سرمایه گذاری در بلغارستان

شرایط سرمایه گذاری در بلغارستان

Investment conditions in Bulgaria

سرمایه گذاری در بلغارستان برای سرمایه گذاران خارجی بسیار جذاب می باشد. سرمایه گذاران آلمانی و اتریشی در صدر این لیست قرار دارند. وضعیت بسیار مناسب سرمایه گذاری در بلغارستان اعم از نرخ پایین مالیات و هزینه های بسیار پایین نیروی کار سبب شده، تا سالیانه سرمایه گذران زیادی برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند.

بلغارستان به دلیل موقعیت ژئوپلیتیکی که در محل اتصال بین اروپای غربی و مرکزی و بازارهای رو به رشد در آسیا قرار دارد، یک مقصد جذاب است که به عنوان یک مرکز تجاری برای بالکان و خاورمیانه به کار می رود. بلغارستان در بین تولید کنندگان برجسته جهان یکی از مقام های برتر را به عنوان مقصدی برای برون سپاری فعالیت های تولیدی در اختیار دارد. 

بخش خدمات بیشترین سهم ارزش افزوده (۶۷٫۴ درصد) را به خود اختصاص داده است، پس از آن صنعت (۲۸٫۳ درصد) و بخش کشاورزی (۴٫۳ درصد). علاوه بر این، صنعت فناوری اطلاعات و صنعت خودرو در سالهای اخیر نرخ رشد ویژه ای داشته اند.

قوانین سرمایه گذاری در بلغارستان

کشور بلغارستان به واسطه جذب سرمایه گذار خارجی، شرایط مناسبی را برای این دسته از افراد در نظر گرفته است. از همین رو افراد قادر خواهند بود در سریع ترین زمان ممکن در مقایسه با کشورهای اتحادیه اروپا و کمترین هزینه برای سرمایه گذاری در بلغارستان اقدام نمایند.

قوانین سرمایه گذاری در بلغارستان

از روش های معمول برای سرمایه گذاری در بلغارستان می توان به سرمایه گذاری مستقیم و کار آفرینی اشاره کرد. در ادامه به قوانین سرمایه گذاری این دو روش اشاره می شود.

سرمایه گذاری مستقیم

قوانین سرمایه گذاری مستقیم به این منوال می باشد که سرمایه گذاران با خرید اوراق بهادار دولتی قادر خواهند بود برای اقامت بلغارستان اقدام نمایند. در این روش افراد در سریع ترین زمان ممکن، موفق به دریافت اقامت دائم بلغارستان می شوند. در ابتدا ویزای تایپ D به فرد متقاضی تعلق می گیرد و پس خرید اوراق قادر خواهد بود برای اقامت دائم اقدام نماید.

جهت اطلاع از شرایط دریافت اقامت کشور بلغارستان اینجا کلیک نمایید.

کار آفرینی

قوانین به این صورت می باشد که در صورت ثبت شرکت، سرمایه گذاران موظف به استخدام ۱۰ نفر، نیروی کار بلغاری می باشند. در صورت اقدام برای شریک تجاری، در ابتدا باید یک شرکتی، فرد متقاضی را به عنوان نماینده شرکت در کشور بلغارستان معرفی کند. در همین راستا نیازی به راه اندازی کسب و کار در کشور بلغارستان نمی باشد.

روش های سرمایه گذاری در کشور بلغارستان

متقاضیان سرمایه گذاری در کشور بلغارستان قادر خواهند بود با توجه به شرایط خود از یکی از برنامه های اعلام شده از جانب دولت بلغارستان برای اقامت این کشور اقدام نمایند. در این بخش به ۲ روش سرمایه گذاری در بلغارستان اشاره می نماییم.

روش های سرمایه گذاری در کشور بلغارستان

سرمایه گذاری مستقیم

در این روش سرمایه گذاری، سرمایه گذاران با ارائه دارایی خود و خرید اوراق بهادار قادر خواهند بود برای کشور بلغارستان اقدام نمایند. در روش های سرمایه گذاری مستقیم به صورت معمول ارائه سوابق، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و محدودیت سنی تاثیر گذار نمی باشد و سرمایه گذاران تنها با سرمایه نقدی خود می توانند برای کسب اقامت بلغارستان اقدام نمایند.

کار آفرینی

در مبحث کار آفرینی، سرمایه گذاران از دو روش قادر خواهند بود برای سرمایه گذاری در کشور بلغارستان اقدام نمایند.

  1. ثبت شرکت در کشور بلغارستان: در این روش کارآفرینان می توانند با ثبت شرکت در بلغارستان و استخدام حداقل ۱۰ نیروی کار بلغاری برای اقامت بلغارستان اقدام نمایند.
  2. در خواست نمایندگی شرکت در کشور بلغارستان: در این روش کارآفرینان که دارای سابقه تجاری در کشور خود هستند، قادر خواهند بود با ثبت نمایندگی تجاری خود در بلغارستان موفق به اخذ اقامت بلغارستان شوند.

هزینه های سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاران در برنامه های سرمایه گذاری در بلغارستان ملزم به پرداخت هزینه های هنگفت نمی باشند و در صورت ارائه دارایی قادر خواهند بود برای کشور بلغارستان اقدام نمایند. در ادامه به هزینه های موجود در برنامه های سرمایه گذاری کشور بلغارستان اشاره می شود.

هزینه های سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری مستقیم

در روش سرمایه گذاری مستقیم، سرمایه گذاران موظف به خرید اوراق بهادار از دولت می باشند. در این روش افراد به میزان ۵۱۲ هزار یورو را به کار اختصاص می دهند.

کار آفرینی

در برنامه کار آفرینی، هیچ هزینه ای در نظر گرفته نشده است و سرمایه گذاران در صورت ثبت شرکت میزان سرمایه خود را برای رونق شرکت خود در بلغارستان به همراه خواهند برد. در روش شریک تجاری عمده هزینه، مختص به هزینه های اجرایی و هزینه اجاره ملک می باشد.

مزایای و معایب سرمایه گذاری در کشور بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان با مزایا و معایبی همراه است. از همین بررسی مزایا و معایب این روش کمک شایانی به علاقه مندان کسب اقامت بلغارستان می کند. در این بخش که توسط گروه تحریریه آریاناپارس تنظیم گشته است، به برترین مزایا و بزرگترین چالش های سرمایه گذاری در بلغارستان می پردازیم.

مزایای سرمایه گذاری

  1. اقتصاد رو به رشد: اقتصاد بلغارستان طی ۵ سال گذشته به طور مداوم در حال رشد بوده است. این باید به سرمایه گذاران نشان دهد که هم اقتصاد و هم سیاست مالی با یک سرعت ثابت و قابل پیش بینی در حرکت هستند. چیزی که از اهمیت ویژه ای برای صاحبان مشاغل برخوردار است.
  2. مالیات بسیار پایین: کشور بلغارستان کمترین نرخ مالیات را در کل کشور های اتحادیه اروپا دارد. بنابراین با ثبت شرکت در بلغارستان صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران قادر خواهند بود از این سیستم مالیاتی مطلوب استفاده کنند. 
  3. اقامت سریع: افراد در صورت سرمایه گذاری در بلغارستان در مدت زمان کمتر از یک سال می توانند برای اقامت بلغارستان اقدام نمایند.
  4. هزینه های پایین نیروی کار: متوسط حقوق نیروی کار تمام وقت در کشور بلغارستان، نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا بسیار پایین می باشد. در حال حاضر حقوق یک نیروی کار در حدود ۶۰۰ یورو در ماه تخمین زده می شود.

جهت اطلاع از شرایط کار در این کشور به مقاله کار در بلغارستان مراجعه نمایید.

معایب سرمایه گذاری

  1. زبان بلغاری: بیشتر مردم در کشور بلغارستان به زبان های بلغاری و روسی صحبت می کنند. زبان انگلیسی در این کشور به عنوان زبان سوم شناخته می شود.
  2. همراهان از ابتدا حق همراهی را ندارند: در برنامه های سرمایه گذاری در بلغارستان، فرد متقاضی در ابتدا وارد کشور بلغارستان می شود و در صورت انجام مراحل اداری می تواند برای همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود اقدام نماید.

مراحل دریافت اقامت دائم بلغارستان از طریق سرمایه گذاری

مراحل اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان را می توان به بخش های ذیل دسته بندی کرد.

مراحلعنوانتوضیحات
۱درخواست ویزای تایپ Dاولین قدم برای دریافت اقامت بلغارستان، کسب ویزای بلند مدت برای اقدامات قانونی در این کشور می باشد.
۲ارائه مدارکدر این مرحله، سرمایه گذاران موظف به ارائه مدارک می باشند.
۳اقدام ID کارتبه صورت معمول روند دریافت ID کارت بین ۱۰ تا ۱۴ روز به طول می انجامد.
۴اقامت ۱ سالهدر صورت تاییدات لازمه، اقامت یکساله به فرد متقاضی تعلق می گیرد.
۵اقامت دائمدر صورت اقدام از روش کار آفرینی با حضور ۲٫۵ سال از ۵ سال موفق به دریافت اقامت دائم بلغارستان می شوند. در روش سرمایه گذاری مستقیم مدت زمان به ۲ سال کاهش پیدا می کند.

آریاناپارس به عنوان تنها مجموعه دارنده مجوزهای وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت همزمان، به شما دوستان عزیز توصیه می کند که دریافت ویزای هر کشوری نیاز به انجام روند کاری به صورت برنامه ریزی شده دارد، بنابراین برای انجام امور مربوط به ویزا با وکلای مجرب در این زمینه مشورت نمایید.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *