شرایط ویزای توریستی فرانسه

فرانسه کشوری توسعه یافته و دارای زیرساخت های مناسب در زمینه های اقتصادی، تفریحی و درمانی می باشد، از همین رو سالانه افراد بسیاری برای اخذ ویزای توریستی فرانسه و سفر به این کشور اقدام  می نمایند. فرانسه از لحاظ وسعت سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا و از حیث جمعیت بعد از کشور آلمان در رتبه دوم قرار دارد. بواسطه جاذبه های متعدد گردشگری در فرانسه سالانه بیش از ۸۳ میلیون گردشگر از این کشور بازدید می نمایند از همین رو فرانسه از لحاظ صنعت گردشگری رتبه نخست را در کل قاره اروپا به خود اختصاص داده است.

فرانسه آثار باستانی و تاریخی بسیار مشهوری دارد که اکثر این آثار در میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده اند و از این حیث فرانسه رتبه چهارم در جهان را از آن خود کرده است. فرانسه جزو کشورهای عضو پیمان شینگن می باشد، از همین رو شما می توانید با اخذ ویزای توریستی فرانسه به تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر کنید. مدت اعتبار این ویزا ۹۰ روز می باشد، توجه داشته باشید با دریافت این نوع ویزا شما مجاز به مهاجرت کاری و تحصیل در فرانسه را نخواهید داشت.

فرانسه,فرانسه,فرانسه

انواع ویزای توریستی فرانسه

برای اخذ ویزای توریستی فرانسه روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به هدف شما برای سفر به این کشور می توانید از طریق روش مورد نظر برای اخذ ویزای توریستی فرانسه اقدام نمایید.

انواع ویزای توریستی فرانسه به شرح ذیل می باشد:

 • گردشگری
 • بازدید از افراد خانواده
 • شرکت در همایش یا سمینار
 • تجاری
 • درمانی

گردشگری

کشور فرانسه دارای تاریخچه غنی و جاذبه های متعدد توریستی مانند برج ایفل، موزه لوور، کاخ ورسای، سواحل زیبای نیس و… می باشد از این رو هر ساله افراد بسیاری از اقصی نقاط جهان برای سفر به فرانسه بمنظور گردشگری اقدام به اخذ ویزای توریستی این کشور می نمایند. این امر سبب گردیده فرانسه بین تمام کشورهای اروپایی از لحاظ صنعت گردشگری در جایگاه نخست قرار گیرد.

بازدید از افراد خانواده

در صورتی که افراد خانواده شما مقیم کشور فرانسه هستند می توانید با دریافت دعوتنامه از این عزیزان و ارائه آن به سفارت به همراه دیگر مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی فرانسه اقدام نمایید. لازم به ذکر است ارائه دعوتنامه به سفارت فرانسه می تواند تاثیر بسزایی برای صدور ویزای توریستی این کشور داشته باشد.

شرکت در همایش یا سمینار

کشور فرانسه هر ساله میزبان سمینارها و همایش های علمی، پژوهشی و صنعتی می باشد، اکثر این همایش ها در شهر پاریس که پایتخت فرهنگی فرانسه به شمار می آید برگزار می گردد. از این رو سالانه افراد بسیاری جهت حضور در این سمینارها بمنظور ارتقاء سطح دانش و توانایی های خود برای اخذ ویزای توریستی فرانسه اقدام می نمایند. شما می توانید با دریافت دعوتنامه از شرکت یا ارگان برگزار کننده همایش مورد نظر برای حضور در اینگونه مراسم و اخذ ویزای توریستی فرانسه اقدام نمایید.

تجاری

کشور فرانسه مهد مد و تمدن در جهان می باشد، این کشور پنجمین قدرت اقتصادی در جهان بشمار می آید. فرانسه دارای کارخانجات متعددی در زمینه های مختلف مانند خودرو سازی، هواپیما سازی، کشتی سازی، ماشین آلات، آهن آلات و… می باشد، زیر ساخت های مناسب برای راه اندازی کسب و کار و موقعیت های شغلی بی نظیر باعث گردیده افراد بسیاری جهت ارزیابی شرایط و فرصت های شغلی با اخذ ویزای توریستی فرانسه به این کشور سفر نمایند.

برای دریافت اطلاعات کامل و دقیق در مورد شرایط کسب و کار در فرانسه لطفاً به وب سایت آریاناپارس مراجعه فرمایید و مطلب کار در فرانسه را مطالعه نمایید.

درمانی

کشور فرانسه در سال های اخیر از لحاظ ارائه خدمات درمانی و بهداشتی نسبت به دیگر کشورهای مطرح اروپایی عملکرد ضعیف تری داشته است. که باعث شده فرانسه از لحاظ ارائه خدمات درمانی و پزشکی در رتبه یازدهم اروپا جای گیرد، علت این امر را می توان عدم سرمایه گذاری مناسب در این زمینه دانست.

با این حال افراد بسیاری برای انجام مراحل درمان خود به این کشور سفر می کنند. شما می توانید با ارائه مدارک پزشکی و تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های پزشکی برای اخذ ویزای توریستی فرانسه اقدام نمایید.

فرانسه,فرانسه,فرانسه

مراحل گرفتن ویزا توریستی فرانسه

اخذ ویزای توریستی فرانسه در بخش کنسولگری سفارت این کشور واقع در تهران مورد بررسی قرار می گیرد. هدف شما از سفر به فرانسه حائز اهمیت است، شما می توانید از روش های مختلفی برای دریافت ویزای توریستی فرانسه اقدام نمایید. در ابتدا برای دریافت وقت ملاقات با مراجعه به سایت رسمی سفارت فرانسه با توجه به نوع ویزای مورد نظر فرم مربوطه را تکمیل و هزینه مورد نیاز را پرداخت می نمایید.

توجه داشته باشید که زمان تعیین شده از سوی سفارت برای شما (وقت سفارت) به هیچ عنوان قابل تغییر نیست. زمان مراجعه به سفارت برای انجام مصاحبه موظف به ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی فرانسه هستید. این نکته را به یاد داشته باشید که مدارک شما بطور کامل باید ارائه گردد هرگونه نقصی می تواند تقاضای شما برای صدور ویزا را رد کند.

آدرس سفارت کشور فرانسه در ایران:  تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۶-۶۴

سایت رسمی کشور فرانسه: www.ir.ambafrance.org

هزینه های ویزا توریستی فرانسه

کشور فرانسه سالانه پذیرای بیشترین گردشگر در قاره اروپا است. این کشور دارای جاذبه های متعدد گردشگری نظیر موزه ها، رستوران های لوکس و اماکن تفریحی می باشد، اگر قصد انجام سفری کم هزینه دارید فرانسه را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

برنامه ریزی مالی دقیق پیش از سفر به این کشور می تواند در کاهش هزینه های سفر به شما کمک کند.

هزینه سفر هوایی

قیمت تیکت رفت و برگشت به کشور فرانسه ارتباط مستقیم با فاکتورهایی نظیر کلاس پرواز، خدمات مختلف ایرلاین ها و زمان سفر دارد. افراد با توجه به انتظار خود از خدمات ایرلاین ها و بودجه مورد نظر می توانند اقدام به خرید تیکت نمایند. در حال حاضر ارزان ترین قیمت تیکت رفت و برگشت به فرانسه ۴۵۰ یورو و گران ترین حدود ۱۴۰۰ یورو می باشد.

هزینه اقامت

کشور فرانسه دارای رتبه نخست در صنعت گردشگری در قاره اروپا است از این رو هاستل ها و هتل های بسیاری در این کشور وجود دارد که با ارائه خدمات متنوع و گوناگون برای جذب گردشگران بیشتر با یکدیگر رقابت می کنند. هزینه اقامت در هتل های این کشور بستگی به درجه و امکانات هتل دارد. به طور میانگین هزینه اقامت برای یک شب در هتل های فرانسه به شرح ذیل می باشد:

 • هتل های ۳ ستاره از ۶۰ یورو به بالا
 • هتل های ۴ ستاره از ۸۵ یورو به بالا
 • هتل های ۵ ستاره از ۱۱۰ یورو به بالا

فرانسه,فرانسه,فرانسه

مدارک ویزای توریستی فرانسه

بطور کلی جهت اخذ ویزای توریستی اکثر کشورهای اروپایی شما ملزم به ارائه مدارکی هستید که نشان دهنده بازگشت شما به کشور مبداء می باشد. مدارک لازم جهت ویزای توریستی فرانسه عبارتند از:

 • پاسپورت فعلی دارای حداقل ۶ ماه اعتبار و پاسپورت قبلی برای بررسی سوابق سفری
 • ۲ قطعه عکس رنگی با زمینه سفید در ابعاد ۴٫۳
 • سوابق کاری و تحصیلی
 • تعداد افراد خانواده (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال)
 • سند مالکیت
 • بیمه مسافرتی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • واچر هتل

فرانسه,فرانسه,فرانسه

بهترین شهر جهت گرفتن ویزای توریستی فرانسه

فرانسه از ۲۲ ناحیه و ۹۶ شهرستان (دپارتمان) تشکیل شده، و بوسیله دولت مرکزی این کشور اداره می گردد. هر یک از شهرهای فرانسه دارای خصوصیات مختلف و منحصر بفردی می باشند.

پاریس

بیش از نیمی از جاذبه های گردشگری کشور فرانسه در شهر پاریس پایتخت این کشور قرار دارد. پاریس بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر فرانسه می باشد، که به مرکز تجارت و فرهنگ فرانسه شهرت دارد.. بیش از نیمی از گردشگران برای بازدید از این شهر به فرانسه سفر می نمایند، ار اماکن دیدنی و تاریخی این شهر می توان به برج ایفل، موزه لوور، کاخ ورسای و… نامبرد که هر یک دارای قدمت و جذابیت بسیاری می باشند. از این رو سالانه افراد بسیاری از سرتاسر جهان با اخذ ویزای توریستی فرانسه برای بازدید از این شهر به فرانسه سفر می نمایند.

مارسی

مارسی دومین شهر بزرگ کشور فرانسه و قطب اول صنعت و خدمات در جنوب این کشور می باشد. این شهر کنار دریای مدیترانه واقع گردیده و اولین بندر فرانسه محسوب می شود، مارسی از امکانت فوق العاده ای در زمینه داد و ستد های دریایی، و تجارت آبی برخوردار است. کیفیت زندگی در این شهر در رتبه ممتاز قرار دارد، این ویژگی ها به همراه سواحل زیبای مارسی باعث گردیده سالانه افراد بسیاری برای بازدید از این شهر اقدام نمایند.

لیون

لیون از لحاظ وسعت رتبه سوم را پس از شهرهای پاریس و مارسی به خود اختصاص داده است. این شهر بواسطه حضور تیم فوتبال المپیک لیون میزبان بسیاری از مسابقات مهم اروپایی می باشد. شهر لیون به پایتخت فرانسه جهت خوشگذرانی شهرت دارد. معماری فوق العاده این شهر چشم هر بیننده ای را خیره می کند. همچنین مقر سازمان جهانی یونسکو (بخش میراث فرهنگی) در این شهر قرار دارد.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  11 پاسخ به “ویزای توریستی فرانسه”

  1. saeid گفت:

   سلام , میخواستم بدونم مدت زمان انتظار وقت عادی مصاحبه سفارت فرانسه برای ویزای توریستی بطور تقریبی چه مدت طول میکشه و برای وقت فوری چه مدت طول میکشه؟ ,, تشکر

  2. مینا احمدی گفت:

   سلام خسته نباشید
   ببخشید من تنهایی و برای دیدن شخصی جهت ازدواج میخواهم به فرانسه سفر کنم و این دیدار صرفا جهت آشنایی میباشد. میخواستم بدونم اگر این موضوع رو در روزمصاحبه سفارت مطرح کنم شانس من برای دریافت ویزای فرانسه بیشتر خواهد شد یا خیر؟ ممنون.

  3. محمد گفت:

   ببخشید میشه بگین نامه بانکی چجوره و باید از چه وقتی پرینت حسابو بگیریم و اینکه بدون سند مالکیت هم ویزا میدن؟؟!

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ ویزای توریستی فرانسه داشتن سند ملکی شانس شمارا بالا میبرد . پرینت حساب بانکی را هنگام اقدام برای اخذ ویزا ارائه دهید البته حساب باید گردش مالی داشته باشد . حد اقل گردش ۳ ماه باشد

  4. maryamm گفت:

   سلام برای ویزا حتما باید مدارک اشتغال بکار اراءه داد اگر شاغل نباشد فرد چکار باید کرد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. باید توجه داشته باشید که کلیه مدارک شما با هم مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد. در صورتی که شاغل نباشید می توان با تقویت مدارک دیگر، شانس شما را برای دریافت ویزا افزایش داد. برای بررسی دقیق شرایط خود با مشاوران مؤسسه در ارتباط باشید.

  5. مهرداد گفت:

   سلام وقت بخیر آیا برای ویزای توریستی فرانسه باید مدارک رو ترجمه کرد،شنده ام سفارت فرانسه مدارک فارسی رو قبول می کنه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ویزای توریستی کشور فرانسه نیازی به ترجمه مدارک نمی باشد

  6. شيرين گفت:

   سلام خسته نباشید. ببخشید چه میزان پول باید تو حساب باشه واسه ویزای توریستی ١ ماهه؟
   باتشکر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up