شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

زندگی در نروژ

شرایط زندگی در نروژ

متقاضیان زیادی سالیانه برای کشور نروژ اقدام می کنند که با اطلاع از شرایط زندگی در نروژ می توانند شرایط مناسب تری را برای خود مهیا کنند. از همین رو مشاورین برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران می باشد تصمیم به گردآوری مطلب ماروالذکر کرده است تا کمک مناسبی را به علاقه مندان زندگی در نروژ کرده باشد.

جمعیت کشور نروژ فقط بیش از ۵ میلیون نفر، یکی از سه کشور اسکاندیناوی است. همچنان کشور نروژ به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی است و یکی از پایین ترین میزان جرم در جهان است. زندگی در نروژ به عنوان ایده آل زندگی شناخته می شود.

در سال های اخیر، نروژ به طور مکرر به عنوان “بهترین کشور برای زندگی” توسط گزارش توسعه انسانی سازمان ملل رتبه بندی شده است. این رتبه بندی سالانه عمدتا بر اساس سطوح متوسط آموزش و درآمد، همراه با امید به زندگی است، اما همچنین عوامل مانند حقوق بشر و آزادی فرهنگی نروژ همچنین دارای امتیاز بالا برای سواد، سطح تحصیلات و ثروت مادی است.

علاوه بر این، نروژ یکی از بهترین سیستم های رفاهی در جهان را دارا می باشد و اطمینان حاصل می کنید که افرادی که بیکار هستند یا قادر به کار میباشند حمایت می شوند تا بتوانند زندگی شان را به ارمغان بیاورند. از همین رو علاقه مندان زیادی به دنبال زندگی در نروژ می باشند.

جغرافیا و جمعیت

نروژ یک کشور طولانی است که در شمال اروپا واقع شده است، با مرزهای سوئد، فنلاند و روسیه در سمت شرق و خط ساحلی گسترده ای رو به سمت اقیانوس اطلس شمالی در سمت غرب قرار دارد. در نروژ آب و هوا مرطوب و ملایم است در مقایسه با شرق و شمال، جایی که زمستان سردتر و طولانی تر است.

شهرهای اصلی نروژ در امتداد خط ساحلی قرار دارند. پایتخت اسلو بزرگترین شهر نروژ است که حدود ۶۲۰،۰۰۰ نفر جمعیت دارد. دیگر شهرهای عمده Bergen و Stavanger در غربی نروژ، Trondheim در قسمت وسط و Tromsø در شمال است.

۵٫۲ میلیون نفر در نروژ زندگی می کنند. حدود ۳۲ درصد از مردم دارای تحصیلات عالی هستند. نروژ، مانند سوئد و دانمارک، تبدیل به یک کشور چند فرهنگی شده است. امروزه ۳۳ درصد از جمعیت در اسلو مهاجر یا نروژی متولد والدین مهاجر هستند. در کل کشور، بیش از ۱۶ درصد مهاجران یا نروژی متولد والدین مهاجر هستند.

مهاجران و متقاضیان امر مهاجرت باید با شرایط زندگی در نروژ آشنایی داشته باشند.

انجمن نروژی

ارزشهای نروژی در آرمانهای مساوی ریشه دارد و نروژ یک دولت رفاه مترقی است. باز بودن، برابری و حقوق برابر، اهمیت ارزشمندی است که در هنگام تحصیل در نروژ تجربه خواهید کرد. انجمن نروژی از نکات بسیار مهم برای زندگی در نروژ می باشد که باید با آن آشنایی داشته باشید.

دموکراسی، عدالت و دولت رفاه

یکی از ویژگی های منحصر به فرد زندگی در نروژ بحث عدالت می باشد. نروژ به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورهای دموکراتیک و قانون اساسی جهان شناخته می شود. این کشور یک دموکراسی پارلمانی است. احزاب اصلی سیاسی به سه دسته تقسیم می شوند:

• یک بلوک چپ از مرکز که شامل حزب کارگر نروژ، حزب سوسیالیست چپ و حزب سرخ است
• یک بلوک مرکزی شامل حزب مرکزی، حزب مسیحی، حزب لیبرال و حزب سبز
• یک بلوک راست راست شامل حزب محافظه کار و حزب پیشرفت است
مجلس نروژی Stortinget نامیده می شود، که اعضای آن هر چهار سال یکبار انتخاب می شوند.

رئیس جمهور نروژ از سال ۱۹۹۱ تا کنون پادشاه هارالد V بوده است. او دارای قدرت سیاسی نیست، اما وظایف تشریفاتی را به عهده دارد و معمولا نماینده محبوب مردم نروژ است.

آرمان های مساوی

ارزش های نروژ در آرمان های مساوی توجیه می شوند. اکثر نروژی ها به توزیع برابر ثروت باور دارند و همه باید فرصت های برابر داشته باشند. ما به طور کلی دارای اعتماد بالا به دولت هستیم و به دولت رفاه اعتقاد داریم. نروژ یک دولت رفاه است، زیرا دولت، هم فدرال و هم محلی، مسئولیت اصلی رفاه شهروندان خود را دارد.

  • دولت رفاه نروژ عمدتا توسط مالیات و وظایف پرداخت شده توسط ساکنان آن تامین می شود.

نروژ قطعا بخشی از اروپا است، اما عضو اتحادیه اروپا نیست. با این وجود، کشور به طور کامل در جامعه اروپا در همه چیز از تجارت و اقتصاد، از طریق توافقنامه اقتصادی اروپا (EEA) ، به تحصیل و تحقیق به عنوان مثال از طریق برنامه Erasmus  یکپارچه شده است. نروژ همچنین در قرارداد شینگن مشارکت می کند و سفر به کشور های دیگر شینگن را آسان می کند.

برابری و غیر رسمی

باز بودن، برابری و حقوق برابر به طور کلی مانند برابری اقتصادی، اجتماعی و جنسیتی یکی از ارزش های مهم بسیاری از نروژی ها است. همچنین واقعیت ثابت شده است که افرادی که دارای چالش های جسمی و روحی هستند باید دارای حقوق برابر و با احترام به دیگران برخورد کنند.

به طور طبیعی، دانشجویان بین المللی نیز از این ارزش ها و حقوق بهره مند می شوند. این فقط یکی از دلایل بسیاری برای مطالعه در نروژ است. برای مثال، روابط همجنس گرایان از سال ۱۹۷۲ قانونی بوده است و زوج های همجنس‌گرا از سال ۲۰۰۹ قادر به گرفتن فرزند و ازدواج کردن بوده اند.

نروژ دارای سهمیه بندی ازدواج پدر و مادر  و کاراست، به طوری که پدران باید تعداد مشخصی از روزهای هفته را برای وقت با فرزندان خود سپری کنند. این کمک کرده است که ترکیب کار و خانواده را بسیار ساده تر کند. با این وجود، هدف برابری کامل هنوز باقی است.

شیوه زندگی در نروژ

شیوه زندگی در نروژ به شدت به زمان صرف شده برای تحصیل و کار مرتبط است. تعادل کار و زندگی با خواست های بیشتر در دسترس بودن حرفه ای و شخصی بیشتر شده است. نروژی ها در طول هفته و سال تحصیل می کنند و به سختی کار می کنند، اما در استراحت و آرامش نیز خوب هستند. میانگین هفته کاری شامل پنج روز کاری هفت و نیم ساعت است.

سلامت خوب و شیوه زندگی فعال مهم هستند. شب ها و تعطیلات آخر هفته اغلب فعالیت هایی از فعالیت های تئاتر و کنسرت به فعالیت های فضای باز و ورزش ها پر می شود. نروژی ها نیز تبدیل به یک مرد پرماجرا شده اند که دوست دارد سفر کند.

سبک کار و لباس

نروژی ها به طور کلی یک رویکرد ساده به لباس دارند، اغلب تمرکز روی لباس های راحت است. این نیز در تنظیمات آموزشی و حرفه ای منعکس شده است.

قابل توجه است که در سال های اخیر تغییر قابل توجهی  در سبک لباس نروژی ها وجود داشته است. با توجه به ظهور سبک مینیمالیستی نوردیک / اسکاندیناوی، شاهد افزایش تعداد نروژهای رسمی لباس هستیم.

این تغییر در جهت رسمیت دادن به این معنی نیست که نروژی ها کت و شلوار خود را در منزل خود از دست می دهند یا فرم های رسمی بیشتری را برای آدرس ارسال می کنند. این یک نشانه است که نروژی ها، به عنوان یک نتیجه از افزایش جهانی شدن و رونق، آموخته اند که با آداب معاشرت مورد انتظار سازگار شوند.

در مقایسه با سایر کشورها، مردم نروژ به اندازه کافی آزاد هستند. نروژی ها به صراحت ۹ تا ۵ کار می کنند، بعد از ظهر و تقریبا هر شنبه و یکشنبه، و همچنین کریسمس، عید پاک و تعطیلات تابستانی، کارشان تمام می شود.

ورزش های محبوب

فوتبال و هندبال یکی از محبوب ترین فعالیت های تفریحی برای کودکان و نوجوانان است. در حال حاضر، دوچرخه سواری و شنا نیز به شکل های محبوب تر ورزش تبدیل شده است. با این وجود، این اسکی است که به خاطر ورزش ملی نروژ نامیده می شود و یکی از آن ها، نتایج نروژ در سطح جهانی است.

نروژی ها اغلب برای پیاده روی کوتاه مدت یا طولانی در زمینه ها، جنگل ها و کوه ها می روند. بنابراین کابین معمولی نروژی در مکان روستایی یافت می شود. پس از یک روز فعال اسکی یا قایقرانی، نروژی ها دوست دارند که استراحت کنند.

تحصیلات

در نروژ به طور فزاینده ای برای تحصیلات عالی تکمیل می شود. یکی از دلایل این واقعیت است که گرفتن درجه ای مقرون به صرفه است. سیستم آموزشی به طور کلی حمایت دولتی است تا اطمینان حاصل شود که دسترسی به آموزش برای همه برابر است. این به این معنی است که بیشتر موسسات هیچ هزینه تحصیل ندارند. با چنین شرایط مطلوبی، شما تقریبا انتظار می رود که یک مدرک تحصیلی بگیرید و زندگی دانشجویی بی نظیر را تجربه کنید.

کیفیت بالای دانشگاه های نروژی باعث شده است که دانشجویان بین المللی بیشتری تحصیل در نروژ را انتخاب کنند. با این حال، انتظار می رود که دانشجویان مسئولیت یادگیری خود را بر عهده بگیرند، با این حال می توانند برای دانشجویان بین المللی یک چالش باشند، به خصوص با توجه به تمام فرصت هایی که در محوطه دانشگاه وجود دارد. فعالیت های اضافی آموزشی می تواند کلید موفقیت ادغام باشد.

الگوهای تحصیلات

نسبت تحصیلات عالی در میان زنان بیشتر از مردان افزایش یافته است. گروهی که بیشترین درصد تحصیلات بالاتر را دارند، زنان بالای ۳۰ سال هستند. بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های نروژ به طور طبیعی در شهرهای بزرگ قرار دارند. با این وجود، دولت با حمایت از شهرهای کوچک با کمک های مالی و سایر طرح های مالی، به طور فعالانه در مناطق دورافتاده رشد می کند. در مطابقت با این سیاست، کالج های دانشگاهی در روستاها و نیز در شهرهای مختلف تأسیس شده اند.

زندگی دانشجویی

برای اکثر نروژی ها، زندگی دانشجویی یک دوره غنی، اجتماعی و فعال در زندگی است. در کنار مطالعات آنها، بسیاری از مشاغل نیمه وقت برای تکمیل وام دانشجویی و کسب تجربه کاری دارند. به عنوان یک دانشجوی بین المللی شما همچنین می توانید یک شغل نیمه وقت دریافت کنید که حد مجاز آن ۲۰ ساعت در هفته می باشد.

بسیاری از دانشجویان نروژی نیز در انجمن های دانشجویی مانند تیم های ورزشی دانشجویی و شوراهای دانشجویی و در سازمان های فرهنگ و جامعه به طور کلی مشارکت دارند.

فعالیت های دانشگاه و خارج از آن، یک زمینه مهم اجتماعی برای زندگی دانشجویی است؛ پرورش منافع مشترک سرگرم کننده است و می تواند به دوستان خود برای زندگی منجر شود. برای دانشجویان بین المللی، این نوع تعامل کلید برای ادغام با دانشجویان نروژی است.

استاندارد زندگی به طور کلی بالا است، حتی برای دانشجویان، و مطالعه در نروژ معمولا یک تجربه راحت است. اکثر نروژی ها مایل به داشتن یک آپارتمان یا یک خانه هستند، اما برای دانشجویان شایع تر است که اجاره کنند. اکثر مردم ماشین خود را دارند، اما دانش آموزان عموما از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند، که در شهرهای بزرگ نسبتا توسعه یافته است.

به عنوان یک نتیجه از مسائل زیست محیطی، نروژی ها به تازگی تمایل به داشتن تنها یک ماشین در هر خانوار دارند. در شهرها، تعداد بیشتری از مردم تصمیم می گیرند که به جای استفاده از ماشین خود به اشتراک خدمات خودرو بپیوندند. تاکسی گران است.

نکته برای زندگی در نروژ

دانشجویان بین المللی می توانند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه و یا کالج دانشگاه نروژ برای جستجوی کار ۱ سال را در این کشور باشند. مراقب باشید که قبل از مجوز فعلی شما و بعد از اتمام تحصیلات خود، باید برای اجازه اقامت به عنوان یک شغلی درخواست دهید.

علاوه بر کار کردن در یک بازار کار امن و جذاب با بیکاری کم و محیط کار مترقی و مدرن، شما همچنین می توانید به تعدادی از مزایا، از جمله ازدواج های والدین، مزایای خدمات درمانی، حفاظت از اشتغال، و همچنین حقوق بالا، دسترسی پیدا کنید.

صنایع مادر

نروژ دارای انرژی فراوان آبی، صنایع برجسته جهان، بهره‌وری بالا و یک اقتصاد قوی است. امروزه نروژ یک کشور مدرن است که به فن آوری، نوآوری و خواست توسعه بیشتر جامعه مبتنی بر دانش کمک می کند. این کشور همچنین به صنایع نفت و گاز، ماهیگیری و صنایع سنتی وابسته است.

یک سیستم توسعه یافته از خوشه های صنعتی با همکاری نزدیک بین صنعت و تحقیقات وجود دارد. تحقیق در سطح بالا، نوآوری های پیشگامان و نزدیکی به اقیانوس ها به صنایع دریایی، دریایی و زیردریایی در سطح جهانی کمک می کند.

فرهنگ تجاری

در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، بازار کار در نروژ با بی عدالتی، از نظر گفتگو و کد لباس، مشخص می شود. به عنوان یک دانشجو، شما با داشتن یک رابطه دوستانه با استاد خود تجربه خواهید کرد، و این کار را به محل کارتان منتقل می کند، جایی که شما ممکن است با رئیس خود ناهار داشته باشید.

برای داشتن زمان، احترام و مودبانه و پیروی از قوانین لباس برای اشخاص مختلف، مهمترین کدها در فرهنگ تجاری است. در نروژ، روزهای کار رسمی کوتاه مدت: ۷٫۵ ساعت در روز و ۳۷٫۵ ساعت در هفته عادی است. نروژی ها وقتی کار می کنند سخت کار می کنند. ما بر این هستیم که بتوانیم ساعتهای انعطاف پذیری داشته باشیم و از زمان به خانه کار کنیم. با این حال، شب ها و تعطیلات آخر هفته بیشتر برای دوستان و خانواده محفوظ است: فریده یا زمان آزاد، برای نروژی ها مهم است.

بازار کار نروژی فرصت های خوبی برای تحرک اجتماعی ارائه می دهد. تعداد روزافزون زنان در سمت های مدیریتی قرار دارند و سیاست هایی وجود دارد که تعادل جنسیتی را تشویق و تسهیل می کنند. برای مثال، برای بحث در مورد کار در بخش خصوصی و بازنشستگی والدین بحث نمی شود.

نوآوری، راه اندازی و تکنولوژی

در نروژ شما می توانید کسب و کار در یکی از جهان نوآورانه ترین و دیجیتالی شده را تجربه کنید. یک جامعه نسبتا جدید، اما پر جنب و جوش راه اندازی، از جمله راه اندازی بسیاری از فن آوری های جدید را در نروژ مشاهده می کنید.

مهم ترین ابزار نوآوری و توسعه دولت نروژ در کسب و کار و صنعت نروژی است، حمایت از شرکت ها در توسعه مزیت رقابتی و افزایش نوآوری. امیدوار کننده شروع کار با جاه طلبی های رشد و یک مفهوم تجاری نوآورانه که نشان دهنده چیزی جدید و قابل توجه در بازار است شانس خوبی برای گرفتن بودجه

نروژ پیشگام در انرژی تجدید پذیر و فن آوری زیست محیطی است. این کشور اهداف بلندپروازانه ای را برای استفاده از انرژی پایدار تر تعیین کرده است. انرژی های تجدید پذیر و تکنولوژی تمیز به طور کلی، و همچنین پزشکی و بیوتکنولوژی، صنایع نوظهور جالب را نشان می دهند.

تاریخ و مذاهب اصلی

برای زندگی در نروژ باید از تاریخ و مذهب این کشور مطلع باشید. نروژ به خاطر میراث وایکینگ در سراسر جهان شناخته شده است که بخش مهمی از تاریخ نروژی است. نروژ بسیار سکولار است، اما بیشتر ادیان جهان در جامعه حضور دارند.

مردم از سراسر جهان می آیند تا میراث جهانی Bryggen را در برگن ببینند. نروژ در سال ۱۸۱۴ به یک کشور مستقل تبدیل شد، اما در اواخر سال ۱۹۰۵ از سوئد جدا شد. در آن زمان، کشور از سال ۱۳۸۰ بخشی از اتحادیه ها با دانمارک و سوئد بوده است. این هنوز هم در زبان ما بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، bokmål. دومین زبان نوشته شده ما، نینورسک ، به تاریخ دوران قدیم این کشور و میراث قرون و اعصاب وایکینگ ها و نوردی مشهود است.

با وجود اینکه هزار سال پس از وایکینگ های نروژی بخش های زیادی از دنیای غرب را در پاهای خود قرار داده است، این بخش از تاریخ بسیاری از نروژی ها مایل به برجسته کردن عصر طلایی کشور هستند.

ادبیات افسانه

ادبیات افسانه نروژی هنوز بخش قابل توجهی از تاریخ ادبیات غربی را در بر گرفته است و هنوز در جامعه امروز ما شاهدی از زبان نروژی است. به عنوان مثال، نام اسطوره شناسی نروژ در سال های اخیر بسیار محبوب شده است.

امروز نروژ یک کشور بسیار سکولار است. آزادی مذهبی وجود دارد، بیشتر ادیان جهان در اینجا نمایندگی دارد و به شما خوش آمد گویی می کنند. کلیسای نروژ لوتری است، اما کاتولیک و دیگر مسیحیان نیز گسترده هستند. اسلام یکی از بزرگترین ادیان در نروژ است. همچنین جوامع یهودی و بودایی به خوبی وجود دارند.

تعطیلات اصلی نروژی کریسمس، عید پاک و روز ملی ۱۷ مه است. در نروژ، روز ملی یک رویداد بزرگ است. در حالی که در کشورهای دیگر روز عاشورا با یک رژه نظامی برگزار می شود، در روز ۱۷ ماه مه مسابقات کودکان در سراسر کشور برگزار می کنیم. این یکی از دلایلی است که اغلب آن را “روز کودک” توصیف می کند.

اطلاع از ادبیات افسانه برای زندگی در نروژ حائز اهمیت می باشد.

زبان

زبان یکی از مهم ترین فاکتور های زندگی در نروژ می باشد که مهاجران باید از آن آشنایی داشته باشند. نروژ دو زبان رسمی نروژی و سامی است. زبان نروژی، زبان بسیاری از مردم است. زبان سوئدی، دانمارکی و ایسلندی، زبان نروژی یک زبان ژرمنی مشتق از زبان نروژی قدیمی است. با این حال، دو راهنوشتن نروژی – bokmål و nynorsk وجود دارد. این بخش نروژی توضیح تاریخی دارد: Bokmål بر اساس دانمارکی نوشته شده است، که زبان رسمی نروژ برای بیش از ۴۰۰ سال (۱۸۱۴-۱۳۸۰) بود.

نینورسکدر دهه ۱۸۵۰ ایجاد شد و ترکیبی از گویش های محلی غربی نروژ است. اگر فرمان نروژی خوبی دارید، نه تنها قادر به برقراری ارتباط با نروژی ها هستید، بلکه همچنین با افراد در سوئد و دانمارک. زبانهای سه کشور اسکاندیناوی مشابه هستند و در اکثر موارد شما می توانید در نروژی به دانمارک و سوئدی صحبت کنید و همچنین متن هایی که در سوئدی و دانمارکی نوشته شده است را بخوانید.

نینورسک از حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از جمعیت استفاده می شود – بیشتر در ساحل غربی. به طور کلی، اگر شما یکی از دو زبان را درک کنید، می توانید دیگران را به راحتی درک کنید. با این حال، لازم به ذکر است که Bokmål و Nynorsk به عنوان دو زبان مختلف که شما باید یکی دیگر از آنها را به عنوان یک زبان خارجی یاد بگیرند نیست.

از سوی دیگر زبان سامی کاملا متفاوت از نروژی است. با این وجود، شمال سامی به عنوان یک زبان رسمی برابر نروژی تاسیس شده است. این بیشتر توسط مردم سامی بومی در Troms و Finnmark استفاده می شود – دو منطقه در شمال نروژ.

گفتارها

تعداد بسیار کمی از نروژی ها به نحوی که متن نوشته شده است، صحبت می کنند. در عوض نروژی ها از گویش های محلی استفاده می کنند. برای نروژی ها گویش بخش مهمی از هویت آنها را تشکیل می دهد و با گوش دادن به گویش شخص می توان در اغلب موارد با دقت خوبی تعیین کرد که از کدام کشور از آن است.

مبتدی ها به زبان نروژی ممکن است برخی از گویش ها را درک کنند اما نروژی ها درک و صحبت می کنند به زبان نوشته شده نزدیک تر اگر آنها متوجه شما آنها را درک نمی کنند.

اکثریت قریب به اتفاق نروژی ها به علاوه نروژی انگلیسی صحبت می کنند و عموما در سطح بسیار بالایی هستند. بسیاری از برنامه ها و دوره های تحصیلات دانشگاهی به زبان انگلیسی آموزش داده می شود.

موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را آماده برای صحبت به زبان انگلیسی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس در غرب تهران تماس حاصل نمایید.

طبیعت، آب و هوا

طبیعت تماشایی نروژ متنوع است، با تپه های تحت پوشش جنگل در جنوب شرقی و فورج های بلند و یخچال های طبیعی در غرب و شمال. بنابراین مطالعه شما در تجربه نروژ هرگز خسته کننده نخواهد بود.

در شمال نروژ تابستان نیمه شب وجود دارد؛ تابستان به معنای واقعی کلمه یک روز و عصر طولانی است که هرگز به شب تبدیل نمی شود. در زمستان، خورشید هرگز در بالای افق بلند نمی شود، هرچند آسمان بعضی از نورهای شمال روشن می شود.

نروژی ها با احترام به طبیعت نگاه می کنند و از آن افتخار می کنند. زندگی بیرونی بخشی اساسی فرهنگ نروژی است: ما در کوه ها بهار، تابستان، پاییز و زمستان می گذریم. در تابستان ما دوست داریم از کابین به کابین صعود کنیم، و در زمستان اسکی می کنیم. زندگی کابین، با این حال، به کوه محدود نمی شود؛ نروژی ها دارای کابین در داخل و در فجوراها و خط ساحلی هستند.

طبیعت نروژی می تواند به همان اندازه زیبا و زیبا باشد. آب و هوا می تواند به سرعت در کوه ها تغییر کند – از نور آفتاب تا باران، مه سیاه و باد قوی. بنابراین مهم است که به طبیعت احترام بگذارید و مراقب باشید.

نزدیکی به طبیعت برای نروژی ها مهم است. اکثر شهرها در نزدیکی مناطق محبوب محافظت شده در فضای باز قرار دارند. در بیشتر مکان ها، یک ساعت پیاده روی از مرکز شهر، همه چیز برای رسیدن به نیمه بیابان است.

اگر در دانشگاه اسلو، در NTNU در تروندهایم یا در دانشگاه ترومسو تحصیل کنید، مسیرهای اسکی تقریبا به طور مستقیم از محوطه دانشگاه قابل دسترسی است.

جشنواره برگن

جشنواره ها بخشی طبیعی فرهنگ تقویم نروژی هستند. فصل جشنواره برای بسیاری از مردم با برگزاری جشنواره بین المللی برگن برگزار می شود و به پایان می رسد و در ماه اوت برگزار می شود. هر دو فستیوال موسیقی بین المللی است که هنرمندان مشهور را از سراسر جهان جذب می کند.

در میان این دو، جشن های کوچک و بزرگ در روستاهای نروژ برگزار می شود. از جمله آنها عبارتند از Vinjerock در پای کوه های رندان، جشنواره Peer Gynt توسط Gålåvatnet در Gudbrandsdalen بالا و جشنواره Bukta در Arcttic Tromsø.

یکی دیگر از رویدادهای عجیب و غریبی که ارزش دیدن دارد، جشنواره Træna است که به طور چشمگیری توسط دریا در ساحل Helgeland واقع شده است. همچنین زندگی در نروژ در راستای فرهنگی نیز آسان است. همه شهرداری ها یک برنامه مدرسه شهری فرهنگی برای کودکان و نوجوانان دارند، و همچنین تعداد زیادی از گروه های موسیقی و گروه های برنج برای شرکت در آماتورها وجود دارد.

ورزش و فعالیت

قدیس نروژی ادعا می کند که “نروژی ها با اسکی روی پاهای خود متولد شده اند”. نروژ بدون شک یک کشور ورزشی زمستانی است، به طور کلی اسکی و به طور خاص به عنوان محبوب ترین ورزش کشور شناخته می شود. علاقه مندان به اسکی می توانند زندگی در نروژ را انتخاب کنند.

هر زمستان صدها هزار نفر از نروژی در مقابل مربع گیر می کنند، تماشای تیم ملی نروژ در یک جام جهانی در جام جهانی – اگر آنها خودشان اسکی نمی کنند. فقط نروژی های دیوانه در مورد اسکی روی زمین بیشتر به وضوح در خارج از اسلو دیده می شوند، زمانی که نژاد به نام ۵-mila در زمستان مرتب شده است.

این محل با نروژی هایی با اسکی و بدون اسکی است که از طریق مسابقه ۵۰ کیلومتری به ستاره های ملی و بین المللی بیندازند. با وجود این واقعیت که ورزش های زمستانی زمینه ای است که در آن نروژ پیشرفت می کند.

تیم ملی فوتبال برای مردان مسلما FIFA بسیار بالا نیست، اما مشارکت در ورزش توسط کودکان و نوجوانان چشمگیر است. شما به سادگی بسیاری از نروژی ها را نخواهید دید مرد یا زن که فوتبال (یا هنوز بازی می کنند) بازی نکرده اند.

برای اینکه واقعا بیشتر از اقامت خود در نروژ باشد، ورزش شدید است که واقعا برجسته می شود. Freeskiing، kiteboarding، کوه نوردی و کوهنوردی دوچرخه سواری، صخره نوردی، قایقرانی، پارکینگ و پریدن BASE. فهرست تقریبا بی پایان است، اما یک چیز مشخص است: ورزش های شدید به طور فزاینده ای محبوب هستند و برای شهروندان معمول نیز قابل دسترسی هستند.

آمار درباره زندگی در نروژ

افرادی که به دنبال زندگی در نروژ می باشند می توانند با واقعیت های این کشور آشنا شوند

۱. واحد پولی در نروژ کرون نروژی NOK است.

۲. طول ساحل نروژ ۲۵٫۱۴۸ کیلومتر است

۳. بالاترین قله نروژ Galdhøpiggen 2469 متر بالاتر از دریا است.

۴. نروژ و نقطه شمالی شمال اروپا کاپ شمالی است.

۵. کرکنز، نروژ، از شرق به قاهره، دورتر از شرق فنلاند و تنها ۹ مایل (۱۵ کیلومتر) از مرز روسیه است.

۶. نروژ دارای بالاترین غلظت فیوردها در جهان است. دو مورد از این، فیرد جیرانس و فورورد نورونی، در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارند.

۷. تونل Lærdal طولانی ترین تونل جاده ای در ۱۵ مایل (۲۴٫۵ کیلومتر) است.

۸. جایزه صلح نوبلدر نروژ توسط یک کمیته نروژی اهدا می شود.

۹. تاریخچه پادشاهان)، که در دوران قدیمی نوردی (AD-750-1300) نوشته شده است، امروزه در نروژ پرفروش ترین است.

۱۰. نروژ یکی از ملت های بنیانگذاری سازمان ملل در سال ۱۹۴۵ بود و نخستین دبیر کل سازمان ملل، وزیر خارجه نروژی، تیرگو لی بود.

۱۰ اطلاعات نکته درباره زندگی در نروژ

۱. نروژ سوشی ماهی قزل آلا را به ژاپنی ها در دهه هشتاد معرفی کرد

۲. کلیپ کاغذ یک اختراع نروژی است

۳. در سال ۲۰۰۸ نروژ یک پنگوئن پادشاه را اسیر کرد. نیلز اولاو نام اوست.

۴. آب معروف و گرانبها تنها آب از تامین شهری در Iveland، نروژ است.

۵. سوئد در بازیافت بسیار خوب است، اکنون از زباله برای بازیافت استفاده می شود و در حال حاضر واردات زباله از نروژ را به مصرف انرژی برنامه های خود می پردازد.

۶. در سال ۱۲۵۱، پادشاه نروژ هنری سوم انگلستان خرس قطبی را به دست آورد. او در برج لندن، در یک زنجیره طولانی نگهداری کرد تا بتواند در دماس شنا کند.

۷. در سال ۲۰۱۱، نروژ با کمبود کره در سراسر کشور روبرو شد، در آنجا قاچاقچیان اغلب قاچاق کره و مزایده های آنلاین را برای یک بسته کره به ۷۷ دلار رساندند.

۸. IKEA نامیده می شود sofas، میزهای قهوه، قفسه کتاب، ذخیره سازی رسانه و Doorknobs پس از مکان در سوئد؛تخت، کمد و مبلمان سالن بعد از مکان های نروژ؛ فرش ها پس از مکان های دانمارک و صندلی ها و صندلی های ناهار خوری بعد از مکان های فنلاند.

۹. مرگ در Longyearbyen غیرقانونی است، زیرا بدنها دیگر به خاک سپرده نمی شوند؛ زیرا در آن شهر قرون وسطا مانع از تجزیه آنها می شود.

۱۰. پیتزای منجمد در نروژ بسیار محبوب است، زمانی که یک نام تجاری محبوب منتشر شد صدای جیر جیر جدید، به # ۱ در نمودار نروژی رسید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها
ثبت نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *