دانشگاه های لهستان

۱-دانشگاه فن آوری اطلاعات و مدیریت ژاشوف:

University of information technology and management

جوانانی که به دنبال دانش و مهارت های بیشتری به منظور رقابت در بازار کار هستند می توانند این دانشگاه را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در نظر بگیرند.

دانشگاه UITM  یکی از رهبران در زمینه ی تدریس و دستیابی به جدیدترین راه حل های IT می باشد.

تحصیلات در دانشگاه فن آوری اطلاعات و مدیریت ژاشوف در مقطع لیسانس ۳ ساله و دوره ی فوق لیسانس ۲ ساله می باشد و به صورت معمول هزینه یک سال در این کشور ۳۰۰۰ یورو می باشد.

در دانشگاه UITM  دوره های زبان هم برگزار می شود که ۱۰۰۰ یورو مبلغ کل دوره می باشد.این دانشگاه شرایط ویژه ای برای دانشجویان ممتاز در نظر گرفته است که در صورتی که دانشجویان معدل بالایی را داشته باشند می توانند از تخفیف های دانشگاه استفاده کنند.

دانشجویان در حین تحصیل اجازه ی کار را دارند و در مدت ۵ ماهه تابستان بدون دریافت مجوز کار می توانند به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند و یا در این مدت ۵ ماهه ویزا کار و تفریح برای آمریکا گرفته و در این مدت به دنبال کار بگردند.

دانشگاه UITM مورد تائید وزارت علوم می باشد و علاقه مندان در رشته های مدیریت و تکنولوژی می توانند برای این دانشگاه اقدام نمایند.

دانشگاه UITM در سال دو بار پذیرش دارد که هر کدام دارای Dead line متفاوت می باشد.برای دوره های زبان تا ۱۵ می می توانید اقدام کرده و دوره های زبان از ۱۰ july شروع و در تاریخ ۱۰october به پایان می رسد.

۲-دانشگاه پلی تکنیک ورشو:

قدیمی ترین دانشگاه کشور لهستان که در جایگاه اول این کشور قرار گرفته است.دانشگاه پلی تکنیک ورشو در سال ۱۸۲۶ تاسیس شد.در حال حاضر حدود ۳۲ هزار دانشجو در دانشگاه ورشو مشغول به تحصیل می باشند.

هزینه های تحصیل دانشگاه پلی تکنیک ورشو نسبت به سایر دانشگاه های کشور لهستان بیشتر می باشد و بصورت معمول ۴۰۰۰ هزار یورو در سال می باشد.

آخرین فرصت برای ثبت نام جهت اخذ پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک ورشو برای اکتبر تا ۲۰ جون می باشد و برای پذیرش که شروع آن اول فوریه می باشد تا اول دسامبر.

دانشگاه پلی تکنیک ورشو در رتبه بندی جهانی بین ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا می باشد.دانشگاه پلی تکنیک ورشو انتخابی مناسب برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته های مهندسی را دارند،می باشد.رشته ی عمران یکی از برترین رشته های این دانشگاه می باشد.

۳-دانشگاه اقتصاد وراستواو:

Wroclaw university of Economics

دانشگاه دولتی وراستواو در سال ۱۹۴۷ میلادی تاسیس شد و در حال حاضر حدود ۱۷۰۰ دانشجو در این کشور مشغول به تحصیل هستند.امروزه این دانشگاه یکی از برترین موسسات و دانشگاه های برتر اقتصاد کشور لهستان می باشد.

در این دانشگاه ۸ رشته ی به خصوص به زبان انگلیسی ارائه می شود که به شرح زیر می باشد.رشته ی حسابداری و امور بانکی،رشته ی روابط بین الملل،رشته ی مدیریت و مهندسی تولید،رشته ی توریسم و مدیریت هتل داری،رشته ی اقتصاد و مدیریت اجرایی،رشته ی مدیریت و بازاریابی،رشته ی اروپا شناسی،رشته ی علوم کامیوتر و امارگیری اقتصادی.

دانشگاه اقتصاد وراستواو نسبت به سایر دانشگاه های کشور لهستان هزینه کمتری برای شهریه خود کسب می کند.هزینه یک سال تحصیل حدود ۲۵۰۰ یورو می باشد.این دانشگاه هم چنین برگزار کننده دوره های MBA برای فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور لهستان می باشد.این دانشگاه در دوره های ذکر شده با دانشگاه های کشورهای بلژیک ،فرانسه،ایرلند،آلمان و انگلستان همکاری دارد.

دانشگاه اقتصاد وراستواو دارای ۴ دانشکده اقتصاد ملی،مدیریت و حسابداری،اقتصاد و مهندسی و دانشکده اقتصاد و توریسم می باشد.ساختمان اصلی دانشگاه اقتصاد وراستواو در مرکز شهر واقع شده است.

۴-دانشگاه یاگیو لنیان:

Jaglellonian university

دانشگاه یاگیو لنیان  در سال ۱۹۶۵ در شهر کراکو لهستان تاسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر حدود ۴۶۰۰۰ دانشجو در دانشگاه یاگیولنیان مشغول به تحصیل می باشند.

این دانشگاه دارای قدمت طولانی می باشد،در قرن ۱۵ حدود ۴۴ درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی اختصاص داده اند و امروزه هم به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اروپا می باشد.

این دانشگاه با ارائه بیش از ۱۱۱ رشته مختلف با تخصص های گوناگون توانسته است جایگاه نخست را در بین دانشگاه های لهستان کسب کند.

مشاورین موسسه مهاجرتی آریانا پارس در امر اعزام دانشجو به دانشگاه یاگیو لنیان شهر کراکر به متقاضیان محترم اخذ پذیرش در این دانشگاه یاری می رساند.

۵-دانشگاه آ.گ.اچ:

AGH university of science and Technology

دانشگاه AGH که در یال ۱۹۱۹ تاسیس شد به عنوان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین و بهترین دانشگاه های فنی لهستان شناخته شده است.

دانشگاه AGH دارای بیش از ۳۵۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل می باشد که برای این تعداد دانشجو ۲۰۰۰ استاد در نظر گرفته است.

دانشگاه AGH  را به متقاضیانی توصیه می کنیم که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارا باشند.۱۱ دانشکده قادر به ارائه مدرک دکترا در حوزه های تحقیقاتی شامل علوم فنی ،علوم شیمی،علم فیزیک،علم زمین شناسی،علوم ریاضی و علوم اقتصاد می باشد.

به صورت معمول دوره های لیسانس در کشور لهستان از جمله دانشگاه AGH 7 ترم به طول می انجامد و دوره های کارشناسی ارشد این دانشگاه ۳ ترمه برگزار می شود.هزینه های تحصیل در دانشگاه AGH به صورت معمول ۳۵۰۰ یورو در سال می باشد.

گران ترین رشته ی این دانشگاه الکترونیک می باشد که هزینه ی سالانه ای آن حدود ۱۱۰۰۰ یورو می باشد.

موسسه مهاجرتی آریانا پارس با بهره گیری لز مشاورین و وکلای پایه یک دادگستری راه رسیدن به دانشگاه AGH را برای متقاضیان ادامه تحصیل هموار می سازد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *