شهرهای انگلستان


آشنایی با شهرهای انگلستان

انگلستان از تاریخچه و فرهنگ فوق العاده غنی برخوردار است. مساحت این کشور بیش از ۱۳۰ هزار کیلومترمربع می باشد که از ۹ ناحیه، ۴۸ استان و ۳۳۶ شهر تشکیل گردیده. شهرهای انگلستان در زمینه های گوناگون نظیر اقتصاد، تاریخ، فرهنگ و … با یکدیگر تفاوت دارند.

امکانات رفاهی و اجتماعی، سیستم آموزشی مدرن، بسترهای مناسب جهت فعالیت های شغلی مناسب، جاذبه های طبیعی، تفریحی و تاریخی انگلستان باعث گشته است هر ساله افراد بسیاری با اهداف مختلف نظیر زندگی، تحصیل، کسب و کار یا گردشگری به این کشور سفر نمایند.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

پرجمعیت ترین شهرهای انگلستان

هر سال در ماه ژوئن دفتر آمار ملی برآورد مبتنی بر آمار، مهاجرت و باروری را به روز می نماید، در حال حاضر رشد جمعیت در انگلستان ۰٫۶۵ درصد در سال می باشد. طبق آخرین آمار انتشار یافته توسط سازمان ملل جمعیت انگلستان در حال حاضر ۶۷،۶۴۹،۶۵۷ نفر است. یکی از مهم ترین عوامل رشد جمعیت انگلستان طی سال های اخیر مهاجرت افراد از کشورهای دیگر به انگلستان بوده است.

با توجه به استقبال اغلب مردم و دولت انگلستان نسبت به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا (Brexit) در صورت عملی شدن این موضوع مهاجرت به این کشور بسیار دشوار خواهد شد و این امر طبیعتاً در آینده نقش مهمی در تغیرات جمعیتی انگلستان ایفا خواهد نمود. در ادامه به معرفی شهرهای پرجمعیت انگلستان خواهیم پرداخت.

لندن

لندن پرجمعیت ترین شهر انگلستان و پایتخت این کشور به شمار می آید. بر اساس آمار انتشار یافته از سوی دفتر آمار ملی جمعیت گرند لندن (شهر لندن و حومه) ۹،۱۷۶،۵۳۰ نفر می باشد. لندن از لحاظ ناحیه شهری پرجمعیت ترین شهر اتحادیه اروپا به شمار می آید. لندن به طور قابل توجهی متنوع تر از شهرهای دیگر انگلستان است، زیرا مهاجران را از سراسر جهان جذب می کند.

بدون شک لندن جزو زیباترین شهرهای جهان است و به علت موقعیت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و تاریخی که دارد این شهر به یکی از مراکز مهم مالی، فرهنگی و تجاری جهان تبدیل گردیده و تاثیر بسزایی در آموزش و پرورش، سیاست، سرگرمی و هنر دارد و از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. با توجه به جمعیت زیاد ساکن در لندن سیستم حمل و نقل این شهر بسیار منظم و کارآمد عمل می نماید به طوری که مشکل ترافیک در لندن در اکثر نقاط شهر حل شده است و افراد جهت تردد در سطح شهر ترجیح می دهند از وسایل نقلیه عمومی نظیر اتوبوس و مترو استفاده نمایند.

بیرمنگام

بیرمنگام دومین شهر پرجمعیت انگلستان پس از لندن می باشد. طبق آخرین سرشماری در سال ۲۰۱۹ جمعیت حوزه شهری ۱٫۳۰۹٫۸۰۰ نفر و جمعیت کلان شهر بیرمنگام بیش از ۳ میلیون نفر اعلام گردید. بیرمنگام در زمان قرون وسطا یک شهر تجاری به شمار می آمد. در سده هجدهم در پی وقوع انقلاب صنعتی بیرمنگام به پیشرفت های قابل توجهی در زمینه تکنولوژی، علم، صنعت و تجارت دست یافت، این امر زمینه ایجاد بسترهای مناسب جهت انجام فعالیت های اقتصادی و صنعتی را فراهم نمود، از این رو افراد بسیاری از نقاط مختلف اروپا و جهان جهت راه اندازی بیزینس و دست یابی به موقعیت های شغلی مناسب به بیرمنگام مهاجرت نمودند.

منچستر

جمعیت کلان شهر منچستر (منچستر بزرگ) بیش از ۲٫۵ میلیون نفر است. منچستر شهری پرانرژی، فرهنگی، تفریحی و تاریخی می باشد که به یکی از قطب های گردشگری در انگلستان تبدیل گردیده. در سال ۱۷۸۰ میلادی ریچارد آرک رایت اولین کارخانه ریسندگی را در این منطقه راه اندازی کرد و بعد از گذشت سالها در دهه ۱۸۰۰ میلادی منچستر به یکی از قطب‌های ریسندگی تبدیل شد. منچستر بکی از مهاجرپذیر ترین شهرهای انگلستان است، از این رو رشد جمعیت منچستر نسبت به شهرهای دیگر انگلستان سرعت بیشتری دارد.

بزرگترین شهرهای انگلستان

انگلستان در شمال غربی قاره اروپا قرار دارد، انگلستان از ۹ ناحیه، ۴۸ استان و ۳۲۶ شهر نسبتاً کوچک تشکیل گردیده. مساحت این کشور ۱۳۰٬۳۹۵ کیلومتر مربع می باشد. انگلیس سهم بسزایی در اقتصاد جهانی به ویژه در فناوری و صنعت داشته است، با توجه به تاریخچه و فرهنگ غنی انگلستان و همچنین موقعیت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و … این کشور در حال حاضر به یکی از قدرت های اول جهان تبدیل گردیده است. وسیع ترین شهرهای انگلستان به شرح ذیل می باشد.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

لندن

لندن وسیع ترین شهر انگلستان به شمار می آید. از لحاظ ناحیه شهری لندن بزرگترین شهر اتحادیه اروپا است، مساحت لندن بزرگ ۱۵۷۹ کیلومتر مربع می باشد و تراکم جمعیت آن ۵۴۳۷ نفر در هر کیلومتر است. لندن بزرگ از لحاط تقسیم بندی به ۲ بخش تقسیم شده است. شهرهای کوچک سیتی لندن و شهرهای بزرگ هر کدام از این شهرها به بخش های مختلفی تقسیم گردیده اند که به طور مستقل اداره می گردند.

بیرمنگام

بیرمنگام پس از لندن وسیع ترین ناحیه شهری انگلستان را در اختیار دارد. این شهر با مساحتی بالغ بر ۲۶۷٫۸ کیلومتر مربع دومین شهر بزرگ انگلستان به شمار می آید، که در کنار صنعت و تولید جاذبه های گردشگری فراوانی را در دل خود جای داده است. بیرمنگام بر روی کانال های آبی متعدد بنا گردیده و امروزه عبور از این آب راه ها با قایق به یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در بیرمنگام تبدیل گردیده.

منچستر

منچستر در شمال غربی انگلستان واقع گردیده است. در اواخر سال ۱۷۰۰ میلادی، منچستر روستایی کوچک و کم جمعیتی بود این روستا با آغاز انقلاب صنعتی شروع به رشد نمود و در حال حاضر با مساحتی بالغ بر ۱۱۵٫۶ کیلومترمربع به سومین شهر بزرگ انگلستان تبدیل گردیده است. این شهر از نواحی فوتبال خیز اروپا به شمار می آید و دارای ۲۶ ورزشگاه فوتبال می باشد، منچستر زادگاه ۲ تبم فوتبال افسانه ای و مشهور منچستر یونایتد و منچستر سیتی به شمار می آید.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

بهترین شهر انگلیس برای کار و زندگی

انگلستان پنجمین اقتصاد دنیا و دومین اقتصاد اتحادیه اروپا است. این کشور با تولید ناخالص ۲٬۵۶۹٬۲۱۸ دلار در سال ۲۰۱۴ دارای بالاترین رشد اقتصادی در این سال بوده است. همچنین انگلستان در گروه هشت اقتصادی سه سال پی در پی سریعترین رشد اقتصادی را به خود اختصاص داده است. شرایط اقتصادی و کسب و کار در این کشور همواره رو به رشد و مناسب می باشد. از این رو سالانه افراد بسیاری برای بهره مندی از موقعیت های ایده آل شغلی، سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار خود به انگلستان مهاجرت می نمایند.

صنایع تاثیرگذار در اقتصاد انگلستان

انگلستان از جمله کشورهای توسعه یافته در اغلب زمینه های اقتصادی است. اقتصاد انگلستان تحت تاثیر صنایع و تولیداتی نظیر فولاد و آهن الات، محصولات کشاورزی، راهسازی، هواپیماسازی، منسوجات، تولیدات نفت و گاز و … است. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که، نخستین نیروگاه برق اتمی در جهان برای اولین بار در کشور انگلستان شروع به کار کرد و توانست قسمت عمده ای از برق این کشور را تامین کند. صنایع ماشین سازی و هواپیماسازی و راهسازی نیز از جمله صنایع مهم کشور انگلستان به شمار می رود که سهم بسزایی در تولید ناخالص ملی و اقتصاد انگلستان دارند. در ادامه با ثروتمند ترین شهرهای انگلستان آشنا شوید.

لندن

لندن پایتخت انگلستان و همچنین پایتخت پادشاهی متحد بریتانیای کبیر محسوب می شود. به دلیل موقعیت سیاسی، تجاری، فرهنگی و تاریخی که لندن دارد، این شهر به مرکز اقتصادی انگلستان تبدیل گردیده است. حجم معاملات تجاری در لندن سالانه بیش از ۸۶۴٫۵ میلیارد پوند می باشد که حدود ۱۷ درصد از کل درآمد انگلستان را تشکیل می دهد. درواقع لندن تنها مرکز تجاری انگلستان به حساب نمی آید، بلکه می توان به جرات گفت که لندن یکی از مهم ترین مراکز تجاری اروپا و جهان به شمار می آید. لندن محل زندگی اغلب ثروتمندان انگلستان می باشد، از این رو لندن به شهر اشراف زادگان شهرت فراوانی دارد.

منچستر

منچستر دومین شهر مشهور برای کار در انگلستان خصوصاً از لحاظ اقتصادی، ورزشی و هنری است. اجرای سیاست های مالی از سوی مسئولین این شهر نظیر کاهش مالیات، اعطای تسهیلات بانکی، صدور مجوزهای لازم در زمان مناسب و … باعث جذب سرمایه گذارهای خارجی و راه اندازی کسب و کارها و بیزینس های بسیار متنوعی گردیده به صورتی که در حال حاضر مالک بیش از ۳۸ درصد از فعالیت های تجاری و بیزینس ها در منچستر سرمایه گذاران خارجی می باشند. گذشته از جذب سرمایه گذاران خارجی شهر منچستر پتانسیل بسیار فراوانی در زمینه های گوناگون نظیر فعالیت های اقتصادی، ورزشی، تولیدی، گردشگری، هنری و … دارد. این امر باعث گردیده درآمد منچستر به صورت فزاینده ای افزایش یابد و در زمره ثروتمندترین شهرهای انگلستان جای گیرد.

بیرمنگام

طبق آمار انتشار یافته از سوی متروپولیتن بیرمنگام در ارتباط با عملکرد اقتصادی بیرمنگام طی ۱۲ ماهه سال ۲۰۱۸ این شهر در ۹ شاخص از ۱۳ شاخص موجود اقتصادی رشد چشم گیری را تجربه نموده است. جذب سرمایه های خارجی در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال قبل حدوداً بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است، که باعث ظهور مشاغل جدید و رونق کسب و کار گردیده، این موضوع سبب رشد چشم گیر صنایع و تولیدات بیرمنگام شده به طوری که در حال حاضر بیرمنگام بعد از لندن، بالاترین نرخ تولید ناخالص داخلی (۱۱۴٫۱ میلیارد پوند) را در انگلستان دارد. بیرمنگام شهری کاملاً صنعتی و تجاری به شمار می آید، این شهر بزرگ ترین تولید کننده توتون و تنباکو در انگلستان و کل بریتانیای کبیر می باشد. موقعیت اقتصادی، تجاری و صنعتی بیرمنگام باعث گردیده این شهر طی سال های اخیر جزو ثروتمندترین شهرهای انگلستان باشد.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

بهترین شهرهای انگلیس برای تحصیل

انگلستان جزو ۵ کشور برتر جهان در ارتباط با جذب دانشجویان بین المللی است. سیستم آموزشی فوق مدرن، دانشگاه های معتبر و مجهز، آینده شغلی درخشان پس از تحصیلات آکادمیک و … انگلستان را به مقصد دلخواه دانشجویان فراوانی از سرتاسر جهان تبدیل نموده است. در ادامه به معرفی برترین شهرها برای تحصیل در انگلستان خواهیم پرداخت.

لندن

لندن همواره در بین ۳ شهر اول جهان در زمینه جذب دانشجو قرار دارد. طبق آخرین آمار منتشر شده توسط World QS در سال ۲۰۱۸ لندن برترین شهر تحصیلی جهان شناخته شده است. ۵ دانشگاه لندن به طور معمول بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند، سیستم آموزشی مدرن و امکانات پیشرفته دانشگاهی در این شهر باعث شده بیش از ۱۱۱۰۰۰ دانشجو بین المللی در سال ۲۰۱۸ جذب دانشگاه های لندن شوند. از این رو  لندن پایتخت آموزش جهان به شمار می آید.

منچستر

منچستر دارای یکی از بزرگترین جمعیت های دانشجویی و فرهنگی از سرتاسر دنیا است، از سال ۲۰۱۷ تا کنون بیش از ۹۰۰۰۰ دانشجو از دانشگاه های معتبر این شهر فارغ التحصیل شده اند. موسیقی بخش بزرگی از فرهنگ دانشگاه منچستر به شمار می آید که از گروه های معروف مانند Oasis، Joy Division، The Smiths و Buzzcocks تشکیل شده است. دانشگاه های معتبر منچستر دوره های آموزشی در زمینه های تجارت، علوم انسانی، علوم مهندسی، حسابداری و امور مالی را با پیشرفته ترین متدها ارائه می دهند. منچستر در رتبه بندی بهترین شهرهای دانشجویی در سال ۲۰۱۸ رتبه ۲۴ را به خود اختصاص داده است. در واقع منچستر شهر نسبتاً کوچک با ابعاد یادگیری بسیار وسیع می باشد که از هر فرد با هر زبان و فرهنگی استقبال می کند.

کاونتری

کاونتری در سال ۲۰۱۷ به عنوان شهر فرهنگی بریتانیا شناخته شد. مرکز هنر  وارویک در دانشگاه وارویک کاونتری را به مرکز هنری بریتانیا تبدیل نموده است. ۶٫۸ درصد از جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل می دهند و بیش از ۴۰ از این تعداد دانشجویان بین المللی می باشند. طبق آخرین آمار انتشار یافته در ارتباط با بهترین شهرهای دانشجویی جهان کاونتری در رتبه ۴۴ قرار دارد.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

بهترین شهرهای انگلیس برای زندگی

شهرها و نواحی انگلستان تفاوت های فراوانی با یکدیگر دارند. افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند با توجه به هدف خود از مهاجرت به این کشور و با به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز در ارتباط با شرایط اقتصادی، اجتماعی، رفاهی و … می توانند بهترین شهر را برای زندگی در انگلستان انتخاب نمایند.

در ادامه قصد داریم به معرفی سه شهر که از نظر هزینه های زندگی در انگلستان و به دست آوردن موقعیت های شغلی مناسب می باشند اشاره ای داشته باشیم با ما همراه باشید.

ساندرلند

ساندرلند در دهانه رودخانه وار واقع گردیده است و با جمعیتی حدود ۲۷۵ هزار نفر شهر نسبتاً کم جمعیت و آرامی به شمار می آید. ساکنین ساندرلند از جهات گوناگون نظیر هزینه های زندگی، موقعیت های شغلی مناسب، رفاه اجتماعی و مهم تر از همه تناسب درآمد فردی و هزینه های زندگی در بین دیگر شهرهای انگلستان از رضایت بالاتری نسبت به شرایط زندگی برخوردار می باشند.

تناسب درآمد و هزینه های زندگی در ساندرلند سالیانه به طور میانگین به شرح ذیل می باشد:

 • میانگین حقوق ۲۵۷۲۴ پوند
 • هزینه رفت و آمد ۱۵۳٫۴ پوند
 • قیمت متوسط ​​ملک ۱۲۱٫۸ پوند
 • اجاره مسکن  ۱۲۸۲۸٫۸ پوند

لیدز

لیدز با جمعیتی بالغ بر ۷۶۱ هزار نفر از جمله شهرهایی است که طی سال های اخیر سریعترین رشد اقتصادی را تجربه نموده و ساکنین این شهر نسبت به شرایط کار و بازار مسکن چشم انداز بسیار مثبت و مناسبی پیش رو دارند. درآمد مناسب فردی در کنار هزینه های معقول زندگی باعث گردیده اهالی لیدز در ارتباط با سطح زندگی خود از رضایت بالایی برخوردار باشند.

تناسب درآمد و هزینه های زندگی در لیدز سالیانه به طور میانگین به شرح ذیل می باشد:

 • متوسط ​​حقوق و دستمزد۲۸۲۵۷ پوند
 • هزینه رفت و آمد ۱۶۲٫۲ پوند
 • قیمت متوسط ​​ملک ۱۶۵،۳ پوند
 • اجاره مسکن ۱۲۴۲۰ پوند 

لیورپول

لیورپول یکی از مهم ترین بندرهای تجاری انگلستان می باشد. این شهر با جمعیتی حدود ۵۵۲ هزار نفر از جمله مهم ترین مراکز تجاری انگلستان یه شمار می آید، لیورپول از تاریخچه بسیار غنی برخوردار است این شهر زادگاه گروه افسانه ای بیتلز است و از این بابت شهرت فراوانی دارد. با توجه به موقعیت های شغلی مناسب و فراوان در لیورپول و تناسب معقول درآمد فردی و هزینه های زندگی ساکنین لیورپول از سطح و کیفیت زندگی خود رضایت کامل دارند.

 • متوسط ​​حقوق و دستمزد۳۱۴۵۰ پوند
 • هزینه رفت و آمد ۱۸۸٫۶ پوند
 • قیمت متوسط ​​ملک ۱۹۰،۷ پوند
 • اجاره مسکن ۱۸۶۵۰ پوند 

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار  آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  4.7/5 - (3 امتیاز)
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up