...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

زندگی در نروژ

نروژ دارای منابع عظیم و غنی نفت خام، گاز طبیعی و آب شیرین است. این کشور نسبت به جمعیتی که دارد بزرگترین تولید کننده نفت خام در قاره سبز می باشد. زندگی برای مهاجرت به نروژ شرایط خاص خود را در پی خواهد داشت و از مزایا و معایب گوناگونی برخوردار می باشد.

نروژ از جمله ثروتمندترین کشورهای منطقه اسکاندیناوی و حتی قاره اروپا می باشد. مهاجرت به نروژ می تواند استانداردهای بالای زندگی، امکانات رفاهی و اجتماعی، سرانه درآمد و قدرت خرید بالا و به طور کلی آینده روشنی را برای افراد در پی داشته باشد.

شرایط زندگی در نروژ چگونه است؟

Living conditions in Norway

بدون شک نروژ یکی از زیباترین کشورهای اسکاندیناوی می باشد، شهرهای نروژ خصوصاً پایتخت این کشور اسلو تلفیقی از معماری مدرن و سنتی به همراه مناظر طبیعی بسیار زیبا می باشند. این کشور علاوه بر اقتصاد قدرتمند از کمترین نرخ بیکاری در حوزه اسکاندیناوی برخوردار است. از لحاظ سرانه درآمد شخصی و برابری قدرت خرید نروژ چهارمین کشور برتر جهان است.

نروژ با جمعیتی حدود ۵ میلیون نفر از لحاظ شرایط بهداشتی، شاخص های مربوط به استانداردهای زندگی و همچنین امید به زندگی در بین افراد جامعه، کشوری بی رقیب محسوب می شود. از سوی دیگر هزینه های زندگی در این کشور نسبت به بسیار از کشورهای اروپایی بیشتر خواهد بود. علاوه بر هزینه های، سرمای شدید هوا و قوانین سفت و سخت در کلیه زمینه ها از جمله معایب زندگی در نروژ می باشند.

هزینه زندگی در نروژ

بدون تردید در نگاه اول هزینه های زندگی در نروژ به مراتب بالاتر از اغلب کشورهای اروپایی می باشد، ولی اگر شما قصد دارید در نروژ مشغول به کار شوید و در این کشور زندگی نمایید، بالاترین میزان دستمزد را در بین اغلب کشورهای اروپایی دریافت خواهید کرد.

از این رو علاوه بر پرداخت هزینه های روزمره زندگی می توانید مبلغ قابل توجهی برای مخارج ضروری و پس انداز ماهیانه در اختیار داشته باشید. به طور کلی هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ نروژ کمی بیش از مناطق کوچک تر و روستایی در این کشور خواهد بود. هزینه های زندگی در ۳ شهر مشهور نروژ به شرح ذیل می باشد:

اسلو

اسلو پایتخت نروژ و بزرگترین شهر این کشور می باشد. بدون تردید اسلو نه تنها به عنوان زیباترین شهر نروژ بلکه به عنوان یکی از زیباترین پایتخت در کل اروپا محسوب می شود. این شهر حقیقتاً ترکیبی از طبیعت ناب و مدرنیته قرن بیستم را در دل خود جای داده است، هزینه های زندگی در اسلو نسبت به سایر شهرهای نروژ کمی بیشتر خواهد بود. از سوی دیگر موقعیت های شغلی مناسب و درآمد افراد نیز به مراتب بیشتر از نقاط کوچک نروژ می باشد. به طور کلی میانگین هزینه های زندگی ماهانه برای ۱ نفر در نروژ به شرح ذیل است:

اجاره بهای مسکنخورد و خوراکحمل و نقلهزینه های جانبی
۹۰۰ الی ۱۲۵۰ یورو۴۰۰ الی ۶۰۰ یورو۲۰۰ الی ۴۰۰ یورو۲۵۰ الی ۵۰۰ یورو

برگن

برگن بزرگترین بندر و دومین شهر بزرگ نروژ است، این شهر یکی از شلوغ ترین و مهم ترین بنادر در منطقه اسکاندیناوی می باشد. این لنگرگاه زیبا علاوه بر موقعیت اقتصادی قابل توجهی که دارد به عنوان یکی از قطب های گردشگری و پایتخت فرهنگی نروژ نیز شناخته می شود. برگن یکی از مراکز اصلی تجارت و مراودات کالا در منطقه اسکاندیناوی می باشد، از سوی دیگر ماهیگیری و صنعت شیلات یکی از منابع اصلی درآمد افراد در این شهر می باشد. به طور کلی میانگین هزینه های زندگی ماهانه برای ۱ نفر در برگن به شرح ذیل می باشد:

اجاره بهای مسکنخورد و خوراکحمل و نقلهزینه های جانبی
۷۵۰ الی ۹۵۰ یورو۳۵۰ الی ۵۰۰ یورو۱۵۰ الی ۳۰۰ یورو۲۰۰ الی ۴۰۰ یورو

تروندهایم

تروندهایم پس از اسلو و برگن سومین شهر بزرگ و پرجمعیت نروژ به شمار می آید. دور تا دور تروندهایم به وسیله مزارع کشاورزی احاطه گردیده است. از سوی دیگر دانشگاه NTNU که دومین دانشگاه مطرح نروژ به شمار می آید در این شهر واقع شده است، از این رو تروندهایم به عنوان مرکز تحقیقات و فناوری این کشور شناخته شده است. علاوه بر این تروندهایم مهد موسیقی راک در نروژ و حتی اسکاندیناوی نیز می باشد. به طور کلی میانگین هزینه های زندگی ماهانه برای ۱ نفر در تروندهایم به شرح ذیل می باشد:

اجاره بهای مسکنخورد و خوراکحمل و نقلهزینه های جانبی
۸۰۰ الی ۹۵۰ یورو۳۵۰ الی ۴۵۰ یورو۱۵۰ الی ۳۰۰ یورو۲۰۰ الی ۴۵۰ یورو

مزایای زندگی در نروژ

همانگونه که اشاره گردید نروژ از جمله ثروتمندترین کشورهای حوزه اسکاندیناوی و اروپا می باشد. بر اساس شاخص های OECD مردم نروژ شادترین مردم جهان هستند و میانگین امید به زندگی در این کشور بالاترین شاخص را در اختیار دارد. از سوی دیگر جمعیت کم نروژ باعث گردیده افراد از امکانات بسیار ایده ال و استانداردهای بسیار بالا در کلیه زمینه های فردی و اجتماعی برخوردار شوند.

درآمد فردی ایده ال

طبق آمار انتشار یافته از برترین نشریه ها و مجلات اقتصادی جهان از حیث سرانه درآمد سالیانه و برابری قدرت خرید نروژ همواره بین ۱۰ کشور برتر جهان قرار دارد. برای کار در نروژ علاوه بر صنایع نفتی و پتروشیمی در زمینه های کشاورزی، کشتی سازی، شیلات، ماشین آلات صنعتی و … نیز کشور بسیار توانا و قدرتمندی به شمار می آید. از سوی دیگر جمعیت کم نروژ باعث گردیده همواره موقعیت های شغلی بسیار مناسب همراه با درآمد قابل توجه برای افراد ماهر در این کشور در دسترس باشد.

خدمات درمانی رایگان

کلیه افرادی که در نروژ زندگی می کنند می توانند به صورت رایگان از خدمات درمانی و بهداشتی این کشور استفاده نمایند. طبق آمار انتشار یافته از سوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) از لحاظ امکانات و استانداردهای بهداشتی نروژ یازدهمین کشور برتر جهان می باشد. با توجه به افزایش نرخ خدمات پزشکی در سطح جهان نروژ همچنان به شهروندان خود خدمت درمانی و بهداشتی را به صورت رایگان ارائه می نماید.

تحصیل رایگان در کلیه مقاطع تحصیلی

برای تحصیل در نروژ باید بدانید این کشور دارای سیستم آموزشی یکپارچه و فوق پیشرفته می باشد. برخی از دانشگاه های این کشور در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. نظام آموزشی نروژ کلیه مقاطع تحصیلی از پیش دبستان گرفته تا تحصیلات عالیه در دانشگاه ها را به صورت رایگان ارائه می نماید.

از این محصلان و دانشجویان در این کشور به جز ارتقاء و پیشرفت درسی هیچگونه دغدغه دیگری نخواهند داشت، از سوی دیگر نروژ از امکانات آموزشی مدرن و تجهیزات دانشگاهی فوق العاده ای برخوردار می باشد که دانشجویان بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای می توانند از این امکانات استفاده نمایند.

معایب زندگی در نروژ

بدون تردید زندگی در هر نقطه از جهان با مزایا و چالش های مختص به خود همراه خواهد بود. زندگی در نروژ علاوه بر مزایای بی شماری که تنها بخشی از آنها ذکر گردید، چالش های خاص خود را نیز در پی خواهد داشت. هرچند مزایای زندگی در نروژ به مراتب بیشتر از معایب آن است، ولی از دیدگاه برخی از افراد تحمل همین چالش های اندک قابل تحمل نخواهد بود. از این رو با ۳ مورد از چالش های اصلی زندگی در نروژ بیشتر آشنا خواهیم شد.

هزینه های بالای زندگی

همانگونه که کیفیت زندگی در نروژ بسیار بالا و قابل قبول است، هزینه های زندگی در این کشور خصوصاً اجاره بهای منزل و مواد غذایی نیز به طور میانگین بین ۳۰ الی ۴۰ درصد از اغلب کشورهای اروپایی گرانتر خواهد بود. از این اکثر مهاجران تازه وارد به نروژ در سال های اولیه حضور در این کشور تحت فشار اقتصادی و هزینه ها بالای زندگی در نروژ قرار خواهند گرفت.

یادگیری زبان نروژی

بدون شک برقراری ارتباط با افراد جامعه برای دست یابی به موقعیت های شغلی مناسب، انجام امور روزمره و به طور کلی موفقیت در جامعه نروژ بسیار حائز اهمیت خواهد بود. از این رو یادگیری زبان نروژی یکی از پیش نیازهای اصلی افرادی است که قصد مهاجرت به نروژ را دارند. یادگیری زبان هر کشوری چالش های خاص خود را در پی خواهد داشت و امری زمانبر به شمار می آید که به پشتکار و تمرین فراوانی نیاز دارد.

شرایط آب و هوایی

نروژ با توجه به جمعیت اندکی که دارد نسبتاً کشور پهناوری محسوب می شود. با توجه به مساحت نروژ دمای هوا در کلیه نقاط این کشور یکسان نخواهد بود. ولی به طور کلی به علت نزدیکی این کشور به قطب شمالی هوای نروژ در اغلب اوقات سال بسیار سرد و خشک می باشد خصوصاً در نقاط شمالی این کشور این موضوع به مراتب محسوس تر خواهد بود. در برخی از نقاط نروژ بیش از ۱ ماه از خورشید خبری نیست و این موضوع برای مهاجرانی که در مناطق گرمسیر زندگی می کردند بسیار آزار دهنده و در برخی موارد غیر قابل تحمل می باشد.

تفاوت زندگی در نروژ با ایران

بدون شک شرایط زندگی در نروژ قابل قیاس با زندگی در ایران نیست. ایران و نروژ تفاوت های بسیار فاحشی در زمینه سیاست، امکانات، درآمد فردی، هزینه های زندگی، آب و هوا، فرهنگ و … با یکدیگر دارند. به عنوان مثال هزینه های زندگی در نروژ حداقل ۲ الی ۳ برابر ایران می باشد، از سوی دیگر درآمد افراد در این کشور به طور میانگین ۳ الی ۴ برابر ایران خواهد بود.

از دیگر تفاوت های بزرگ بین ایران و نروژ تراکم جمعیت و امکانات رفاهی و اجتماعی این ۲ کشور می باشد. از سوی دیگر آب و هوای نروژ همانگونه که پیش تر ذکر گردید در اغلب اوقات سال سرد و خشک می باشد، در صورتی که ایران دارای آب و هوایی مطبوع و ۴ فصل است.

سرمایه گذاری در کشور نروژ

در این مقاله می خواهیم راه های مختلفی که می توان از طریق آنها اقدام به سرمایه گذاری در کشور نروژ کرد را برای شما بیان کنیم. برای سرمایه گذاری در دولت دیگر شرایط و مراحلی وجود دارد که هر شخصی که بخواهد در نروژ سرمایه گذاری کنند بایستی مراحلی را پشت سر بگذارنند.  این مراحل در این مقاله ارائه می شود تا در صورت نیاز این مطالب به آنها کمک کند.

افراد می توانند در کشورهایی که امکان سرمایه گذاری دارند مهاجرت سرمایه گذاری انجام دهند. یکی از این کشورها که دارای منابع طبیعی زیادی است کشور نروژ است. این کشور سالیانی است که از نقاط مختلف جهان مخصوصا ایران سرمایه گذارانی را به خود جذب می کند. کشور نروژ علاوه بر اینکه زمینه اقتصادی خوبی که دارد در زمینه تحصیلات هم داوطلبان زیادی را به خود جذب می کند. هر ساله داوطلبان مختلفی در مقطع های مختلفی مهاجرت تحصیلی نروژ را انتخاب می کنند. این افراد برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند تا بتوانند از تحصیلات عالی دانشگاه های معتبر این کشور استفاده کنند.

کشور نروژ

کشور نروژ در شمال غربی قاره اروپا هست. پایتخت این کشور شهر اُسـلو است. کشور نروژ با اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا ارتباط سیاسی و اقتصادی دارد. کشور نروژ جزء اعضای سازمان ملل متحد، ناتو، مجمع تجارت آزاد اروپا، شورای اروپا و نروژی و شنگن است.

سرمایه گذاری در نروژ

حوزه اقتصادی کشور نروژ

راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در کشور نروژ است. کشور نروژ دارای منابع نفتی در دریای شمال است و به این منابع نفتی بسیار وابسته است. وابستگی شدید این کشور به منابع نفتی باعث شده است که این کشور به زمینه های دیگر کمتر توجه کند. به همین خاطر در زمینه های اقتصادی تا حدودی ضعیف شود.

پیشرفت صنعت نفت موجب گردیده تا از زمان انقلاب صنعتی، کشور نروژ  بحران های اقتصادی را از خود دور کند. این کار باعث شد کشور نروژ به گران ترین کشور تبدیل شود..

موارد سرمایه گذاری در کشور نروژ

کشور نروژ به خاطر  منابع طبیعی دارای منابع مختلفی است که می توان در این کشور در زمینه های مختلف سرمایه گذاری کرد. راه های سرمایه گذاری در کشور نروژ عبارتند از:

 • نفت
 • گاز
 • سنگ های معدنی
 • غذاهای دریایی
 • آب

درآمدی که کشور نروز از صنعت نفت به دست می آورد یک چهارم تولید ناخالص داخلی است. صنعت نفت از شاخص ترین فعالیت کشور نروژ است. تغییر در بازار نفت تاثیر مستقیمی بر روی اقتصاد کشور نروژ دارد.

شرایط سرمایه گذاری در کشور نروژ

سرمایه گذاری در نروژ برای افراد مقیم نروژ، افراد تابع کشورهای عضو شنگن و ایالات متحده آمریکا راحت و آسان است. به عنوان مثال: فرد آمریکایی می تواند در صنایع مختلف کشور نروژ به خریداری سهام بپردازند.

مشهورترین آنها صنعت نفت و گاز است.زمینه های مختلف دیگری برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد. افراد می توانند در هر کدام از زمینه هایی که دوست دارند سرمایه گذاری کنند.

بررسی معایب و مزایای سرمایه گذاری در نروژ

از مزایای سرمایه گذاری در نروژ می توان این را گفت که این کشور، کشوری فوق العاده پیشرفته ای است. معیار این کشور اصل برابری در دعاوی است و این نکته خیلی مهم و قابل توجهی است. اگر در مورد موضوع حقوقی در دادگاه های کشور نروژ بین اشخاص حقیقی یا حقوقی مشکلی پیش آید. قاضی  براساس شواهد بدون توجه به تابعیت به پرونده رسیدگی می کند و حکم می دهد

عیبی که این سرمایه گذاری دارد این است که  با سرمایه گذاری در شرکت های گوناگون و خرید سهام، این دولت به شخص به عنوان یک فرد خارجی اقامت نمی دهد. شخص بایستی ویزای توریستی کشور نروژ را دریافت کند. ویزای توریستی از نوع  ویزاهای اقامتی نیست و فقط  اجازه رفت و آمد فرد را به حوزه شنگن می دهد. این ویزا بعد از چند سال تبدیل به اقامت دائم در کشور نروژ نمی شود

سرمایه گذاری از طریق خریدن ملک

یکی از راه های سرمایه گذاری در نروژ است. خریدن ملک راحت ترین روش برای سرمایه گذاری در کشور دیگر به خصوص کشور نروژ است. کشور نروژ خریدن ملک به وسیله افراد خارجی ها را مجاز شمرده است. قیمت خریدن ملک در نروژ به عوامل مختلفی همچون محله و شهری که ملک در آنجا هست، امکانات، سال ساختن ملک و غیره بستگی دارد . قیمت با توجه به این موارد زیاد یا کم می شود

بهترین شهرهای نروژ برای مهاجرت کدامند؟

کشور نروژ از جمله برترین کشورهای دنیا می باشد که در منطقه اسکاندیناوی واقع شده است. افرادی که قصد مهاجرت به نروژ را دارا می باشند، می توانند با شناخت کامل از شهرهای نروژ و بررسی تمام روش های ممکن، شانس خود را افزایش دهند. از مشخصه های برتر کشور نروژ می توان به کار آمد ترین و با ثبات کشور جهان با بالاترین نرخ عدالت اجتماعی اشاره کرد.

متقاضیان زیادی سالیانه برای کشور نروژ اقدام می کنند که با اطلاع از شرایط زندگی در نروژ می توانند شرایط مناسب تری را برای خود مهیا کنند. از همین رو مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس تصمیم به گردآوری مطلب اخیرالذکر کرده است تا کمک مناسبی را به علاقه مندان زندگی در نروژ کرده باشد.

شهر اسلو

شهر اسلو بزرگترین و از مهم ترین شهرهای نروژ و پایتخت این کشور می باشد. اسلو به عنوان بهترین شهر نروژ برای زندگی شناخته می شود. اسلو مرکز علمی، اقتصادی و فرهنگی نروژ و کانون های مهم بازرگانی دریایی و صنایع دریایی اروپا بشمار می رود. کشور ایران جزو ۱۰ کشور اول در زمینه فرستادن مهاجر به شهر اسلو می باشد.

اسلو دارای آب و هوای قاره ای است، با تابستان های گرم و زمستان های سرد. با توجه به تاثیرات اقلیمی، زمستان سردتر از مناطق قاره ای دیگر در همان عرض جغرافیایی است. اسلو در طول سال به میزان قابل توجهی بارندگی دارد.

 • اقتصاد

اسلو مرکز مهمی از دانش دریایی در اروپا است و نزدیک به ۸۰ شرکت و ۸،۵۰۰ کارمند در بخش دریایی دارد. برخی از آنها بزرگترین شرکت های کشتیرانی جهان، کشتی گیران و کارگزاران بیمه هستند.

 • ورزش

اسلو به خانه های Holmenkollen National Arena و Holmenkollbakken، محل برگزاری مسابقات اسکی روی میز و مسابقات اسکی در شمال اروپا است . این مسابقات جام جهانی سالانه شامل جشنواره اسکی Holmenkollen برگزار می شود . اسلو میزبان مسابقات جهانی بیاتلون در سال ۱۹۸۶ ، ۱۹۹۰ ، ۲۰۰۰ ، ۲۰۰۲ و ۲۰۱۶ بود. مسابقات قهرمانی اسکی جهانی اسکی در سال ۱۹۳۰ ، ۱۹۶۶ ، ۱۹۸۲ و ۲۰۱۱ و همچنین بازی های المپیک زمستانی ۱۹۵۲ برگزار شده است.

 • گردشگری

اسلو تعداد زیادی پارک و مناطق سبز درون هسته شهر و نیز خارج از آن دارد.

 • Frogner Park یک پارک بزرگ است که چند دقیقه پیاده روی از مرکز شهر دارد. این بزرگترین و مشهورترین پارک در نروژ است که مجموعه زیادی از مجسمه های Gustav Vigeland است.
 • Bygdøy یک منطقه سبز بزرگ است که معمولا شبه جزیره موزه اسلو نامیده می شود.
 • پارک مجسمه سازی Ekebergparken پارک مجسمه سازی و پارک ملی میراث با نمای پانوراما از شهر در Ekeberg در جنوب شرقی شهر است.
 • سنت Hanshaugen پارک یک پارک عمومی قدیمی در تپه بالا در مرکز اسلو است.
 • پارک Touyen
 • حمل و نقل

اسلو بزرگترین سیستم حمل و نقل عمومی نروژ است که توسط روتور اداره می شود . این شامل شش خط اسلو مترو ، مترو گسترده ترین در جهان ساکن، شش خط اسمو تراموا و خط هشت خط Osle Commuter راه آهن.  تراموا در مناطق نزدیک به مرکز شهر عمل می کند، در حالی که مترو، که زیر زمین از طریق مرکز شهر اجرا می شود، به حومه ها دورتر می رود.

 • دانشگاه

دانشگاه اسلو بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه برای تحصیل در نروژ است. این دانشگاه در سال ۱۸۱۱ تاسیس شده است. در دانشگاه اسلو بالغ بر ۳۰ هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند. دروس در دانشگاه اسلو به زبان های نروژی و انگلیسی ارائه می شود. لازم به ذکر است که در مقطع کارشناسی تمام رشته ها به زبان نروژی ارائه می شود. دانشگاه اسلو دارای دانشکده های حقوق، پزشکی، دندانپزشکی، فلسفه، هنر، علوم طبیعی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و الهیات می باشد.

شهر برگن

دومین شهر بزرگ نروژ می باشد. که از مهم ترین شهرهای نروژ است. برگن یک مرکز فرهنگی مهم در منطقه می باشد که بعنوان یکی از پایتخت های فرهنگی اروپا به حساب می آید. برگن دومین شهر بزرگ در نروژ است.مرکز شهر و محله های شمالی در Byfjorden هستند، ‘شهرستان فورورد’، و شهر توسط کوه احاطه شده است؛ برگن به عنوان شهر هفت کوه شناخته می شود. بسیاری از حومه های اضافی شهری در جزایر هستند. برگن دارای آب و هوای معتدل اقلیمی، با بارش بارانی فراوان در تمام فصل ها است.

این شهر یک مرکز بین المللی برای آبزی پروری، حمل و نقل، صنعت نفت و نفت زیرزمینی و مرکز ملی آموزش عالی، رسانه، گردشگری و امور مالی است. بندر Bergen در مقایسه با حمل و نقل مسافر و مسافران بیش از ۳۰۰ کشتی نروژ است که سالانه بیش از ۳۰۰ کشتی کروز را به خود اختصاص می دهد و تقریبا نیم میلیون مسافر به برگن می رساند

 • اقتصاد

یکی از بزرگترین مراکز خرید نروژ، Lagunen Storsenter، با گردش مالی ۲٫۵۴۰ میلیارد کرون نروژ و ۵٫۲ میلیون بازدید کننده در برگن واقع شده است. برگن پایگاه اصلی نیروی دریایی سلطنتی نروژ است. گردشگری یک منبع درآمد مهم برای شهر است.

 • حمل و نقل

برگن یکی از کوچکترین شهرهای اروپا است که همزمان یک سیستم حمل و نقل عمومی حمل و نقل تراموا و ترلیبوز را دارد. حمل و نقل عمومی در Hordaland توسط Skyss اداره می شود، که یک شبکه گسترده اتوبوس در شهر برگن و چندین مجتمع همسایه را اداره می کند.

 • دانشگاه

دانشگاه برگن در شهر زیبا و تاریخی شهر برگن واقع شده است. تاسیس دانشگاه به سال ۱۹۴۶ بر می گردد. دانشگاه برگن بیشتر رشته ها را در بر می گیرد و دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی، روانشناسی و علوم اجتماعی، حقوق، علوم انسانی و ریاضیات در این دانشگاه واقع شده اند. در حال حاضر حدود ۱۵ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

تروندهایم

تروندهایم نام شهری در کشور نروژ است و از مهم ترین شهرهای نروژ که دانشگاه NTNU در این شهر واقع شده است. شهر تروندهایم سومین شهر علمی کشور نروژ است که نیمی از سال زمستان و نیمه دیگر سال تابستان می باشد. شهر تروندهایم دارای آب و هوای اقیانوسی است . بخشی از شهرداری دورتر از فورج، زمستان های سردتر است. قسمت نزدیک به فورج، مانند مرکز شهر، زمستان خفیف تر است.

 • موسیقی

تروندهایم دارای یک صحنه موسیقی وسیع است و برای جوامع قوی خود که به موسیقی راک، جاز و کلاسیک متعهد هستند شناخته شده است. علاقمندی شهر به موسیقی جاز و موسیقی کلاسیک، توسط کنسرت موسیقی در NTNU برگزار می شود که یکی از نوآور ترین در جهان است.

 • حمل و نقل

شبکه اتوبوس، که توسط AtB اداره می شود، در سراسر شهر و حومه آن اجرا می شود. علاوه بر این سرویس Nattbuss (اتوبوس شبانه) حمل و نقل ارزان و موثر برای افرادی که از زندگی شبانه در مرکز شهر در طول تعطیلات آخر هفته استفاده می کنند.

 • دانشگاه

دانشگاه NTNU در شهر تروندهایم واقع شده است که دومین دانشگاه کشور نروژ به حساب می آید. به متقاضیانی که دارای مدرک فنی و مهندسی هستند توصیه می شود برای ادامه تحصیل در دانشگاه NTNU ثبت نام کرده و مشغول تحصیل شوند. دانشگاه فنی NTNU از معتبر ترین دانشگاه های اروپا می باشد که شامل ۷ دانشکده و ۲۰ هزار دانشجو می باشد.

همه متقاضیان بحث مهاجرت می بایست اطلاعات صحیح و جامعی از محل زندگی خود در کشور مورد نظر خویش را کسب نمایند فلذا موسسه مهاجرتی آریانا پارس در صفحه وب سایت خود اطلاعات مربوط به تمامی شهرهای بزرگ دنیا را جهت آگاهی بیشتر هموطنان عزیزمان که قصد اخذ ویزاهای تحصیلی یا توریستی و یا اقامت کاری و سرمایه گذاری را دارا می باشند، در اختیار ایشان قرار داده است.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده می توان نتیجه گیری نمود زندگی در نروژ مانند سایر کشورهای جهان از مزایا و معایب خاص خود برخوردار است. دیدگاه و شرایط فردی افراد معمولاً نقش مهمی در تصمیم گیری نهایی و انتخاب نروژ به عنوان محل زندگی خواهد داشت. به طور کلی مزایای زندگی در نروژ به مراتب بیشتر از معایب زندگی در این کشور است.

۱ دیدگاه در “زندگی در نروژ

 1. مجله مهاجرت گفت:

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد زندگی در نروژ میشه راهنمایی بفرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر