رایگان شدن تمام مشاوره های حضوری به مدت یک ماه!!!! با مجموعه تماس بگیرید! خبر ویژه

شهرهای ایتالیا

آشنایی با شهرهای ایتالیا

ایتالیا کشوری است که در جنوب اروپا و مرکز مدیترانه واقع شده است. این کشور سرسبز متشکل از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی است. شهرهای ایتالیا بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان را به خود اختصاص داده اند. آثار معماری و هنری فراوانی در سراسر این کشور به چشم می خورد و همین امر باعث جذب گردشگران بسیاری شده است. ایتالیا علاوه بر آثار معماری و هنری، دارای طبیعتی زیبا و منحصر به فرد است.

مردم این کشور سفید پوست هستند و زبان رایج آنها ایتالیایی است. ایتالیا به ۲۰ استان تقسیم شده است. ایتالیا با کشورهای بسیاری از قبیل اتریش، فرانسه، واتیکان، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد. شهر رم به عنوان پایتخت این کشور، با جمعیتی حدود سه میلیون نفر، پرجمعیت ترین شهر ایتالیاست. از آنجا که نقشه این کشور شبیه چکمه است، مردم جهان آنرا به نام کشور چکمه ای می شناسند.

به واسطه مهاجرت های بسیاری که در ایتالیا صورت می گیرد. آشنایی از شهرهای ایتالیا به آن دسته از متقاضیان علاقه مند به این کشور کمک می کند تا اطلاعات جامع تری را داشته باشند. فلذا موسسه مهاجرتی آریانا پارس در صفحه وب سایت خود اطلاعات مربوط به تمامی شهرهای بزرگ دنیا علی‌الخصوص شهرهای ایتالیا را جهت آگاهی بیشتر هموطنان عزیزمان که قصد اخذ ویزاهای تحصیلی یا توریستی و یا اقامت کاری و سرمایه گذاری را دارا می باشند، در اختیار ایشان قرار داده است.

شهر رم

 شهر رم پایتخت کشور ایتالیا است. این شهر در جهان به نام شهر ابدی معروف است. در حال حاضر شهر رم با حدود سه میلیون نفر به عنوان پرجمعیت ترین شهر ایتالیا شناخته شده است. رم در کنار رودخانه توره و در نزدیکی دریای مدیترانه قرار گرفته است. کشور واتیکان در درون شهر رم قرار گرفته است.

 ایتالیا

رم با داشتن بنا‌های تاریخی و موزه‌های بی‌نظیر اولین مقصد گردشگران در اروپا به شمار می رود. شهر باستانی امپراتوری رم، شهر مجسمه ها و کلیساهاست. دیدار از شهر رم، دیدار از بزرگترین موزه بی سقف دنیاست. رم در سراسر جهان با تاریخ چند هزار ساله اش مشهور است. در سال ۲۰۰۷ رم به عنوان یازدهمین مکان بازدید شده در جهان، سومین در اروپا و اولین در ایتالیا توسط گردشگران شناخته شد. این شهر به عنوان بزرگترین شهر ایتالیا نیز محسوب می شود.

مکان های دیدنی رم

یکی از مناظر دیدنی این شهر کلوسئوم است. این بنا، آمفی‌ تئاتری است با معماری بی‌نظیر که به عنوان نمادی از بزرگی و شکوه امپراتوری رم شناخته شده است. کلوسئوم در واقع تجلی‌بخش هنر ایتالیایی‌ها و یادآور نبردهای گلادیاتورها در گذشته‌های دور است. از دیگر بناهای مشهور این شهر می توان به موزه واتیکان اشاره کرد، این موزه، مقبره‌ تمام پاپ های گذشته و کلیسای کوچک «سیستین» است. کلیسای سیستین دارای سقف و دیوارهایی اعجاب‌انگیز و پر از نقاشی‌های مذهبی معروفی مثل آفرینش آدم، داستان زندگی حضرت موسی و حضرت عیسی است که همه از شاهکارهای میکل آنژ هستند.

فواره تروی یکی دیگر از جاذبه های این شهر است. این فواره به چشمه آرزوها معروف است و علاوه بر آن، بنای بسیار بزرگ و عظیم «پالازولی» با ستون‌های قطور، اسب‌ها و مجسمه‌های مرمری زیبایش، درست در پشت این فواره خودنمایی می کند. «رومن فروم» یا میدان اصلی رم از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود. این میدان روزگاری مرکز بازرگانی، سیاسی و مذهبی شهر رم و محل برگزاری بیشتر جشن‌های روم باستان، نشست ها، جشنواره‌ها و مهمانی های رومی بوده است.

شهر میلان

پس از رم، شهر میلان به عنوان پرجمعیت ترین شهرهای ایتالیا به شمار می رود. این شهر در دشت لومباردی قرار دارد. میلان ترکیبی از ایتالیای دیروز و امروز، شهر تجار و قلب اقتصادی ایتالیا به شمار می رود. میلان در حال حاضر حدود ۱٫۵ میلیون نفر را در خود جای داده است. این شهر از قطب های فرهنگی، اقتصادی ایتالیاست. معروفیت میلان به جهت طراحی صنعتی آن است.

شهر میلان در کنار پاریس، لندن، توکیو و نیویورک بعنوان پایتخت مد در جهان مطرح شده است. اگرچه شهرهای بزرگ دیگری همچون رم و فلورانس نیز در زمینه مد فعال هستند اما میلان به عنوان شهر مد در ایتالیا شناخته شده است.از جاذبه های منحصر به فرد شهر میلان، نقاشی بسیار معروف شام آخر اثر لئوناردو داوینچی است.

میلان در هر فصلی جذابیت های خاص خود را دارد. بهار و پاییز دارای هوای معتدل و بهتری است، اگر در فصل تابستان به شهر میلان سفر کردید می توانید سری به دریاچه های اطراف و کوهپایه های آلپ بزنید. در زمستان های سرد هم شور و حال قبل از سال نو، تزیینات فوق العاده کریسمس و کارناوال معروف میلان در ماه فوریه، سرما را از یاد خواهد برد.

مکان های دیدنی میلان

از دیدنی های شهر میلان می توان به کلیسای دوئومو اشاره کرد. بنای این کلیسا یادآور سبک معماری گوتیک است. از دیگر جاذبه های میلان می توان تئاتر Teatro della scala را نام برد. این مکان در سال ۱۷۷۸ در میدان palazzo della scala، روبروی مجسمه لئوناردو داوینچی بنا نهاده شد. موزه Pinacoteca di Brera، یکی دیگر از آثار دیدنی شهر میلان است که به عنوان اصلی ترین موزه آثار هنری میلان به شمار می رود. این موزه مجموعه ای از آثار و نقاشی های هنرمندان ایتالیایی است.

شهر ناپل

سومین شهر بزرگ ایتالیاست که در ناحیه کامپانیا و استان ناپل واقع شده است. نام این شهر در زبان ایتالیایی ناپلی است که ریشه ای یونانی دارد. ساختار اقتصادی شهر بطور سنتی از کارگاه های کوچک، مغازه ها و فروشگاه های بیشمار و کارگاه های صنایع دستی تشکیل شده است. آمار بیکاری میان جوانان بسیار زیاد است. البته ناپل به لطف وسعت و جمعیتش هنوز جزء مراکز مهم اقتصادی ایتالیا به شمار می رود.

 ایتالیا

به علت بناها و آثار ارزشمند معماری و تاریخی در سال ۱۹۹۵ تمام بخش های قدیمی شهر جزء میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. نمای شهری این شهر به شدت ناهمگون است بطوریکه در یک نگاه ساختمان ها و برج های مدرن، در کنار کوچه های تنگ و قدیمی به سبک شهر قدیمی به چشم می خورد.

در شهر ناپل یک بندر بزرگ برای کشتی های مسافری و تجاری و چندین بندر کوچکتر برای کشتی های ماهیگیری و تفریحی وجود دارد. ناپل علاوه بر صنعت اصلی خود که توریسم است، دارای صنایعی همچون کشتی سازی، مواد شیمیایی، غذایی، دستکش، آهن، فولاد و ماشین سازی است.

شهر فلورانس

فلورانس پایتخت ناحیه توسکانی از مهمترین شهرهای ایتالیا می باشد. در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار نفر در این شهر زندگی می کنند. فلورانس زادگاه رنسانس ایتالیا، شهر ژولیوس سزار و دانته، شهر هنر و معماری و تندیس گری است. این شهر یکی از محبوب ترین مقصدهای گردشگران دنیا و پایتخت هنر ایتالیاست. نام این شهر به لاتین، فیورنتینا است.

لازم به ذکر است که بدانید شهر اصفهان ایران از شهرهای خواهر خوانده فلورانس به شمار می رود. انواع هنر به ویژه هنر معماری و تندیس گری در شهر فلورانس جایگاه ویژه ای دارد به طوری که این شهر را به یکی از مهم ترین مراکز هنری اروپا تبدیل کرده است.

 ایتالیا

فلورانس دارای بیش از چهل موزه و نگارخانه هنری می باشد که مهم ترین آن ها گالریا دلی ارفیتزی و پالاتزوپیتی است. از مناظر دیدنی شهر فلورانس می توان به کلیسای جامع، گالری اوفیتزی، موزه آکادمیا و باغ بوبولی اشاره کرد.

شهر تورین

شهر تورین یکی از شهرهای ایتالیا می باشد که در شمال غربی این کشور واقع شده است و پایتخت ناحیه پیه مونته و استان تورین می باشد. شهر تورین از حیث جمعیت در رتبه چهارم قرار دارد و در حال حاضر حدود ۱ میلیون نفر جمعیت دارد. شهر تورین بر روی تلاقی دو رود پو و دوراریپاریا و بر روی دشت پو واقع شده است. مهم ترین مشخصه های جغرافیایی این شهر واقع شدن در کوهپایه آلپ و گذر رود پو از داخل شهر است. این شهر جز  برترین شهرهای دانشجویی ایتالیا محسوب می شود.

تورین شهری صنعتی است که عمدتا در تولیداتی همچون وسایل حمل و نقل، لباس، چرم و وسایل پلاستیکی پیشگام است. وجود کارخانجات عظیم خودروسازی فیات نماد صنعتی اصلی شهر به شمار می رود. به دلیل جشنواره های سالانه مختلف شکلات که در تورین برگزار می شود، این شهر در اروپا به شهر شکلات معروف است.

بطور کلی اماکن دیدنی این شهر شامل میدان ها، موزه ها، کلیساهای قدیمی، پارک ها، قلعه ها و تبه زیبای مشرف به شهر در کرانه شرقی تورین و در امتداد ساحل رود پو واقع شده است.

شهر ونیز

ونیز یکی از معروف ترین شهرهای ایتالیا، شهر کانال های آبی، شهر رویاها، شهر بالماسکه و …است. این شهر را در دنیا با کانال های آبی و آب راه هایش می شناسند. ونیز جزیره ای در شمال ایتالیاست که در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته است. ونیز بصورت جزیره های کوچکی است که به وسیله کانال از هم جدا شده اند. تردد در این شهر با قایق انجام می گیرد.

ونیز یکی از شهرهای توریستی جهان است و سالانه میلیون ها گردشگر از این شهر بازدید می کنند. ونیز در میان شهر های ایتالیا، تنها شهر اروپایی بدون اتومبیل است. در حال حاضر حدود ۳۰۰ هزار نفر در این شهر زندگی می کنند. این شهر دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد. در زمستان حداقل دمای این شهر به ۳ درجه بالای صفر به طور متوسط می رسد و در تابستان ها متوسط دمای هوا ۲۵ درجه است. به علت وجود آب در این شهر رطوبت هوا نیز بالا می باشد.

ونیز دارای قایق های مخصوص و سنتی بسیار مشهوری است. نام این قایق ها گوندولاست و از مراسم سوگواری گرفته تا عروسی از آن ها استفاده می کنند. ونیز شهر جشنواره ها و کارناوال ها نیز هست. برای مثال جشنواره فیلم ونیز در اواخر آگوست، هر سال یکی از اتفاقات مهم دنیای فیلم و هنر است.

دیدنی های ونیز

از مناظر دیدنی شهر ونیز می توان به میدان سن مارکو، عمارت باسیلیکا، کانال اصلی، پل دیدگاه و گالری آکادمی ها اشاره کرد. همه متقاضیان بحث مهاجرت می بایست اطلاعات صحیح و جامعی از محل زندگی خود در کشور مورد نظر خویش را کسب نمایند فلذا موسسه مهاجرتی آریانا پارس در صفحه وب سایت خود اطلاعات مربوط به تمامی شهرهای بزرگ دنیا از جمله شهرهای ایتالیا را جهت آگاهی بیشتر هموطنان عزیزمان که قصد اخذ ویزاهای تحصیلی یا توریستی و یا اقامت کاری و سرمایه گذاری را دارا می باشند، در اختیار ایشان قرار داده است.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

2 پاسخ به “شهرهای ایتالیا”

 1. ساغر میرزا پور گفت:

  سلام خسته نباشید
  شما برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام میکنید؟
  هزینه ش چقدره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای ویزای توریستی ایتالیا در صورتی که دعوت نامه ی معتبر داشته باشید اقدام می کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *