شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

شرایط تحصیل در برزیل

با توجه به توسعه روزافزون صنايع در کشور برزيل، دولت طرح­هايی را نيز برای تربيت نيروهای متخصص در زمينه­ های مختلف از جمله بهبود شرایط تحصیل در برزیل اجرا نموده است. از جمله اين طرح، گسترش دانشگاهها، اعطای بودجه مناسب به دانشگاه­ها و پرداخت بورسيه تحصيلی به دانشجويان می­ باشد. در حال حاضر برزيل در صدر باکيفيت ­ترين دانشگاههای آمريکای جنوبی قرار گرفته است.

در سال­های اخير، با توجه به عدم استقبال مناسب دانشجويان برزيلی، برخی رشته ها خصوصاً رشته های فنی دانشگاههای برزيل اقدام به جذب دانشجويان بین المللی نموده­ اند و شرایط تحصیل در برزیل را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

در کشور برزيل سه نوع دانشگاه وجود دارد. دانشگاههای فدرال که بودجه آن­ها از طريق دولت مرکزی تأمين می­ شود. اين دانشگاهها معتبرترين دانشگاهها از نظر مردم و شرکت­های برزيلی است.

نوع دوم، دانشگاههای ايالتی هستند که بودجه آن از طريق دولت ايالتی تأمين می­شود و نوع سوم دانشگاههای خصوصی می­ باشند. تحصيل در دانشگاههای فدرال و ايالتی کاملاً رايگان بوده و در دانشگاههای خصوصی، شهريه برحسب دانشگاه، رشته و شهر متفاوت است.

تحصیل در برزیل مقطع کارشناسی

طول دوره ليسانس در برزيل 4 سال می­باشد. افراد برای ورود به دانشگاههای برزيل در مقطع کارشناسی، نيازمند مدارک قبلی آموزشی فرد می­باشند.

برای ورود به دانشگاههای کشور برزيل نيازمند مدرک زبان انگليسی می­ باشيد. افراد با داشتن مدرک زبان انگليسی می­توانند برای اين مقطع اقدام نمايند. دوره­ های کارشناسی در اين کشور به زبان پرتغالی می­باشد که افراد پس از ورود به کشور، امکان شرکت در دوره­های زبان پرتغالی را دارا می­باشند.

پذيرش در اين مقطع در برخی از دانشگاهها با برگزاری آزمون و در برخی ديگر از طريق بررسی شرايط متقاضی توسط گروه مورد بررسی قرار می­گيرد.

دانشجويان مقطع کارشناسی در کشور برزيل، حق کار دانشجويی بمدت 10 ساعت در هفته را دارا می­باشند و با توجه به اين کار می­توانند برخی از هزينه­ های زندگی خود را پوشش دهند.

هزينه­ های زندگی در کشور برزيل برای دانشجويان، حدود 10،000 دلار در سال می­باشد که شامل هزينه اجاره مسکن، غذا، رفت و آمد، بيمه و ساير هزينه­ هايی است که دانشجو مستلزم به پرداخت آنها ر زمان تحصيل در مقطع کارشناسی در کشور برزيل می­باشد.

تحصیل در برزیل مقطع کارشناسی ارشد

طول اين دوره 2 سال است و دانشجو علاوه بر گذراندن دروس مربوطه بايد پروژه تحقيقاتی خود را نيز ارائه دهد.

امتحانات ورودی کارشناسی ارشد به زبان انگليسی می­باشد و متقاضيان بايد مدرک زبان IELTS يا TOEFL را داشته باشند. متقاضيانی که از مدرک زبان انگليسی برخوردار می­ باشند می­توانند در کورس 8 ماهه و 4 ماهه کلاس­های زبان مؤسسه زبان آريانا پارس با گارانتی اخذ نمره­ی 6 آيلتس ثبت­ نام کرده و از اطلاعات اساتيد اين مؤسسه بهره­ مند شوند.

کشور برزيل تنها کشور دنيا می­باشد که در مقطع کارشناسی ارشد در تمامی رشته­ ها به افراد بورس می­دهد. با توجه به اين نکته، برزيل انتخاب مناسبی برای ادامه تحصيل در مقطع کارشناسی ارشد می­ باشد. کشور برزيل برای دانشجويان مقطع کارشناسی ارشد (Master) بورسيه­ ای را معرفی کرده است که افراد با داشتن شرايط مناسب می­توانند برای اين بورسيه اقدام نمايند. بطور معمول حدود 450 تا 700 دلار بصورت ماهيانه به دانشجويان پرداخت می­شود که با توجه به هزينه­ های زندگی و تحصيل در کشور برزيل براحتی امکان زندگی و تحصيل کرد.

دروس به دو زبان انگليسی و پرتغالی ارائه می­شود. ولی افراد می­توانند در کلاس­هايی که به زبان پرتغالی می­باشند، شرکت کنند. کتاب­ها و امتحانات به زبان انگليسی می­باشد و در دوره­ کارشناسی ارشد، آموزش زبان پرتغالی جزو واحدهای درسی افراد می­باشد.

تحصیل در برزیل مقطع دکترا

پذيرش در اين مقطع نيازمند ارائه رزومه قوی در زمينه کاری مربوط و يافتن پوزيشن در دانشگاه می­باشد. در برخی موارد ارائه پروپوزال تحقيقاتی نيز مورد نياز است. طول اين دوره براساس رشته می­تواند 3، 4 يا 5 سال باشد و دانشجو بايد پروژه خود را به همراه مقالات مربوطه ارائه دهد.

علاقه­ مندان به شرکت در دوره­های PHD کشور برزيل می­توانند برای بورس شدن در اين کشور اقدام نمايند. در حال حاضر کشور برزيل فرصت­های زيادی را برای بورسيه اعلام کرده است.دانشجويان مشغول به تحصیل در برزیل در مقطع دکترا حدود 1000 دلار بصورت ماهانه بعنوان حقوق دریافت می کنند.

کليه دروس در دانشگاه­های برزيل به زبان پرتغالی می­باشد. در برخی موارد بر حسب درخواست دانشجويان و يا استاد، دروس به زبان انگليسی ارائه می­شود. برخی دانشگاههای برزيل در هنگام پذيرش مخصوصاً  در مقطع دکتری تقاضای مدرک زبان انگليسی معمولاً معادل 6 آيلتس کافی است، می­کنند.

برخی از دانشگاه­ها يک مصاحبه از طريق اينترنت خواهند داشت. ارائه هيچگونه مدرکی جهت زبان پرتغالی مورد نياز نيست ولی در برخی موارد در حين مصاحبه در اين مورد سؤال خواهد شد.

پس از پذيرش دانشجو، کلاس­های آموزش زبان پرتغالی از سطح مبتدی تا پيشرفته برای دانشجويان خارجی برگزار خواهد شد. در مجموع مدرک زبان جهت اخذ پذيرش چندان مشکل مهمی به شمار نمی­ آيد.

سيستم نمره­ دهی کشور برزيل از 100 نمره می­باشد، بصورتی که نمره­ A  عالی و بين 90 تا 100 می­باشد و نمره مردود E می­باشد که زير 60 است.

مؤسسه مهاجرتی آرياناپارس با استفاده از وکلای دادگستری ايران و مجرب به قوانين حقوق بين ­الملل، شما را در راستای اخذ پذيرش و ويزای تحصيلی برزيل ياری می­رساند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

28 پاسخ به “تحصیل در برزیل”

 1. مریم گفت:

  سلام
  من لیسانس و فوق لیسانس ریاضی محض از دانشگاه امیرکبیر تهران هستم.نمره تافلم ۹۵ هستش .ولی مقاله ای ندارم. رزومه ی کاری هم معلم مدرسه بوده ام چهار سال
  میتونم برای مقطع دکترا در برزیل پذیرش بگیرم؟ به صورت فول فاند؟
  معرفی نامه از اساتید خوب دانشگاه امیرکبیر هم میتونم داشته باشم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست

 2. مبین گفت:

  سلام من مدرک کارشناسی برق دارم از دانشگاه آزاد معدل 17 آیلتس 6 دارم با این شرایط میتونم برای کارشناسی ارشد اقدام کنم ؟ میتونم بورس بگیرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بورسیه برای تحصیل در مقطع ارشد شانس پایینی دارد و با توجه به شرایط موجود شما شانس اپلای بالا میباشد

 3. حسین گفت:

  با سلام سلام
  بنده کارشناسی برق قدرت با معدل 14.07 هستم می خواستم برای کارشناسی ارشد در کشور برزیل در دانشگاه ریودوژانیرو اقدام کنم مدرک زبان ielts را اخذ نموده ام و دارای دومقاله بین المللی ولی ISI نیستند
  1- شهریه دانشگاه را ذکر نکردید
  2-آیا می توانم برای بورسیه اقدام کنم
  3-شرایط کار پاره وقت چگونه است

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در برزیل
   – شهریه دانشگاه ها بسیار متفاوت است ولی شما چیزی حدود 5 تا 10 هزار دلار را برای یکسال به صورت میانگین باید در نظر بگیرید
   – برای بورسیه میشود اقدام کرد ولی دادن یا ندادن آن به کیفیت مقالات شما و اجرایی شدنش برمیگردد
   – هیچ محدودیتی برای کار پاره وقت ندارید و شما هرگونه کاری که متناسب با استعداد و تواناییتون باشه میتوانید اقدام کنید

 4. مصطفی گفت:

  با سلام
  بنده ارشد مهندسی مکانیک رو یکی از دانشگاه های تهران دارم میخونم. و در حال پایان فارغ التحصیلی هستم.
  میخواستم بدونم تحصیل در مقطع دکترای مکانیک گرایش ساخت و تولید در کدوم شهرهای برزیل امکانش هست و شرایطش چیه؟
  ممنون از شما

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پذیرش دکتری در برزیل در مقطع دکتری حتما داشتن مدرک آیلتس 7 الزامی و پیدا کردن پوزیشن استاذ برای تایید مقالات isi در مقطع ارشد شما دیگر لزوم پذیرش است.

 5. مجتبی گفت:

  سلام خسته نباشید من چند تا سوال داشتم
  ۱)شهریه ی دانشگاه ها رایگانه و اگر نیست چقدر هست؟
  ۲)من آیلتس۶.۵ دارم آیا میتونم بعد از پیش دانشگاهی به برزیل برم و به زبان انگلیسی فوق دیپلم بگیرم؟
  ۳)کار دانشجویی به راحتی پیدا میشه یا ن؟
  ۴)چه مدت زودتر از شروع دانشگاه باید اقدام کنم؟
  ۵)چه مدارکی احتیاج داره؟
  ۶)احتیاجی به مدرکی گویا بر تمکن مالی هست یا خیر؟

  • آریانا پارس گفت:

   1.هزینه ی هر ترم تحصیل در دانشگاه های برزیل حدود 1000 تا 2000 دلار می باشد .
   2.اکثر دانشگاه ها در مقطع لیسانس به زبان خودشان تحصیلاتش انجام می شود .
   3.بستکی به رزومه ی شخص دارد .
   4. 7 تا 11 ماه
   5.پیش دانشگاهی + مدرک زبان
   6 بله
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 6. نوید گفت:

  با سلام اینجانب مدرک لیسانس مهندسی لنداسکیپ و فوق لیسانس طراحی شهری با معدل 84\14 از دانشگاه آزاد زنجان رزومه قوی کاری از جمله احداث باغ پرندگان تهران دریاچه چیتگر و پارک جنکلی لویزان و… دارم و همچنین خانواده خانمم اونجا اقامت دارن کارت اهینیه سیاسی برزیل دارن و خانمم. سپه اف برزیل داره ولی بدلیل مشکلات اقامتی. من قصد دارم با ویزای تحصیلی وارد کشور بشم لطفا راهنمایی کنید که ویزای تحصیلی مستلزم چه مدارکی هست
  باکمال تشکر

 7. نرگس شهریاری گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم اخذ بورسیه فوق لیسانس رشته محیط زیست در دانشگاه فدرال یا ایالتی برزیل چه شرایطی دارد؟چطور میتونم این بورسیه رو دریافت کنم؟ایا به معدل یا مقاله های دوره لیسانس هم بستگی دارد؟اگه امکانش هست راهنماییم کنید که به جز مدرک ایلتس به چه مدارکی احتیاج هست.
  از پاسختون بی نهایت سپاسگذارم

 8. AMIR گفت:

  سلام به دوست گرامی :
  بنده 29 سالمه و دیپلم فنی حرفه ای هنرستان تربیت بدنی( 3 ساله بدون پیش دانشگاهی) با معدل( 12.92) و در سال ( 1385) فارغ التحصیل شدم

  مدرک فوق دیپلم ( کاردانی ) تربیت بدنی از دانشگاه آزاد اسلامی دارم و معدل ( 12.33 ) و در سال
  ( 3 / 10 / 1393 ) فارغ التحصیل شدم

  بمدت 2 ساله معلم ورزش مدارس غیردولتی تدریس میکنم

  مجرد هستم

  مدرک زبان ندارم

  میخوام برای تحصیل در مقطع لیسانس در رشته تربیت بدنی اقدام کنم

  با این شرایط که دارم آیا برزیل میتوانم اقدام کنم ؟

  شرایطم به چه کشوری میخوره ؟

  کشوری که نیمه رایگان باشه یا اگه شرایطم میخوره رایگان باشه

 9. farhad گفت:

  سلام
  من دانشجوی مهندسی عمران دانشگاه آزاد کاشان هستم.همانطورکه میدانیداساتید دانشگاه ازاد کاشان در زمینه عمران تخصصی تدریس میکنند.معدل کل من 13.5 است و درحال گذراندن دوره های ایلتس نیز هستم .خواستم ببینم ایا امکان اخذ پذیرش وبورسیه تحصیلی در دانشگاه های کشور برزیل رادارم یاخیر؟چه مقدار شانس اخذ پذیرش رادارم؟
  آیا اساتیدی که دروس تخصصی راباهاشون پاس کردم دراخذ پذیرش کمک میکنند یاخیر چون یکی از اساتید ما شاگرد بیرجانسون بوده و دیگری دکترثابت یکی از بزرگان سازه وزلزله ایران است

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور برزیل نیازمند مدرک زبان می باشید و دوره های فوق لیسانس در کشور برزیل به زبان پرتغالی می باشد ولی کتب و امتحانات به زبان انگلیسی می باشد . امکان اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد برای شما میسر می باشد

 10. مهران گفت:

  من ارشد روابط بین الملل (گرایش خاورمیانه)دارم معدل 16.61 و لیسانس 12.84 از دانشگاه ازاد 30 ساله و دارای 2 مقاله isiو 4 سال سابقه تدریس در دانشگاههای علمی کاربردی و IELTS 5.5 ایا میتوانید برای دکتری در رشته خودم در برزیل پذیرش بگیرید.متشکر از شما.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در صورت داشتن آیلتس 6.5 می توانید برای کشور برزیل اقدام نمایید و از بورسیه های این کشور برخوردار شوید

 11. مازیار گفت:

  سلام من فوق لیسانس حقوق عمومی از یکی از دانشگاه های دولتی تهران هستم با معدل ۱۷.۵ و دو مقاله .میخواستم بپرسم آیا در رشته بنده دانشگاه برزیل به زبان انگلیسی داره ؟و این که شانس بورسیه شدنم به چ مقدار است و اینکه در صورت بورس شدن ,این بورس چه مقدار از هزینه های زندگی در برزیل را تامین میکند؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور برزیل در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 12. سیماخوشبخت گفت:

  سلام’لیسانس آموزش زبان انگلیسی ازدانشگاه آزاد’معدل۱۹/۱۱’متاهل’آیاشانس دریافت بورس تحصیلی برزیل رادارم?آیاباهمسرم میتوانیم مقیم شویم?چطور?ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه کشور برزیل در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتم مدرک زبان ایلتس حداقل 6 می باشید و می توانید با خود همراه ببرید.

 13. europa0007 گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده 28ساله فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش حرارت و سیالات از دانشگاه آزاد اسلامی با معدل 13/50 در سال 1391 هستم
  و در حال گذراندن زبان پرتغالی در سطح A1 در یکی از موسسات شهرتهران هستم
  و مدرک زبان انگلیسی IELTS:5 هستم
  آیا با شرایطی که من دارم بورسیه به من تعلق میگیرد؟؟؟
  با تشکر…

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام و احترام
   با توجه به شرایط ذکر شده می توانید برای بورسیه های کشور برزیل اقدام نمایید و در این کشور ادامه تحصیل دهید

 14. gh گفت:

  با سلام من دوتا از دوستانم از برزیل برای لیسانس از برزیل بورس گرفتن آیا بورس گرفتن امکان ندارد یا کمتر اقدام میکنند؟

  ممنون از جوابتون.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام اخذ بررسيه در مقطع فوق ليسانس و دكترا از كشور برزيل متداولتره ولي به صورت كلي در مقطع ليسانس شانس بورسيه بسيار پايين هست

 15. gh گفت:

  سلام
  آیا امکان بورسیه در دوره لیسانس هم وجود دارد؟بر فرض خوب بودن رزومه

  ممنونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *