شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

شهرهای مهم آلمان

شهرهای مهم آلمان

کسانی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند، انتخاب از بین شهرهای مهم آلمان برایشان حائز اهمیت است، با توجه به شرایط مناسب تحصیل در کشور آلمان، دانشجویان با اطلاع از شهرهای مهم آلمان و دانشگاه های موجود در این شهرها می توانند انتخاب های برتری داشته باشند. در این متن به بررسی ۵ شهر از مهم ترین شهرهای کشور آلمان می پردازیم که تعداد زیادی از دانشجویان برای آنها اقدام می کنند.

برلین

برلین از شهرهای مهم آلمان و پایتخت این کشور می باشد. برلین از لحاظ مساحت و جمعیت دومین شهر در اتحادیه اروپا می باشد. شهر برلین یکی از جذاب ترین شهرهای جهان برای شب زنده داری است. برلین شهری است که دانشگاه های برتر آلمان در آن واقع شده اند.

 • دانشگاه آزاد برلین

بزرگترین دانشگاه کشور آلمان که یکی از برترین دانشگاه های آن می باشد  این دانشگاه در سال ۱۹۴۷ تاسیس شده است. در دانشگاه آزاد برلین حدود ۳۷ هزار دانشجو  مشغول به تحصیل هستند. رشته های موجود در دانشگاه برلین عبارتند از : علوم انسانی، علوم اجتماعی، پزشکی و علوم پایه.

 • دانشگاه فنی شهر برلین

دانشگاه فنی برلین در سال ۱۸۸۴ تاسیس شده است. در حال حاضر حدود ۲۹۰ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. با توجه به قوانین دانشگاه فنی برلین فقط ۲۰ درصد از ظرفیت دانشگاه مختص به دانشجویان خارجی می باشد. همانطور که از اسم دانشگاه مشهود است. این دانشگاه جایگاه مناسبی برای متقاضیان مدرک فنی و مهندسی می باشد.

متقاضیانی که دارای مدرک آیلتس و یا تافل نمی باشند، می توانند از طریق موسسه زبان آریانا پارس و با شرکت در دوره های فشرده و نیمه فشرده این موسسه که بصورت ۴ ماهه و ۸ماهه برگزار می شود، در سریع ترین زمان ممکن، اقدام به اخذ مدرک آیلتس و تافل نمایند.

 • دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه تازه تاسیس هومبولت یکی از دانشگاه های شهر برلین می باشد. این دانشگاه در سال ۱۸۱۰ شروع به کار کرد. با توجه به این نکته که دانشگاه هومبولت نسبت به سایر دانشگاه های آلمان دیرتر تاسیس شده است ولی تا به امروز برنده ی  ۲۹ جایزه نوبل بوده است. آلبرت انیشتین در این دانشگاه تحصیل کرده است.

هامبورگ

یکی از شهرهای مهم آلمان هامبورگ می باشد. هامبورگ دومین شهر از شهر های بزرگ آلمان و همچنین هشتمین شهر در اتحادیه اروپا می باشد. هامبورگ شهری ایالتی است و یکی از شانزده ایالات آلمان به شمار می آید. این شهر برروی رود البه قرار گرفته است. این شهر تحت تاثیر اقیانوس اطلس و دارای آب و هوایی اقیانوسی است.

متروی شهر هامبورگ از قدیمی ترین مترو های جهان به شمار می آید که در سال ۱۹۱۲ تاسیس شده است. هامبورگ یکی از شهر های مهم رسانه در آلمان می باشد که ۷۰ هزار شاغل در صنعت رسانه و ۲۵ میلیارد یورو پول در گردش دارد.

 • دانشگاه هامبورگ

این دانشگاه از برجسته ترین دانشگاه های آلمان می باشد که فعالیت خود را در سال ۱۹۱۹ شروع کرده است. این دانشگاه برنده ۶ جایزه نوبل شده است. در حال حاظر این دانشگاه ۴۲۰۰ دانشجو دارد که حدود ۵ هزار نفر از آنها دانشجویان بین المللی می باشند.

شهرهای مهم آلمان

این دانشگاه رتبه ۳۰۰ را در سیستم امتیاز بندی QS دارد و هفتمین دانشگاه آلمان در این رده بندی می باشد و دارای دانشکده های مختلف مثل دانشکده حقوق، بازرگانی، پزشکی، علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد می باشد.

 • دانشگاه صنعتی هامبورگ

این دانشگاه از نظر علمی دارای سطح بالایی می باشد و در سال ۱۹۷۸ تاسیس شده است. دانشگاه صنعتی هامبورگ دانشگاه جوانی است که رابطه تنگاتنگ در صنعت با سایر کشور ها دارد. این دانشگاه، دانشکده های متعددی مثل مهندسی مکانیک، مهندسی الکترونیک و تکنولوژی اطلاعات، مهندسی شیمی و فرآیند، مهندسی عمران و شاخه های دیگری از مهندسی را دارا می باشد. این دانشگاه، دانشگاه پنجم در رتبه بندی دانشگاه های آلمان می باشد.

مونیخ

سومین شهر از شهرهای مهم آلمان پس از برلین و هامبورگ می باشد. شهر مونیخ، شهری ثروتمند می باشد که دارای جاذبه های بسیاری است. شهر مونیخ در ایالت بایرن واقع شده است. شهر مونیخ یکی از شهر های آلمان است که در رتبه چهارم بهترین های جهان برای زندگی انتخاب شده است. مونیخ دارای آب و هوای بسیار دل انگیز و طبیعت بسیار زیبایی است.

شهرهای مهم آلمان

 • دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

این دانشگاه بزرگترین دانشگاه کشور آلمان بوده است که یکی از برترین دانشگاه های این شهر نیز می باشد. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان در یکی از شهرهای بزرگ آلمان، مونیخ،  واقع شده است که در ابتدا در شهر اینگولشتات، سپس به شهر لاندزهوت و پس از آن به شهر مونیخ منتقل گشته است. تاسیس این دانشگاه به سال ۱۴۷۲ میلادی بر می گردد. آدولف هیتلر در این دانشگاه به تحصیل مشغول بوده است.

متقاضیانی که دارای مدرک آیلتس و یا تافل نمی باشند، می توانند از طریق موسسه زبان آریاناپارس و با شرکت در دوره های فشرده و نیمه فشرده این موسسه مدرک تافل و آیلتس خود را دریافت کنند.

 • دانشگاه فنی مونیخ

همانطور که از اسم دانشگاه مشهود است، این دانشگاه خواستگاه مناسبی برای دانشجویان فنی مهندسی می باشد. دانشگاه فنی مونیخ یکی از برجسته ترین و بزرگترین موسسات آلمانی از لحاظ فن آوری است. تاسیس این دانشگاه در سال ۱۸۶۸ بوده است که در حال حاضر حدود ۲۷ هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.

کلن

شهر کلن با بیش از ۶۰۰ هزار دانشجو بعنوان اولین یا دومین از هر های بزرگ آلمان از نظر دانشجویی قلمداد می شود. در شهر کلن ایرانیان بسیار زیادی سکونت دارند و این شهر شرایط بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل و زندگی برای مهاجرین خارجی فراهم کرده است. کلن عمدتا یک شهر فرهنگی بوده است.

 • دانشگاه کلن

دانشگاه کلن در سال ۱۳۸۸ تاسیس شده است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپایی می باشد که در کشور آلمان واقع شده است. در حال حاضر حدود ۴۵ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. رضا نیک زاده نظریه پرداز و نویسنده معاصر ایرانی یکی از دانش آموختگان این دانشگاه می باشد.

در این دانشگاه رشته های اقتصاد، حقوق، پزشکی، هنر، علوم انسانی و ریاضی ارائه می شود و متقاضیان این رشته های ذکر شده می توانند برای پذیرش این دانشگاه اقدام نمایند.

آخن

شهر آخن از دیگر شهرهای مهم آلمان می باشد که در بخش کلن واقع شده است. آخن شهری است که در آن بخاطر مرزی بودن و نزدیکی به حوزه های زبانی گوناگون به زبان های مختلف صحبت می شود. از عمده زبان های  شهر آخن می توان به زبان های آلمانی، انگلیسی، فرانسوی و هلندی اشاره کرد.

 • دانشگاه فنی آخن

دانشگاه فنی آخن در شهر آخن در سال ۱۸۷۰ تاسیس شده است. این دانشگاه در رشته های متعدد مهندسی و فناوری مخصوصا مهندسی مکانیک، برق، شیمی، صنایع، علوم کامپیوتر و فیزیک شهرت دارد. در حال حاضر حدود ۳۵ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. “اندیشیدن به آینده”، شعار دانشگاه فنی آخن است ، که این شعار سرلوح عملکرد این دانشگاه می باشد.

وکلای موسسه مهاجرتی آریانا پارس شما را در راستای اخذ پذیرش از این دانشگاه و پس از آن اخذ ویزای دانشجویی کشور آلمان، یاری می رسانند. گفتنی است فارغ التحصیلان دانشگاه، می توانند براحتی و پس از اتمام دوره تحصیل خود علاوه بر فرصت های کاری موجود در کشور آلمان، برای ویزای کار کشورهایی نظیر  دانمارک، اتریش و هلند که عرصه شغلی خوبی را فراهم آورده اند اقدام نمایند.

فرانکفورت

فرانکفورت پنجمین شهر از شهرهای مهم آلمان است. در حال حاضر فرانکفورت یکی از ثروتمندترین مراکز اروپا و مرکز فرهنگ و ادبیات است. فرانکفورت خواستگاه و قرارگاه بانک مرکزی اروپا و مهم ترین شهر اقتصادی قاره اروپا است. از لحاظ تاریخ، شهر فرانکفورت از اهمیت بالایی برخوردار است و اتفاقات مهم تاریخی کشور آلمان در این شهر به وقوع پیوسته است.

شهرهای مهم آلمان

 • دانشگاه گوته فرانکفورت Goethe universitat Frankfurt

این دانشگاه در سال ۱۹۱۴ تاسیس شده است در حال حاضر حدود ۴۳ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه دارای ۴ پردیس و ۱۶ دانشکده می باشد که بیشتر مربوط به رشته های انسانی و تجربی می باشد.

فلذا به دانشجویانی که در مقاطع پایین تر در رشته های انسانی و تجربی مدرک خود را اخذ کرده اند توصیه می شود که برای تحصیل در مقاطع بالا تر دانشگاه گوته فرانکفورت را انتخاب کرده و مشغول به تحصیل شوند.

همه متقاضیان بحث مهاجرت می بایست اطلاعات صحیح و جامعی از محل زندگی خود در کشور مورد نظر خویش را کسب نمایند فلذا موسسه مهاجرتی آریاناپارس در صفحه وب سایت خود اطلاعات مربوط به تمامی شهرهای بزرگ دنیا و شهرهای مهم آلمان را جهت آگاهی بیشتر هموطنان عزیزمان که قصد اخذ ویزاهای تحصیلی یا توریستی و یا اقامت کاری و سرمایه گذاری را دارا می باشند، در اختیار ایشان قرار داده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها
ثبت نظر

8 پاسخ به “شهرهای مهم آلمان”

 1. amir گفت:

  من فوق دیپلم کامپیوتر از دانشگاه غیرانتفایی ذارم به نظر شما کارشناسیمو اینجا بگیرم بعد برم المان یا برم اونجا از اول شروع کنم؟

 2. محمد گفت:

  اگه زبان انگلیسی بلد باشی ایا میشه برا ادامه تحصیل برویم المان

 3. fattah گفت:

  انجا کالج ندارد ک زبان المانی را در خود کشور یاد بگیریم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام كالج هاي زبان زيادي در كشور المان وجود داره ولي با توجه به قوانين فعلي شانس اخذ ويزا براي دوره هاي زبان الماني در كشور المان بسيار پايين هست

 4. fattah گفت:

  شرایط تحصیل در المان برای مقطع دبیرستان چیست؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام براي اين كار حتما بايد زبان الماني رو در حد پيشرفته بلد باشيد و مدرك بي دو زبان الماني رو داشته باشيد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *