مهاجرت به اسپانیا

بررسی شرایط مهاجرت به اسپانیا

در حال حاضر ۱۳ درصد جمعیت کل کشور اسپانیا را مهاجرین تشکیل داده اند. که این مطلب نشان دهنده مهاجرت پذیر بودن کشور اسپانیا است. فلذا آشنایی از راه های مهاجرت به اسپانیا  و روشهای کسب اقامت اسپانیا کمک شایانی به علاقه مندان این کشور می کند. پس از سال ۲۰۸۸ رشد بالای جمعیت حاصل از مهاجرت در این کشور، اسپانیا را جزو سه کشور اول برای مهاجران قرار داده است.

۱- ویزای تحصیلی کشور اسپانیا

نظام آموزشی کشور اسپانیا بدین صورت می باشد که دوره های کارشناسی خود را به زبان اسپانیایی ارائه می دهد و به دانشجویان مقاطع بالاتر اجازه می دهد که با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا اقدام نمایند. مدرک آیلتس، مدرک معتبری برای دانشگاه های کشور اسپانیا می باشد. علاقه مندانی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارند اما مدرک ندارند نگران نباشند زیرا موسسه  زبان آریانا پارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

از دیگر نکات حائز اهمیت برای تحصیل در دانشگاه های برتر کشور اسپانیا، مقوله هزینه است، بصورت کلی دانشجویان برای ادامه تحصیل در این کشور مستلزم پرداخت هزینه می باشند که هزینه های ذکر شده شامل هزینه تحصیل که متناسب با رشته انتخابی و شهر مورد نظر قابل تغییر بین ۲ تا ۸ هزار یورو بود و هزینه های زندگی که برای یکسال حدود ۸ تا ۹ هزار یورو در سال می باشد.

۲- ویزای توریستی کشور اسپانیا

همه متقاضیان بحث ویزای توریستی می بایست اطلاعات صحیح و جامعی از شرایط لازمه کشور اسپانیا کسب نمایند. فلذا موسسه مهاجرتی آریانا پارس در صفحه وب سایت خود اطلاعات مربوط به این کشور را جهت آگاهی بیشتر هموطنان عزیزمان در اختیار ایشان قرار داده است.

بصورت معمول افراد برای کسب روادید کشور اسپانیا، باید مدرکی را به سفارت ارائه دهند که آفیسر ویزا را مجاب کند که قصد بازگشت به کشور خود را دارند. ماهیت ویزای توریستی، سپری کردن یک دوره مشخص در کشور اسپانیاست که در زمان مقرر شده باید از این کشور خارج شوند. لازم بذکر است ویزای توریستی به سایر ویزاهای دیگر تبدیل نخواهد شد و امکان تمدید آن هم مقدور نیست.

۳- ویزای کار کشور اسپانیا

کشور اسپانیا همانند سایر کشور های اتحادیه اروپا برای جذب نیروی کار قوانین مشترکی را دارد. فرد متقاضی برای جذب کار و یا دریافت پیشنهاد شغلی باید شرایط و ضوابطی را پشت سر بگذارد. کارفرماها در خاک کشور اسپانیا باید برای جذب نیروی کار لازمه، به مدت ۳ ماه آگهی داده تا از افراد کشور خود و یا اتحادیه اروپا این اتفاق صورت گیرد. در صورت جذب نشدن نیروی کار در محدوده اتحادیه اروپا و محدوده زمانی کارفرما می تواند درخواست های خارج از محدوده را پیگیری و در صورت تطابق به خواسته خود انتخاب کند.

قوانین بدین صورت می باشد که در صورت متاهل بودن فرد متقاضی، می تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشد و پس از ۳ سال کار و پرداخت مالیات به اقامت دائم منجر می شود.

۴- خرید ملک در اسپانیا

تا سال ۲۰۰۷ قوانین به نحوی تنظیم شده بود که افراد با خرید ملک می توانستند اقامت دائم کشور اسپانیا را دریافت کنند که دارای شرایط مخصوص خود بود. پس از رکود اقتصادی حوزه یورو و علی الخصوص کشور اسپانیا، قوانین اقامتی کشور اسپانیا دستخوش تغییرات عمده ای شد و علاقه مندان به کسب اقامت کشور اسپانیا از طریق ثبت شرکت و ایجاد شغل در این کشور می توانند برای اقامت دائم اسپانیا اقدام کنند.

۵- ثبت شرکت کشور اسپانیا

در حال حاضر برای ثبت شرکت در کشور اسپانیا، افراد در ابتدای کار باید شریک اسپانیایی داشتته باشند تا حداقل ۵۱ درصد سهام شرکت خود را به نام این فرد زده و شروع به فعالیت کنند. با توجه به طرح توجیهی و میزان سرمایه خود می توانند ویزای سرمایه کشور اسپانیا را دریافت کنند. در طول مدت اقامت فرد متقاضی در کشور اسپانیا، اگر بیلان مالی شرکت مثبت باشد  و دو شهروند اسپانیایی هم در شرکت مشغول به کار شوند به اقامت دائم منجر می شود.

۶- تمکن مالی اسپانیا

در حال حاضر کشور اسپانیا شرایط مناسبی را برای افرادی که تمکن ملی دارند در نظر گرفته است. این شرایط به گونه ای طراحی شده است که فرزندان بالای ۱۸ سال هم در این پروسه مهاجرتی قرار می گیرند و می توانند به همراه خانواده برای اقامت دائم کشور اسپانیا اقدام نمایند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مراحل انجام پروسه های مختلف می باشد. موسسه ی آریانا پارس با بهره گیری از چنید وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان  و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به کشور اتریش را فراهم آورده است.

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *