شماره های تماس
021-44626415
021-44626418
021-44614125
021-44614190
021-44614197
021-44614717
021-88838298
021-88493117
#
021-44626415 021-44614125 021-44614197 021-88838298 021-44626418 021-44614190 021-44614717 021-88493117

مهم ترین شهرهای نیوزیلند

مهم ترین شهرهای نیوزیلند

نیوزیلند یا زلاندنو کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام است، این کشور از دو جزیره بزرگ و تعداد زیادی جزیره کوچک تشکیل شده و مناطق خودمختار نیو، جزایر کوک، توکلائو و راس را هم در بر می‌گیرد. از جمله شهرهای نیوزیلند می توان به:

  • آوکلند
  • کرایست چرچ
  • ولینگتون
  • هامیلتون
  • دنیدن
  • تائورانگ

اشاره کرد.

آوکلند

پرجمعیت ترین شهر نیوزیلند، آوکلند در سال ۱۸۴۰ تاسیس شده است. جمعیت این شهر حدود ۱،۴۰۰،۰۰۰ نفر می باشد که این تعداد جمعیت با احتساب حومه شهر می باشد. بیشتر ایرانیان مقیم نیوزیلند در این شهر اقامت دارند و در صورت کلی میزان مهاجرهای خارجی در آوکلند بیشتر از سایر شهرهای نیوزیلند است. شهر آوکلند بالاترین سرانه قایق های بادبانی در جهان را دارا می باشد و دارای بزرگترین بند در نیم کره جنوبی است.

شهر های نیوزلند

شهر آوکلند در شمال کشور نیوزیلند واقع شده است که دارای آب و هوای معتدل و بسیار خوبی می باشد. ورزش نقشی اساسی در فرهنگ نیوزیلند ایفا می کند. راگبی به عنوان ورزش ملی این کشور شناخته می شود. تیم ملی راگبی نیوزیلند دارای افتخارات بین المللی زیادی است و جزء بهترین تیم های جهان است که دارای چند دوره قهرمانی در ادوار مختلف جام جهانی راگبی بوده است.

شهر کرایست چرچ

از دیگر شهرهای نیوزیلند، شهر کرایست چرچ در استان کانتربوری این کشور واقع شده است. این شهر دومین کلان شهر بزرگ در کشور نیوزیلند می باشد که در جنوب جزیره قرار دارد. شهر کرایست چرچ در سال ۱۸۴۳ بنیان گذاشته شد و در حال حاضر حدود ۴۸۰،۰۰۰ نفر جمعیت دارد. کرایست چرچ از شرق به اقیانوس آرام، از جنوب به بلندی های پرت هیل و از شمال به رودخانه وایما کارنری محدود می شود.

شهرهای مهم نیوزلند

رودخانه آوون از مرکز شهر می گذرد. آب آشامیدنی کرایست چرچ دارای بالاترین کیفیت جهانی می باشد. شهر کرایست چرچ دارای زمستان های نسبتا سرد می باشد و برف و یخبندان و دمای زیر صفر درجه عادی می باشد. در بهار و پاییز دما معتدل و در تابستان هوا نسبتا گرم است.

دانشگاه کانتربری از دانشگاه های مطرح جهان در این شهر واقع شده است. از دانشگاه های دیگر در این شهر می توان به دانشگاه لینکن، دانشگاه علوم پزشکی اتاگو و دانشگاه پلی تکنیک کرایست چرچ اشاره کرد.

ولینگتون

ولینگتون از دیگر شهرهای نیوزیلند می باشد که به شهر بادی معروف است و در جنوب غربی این کشور واقع شده است. این شهر در سال ۱۸۳۹ بنیان گذاری شده است. ولینگتون جنوبی ترین پایتخت جهان نام دارد. به علت موقعیت جغرافیای خاص این شهر، زمین لرزه های بسیاری را متحمل می شود و تاکنون خسارت های زیادی به شهر وارد شده است.

منطقه شهری ولینگتون حدود ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که از این لحاظ در جایگاه سوم در نیوزیلند می باشد. شهر ولینگتون دارای اهمیت بالایی  می باشد بخاطر وجود پارلمان و ادارات مرکزی و وزارتخانه های دولتی و بطور کلی مرکزیت سیاسی این کشور است که ولینگتون را به عنوان پایتخت کشور نیوزیلند متمرکز کرده است. شهر ولینگتون شهری توریستی است که جاذبه های گردشگری زیادی دارد و حوزه ها و گالری های بی شماری در این شهر وجود دارند.

شهر هامیلتون

شهر هامیلتون بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر غیر ساحلی در کشور نیوزیلند است. این شهر مرکز استان وایکاتو می باشد که در سال ۱۸۶۳ بنیان گذاشته شده است و در حال حاضر حدود ۲۱۰ هزار نفر در این شهر زندگی می کنند. شهر هامیلتون یکی از شهرهای بزرگ شمال نیوزیلند می باشد که به پایتخت وقایع نیوزیلند معروف است. چرا که سالانه میزبان بسیاری وقایع ورزشی در نیوزیلند می باشد. رودخانه وایکاتو طولانی ترین و یکی از زیباترین رودخانه های کشور نیوزیلند است که در این شهر واقع شده است.

شهرهای مهم نیوزلند

موسسه تکنولوژی وایکاتو در شهر هامیلتون واقع شده است. این موسسه بزرگترین موسسه تکنولوژی منطقه وایکاتو و پنجمین موسسه تکنولوژی بزرگ کشور نیوزیلند محسوب می شود.

دنیدن

شهر دنیدن دومین شهر بزرگ جزیره جنوبی در کشور نیوزیلند است. این شهر پایتخت استان اتاگو می باشد. شهر دنیدن در سال ۱۸۴۸ بنیان گذاشته شده و در حال حاضر حدود ۱۲۵ هزار نفر در این شهر زنگی می کنند. از لحاظ میزان جمعیت، شهر دنیدن در رتبه ۵ قرار دارد. تا پیش از ورود اروپاییان به کشور نیوزیلند، دین مردم این کشور مائوری بود ولی امروزه بیشتر مائری ها به مسیحیت گرویده اند. مسیحیت مهم ترین دین کشور نیوزیلند است.

دانشگاه اوتاگو در این شهر واقع شده است. دانشگاه اوتاگو یکی از برترین دانشگاه های کشور نیوزیلند می باشد که در رتبه بندی جهانی جزء ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان می باشد. این دانشگاه در سال ۱۸۶۹ در شهر دنیدن تاسیس گردیده است.

شهر تائورانگا

شهر تائورانگا در جزیره شمالی کشور نیوزیلند واقع شده است. این شهر در سال ۱۸۸۳ بنیان گذاری شده که در حال حاضر در حدود ۱۲۰ هزار نفر در این شهر زندگی می کنند. رتبه جمعیت این شهر در بین شهرهای نیوزیلند ۵ ام می باشد. تائورانگا عنوان پربارترین بندر منطقه استرالیا را به خود اختصاص داده است که منطقه استرالیا شامل استرالیا، نیوزیلند، گینه نو و جزایر دیگر در این منطقه می شود.

شهرهای مهم نیوزلند

ورزش های راگبی و فوتبال در کشور نیوزیلند جایگاه بالایی دارد. به صورتی که تیم ملی راگبی نیوزیلند دارای افتخارات بین المللی زیادی است و جزء بهترین تیم های جهانبه شمار می رود. فوتبال هم از ورزش های محبوب در نیوزیلند است و تیم ملی فوتبال نیوزیلند موفق به حضور در دو دوره جام جهانی شده است.

 مهاجرت می بایست اطلاعات صحیح و جامعی از محل زندگی خود در کشور مورد نظر خویش را کسب نمایند فلذا موسسه مهاجرتی آریانا پارس در صفحه وب سایت خود اطلاعات مربوط به تمامی شهرهای بزرگ دنیا را جهت آگاهی بیشتر هموطنان عزیزمان که قصد اخذ ویزاهای تحصیلی یا توریستی و یا اقامت کاری و سرمایه گذاری را دارا می باشند، در اختیار ایشان قرار داده است.

5/5 ( 1 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *