info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

شهرهای نیوزیلند

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

بهترین شهر برای زندگی در نیوزیلند کجاست؟ تجمع مراکز و مناظر دیدنی در کدام شهر نیوزیلند قرار گرفته است؟ آیا می دانستید که فقط آکلند به عنوان بهترین منطقه نیوزیلند شناخته نمی شود. این سوالاتی است که قصد داریم در این مقاله به آن پاسخ دهیم. با مطالعه این مقاله می توان بهترین شهرهای نیوزیلند را متناسب با خواسته های خود انتخاب نماییم. فرصتی که از هزینه های هنگفت شما می کاهد و بدون سفر به این کشور قادر خواهید بود هدف خود را برگزینید.

آشنایی با شهرهای نیوزیلند

Getting acquainted with New Zealand cities

در ابتدای کار باید مخاطبین کشور نیوزیلند مورد بررسی قرار گیرد. بسیاری از افراد برای اخذ ویزاهای توریستی، تحصیلی، سرمایه گذاری و یا کاری نیوزیلند با این چالش سر و کار دارند که کدام شهر به عنوان بهترین شهرهای نیوزیلند شناخته می شود.

کشور نیوزیلند یک کشور جزیره ای که در جنوب اقیانوس آرام واقع شده است. نیوزیلند در رتبه بندی جهانی در فاکتورهای کیفیت زندگی، بهداشت، آموزش، حمایت از آزادی های مدنی و آزادی اقتصادی از رتبه مناسبی برخوردار است. از همین رو هر شهر نیوزیلند مکانی مناسب برای زندگی تلقی می شود و انتخاب بهترین شهرهای نیوزیلند کار دشواری است.

بهترین شهرهای نیوزلند برای زندگی

نیوزیلند مکانی عالی برای زندگی و کار تلقی می شود. بنابراین افراد زیادی برای تعطیلات به نیوزیلند سفر می کنند، عاشق این کشور می شوند و سرانجام برای زندگی و کار به نیوزیلند باز می گردند. یافتن مکانی برای زندگی و کار مناسب برای شما یکی از راههای اطمینان از حرکت شما به نیوزیلند بدون هیچ مشکلی است. 

به همین دلیل ما به بهترین مکانها برای اقامت در نیوزیلند نگاهی انداخته ایم و سه مورد برتر خود را ترسیم کرده ایم و پس از آن ارزان ترین شهرهای نیوزلند را برای اقتصاددانان(ایرانی ها) به اشتراک گذاشته ایم.

کوئینزلند

شهر کوئینزلند به عنوان پایتخت ماجراجویی نیوزیلند شناخته می شود. کوئینزلند مکانی فوق العاده برای افراد در هر سنی، جوان و مسن و با داشتن صنایع بسیار متنوعی که در داخل و اطراف شهر مستقر هستند، همچنین مکان بسیار خوبی برای یافتن کار است. این شهر در لیست برترین شهرهای نیوزیلند برای زندگی قرار دارد.

ولینگتون

ولینگتون به شهر بادی معروف است و در جنوب غربی این کشور واقع شده است. این شهر در سال ۱۸۳۹ بنیان گذاری شده است. ولینگتون پایتخت نیوزیلند و یکی از محبوب ترین شهرهای این کشور برای زندگی است. این شهر به لطف سیستم حمل و نقل عالی، درصد بالای کار پیدا کردن و رضایت افراد، در این لیست قرار گرفته است. ولینگتون یکی از پایتخت های کوچک در جهان است، به این معنی که شیوه زندگی بسیار آرام تری نسبت به بیشتر شهرها ارائه می دهد.

آکلند

آکلند انتخاب شماره یک برای مهاجرت به نیوزیلند است، زیرا به نظر می رسد که پایتخت اقتصادی نیوزلند به حساب می آید. این شهر فرصت های شغلی زیادی را ارائه می دهد، پیشرفت شغلی می تواند به سرعت اتفاق بیفتد و میزان حقوق از بالاترین ها در نیوزیلند است. البته این بدان معنی است که هزینه زندگی اندکی بیشتر از سایر مناطق کشور است، اما آکلند هنوز مکانی عالی برای زندگی است.

ارزان ترین شهرها نیوزلند

یکی از فاکتورهای تاثیر گذار برای انتخاب بهترین شهر برای زندگی، ارزان بودن شهر هدف می باشد. بسیاری از مهاجران بدنبال اقامت بلند مدت در یک شهر می باشند که اطلاع از ارزان ترین شهرها کمک شایانی به این دسته می نماید. در این دسته بندی اجاره مسکن، سرگرمی، هزینه های خورد و خوراک و رفت و آمد مورد تحلیل قرار گرفته است.

 1. Rotorua
 2. Napier/Hastings
 3. Whangarei
 4. Palmerston North
 5. Hamilton

بهترین شهرهای استرالیا برای کار

نیوزلند دارای اقتصاد بازار پیشرفته است که در لیست توسعه انسانی در رتبه شانزدهم و در فهرست آزادی اقتصادی در رتبه سوم کشورهای برتر مهاجرت کاری قرار دارد. لازم بذکر است که اقتصاد نیوزلند برای پیشرفت اجتماعی در رتبه اول دنیا واقع شده است.

اقتصاد ملی نیوزلند با تولید ناخالص داخلی ملی ۵۳ مین کشور جهان می باشد. از شرکای تجاری بین المللی این کشور می توان به استرالیا، ایالات متحده، چین، اتحادیه اروپا، ژاپن و کره جنوبی اشاره کرد.

بهترین شهرهای نیوزیلند از نظر اقتصادی سه شهر زیر می باشد.

 1. آکلند
 2. کاتنبری
 3. ولینگتون

آکلند

آکلند نیروگاه اقتصادی و مالی نیوزلند است و ۳۸٪ از تولید ناخالص داخلی این کشور را شامل می شود. شهری نوآورانه و در سطح جهان در کشوری که به دلیل سهولت در انجام کار، رتبه اول دنیا را به خود اختصاص داده است. این شهر دارای یک اقتصاد پیشرفته با نقاط قوت در امور مالی، تجارت و گردشگری است.

کاتنبری

اقتصاد منطقه کاتنبری به کشاورزی، صنعت، ماهیگیری، جنگلداری، گردشگری و منابع انرژی از جمله زغال سنگ محدود می شود. بخش کشاورزی که به عنوان مهم ترین بخش اقتصادی منطقه کاتنبری شناخته می شود، شامل دامداری و باغداری است.

کاتنبری با ۲۵ هزار هکتار اراضی باغی، به عنوان بزرگترین منطقه در نیوزیلند شناخته می شود. بیشترین مزارع عبارتند از: سیب زمینی، نخود فرنگی و لوبیا، انگور، انواع توت و پیاز می باشد. این منطقه نیمی از قارچ، آجیل و انواع توت های نیوزلند را تولید می کند.

ولینگتون

منطقه ولینگتون با ۵۲۲ هزار نفر در انتها جنوبی کشور نیوزیلند واقع شده است. ولینگتون به عنوان یکی از برترین شهرهای نیوزیلند از حیث اقتصادی شناخته می شود. در حال حاضر در حدود ۱۶ درصد تولید ناخالص داخلی نیوزیلند در این شهر تخمین زده می شود.

برترین شهرهای دیدنی نیوزیلند

نیوزلند دومین کشور بزرگ قاره اقیانوسیه که همیشه زیر سایه استرالیا قرار گرفته است، از مناظر و اماکن بسیار زیبایی برخوردار است. بسیاری از مهاجران با آشنایی دیدنی های نیوزیلند، تصمیم بر سفر به این کشور می کنند. آشنایی از بهترین ایالت ها و یا شهرهای نیوزیلند به این تصمیم گیری کمک می کند.

یکی از بهترین روش های بازدید از دیدنی های نیوزلند، اخذ ویزای توریستی این کشور می باشد.

آکلند

شهر آکلند یکی از بهترین مکان های زندگی نیوزیلند و در جهان است. دو بندر زیبا در این شهر می درخشد و بسیاری از مهاجران را جذب خود می کند. همچنین در حومه شهر مزارع سر سبز به سمت افق امتداد دارند. تعداد بی نظیری از نمایش ها، رستوران ها، مغازه ها، مسابقات ورزشی و پارک ها برای لذت بردن در این شهر وجود دارد.

یکی دیگر از جاذبه های شهر آکلند، آب و هوای معتدل و بسیار مناسب این شهر می باشد. میانگین دمای هوا در شهر آکلند بین ۱۲ تا ۱۹ درجه سانتی گراد تخمین زده می شود. برج آسمان با ۳۲۸ متر به عنوان نماد این شهر و بلندترین ساختمان آکلند قلمداد می شود.

کریستچرچ

شهر کریستچرچ یک شهر زیبا و دلپذیر در جزیره جنوبی کشور نیوزیلند می باشد که پس از زمین لرزه های سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ در حال بازسازی است. به واسطه پارک های بیشمار، فضای سبز، باغچه های خانگی فراوان این شهر به عنوان شهر باغ ها شناخته می شود. شهر کریستچرچ از برترین شهرهای دیدنی نیوزیلند به شمار می رود. از اماکن دیدنی این شهر می توان به پارک هاگلی، موزه کاتنبری، کلیسای جامع این شهر اشاره کرد.

کوئینزلند

از میان همه مکان های زندگی در کل کشور، شاید هیچ جای دیگری وجود نداشته باشد که زیبایی آشکار، شیوه زندگی مناسب در فضای باز را در خود جای دهد. کوئینزلند به عنوان یکی از برترین شهرهای این کشور به شمار می رود که می توانید برای ویزای توریستی نیوزیلند به این مقاله مراجعه نمایید.

کوه های دیدنی در اطراف دریاچه Wakatipu علاوه بر موقعیت خیره کننده خود در سواحل دریاچه، یکی از زیباترین مناظر سراسر کشور را رقم زده است. این شهر همچنین دارای صحنه های هنری خارق العاده ای است که بازدید کنندگان می توانند از آن لذت ببرند. اکثر مردم از کوئینزلند دیدن می کنند زیرا به عنوان “پایتخت ماجراجویی جهان” شناخته می شود.

پرجمعیت ترین شهرهای کشور نیوزیلند

طبق سرشماری هایی که هر ۷ سال در کشور نیوزیلند صورت می گیرد، روند رو به رشد جمعیت در این کشور به چشم می خورد. در حال حاضر ۴٫۹۶۱٫۰۳۰ نفر در این کشور زندگی می کنند. نیوزیلند کشوری عمدتا شهری می باشد که ۷۳٫۳ درصد از مردم در هفده منطقه شهری این کشور زندگی می کنند. لازم بذکر است که بیش از نیمی از جمعیت در چهار شهر آکلند، کریستچرچ، ولینگتون و همیلتون سکنا گزیده اند.

امید به زندگی در میان نیوزیلندی ها برای آقایان ۸۰٫۲ سال و در خانم ها ۸۴ سال است. با توجه به پیش بینی های صورت گرفته، در سال ۲۰۲۵ این میزان به مدت ۵ سال افزایش می یابد. همچنین میزان مرگ و میر در این کشور رو به کاهش و زاد و ولد با افزایش ۲٫۱ درصدی کمک شایانی به افزایش جمعیت می کند.

پرجمعیت ترین شهرهای کشور نیوزیلند به شرح زیر می باشد.

 1. آکلند: ۱٫۴۶۷٫۸۰۰ نفر
 2. کریستچرچ: ۳۷۷٫۲۰۰ نفر
 3. ولینگتون: ۲۱۵٫۴۰۰ نفر
 4. همیلتون: ۱۶۹٫۳۰۰ نفر

بهترین شهرهای نیوزلند برای تحصیل

برای انتخاب بهترین شهر برای تحصیل در نیوزیلند می توان عوامل و فاکتورهای متفاوتی را در نظر گرفت. از جمله عوامل حائز اهمیت می توان به هزینه های تحصیل در دانشگاه های این کشور اشاره کرد که در میان دانشگاه های نیوزیلند، دانشگاه های زیر هزینه های کمتری را از دانشجویان بین المللی طلب می نمایند.

دومین فاکتور تاثیرگذار در انتخاب بهترین شهرهای نیوزلند، رتبه بندی دانشگاه های این کشور می باشد. در جدول ذیل دانشگاه های برتر نیوزیلند متناسب با رتبه بندی جهانی سایت QS آمده است.

دانشگاه نام شهر رتبه در سایت QS
The University of Auckland آکلند ۸۳
University of Otago اوتاگو ۱۷۶
Victoria University of Wellington ولینگتون ۲۱۵
University of Canterbury کاتنبری ۲۲۷
University of Waikato همیلتون ۲۶۶

با توجه به بررسی های صورت گرفته، شهرهای آکلند، اتاگو، ولینگتون، کاتنبری و همیلتون به عنوان بهترین شهرهای برای تحصیل در نیوزلند قلمداد می شوند.

نتیجه گیری

انتخاب بهترین شهر نیوزیلند متناسب با روش های مهاجرتی تعیین می گردد. در این بخش بهترین شهرهای نیوزیلند را از جوانب مختلف انتخاب می نماییم.

موارد انتخابی شهر برتر شهر دوم شهر سوم
بهترین شهرها برای زندگی کوئینزلند ولینگتون آکلند
بهترین شهرها از لحاظ اقتصادی آکلند کاتنبری ولینگتون
بهترین شهرها برای گردشگران آکلند کریستچرچ کوئینزلند
بهترین شهرها برای دانشجویان آکلند ولینگتون همیلتون

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با ما

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

  مقالات اخیر