شرایط ویزای توریستی انگلستان

انگلستان کشوری کهن، دارای تاریخچه و فرهنگ غنی و جاذبه های متعدد گردشگری از قبیل بناهای تاریخی و مکان های تفریحی است. از این رو افراد بسیاری خواهان اخذ ویزای توریستی انگلستان برای سفر به این کشور هستند. انگلستان شمال قاره اروپا و در قسمت جنوبی بریتانیا قرار دارد.

شهر لندن مرکز انگلستان و همچنین پایتخت پادشاهی بریتانیای کبیر نیز به شمار می آید. بواسطه اخذ ویزای توریستی انگلستان شما می توانید به راحتی به کشورهای ولز، اسکاتلند و ایرلند جنوبی سفر کنید. این ویزا بصورت سینگل (Singel) و مولتی پل (multipel) صادر می گردد. مدت زمان اعتبار  ویزای توریستی انگلستان بنا به درخواست و شرایط شما متغیر است. لازم به ذکر است به واسطه اخذ ویزای توریستی انگلستان اجازه کار یا تحصیل در این کشور را نخواهید داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیل در انگلستان از شما دعوت می نماییم به وب سایت آریاناپارس مراجعه فرمایید و مطلب تحصیل در انگلستان را مطالعه نمایید.

انواع ویزای توریستی انگلستان از لحاظ مدت و هزینه ویزا:

• ویزای ۶ ماهه توریستی انگلستان-چند بار ورود- هزینه ویزا ۸۵ پوند
• ویزای ۱ ساله توریستی انگلستان-چند بار ورود- هزینه ویزا ۳۲۴ پوند
• ویزای ۲ ساله توریستی انگلستان-چند بار ورود- هزینه ویزا ۳۲۴ پوند
• ویزای ۵ ساله توریستی انگلستان-چند بار ورود- هزینه ویزا ۵۸۸ پوند
• ویزای ۱۰ ساله توریستی انگلستان-چند بار ورود- هزینه ویزا ۷۳۷ پوند

انواع ویزای انگلستان

انگلستان کشوری بسیار پیشرفته و مدرن در زمینه های پزشکی، آموزشی و ورزشی است. این کشور دارای جاذبه های متعدد گردشگری مانند، مناظر طبیعی، موزه ها و باغ های باشکوه می باشد. بواسطه این ویژگی ها افراد بسیاری با اهداف مختلف برای دریافت ویزا و سفر به انگلستان اقدام می نمایند. این نوع ویزا را می توان به ۵ دسته اصلی تقسیم کرد که عبارتند از:

ویزای توریستی انگلستان
 • گردشگری
 • دیدار از اقوام و خانواده
 • شرکت در سمینار و همایش
 • تجاری
 • درمانی

با توجه به ویژگی های منحصر بفرد انگلستان از قبیل سیستم آموزشی و درمانی پیشرفته، امکانات رفاهی و شرایط مناسب جهت کسب و کار افراد بسیاری به منظور ارزیابی شرایط خود قبل از مهاجرت به انگلستان بعنوان گردشگر وارد خاک این کشور می شوند.

گردشگری

کشور انگلستان از مجموع بیش از ۱۰۰ جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است. این کشور دارای آب و هوایی معتدل و جاذبه های گردشگری متعدد می باشد. که می توان به برج ساعت لندن (big ben) اشاره کرد، این بنای تاریخی در سال ۱۸۵۶ بنا گردیده و به عنوان بزرگترین برج ساعت در جهان بشمار می آید.

کاخ باکینگهام که در حال حاضر محل استقرار ملکه انگلستان است و مکان های تفریحی و دیدنی متعدد دیگر که موجب شده سالانه گردشگران بسیاری در سرتاسر جهان برای اخذ ویزای توریستی انگلستان اقدام نمایند.

دیدار از اقوام و خانواده

در صورتی که شما قصد بازدید از افراد خانواده یا اقوام خود که در انگلستان زندگی می کنند و مقیم این کشور هستند را دارید، می توانید با دریافت دعوتنامه از این افراد مراحل اولیه برای اخذ ویزا و سفر به این کشور را فراهم نمایید.

 • از نکاتی که برای دریافت دعوتنامه باید به آن توجه داشت پر نمودن فرم دعوتنامه از سوی فرد دعوت کننده است.

شرکت در سمینار و همایش

شهر لندن پایتخت کشور انگلستان از ایام گذشته تا کنون کانون برگزاری سمینارها و همایش های گوناگون علمی، تجاری و تفریحی بوده که همواره افراد بسیاری برای شرکت در اینگونه مراسم و ارتقاء سطح علمی و شغلی خود خواهان شرکت در این مراسم هستند.

از این رو برای شرکت در این مراسم با دریافت دعوتنامه از سازمان برگزار کننده همایش یا سمینار مورد نظر می توانید با تهیه دیگر مدارک مورد نیاز شانس خود را برای دریافت این نوع ویزای کشور انگلستان افزایش دهید.

تجاری

انگلستان پنجمین اقتصاد دنیا و دومین اقتصاد اتحادیه اروپا است. این کشور با تولید ناخالص ۲٬۵۶۹٬۲۱۸ دلار در سال ۲۰۱۴ دارای بالاترین رشد اقتصادی در این سال بوده است. همچنین انگلستان در گروه هشت اقتصادی سه سال پی در پی سریعترین رشد اقتصادی را به خود اختصاص داده است. شرایط اقتصادی و کسب و کار در این کشور همواره رو به رشد و مناسب می باشد. از همین رو بسیاری از افراد برای بهره مندی از موقعیت های ایده آل شغلی و راه اندازی کسب و کار خود جهت ارزیابی شرایط و قوانین مختلف شغلی در این کشور برای دریافت ویزا و سفر به انگلستان اقدام می نمایند.

جهت دریافت اطلاعات کامل و دقیق در ارتباط با شرایط کسب و کار در انگلستان لطفاً به وب سایت آریاناپارس مراجعه فرمایید و مطلب کار در انگلستان را مطالعه نمایید.

درمانی

انگلستان بواسطه وجود دانشگاه های تراز اول در امر پژوهش، تحقیقات و مطالعات پزشکی دارای سیستم درمانی بسیار پیشرفته است. این کشور همواره در سطح جهان جهت ارائه خدمات درمانی در تمامی رشته های پزشکی پیشرو، موفق و مطرح است. از این رو افراد بسیاری برای طی روند مراحل درمان خود این کشور را انتخاب می نمایند، با ارائه مدارک پزشکی و تمکن مالی برای پرداخت هزینه ها می توانید برای اخذ ویزا جهت درمان اقدام فرمایید.

مراحل اخذ ویزای توریستی انگلستان

برای اخذ ویزای توریستی انگلستان شما موظف به ارائه مدارکی هستید که نشان دهنده قصد شما برای بازگشت به کشور مبدا باشد. در ابتدا با مراجعه به سایت رسمی سفارت انگلستان جهت پر نمودن فرم مورد نظر و پرداخت هزینه ها (داخل ایران ۲۷۰ دلار، خارج از ایران ۲۵۰ دلار) برای دریافت وقت سفارت اقدام می نمایید.

سپس با توجه به نوع ویزای درخواستی جهت تهیه و ترجمه مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت در تاریخ مشخص شده (وقت سفارت) اقدام لازم را انجام می دهید. لازم به ذکر است شما فقط برای ارائه مدارک لازم و بیومتریک (انگشت نگاری) بصورت حضوری به سفارت مراجعه می نمایید، جلسه مصاحبه برگزار نمی گردد.

ویزای توریستی انگلستان

با وجود اینکه سفارت انگلیس در تهران بازگشایی شده اما خدمات مربوط به ویزا و وقت سفارت از طریق دفتر VFS انجام می شود. در واقع دفتر VFS موجب کاهش شلوغی در سفارت خانه شده و نماینده سفارت می باشد. در دفتر VFS تمامی مراحل انگشت نگاری و چهره نگاری انجام می شود.

آدرس سایت رسمی: سفارت انگلستان

هزینه ها

کشور انگلستان دارای جاذبه های متعددی از قبیل موزه ها، رستوران های لوکس و اماکن تفریحی است. تنها مشکلی که برای سفر به این کشور برای گردشگران وجود دارد هزینه های بسیار بالای اقامت، تفریح و خورد و خوراک می باشد.

ویزای توریستی انگلستان

اگر قصد سفر به انگلستان را دارید پیش از سفر به این کشور برای هزینه های خود در طول سفر برنامه ریزی کنید.

هزینه سفر هوایی

هزینه خرید تیکت رفت و برگشت به انگلستان ارتباط مستقیم با کلاس پرواز و خدمات ایرلاین ها دارد از این رو افراد می توانند با در نظر گرفتن بودجه خود اقدام به خرید تیکت از ایرلاین مورد نظر نمایند. در حال حاضر ارزان ترین تیکت رفت و برگشت به انگلستان ۵۰۰ پوند و گران ترین تیکت حدود ۱۵۰۰ پوند است.

هزینه اقامت

کشور انگلستان دارای هاستل ها و هتل های بسیار لوکس با امکانات رفاهی گوناگون می باشد. هزینه اقامت در شهرهای مختلف این کشور متغیر است، به عنوان مثال لندن پایتخت انگلستان گران قیمت ترن شهر این کشور و حتی اروپا می باشد. هزینه اقامت در هتل های این کشور بستگی به درجه و خدمات هتل دارد، هزینه اقامت برای یک شب به طور میانگین به شرح ذیل می باشد:

 • هتل های ۳ ستاره از ۹۰ پوند به بالا
 • هتل های ۴ ستاره از ۱۱۵ پوند به بالا
 • هتل های ۵ ستاره از ۱۳۵ پوند به بالا

هزینه وعده غذایی

کشور انگلستان دارای کافه ها و رستوران های بسیار لوکس و گرانقیمتی است که در ارائه غذاهای متنوع و با کیفیت شهرت بسیاری دارند. برای صرف بک وعده غذای با کیفیت و کم هزینه انتخاب رستوران از اهمیت بالایی برخوردار است. هزینه صرف غذا در یک رستوران معمولی بین ۱۴ الی ۶۰ پوند می باشد.

مدارک لازم

برای اخذ ویزای توریستی انگلستان با توجه به روابط این کشور با ایران سختگیری های خاصی وجود دارد، از این رو ارائه مدارک کامل و معتبر می تواند شانس شما را برای موفقیت در این امر تا حدی افزایش دهد. مدارک لازم عبارتند از:

ویزای توریستی انگلستان
 • پاسپورت فعلی دارای حداقل ۶ ماه اعتبار، پاسپورت قبلی برای بررسی سوابق سفر
 • مدارک شناسایی (کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت)
 • ۲ قطعه عکس رنگی، زمینه سفید در ابعاد ۳ .۴
 • گردش حساب بانکی ۶ ماهه
 • سوابق کاری یا تحصیلی
 • سند مالکیت
 • تعداد افراد خانواده (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال)
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • واچر هتل

بهترین شهرهای انگلستان

کشور انگلستان از ۱۹۶ شهر کوچک و بزرگ تشکیل شده است. شهرهای بزرگ این کشور از نظر تاریخ، صنعت، تفریح و ورزش تفاوت های گوناگونی با یکدیگر دارند، همچنین هزینه زندگی و تحصیل در شهرهای بزرگ انگلستان بیشتر از شهرهای کوچک این کشور است.

لندن

لندن پایتخت کشور انگلستان و پادشاهی متحد بریتانیای کبیر است. این شهر از حیث وسعت و جمعیت در رتبه اول بریتانیا قرار دارد، که دارای قدمتی ۲۰۰۰ ساله می باشد. دین اصلی مردم لندن مسیحیت است ولی ادیان دیگری مانند یهود و اسلام نیز در این شهر وجود دارد.

بواسطه وجود بناهای تاریخی و تفریحی متعدد در این شهر مانند کاخ و باغ سلطنتی، برج ساعت، موزه مادام توسو و غیره… سالانه ۱۴ میلیون گردشگر از این شهر بازدید می نمایند، که از این حیث پر بازدید ترین شهر در اروپا محسوب می شود. همچنین با وجود دانشگاه های مطرحی همچون آکسفورد، کمبریج و  دیگر مراکز علمی معتبر در قلب لندن، این شهر مقصد افراد بسیاری که قصد تحصیل در انگلستان را دارند نیز می باشد.

منچستر

شهر منچستر برای علاقه مندان به ورزش فوتبال کاملاً شناخته شده است. این شهر دارای ۲۶ ورزشگاه و ۲ تیم افسانه ای منچستر یونایتد و منچستر سیتی است. که دارای شهرت بسیاری در جهان فوتبال هستند.

جدا از فوتبال مردم این شهر به هنر نیز توجه بسیاری دارند، اگر به هنر خصوصاً رشته نقاشی علاقه مند هستید حتماً سری به گالری لوری (Lowry) بزنید، در این گالری بزرگترین مجموعه آثار ال سی لوری (Lc Lowry) یکی از خلاق ترین هنرمندان قرن بیستم بریتانیا به نمایش گذاشته شده است. منچستر شهری پرانرژی، هنری، ورزشی و تفریحی است. که سالانه افراد بسیاری به منظور گردشگری و بازدید از این شهر برای اخذ ویزای توریستی انگلستان اقدام می نمایند.

ناتینگهام

ناتینگهام در منطقه میدلند شرقی قرار دارد. این شهر خانه اسطوره بزرگ و فراموش نشدنی تاریخ، رابین هود است. ناتینگهام به دلیل وجود کارخانه جات و صنایع گسترده در تولید توتون و تنباکو شهرت بسیاری دارد. این شهر جاذبه های گردشگری متعددی دارد بطوری که سالانه ۱/۵ میلیارد پوند درآمد از صنعت گردشگری نصیب ناتینگهام می شود. از این رو این شهر در رتبه سیزدهم بین شهرهای توریستی در جهان قرار دارد.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  برچسب‌ها:

  دیدگاه ها

  40 پاسخ به “ویزای توریستی انگلستان”

  1. زهرا ی گفت:

   سلام من یک کارمند هستم ، سابقه سفر به شینگن ندارم ، گردش حسابم تقریبا خوب هست ، سابقه بیمه برای ۶ سال دارم ، مدارک شغلیم کامل هست ، دعوت نامه از طرف دوستانم که در انگلستان زندگی میکنند و اقامت دارند دارم برای یک هفته گذراندن تعطیلات و درنامه دعوت نامه قید شده که کلیه هزینه های اقامت و سفر من به عهده خود دعوت کننده است ، در ضمن من متاهل هستم و قصد سفر به تنهایی دارم ، آیا نیاز به داشتن تمکن بالا هست حتی با اینکه کلیه هزینه های سفر من به عهده دعوت کننده است ؟ و آیا شانس ویزا برای من هست ؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای دریافت ویزای توریستی انگلستان داشتن گردش حساب,تمکن مالی, گواهی اشتغال به کار یا تحصیل, سند ملکیت, دعوت نامه و…… بسیار حائز اهمیت می باشد.چنانچه قید شود تمامی هزینه های سفر شما به عهده شخص دیگری است نیازی به داشتن تمکن مالی خیلی زیاد نخواهید داشت. ولی منطقی این می باشد که تمامی مدارک خود را آماده داشته باشید.

  2. جلال ش گفت:

   سلام من مدرک بین اللملی ماساژ درمانی دارم یکی ازبستگانم لیورپوله درجه یک نیست میتونه برام دعوتنامه بفرسته یایکی ازدوستامم انگلیسه میتونن دعوتنامه بفرستن راحت تربرم درضمن شرایطی ک گفتیدبرای ویزاتوریستی هیچی ندارم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای ویزای توریستی انگلیس گرفتن دعوت نامه از فامیل درجه یک تاثیر گذار می باشد. داشتن مدارکی از جمله سند ملکیت, گردش حساب, گواهی اشتغال به کار یا تحصیل نیز حائز اهمیت است.

  3. جلال ش گفت:

   سلام من مدرک بین اللملی ماساژ درمانی دارم یکی ازبستگانم لیورپوله درجه یک نیست میتونه برام دعوتنامه بفرسته یایکی ازدوستامم انگلیسه میتونن دعوتنامه بفرستن راحت تربرم درضمن شرایطی ک گفتیدبرای ویزاتوریستی هیچی ندارم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای ویزای توریستی انگلیس یکسری مدارک مانند گردش حساب, گواهی اشتغال به کار یا تحصیل, تمکن مالی و……. نیاز می باشد. دعوت نامه در صورتی که از فامیل درجه یک باشد تاثیرگذار است.

  4. احمد گفت:

   سلام
   برادر بنده جراح هستن در منچستر و من به همراه خانمم میتونیم ویزای توریستی به کمک دعوت نامه بگبریم؟ اگر بخوایم برای پناهندگی از اونجا اقدام کنیم آیا مشکلی برای برادر که دعوت نامه فرستاده پیش میاد از لحاظ اقامتی یا خیر و تمکن مالی و ملکی هم میتونم جور کنم . مدرک تحصیلی خودم هم ارشد هستش

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام بله برای برادرتون مشکل ایجاد میشه و خودتون از طریق تحصیلی میتونید اقدام کنید.اگر 6.5 آیلتس رو داشته باشید.

  5. رضا گفت:

   با سلام ميخواستم بدونم اگه با ویزای توریستی در انگلستان دنبال کار بگردیم و کار مورد نظر رو پیدا کنیم می تونیم همون جا تبدیل ویزا کنیم یا باید برگردیم ایران و برای ویزای کار اقدام کنیم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    نه در انگلیس که در هر جای دیگر دنیا ویزای توریستی در همان کشور تبدیل به ویزای غیر یا اقامتی نمیشود و باید از کشور خروج و مجدد وارد شوید

  6. احسان گفت:

   سلام و وقت بخیر

   من 30 سال دارم متاهل و کارمند بانک هستم
   به همراه همسرم میخوایم برای یک سفر به انگلستان بریم
   با این شرایط هزینه گرفتن ویزا و شانس گرفتن چقدره؟؟؟
   و اینکه چقدر طول میکشه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام باید شما تمکن مالی داشته باشد حساب مالی خوب و ملک داشته باشد نامه اشتغال به کار یا تحصیل داشته باشد و در شرایط ایده آل تر دعوت نامه داشته

  7. رویا گفت:

   سلام برای اقدام برای ویزای توریستی مانده حساب باید چه مبلغی باشد

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ویزای توریستی چیزی در حدود 5 تا 8 هزار پوند و معادل ریالی آن را باید برای سفارت انگلیس ارائه دهید

  8. Afshin گفت:

   درود بر شما و عرض ادب و احترام، مزاحم میشم ببخشید. تا سال ۹۴ شاغل رسمی یک ارگان دولتی بودم( دارای حکم کارگزینی و فیش حقوقی تا آن موقع و سابقه پرداخت بیمه ) ، الآن به مدت دو سال و اندی از آن شغل فاصله گرفتم ، و از آن زمان تا کنون در شهرستان زمین خریداری میکنم و با یک مهندس عمران بطور مشارکتی اقدام به تولید ساختمان و فروش واحد ها به خریداران میکنم .( بساز و بفروشی اصطلاحا” ) ، طبیعتا برای ساختمان سازی ، جواب ساخت از شهرداری ، برای فروش واحد ها مالیات نقل و انتقال و برای طول دوره ساخت ، به عنوان یکی از کار فرماها، ساختمان و پرسنل سازنده توسط شرکت های بیمه ، تحت پوشش بیمه هستند که ما پرداخت میکنیم. ضمن اینکه دانشجوی مقطع دکتری مالی هستم و کارت بین المللی دانشجویی هم دارم. ۱- از بابت وضعیت اشتغال جهت مجاب کردن افسر سفارت ، چه مدارک درخورتوجه ارائه دهم که بخش شرایط اشتغال رو داشته باشم. ( توضیح اینکه متاهل و دارای فرزند محصل هستم و گواهی اشتغال به کار همسر و اشتغال به تحصیل فرزند رو هم دارم.) ۲_ قصد سفر مجردی توریستی رو دارم ، نمیخوام قبلش بابت ویزا در کشورهای حوزه شینگن هزینه کنم . مد نظر ویزای توریستی به انگلستان است. هیچ بنی بشری هم در انگلیس ندارم که واسم دعوتنامه بفرسته ، ۳- آیا مشکل دعوتنامه رو موسسه شما میتونه حل کنه ؟ از بابت کنگره ایی ، کنفرانسی ، نمایشگاهی، سمیناری و… هم موسسه شما میتونه در دعوتنامه کمک کنه که صفر تا صد کار رو به شما بسپارم اگر شرایط توریستی رو نداشته باشم. تشکر ویژه و عذر خواهی از بابت اطاله کلام

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای توجیه آفیسر ویزا چنانچه شغل های شما مرتبط با رشته تحصیلیتان باشه با ارائه بیمه سوابق شما تایید خواهد بود (برای آفیسر ویزا)
    برای توریستی انگلیس اگر حساب بانکی خوب و پرونده قوی تشکیل بدید بدن دعوت نامه میشه اقدام کرد به دلیل اینکه شما مصاحبه ای ندارید حتما پرونده قوی به اخذ ویزا کمک میکند

  9. علی گفت:

   سلام
   من برای یه بازدید قصد دارم در یک سفر بطور همزمان به کشور سویس و انگلیس سفر کنم. چطور میشه با توجه به اینکه هر دو کشور ویزای مجزا نیاز دارن، برای ویزای هر دو اقدام کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    دو ویزای مجزا نیاز داره. باید وقت سفارت انگلیس رو در سوئد بگیرید و وقت سفارت سوئد رو در ایران بگیرید.

  10. مهران گفت:

   با سلام

   در مورد ويزاي انگليس حداكثر زمان در خواست قبل از سفر چند ماه است
   ملاک تاریخ sumbit فرم است یا تاریخ مراجعه به vfs و تحویل مدارک

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    ملاک سابمیت میباشد و بین یک هفته تا 1 ماه از سفارتهای ترکیه یا امارات زمان خواهد برد

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *