بورسیه شدن و رایگان شدن هزینه تحصیل و بهره‌برداری از تسهیلات اونجا برام مهمه.
  رزومه پژوهشی خوبی دارم و اینکه برای زبان مشکلی ندارم و در آخرهای دوره قصد دارم تافل یا ایلتس بگیرم.
  میخواستم بدونم میتونم برای کشور آمریکا (یا یکی از ده دانشگاه برتر) اقدام کنم؟
  و اینکه آیا باید از الان چیزی آماده کنم تا اونموقع (تقریبا 4 -5سال دیگه) به دردم بخوره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای گرفتن بورسیه رزومه ی تحصیلی شما مهم می باشد . هرچقدر رزومه ی شما قوی تر باشد شانس گرفتن بورسیه بیشتر می شود.مدرک زبان جزو لزومات می باشد. برای اینکه بتوانید برای تخصص یزای آمریکا اقدام نمایید نیازمند گذراندن آزمون usmle می باشید

 38. محمد گفت:

  با عرض سلام.در سن 28سالگی و با دارا بودن c1و قبولی در کنکور سراسری (نه پزشکی)امکان تحصیل رایگان پزشکی وجود دارد؟
  اگر با ویزای کار بروم و آنجا اقدام بع اپلای در دانشکده پزشکی کنک چطور؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل پزشکی در آلمان چند نکته مهم هست
   اول: سن تا 23 سال نهایتا
   دوم: تسلط به زبان آلمانی به همراه مدرک b2
   سوم: قبولی در کنکور سراسری ایران در رشته پزشکی

 39. تارا گفت:

  سلام اگر من بخوام حین تحصیل به آلمان برم شرایطش چطوره؟در رشته طراحی صنعتی

 40. کیمیا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من در قسمت تحصیل در آمریکا یک کامنت گذاشتم و شما سایت اینجا رو برای من گذاشتید، میخواستم بپرسم که اصلا نمیشه برای تخصص به کشور آمریکا یا یکی از ده دانشگاه برتر رفت؟
  اصلا مدرک پزشکی عمومی در آمریکا یا ده دانشگاه معتبر نیس و فقط آلمان مدرک عمومی ایران قبول داره؟
  جز زبان آلمانی و هزینه یک سال زندگی در آلمان، به چیز دیگه‌ای احتیاج است؟
  و ببخشید یه سوال دیگه؛ جز کشور آلمان، چه کشورهایی برای تخصص هم در سطح عالی هستند و مدرک ایران قبول دارند؟

 41. مسعود واحد گفت:

  با سلام خدمت شما
  من دانشجوی MBA در تهران و دارای مدرک کارشناسی در رشته مکانیک هستم. دارای مدرک آیلتس و به زبان آلمانی هم آشنا هستم. همچنین بنده متاهل هستم.
  میخواستم بدونم آیا شانس و شرایطی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در اروپا مخصوصا آلمان دارم که همسرم هم همراه من مهاجرت کنن. همسرم هم دانشجوی مقطع کارشناسی رشته صنایع هستن.
  این نکته رو هم ذکر کنم که پشتوانه خیلی قوی از نظر مالی نداریم و در کشور مقصد نیاز به بورس یا کار داریم.
  ممنون میشم اگه من رو راهنمایی بفرمایید.

 42. شهروز گفت:

  با عرض سلام .من 26سالمه و ارشد عمران میخونم و اینکه تا 2ماه دیگه دفاع میکنم معدلم 16.5هست.اگر بخوام باز ارشد رو المان بخونم یه رشته دیگه ایا میشه؟ و اینکه الان سفارت 30ماه دیگه وقت میده داستان به چه شکله؟ممنونم راهنمایی کنین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام بله امکان اینکه برای ارشد مجدد اقدام کنید می باشد. یک مقدار زمان سفارت طولانی مدت شده است.

 43. محمد sh گفت:

  سلام خسته نباشید امسال سال یازدهم رشته ریاضی هستم و سال بعد کنکور دارم برای مدرک زبان هم شروع کردم و تا تا ۱۸ سالگی b1 رو میگیرم فقط چن سوال اول اینکه باید برای رشته شیمی باید کنکور سراسری قبول بشم یا لازم نیس واگه کنکور لازم نیس معدل چقدر تاثیر داره بروی دانشگاهی که میخوای پذیرش بگیری و سوم اینکه تمکن مالی حدود چن یورو هست با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   رشته شیمی در آلمان نیاز به قبولی در کنکور سراسری ایران ندارد و سعی شد معدل بالای 16 نگه داشته بشه . تمکن مالی نیز چیزی حدود 9 هزار یورو در سال میباشد که میبایست برای سال اول حتما تامین شود

 44. فرجی گفت:

  سلام خسته نباشد فروان برای پاسخ گوییتون
  من دانشجو ترم ۲پرستاری دانشگاه ازاد هستم چندتا سوال داشتم
  ۱)میخواستم برای ارشد به المان برم و اینکه لیسانسو بگیرم و طرحم تمووم شه ۳۲سالم میشه ایا امکانش هست برای پذیرش گرفتن؟
  ۲)بعد شما درباره کار هفته ای ۲۰ساعت گفتید ایا امکانش هست بخاطر نیاز پرستار تو هر کشور بیشتر از این ساعتی که گفتید کار کنم؟
  ۳)اقامت کاری بهتره یا تحصیلی؟
  ۴)من متاهلم به هیچ وجه نمیشه پن و همسرم همزمان بریم؟
  ۵)من لیسانس مهندسی مکانیک هم دارم ایا تاثیری داره؟
  ممنون از پاسخ دهی شما

  • آریاناپارس گفت:

   سلام تا سن 34 سال میتونید برای ارشد اقدام کنید مدرک B2 آلمانی رو هم باید داشته باشید و اجازه ورود همزمان همراه رو هم ندارید.از طریق ویزای تحصیلی باید اقدام کنید کاری سخته.در حال حاضر هم وقت سفارت یک سال و نیم تا 2 سال هستش.

 45. شادی گفت:

  سلام .من یازدهم هستم و سال بعد کنکور دارم و رشتم تجربی هستو معدلم هم بالای 19.وضع مالی خیلی بدی دارم و تنها هدف تحصیلیم هم دندانپزشکی هس برای ادامه تحصیل در ترکیه هزینه زیادی لازمه؟کنکورش از ایران سخت تره ؟ باید چیکار کنم شما چ پیشنهادی دارید؟تشکر میکنم جواب بدید ممنون

  • آریاناپارس گفت:

   سلام شما میتونید برای ایتالیا اقدام کنید و از بورسیه استانیش استفاده کنید و تحصیلتون رایگان هستش.مدرک 6.5 آیلتس رو هم باید داشته باشید.

 46. علي گفت:

  سلام خسته نباشيد.هزينه تمكن مالي براي براي آلمان در مقطع كارشناسي ارشد به يورو جقدره؟

 47. غزال علایی گفت:

  سلام من دانشجوی فوق لیسانس هستم در حال نوشتن پایان نامم هستم . معدلم 14.4 میباشد. من هم اکنون پروپوزال خود را دادم و حداقل 7 ماه زمان میبرد تا پایان نامه ی خودم را دفاع کنم . تمایل دارم آلمان مهاجرت کنم اما با لحاظ فعلی که سفارت 30 ماهه وقت می دهد کمی دچار شک شدم و تحقیق روی کشور فرانسه می کنم .
  با توجه به این که رشته ی من مهندسی عمران(سازه های هیدرولیکی) میباشد و اولویتم در ابتدا رایگان بودن تحصیل هستش شما چه کاری رو پیشنهاد می کنید؟
  نکته اول : در حال حاضر نه زبان آلمانی بلدم نه فرانسوی باید کلاس ها رو برم .
  نکته دوم: میخوام به همراه نامزدم مهاجرت کنم . البته ایشون دانشجوی دکترای دانشگاه تهران هستن .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام اگه قصد اخد اقامت دائم در کشور آلمان دارید بعد از ادامه تحصیل برای کار و اقامت کشور آلمان رو به شما پیشنهاد میکنم و برای آموزش زبان آلمانی موسسه گوته که مورد تایید سفارت آلمان هست پیشنهاد میکنم با توجه به معدل شما انتخاب دانشگاهها محدود تر هستند اگر شما با همسرتون قصد مهاجرت دارید همزمان نمی توانید وارد کشور مقصد بشوید باید یک ترم از تحصیل شما گذشته باشد هم فرانسه و هم آلمان شرایط همین طور هست

 48. کمیل گفت:

  سلام.وقتتون بخیر باشه.
  من فارغ التحصیل مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت در مقطع کارشناسی و دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دانشگاه خوارزمی تهران با معتدل ۱۷.۵۱ هستم. ۲تا مقاله isi هم دارم.آیلتس هم فروردین گرفتم با نمره ۷.
  امیدی هست که بتونم فاند کامل بگیرم تو آلمان واسه دکتری؟؟ و این که با این شرایطم فک میکنید تو چه کشورایی شانس فاند کامل داشته باشم برای دکتری؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با شرایطی که گفتید بی شک شانس فاند شما بالاست . فقط باید سوپروایزر مقالات شما را تایید نماید تا بتوانید بر اساس آن میزان بورسیه خود را تعیین نموده و از آن استفاده نمایید

 49. سایه گفت:

  سلام وقت بخیر
  21سالمه در رشته ی میکروبیولوژی کارشناسی دانشگاه آزاد تحصیل میکنم
  میخواستم بدونم بعد اینکه درسم تموم شد اقدام کنم یا فرقی نمیکنه
  و اینکه هزینه تحصیل این رشته در آلمان کمتر هست یا انگلیس؟؟؟؟
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رو دارید زبان انگلیسی آیلتس 6 تا 6/5 و زبان آلمانی در حد a1آلمانی باشد هزینه تحصیل در آلمان کمتر است نسبت به انگلیس.برای ادامه تحصیل در آلمان باید مدرک کارشناسی باشد ولی وقت سفارت از الان میشه گرفت برای اینکه 2 سال طول میکشه

 50. الی گفت:

  با سلام من دانشجوی دندانپزشکی هستم . و سال دیگه فارغ التحصیل میشم .قصد داشتم برای تخصص به خارج از کشور برم. میخواستم بدونم دانشگاه های آلمان هم امتحانات ورودی سنگینی برای رجیستر کردن مدرک عمومی دارند یا در کل موانع من برای شروع دوره تخصصی در آلمان چه چیزهایی هستش ؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام شما باید آزمونی بدید براساس سیلابس درسی کشور مقصد و مدرک b2آلمانی رو هم باید داشته باشید.

 51. دانیال گفت:

  باسلام.
  بنده 38 سال سن دارم.لیسانس مهندسی ساختمان از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 18 و ترم آخر ارشد حمل ونقل از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل15.متاهل.دارای یک فرزند 2 ساله.
  دو تا سئوال داشتم از خدمت شما.
  1-آیا می توانم پس از اخذ ارشد در ایران،مجددا برای فوق لیسانس همین رشته در آلمان اقدام نمایم؟
  2-با توجه به اینکه اینجانب ادامه تحصیل را دیر شروع کرده ام وفقط 1/5 سال سابقه در رشته خودم دارم،برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و پس از آن برای پیدا کردن کار ، مشکل خاصی خواهم داشت یا با سابقه کم نیز می توانم کار پیدا کنم؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام برای فوق مجدد میتونید اقدام کنید فقط اینکه اجازه ورود همزمان همراه رو ندارید و مدرک B2 آلمانی رو هم باید داشته باشید.و در حال حاضر وقت سفارت یک سال و نیم تا 2 سال هستش.

 52. حسامHSE گفت:

  سلام و خسته نباشید
  بنده و همسرم هردو لیسانس مهندسی بهداشت حرفه ای هستیم از زیر شاخه های HSE.خواستم ببینم امکان اقامت تحصیلی برای هردو ما وجود دارد و یا اینکه یک نفر به صورت تحصیلی و دیگری با ویزای کاغر اقدام نماییم؟
  همچنین چقدر این امکان وجود دارد که بتوانیم درحین تحصیل کار کنیم و اینکه توانایی زبان آلمانی جهت اخذ اقامت دائم نسبت به زبان انگلیسی بهتر است یا خیر؟؟؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام در حال حاضر وقت سفارت آلمان یک سال و نیم تا 2 سال هستش.اجازه ورود همزمان همراه رو ندارید مگر هردو جداگانه اقدام کنید مدرک b2 آلمانی رو هم باید داشته باشید.20 ساعت در هفته هم در مقطع ارشد حق کار قانونی دارید.

 53. mk گفت:

  سلام با توجه به صف طولانی سفارت آلمان هنوز هم توصیه به اپلای برای آلمان میکنید یا خیر؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر هدف دارید و هدفتان آلمان باشد باز هم توصیه میکنیم . برای آینده خود خودتان باید تصمیم بگیرید

 54. ayda گفت:

  سلام خسته نباشید.
  برای شروع پروسه اخذ ویزای تحصیلی(ارشد و کارشناسی.. دو نفریم) باید به کجا بریم و چطور شروع کنیم؟کی شروع کنیم؟ اداره ای، سایتی یا هرچی؟؟
  و اینکه ارتباط و درخواست تحصیل رو چه کسی و کی از دانشگاه های آلمان درخواست میکنه؟
  مدرک زبان آلمانی و انگلیسی و تمکن مالی هم اوکیه.
  اگر ممکنه یه خرده در مورد شرط بیمه سلامت هم توضیحی بدین..ممنون.

 55. امیرحسین گفت:

  سلام خسته نباشید من 17 سالمه وهنرستان درس میخونم و سال دیگه مدرک دیپلم میگیرم ورشته تحصیلی من برق هست (الکتروتکنیک) میخواستم برای اینکه بخوام رشته برق تویی دانشگاه المان برای لیسانس بخونم باید چکاری انجام بدم وچه مدارکی نیاز دارم که نشون بدم ؟؟
  باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل لیسانس در آلمان در رشته دلخواهتون باید مدرک b1 یا b2 زبان آلمانی را داشته و بر اساس معدل و ریز نمراتتون برای دانشگاه های مختلف اقدام به اپلای کنیم . تمکن مالی مشخص از طرف سفارت نیز برای ارائه الزامیست

 56. امین گفت:

  با سلام. بنده فوق دیپلم مدیریت از دانشگاه علمی کاربردی هستم. مدرک b1 زبان آلمانی دارم و 32 سالمه. میخواستم بپرسم با توجه به اینکه دیپلم فنی دارم و پیش دانشگاهی نخوندم میتونم در مقطع لیسانس در آلمان تحصیل کنم ؟ و اینکه برای اثبات تمکن مالی برای یک سال زندگی در آلمان باید پول نقد در حساب قرار بدیم یا سند خونه به عنوان پشتوانه برای سفارت کفایت میکنه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

 57. rose گفت:

  سلام دانش اموز سال یازدهم هستم و سال دیگه کنکور دارم میخوام سال دیگه برای کالج اپلای کنم و از چند نفر که مشاوره گرفتم طبق یونی اسیست به من گفتن که دانش اموزانی که بعد سال 2011 دیپلم گرفتن نیاز به دادن کنکور ندارن نظر شما چیه؟ به نظرتون من باید کنکور بدم یا نه

  • آریانا پارس گفت:

   بستگی به مقطعی دارد که میخواهید در ان اقدام نمایید اگر رشتته زشکی باشد باید در کنکور سراسری شرکت کنیدو پس از قبولی در ان میتوانید مستقیم وارد دوره پزشکی شوید یا اینکه با ویزایی که این کشور به دانشجویان میدهد در این کشور ازمون m corse را بگذرانید /
   اگر مد نظر رشته مهندسی باشد نه با توجه به تمکن مالی و ارائه مدرک زبان المانی در این مقطع اقدام نمایید .
   برای اطلاعات بیشتر باموسسه نیز تماس بگیرید یا به لینک زیر مراجعه نمایید/

 58. علي گفت:

  سلام٢٣سالمه،ليسانس حقوق از دانشگاه ازاد دارم و معدلم ١٣.٥ ،ب نظر شما ميتونم براي ارشد در المان ادامه تحصيل بدم؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام دوست عزیز / برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور المان نیازمند داشتن مدرک زبان لمانی یا انگلیسی هستید (آلمانی:B1,B2),(انگلیسی:5/ILETS 6) و داشتن تمکن مالی برای 1 سال زندگی+تحصیل که حدود 8000تا10000 یورو را باید مدنظر داشته باشید .

 59. آرزو گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده ۲۵ سال هستم و دانشجوی سال آخر کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷
  آیا امکان پذیرش بنده در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌ی حقوق بین الملل یا حقوق جزای بین الملل هست؟
  سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام خدمت شما/
   بله میتوانید برای مقطع ارشد در این رشته ها اقدام کنید به غیر از مدارک تحصیلیتون احتیاج به مدرک زبان ایلتس 6.5 و تمکن مالی 1 سال اول زندگی و تحصیل نیز احتیاج دارید .

 60. آریانا پارس گفت:

  سلام خدمت شما دوس عزیز\:
  کشور المان برای اخذ ویزهای کالج زبان آلمانی زیاد شانس بالایی ندارد شما باید مدرک زبان انگلیسی یا المانی را ارائه دهید . در این صورت برا خذ ویزا شانس مناسبی ندارید.
  https://arianaabroad.com/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86/

 61. مهران گفت:

  سلام من دانش‌آموز رشته ریاضی ام و معدل دیپلم من هم ۱۷.۶۳بود الان هم پیش دانشگاهی میخونم بعد کنکور اگر دانشگاه سراسری در بیانم میتونم در دانشگاههای آلمان ادامه تحصیل بدم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.
   برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور المان برای مقطع کارشناسی به علاوه ی دانشگاه و مدارک دانشگاهی احتیاج به مدرک زبان آلمانی B1وB2 دارید و همینطور تمکن مالی سال اول برای هزینه های زندگی که حدود 50تا60 میلیون تومان است/https://arianaabroad.com/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86/

 62. رضانادری گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم بعد از یکسال تحصیل دردانشکاه های ایران ، بخوام مستقیم برا آلمان اپلای کنم (کارشناسی) ، آزمون ورودی گرفته میشه از من یا نمره های اون یه سال مهمه؟
  بعد اینکه میتونم تغییر رشته بدم ، یعتی اون یه سال اگه زبان بخونم میتونم برا مدیریت اپلای کنم؟
  مرسی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام خدمت شما.
   1) برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی شما باید با دیپلم خود اقدام کنید 1 سال دوره تحصیلی در ایران کمک زیادی به شما نمیکند چون تطبیق واحد زیاد در المان شانس بالایی ندارد . گرفتن آزمون بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه دارد .
   2)بله میتوانیم برای رشته های مدیریت اقدام کنید و مشکلی وجود نداره .
   3)برای یادگیری زبان هم باید مسلط به مدرک زبان المانی تا سطح B2 یا B1 دارید.

 63. Sina گفت:

  سلام
  من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه آزاد هستم میخواستم ببینم دانشگاه های المان از دانشگاه آزاد هم پذیرش میگیرند یا باید برای ارشد اقدام کرد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز:
   کشور المان در حال حاضر دانشجویان دانشگاه ازاد پذیرش میکند پس در این صورت جای نگرانی است. شما برای اقدامات احتیاج به مدرک زبان آیلتس 6.5 یا b1,b2 زبان المانی را باید مسلط باشید همچنین ارائه تمکن مالی 1 سال اول زندگی وتحصیل در این صورت میتوانید شانس پذیرش و ویزای خود را بالا ببرید

 64. صدف گفت:

  سلام . من اول دبیرستان هستم و در رشته ی انسانی درس می خونم. دوست دارم هر چه زود تر از ایران برم .همون طور که می بینید وضعیت اقتصادی زیاد رونق نداره به همین دلیل تحصیل رایگان درالمان و یا کشور فراسه خیلی برام مهمه . میشه کمی راهنمایی کنید که من چکار کنم ( کلا برای مهاجرت )

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور المان باید مدرک زبان b2 المان را داشته باشد و بودجه ای به مبلغ 60 میلیون تومان.

 65. ماری گفت:

  سلام و سپاس بابت جوابهایتان
  من خانومی هستم که ارشد میخونم در دانشگاه دولتی , 35 ساله . در نظر دارم که برای دکتری برم خارج کشور ( استرالیا یا کانادا و یا آلمان یا اطریش یا هلند یا …… ) – اصلش اینه که بحالت فاند برم هزینه دکتری ندم .
  سوال اول :آیا در مورد رشته های انسانی همانند حسابداری – مدیریت اطلاعاتی دارین که آیا سخت اپلای میدن یا مثه مهندسی آسونه !!؟؟
  سوال دوم آیا میدونین کدوم کشور برای این رشته حسابداری بهتره ؟ شرط اینکه میخام همسر و فرزندم هم باهام بیان
  و بعدش اونجا بمونیم
  ( کدوم کشور رو پیشنهاد میکنین با توجه به نرخ و وضعیت ارز –
  مثلا هلند یا آلمان یا اطریش یا نیوزلند یا …..) ؟
  چون میخاییم بدونیم کجا بهتره برای اقامت بعدش تا اوضاع و شرایطش رو بخونیم و بدونیم و ….
  سپاسگذارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   1.خب طبیعیست که رشته های مهندسی نسبت به دیگر رشته ها دارای پذیرش بالاتریست .
   2.فقط کشور انگلیس و کانادا اجازه همراهی همزمان را به شما میدهند
   3.آلمان و اتریش به دلیل تحصیل رایگان جزو کم هزینه ترین ها محسوب میشه حدود 10 تا 12 هزار یورو در سال بابت همه هزینه ها
   4.کانادا شرایط بهتری برای جذب مهاجر دارد

 66. حمید گفت:

  سلام.

  میخواستم ببینم برای رشته مربیگری فوتبال تو آلمان باید به کجا مراجعه کرد؟

  هزینه تقریبی تحصیل چقدره؟و چه چیزهایی برای تحصیل در آلمان و این رشته نیاز هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل باید از آکادمی پذیرش گرفت و بعد برای مصاحبه به سفارت . هزینه های تحصیل در آلمان تقریبا رایگان هست . مدرک زبان در اولویت مدارک هست و تمکن مالی جهت زندگی

 67. kim گفت:

  سلام من 23 سالمه و لیسانس ادبیات انگلیسی دارم
  قصد دارم برای رشته طراحی لباس از کارشناسی برای المان اقدام کنم و در حال حاضر در حال گذروندن دوره های طراحی هستم ، چه شرایطی لازمه برای کارشناسیه این رشته؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اول زبان آلمانی در سطح b1
   دوم تمکن مالی یکساله
   سوم پذیرش از دانشگاه
   چهارم آزمون عملی
   مواردیست که به صورت کلی باید رعایت کنید

 68. شهاب گفت:

  با عرض سلام
  لیسانس مکانیک دارم از دانشگاه تبریز و الانم ترم اخر در مقطع ارشد در دانشگاه صنعت نفت در رشته سیستم های انرژی مشغول تحصیل هستم. معدلم کارشناسیم متوسط و ارشد خوبه 18 به بالا میشه. از نظر زبان انگلیسی متوسط به بالا و المانی کلا بلد نیستم و همچنین دارای چند مقاله کنفرانسی بین اللملی و ISC می باشم و مشغول نوشتن ISI می باشم که با فرض اینکه مقاله ISI چاپ شود، سوالی که داشتم اینه که برای دکتری در المان چقدر شانش دارم برای گرفتن فاند و سوال دوم اینکه یاد گرفتن زبان المانی شانس منو بالا میبره یا گرفتن مدرک زبان انگلیسی؟ کدوم بهتره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در جواب سوال اول که میزان فاند و شانس فاند به کیفیت مقاله شما برمیگرده
   ودر جواب سوال دوم منطقی این هست که برای زبان انگلیسی تلاش کنید و حد اقلی از آلمانی . ولی برای کار نهایتا نیاز به آلمانی دارید که حین تحصیل باید کامل کنید

 69. Parand گفت:

  سلام،من ۲۰سالمه و داروسازی میخونم،معدل دیپلمم هم ۱۹.۱۷ هست. اگر بخوام برای آلمان اقدام کنم،به غیر از مدرک زبان،همین که توی ایران داروسازی میخونم کافیه تا بتونم توی آلمان هم دارو رو ادامه بدم؟یا شرایط خاصی داره؟

 70. Rasool گفت:

  سلام من 32 سالمه فارغ التحصيل رشته مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد سال 90 با معدل 13.22 هستم و یک سال هم سابقه کار دارم خواستم بدونم برای تحصیل در آلمان پذیرش میتونم بشم؟
  شرایط سنی به چه صورت میباشد؟
  درحال خوندن زبان آلمانی هستم
  با سپاس

 71. ali گفت:

  سلام میخواستم ببینم امکانش هست با کارنامه کلاس نهم برای تحصیل در آلمان اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مدارس آلمان نیازمند مدارکی هستید و فقط شامل کارنامه نمیباشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 72. شقایق گفت:

  سلام وقتتون بخیر!من دانش آموز رشته تجربی هستم چطور میتونم برای ادامه تحصیل بیام آلمان؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دوره های پزشکی، دندانپزشکی،…
   نیازمند گذراندن یک دوره قبل از رشته های مذکور میباشید. و بعد از با موفقیت گذراندن آن دوره میتوانید در رشته های مذکور تحصیل کنید. رشته های مذکور در هر کشوری منحصر به خود آن کشور و به زبان همان کشور میباشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 73. هانی گفت:

  سلام ، شبتون بخیر
  من 28 ساله و فوق لیسانس مهندسی کشاورزی زراعت از دانشگاه ازاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران رو دارم. یک سال سابقه کار اجرایی و مرتبط با رشته خودم را در یک پروژه معتبر دارم . در حال یادگیری زبان هستم و عضو اتاق ایران و آلمان هستم. میخواستم شرایط پذیرش در یکی از دانشگاه های آلمان را بدونم ، و اینکه من میتونم مجدد لیسانس بگیرم در کشور لبنان در رشته هنر ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   دوره های مقطع لیسانس در آلمان به زبان آلمانی برگزار میشود، که نیاز سطح B2 را دارا باشید. با توجه به شرایطتون بهتر است برای فوق لیسانس مجدد در رشته مورد نظر اقدام کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 74. عاطفه .ل گفت:

  سلام و وقت بخیر .من فوق لیسانس مدیریت دولتی گرایش مدیریت منابع انسانی هستم. میخوام ببینم امکان ادامه تحصیل تو دانشگاههای برتر آلمان رو بصورت رایگان دارم.
  ممنون از راهنماییتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گذراندن دوره دکتری نیازمند رزومه تحصیلی خوب هستید. و همچنین ارائه طرح توجیهی خوب.
   رزومه تحصیلی خوب شامل رزومه داخلی و رزومه خارجی میباشد.رزومه داخلی مثل اعتبار و امتیاز دانشگاه و… و رزومه خارجی شامل مقالات معتبر بین المللی مثل isi و…

 75. عارف گفت:

  سلام
  من 18 سالمه و مردک دیپلم با معدل 15.10رشته تجربی دارم و در حال حاضر هم در حال گذراندن پیش دانشگاهی هستم.زبان انگلیسیمم خوبه میتونم در مدت کمی مدرک زبان رو بگیرم.وضعیت مالی هم در حد تقریبا متوسط.میخوام برای ادامه تحصیل برای دانشگاهای خارج کشور اقدام کنم…البته بعد از گذراندن سربازی…یه کشور که از لحاظ تحصیلات رایگان باشه و خرج کمی داشته باشه..بنظرتون کجا بهتره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   باتوجه به شرایط شما که فرمودید، چک پیشنهاد خوبی می باشد. دوره ها به زبان انگلیسی است. یک دوره pre-medical که حدود 6-9 ماه طول دوره میباشد باید گذرانده شود و بعد از ازمون میتوانید برای دوره پزشکی پذیرش بگیرید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 76. آناهیتا گفت:

  با سلام و تشکر از وقتی که برای جواب دادن به سوال های ما میگذارید
  من لیسانس کشاورزی آب و ارشد منابع آب از دانشگاه معتبر دولتی دارم. سال 93 فارغ التحصیل شدم از اون زمان تا به حال مشغول به کارم الان پیگیر مدرک آیلس و مقاله ISI هم هستم
  سوالم این بود که برای رشته من از نظر تحصیلی (ارشد مجدد ) و آینده کاری چقدر توی کشور آلمان فرصت هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   آینده کاری بستگی به توانایی های خودتان دارد. ولی معمولا برای اینگونه رشته های کشورهایی که در نزدیکی خلیج یا … قرار دارند بهتر است.

 77. سینا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  اخذ پذیرش دانشگاه مقطع فوق لیسانس در آلمان چقدر هزینه میشه؟

 78. محمد گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم برای تحصیل در دوره کارشناسی بجز مدرک دیپلم چه چیزی احتیاج دارم تحصیل رشته مهندسی منظورم هست

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   دوره کارشناسی در آلمان به زبان آلمانی برگزار میشود و لازم است سطح B2 را دارا باشید. و همچنین علاوه بر مدرک دیپلم، رزومه تحصیلی(معدل، ریزنمرات و…) نیاز است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 79. امیر گفت:

  با عرض سلام
  ۲۸ سالمه
  کارشناسی ناپیوسته دانشگاه ازاد با معدل ۱۴/۸۰ در رشته مکانیک گذروندم
  کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی دانشگاه ازاد با معدل ۱۷/۶۷
  پایان نامه خوبی داشتم و میتونستم مقاله بدم که شرایطش فراهم نشد
  زبانم هم خوبه و میتونم خودم رو به سطح تافل یا ایلتس مورد نیاز برسونم
  میخوام برای ادامه تحصیل و مهاجرت اقدام کنم، میتونم برای مقطع دکترا اقدام کنم ؟ یا باید از کارشناسی ارشد شروع کنم؟؟
  از بین ۵ کشور المان، اتریش، کانادا، سوییس، استرالیا کدوم کشور راحت تر میتونم پذیرش بگیرم؟؟
  حدالامکان میخوام بورسیه بگیرم ، نظر شما چی هست؟ چه راه هایی جلوی رو دارم؟؟
  بعد اینکه بورسیه با فاند چه فرقی داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای مقطع Phd نیازمند رزومه قوی میباشید که این رزومه شامل دوبخش، رزومه داخلی( رنکینگ دانشگاه، معدل، نمرات و…) و رزومه خارجی( مقالات معتبر بین المللی، سطح زبان، طرح توجیهی و..) می باشد.
   بورسیه معمولا برای مقطع Phd میباشد. اگر رزومه قوی را دارا نیستید بهتر است برای فوق لیسانس مجدد اقدام کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 80. anghezi گفت:

  سلام من دانش آموز سال یازدهم هستم رشته ی ریاضی اگه تو کنکور قبول بشم و حالا فرضن به طور مثال رتبه سه رقمی آوردم میتونم توی همون سن 18 سالگیم ینی بعد از کنکور برم المان برای تحصیل؟ اینگلیسیم خوبه مدرکشم تا زمان کنکورم میگیرم(ایلس یا تافل) و زبان المانی هم شروع کردم به طور فشرده ک تا اون موقع تموم کنم احتمال پذیرشم چقدر هست؟اصلا میتونم برم بعد از 18 سالگیم بعد کنکور؟ مسئله پولشم اصلا مهم نیس اونو دارم خرج یک سال زندگیمو

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در ابتدا لازم است که 12سال تحصیلی را گذرانده باشید وبعد امکان این رو دارید که برای مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان اقدام کنید
   دوره کارشناسی در آلمان به زبان آلمانی برگزار میشود و لازم است که در حدB2 را اشنایی داشته باشید.

 81. مسعود گفت:

  سلام، من فارق التحصیل مقطع کارشناسی ارشد در رشته ی مهندسی مکانیک از دانشگاه سراسری هستم. با توجه به اینکه نمرات ترم های اول مقطع کارشناسی بنده پایین است (معدل 13) تلاش کردم در مقطع ارشد نمرات بهتری را کسب کنم(معدل 16 و پایان نامه با درجه ی عالی). حال سوال بنده این است که با کسب مدرک زبان آلمانی خوب (B2 یا C1 ) تا چه حد می توانم شانس خود برای پذیرش در دوره ی دکتری در کشور آلمان را افزایش دهم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای مقطع دکترا نیازمند رزومه قوی میباشد. این رزومه شامل رزومه داخلی(رنکینگ دانشگاه، رتبه تحصیلی، معدل، نمرات و…) و رزومه خارجی( سطح زبان، داشتن مقالات معتبر بین المللی، طرح توجیهی و…) میباشد
   برای کسب اطلاعات بیشتر ازطریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 82. Milad گفت:

  سلام
  من الان سال دوم رشته ی مهندسی مواد متالورژی دانشگاه دولتی هستم
  میخواستم بدونم احتمال پذیرش من تو آلمان برای تحصیل تو مقطع ارشد چطوریه؟ زبان آلمانیم دارم یاد میگیرم
  ممنون از سایت خوبتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاههای اینترنشنال آلمان نیازمند ایلتس حدود 6.5-7 و همچنین آشنایی اولیه با زبان آلمانی در حد A1 می باشید .
   و برای دانشگاههای آلمانی مدرک زبان در سطح B2 نیاز است.
   شرایطتان بطور واضح تر بررسی شود بهتر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر با مشاورین ما در ارتباط باشید:
   https://arianaabroad.com/

 83. مریم گفت:

  سلام.
  ایا امکان ادامه تحصیل داروسازی در دانشگاه های رایگان برتر آلمان بعد از قبولی در کنکور سراسری تو همون رشته امکان پذیره؟
  یکیم این که رتبه برتر تو کنکور شانس پذیرش رو افزایش میده؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته داروسازی کشور آلمان با شرط قبولی در کنکور ایران در همان رشته فقط امکان پذیر هست و هرچه شرایط و رزومه تحصیلی قویتر باشه شانس هم به مراتب بالاتر خواهد بود

 84. مریم گفت:

  سلام.میخواستم بدونم ایا میشه با مدرک دیپلم و قبولی در کنکور سراسری ایران در رشته داروسازی در دانشگاه های رایگان المان ادامه تحصیل داد؟
  و اینکه ایا رتبه ی برتر کنکور بودن شانس پذیرش رو افزایش میده؟
  خیلی ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در آلمان در رشته داروسازی نیازمند مدرک آلمانی در سطح B2 و همچنین قبولی در کنکور سراسری میباشد.
   داشتن شرایط خوب مانند رتبه برتر بی تاثیر نمیباشد.

 85. eml گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانش اموز سال چهاروم انسانیم معدل دیپلم پارسالم خوب نبود اصلا ولی امسال پیشرفت خیلی عالیی داشتم اگر امسال بتونم تو کنکور قبول بشم و دو سه ترمو تو مقطع کارشناسی ایران بخونم باید چه مدارکی رو برای اقدام به ادامه تحصیل در المان اماده کنم درضمن من مدرک زبان المان تا همونb1رو دارم و و هنوز دارم ادامه میدم و عمویی دارم که تو مونیخ اقامت داره با این شرایط باید چیکارا بکنمو چه مدارکی رو اماده کنم

 86. هستی گفت:

  سلام
  من 15 سالمه و سال دیگر به دهم میروم
  میخواستم ببینم چگونه برای تحصیل از کلاس دهم در المان باشم
  به چه چیزهایی نیاز است
  و ایا این که دایی من در المان زندگی میکند میتواند کاری برای من انجام دهد ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایطی که کشور آلمان دارد در مقطع دبیرستان شانس ویزایی خیلی پایین است. به نظر من شما منتظر باشید ودوره کارشناسی را در آن جا بگزرانید شانس بیشتر است. دایی شما در خرج و مخارج شما میتواند به شما کمک کند در غیر این صورت کار خاصی را نمیتوانند برایتان انجام دهند

 87. حمید گفت:

  سلام
  فوق لیسانس مکانیک ماشینهای کشاورزی از دانشگاه ازاد دارم 50سالمه ازمون دکتری96رتبه57شدم علوم تحقیقات تهران دکتری پذیرش شدم زبان انگلیسیم متوسطه برا رشته انرزیهای تحدیدپذیر که زیر شاخه رشته تحصیلیمه میخام المان ادامه تحصیل کنم ارشد یا دکتری راهنماییم کنین ممنون حمید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکتری شرایط سنی نیز امر مهمی است که این کار شمارا سختر میکندhttps://arianaabroad.com/تحصیل-آلمان/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *