موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی آتیه پردازان و موسسه سفیران حامی با نام تجاری آریاناپارس، دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز ۴۷۴۴۹۱ و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شماره مجوز ۴۲/۴۸۹۹۸


شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

مهاجرت به کشور ترکیه

شرایط مهاجرت به کشور ترکیه

کشور ترکیه به دلیل نزدیکی مسافت با کشور ایران نظر ایرانیان فراوانی را برای مهاجرت به کشور ترکیه جلب نموده است. کشور ترکیه در غرب آسیا واقع شده است که بخش کوچکی از این کشور در اروپا قرار گرفته است. مهاجرت به ترکیه از طریق های گوناگونی امکان پذیر می باشد که به تحلیل و بررسی آنها پرداخته می شود.

مهاجرت به کشور ترکیه مانند مهاجرت به سایر کشورها به دو نوع تقسیم می شود.

  • مهاجرت موقت
  • مهاجرت دائم

مهاجرت و اقامت برای مدت محدود بمنظور بازدید و گردش، اقامت توریستی نامیده می شود. مهاجرت به قصد انجام کار یا تحصیل از نوع اقامت موقت محسوب می گردند.

مدت زمان مجوز این نوع اقامت معمولا ۹۰روزه می باشند که این مجوز برای ایرانیان صادر شده است و بدون نیاز به مجوز یا همان ویزا می توانند به مدت سه ماه در سال را به ترکیه مهاجرت کنند.

ولیکن با توجه به اینکه این مجوز شامل کار یا فعالیت شغلی و تحصیل نمی باشد یعنی فرد مهاجر نمی تواند در طول مدت اقامت موقت خود(سه ماه)فعالیتهای فوق را در آن کشور داشته باشد.

اجازه اقامت کشور ترکیه در برخی موارد پس از تمام شدن مدت زمان برای یک یا چند دوره تمدید کرد و در برخی موارد غیر قابل تمدید می باشد.

مهاجرت و اقامت بیش از سه ماه

اگر قصد اقامت بیشتر از سه ماه در کشور ترکیه را دارید اخذ مجوز این نوع اقامت حدود ۱۵روز به طول می انجامد. این مجوز دفترچه اقامت شش ماهه نامیده می شود و برای کسانی که قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارند داشتن این دفترچه الزامی است.

مهاجرت به کشور ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت به کشور ترکیه

تحصیل کردن در کشور ترکیه برای بسیاری از افراد قابل توجه و حائز اهمیت است، زیرا دانشگاه های کشور ترکیه پلی برای ادامه تحصیل در کشورهای آمریکا، کانادا و انگلستان است. از دیگر نکات و دلایل مهاجرت به ترکیه می توان به نزدیکی به ایران اشاره کرد.

بصورت معمول دانشگاه های کشور ترکیه به دو دسته تقسیم می شوند. دانشگاه های خصوصی زیر نظر کشورهای انگلیسی زبان برتر دنیا می باشند. دسته دوم دانشگاه های دولتی می باشند که هزینه کمتری را برای دانشجویان در بر خواهد داشت و رتبه بندی مناسبی را در دانشگاه های برتر دنیا ندارند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با دانشگاه مورد نظر، رشته انتخابی و مقطع تحصیلی متغیر است.

از دانشگاه های برتر کشور ترکیه می توان به دانشگاه بیلکنت، دانشگاه مهندسی خاورمیانه، دانشگاه فنی استانبول، دانشگاه بغازیچی، دانشگاه اژه و دانشگاه آناتولی اشاره کرد.

تمامی رشته های تحصیلی در کشور ترکیه به زبان انگلیسی ارائه می شود. متقاضیانی که مدرک دال بر تسلط زبان انگلیسی را دارا نمی باشند، می توانند قبل از شروع دانشگاه، دوره های زبان را با توجه به سطح دانش خود سپری کنند.

مهاجرت به کشور ترکیه از طریق ازدواج

  • آسان بودن سفر به این کشور به خصوص برای ایرانیان بدون ویزا
  • جاذبه های گردشگری و تاریخی و هم چنین مراکز خرید متعدد
  • نزدیکی های فرهنگی و مذهبی و ذائقه  غذایی و مراسم های ازدواج و ختم بین مردمان ایران و ترکیه

اگر فردی با یک شهروند ترکیه ای ازدواج کند می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید، که این امر بعد از گذشت ۳سال از ۵ سال رخ می دهد.

نکته:

ازدواج نباید صوری باشد و مدارک لازم برای اثبات این امر باید از سوی شخص مهاجر به مسئولین مربوطه ارائه گردد و فردی که با ازدواج کرده است نباید پناهنده ترکیه باشد لیکن باید اهل آن کشور باشد.

با توجه به اینکه با ازدواج کردن در ترکیه به زوجین سند ازدواجی می دهند که بین المللی می باشد حضور مترجم انگلیسی یا عربی در محل عقد الزامی می باشد حال اگر فردی با شخصی ازدواج کند که دارای پاسپورت یا ملیت ترکیه ای است و شهروند ترکیه به حساب می رود می تواند اقامت دائم بگیرد.

شخصی که قصد ازدواج با یک تبعه ترکیه را دارد بایستی از کنسول گری کشور خودش در ترکیه برگه ای را دریافت کند که مجرد بودن او را تایید نماید.

همچنین طبعه ترکیه باید ۱۸ سال را تمام کرده باشد تا به نا به قانون کشورش بتواند بدون اجازه پدر و مادر ازدواج کند و اگر شخص مذکور دختر باشد و مطلقه محسوب شود باید سیصد روز از زمان طلاقش سپری شده باشد.

تشریفات رسمی ازدواج در این کشور در شهرداری انجام می گیرد و صیغه و مهریه نزد شخصی مذهبی به نام امام نکاحی تعیین و به انجام می رسد. اگر دو شخص خارجی که هم وطن هستند در ترکیه با هم ازدواج نمایند این امر توسط کنسول گری کشور خودشان انجام می پذیرد.

مهاجرت به کشور ترکیه از طریق کار و استخدام

یکی از روش های مهاجرت به کشور ترکیه، ویزای کار می باشد که برای این روش باید یک شرکت ترکیه ای شما را به عنوان یک پرسنل بپذیرد. شما باید از تخصص ویژه ای برخوردار باشید چون به نا به قانون ترکیه نباید شخصی با ملیت ترکیه و با داشتن تخصص شما بیکار باشد در این صورت الویت استخدام با آن شهروند ترکیه ای است.

مهاجرت به کشور ترکیه

برای چنین مهاجرتی باید از طرف اداره یا شرکتی در ترکیه دعوت نامه داشته باشید که این شرکت یا اداره باید از وزارت کار کشور درخواست اجازه کار برای آن فرد نماید.

در صورت دریافت اجازه کار به آن فرد مجوز اقامت یک ساله داده خواهد شد که این مجوز هر سال تمدید می شود در صورتی که فرد پنج سال بطور رسمی مشغول به کار در ترکیه باشد اقامت به دائم تبدیل خواهد شد.

مهاجرت به کشور ترکیه از طریق خرید یا اجاره ملک

ترکیه یک شبه جزیره ای است که آب و هوایی مرطوب دارد و با خرید حدود یک و نیم میلیون دلار املاک در این کشور طبق قانون اقامت دائم خانواده و در حدود شش ماه پاسپورت ترکیه را برای هر یک از اعضای خانواده می توانید بگیرید.

بعد از خرید یا اجاره ملک و ثبت قرارداد مستاجر به همراه مشاور دفتر املاک به اداره نفوس رفته و شماره ای را دریافت می نماید و برای اقامت خانواده خود اقدام می نماید.

پس از مراجعه برای اخذ اجازه اقامت برای دریافت مدارک، تعیین وقت می کنند و در روزی که معین شده اجازه اقامت صادر و کارت اقامت به وسیله پست و یا حضوری تحویل درخواست کننده یا همان شخص مهاجر می شود.

مدارک مورد نیاز در ادارات ترکیه

۱)اجاره نامه یا قرارداد ملک خریداری شده

۲)اخذ کد مالیاتی و کد ملی

۳)ترجمه رسمی از پاسپورت همه اعضای خانواده در دفتر نوتاری

۴)برگه نفوس

۵) ترجمه شناسنامه های اعضاء

۶)کپی کارت ملی صاحب ملک

۷)ترجمه رسمی برگه اصلی قرارداد

۸)عکس رنگی و پشت سفید هر یک از اعضای خانواده برای هر فرد پنج قطعه

۹)برگ سکونت

۱۰)کپی سند

۱۱)دارا بودن بیمه نامه یا همان دفترچه بیمه یک ساله برای همه اعضای خانواده

مهاجرت به کشور ترکیه از طریق ثبت شرکت

اخیرا کشور ترکیه سعی دارد با جذب سرمایه و ارائه امتیازات به سرمایه گذار و دادن گرین کارت ترکیه به مدت پنج سال به سرمایه گذار و اعضای خانواده، کشورش را در زمینه اقتصادی نیرومند سازد.

با ثبت شرکت و فعال نشان دادن آن به مدت ۵ سال می توان اقامت دایم گرفت و کسانی که اقدام به دریافت چنین اقامتی می نمایند باید از سلامت روحی و جسمانی برخوردار باشند هم چنین سابقه هیچ نوع بیماری خاصی نداشته باشند و از توان مالی خوبی برای تامین خود و خانواده خود داشته باشند.

سرمایه گذاران با رقم بالای دو میلیون دلار و سپرده گذاران با رقم سه میلیون دلار در بانک های این کشور و همچنین کارآفرینان با اشتغال زایی حداقل صد نفر از شهروندان ترکیه از ضوابط اخذ شهروندی معاف بوده و بلافاصله اقامت گرفته و به شهروندی کشور ترکیه در می آیند.

افراد برای بررسی راه های مهاجرت به ترکیه می توانند با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط باشند.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *