...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

زندگی در ایتالیا

شرایط زندگی در ایتالیا

زندگی در ایتالیا به دلیل نزدیکی فرهنگی با ایران و شرایط آب و هوایی مناسب یکی از گزینه های بسیاری از افراد علی الخصوص دانشجویان است، بورسیه های تحصیلی که به دانشجویان تعلق می گیرد باعث جذب دانشجویان بسیاری از کشورهای جهان سوم و خاور میانه شده است.

مهاجران زیادی در ایتالیا بخصوص در شهرهای رم و میلان وجود دارند که علاوه بر تحصیل در دانشگاه های مشهور جهان از جاذبه های دیدنی و گردشگری این کشور نیز استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ابعاد مختلف زندگی در ایتالیا آشنا کنیم، از فرهنگ و تاریخ این کشور گرفته تا تغذیه و روش زندگی مردمان آن، با ما همراه باشید.

https://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/DGHTf/vt/frame

معایب زندگی در ایتالیا

بیشتر افراد تصور می کنند زندگی در کشورهای اروپائی از جمله ایتالیا به نسبت کشورهای خاور میانه از استانداردهای بالاتری برخوردار است، گرچه همین طور هم هست ولی این به معنی عدم وجود مشکلات در کشورهای اروپائی نمی باشد، چالش هایی مثل زبان، فرهنگ و تفاوت های سبک زندگی از آن جمله می باشند که به اختصار مواردی از آنها را توضیح خواهیم داد.

فقط ایتالیایی!

ایتالیایی ها به زبان انگلیسی تسلط ندارند، البته از آنجایی که مردم محلی به توریست ها عادت کرده اند بیشتر متوجه زبان انگلیسی می شوند ولی در برخی مناطق ایتالیا کسی حتی یک کلمه هم به زبان انگلیسی صحبت نمی کند.

مردمانی که در برخی از مناطق توریستی ایتالیا مثل رم و فلورانس زندگی می کنند، توریست ها را به عنوان مزاحم می بینند و از اینکه مجبورند با آن ها انگلیسی صحبت کنند، اذیت می شوند.

خیابان های کثیف

شاید از کشوری با این تاریخ انتظار همچین صحنه های را نداشته باشید، ولی متاسفانه یکی از مشکلات عمده در ایتالیا خیابان های کثیف است که باعث آن، سن، جمعیت زیاد و عدم برنامه ریزی درست برای جمع آوری زباله ها می باشد که سبب شده است توریست ها و مهاجران در ایتالیا با مراکز تردد کثیف برخورد کنند.

گران، کوچک و قدیمی

بخش عمده ای از بلوک های آپارتمانی در ایتالیا در دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ ساخته شده اند، بنابراین با وجود مبله بودن آنها بسیار قدیمی و البته گران هستند. شهروندان این آپارتمان ها را حتما بیمه می کنند تا در صورت بروز هر مشکلی به دلیل قدیمی بودنشان، با کمک بیمه مشکل را حل کنند.

امکانات دارید اما گران!

ایتالیا دارای منابع محدود می باشد، بنابراین ممکن است تولیداتی در ایتالیا مقرون به صرفه باشد ولی کالاهای وارداتی که ممکن است برای شما جذاب باشند گران هستند و همچنین منابعی مانند سوخت، بنزین و برق در ایتالیا هزینه های بالایی را در بر می گیرند.

مزایای زندگی در ایتالیا

ایتالیا به نسبت بسیاری از کشورهای اروپائی کم جمعیت و آرام، کشوری پر جنب و جوش و زنده است که همین موضوع خود باعث نزدیکی فرهنگی آن با ایران گردیده است. برخی از این مزایا باعث جذب افراد بسیاری از سراسر دنیا به این کشور توریستی شده است تا ایتالیا را به عنوان مقصد نهایی خود برای مهاجرت انتخاب کنند.

زندگی شبانه عجیب!

ایتالیایی ها مردمانی بسیار اجتماعی اند و فقط باران و برف می تواند آنها را در خانه هایشان نگه دارد، شام های دیر، گپ با دوستان تا دیروقت و پیاده روی در خیابان ها تا نیمه شب از عادت های ایتالیایی هاست.

سوپرمارکت های خوشمزه

ایتالیایی ها سوپر مارکت های شگفت انگیزی دارند، حتی آنهایی که در کوچکترین شهرها وجود دارند، دارای مجموعه ای از بهترین میوه ها، سبزیجات، گوشت و البته پنیر هستند.

خرید بسیاری از محصولات غذایی خاص در ایتالیا برای مهاجران ارزان تر از کشور خودشان است و البته کیفیت مواد غذایی استثنائی است. قوانین غذا و دارو در این کشور اجازه استفاده از نگهدارنده ها و رنگ ها را در مواد غذایی نمی دهد.

ارزان و با کیفیت درس بخوانید

همانطور که در پاراگراف اول اشاره شد ایتالیا از سیستم آموزشی با کیفیت بالا برخوردار است و قادر خواهید بود در بهترین دانشگاه های دنیا ارزان درس بخوانید. در ایتالیا کودکان از ۳ سالگی شروع به یادگیری خواندن و نوشتن می کنند.

آموزش در بخش عمومی در ایتالیا رایگان است و دروس تاریخ، علوم و هنر به بهترین نحو ممکن آموزش داده می شوند، همچنین تغذیه در مدارس از کیفیت بالایی برخوردار است. در برخی از شهرهای مدارس خصوصی برای تحصیل در ایتالیا وجود دارد که در مقایسه با مدارس عمومی از کیفیت بالاتری برخوردار است و البته گرانتر است.

از شمال به جنوب با ۲ یورو

گرچه ایتالیایی ها دوست دارند از سیستم حمل و نقل کشورشان شکایت کنند ولی انصافا ایتالیا از سیستم حمل و نقل خوبی برخوردار است، شاید دقت سوئیس را نداشته باشد ولی ارزان، ایمن و قابل اعتماد است و کل کشور را از شمال به جنوب وصل می کند. زندگی در ایتالیا با داشتن سیستم حمل و نقل قوی و ارزان به دانشجویان و هزینه های زندگی آنها کمک قابل توجهی خواهد کرد. برای آشنایی بیشتر با این سیستم مطلب حمل و نقل در ایتالیا را مطالعه کنید.

زندگی در ایتالیا چه تفاوتی با زندگی در ایران دارد؟

هر کشور اروپائی قطعا تفاوت های عمده ای با ایران برای زندگی خواهد داشت که یکی از بزرگترین آنها تفاوت های فرهنگی است. سبک زندگی سنتی ایرانی گاهاً برای افراد تازه وارد به اروپا مشکلاتی را بوجود خواهد آورد، البته همانطور که قبلا توضیح داده شد ایتالیا شباهت های فرهنگی زیادی با ایران دارد و یکی از عمده ترین این شباهت ها، اهمیتی است که ایتالیایی ها به خانواده می دهند که همین موضوع کار را برای ایرانی های مهاجر ساده تر خواهد کرد تا خود را با محیط جدید راحت تر وفق دهند.

در ایتالیا پیر شوید

امید به زندگی در بدو تولد در هر کشوری معیار سنجش کیفیت کلی زندگی در آن کشور است و همچنین نشان دهنده بازده بالقوه در سرمایه انسانی است. طبق آمار در ایتالیا ۱۱ تا ۱۴ سال بیشتر زندگی خواهید کرد و امید به زندگی در ایتالیا ۸۲ درصد، در حالی که در ایران ۷۰ درصد می باشد.

زندگی شما در ایتالیا چگونه خواهد بود؟

رویای داشتن یک زندگی ایده آل تر، دلیل مهاجرت بسیاری از افراد می باشد تا بتوانند با دستیابی به فرصت های بهتر و در آمدی بالاتر به بسیاری از آن چیزهایی که آرزوی آن را داشتند دست یابند. این نکته را نباید فراموش کرد که در مهاجرت ممکن است با مزایا و معایب مختلفی روبرو شوید که ممکن است شما را در انتخابتان دچار تردید کند.

آسمان همه جا یکرنگ است

زندگی در ایتالیا به شما نشان می دهد که آسمان همه جای دنیا یکرنگ است، فقط گاهی اصطکاک کمتر و بیشتر کشور شما در مقایسه با یک کشور اروپایی تفاوت هایی را ایجاد می کند، در غیر اینصورت مشکلات همه جای دنیا وجود دارند و نمی توانید مدعی شوید که در صورت مهاجرت به یک کشور اروپایی همه چیز بهتر از کشور مبدا خواهد بود.

هر چیز برای هر سلیقه ای

جالب ترین چیز در ایتالیا این است که همه چیز برای هر سلیقه ای وجود دارد، شهرهای رمانتیک، مناظر نفس گیر، آب و هوای مناسب، کوهستان ها برای اسکی، دریاچه ها برای قایقرانی و  فستیوال هایی که باید تماشا شوند. مردم عشق زیادی به زندگی دارند و عاشق غذاهای عالی و نوشیدنی هستند.

رم، میلان و فلورانس مملو از فروشگاه های رنگی است که مد در آنها موج می زند پس اگر عاشق لباس و مد هستید ایتالیا انتخاب خوبی است. همچنین ورزش بخش مهمی از زندگی مردم این کشور است و شوق اصلی آنها برای آن فوتبال می باشد.

زندگی در ایتالیا برای چه افرادی مناسب است؟

ایتالیا با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می کند، بنابراین فضای مناسبی برای کار کردن نیست، پس اگر قصد کار در اروپا را دارید مهاجرت به ایتالیا را انتخاب نکنید. کشور ایتالیا مناسب افرادی می باشد که قصد تحصیل در دانشگاه های ارزان و معتبر دنیا را دارند و در صورت جستجوی کار و عدم موفقیت در آن به کشور دیگری خواهند رفت. پس اگر پیدا کردن یک شغل مناسب بعد از اتمام تحصیل جزو دغدغه های اصلی شمی نمی باشد ایتالیا گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

اگر به دنبال جایی آرام که در آن مردم از ۷ غروب به بعد در خانه هایشان می مانند، نیستید و از فضای شلوغ و پر هیاهو لذت می برید، درست انتخاب کرده اید، ایتالیا کشور مناسبی برایتان می باشد.

آریاناپارس به عنوان تنها دارنده ی مجوز رسمی اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران  توصیه می کند برای انتخاب مسیر مهاجرتی درست از مشاورین مجرب کمک بگیرید و چنانچه تمایل دارید اخبار مهاجرتی را به روز دنبال کنید به سایت سفارت ایتالیا در تهران مراجعه نمائید. مشاورین آریاناپارس هر روزه پاسخگوی سوالات شما خواهند بود، در صورت تمایل به کسب اطلاعات کاملتر با مشاورین آریاناپارس در تماس باشید.

شهرهای ایتالیا

اگر شما قصد دارید اولین سفر خود را به ایتالیا انجام دهید، ممکن است برای شما جای سوال باشد که  از کدام شهرهای ایتالیا بازدید کنید، این یک تصمیم دشوار است. در شهرهای ایتالیا مناظر، مکان های تاریخی و باستانی، موزه ها و البته غذاهای عالی و محیط های زیبای بی شماری وجود دارد که همه این موارد می تواند دلایل خوبی برای انتخاب این کشور جهت بازدید واقع گردد. از این گذشته افراد قادر می باشند به آسانی با وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطارازشهرهای بزرگ ایتالیا بازدید نمایند.

 بسیاری از افراد سفر به رم، فلورانس و ونیز را در صدر اولویت انتخاب خود قرار می دهند. با این وجود مکان های بسیار عالی برای بازدید در ایتالیا وجود دارد، در ادامه به شرح ده شهر برتر ایتالیا خواهیم پرداخت که هر کدام شخصیت و جذابیت خاص خود را دارند.

آشنایی با شهرهای ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب اروپا و مرکز مدیترانه قرار گرفته است، در بیشتر مناطق این کشور شرایط آب و هوایی مدیترانه ای وجود دارد. ایتالیا همانند سایر کشورها از شهر های بزرگ و کوچک بسیاری تشکیل شده است که هر یک شرایط خاص خود را دارا می باشد و افراد می توانند براساس سلیقه خود و شرایط آب و هوایی مورد علاقه شهر مناسب برای زندگی خود را بیابند.

این کشور از ۲۰ استان تشکیل شده است و با کشورهایی مانند اتریش، فرانسه و سویئس همسایه می باشد. در ادامه به معرفی برخی از شهرهای پرطرفدار ایتالیا خواهیم پرداخت.

برخی از شهرهای ایتالیا به شرح ذیل می باشد:

اسامی شهرهای ایتالیا

 • رم
 • میلان
 • ناپل
 • تورین
 •  پالرمو
 • جنوا
 • بولونیا
 • فلورانس
 • باری
 • کاتانیا
 • ونیز
 • ورونا
 • مسینا
 • پادوا
 • تریسته
 • تارانتو
 • برشا
 • پراتو
 • ریدجو کالابریا
 • مودنا

بهترین شهرهای ایتالیا برای زندگی

براساس تحقیق و آماری که توسط avvenire با همکاری School of Civil Economy (دانشکده اقتصاد مدنی) و با پشتیبانی Federcasse (فدراسیون بانک های تعاونی ایتالیا) انجام شد، بهترین شهرهای ایتالیا برای زندگی بر اساس رویکردهای چند لایه  و عواملی که باعث بهتر شدن زندگی افراد می گردد و هم چنین تاثیر بسزایی در روند زندگی شهروندان دارند به شرح ذیل است.

نتایجی که توسط محققان دانشگاه روم تور ورگاتا و لومسا و با نظارت اساتید لئوناردو بچتی، لوئیگو برونی و ویتوریو پلیگرا بر اساس شاخص های خاص مانند جمعیت شناسی همانند خانواده، بهداشت، تعامل مدنی، عوامل محیطی، گردشگری و فرهنگ، خدمات شخصی، قانونی بودن و امنیت، اشتغال، شمول اقتصادی، سرمایه انسانی و مهمان نوازی بدست آوردند نشان داد که استان های خودمختار بولزانو و ترنتو، در شمال ظاهرا بهترین مکان برای زندگی در ایتالیا به شمار می روند و پس از آن پوردنو، فلورانس، پارما، پیزا، میلان، بولونیا، گوریزیا (در نزدیکی مرز اسلوونی) و اودین در رده بهترین شهرها برای زندگی قرار می گیرند.

تعدادشهررتبه توسط AVVENIRE
۱Bolzano۱۰۳,۴۱
۲Trento۱۰۰,۸۵
۳Pordenone۱۰۰,۷۲
۴Firenze۱۰۰,۰۸
۵Parma۹۹,۹۷
۶Pisa۹۹,۹۶
۷Milano۹۹,۹۲
۸Bologna۹۹,۵۳

پرجمعیت ترین شهرهای ایتالیا

ایتالیا با جمعیتی بیش از ۶۰ میلیون نفر، یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان است. این کشور در لیست ۷۲ کشور بزرگ  دنیا از نظر مساحت  می باشد و دارای شهرهای بزرگ بسیاری است که جمعیت زیادی را به خود اختصاص داده اند و در رتبه بندی جایگاه بیست و چهارمین کشور پرجمعیت جهان قرار گرفته است.

سی و یک شهر در کشور ایتالیا هنوز به نقطه عطف یک میلیون نفر نرسیده اند، اما جمعیت آنها از ۱۰۰۰۰۰ نفر فراتر رفته است. برخی از پر جمعیت ترین شهرهای ایتالیا به شرح ذیل است.

شهرجمعیت
روم۲٫۳۱۸٫۸۹۵
میلان۱٫۲۳۶٫۸۳۷
ناپل۹۵۹٫۴۷۰
تورین۸۷۰٫۴۵۶
پالرمو۶۴۸٫۲۶۰

بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت کاری

اقتصاد ایتالیا سومین اقتصاد ملی در منطقه اروپایی می باشد و هشتمین کشور بزرگ جهان با تولید ناخالص داخلی nominsl GDP و دوازدهمین کشور بزرگ با تولید ناخالص داخلی است.

این کشور دارای یک اقتصاد بزرگ و پیشرفته است و یکی از بنیانگذاران اتحادیه اروپا، یورو در منطقه OECD G7 و G20 است. برترین شهرها برای مهاجرت کاری به ایتالیا به شرح زیر می باشد:

شهر میلان

این شهر قطب بانکداری و خدمات مالی ایتالیا تعیین شده است و بورس ایتالیا در میلان قرار دارد. پس از انقلاب صنعتی این شهر به پایتخت اقتصادی ایتالیا تبدیل گشت و با همراهی شهرهای تورین و جنوا مثلث صنعتی در اروپا را تشکیل داده اند.

شهر ناپل

این شهر مرکز ناحیه کامپانیا و استان ناپل و در واقع مرکز صنعتی و اقتصادی جنوب ایتالیا می باشد.

شهر تورین

تورین یکی از شهرهای مهم ایتالیا است که در شمال غربی این کشور قرار دارد. از نظر اقتصادی این شهر سومین شهر مهم این کشور به شمار می رود.

بهترین شهرهای ایتالیا برای مسافرت

 آیا هیچ کشوری روی زمین است که تاریخ خود را مثل ایتالیا حفظ کرده باشد؟ این کشور سراسر از زیبایی های تاریخی و معماری های قرون وسطایی و … می باشد. هر ساله افراد زیادی از سراسر جهان برای بازدید از این کشور جذاب و دیدنی به ایتالیا مهاجرت می نمایند. برخی از برترین شهرهای توریستی ایتالیا به شرح زیر است:

شهر فلورانس

Firenze، مهد رنسانس، یکی از شهرهای بزرگ هنری اروپا است. با نقاشی های دیواری Giotto و Ghirlandaio، بوم های Botticelli  و Bronzino، مجسمه های میکل آنژ و Giambologna، در دیوارهای باستانی آن چنان هنر و معماری بسیار بدیعی وجود دارد که به راحتی می تواند بینندگان را در زیبایی خود غرق کند.

موزه ها و بناهای تاریخی بسیار جذابی در فلورانس وجود دارد. صنایع دستی در این شهر جذابیت این شهر را دو چندان کرده است. فلورانس یک شهر زنده با یک زندگی فرهنگی التقاطی که شامل اپرا، موسیقی کلاسیک و هنر معاصر است می باشد.

در این شهر رستوران ها و زندگی شبانه نیز بسیار پر رونق است و با توجه به نزدیکی این شهر به تپه های پوشیده از تاک Chianti، همچنین نزدیک بودن به سایر شهرهای هنری توسکانی مانند Arezzo ،Siena و Lucca این شهر را جذاب تر می نماید. کاخ فلورانس که مقصد نهایی افراد در پایان هفته است یکی از زیباترین اثرهای هنری این کشور به شمار می رود.

شهر ونیز

در ونیز تعداد بی شماری آثار هنری بی نظیر از قرنهای گذشته وجود دارد. این شهر همچنین مرکز فعالیت های  هنری معاصر است.

دوسالانه هنر و معماری متناوب در این شهر که نشان دهنده همه چیزهایی است که در سطح بین المللی به نمایش گذاشته می شود. جمعیت این شهر برای  حفظ  هنر و خلاقیت و در مجموع برای حفظ زیبایی ها و آتار هنری این شهر بسیار فعالیت می نمایند.

شهر رم

رم تقریباً سه هزار سال است که یک تاریخچه هنری  قدیمی را به دوش گرفته است. رم به ‌طور گسترده‌ای به عنوان پایتخت مد جهان است و بعد ار شهر میلان در جایگاه دوم قرار می گیرد. رم چهارمین مرکز مهم فشن در جهان پس از میلان، نیویورک و پاریس است و با لندن رقابت می‌کند.

 اکثر خانه‌های لوکس مد و زنجیره‌های طلا و جواهر مانند بولگارری، فندی، لائورا بیاجوتی و بریونی دفاتر مرکیشان در در این شهر واقع است. همچنین دیگر برچسب‌های مهم مانند شنل، پرادا، دولچه و گابانا، آرمانی و ورساچه بوتیک‌های لوکسی در رم دارند.

آیا می دانید قانون طلایی برای بازدید کنندگان چیست؟ در رم با سرعت کمتری نسبت به سایر شهرهای ایتالیا حرکت کنید، برای لذت بردن از آن باید در کافه  پیاده روها اوقات فراغت خود را سپری نمایید. آب و هوای معتدل مدیترانه رم جذابیت این شهر را دو چندان می کند.

شهر میلان

میلان می تواند برای کسانی که با روم و فلورانس آشنا هستند ، دیدنی تر باشد و در کلان شهر لومباردی انتظار یکسان بودن آنها را داشته باشند. میلان یک شهر شمالی اروپایی است.

پایتخت مد و طراحی ایتالیا، چشم انداز جهانی کیهانپولیتی جشنواره های غذا و نوشیدنی و هتل های متنوعی که در میلان وجود دارد. همه و همه بازدیدکنندگان زیادی را از سراسر جهان به سمت خود جذب می نماید.

اما آنچه که تا حد زیادی بازدید کنندگان را به خود جلب می کند، خرید عالی در میلان می باشد. فروشگاه های لوکس در منطقه Quadrilatero D ‘Oro وجود دارند، در حالی که  فروشگاه های خیابانی و بوتیک های بزرگ در تمام گوشه های شهر به چشم می خورد.

جاذبه های فرهنگی، به ویژه دوومو، خانه اپرای اسکالا و گالری هنری Pinacoteca di Brera و در کنسرت سانتا ماریا دلله گراسی در شهر میلان وجود دارد، نقاشی دیواری مشهور لئوناردو داوینچی از شام آخر را می توان در میلان مشاهده نمود.

بهترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل

ایتالیا کشوری می باشد که در جنوب اروپا واقع شده است. افرادی که در این کشور زندگی و یا تحصیل می نمایند اذعان داشته اند که کشوری بهتر از ایتالیا که زیبا و خیره کننده باشد وجود ندارد. بالا بودن سطح کیفیت آموزشی و زندگی و همچنین رایگان یا ناچیز بودن هزینه های تحصیل باعث گردیده سالیانه افراد بی شماری از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل در ایتالیا یه این کشور مهاجرت نمایند. در ادامه به معرفی برخی از برترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل می پردازیم:

شهر رم

تعداد زیادی از دانشگاه‌های عالی در شهر رم واقع شده اند. به ‌ویژه دانشکده‌ی Sapienza-Università di Roma که رتبه ۲۵۰ ام را در رتبه‌ بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال ۲۰۱۸ به‌ خود اختصاص داده است و همین‌طور رتبه پنجم کل دانشگاه‌ های ایتالیا را شامل می‌شود. از جمله سایر دانشگاه‌ های قابل توجه در شهر، می‌توان به دانشگاه Università degli Studi Roma Tre اشاره کرد که به ‌طور مشترک توانسته است رتبه‌ی ۷۵۱ تا ۸۰۰ ام در جهان را به ‌خود اختصاص دهد که این شامل رتبه‌ی ۶۵ کشوری هم می‌شود که در میان این عنوان‌ها توانسته است عنوان دارا بودن بهترین دانشجویان سال ۲۰۱۷ را هم کسب کند.

شهر میلان

شهر میلان از شهرهای شمالی ایتالیاست و فاصله اش تا شهر رم، پایتخت ایتالیا، حدود ۵۰۰ کیلومتر است شهری پر از کسب و کار و شهری با دانشگاه هایی در زمینه تحصیل در رشته مد و طراحی.

میلان به عنوان یکی از بهترین شهرهای دانشجویی در جهان شناخته می‌شود و هر ساله علاقه‌مندان زیادی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند، شهر میلان را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. طبق گزارش‌های آموزش عالی، بالاترین رتبه‌ی دانشگاه‌های ایتالیا در رتبه‌بندی ۲۰۱۸ مربوط به ‌دانشگاه پلی تکنیک میلان است.

شهر بولونیا

در میان دانشکده‌ های موجود در شهر بولونیا، بالاترین رتبه‌ ی دانشگاهی مربوط می‌ شود به‌ دانشگاه UNIBO که دومین رتبه‌ی دانشگاهی در سراسر کشور ایتالیا و رتبه‌ی ۱۸۸ در رتبه‌ بندی دانشگاه‌ های جهانی را به ‌خود اختصاص داده است.

از سایر موسسات آموزش عالی موجود در شهر بولونیا می‌توان به ‌کالج دانشگاهی دانشجویان اسپانیایی با نام Collegio di Spagna اشاره کرد. از سایر دانشکده‌های معروف این شهر می‌توان به مجموعه‌ی دانشگاهی جان هاپکین، آکادمی هنرهای زیبای شهر بولونیا و همین‌طور کالج دانشجویی Collegio Superiore di Bologna اشاره کرد.

همچنین شما می‌ توانید برخی از کلاس‌ ها یا دوره‌ های خود را در دانشگاه Carpigiani Gelato سپری نمایید.

بهترین شهرهای ایتالیا برای زندگی

ایتالیا یک کشور فوق العاده زیبا با تاریخ و فرهنگ عالی، غذاهای عالی و شهروندان دوستانه است. به هر حال از نظر امید به زندگی، این دولت یکی از بالاترین موقعیت ها در اروپا را اشغال می کند. به طور متوسط​​، ایتالیایی ها بیش از ۸۲ سال عمر می کنند. سالانه حدود ۶۲ میلیون گردشگر از شهرهای ایتالیا دیدن می کنند که بیش از ۶۰٫۵ میلیون نفر از جمعیت این کشور است.

بسیاری از خارجی ها ایتالیا را نه تنها به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب می بینند بلکه رویای ماندن برای همیشه در اینجا را دارند. برخی ویزای کار ایتالیا را دریافت می کنند، برخی دیگر اقدام به تحصیل دکتری در ایتالیا می کنند، یا با خانواده خود متحد می شوند و غیر دلایل زیادی برای حرکت وجود دارد. در ادامه بهترین شهرهای ایتالیا برای زندگی را جهت آشنایی شما معرفی می کنیم.

شهرهای زیبای ایتالیا

بهترین شهرهای ایتالیا برای زندگی

بولزانو

بولتانو مرکز استان تیرول جنوبی است و در شمال ایتالیا و پای دولومیت ها قرار دارد. این شهر جزء بهترین شهرهای ایتالیا برای زندگی می باشد. جمعیت در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۰۶٫۱ هزار نفر است. این شهر زیبا، مرتب و خوش برخورد، کیفیت زندگی بسیار بالایی را ارائه می دهد. معماری فوق العاده زیبا، خیابان های مرتب، بسیاری از کافه های دنج، مغازه ها و بازارها وجود دارد. اقتصاد عمدتا به کشاورزی، گردشگری و صنایع دستی سنتی (چوب، سرامیک) بستگی دارد.

میلان

یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای زندگی، میلان است. لازم به ذکر است که این تنها کلانشهر ایتالیا در رتبه بندی است. میلان برای زندگی راحت تر در نظر گرفته می شود. شهر میلان در شمال ایتالیا (پایتخت منطقه لومباردی) واقع شده است و بعد از رم (۱٫۳ میلیون نفر جمعیت) دومین شهر بزرگ این کشور است. پایتخت ایتالیایی مد و طراحی مکانی عالی برای یک زندگی آرام، ایمن و کامل است.

 بلونو

بلونو در حدود ۱۰۰ کیلومتری شمال ونیز واقع شده است. حدود ۳۵٫۷ هزار نفر در آن زندگی می کنند. قرن هاست که این شهر مقصد تابستانی مورد علاقه ونیزی های ثروتمند بوده که از گرما و رطوبت ونیز فرار کرده اند. این شهر دارای طبیعت و معماری زیبا، مملو از رستوران های جالب و بارهای سرزنده است. به طور خلاصه، بلونو مکانی عالی برای مهاجرت به ایتالیا است.

 آستا

سومین مکان در رتبه بندی بهترین شهرهای ایتالیا برای زندگی توسط آستا اشغال شده است. این شهرک در کوه های آلپ ایتالیا، در ۱۱۰ کیلومتری شمال غربی تورین، در کنار تونل مون بلان واقع شده است. مرکز استان واله داستوا است. جمعیت تنها ۳۴٫۸ هزار نفر است. در ایتالیا، آستا جزء رومی ترین شهر بعد از رم نامیده می شود. این شهر توسط کوه های پوشیده از برف احاطه شده است و به خوبی با فضایی آرام و شرایط ایده آل برای زندگی سازماندهی شده است.

ترنتو

ترنتو یکی دیگر از بهترین شهرهای ایتالیا برای زندگی می باشد. این شهرک حدود ۱۱۷٫۳ هزار نفر جمعیت دارد. این شهر سومین شهر بزرگ آلپ و دومین شهر تیرول است. این مرکز آموزشی، علمی، مالی و سیاسی منطقه خودمختار ترنتینو-آلتو ادیژه محسوب می شود. بسیاری از نشریات معتبر ایتالیایی ترنتو را نه تنها به عنوان مکانی عالی برای زندگی راحت بلکه به عنوان یکی از بهترین شهرها برای کار و راه اندازی کسب و کار در ایتالیا برجسته می کنند.

مزایا و معایب زندگی در ایتالیا

ایتالیا جزء یکی از زیباترین کشورهای جهان است. مقصدی عالی برای مهاجرت تحصیلی از جمله تحصیل دکتری در ایتالیا و اقامت دائم از جمله مزایای اصلی می توان به آب و هوای معتدل، غذاهای خوشمزه، قیمت مناسب، ورزش های غنی و زندگی فرهنگی اشاره کرد.

معایب آن شامل بوروکراسی و فساد، مالیات زیاد و بیکاری است. یافتن شغل در ایتالیا برای خارجی ها بسیار مشکل ساز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر