شماره های تماس
021-44626415
021-44626418
021-44614125
021-44614190
021-44614197
021-44614717
021-88838298
021-88493117
#
021-44626415 021-44614125 021-44614197 021-88838298 021-44626418 021-44614190 021-44614717 021-88493117

شهرهای سوئیس

شهرهای سوئیس

سوئیس یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است که با وجود کوچک بودنش زیبایی های طبیعی و دست نخورده ای دارد. شهرهای سوئیس که اطراف آنها را کوههای زیبا و بی نظیر آلپ با قله های پوشیده از برفش در برگرفته و به جذابیت این شهر می افزاید. شهرهای سوئیس بسیار متنوع هستند از جمله به بازل، زوریخ، ژنو، لوزان، برن و … می توان اشاره کرد.

بازل

شهر بازل در سوئیس سومین شهر بزرگ این کشور استت که در ایالت بازل اشتاد واقع شده است و حدود ۱۷۰ هزار نفر را در خود جای داده است که به راحتی در آن زندگی می کنند.

شهر بازل با قدمت تاریخی بیش از ۲۰۰۰ سال در شمال غرب سوئیس و در کنار رودخانه معروف راین قرار دارد و یکی از سه ضلع ناحیه ی مثلث شکل را تشکیل می دهد که دیگر اضلاع آن را آلمان و فرانسه تشکیل می دهند.

موقعیت جغرافیایی شهرهای سوئیس

موقعیت ویژه جغرافیایی این شهر یعنی قرار داشتنش در مرکز اروپای میانه و به ویژه قرار گرفتن در کنار رود راین، همیشه جذب کننده صنعتگران و تاجران بوده است. به همین دلیل بازل نه تنها یکی از قطب های صنایع کوچک است بلکه صنایع بزرگ بویژه صنایع شیمیایی و داروسازی در آن گسترش یافته اند و اهمیت ویژه ای دارند.

بازل همچنین به عنوان یکی از مهم ترین شهرهای فرهنگی در اروپا شناخته می شود. و در سال ۱۹۹۷ برای کسب عنوان پایتخت فرهنگی اروپا رقابت می کرد. از آنجاییکه هر سال نمایشگاه های متعددی در زمینه های مختلف در این شهر برگزار می شود، شمار انبوهی از دیدار کنندگان از این نمایشگاه دیدن می کنند و با احتساب تعداد کثیر آنان از جاذبه های توریستی، در مجموع بازل گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

از جمله این نمایشگاه ها می توان نمایشگاه بین المللی ساعت و زیورآلات و نیز نمایشگاه هنر معاصر را نام برد که بزرگترین نمایشگاه جهان در نوع خود محسوب می شود. بازل به عنوان یک شهر موفق در ورزش در کشور سوئیس مشهور است. باشگاه فوتبال اف سی بازل بعنوان یک باشگاه همیشه موفق شناخته شده است.

زوریخ از بزرگترین شهرهای سوئیس

بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر سوئیس بازل می باشد که مرکز ایالت زوریخ است. شهر زوریخ در دامنه رشته کوه های آلپ و در شمال مرکزی سوئیس واقع شده است و یکی از بهترین شهر های سوییس برای زندگی می باشد.

شهرهای سوئیس

مقرر سازمان ملل

زوریخ، مقر سازمان ملل متحد و صلیب سرخ و ۱۵۰ سازمان بین المللی دیگر است و خیلی ها آن را مرکز دنیا می نامند. زوریخ از یک سو پر از شلوغی و شادی و زیبایی است و همین طور آرام ترین قلعه ها و کلیسا ها را در خود جای داده است. از سوی دیگر دریاچه مشهور زوریخ نیز در کنار این شهر واقع شده است. زوریخ برای گردشگران دیدنی های زیادی دارد. کلیسای رومی این شهر به نام محلی گراسر سنتر یکی از این دیدنی هاست.

 

هتل های سوئیس جزء باکیفیت ترین و در عین حال گران ترین هتل های اروپا بوده و تمام هتل های زنجیره ای معروف جهان در آنجا شعبه دارند. دانشگاه زوریخ، بزرگترین دانشگاه در کشور سوئیس محسوب می شود که در سال ۱۸۵۴ تاسیس شد و در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار دانشجو را در خود جای داده است.

ژنو

دومین شهر پرجمعیت کشور سوئیس پس از زوریخ، ژنو می باشد که مرکز استانی به همین نام نیز است. شهر ژنو بین کوه های لپ و جورا و در جنوب غربی سوئیس و دریاچه ژنو واقع شده است. دو رودخانه Rhone و Arve این شهر را قطع می کنند. ژنو نقطه مرکزی تقاطع شاهراه های اروپا محسوب می شود و موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی دارد.

شهرهای سوئیس

دمای هوا معتدل است و سرما و گرمای شدید در این شهر وجود ندارد، بنابراین بازدید از سوئیس در تمام اوقات سال میسر خواهد بود. شهر ژنو دومین قطب اقتصادی کشور سوئیس است و اقتصاد این شهر یک اقتصاد خدماتی است و بانکداری خصوصی از ارکان آن محسوب می شود.

شهر ژنو هشتمین شهر گران جهان شناخته شده است. پول رایج قانونی، فرانک سوئیس است. اگرچه در مناطق مختلف سوئیس به زبان های آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و محلی صحبت می شود اما زبان عمومی در این شهر فرانسوی است. در میان شهرهای مهم و توریستی سوئیس ژنو را نمی توان فراموش کرد. دفتر اصلی اتحادیه اروپا و همچنین ادارات سازمان هایی نظیر سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مرکز فیزیکی اتمی اروپا (CERN) در این شهر قرار دارند.

لوزان

یکی از شهرهای بخش فرانسوی زبان کشور سوییس است که در حدود ۱۳۰ هزار نفر در این شهر زندگی می کنند. شهر لوزان در جنوب غربی کشور سوئیس واقع شده است. این شهر رو به شهر اویان لبینز با کوه های جورا در شمال غربی و ۶۲ کیلومتری ژنو قرار گرفته است.

لوزان بر روی سه تپه ساخته شده و به شهر فراز و نشیب معروف شده است. در فصل پاییز هر سال بازاری در این شهر برپا می شود و از بسیاری کشورها برای تماشای آن به لوزان می روند. این شهر شور و نشاط یک شهر تجاری را با محلی محبوب توریست ها به هم آمیخته و با جای دادن کمیته بین المللی المپیک در خود، جلوه ای خاص از ورزش و فرهنگ به پایتخت المپیک بخشیده است.

دانشگاه های برتر

این شهر همچنین به علت داشتن دانشگاه های زیاد به شهر دانشجویی نیز ملقب است. دانشگاه لوزان و دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان دو دانشگاه مطرح این شهر و از معتبرترین دانشگاه های دنیا هستند. بنای مرکز آموزش رولکس در دانشگاه پلی تکنیک فدرال در شهر لوزان سوئیس قرار دارد. این بنای زیبا با معماری عجیب در فوریه سال ۲۰۱۰ افتتاح شد.

شهرهای سوئیس

این ساختمان با معماری خیره کننده توسط شرکت ژاپنی سانا ساخته شده است و با استفاده هنرمندانه از نور در ساختمان هایشان شهرت جهانی دارند. از جمله ویژگی های منحصر به فرد این بنا، استفاده وسیع از بتن و شیشه و یک فضای سیال برای دانشجویان است. در حالیکه این بنا از نگاه بالا به شکل مستطیل کامل دیده می شود. منحنی ها و شیب های آن در فضای داخلی، تصویر کاملا ارگانیک به ساختمان می دهد. از جاذبه های گردشگری شهر لوزان می توان به کلیسای نتردام لوزان، قصر رومین، موزه المپیک، موسسه هرمتیاژ، گالری و پیست ها ی اسکی اشاره کرد.

برن

از دیگر شهرهای سوئیس، شهر برن می باشد که پایتخت این کشور است. شهر برن از لحاظ جمعیت چهارمین شهر پرجمعیت پس از شهر های ژنو، زوریخ و بازل می باشد. شهر برن در ایالت برن در شمال غرب کشور سوئیس واقع شده است. با توجه به سرشماری سال ۲۰۱۳ جمعیت این شهر تعدادی بالغ بر ۱۲۵ هزار نفر بوده است.

شهرهای سوئیس

با توجه به چند زبانه بودن کشور سوئیس در شهر برن مردمان به زبان آلمانی صحبت می کنند و اغلب مردمان این شهر به دین مسیحیت روی آورده اند.  چشم انداز های اطراف برن، موزه های یخ هستند. آب و هوای شهر برن معتدل است، گرمترین ماه سال، ماه مرداد و سردترین ماه سال، ماه دی می باشد.

درآمد سرانه شهرهای سوئیس

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و در آمد سرانه در این کشور با ۳۹۰۰۰ دلار برای هر نفر بالاترین در جهان است. شهر برن یکی از زیباترین و جالب ترین شهرهای سوئیس است با فواره های زیبا، برج های قرون وسطایی و پیاده روها و گردشگاه های سرپوشیده و معماری های مجلل و با شکوه، شهری سرسبز که عطر و رنگ گل های مختلف آن در بهار و تابستان، جلوه ای زیبا به شهر می دهد. از مناظر دیدنی شهر برن می توان به برج ساعت، حفره های خرس، فواره های آب کلیسا مونستر، ساختمان پارلمان و خانه آلبرت انیشتین اشاره کرد.

2.5/5 ( 2 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *