شرایط مهاجرت کاری

در حال حاضر به واسطه هزینه های بالای روش های سرمایه گذاری و تحصیل، علاقه مندان به دنبال مهاجرت کاری می باشند تا در ابتدای کار بدنبال کسب درآمد در کشور مقصد باشند. این نکته بعنوان خواسته اولیه تعداد زیادی از متقاضیان برای مهاجرت می باشد و بعنوان برترین روش ممکن در نظر گرفته می شود.

از همین مشاورین آریاناپارس به تحلیل انواع روش های مهاجرت کاری پرداخته اند تا متقاضیان با آگاهی از شرایط موجود، انتخاب های بهتری را داشته باشند. بصورت کلی مهاجرت کاری را به سه دسته کلی تقسیم بندی می کنیم.

نیروی متخصص Skilled Worker

در حال حاضر روش های مهاجرت کاری به کشورهای استرالیا و کانادا با اقامت همراه است. این نکته بدین معناست که افراد در صورت احراز شرایط مورد نظر می توانند اقامت این کشورها را دریافت کنند.

الف- مهاجرت کاری به کانادا

علاقه مندان به کشور کانادا می توانند از چندین روش برای اقامت دائم کشور کانادا اقدام نمایند. هر کدام از گزینه ها دارای شرایط به خصوصی هستند که در صورت امتیاز مورد نظر را کسب کردن به خواسته خود می رسند. در این متن به سه روش از معمول ترین حالت های مهاجرت کاری به کشور کانادا پرداخته می شود.

اکسپرس اینتری

معمول ترین روش برای ورود به کشور کانادا در حال حاضر روش مهاجرت کاری از طریق نیروی متخصص فدرال می باشد که متقاضیان در صورت کسب امتیازات لازم می توانند برای این روش اقدام نمایند. در مهاجرت کاری از روش اکسپرس اینتری چهار فاکتور بعنوان اصلی ترین رکن های امتیاز گیری شناخته می شود.

ردیففاکتور هاشرایط ایده آل
۱ سن معمولاً زیر ۳۰ سال
۲ تحصیلات کارشناسی ارشد
۳ سابقه کار ۴ سال مرتبط و قابل استناد
۴ مدرک زبان نمره ۷ در هر مهارت و نمره ۸ در مهارت شنیدن

برای اطلاع از شرایط اکسپرس اینتری به این مطلب مراجعه فرمایید: اکسپرس اینتری

فاکتور های اقدام برای اکسپرس اینتری:

مهم ترین فاکتور برای موفقیت در برنامه اکسپرس اینتری، مدرک زبان می باشد که متقاضیان برای کسب امتیازات مناسب باید در آزمون آیلتس شرکت کنند و حداقل نمرات خواسته شده را بدست آورند. لازم بذکر است، آزمون مورد نیاز برای دولت کانادا آیلتس جنرال می باشد که در ایران بصورت ماهیانه برگزار می شود.

موسسه زبان آریاناپارس با برگزاری دوره های کوتاه مدت زبان انگلیسی این تضمین را می دهد که زبان آموزان با سپری کردن دوره های فشرده موسسه می توانند به بهترین نتایج در آزمون آیلتس دست پیدا کنند.

این مطلب را از دست ندهید
مشاغل مرتبط با مدیریت

در سیستم اکسپرس اینتری که در حال حاضر اجرایی می باشد، متقاضیان در دو بخش وارد رقابت می شوند، این نکته بدین معناست که افراد با فاکتورهای حائز اهمیت خود می توانند ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز مرحله اول را کسب کنند تا وارد پول یا استخر و یا لیست انتظار دولت کانادا شوند. در مرحله دوم امتیازات از ۱۲۰۰ امتیاز محسوب می شود که حداقل ورود برای اکسپرس اینتری در حال حاضر حدود ۴۷۰ امتیاز می باشد.

مهاجرت کاری
علاقه مندان به روش اکسپرس اینتری کانادا

علاقه مندان به روش اکسپرس اینتری می توانند به صفحه رسمی وب سایت موسسه آریاناپارس رفته و شرایط دقیق مهاجرت کاری به کانادا را مورد بررسی قرار دهند. مژده به متقاضیان روش اکسپرس اینتری که می توانند امتیازات خود را با ورود به صفحه امتیاز بندی که توسط موسسه مهاجرتی آریاناپارس طراحی شده است، محاسبه کنند.

لازم بذکر است که افراد در صورت تحصیل و یا کار در کشور کانادا امتیازات خود را افزایش می دهند. از همین رو در صورت به حداقل نرسیدن امتیازات می توانید برای دوره های تحصیلی این کشور اقدام کنید تا امتیازات خود را افزایش دهید. افراد در صورت کسب امتیازات مورد نظر می توانند در سریع ترین زمان ممکن اقامت کشور کانادا را دریافت کنند. بازه های زمانی معمول برای روش اکسپرس اینتری زیر یکسال می باشد.

لازم بذکر است در صورتی که فرد متاهل باشد، امتیازات همسر هم مورد بررسی قرار می گیرد و حائز اهمیت می باشد. سیستم ورود به کشور کانادا به صورت همزمان می باشد و تمامی اعضای خانواده در صورت قبولی در پرونده های مورد نظر می توانند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را به همراه داشته باشند. تمامی اعضای خانواده از امتیازات اقامت دائم بهره مند می شوند.

ایالت کبک کانادا

ایالت کبک بعنوان یکی از ایالت های شناخته شده کشور کانادا، برنامه مهاجرتی به خصوصی را برای متقاضیان ورود به این ایالت در نظر گرفته است که در صورت کسب حداقل ۵۹ امتیاز از امتیازات مورد نظر می توانند برای این روش اقدام نمایند. مهمترین فاکتور برای روش نیروی متخصص کبک، آشنایی به زبان فرانسوی می باشد که متقاضیان باید مدرکی دال به تسلط زبان فرانسوی را به سفارت ارائه دهند.

لازم بذکر است، برنامه مهاجرتی استان کبک دستخوش تغییر شده است و نمی توان نمره به خصوصی برای ورود به این استان در نظر گرفت و فقط حداقل آن در دسترس می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
کار در مالزی

نیروی استانی کانادا

بصورت کلی هر یک از استان های کشور کانادا، برنامه های به خصوصی را برای ورود متقاضیان در نظر می گیرد. برنامه های استانی بدین گونه می باشد که در ابتدای کار لیستی به عنوان لیست مشاغل خود اعلام می کنند. متقاضیان در صورت وجود رشته تحصیلی خود در لیست مشاغل می توانند برای استان مورد نظر اقدام نمایند.

در برنامه های استانی مهمترین فاکتور، سابقه کار مرتبط و بالای ۶ الی ۸ سال می باشد که کمک شایانی به افزایش امتیاز افراد می کند. بصورت معمول استان ها، امتیازات خود را از ۱۰۰ امتیاز در نظر می گیرند و حداقل امتیاز ورودی را ۶۰ امتیاز اعلام می کنند. بصورت معمول نیروی کار ساسکاچوان بدین صورت است که افراد در حال حاضر باید در حدود ۶۳ امتیاز برای قبولی دریافت کنند.

لازم بذکر است که امتیازات هر استان دارای تفاوت های کوچکی می باشد که می توانید برای اطلاع از لیست استان ها و لیست مشاغل به وب سایت رسمی سفارت کشور کانادا مراجعه کنید تا از شرایط مطلع شوید.

بصورت معمول مدت زمان پروسه مهاجرت کاری به استان ها بین ۶ الی ۱۶ ماه به طول می انجامد. ذکر این نکته حائز اهمیت می باشد که متقاضیان تعهد اخلاقی به حضور در استان مورد نظر را دارند و باید ۲ سال اول را در خاک همان استان سپری کنند. متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات مفید با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط باشند.

ب- مهاجرت کاری به استرالیا

شرایط مهاجرت کاری در کشور استرالیا همانند شرایط در کشور کانادا می باشد. بدین ترتیب که اگر متقاضیان شرایط خواسته شده را فراهم کنند می توانند اقامت استرالیا را دریافت کنند. بصورت کلی افراد از طریق ۲ روش معمول می توانند برای مهاجرت کاری در استرالیا اقدام نمایند.

مهاجرت کاری

ویزای ۱۸۹ استرالیا

نیروهای متخصص می توانند با کسب حداقل امتیازات شرایط ورود به کشور استرالیا را دریافت کنند. در حال حاضر حداقل امتیاز لازم برای ورود به لیست کشور استرالیا ۶۵ امتیاز می باشد. متقاضیان حداقل ۶۵ امتیاز را کسب کنند تا شانس خود را برای کسب اقامت امتحان کنند.

این دسته از متقاضیان اخذ اقامت استرالیا، افرادی هستند که از طرف کارفرما یا ایالت یا خویشاوندان خود حمایت می شوند و به صورت کاملاً مجزا و مستقل اقدام به شروع پروسه های مهاجرتی خود می نمایند.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین کشورها برای مهاجرت و زندگی

بصورت معمول شرایط خواسته شده برای ویزای ۱۸۹ شامل:

ردیففاکتور هاشرایط ایده آل
۱ سن معمولاً زیر ۳۲ سال
۲ تحصیلات حداقل کارشناسی
۳ سابقه کار حداقل ۸ سال
۴ مدرک زبان آیلتس ۷ در همه مهارت ها

ویزای ۱۹۰ استرالیا

این ویزا برای افرادی صادر می شود که توسط استانی از کشور استرالیا برگزیده شده باشند. جهت اقدام برای اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا، افراد همانند ویزاهای استانی کانادا اقدامات لازمه را انجام می دهند. این بدین معناست که در ابتدا باید رشته تحصیلی خود را با لیست مشاغل منطبق کنید و سپس بدنبال کسب امتیازات لازم باشید.

متقاضیانی که از طریق این ویزا جهت اقامت دائم استرالیا اقدام می نمایند می بایست حداقل ۲ سال در ایالتی که ایشان را برگزیده است اقامت داشته باشند. لازم بذکر است که در روش های استرالیا سرعت عمل برای ورود به این کشور بیشتر است و افراد در سریعترین زمان ممکن می توانند از روش مهاجرت کاری وارد استرالیا شوند.

متقاضیان مهاجرت کاری به کشور استرالیا می توانند با مراجعه به صفحه امتیازبندی وب سایت موسسه مهاجرتی آریاناپارس با جواب دهی به سوالات طراحی شده امتیازات خود را محاسبه کنند و در صورت کسب حداقل ۶۵ امتیاز برای مشاوره با مشاورین این موسسه در ارتباط باشند.

لازم بذکر است که شرایط امتیازبندی هر رشته بصورت مجزا می باشد و همه رشته ها با یک امتیاز مشخص نمی توانند اقامت استرالیا را دریافت کنند. بعنوان مثال اکثر رشته ها در حال حاضر حداقل ۷۰ امتیاز را می خواهند و رشته هایی همچون حسابداری حداقل ۸۰ امتیاز برای تائید نیاز دارند.

برای اطلاعات از جزئیات ویزای ۱۹۰ استرالیا این مقاله را مطالعه نمایید.

جستجوی کار یا Job Search

روش جستجوی کار یکی از حالت های متداول مهاجرت کاری می باشد که متقاضیان می توانند ویزای کار دریافت کنند و در صورت پیدا کردن کار برای اقامت خود اقدام نمایند. در حال حاضر سه کشور نیوزلند، آلمان و آفریقای جنوبی بعنوان برترین کشورهای ممکن برای جستجوی کار شناخته می شوند.

تحلیل مختصری از هر یک از کشورها خواهیم داشت تا متقاضیان در صورت صلاح دید برای هر یک از آنها اقدام نمایند. توصیه مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس با متقاضیان مهاجرت کاری، مشورت با افراد متخصص می باشد. فلذا پس از مطالعه مطلب گردآوری شده برای مشاوره با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط باشید.

الف- مهاجرت کاری به نیوزیلند

از دیگر کشورهای انگلیسی زبان می باشد که سیستم امتیازبندی به خصوصی را برای متقاضیان مهاجرت کاری در نظر گرفته است. افرادی که بالای ۱۶۰ امتیاز را کسب کنند می توانند بصورت مستقیم وارد کشور نیوزلند شوند و در صورت کسب امتیاز کمتر در لیست انتظار قرار می گیرند.

این مطلب را از دست ندهید
رشته ی شیلات در کانادا

موارد مورد بررسی برای اخذ ویزای جستجوی کار در کشور نیوزیلند شامل موارد زیر می باشد:

ردیففاکتورهاشرایط ایده آل
۱ سن زیر ۴۰ سال
۲ مدرک تحصیلی معمولاً کارشناسی
۳ سابقه کار معمولاً بالای ۸ سال
۴ زبان آیلتس ۶٫۵

مهم ترین فاکتور برای سیستم امتیاز بندی نیوزیلند، سابقه کار می باشد، بدین صورت که سابقه کار اعلام شده حتماً تمام وقت و قابل ترجمه و تایید رسمی باشد. بصورت معمول قرارداد کاری، فیش حقوقی و یا سابقه بیمه احتیاج است.

برای اطلاع از شرایط و نحوه ی دریافت ویزای کاری نیوزیلند این مطلب را مطالعه فرمایید: کار در نیوزیلند

افراد در صورت اخذ ویزای کار می توانند یکسال در کشور نیوزلند حضور داشته باشند و قرارداد کاری دریافت کنند، در این صورت می توانند برای اقامت دائم خود اقدام نمایند. از همین رو در صورت متاهل بودن، بصورت تنها به این کشور سفر می کنید و پس از ثبت قرارداد درخواست ویزای همراه را ارسال می کنید.

ب- مهاجرت کاری به آلمان

آلمان بعنوان تنها نماینده کشورهای اروپایی شناخته می شود که سیستم جستجوی کار را به صورت منظم همچنان ادامه می دهد. افرادی که تخصص و تحصیلات لازم که توسط قوانین مهاجرت کاری کشور آلمان ذکر شده است را داشته باشند و شغل مورد نظر را با حداقل حقوق تعیین شده بیایند، می توانند برای ویزای جاب سیکر اقدام نمایند.

مهم ترین فاکتورها برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان شامل موارد زیر می باشد:

ردیففاکتورهاشرایط ایده آل
۱ سن زیر۴۰ سال
۲مدرک تحصیلیحداقل ۲ سال دوره تخصصی
۳ سابقه کار ۳ سال سابقه کار مرتبط
۴ زبان مدرک B1 زبان آلمانی

افراد در صورت اخذ ویزای جاب سیکر وارد کشور آلمان می شوند و در صورت اخذ قرارداد کاری می توانند بلوکارت آلمان را دریافت کنند که پس از آن به اقامت دائم منجر می شود.

برای اطلاع از شرایط ویزای جستجوی کار آلمان این مطلب را مطالعه فرمایید: جستجوی کار در آلمان

مدت زمان ویزای جاب سیکر بصورت معمول ۶ ماه می باشد و متقاضیان در بازه زمانی ذکر شده باید کار مورد نظر خود را پیدا کنند. با توجه به شرایط به وجود آمده، در حال حاضر پروسه زمانی اخذ بلوکارت در کشور آلمان بین ۲۱ تا ۲۶ ماه در نظر گرفته می شود.

این مطلب را از دست ندهید
ارزیابی مدرک در کانادا

لازم بذکر است، در صورت متاهل بودن فرد متقاضی، نفر اصلی به تنهایی مجوز ورود به کشور آلمان را دریافت می کند و پس از ثبت قرارداد درخواست ویزای الحاق به همسر را می دهد.

برند آریاناپارس، علاقه مندان به اخذ ویزای کار کشور آلمان را در راستای نیل به اهدافشان یاری می نماید. برای اطلاع بیشتر از نحوه انجام کار و مدارک مورد نیاز این پروسه با مشاورین آریاناپارس در ارتباط باشید.

ج- مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

بصورت معمول افرادی که بدنبال مهاجرت کاری می باشند و با اسم آفریقای جنوبی روبرو می شوند، شامل دو دسته کلی می گردند:

 1. افرادی که شناخت کافی از این کشور دارند.
 2. افرادی که باورهای غلط از آفریقای جنوبی برای خود ساخته اند.

از همین رو شرایط موجود و مدارک مورد نیاز برای ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی را مورد بررسی قرار می دهیم و اطلاعات تکمیلی را می توانید در صفحه اختصاصی کشور آفریقای جنوبی در وب سایت موسسه مهاجرتی آریاناپارس مطالعه بفرمایید.

جهت اطلاع از شرایط ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی به این مطلب مراجعه فرمایید: کار در آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی، انگلیسی زبان می باشد. مردم در این کشور به ۹ زبان دیگر صحبت می کنند ولی با توجه به این نکته که قبلاً مستعمره انگلستان بوده، زبان انگلیسی بعنوان زبان رسمی کشور شناخته می شود.

بیش از نیمی از مردم سه شهر ژوهانسبورگ، کیپ‌تاون و پریتوریا سفید پوست می باشند و این بعنوان نکته حائز اهمیت شناخته می شود که برای بسیاری از افراد مهم است. در حال حاضر افراد می توانند برای ویزای یکساله جستجوی کار کشور آفریقای جنوبی اقدام نمایند. ملزومات برای دریافت ویزا شامل موارد زیر می باشد.

مهاجرت کاری
 • مدرک تحصیلی: حداقل کاردانی
 • سابقه کار: بالای ۳ سال سابقه کار مرتبط
 • مدرک زبان: دانش زبان انگلیسی
 • سن: محدودیتی اعلام نشده

نکات ویژه

 • متاهلین می توانند به همراه همسر و فرزندان خود وارد این کشور شوند.
 • ویزای یکساله برای افراد صادر می شود.
 • شانس افراد برای کار پیدا کردن بسیار بالاست.
 • اقتصاد این کشور در میان ۱۰ کشور برتر جهان است.
 • شرایط زندگی مناسب در شهر کیپ تاون

پیشنهاد شغلی Job Offer

بهترین و ساده ترین روش مهاجرت کاری از طریق پیشنهاد شغلی است. متقاضیان می توانند از ایران شغل مورد نظر خود را بررسی کنند و به صورت مستقیم از روز اول وارد بازار کار شوند. دید اشتباهی که در میان همه متقاضیان مهاجرت کاری وجود دارد، این حالت می باشد که از ابتدای کار می توانند شغل مورد نظر خود را در کشور مورد نظر داشته باشند. این روش بعنوان کم شانس ترین حالت مهاجرت کاری شناخته می شود، زیرا باید اثبات شود که هیچ فردی توانایی انجام دادن کار را در کشور مورد نظر نداشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید
وکیل مهاجرت کانادا

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان

کشورهای بسیاری برای کار وجود دارد اما در بین آن ها برخی دارای شرایط بهتری برای ایرانی ها هستند و به همین دلیل ایرانی های زیادی در این کشورها مشغول به کار هستند و بودن هم زبانان در این کشورها باعث کم تر مشکلات زندگی در کشوری دیگر شده است. معمولا کشورهایی مانند آلمان، کانادا، ترکیه ، استرالیا و… گزینه های مناسبی برای مهاجرت کاری ایرانی ها محسوب می شوند. در ادامه به توضیح شرایط هر یک از این کشورها خواهیم پرداخت :

مهاجرت کاری به آلمان

آلمان کشوری صنعتی و پیشرفته می باشد که به نیروی متخصص در زمینه فنی و مهندسی احتیاج دارد و بازارکاری مناسبی برای ایرانی ها دارد. البته یکی از شرایط اصلی برای کار در کشور آلمان تسلط به زبان آلمانی می باشد و به سایر زبان ها مانند انگلیسی معمولا نمی توان در این کشور مشغول به کار شد، پس پیشنهاد می کنیم افرادی برای کار در کشور آلمان اقدام کنند که به زبان آلمانی تسلط داشته باشند. مشاغل مربوط به صنابع خودرو سازی، فولاد، الکترونیک، کامپیوتر، پزشکی و… معمولا به نیرو احتیاج دارند و افرادی که در این رشته ها تخصص و مهارت دارند در صورت تسلط به زبان آلمانی می توانند کار مورد نظر خود را پیدا کنند.

مشاغل مورد نیاز آلمان در سال ۲۰۲۱

. پزشکان، دندان پزشکان

. پرستاران

. مهندسی عمران و سازه

. مهندسی کامپیوتر

. مهندسی مکانیک

. مهندسی برق

. مخابرات

. الکترونیک

مهاجرت کاری به کانادا

کانادا یکی از گزینه های اصلی بسیاری برای اشتغال می باشد. شرایط مناسب کاری در رشته های مختلف، درآمد بالا و امنیت کاری باعث جذب کارجویان زیادی از سراسر دنیا به این کشور شده است. در این کشور به دو زبان فرانسوی و انگلیسی می توان صحبت کرد و طبیعتا برای مشغول به کار شدن در کانادا به یکی از این دو زبان باید مسلط بود. بازار کاری این کشور معمولا برای رشته های فنی مهندسی، پزشکی و مشاغل مدیریتی بسیار مناسب است. در سایر مشاغل هم معمولا نیاز به نیروی کار وجود دارد و می توان گفت در صورت مهارت در کاری احتمال پیدا نکردن شغل در این کشور بسیار کم است.

این مطلب را از دست ندهید
رشته ی باستان شناسی در کانادا 

مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۱

. پزشکان متخصص و عمومی

. پرستاران

. متخصصان علوم آزمایشگاهی

. رادیوتراپ

. مهندس برق

. مهندس کامپیوتر

. مهندس عمران

. مدیر مالی

مهاجرت کاری به ترکیه

کشور ترکیه به دلیل رونق صنعت توریسم، معمولا برای افرادی که در این زمینه و رشته های مرتبط دارای مهارت و تخصص هستند مناسب می باشد. زبان رایج در این کشور زبان ترکی می باشد و از آن جایی که ایرانی ها نسبتا با این زبان آشنا هستند گزینه مناسبی برای کار خواهد بود همچنین به دلیل نزدیکی به ایران و هزینه های پایین زندگی مورد مطلوبی برای کار ایرانی ها محسوب می شود. البته میزان حقوق دریافتی طبیعتا کم تر از کشورهای دیگر می باشد ولی می توان با کار کردن در ترکیه داشتن زندگی متوسط را در نظر داشت.

مشاغل مورد نیاز ترکیه در سال ۲۰۲۱

. مدیریت هتل داری

. مترجم زبان انگلیسی

. تور لیدر

. مهندس نساجی

. خیاط

. طراح لباس

. جوشکار

. آشپز

مهاجرت کاری به نروژ

نروژ یکی از صادرکنندگان نفت، گاز و برق می باشد. این کشور دارای ذخایر نفت و گاز است و از این منابع درآمد کسب می کند. همچنین در زمینه انرژی های تجدید پذیر و گردشگری نیز فعالیت گسترده ای انجام می دهد. برای کار در نروژ باید یا به زبان نروژی یا انگلیسی تسلط داشت. مشاغل مربوط به صنایع دریایی مانند کشتیرانی، ماهیگیری، و تفریحات آبی بازار کاری مطلوبی را دارا می باشد.میزان درامد و سطح زندگی در این کشور نسبتا خوب بوده و می توان آینده کاری مناسبی برای شاغلان در این کشور در نظر داشت.

مشاغل مورد نیاز نروژ در سال ۲۰۲۱

. مهندس نفت

. مهندس برق

. مدیریت گردشگری

. تور لیدر

. راننده

مهاجرت کاری به استرالیا

استرالیا مقصد بسیاری برای کار علی الخصوص ایرانی ها می باشد. بازار کاری مناسب در کنار دستمزد بالا باعث شده است اشتغال در استرالیا یکی از گزینه های اصلی برای جویندگان کار باشد. مشاغل مورد نیاز در این کشور مانند رشته های مهندسی، رشته های پزشکی و امور مالی و حسابداری بازار کاری مطلوبی دارند و معمولا درآمد بالایی هم دریافت می کنند. زبان رسمی استرالیا، انگلیسی می باشد و برای اشتغال باید به این زبان تسلط داشت.

این مطلب را از دست ندهید
تحصیل در مدارس اروپا

مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال ۲۰۲۱

. مهندس نفت

. مهندس معدن

. پزشکان عمومی و متخصص

. پرستار

. دارو ساز

. دندان پزشک

. حسابدار

. مدیر مالی

مهاجرت کاری به سوئد

از صنایع مهم کشور سوئد می توان به خودرو سازی، الکترونیک، پوشاک و مبلمان اشاره کرد. افرادی که در زمینه های ذکر شده دارای مهارت یا تخصص دارند می توانند برای ورود به بازار کاری این کشور اقدام کنند البته اشتغال در این کشور باید از یک کارفرما پیشنهاد کاری یا جاب آفر داشت. شرایط زندگی و حقوق و دستمزد در سوئد معمولا مناسب می باشد.

مشاغل مورد نیاز سوئد در سال ۲۰۲۱

. مهندس مکانیک

. مهندس الکترونیک

. مهندس برق

. طراح

. نجار

. خیاط

. حسابدار

. مدیر مالی

برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوز های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فناوری در ایران می باشد، برای تسهیل روند کار متقاضیان جستجوی کار، گروه تلگرامی را افتتاح کرده است و روزانه ۲ عنوان شغلی را معرفی می کند که افراد می توانند در صورت هماهنگی رزومه با کار مشخص شده، اقدامات لازمه را انجام دهند.

لینک منبع: Working Migration Terms

سوال های متداول شما


اگر بخواهید به عنوان نیروی کار در دیگر کشور های دنیا اقدام کنید حتما نیاز دارید که سطح زبان خوبی داشته باشید اما با توجه به قوانین برخی از کشورها و برخی شرکت ها (کارفرماها) برای دریافت درخواست شغلی و ویزای کاری و ورود به کشور مورد نظر نیاز است که مدرک زبان متناسب ارائه کنید.

هر کدام از کشورهای دنیا قوانین متفاوتی دارند اما با اینکه سابقه ی کار شما اهمیت زیادی برای دریافت ویزای کار دارد اغلب کشورهای دنیا الزام و حساسیت چندانی برای داشتن سابقه بیمه ندارند.

بله.
طبیعتا برای دریافت موقعیت شغلی یا ویزای کار در صورتی که از شما سابقه کار طلب شود منظور همان سابقه ی کار مرتبط با زمینه ی تحصیل و تخصص شماست.

در اغلب کشور های پیشرفته دنیا برای دریافت ویزای کاری نیاز به داشتن درخواست شغلی هستید اما دسته ای از کشورها که نیروی متخصص جذب می کنند و سیستم امتیاز بندی دارند می توان در برخی مواقع بدون داشتن درخواست شغلی برای این منظور اقدام کرد.
همچنین کشورهای آلمان و آفریقای جنوبی از جمله کشورهای پیشرفته ای هستند که به متقاضیان واجد شرایط اجازه می دهند تا در خاک هکان کشور و پس از ورود شخص متقاضی جویای کار باشد و امکانات و امتیازات ویزای کاری این کشور استفاده کند.

خیر.
درحال حاضر کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند نیروی متخصص جذب می کنند و از طریق سیستم امتیازبندی مهاجر می پذیرند.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  5/5 - (1 امتیاز)
  دیدگاه ها

  42 پاسخ به “مهاجرت کاری به کشورهای مختلف”

  1. هاله گفت:

   سلام
   کانال تلگرامی که پیشنهاد های job offer رو میزارین میشه لینکشو بزارید لطفا؟
   ممنون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای دسترسی به لینک کانال ها می توانید به صفحه اصلی سایت مجموعه مراجعه نمایید.

  مهاجرت کاری مهاجرت کاری مهاجرت کاری مهاجرت کاری مهاجرت کاری

  شبکه های اجتماعی

  arrow up