شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان بسیار کم هزینه و در بعضی از مقاطع حتی رایگان است. دانشگاه های بسیار ممتاز کشور آلمان از یک سو و آینده روشن پیش روی دانشجویان دانشگاه های این کشور و مهم تر از همه رایگان بودن تحصیلات در این کشور باعث شده است تا آلمان به عنوان یکی از کشورهای سرآمد دنیا از لحاظ پذیرش دانشجو مطرح گردد. از همین رو سالانه دانشجویان بین المللی بسیار اقدام به اخذ ویزای تحصیلی این کشور می نمایند تا پس از سپری کردن دوره تحصیلی خود اقدام به دریافت اقامت کشور آلمان نمایند.

گروه تحریریه آریاناپارس به واسطه شرایط مطلوب و درخواست های فراوان علاقه مندان به تحصیل در آلمان به تحلیل و بررسی شرایط موجود برای اخذ پذیرش در مطلب پیش رو پرداخته است تا متقاضیان قادر باشند با کسب اطلاعات جامع در این زمینه، با آگاهی بیشتر جهت انتخاب این مقصد قدم بردارند.

سیستم آموزشی آلمان

کشور آلمان دارای سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و دانشگاه های تراز اول در جهان می باشد. سیستم یک پارچه ای برای تحصیل در مدارس و دانشگاه های آلمان در سراسر این کشور پابرجاست. تحصیلات اجباری در ابتدایی از ۶ سالگی شروع می شود. در این بخش به مقاطع قبل دانشگاهی، کارشناسی، دوره کارشناسی ارشد و دکترا پرداخته ایم.

مهد کودک

کودکان از سن ۳ سالگی به تحصیل در مهد کودک یا کودکستان که به نام های kita و یا kindergarten شهرت دارد، می پردازند. لازم به ذکر است این دوره تحصیلی جزو سیستم مدارس نبوده است و اغلب توسط کلیساها و ادارات شهر ارائه می شود. ساعت رسمی مهد کودک ها در کشور آلمان متناسب با ایالت مورد نظر متغیر می باشد ولی معمولا بین ساعات ۷ صبح تا ۵ بعدازظهر سرویس دهی می کنند.

تحصیل در آلمان

مقطع ابتدایی

تحصیلات اجباری(ابتدایی) در کشور آلمان از ۶ سالگی شروع می شود و بین ۴ تا ۶ سال به طول می انجامد. روز های فعالیت مدارس در کشور آلمان از دوشنبه تا جمعه و از ساعت ۸ صبح تا ۱ بعداز ظهر بوده که ممکن است متناسب با مدرسه انتخابی و ایالت مورد نظر تا ۳۰ دقیقه به این زمان اضافه شود. روزهای یکشنبه به طور کلی تعطیل است ولی روزهای شنبه متناسب با قوانین مدرسه متفاوت است و شنبه ممکن است یک روز عادی تحصیلی یا یک فعالیت فوق برنامه و یا به صورت کلی تعطیل باشد.

برنامه های بهداشتی در مدارس آلمان به صورت رایگان ارائه می شود، همچنین مدارس تحت حمایت بیمه حوادث قرار دارند و این بیمه ها تمامی حوادث موجود برای دانش آموزان را در محیط مدرسه و یا حتی در مسیرهای رفت و آمد دانش آموزان پوشش می دهند. تعطیلات برای دانش آموزان در مناطق شمالی کشور آلمان از ماه ژوئن و در نواحی جنوبی از ماه جولای آغاز می شود، ولی هر ساله مدارس جداولی را برای اطلاع رسانی به دانش آموزان از هفته های آموزشی خود منتشر می کنند.

پس از دوره ابتدایی دوره جدیدی آغاز می شود که مدت آن ۶ سال به طول می انجامد. در پایان این دوره دانش آموزان پس از حدود ۹ سال آموزشی که شامل ۴ سال ابتدایی ۵ سال بعد از ابتدایی است مدرک hanptschulabshluss  و پس از سپری کردن ۱۰ سال آموزشی که شامل ۴ سال ابتدایی و ۶ سال بعد از ابتدایی است مدرک real schulabshluss  تعلق می گیرد. دانش آموزان پس از اتمام دوره های ذکر شده می توانند دو مسیر را برای آینده خود انتخاب کنند:

مدارس فنی

اولین مسیر برای دانش آموزان که در حال تحصیل در آلمان می باشند مدارس فنی است که شرایط ورود به بازار کار را سهل تر می کند. این دسته از دانش آموزان ورود به بازار کار را نسبت به تحصیلات دانشگاهی ارجح تر دانسته و هدف اصلی‌شان پیدا کردن مهارت های فردی می باشد.

دانش آموزان پس از سپری کردن دوره های فنی در مدارس موردنظر می توانند برای درجات بالاتر به کالج های تخصصی ورود پیدا کنند و شرایط را برای آینده خود بهبود ببخشند. برخی از دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در آلمان را دارند برای مدارس و کالج های فنی اقدام می کنند تا به مهارت خود بیفزایند تا زودتر و سریع تر توانایی انجام کارهای تخصصی را داشته باشند.

دبیرستان

دومین مسیری که سر راه دانش آموزان می باشد، سپری کردن تحصیلات در دبیرستان های آلمان است. در این دوره می توانند گرایش و رشته خود را برای ورود به دانشگاه های آلمان انتخاب کنند. این دسته از دانش آموزان تحصیلات دانشگاهی را به عنوان هدف اصلی خود انتخاب کرده و به دنبال اخذ مدارک دانشگاهی می باشند.

به صورت معمول دوره های ذکر شده ۱ تا ۲ سال به طول می انجامد. دانش آموزان بین المللی از سن ۱۴ تا ۱۸ سال می توانند برای تحصیل در دبیرستان های آلمان اقدام کنند. لازم بذکر است دانش آموزانی که به همراه خانواده در کشور آلمان زندگی نمی کنند باید به مدارس شبانه روزی رفته و در آنجا مشغول به تحصیل شوند. در مدارس شبانه روزی تمام امکانات رفاهی و اقامتی لازم برای همه دانش آموزان فراهم است و کیفیت تحصیلی بسیار مناسبی را ارائه می دهند. بسیاری از خانواده های ثروتمند آلمانی، فرزندان خود را به مدارس شبانه روزی فرستاده تا بهترین امکانات را در اختیار داشته باشند.

به صورت کلی تحصیل در آلمان قبل از دانشگاه ۱۲ سال به طول می انجامد و دانش آموزان پس از سپری کردن آن می توانند برای دانشگاه های آلمان اقدام نمایند. لازم به ذکر است برای تحصیل در رشته های پزشکی نمرات دبیرستان و معدل حائز اهمیت می باشد و باید نمرات مناسبی را در این دوره کسب کنید.

دوره کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان به صورت معمول ۴ سال به طول می انجامد و اگر دانشجویان نمرات مناسبی را نداشته باشند باید دوره های کالج قبل دانشگاهی در این کشور اقدام نمایند. دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های سراسری بیشترین شانس ورود مستقیم به دانشگاه های کشور آلمان را دارا می باشند و به صورت معمول دوره پیش نیازی را نباید سپری کنند.

لازم به ذکر است برای ورود به برخی از رشته ها همچون پزشکی، تربیت بدنی و برخی رشته های پیراپزشکی، دانشجویان موظف به شرکت در آزمون ورودی می باشند و در صورت قبولی می توانند دوره های خود را در دانشگاه سپری کنند. به صورت معمول دانشجویان و متقاضیان علاقه مند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی کشور آلمان تا سن ۲۲ یا ۲۳ سالگی از شانس مناسبی برخوردار می باشند.

این نکته بدین معناست که اگر در سن های بالاتر قصد تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی را دارید، مدارکی را باید ارائه دهید که فاصله تحصیلی شما را پوشش دهد. لازم به ذکر است شرایط ذکر شده در خصوص ویزا صادق می باشد و به صورت معمول محدودیت سنی برای دانشگاه های آلمان وجود ندارد.

گروه تحریریه آریاناپارس در مقاله کارشناسی در آلمان، به تحلیل نحوه اقدام برای کارشناسی در این کشور پرداخته است.

دوره کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان به صورت معمول ۲ سال به طول می انجامد و دانشجویان علاقه مند به تحصیل با ارائه سوابق آموزشی که شامل مدرک لیسانس و پایان ۱۲ سال تحصیل می باشد، می توانند برای دوره های کارشناسی ارشد این کشور اقدام کنند. برای ورود به دانشگاه های آلمان نمره معدل و نوع دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد.

برخی از رشته های تحصیلی از جمله روانشناسی، تربیت بدنی و زیر شاخه های رشته هنر دانشجویان ملزم به قبولی در آزمون عملی و یا ورودی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان می باشند. نکته دیگر، به صورت معمول رشته های ذکر شده به زبان آلمانی ارائه می شود و دوره های انگلیسی از شانس کمتری برای پذیرش برخوردارند.

به دانشجویان بین المللی توصیه می شود که در صورت، انتخاب کشور آلمان به عنوان هدف اصلی خود، تمامی شرایط موجود از جمله زبان تحصیل و شرایط آزمون ورودی را مورد بررسی قرار دهند تا با برنامه ریزی منظم به خواسته های خود برسند.

برای اطلاع از مزایای تحصیل در این مقطع به مقاله کارشناسی ارشد در آلمان مراجعه نمایید.

دوره دکترا

کشور آلمان همانند سایر کشورهای پیشتاز در مبحث آموزش و تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا، توجه ویژه ای را دارد و جهت فراهم سازی شرایط مناسب برای این دسته از دانشجویان راه حل هایی در نظر گرفته است. دانشجویان در ابتدای کار برای اخذ پذیرش در مقطع  دکترا نیازمند تائید از یک استاد می باشند تا در صورت امکان شرایط دانشگاه را لحاظ کرده و پذیرش خود را به اتمام برسانند.

اقدام جهت اخذ بورسیه در این مقطع، مستلزم انتخاب و اخذ تاییدیه استاد راهنما (supervisor) می باشد که حیطه فعالیت وی با موضوع پرپوزال شما همخوانی داشته باشد. این قدم مهمترین گام در راستای اخذ بورسیه در مقطع دکترا می باشد ولیکن نکته ای که بسیار از متقاضیان تحصیل در آلمان از آن غافلند، هدر دادن زمان بسیار زیادی جهت مکاتبه با دانشگاه هایی است که اصولا ظرفیت پذیرش و پرداخت کمک هزینه در رشته خاص برای ایشان را ندارند.

فلذا این نکته بسیار حائز اهمیت است که شما در ابتدا اطلاعات جامعی از دانشگاه و رشته های موجود در آنها که ظرفیت پذیرش درخواست بورسیه شما را دارند، بدست آورید. به صورت معمول جهت اخذ بورسیه تحصیل در آلمان در مقطع دکترا فرد متقاضی می بایست شرایط مناسبی را داشته باشد.

۱- معدل

برای اخذ پذیرش مقطع دکترا، معدل کل کارشناسی ارشد شخص به صورت معمول باید بالای ۱۷ باشد. این نکته حائز اهمیت می باشد که در صورت ضعف در این فاکتور، می توانند با به دست آوردن شرایط مناسب در دیگر عوامل، امکان دریافت بورس تحصیلی خود را افزایش دهند.

۲- تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب

مقاله ها و علی‌الخصوص مقاله های بین المللی که مهمترین آنها مقاله های ISI ,AAA می باشد و از جمله مهمترین عواملی هستند که در صورت برخورداری از آن می توانید شانس زیادی در راستای اخذ بورسیه تحصیل در آلمان را به خود اختصاص دهید.

۳- ارائه مدارکی دال بر تسلط زبان
۴- مدارک دال بر توانایی رشته

گواهی های مبنی بر تخصص شما در شاخه های رشته خود به طور مثال تسلط بر نرم افزارهای تخصصی رشته و یا گواهینامه های فنی و … و شرکت در سمینار و همایش و از این دست رویدادها معیاری مهم در راستای تشخیص صلاحیت افراد متقاضی بورسیه تحصیلی می باشند.

۵- مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های مذکور، باعث افزایش شانس اخذ پذیرش در مقطع دکترا می باشد.

دانشگاه های آلمان

آلمان با در اختیار داشتن معتبرترین دانشگاه های اروپا در زمینه های مختلف، سرآمد کشورهای اروپایی در بحث آموزش است. آلمان نزدیک به ۴۰۰ مؤسسه آموزش عالی دارد که در مجموع بیش از ۱۹۰۰۰ برنامه تحصیلی ارائه می دهند. از این تعداد سه دانشگاه در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار دارند. این موارد عبارتند از:

صرفنظر از اینکه آیا موسسه عمومی یا خصوصی است، افراد برای ادامه تحصیل یکی از گزینه های زیر را انتخاب می کنند.

 • دانشگاه: دوره های دانشگاه متمرکز بر دوره های علمی می باشند.
 • دانشگاه علوم کاربردی (UAS): ارائه دوره های عملی تر در زمینه هایی مانند فن آوری، پزشکی و کار اجتماعی را تا سطح کارشناسی ارشد. دوره های علوم کاربردی برای آماده سازی دانشجویان برای ورود به محل کار طراحی شده اند.
 • کالج هنر، فیلم و موسیقی: این کالج های تخصصی برای دانشجویان رشته های خلاق طراحی شده است که غالبا با امتحان ورودی همراه می باشد.

مزایای تحصیل در آلمان

برای تحصیل در یک کشور باید مزایا و معایب را مورد بررسی قرار داد تا انتخاب های بهتری را دانشجویان بین المللی داشته باشند. دلایل انتخاب دانشجویان برای ادامه تحصیل در هر کشور متناسب با هدف های فرد تعیین می گردد. برخی از مزایای تحصیل در آلمان به شرح زیر می باشد.

تحصیل در آلمان

هزینه های زندگی

متوسط هزینه های زندگی در کشور آلمان نسبت به کشورهای اروپایی پایین تر می باشد. از همین رو دانشجویان با پرداخت هزینه های بسیار ناچیز قادر خواهند بود تا به تحصیل در آلمان بپردازند. مسلما اطلاع از شرایط زندگی در کشور آلمان کمک شایانی به علاقه مندان به تحصیل در این کشور خواهد داشت. گروه تحریریه آریاناپارس به تفاوت های زندگی در آلمان و ایران و مزایای زندگی در این کشور در مقاله زندگی در آلمان پرداخته است. این مطلب را از دست ندهید!

شرایط اقتصادی مناسب

کشور آلمان یکی از برترین اقتصادهای اروپا را دارا می باشد. از همین رو دانشجویان با تحصیل در دانشگاه های آلمان فرصت مناسبی را برای ورود به بازار کار خواهند داشت. دولت آلمان فرصت ۶ ماه ای را برای فارغ التحصیلان در نظر گرفته است تا پس از پایان تحصیل در آلمان شرایط ایده آلی را در این کشور تجربه کنند. لازم به ذکر است کسانی که قصد دارند پس از اتمام دوره تحصیل در آلمان مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان آلمانی مسلط بوده و دوره تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را پیدا کنند و در نتیجه بعد از کسب شغل ویزای تحصیلی آلمان خود را به ویزای کاری آلمان تبدیل کنند. برای اطلاع از شرایط کار در این کشور به مقاله کار در آلمان مراجعه نمایید.

کیفیت آموزشی ایده آل

دانشگاه های آلمان در زمره برترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. دانشجویان با تحصیل در آلمان از خدمات دانشگاهی این کشور بهره مند می شوند.

معایب تحصیل در آلمان

علی رغم مزایای عنوان شده، تحصیل در آلمان با چالش هایی همراه است. از همین رو با آگاهی از شرایط موجود در آلمان قادر خواهید بود انتخاب بهتری را داشته باشید. از اصلی ترین معایب تحصیل در کشور آلمان می توان به سه مورد زیر اشاره کرد.

زبان آلمانی

سیستم آموزشی کشور آلمان حساسیت بسیار بالایی به دانش زبان آلمانی نشان می دهد. این نکته بدین معناست که اکثر رشته های در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی ارائه می شود و دانشجویان مدرکی دال بر تسلط زبان آلمانی را برای اخذ پذیرش نیاز دارند. در دیگر مقاطع تحصیلی در کشور آلمان، دروس به زبان های آلمانی و انگلیسی ارائه می شود. متقاضیانی که قصد تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی را دارند، می توانند با شرکت در دوره های کوتاه مدت موسسه زبان آریاناپارس در مدت زمان محدود به نتیجه دلخواهشان برسند.

انتخاب های محدود و رقابت شدید

با توجه به رایگان بودن تحصیل در دانشگاه ای آلمان و رتبه های مناسب این مراکز، رقابت شدیدی برای اخذ پذیرش وجود دارد. دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش ملزم به ارائه مدارک به بهترین شکل ممکن می باشند. از دیگر مزایای تحصیل در آلمان می توان به محدودیت های ممکن برای انتخاب دوره به زبان انگلیسی اشاره کرد. این نکته به عنوان یکی از بزرگترین معایب تحصیل در آلمان قلمداد می شود.

وقت سفارت

وقت سفارت آلمان عمدتاً بسیار طولانی (بیش از یک سال) است. لازم بذکر است پس از انجام مصاحبه و ارائه مدارک، زمان پاسخگویی به وضعیت ویزای تحصیلی همواره ثابت نیست، حتی در برخی موارد بر اساس پرونده دانشجو و مواردی مانند سابقه تحصیلی، مصاحبه و … زمان رسیدگی به پرونده کاهش می یابد و به کمتر از دو هفته می رسد. در حال حاضر در خصوص دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان شده اند، سفارت شرایط ویژه ای را در نظر گرفته است.

حق کار و هزینه های تحصیل در آلمان

یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار برای انتخاب تحصیل در یک کشور، مبحث هزینه و درآمد می باشد. دانشجویان برای تحصیل در آلمان ملزم به پرداخت هزینه های زندگی در این کشور می باشند. لازم به ذکر است که دانشجویان با توجه به حق کار های هفتگی می توانند بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند.

حق کار

دانشجویان در مقاطع تحصیلی کشور آلمان، مجوز کار در محدوده ای بین ۱۰ تا ۳۰ ساعت را به صورت هفتگی دارا می باشند که دانشجویان برای کسب درآمد می توانند از آن بهره مند شوند. به صورت میانگین حقوق در نظر گرفته شده برای دانشجویان به ازای هر ساعت بین ۸ تا ۱۰ یورو است که با این درآمد، دانشجویان قادر خواهند بود بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند. مسلما کار دانشجویی به عوامل و فاکتورهای بسیاری بستگی دارد که دانش زبان آلمانی و روابط اجتماعی مناسب از مهمترین آنها می باشند.

هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل در مدارس شبانه روزی بین المللی در حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار یورو در سال در نظر گرفته می شود که شامل تحصیل، مسکن، خوراک، بیمه، پوشاک و سایر هزینه های جاری زندگی است.

مفهوم رایگان بودن تحصیل در آلمان به معنای پرداخت هیچ هزینه ای نمی باشد و دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت هزینه های بیمه و مالیات خود هستند. در کشور آلمان در کنار دانشگاه های دولتی، دسته دیگری از دانشگاهها وجود دارند که از همه دانشجویان بابت تحصیل هزینه ای را دریافت می کنند. این نکته بدین معناست که دانشجویان در صورت قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی، هزینه ای را برای بهره مندی از خدمات دانشگاه پرداخت می کنند.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در کشور آلمان به عوامل و فاکتورهای بسیاری از جمله سبک زندگی و شهر انتخابی بستگی دارد ولی به صورت معمول دانشجویان بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه به ازای زندگی خود پرداخت می کنند. هزینه های دانشجو در زمان تحصیل در آلمان شامل مسکن، هزینه های رفت و آمد، خوراک و هزینه های جاری زندگی می باشد. پیدا کردن محل مناسب برای زندگی در برخی از شهرهای آلمان دشوار می باشد، بنابراین منطقی به نظر می رسد که برای پیدا کردن محل مناسب زندگی از پیش، اقدام نمایید. برای آشنای بیشتر با کشور آلمان شما را به مطالعه مقاله شهرهای آلمان دعوت می نماییم.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی

دانشجویان برای تحصیل در کشور آلمان در ابتدای کار برای اخذ پذیرش و پس از آن برای دریافت ویزا اقدام می نمایند. برای درصد بالای موفقیت پذیرش در یک موسسه آموزشی در آلمان، تحلیل و بررسی این مراکز به عنوان اولین قدم ویزای تحصیلی در نظر گرفته می شود. به دانشجویان توصیه می شود که یک سال قبل از اقدامات لازم به بررسی شرایط و قوانین موجود در آلمان بپردازند.

مرحله اول- پذیرش

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان می توانند به صورت مستقیم اقدام نمایند. با این حال برخی از دانشگاه های آلمان از سرویس Uni Assist برای مدیریت برنامه های کاربردی بین المللی خود استفاده می کنند. دانشجویان بین المللی با ارائه مدارک زیر می توانند برای دریافت پذیرش اقدام نمایند.

 • پاسپورت
 • مدارک دانشگاهی
 • ریز نمرات تحصیلی
 • اثبات مهارت زبان
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • رزومه یا CV

مهلت های درخواست پذیرش بین موسسات متفاوت است و هر یک به طور مستقل برنامه ای را برای زمان پذیرش اعلام می کنند. به عنوان یک قاعده کلی، در صورت انتخاب دوره ای که در تابستان شروع می شود، درخواست خود را در اواسط ماه ژانویه ارائه دهید. برای دوره هایی که از زمستان شروع می شود، بازه زمانی مناسب اواسط ماه جولای است.

مرحله دوم- آمادگی ویزا

در حال حاضر با توجه به قوانین تعیین شده توسط دولت آلمان برای دانشجویان ایرانی، این دسته از دانشجویان در ابتدای راه ملزم به دریافت وقت سفارت می باشند. بازه های وقت سفارت بین ۱۲ تا ۱۶ ماه در نظر گرفته می شود. از جمله مدارک مورد نیاز برای مراجعه به سفارت می توان به پذیرش دانشگاه، مدرک زبان و مدارک برای اثبات به بازگشت اشاره کرد. ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در آلمان را داشته باشد، قبل از ورود به این کشور و برای دقت مصاحبه باید برنامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی و تحصیل در آلمان است.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

4.5/5 ( 22 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها
ثبت نظر

1,772 پاسخ به “تحصیل در آلمان”

 1. زهرا گفت:

  سلام ، من سال دوم رشته مهندسی کامپیوترم تو دانشگاه غیرانتفاعی ایرانیان ، میخوام تو یکی از دانشگاه های آلمان به صورت رایگان تحصیل کنم و پذیرش بگیرم ؛ آیا باید مقاله آی اس آی داشته باشم تا بتونم پذیرش رایگان بگیرم؟

  • حامد عبداللهی گفت:

   سلام
   مقاله آی اس آی شانس افراد را برای پذیرش افزایش می دهد ولی به صورت معمول برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد نیازی به ارائه مقاله نمی باشد. در صورت ارائه مدارکی نظیر مدرک زبان، سوابق تحصیلی قادر خواهید بود از تحصیلات رایگان در این کشور بهره مند شوید.

 2. saba گفت:

  سلام من کارشناسی ارشد رشته پرستاری هستم. مدرک زبان آلمانی ندارم ولی در حال خوندن زبان آلمانی هستم. آیا میشه مدرک زبان رو در آلمان گرفت و اینکه میتونم در رشته های دیگری غیر از پرستاری ادامه تحصیل بدم.

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   جهت مهاجرت تحصیلی به آلمان شما نیازمند داشتن مدرک زبان آلمانی می باشید چون بدون مدرک زبان شانس ویزای شما بسیار کم خواهد شد.شما می توانید در رشته خود یا رشته های مرتبط با رشته پرستاری اقدام نمایید.

 3. مهدیه احمدی گفت:

  سلام کدوم دانشگاه ها برای رشته برق را حتتر پذیرش میدن؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شرایط پذیرش و مدارک مورد نیاز بابت اقدام در سایت هر دانشگاهی در کشور آلمان به صورت کامل درج شده است.داشتن مدرک زبان آلمانی برای مقطع کارشناسی الزامی می باشد.

 4. علیرضا گفت:

  سلام
  من سال دوم لیسانس هستم
  و میخوام که برای ارشد پدیرش بگیرم
  با توجه به صف طولانی سفارت ، الان باید نوبت سفارت بگیرم با وجود اینکه هنوز درخواستی به دانشگاهی نفرستادم ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   جهت گرفتن وقت سفارت برای ویزای تحصیلی کشور آلمان شما قبل از گرفتن پذیرش و در ابتدای کار نیز می توانید این کار را انجام دهید. منتها باید در نظر داشته باشید که تایم سفارت و زمان پذیرش مغایرتی با یکدیگر نداشته باشند.

 5. سارا گفت:

  سلام در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی و بدون مدرک امکان پذیر می باشد؟ چه کشورهایی در رشته مهندسی به زبان انگلیسی میشه تحصیل کرد؟

 6. فرانک گفت:

  چطوری میشه برای مقطع دکتری پذیرش گرفت؟

 7. الهام گفت:

  دختر من ۱۳ سالش هست و میخوام بفرستمش توی آلمان ادامه تحصیلشو انجام بده
  چه مدارکی نیاز داره و چه کاری باید انجام بدیم براش؟

 8. farhad گفت:

  سلام
  برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آلمان نیاز به توصیه نامه از استاد هست؟

 9. شبیر گفت:

  برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آیا می توان همراه داشت ؟

 10. ali گفت:

  میشه دانشگاهی رو بگید که در رشته پزشکی به زبان انگلیسی بشه تحصیل کرد؟

 11. mahtab گفت:

  سلام میخواستم بدونم کشور آلمان بعد از پایان دوره تحصیل به دانشجوها چه مدت زمانی اجازه حضور تو کشور آلمان رو میده؟؟؟؟

 12. تینا گفت:

  سلام، من برای تحصیل در رشته پزشکی در آلمان میخوام اقدام کنم. چه شرایطی رو برای پزشکی آلمان باید داشته باشیم؟

 13. nayereh گفت:

  سلام
  چه مدرک زبانی برای تحصیل در داشگاه فنی برلین در رشته ی مامایی احتیاج دارم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته ی مامایی در کشور آلمان شما نیازمند داشتن مدرک زبان آلمانی حداقل b2 می باشید.

 14. ساناز گفت:

  سلام وقت بخیر اگر من برای پسرم که ۱۰ سالش هست بخوام برای دبیرستان آلمان اقدام کنم، خودم هم میتونم همراهش برم؟

 15. mohsen گفت:

  سلام من ۳۰ سالمه ارشد رشته حقوق رو دارم و معدلم ۱۵ هستم می خواستم مهاجرت تحصیلی داشته باشم به آلمان
  آیا امکان تحصیل در مقطع ارشد در رشته ti هست ؟
  همراه ام اجازه کار در کشور آلمان رو داره ؟

 16. mehran گفت:

  سلام
  من الان سال دوم رشته ی مهندسی برق قدرت از دانشگاه دولتی هستم
  میخواستم بدونم احتمال پذیرش من تو آلمان برای تحصیل تو مقطع ارشد چطوریه؟ زبان آلمانیم دارم یاد میگیرم
  امکان ورود همراه با خودم داخل کشور آلمان هست یا که خیر؟
  ممنون از سایت خوبتون

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در آلمان شما باید مدرک b2 آلمانی را داشته باشید. امکان ورود همراه را دارید اما نه به طور همزمان و همراه شما با فاصله ۶ماه تا یکسال می تواند وارد کشور شود.

 17. zahra sadat گفت:

  سلام.میخواستم بدونم آیا میشه با مدرک دیپلم و قبولی در کنکور سراسری ایران با رتبه ی برتر در رشته داروسازی برای دانشگاه های رایگان آلمان اقدام به دریافت پذیرش تحصیلی کرد؟
  ۱۹ سالمه معدل دیپلم ۱۸/۹۰ هست

 18. elahe گفت:

  سلام پسر من ۱۲ سالشه به زبان آلمانی هم تسلط داره تا حدودی آیا امکان دریافت ویزای تحصیلی برای پسرم هست؟
  من و پدرش هم می تونیم به عنوان همراه با پسرم بریم ؟
  هزینه های تحصیل پسرم چقدر هست سالانه تو کشور آلمان؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در آلمان شانس ویزا به نسبت کشورهای انگلیسی زبان کمتر هستش. اگر به زبان آلمانی تحصیل کنند به صورت رایگان هستش و همچنین اجازه ورود همراه را ندارند.

 19. نوید گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم آخر پزشکی از دانشگاه آزاد هستم البته با کنکور سراسری قبول شدم ومعدلم ۱۶/۵ ومدرک b2 آلمانی دارم و تمکن مالی هم دارم و یکی از بستگان درجه ی یک هم آلمان هست وبرای تخصص برا آلمان میخواستم اقدام کنم میخواستم بدونم معدلم یا دانشگاه آزاد بودنم موردی داره و این که برا وقت سفارت میشه از الان وقت گرفت؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل تخصص پزشکی در کشور آلمان باید تمامی مدارک شما ریجیستر شود و چنانچه مورد تایید بود شما می توانید برای این پروسه اقدام نمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اقامت پزشکان در آلمان لطفا به صفحه مورد نظر مراجعه نمایید.

 20. مجتبی گفت:

  سلام
  من کارشناسی ارشد معماری دارم از دانشگاه ازاد، و اسم دانشگاه من هم در لیست سایت anabin نیستش یه جا دوستان گفتن که چون دانشگاه ازاد هستین برای رشته مهندسی مشکلی نیست ولی برای رشته پزشکی حتما باید دانشگاه سراسری باشه
  من گیج شدم واقعا که میتونم واسه المان اقدام کنم یا خییر!

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های آلمان اگر اسم دانشگاه یا رشته یا مقطع تحصیلی شما در لیست آنابین نباشد باید مدارکتون رو برای ارزیابی به ZAB ارسال نمایید.
   برای پذیرش گرفتن در رشته های مهندسی نیازی به قبولی در دانشگاه سراسری نیست.

 21. پرنیا گفت:

  سلام خسته نباشد برای پذیرش در دانشگاه های المان در رشته های مهندسی و ریاضی نیازی به دادن کنکور ایران هست یا خیر و ایا این تاثیری بر پذیرش اون ها هم داره ؟!و معدل های چه پایه ای مد نظرشون هست؟!و ایا دروس خاصی هم نمراتش مهمه یا خیر؟!

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته ی مهندسی در آلمان نیازی به قبولی کنکور سراسری نمی باشد. داشتن مدرک زبان آلمانی الزامی است.معدل شما هر چقدر بالاتر باشد شانس پذیرش شما بیشتر می شود.دروس تخصصی شما مهم می باشد .

 22. peyman گفت:

  با سلام
  بنده فارق التحصیل کارشناسی رشته مهندسی نفت از دانشگاه ازاد هستم و دارای کارت پایان خدمت و سنم هم 24سال هست
  سوالم اینه که ایا در کشور المان با توجه به رشته تحصیلی ک دارم امکان اخذ ویزای تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و یا اخذ ویزای کار در کشور المان رو دارم یا ن .ممنون میشم راهنماییم کنید

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام نمایید و بعد از پیدا کردن کار در آن کشور بتوانید ویزای خود را تبدیل به ویزای کار کرده و در آن کشور بمانید.

 23. وحید گفت:

  سلام من دارنده کارشناسی ارشد هوافضا در سال ۹۰ هستم. میخوام ببینم من با دانستن زبان آلمانی در سطح خوب می تونم برای تحصیل پرستاری در آلمان پذیرش بگیرم. سنم ۳۵ سال مرد متاهل دارای دو فرزند. و در صورت پذیرش همسر من میتونه با من بیاد؟ و حق کار کردن توی آلمان داره؟ ممنون

  • آریاناپارس گفت:

   سلام خیر برای پرستاری نمیتونید اقدام کنید و برای ویزای تحصیلی به شما اجازه ورود همزمان همراه رو نمیدن .

 24. schajan گفت:

  سلام با تشکر از مطالب خوبتون
  بنده 30 سال سن دارم دارای مدرک لیسانس عمران سازه از دانشگاه ازاد با معدل 13 و فوق لیسانس عمران با معدل 16 و همچنین دارای مقاله در ژورنال های داخلی و همچنین دارای Testdaf , و ایلتس 7 و قبولی در کنکور سراسری زبان آلمانی هستم با توجه به این شرایط که بنده دارم آیا اصلا شانسی دارم و اگه دارم پیشنهاد شما چیست؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام اگر مدرک b2 آلمانی رو داشته باشید و مقاله isi هم داشته باشید میتونید برای دکترا اقدام کنید.با این نمره آیلتس برای ایتالیا هم میتونید اقدام کنید و از بورسیه استانیش استفاده کنید.

 25. احسان براتی گفت:

  سلام.من لیسانس مهندسی برق از دانشگاه آزاد دارم.قصد دوباره خواندن لیسانس رو در کشور المان در رشته خودم دارم.ممنون میشم راهنماییم کنید

  • arianapars گفت:

   سلام متاسفانه در حال حاضر زمان سفارت یک سال و نیم تا 2 سال هستش.اگر مدرک b2آلمانی داشته باشید میتونید اقدام کنید.

 26. armanmonazaf گفت:

  با سلام.ببخشید من ترم 3 تربیت بدنی دانشگاه آزاد هستم و ورزش حرفه ای انجام میدم ورزشمم کشتی هست میخواستم ببینم بعد از فوق دیپلم و لیسانس برای فوق لیسانس میتونم برای ادامه ی تحصیل به آلمان مهاجرت کنم؟برای هزینه زندگی پشتوانه ی مالی بدی ندارم میخواستم بدونم امکان پذیره اگه بتونم اونجا کار هم کنم؟
  با تشکر.

  • arianapars گفت:

   سلام اگر مدرک b2 آلمانی داشته باشبن تحصیلتون رایگان میشه و در هفته هم 20 ساعت حق کار قانونی دارید.بودجه سال اول زندگیتون هم باید تو حسابتون باشه.

 27. اسماعیل گفت:

  با سلام. برای دوره پسادکتری در آلمان آیا نیاز به داشتن مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی می باشد؟

 28. فاطمه عمرانی گفت:

  سلام.دانشجوی ترم 3مدیریت هستم و مهر امسال شروع به یادگیری زبان آلمان کردم. این امکان هست که بتوانم برای کارشناسی علوم سیاسی در آلمان ویزای تحصیلی بگیرم یا نه فقط کارشناسی ارشد میتوانم؟ بیشتر منظورم اینه که حداقل و حداکثر چقدر طول میکشه به طور میانگین که از صفرتاصد کارهای ویزاو ادامه تحصیل به پایان برسه؟ قبل از اتمام دوره مدیریت تا3سال آینده میتونم برای کارشناسی اقدام کنم یا خیر؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام در حال حاضر وقت سفارت آلمان یک سال و نیم تا 2 سال طول میکشه مدرک b2 آلمانی رو هم باید داشته باشید.برای کارشناسی هم میتونید ولی یکسری پیش نیاز هارو باید بگذرونید.

 29. Mojgan گفت:

  با سلام
  بنده دانش آموز سال دوازدهم هستم و امسال کنکور میدم،طبق نظرات و پاسخ های شما اینطور برداشت کردم،که برای پزشکی آلمان نیازه به قبولی پزشکی در کنکور ایران است،آیا این شرط برای وروده به کالج نیز برقرار است؟یا نه برای ورود مستقیم به دانشگاه در رشته پزشکی نیاز به قبولی پزشکی در ایران است!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما با گذراندن آزمون های ورودی دانشگاه ها در خود کشور آلمان می توانید پذیرش در رشته ی پزشکی از آلمان رو دریافت نمایید و بعد وارد کالج شوید.

 30. سينايي گفت:

  سلام ببخشيد من با معدل ديپلم ١٩/٥٤ و قبولي در رشته ي مامايي دانشگاه تهران مي تونم تحصيل رايگان پزشكي آلمان رو بگيرم براي زبان هم اقدام كردم ممنون ميشم جواب بديد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای تحصیل در رشته ی پزشکی شما باید آزمون های ورودی دانشگاه مورد نظر را بتوانید بگذرانید. البته حتما باید b2زبان آلمانی را داشته باشید.

 31. عرفان گفت:

  سلام
  اسم دانشگاه من در سایت انابین نیست برای پذیرش باید چیکار کنم؟

 32. عرفان گفت:

  سلام
  من مدرک کارشناسیم رو از دانشگاه ازاد گرفتم و دانشگاهی که در اون تحصیل کردم در سایت انابین نیست. راه کار برای این مشکل چی هست؟

  نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی برای پذیرش فوق لیسانس و دکترا اهمیت داره؟

  اگه کارشناسی ارشدم رو توی ایران بگیرم در دانشگاه خوب بهتره یا میشه برای فوق لیسانس پذیرش گرفت(معدل کارشناسیم بالا هست ) برای کشور المان

 33. Pouria گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  میخواستم بدونم رشته مهندسی کامپیوتر (گرایش شبکه) و ICT (فناوری اطلاعات و ارتباطات) برای ادامه تحصیل و بعد از اون کار در آلمان و کشورهای نوردیک مناسب هست ؟
  خیلی ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بی شک شرایط مناسبی را برای شما ایجاد مینماید . مدرک آیلتس بی شک مورد نیاز هست و تمکن مالی یکساله زندگی

 34. نسیم گفت:

  سلام من سال دوم رشته شیمی دانشگاه دولتی هستم اگه مدرک زبان مورد نظر رو داشته باشم چند درصد امکانش هست اپلای و تحصیل رایگان بگیرم؟حتی اگه اپلای بگیرم باز هم باید تو حسابم برای یک سال پول باشه؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما باید مدرک B2 زبان المانی رو داشته باشین تا بتونید پذیرش بگیرید و تحصیلتون رایگان هستش.بودجه سال اول هم باید تو حساب داشته باشین.

 35. ati گفت:

  سلام
  من ۲۶ سالم هست و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر دارم
  میخواستم بدونم امکان پذیرش در رشته طراحی لباس یا تصویرسازی مد در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد وجود دارد؟؟؟
  از لحاظ تمکن مالی مشکلی ندارم ومعدل کارشناسی ۱۳.۸۹ و زبان انگلیسی متوسط دارم اما در حال گذروندن زبان المانی هستم و a۱رو تمام کردم و ادامه میدم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام . امکان گرفتن پذیرش برای مقطع کارشناسی می باشد ولی به دلیل شرایط سنی شما شانس این نوع ویزا برای شما کمتر می شود. و به شما اجازه داده نمی شود که در مقطع ارشد رشته ی خود را به طور کامل تغییر دهید.

 36. SanAZ گفت:

  با سلام
  من دانشجوی دکتری با معدل 19/5 رشته آبزیان هستم.
  برای فرصت مطالعاتی در کشور آلمان آیا شانسی دارم یا خیر؟(تمامی مقالاتم در ژورنال های داخلی به چاپ رسیده و در حال حاضر ISI ندارم)
  ضمنا هزینه های زندگی در المان چقدر است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای فرصت مطالعاتی در آلمان و همه کشورها حتما نیاز به سوپر وایزر دارید که سوپر وایزر بر اساس مقالات بین المللی به دانشجو این فرصت را میدهند. هزینه یک سال زندگی در آلمان حدود 9 هزار یورو میباشد

 37. neda گفت:

  سلام دارای معدل لیسانس بالای 19 مدیریت بازرگانی ازاد تهران هستم و در حال گذروندن کلاس زبان انگلیسی میباشم قصد دارم برای فوق رشته mba رو انتخاب کنم ایا در المان و اتریش امکان پذیر هست بعد هزینه ها به چه صورت است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما برای گرفتن ویزای تحصیلی و پذیرش در دانشگاه باید مدرک b2 زبان المانی رو داشته باشین در اتریش هم اگر قبولی در دانشگاه سراسری داشته باشین میتونید اقدام کنید اگر نه که برای لیسانس مجدد باید اقدام کنید.

 38. محمد sh گفت:

  سلام خسته نباشید من دانش آموز سال یازدهم رشته ریاضی هستم مدرکb2 رو هم تا پایان دیپلم میگیرم چند سوال داشتم اول اینکه برای تحصیل توی رشته شیمی و نیازی به قبولی کنکور هست واین که تمکن مالی و هزینه زندگی به صورت ماهانه و هزینه خوابگاه چقدر هست با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در آلمان در رشته شیمی نیاز به قبولی در کنکور ندارید و به صرف مدرک زبان و معدل بالا و تمکن حدود 9 هزار یورو در سال کفایت میکند

 39. محمد گفت:

  ببخشید الزام قبولی در کنکور سراسری شامل رشته های پیراپزشکی هم میشه یا فقط مخصوص پزشکی و داروسازیه؟

 40. شاهین گفت:

  سلام … با معدل 14.9 مهندسی برق از دانشگاه دولتی روزانه آیا میشه برای ارشد mba اقدام کرد ؟ (منظورم اینه که تفاوت داره از نظر هزینه با ارشد برق) واینکه چقد شانس دارم که پذیرفته شم…. چون با این چیزایی که شما میگید راجع به هزینه تحصیل رایگان ، پس خیلی نامزد برای این کشور وجود داره. هم چنین میخوام بدونم که اگر ارشد mba در ایران بگیرم آیا برای ارشد برق در المان سفارت مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شرایط پذیرش هرکدام از کشورها و حتی دانشگاه ها متفاوت می باشد . ولی چنانچه شما ارشد MBA رو از ایران بگیرید مشکلی برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد برق در کشور مقصدتان نمی باشد البته نیاز به توجیه دارند ولی در کل مشکلی نمی باشد.

 41. کیمیا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی پزشکی در مقطع عمومی هستم و برای تخصص تصمیم دارم که به خارج از کشور مهاجرت کنم
  البته بیشتر بورسیه شدن و رایگان شدن هزینه تحصیل و بهره‌برداری از تسهیلات اونجا برام مهمه.
  رزومه پژوهشی خوبی دارم و اینکه برای زبان مشکلی ندارم و در آخرهای دوره قصد دارم تافل یا ایلتس بگیرم.
  میخواستم بدونم میتونم برای کشور آمریکا (یا یکی از ده دانشگاه برتر) اقدام کنم؟
  و اینکه آیا باید از الان چیزی آماده کنم تا اونموقع (تقریبا 4 -5سال دیگه) به دردم بخوره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای گرفتن بورسیه رزومه ی تحصیلی شما مهم می باشد . هرچقدر رزومه ی شما قوی تر باشد شانس گرفتن بورسیه بیشتر می شود.مدرک زبان جزو لزومات می باشد. برای اینکه بتوانید برای تخصص یزای آمریکا اقدام نمایید نیازمند گذراندن آزمون usmle می باشید

 42. محمد گفت:

  با عرض سلام.در سن 28سالگی و با دارا بودن c1و قبولی در کنکور سراسری (نه پزشکی)امکان تحصیل رایگان پزشکی وجود دارد؟
  اگر با ویزای کار بروم و آنجا اقدام بع اپلای در دانشکده پزشکی کنک چطور؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل پزشکی در آلمان چند نکته مهم هست
   اول: سن تا 23 سال نهایتا
   دوم: تسلط به زبان آلمانی به همراه مدرک b2
   سوم: قبولی در کنکور سراسری ایران در رشته پزشکی

 43. تارا گفت:

  سلام اگر من بخوام حین تحصیل به آلمان برم شرایطش چطوره؟در رشته طراحی صنعتی

 44. کیمیا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من در قسمت تحصیل در آمریکا یک کامنت گذاشتم و شما سایت اینجا رو برای من گذاشتید، میخواستم بپرسم که اصلا نمیشه برای تخصص به کشور آمریکا یا یکی از ده دانشگاه برتر رفت؟
  اصلا مدرک پزشکی عمومی در آمریکا یا ده دانشگاه معتبر نیس و فقط آلمان مدرک عمومی ایران قبول داره؟
  جز زبان آلمانی و هزینه یک سال زندگی در آلمان، به چیز دیگه‌ای احتیاج است؟
  و ببخشید یه سوال دیگه؛ جز کشور آلمان، چه کشورهایی برای تخصص هم در سطح عالی هستند و مدرک ایران قبول دارند؟

 45. مسعود واحد گفت:

  با سلام خدمت شما
  من دانشجوی MBA در تهران و دارای مدرک کارشناسی در رشته مکانیک هستم. دارای مدرک آیلتس و به زبان آلمانی هم آشنا هستم. همچنین بنده متاهل هستم.
  میخواستم بدونم آیا شانس و شرایطی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در اروپا مخصوصا آلمان دارم که همسرم هم همراه من مهاجرت کنن. همسرم هم دانشجوی مقطع کارشناسی رشته صنایع هستن.
  این نکته رو هم ذکر کنم که پشتوانه خیلی قوی از نظر مالی نداریم و در کشور مقصد نیاز به بورس یا کار داریم.
  ممنون میشم اگه من رو راهنمایی بفرمایید.

 46. شهروز گفت:

  با عرض سلام .من 26سالمه و ارشد عمران میخونم و اینکه تا 2ماه دیگه دفاع میکنم معدلم 16.5هست.اگر بخوام باز ارشد رو المان بخونم یه رشته دیگه ایا میشه؟ و اینکه الان سفارت 30ماه دیگه وقت میده داستان به چه شکله؟ممنونم راهنمایی کنین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام بله امکان اینکه برای ارشد مجدد اقدام کنید می باشد. یک مقدار زمان سفارت طولانی مدت شده است.

 47. محمد sh گفت:

  سلام خسته نباشید امسال سال یازدهم رشته ریاضی هستم و سال بعد کنکور دارم برای مدرک زبان هم شروع کردم و تا تا ۱۸ سالگی b1 رو میگیرم فقط چن سوال اول اینکه باید برای رشته شیمی باید کنکور سراسری قبول بشم یا لازم نیس واگه کنکور لازم نیس معدل چقدر تاثیر داره بروی دانشگاهی که میخوای پذیرش بگیری و سوم اینکه تمکن مالی حدود چن یورو هست با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   رشته شیمی در آلمان نیاز به قبولی در کنکور سراسری ایران ندارد و سعی شد معدل بالای 16 نگه داشته بشه . تمکن مالی نیز چیزی حدود 9 هزار یورو در سال میباشد که میبایست برای سال اول حتما تامین شود

 48. فرجی گفت:

  سلام خسته نباشد فروان برای پاسخ گوییتون
  من دانشجو ترم ۲پرستاری دانشگاه ازاد هستم چندتا سوال داشتم
  ۱)میخواستم برای ارشد به المان برم و اینکه لیسانسو بگیرم و طرحم تمووم شه ۳۲سالم میشه ایا امکانش هست برای پذیرش گرفتن؟
  ۲)بعد شما درباره کار هفته ای ۲۰ساعت گفتید ایا امکانش هست بخاطر نیاز پرستار تو هر کشور بیشتر از این ساعتی که گفتید کار کنم؟
  ۳)اقامت کاری بهتره یا تحصیلی؟
  ۴)من متاهلم به هیچ وجه نمیشه پن و همسرم همزمان بریم؟
  ۵)من لیسانس مهندسی مکانیک هم دارم ایا تاثیری داره؟
  ممنون از پاسخ دهی شما

  • آریاناپارس گفت:

   سلام تا سن 34 سال میتونید برای ارشد اقدام کنید مدرک B2 آلمانی رو هم باید داشته باشید و اجازه ورود همزمان همراه رو هم ندارید.از طریق ویزای تحصیلی باید اقدام کنید کاری سخته.در حال حاضر هم وقت سفارت یک سال و نیم تا 2 سال هستش.

 49. شادی گفت:

  سلام .من یازدهم هستم و سال بعد کنکور دارم و رشتم تجربی هستو معدلم هم بالای 19.وضع مالی خیلی بدی دارم و تنها هدف تحصیلیم هم دندانپزشکی هس برای ادامه تحصیل در ترکیه هزینه زیادی لازمه؟کنکورش از ایران سخت تره ؟ باید چیکار کنم شما چ پیشنهادی دارید؟تشکر میکنم جواب بدید ممنون

  • آریاناپارس گفت:

   سلام شما میتونید برای ایتالیا اقدام کنید و از بورسیه استانیش استفاده کنید و تحصیلتون رایگان هستش.مدرک 6.5 آیلتس رو هم باید داشته باشید.

 50. علي گفت:

  سلام خسته نباشيد.هزينه تمكن مالي براي براي آلمان در مقطع كارشناسي ارشد به يورو جقدره؟

 51. غزال علایی گفت:

  سلام من دانشجوی فوق لیسانس هستم در حال نوشتن پایان نامم هستم . معدلم 14.4 میباشد. من هم اکنون پروپوزال خود را دادم و حداقل 7 ماه زمان میبرد تا پایان نامه ی خودم را دفاع کنم . تمایل دارم آلمان مهاجرت کنم اما با لحاظ فعلی که سفارت 30 ماهه وقت می دهد کمی دچار شک شدم و تحقیق روی کشور فرانسه می کنم .
  با توجه به این که رشته ی من مهندسی عمران(سازه های هیدرولیکی) میباشد و اولویتم در ابتدا رایگان بودن تحصیل هستش شما چه کاری رو پیشنهاد می کنید؟
  نکته اول : در حال حاضر نه زبان آلمانی بلدم نه فرانسوی باید کلاس ها رو برم .
  نکته دوم: میخوام به همراه نامزدم مهاجرت کنم . البته ایشون دانشجوی دکترای دانشگاه تهران هستن .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام اگه قصد اخد اقامت دائم در کشور آلمان دارید بعد از ادامه تحصیل برای کار و اقامت کشور آلمان رو به شما پیشنهاد میکنم و برای آموزش زبان آلمانی موسسه گوته که مورد تایید سفارت آلمان هست پیشنهاد میکنم با توجه به معدل شما انتخاب دانشگاهها محدود تر هستند اگر شما با همسرتون قصد مهاجرت دارید همزمان نمی توانید وارد کشور مقصد بشوید باید ی