...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

اقامت انگلستان

آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش سرفصل ها

شرایط اقامت انگلستان

انگلستان به واسطه نفوذ سیاسی قابل توجه در کلیه جوامع بین المللی و اقتصاد قدرتمندی که دارد، همواره به عنوان یکی از کشورهای تاثیر گذار و مهم در روند اقتصادی و سیاسی جهان محسوب می شود. امروزه تعداد بی شماری از مردم جهان درصدد اخذ اقامت انگلستان و مهاجرت به این کشور پیشرفته می باشند.

انگلستان با بیش از ۵۰ میلیون نفر جمعیت بزرگترین کشور بریتانیای کبیر می باشد، انگلستان قدرتمندترین واحد پول در کل اروپا را دارد، این موضوع نشانگر قدرت اقتصادی این کشور است. در ادامه این مطلب با انواع روش ها و قوانین اخذ اقامت انگلستان بیشتر آشنا خواهیم شد.

اقامت کشور انگلستان که شهر لندن پایتخت آن می باشد در طول سالهای متوالی توانسته است بیشترین میزان درخواست مهاجر را به خود اختصاص دهد. انگلستان از لحاظ اقتصادی در رتبه چهارم در دنیا قرار دارد. نرخ پایین بیکاری در انگلیس سالانه افراد زیادی را ترغیب به جستجوی شغل در این کشور می کند. راه های زیادی برای دریافت اقامت این کشور پیشرفته مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و … وجود دارد. در ادامه به شرایط و روش های دریافت اقامت انگلیس می‌پردازیم.

شرایط زندگی در انگلستان چگونه است؟

انگلستان یکی از زیباترین کشورهای جهان، پیشرو در هنر، اقتصاد و مقصد گردشگری بسیاری از افراد از سراسر دنیا می باشد. شرایط آب و هوایی انگلستان معتدل و رطوبت هوا و شرجی بودن آن برای کسانی که بارندگی را دوست دارند بسیار مناسب می باشد.

اقامت انگلستان

لندن یکی از گرانترین شهرهای دنیا به حساب می آید بنابراین اگر قصد زندگی کردن در لندن را دارید خود را برای هزینه های کلانی چون مسکن و خورد و خوراک آماده کنید. البته نرخ تورم در انگلستان سالانه رو به کاهش است و باید بدانید که خدمات درمانی در انگلستان برای افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند در بسیاری از زمینه ها رایگان می باشد.

چه روش هایی برای اقامت در انگلستان وجود دارد؟

برای ورود به کشور انگلستان و دریافت اقامت این کشور از روش های متعددی می توان استفاده کرد که تمامی این روش ها منجر به اخذ پاسپورت انگلستان می شوند. در پاراگراف های بعدی به اختصار هر کدام از این روش ها را توضیح خواهیم داد.

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره در ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد به شما توصیه می کند برای انجام هر روش مهاجرتی از وکلای مجرب مشورت لازم را دریافت کنید تا با بررسی شرایطتان بهترین روش را به شما معرفی کنند.

اقامت انگلستان از طریق تحصیل

دانشگاه ها و مراکز آموزشی متعددی در انگلستان وجود دارد که از رتبه های بالایی در سطح جهانی برخوردارند، کیفیت آموزش و نظام مند بودن این سیستم و بازار کار مناسب پس از تحصیل در رشته های مختلف، سالانه دانشجویان متعددی را به سمت این کشور جذب می کند. یکی از مزایای تحصیل در انگلستان، انگلیسی زبان بودن آن در همه ی  رشته های دانشگاهی می باشد.

اقامت انگلستان

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان باید نمره آزمون آیلتس یا تافل را نشان دهید، برای آشنایی بیشتر با این آزمون های بین المللی می توانید به مطلب مقایسه آزمون تافل و آیلتس در وب سایت آریاناپارس مراجعه کنید.

ویزای تحصیلی انگلستان که با نام ویزای Tier4 شناخته شده است به والدین این امکان را می دهد که با اخذ ویزای تحصیلی انگلستان برای  فرزندان زیر ۱۳ سال خود، قادر باشند ویزای همراه دریافت کنند و با فرزندانشان به انگلستان سفر کنند.

اقامت انگلستان از طریق کار

اقامت انگلستان از طریق کار می تواند به صورت دائمی باشد یعنی اینکه شخص برای ورود و کار در انگلستان یک اسپانسر شغلی دارد و یا از یک کارفرمای معتبر پیشنهاد شغلی دریافت می کند.

اقامت انگلستان

اسپانسر شغلی باید ۱۰ درصد از سهام خود را برای دادن پیشنهاد شغلی به شما بلوکه کند و اطلاعات شخصی شما و جزئیات کاری که به شما پیشنهاد داده است در آفر شغلی مورد نظر مطرح نماید. اسپانسر کدی را به شما اعلام می کند که با ارائه ی آن به سفارت صحت درخواست را نشان می دهید. حداقل دریافتی شما به واسطه این پیشنهاد شغلی باید ۳۰۰۰۰ پوند در سال باشد. مدت زمان ویزای  Tier2 انگلستان پنج سال و ۱۴ روز می باشد که تا ۵ سال دیگر قابل تمدید است و پس از گذشت این مدت زمان، اقامت دائم انگلستان را دریافت خواهید کرد.

نوع دیگری از ویزای کار در انگلستان ویزای Tier5 می باشد که اجازه ی ورود به انگلستان را به صورت کوتاه مدت به شما می دهد که البته این نوع از ویزا نیز به یک اسپانسر احتیاج دارد.

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت این نوع اقامت باید ویزای Tier1 انگلستان را دریافت کنید که برای ویزای دائم کشور انگلستان به سرمایه ۲ میلیون پوندی احتیاج دارید که می تواند به صورت اوراق قرضه، سهام و یا وام باشد و اجازه ندارید این مبلغ را در بخش هایی مثل مسکن و یا سپرده های بانکی سرمایه گذاری کنید.

اقامت از این طریق به فرد و خانواده وی اعطا می شود و مدت زمان دریافت اقامت به میزان مبلغ سرمایه گذاری افراد بستگی دارد، در واقع افراد با سرمایه گذاری بیشتر در مدت زمان کوتاه تری می توانند اقامت انگلستان را دریافت نمایند. مدت زمان دریافت اقامت انگلستان و میزان سرمایه مورد نیاز به شرح ذیل می باشد.

مبلغ سرمایه گذاریمدت زمان اخذ اقامت انگلستان
۲ میلیون پوند۵ سال
۵ میلیون پوند۳ سال
۱۰ میلیون پوند۲ سال

به عنوان مثال با ۲ میلیون پوند سرمایه گذاری در عرض ۵ سال اقامت را دریافت خواهید کرد، در حالی که با داشتن ۵ میلیون پوند پس از ۳ سال و با داشتن ۱۰ میلیون پوند پس از ۲ سال قادر خواهید بود اقامت دائم کشور انگلستان را دریافت کنید.

اقامت انگلستان از طریق کارآفرینی

این نوع از ویزا به آیلتس ۴/۵ احتیاج دارد و متقاضی و خانواده ی او می توانند ویزای اقامتی را دریافت کنند، البته فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند این ویزا را با والدینشان دریافت کنند. اقامت اولیه ای که شخص مورد نظر دریافت می کند ۳ سال و ۴ ماه است که قابل تمدید است و پس از ۵ سال به اقامت دائم تبدیل می شود. در این نوع ویزا شخص باید ۲۰۰۰۰۰ پوند را در یک بیزینس جدید سرمایه گذاری کند و به صورت تمام وقت در این بیزینس فعالیت کند و به مدت ۵ سال به ۲ نفر حقوق پرداخت کند.

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

اقامت انگلستان از طریق ازدواج یکی از ساده ترین روش ها برای ورود به این کشور و اخذ پاسپورت آن می باشد. برای این منظور نیاز است که اثبات کنید به مدت ۱۸ ماه با شخص مورد نظر در ارتباط بوده اید و قصد شما از ازدواج صرفا دریافت اقامت انگلستان نیست.

انواع ویزای ازدواج بر دو نوع ویزای نامزدی انگلستان و ویزای ازدواج انگلستان می باشد که ویزای ازدواج قابل قبول تر از ویزای نامزدی در این کشور می باشد و ۳۳ ماه اعتبار دارد که پس از اتمام قابل تمدید خواهد بود و پس از ۵ سال امکان درخواست برای اقامت دائم در این کشور وجود دارد.

اقامت انگلستان از طریق تولد فرزند

فرزندانی که در انگلستان متولد می شوند تنها در صورتی اقامت این کشور را به دست می آورند که از پدر و مادری انگلیسی متولد شده باشند. پس فرزندان با تولدشان در خاک این کشور قادر به دریافت اقامت نیستند و انگلستان در این زمینه از قانون خون پیروی می کند یعنی برای دریافت تابعیت این کشور باید پدر، مادر و یا هر دوی آنها مقیم انگلستان باشند.

مورد دیگری که سبب دریافت اقامت دائم برای فرزند می شود اقامت ۱۰ ساله ی فرزند در انگلستان می باشد، بدین معنی که فرزند پس از تولد باید ۱۰ سال مداوم در انگلستان اقامت داشته باشد و هر سال فقط ۹۰ روز قادر خواهد بود از کشور خارج شود و باید اسناد و مدارک زیادی دال بر زندگی مداوم ۱۰ ساله اش پس از تولد ارائه دهد تا قادر به دریافت اقامت دائم گردد.

اقامت انگلستان از طریق پناهندگی

برای اقامت انگلستان از طریق پناهندگی فرد باید دلایل و خطراتی که در کشورش او را تهدید می کنند کاملا بیان کند و این مدارک باید به دور از هر گونه دروغی فراهم شود و به سازمان مربوطه تحویل داده شود.

شانس قبول درخواست پناهندگی انگلستان برای متقاضیان پایین است و افراد پس از رد قبول درخواست باید کشور را ترک کنند زیرا در صورت ادامه ی اقامت، دولت آنها را از کشور با اجبار خارج نخواهد کرد ولی هیچگونه حمایتی هم از آنها صورت نخواهد گرفت.

در صورت قبول درخواست پناهندگی فرد از طرف دولت انگلستان، امکان درخواست تابعیت این کشور میسر خواهد بود و باید بدانید که در صورت قبول درخواست پناهندگی، شخص از تمام حقوق شهروندی بهره مند خواهند شد که چندی از آنها را عنوان می کنیم.

لیست حمایت های دولت انگلستان از پناهندگان
  • حمایت مالی مناسب از سوی دولت انگلستان
  • ارائه مسکن با لوازم کامل برای زندگی
  • امکان دریافت تابعیت انگلستان پس از ۵ سال
  • امکان ازدواج در انگلستان
  • برخورداری از تمام حقوق شهروندی
  • اجازه کار، تجارت و تحصیل

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره در ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد، اقامت از طریق پناهندگی را به هیچ عنوان توصیه نمی کند و خود هیچ فعالیتی در این زمینه ندارد چرا که روش های غیر قانونی در موارد بسیاری نتایج مطلوبی نخواهند داشت.

مزایا و معایب اقامت انگلستان

انگلستان بزرگترین کشور بریتانیای کبیر است که پایتخت آن لندن نیز بزرگترین شهر قاره ی اروپا می باشد که از نظر صنعتی و اقتصادی در جهان شناخته شده است. زندگی در  انگلستان رویای جوانان بسیاری می باشد چرا که از مزایای بسیاری برخوردار است.

شرایط آب و هوای مرطوب برای کسانی که عاشق باران هستند، خطوط ساحلی زیبا، پیشرو بودن انگلستان در همه ی زمینه ها، سنگفرش های زیبا و فستیوال های پر هیاهو همه و همه از مزایای زندگی در این کشور هستند.

سیستم آموزشی در انگلستان یکی از اولین و برترین سیستم های پیشرفته ی آموزشی در دنیاست و دانشگاه هایی همچون کمبریج، آکسفورد و … برای تمامی قشرهای تحصیلکرده در جهان شناخته شده می باشد.

شرایط کاری و فرصت های شغلی در انگلستان بسیار مطلوب است و دانشجویان پس از اتمام تحصیل قادر به جستجوی کار در فضایی مناسب خواهند بود. علاوه بر مزایایی که انگلستان دارد، بسیاری از مهاجران مواردی را به عنوان معایب این کشور عنوان می کنند از جمله مواردی که در اینجا بیان می کنیم.

تمرکز زندگی در انگلستان با وجود شهرهای فراوان بر لندن است که این موضوع باعث ایجاد ترافیک و شلوغی بیش از حد در این شهر شده است و همچنین بیشتر فرصت های شغلی و تحصیلی مناسب فقط در این شهر وجود دارد.

هزینه های بالای زندگی در انگلستان و خصوصا شهرهای بزرگی مثل لندن برای بسیاری از مهاجران سنگین است و قادر نیستند از پس هزینه های سنگین در این کشور برآیند. با وجود پیشرفته بودن سیستم تحصیلی در انگلستان بسیاری از مدارس آن در بخش خصوصی قرار دارند که پرداخت هزینه های این بخش برای اکثر مهاجران مقدور نیست.

تمدید اقامت انگلستان چگونه است؟

اقامت انگلستان در تمامی روش های موجود به راحتی قابل تمدید می باشد، در روش تحصیلی پس از اتمام دوره ی مورد نظر، ویزا قابل تمدید برای جستجوی کار می باشد و پس از کاریابی، ویزا با توجه به مدت زمان قرارداد قابل تمدید می باشد.

در پروسه های کاری نیز به همین صورت است و پس از عقد قرارداد مجدد با کارفرما قادر خواهید بود ویزا را به اندازه ی همان بازه ی زمانی تمدید نمایید.

ویزاهای سرمایه گذاری که برای چند سال صادر می شوند، پس از اتمام مدت زمان ویزا در صورت سود ده بودن بیزینس مورد نظر ویزای شما تمدید خواهد شد و پس از ۵ سال منجر به اقامت دائم خواهد شد.

چگونه می توان پاسپورت انگلستان را دریافت کرد؟

کشور انگلستان یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان را داراست و اتباع این کشور قادر هستند به ۱۲۰ کشور دنیا بدون پاسپورت سفر کنند. انگلستان در رده بندی جهانی در رتبه ی ششم و در رده بندی کشورهای اروپایی از رتبه ی سوم برخوردار است.

اخذ پاسپورت انگلستان از طریق تمامی روش های ذکر شده امکان پذیر می باشد و پس از طی مراحل اقامتی قادر خواهید بود درخواست پاسپورت خود را به دولت ارائه کنید و پس از گذشت بیش از ۵ سال در کشور انگلستان پاسپورت دریافت نمایید.

برای دریافت اطلاعات کامل مهاجرت و اخذ اقامت این کشور همچنین می توانید به سایت اداره ی مهاجرت انگلستان مراجعه نمایید و جدیدترین اطلاعات را در رابطه با کشور انگلستان در همه زمینه ها دریافت کنید.

نتیجه گیری

انگلستان از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردار می باشد، این کشور از گذشته های دور تا کنون نقش اصلی بسیاری از تغیرات و تحولات اقتصادی و سیاسی جهان امروز را ایفا نموده است. انگلستان در کلیه زمینه ها نظیر اقتصاد، تحصیل، کار و زندگی از بهترین و پیشرفته ترین امکانات بهره می برد. از این رو این کشور مقصد نهایی افراد بسیاری از سرتاسر جهان می باشد، که قصد اخذ اقامت انگلستان از طریق مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری را دارند.

با توجه به موارد ذکر گردیده در این مطلب می توان نتیجه گیری نمود که اخذ اقامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر