خبر ویژه تا پایان اردیبهشت ماه با ظرفیت فقط 100نفر!! با مجموعه تماس بگیرید طرح شتاب آریاناپارس خبر ویژه

ویزای شینگن

اخذ ویزای شینگن

ویزای شینگن بر گرفته از پیمان است که در سال ۱۹۸۵ در کشور لوکزامبورگ بین ۶ کشور اروپایی به امضا در آمد. این پیمان بدین صوت است که امکان مسافرت بدون روادید بین این کشورها را فراهم کرد. پس از به توافق رسیدن کشورها و گذشت زمان، کشورهای دیگر به این پیمان اضافه شدند که در حال حاضر ۲۶ کشور اروپایی از قوانین این پیمان پیروی می کنند.

شینگن به منطقه بدون گذرنامه اتحادیه اروپا اشاره دارد که بیشتر کشورهای اروپایی را در بر می گیرد. این بزرگترین منطقه مسافرتی رایگان در جهان است. منطقه شینگن شامل ۲۶ کشوری است که توافقنامه شینگن را امضا کرده اند و به شهروندان کشورهای عضو اجازه می دهد تا بدون عبور از گذرنامه و کنترل مرزی، آزادانه در این منطقه سفر کنند.

اتریش، بلژیک، چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوییس و لیختن اشتاین تمامی کشورهای عضو پیمان شینگن می باشند.

چند نوع ویزای شینگن داریم؟

اگر قصد بازدید از یک یا چند کشور اروپایی این منطقه را دارید به دلایل زیر نیاز به درخواست ویزای شینگن دارید:

 • اهداف کسب و کار
 • بازدید از دوستان و خانواده
 • گردشگری و تعطیلات
 • رویدادهای فرهنگی و ورزشی
 • ترانزیت
 • سفر رسمی
 • دلایل پزشکی
 • اهداف کوتاه مدت مطالعه و تحقیق

صورت کلی ویزای شینگن به ۴ دسته تقسیم می شود. که این ۴ گروه را به تفضیل توضیح می دهیم :

ویزای نوع ۱:

ویزای توریستی می باشد که اکثرا ایرانیان برای اخذ این نوع ویزا اقدام می نمایند. بدین صورت می باشد که افرادی که قصد مهاجرت توریستی به کشورهای اروپایی را خواهان باشند با در دست داشتن ویزای شینگن می توانند به کشورهای این محدوده سفر کرده و سپس به کشور خود باز گردنند.

ویزای نوع ۲:

نوع دیگری از ویزای شینگن بدین صورت می باشد که فرد متقاضی اجازه ورود به کشورهای عضو اتحادیه شینگن را دارا نمی باشد ولی برای مهاجرت به سایر کشورها می تواند در یکی از فرودگاه های کشورهای عضو اتحادیه اروپا پرواز خود را تعویض کرده و راهی کشوری در خاج از شینگن شوند.

ویزای نوع ۳:

نام این ویزا، ویزای ترانزیت می باشد یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه کشورهای اتحادیه اروپا را دارا می باشد و می تواند از شینگن بعنوان یک منطقه عبوری استفاده می نماید و از طریق زمینی اجازه عبور از این کشور را دارا می باشد تا به کشور دیگری غیر شینگن برسد.

ویزای نوع ۴:

ویزای بلند مدت می باشد که معمولا تجار و بازرگانان از این نوع ویزا استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به محدوده کشورهای شینگن وارد و از آن خارج شوند.

چه مدارکی برای ویزای شینگن الزامی است؟

مدارک لازم بخش مهمی از درخواست ویزا شما هستند. لیست زیر اسناد برای هرگونه درخواست ویزای کوتاه مدت شینگن مورد نیاز است:

 • فرم درخواست ویزا

در ابتدای کار، متقاضیان اخذ ویزای توریستی باید فرم درخواست ویزا را تکمیل و به سفارت مربوطه ارائه دهند.

 • عکس

دو عکس اخیراً گرفته شده باید ضمیمه شوند. هر دو عکس باید مطابق با شرایط عکس ویزا در طی سه ماه گذشته تهیه شوند.

 • گذرنامه معتبر

به صورت معمول برای درخواست ویزای شینگن از مدت زمان گذرنامه ۶ ماه مانده باشد.

 • رزرو سفر یا برنامه سفر

این مورد شامل تاریخ و شماره پرواز، رزرو هتل و برنامه سفر که ورودی و خروج از منطقه شینگن را مشخص کند.

 • بیمه نامه سفر

سندی که اثبات می کند بیمه سلامت مسافرتی را برای محدوده شینگن داشته باشید. در صورت بروز هرگونه فوریت پزشکی به عنوان بیماری، تصادف و حتی بازگشت در صورت مرگ، حداقل ۳۰،۰۰۰ یورو را پوشش دهد. بیمه نامه را می توان به راحتی از طریق AXA Schengen یا Europ Assistance خریداری کرد. هزینه بیمه های مسافرتی برای اخذ ویزای ۹۰ روزه بین ۹۰ تا ۱۵۰ یورو تخمین زده می شود.

 • اثبات اسکان

سندی که نشان دهنده چگونگی اقامت در شینگن را ارائه می دهد. این می تواند یکی از موارد زیر باشد:

  1. رزرو هتل / خوابگاه.
  2. یک قرارداد اجاره
  3. نامه دعوت نامه از میزبان خانه ای که در آن اقامت خواهید کرد.
 • اثبات وضعیت مالی

شواهدی مبنی بر اینکه شما در طول اقامت خود در شینگن پول کافی برای حمایت مالی خود دارید. این می تواند یکی از موارد زیر باشد:

  1. صورت حساب بانکی که نشان می دهد پول کافی در حساب خود برای سفر دارید.
  2. نامه حمایت مالی، توسط شخص دیگری که تأیید می کند از سفر به شینگن حمایت می کنند.
  3. ترکیبی از صورت حساب بانکی و نامه حمایت مالی.
 • اثبات پرداخت هزینه ویزا

در حال حاضر هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو برای هر شخص و ۳۵ یورو برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال است.

چگونه شانس خود را افزایش دهید؟

برای دریافت ویزای توریستی یک قاعده کلی وجود دارد؛ فرد متقاضی باید کنسولگری یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود، در مدت زمان معین شده در ویزا، خاک آن کشور را ترک خواهد کرد. شاید برخی از هموطنان گرامی قصد داشته باشند با اخذ ویزای توریستی، به آن کشور وارد شده و اقامت دریافت کنند. نکته قابل ذکر در این زمینه این است که حتی اگر فردی قصد دارد با گرفتن ویزای توریستی بماند نیز باید در هنگام ارائه درخواست برای ویزای توریستی، با مدارک خود دال بر بازگشت، افسر ویزا را قانع نماید که به ایران باز خواهند گشت.

آشنایی با سوالات سفارت

 • قصد دارید از کدام کشورها در شینگن بازدید کنید؟
 • آیا اعضای خانواده یا دوستان دیگری که در اروپا زندگی می کنید، دارید؟
 • هدف شما از این ملاقات چیست؟
 • هزینه های سفر از چه طریقی تامین می شود؟
 • آیا ازدواج کرده اید؟ اگر بله ، همسرتان چه کار می کند؟
 • چه مدت می خواهید در اروپا بمانید؟
 • کجا اقامت خواهید داشت؟
 • سطح تحصیلات شما چیست؟
 • برای کدام شرکت کار می کنید؟

کدام کشورها راحت تر ویزا صادر می کنند؟

در خصوص راحت ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن می توان به روش های ورود به این حوزه اشاره کرد. متناسب با روش انتخابی می توان کشورهایی که راحت تر ویزا را صادر می کنند را برگزید.

توریستی ترین کشور اروپا کجاست؟

کشورهایی از قبیل فرانسه و ایتالیا به عنوان توریستی ترین کشورهای حوزه شینگن شناخته می شوند. از همین رو سالانه افراد زیادی برای اخذ ویزای توریستی این دو کشور اقدام می نمایند. در صورت ارائه مدارک کامل برای مراجعه به سفارت، بیشترین شانس ها به این کشورها اختصاص پیدا می کند.

هدف ویزای شینگن چیست؟

در حال حاضر مهاجرت تحصیلی که به طور کامل در وب سایت آریاناپارس توضیح داده شده است به عنوان مرکز توجه ایرانیان انتخاب شده است. با توجه به هدف ادامه تحصیل در کشورهای حوزه شینگن، متناسب با شرایط دانشجو قادر خواهیم بود راحت ترین کشور را معرفی کنیم. دانشجویان بین المللی برای اطلاع از شرایط تحصیل در کشورهای مختلف قادر خواهند بود با مشاورین آریاناپارس در ارتباط باشند.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

2 پاسخ به “ویزای شینگن”

 1. Aliram گفت:

  سلام
  داشتن ویزای شینگن به گرفتن ویزا برای کشور کانادا هم کمک می کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *