...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

تحصیل در مالزی

آیا شما آماده هستید که یک دانشجوی بین المللی برای تحصیل در مالزی شوید؟

روند درخواست ورود به مالزی به عنوان دانشجوی بین المللی ساده است. شما با بیش از ۱۲۲،۰۰۰ دانشجوی بین المللی دیگر از ۱۶۰ کشور مشغول به تحصیل می باشید. محبوبیت مالزی به عنوان یک مقصد آموزش عالی همچنان به طور پیوسته در حال صعود است، زیرا این کشور انواع و اقسام دوره های با کیفیت بالا را در دانشگاه ها و دانشکده ها ارائه می دهد.

طبق اعلام سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)، مالزی یکی از ممتازترین کشورهای آموزش عالی در بین دانشجویان بین المللی است. بررسی بین المللی یونسکو، مالزی را به عنوان دوازدهمین مقصد برتر آموزش در جهان قرار داد.

شرایط تحصیل در مالزی

دولت مالزی متعهد به چشم انداز خود مبنی بر تبدیل کشور به تحصیلات با کیفیت بالا برای دانشجویان از سراسر جهان است. وزارت تحصیلات عالی کشور تمام نهادها را نظارت می کند تا اطمینان حاصل شود که آنها به بالاترین استانداردها احترام بگذارند و شرایط تحصیل در مالزی را برای مهاجران به بهترین شکل ارائه دهند.

شرایط تحصیل در مالزی

آژانس صلاحیت مالزی (MQA) کیفیت کلیه زمینه های سیستم آموزشی را نظارت می کند. این مرکز تضمین کیفیت و اعتباربخشی است و مسئولیت تضمین کیفیت موسسات عالی دولتی و خصوصی در مالزی است. این تضمین می کند که دانشجویان مهارت های مورد نیاز خود را به دست آورند و مدارک تحصیلی را برای حرفه های آینده خود در نظر بگیرند

سیستم آموزشی تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی در مقاطع قبل دانشگاهی از سن ۵ سالگی شروع می شود. این نکته به این معناست که افراد می توانند برای ادامه تحصیل از ۵ سالگی تا ۱۸ در کشور مالزی اقدام نمایند. از نکات مثبت تحصیل در مالزی می توان به انگلیسی زبان بودن اشاره کرد. دوره های تحصیلی در مالزی به دو گروه دبستان و دبیرستان تقسیم می شود. دوره های دبیرستان پایه ساز ورود به دانشگاه های مالزی و تحصیل در سایر کشورها می باشد.

به واسطه انگلیسی زبان بودن تحصیلات در مالزی، بسیاری از دانشجویان تحصیل در مالزی را انتخاب می کنند. کشور مالزی با ارائه دوره های انگلیسی در مقاطع تحصیلی خود به عنوان کشور مهاجرپذیر شناخته می شود. علاقه مندان به تحصیل در انگلستان و کانادا قادر خواهند بود پس از تحصیل در مالزی برای کشور های مذکور اقدام نمایند.

دوره پزشکی

پزشکی به تشخیص، معالجه و جلوگیری از بیماری یا صدمه مربوط می شود. این شامل استفاده از شیوه های مراقبت های بهداشتی برای حفظ و بازیابی سلامت و رفاه یک فرد است. برای مطالعه یک مدرک پزشکی باید بر اساس الزامات شورای پزشکی مالزی (MMC) برای پزشکی یا معادل آن مطالعه کرده باشید:

 • زیست شناسی
 • علم شیمی
 • فیزیک
 • ریاضیات

علاوه بر آن، شما باید در انگلیسی نیز سطح صلاحیت داشته باشید تا بتوانید با موفقیت یک مدرک پزشکی را دریافت نمایید. بیشتر دروس پزشکی در مالزی به ۲ مرحله تقسیم می شوند که در ادامه به آنها اشاره می شود.

فاز ۱: (۲ سال اول مدرک تحصیلی شما) بر آموزش قبل از بالینی در یک محیط دانشگاهی متمرکز است که در آن اصول تئوری علوم پزشکی را یاد خواهید گرفت. برخی از موضوعاتی که شما مطالعه خواهید کرد عبارتند از:

 • آناتومی
 • بیوشیمی
 • میکروبیولوژی
 • داروسازی
 • پاتولوژی
 • پزشکی بالینی

فاز ۲:  شامل سالهای باقی مانده از مدرک تحصیلی شماست، بر آموزش بالینی متمرکز است که در آن شما می توانید دوره بالینی را در بیمارستان ها و کلینیک های بهداشتی سپری نمایید. شما با استفاده از این برنامه تجربه خواهید کرد و این فرصت را خواهید داشت که رشته های مختلف بالینی از قبیل پزشکی عمومی، جراحی، پزشکی و داخلی را امتحان کنید.

کارشناسی در مالزی

پذیرش در مقطع لیسانس هم برای افرادی امکان پذیر است که دیپلم و پیش دانشگاهی خود را گرفته باشند و هم برای کسانی که دیپلم گرفته اما هنوز مدرک پیش دانشگاهی خود را اخذ نکرده باشند. این دسته از افرادی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند می توانند از دوره های ۹ ماهه پیش دانشگاهی در خود دانشگاه مالزی استفاده کرده و بعد از اتمام این دوره وارد مقطع لیسانس شوند. معدل مورد قبول برای دانشگاه های مالزی حداقل نمره ۱۳ می باشد.

سیستم آموزشی مالزی

دوره کارشناسی در کشور مالزی بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. با توجه به کیفیت بالای تحصیل در مالزی و رتبه های مناسب دانشگاه های مالزی، دانشجویان به راحتی می توانند در برترین دانشگاه های این کشور تحصیل کنند.

کارشناسی ارشد در مالزی

مقطع فوق لیسانس در کشور مالزی در یک دوره ۲ ساله ارائه می شود و علاقه مندانی که قصد ادامه تحصیل در مالزی را در مقطع فوق لیسانس دارند می توانند از طریق موسسه آریاناپارس اقدام نمایند. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور مالزی مشمول شرایط زیر می باشد.

 • اولین شرط تحصیل در مالزی مرتبط بودن رشته لیسانس است.
 • دانشگاه های دولتی شرط معدل ۱۵ را دارند ولی در دانشگاه های خصوصی معدل بین ۱۳ تا ۱۵ را نیز قبول می کنند.
 • شرط دیگر داشتن مدرک زبان است که متقاضی می بایست مدرک زبان IELTS 6 را در اختیار داشته باشد، اگر دانشجویی موفق به کسب این نمره نشده باشد قبل از شروع دوره تحصیلی اش می تواند از کلاس های زبان خود دانشگاه استفاده کرده و بعد از گرفتن مدرک زبان دوره فوق لیسانس خود را آغاز نمایند.

دانشجویان می توانند به صورت تمام وقت یا پاره وقت مشغول به تحصیل در مالزی بوده و از امکانات این کشور بهره مند شوند. با توجه به بیش از ۲۳۰۰ دوره کارشناسی ارشد در مالزی، دانشجویان می توانند برای رشته مورد نظر اقدام نمایند. موسسات مالزی توجه ویژه ای به رشته های زیر دارند.

 1. بیوتکنولوژی
 2. پخش دیجیتال
 3. تجارت الکترونیکی
 4. خدمات اطلاعات آنلاین

دوره دکتری در مالزی

دولت مالزی تأکید زیادی بر افزایش تولید تحقیقاتی گذاشته است، لذا فرصت های زیادی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که بتوانند دکترا را در دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور سپری کنند. مدت زمان این دوره در مالزی بین ۳ تا ۴ سال می باشد و در کل دکترا در کشور مالزی research است به استثنای رشته های مدیریتی، این بدین معناست که دانشجو فقط در ترم اول تعدادی محدود واحد گذرانده و مابقی آن تحقیق روی پروپوزال است.

 1. مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
 2. اخذ مدرک دال بر تسلط زبان انگلیسی (حداقل آیلتس  ۶٫۵)
 3. جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor)
 4. داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و …

داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده، می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید

دانشگاه های مالزی

موسسات آموزش عالی (HEI) در مالزی می توانند به دو دسته اصلی تقسیم شوند:

 • موسسات آموزش عالی خصوصی: بعضی از این موسسات با دانشگاه های معتبر خارجی همکاری می کنند تا مدارک تحصیلی را به طور مشترک ارائه دهند.
 • موسسات آموزش عالی دولتی: دانشگاه ها و کالج های عمومی موسسات آموزش عالی تحت آموزش وزارت امور خارجه هستند. این مؤسسات آموزش عالی را به دانشجویان مالزی ارائه می دهند و به سه گروه اصلی تقسیم می شوند: دانشگاه های تحقیقاتی، دانشگاه های متمرکز و دانشگاه های جامع
دانشگاه های مالزی

دانشگاه های مالزی

دانشگاه های بسیاری در کشور مالزی شرایط پذیرش را برای دانشجویان بین المللی مهیا می نمایند. بیست دانشگاه در کشور مالزی در رتبه بندی جهان قرار دارند. در حال حاضر ۷ دانشگاه کشور مالزی در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. این نکته بیانگر سطح بالای آموزش و سیستم مناسب ارائه خدمات در دانشگاه های مالزی می باشد.

نام دانشگاهرتبه در QS
(Universiti Malaya (UM70
(Universiti Putra Malaysia (UPM159
(Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM160
(Universiti Sains Malaysia (USM165
Universiti Teknologi Malaysia217
UCSI University442
(Universiti Teknologi PETRONAS (UTP482

دانشگاه های مورد تایید

یکی از فاکتورهای تاثیرگذار برای انتخاب دانشگاه، مورد تایید بودن دانشگاه مورد نظر می باشد. در حال حاضر ۵ دانشگاه کشور مالزی مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد و دانشجویان علاقه مند به رشته های پزشکی قادر خواهند بود برای ادامه تحصیل در مالزی در دانشگاه هایی که به آنها اشاره می شود، اقدام نمایند.

دانشگاه های بیشتری در کشور مالزی مورد تایید وزارت علوم می باشند. در حال حاضر ۱۴ دانشگاه مالزی در این لیست واقع شده اند. در جدول زیر به ۵ دانشگاه برتر کشور مالزی اشاره شده است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشتدانشگاه های مورد تایید وزارت علوم
University Kebangsaan MalaysiaMalaya university
University Malaysia(University of Putra Malaysia (UPM
University Putra MalaysiaNational University of Malaysia
(University Sains Malaysia (USMTaylor’s University
University Teknologi MARAUCSI University

کم هزینه ترین دانشگاه های مالزی

یکی از برترین مزایای تحصیل در مالزی مقرون به صرفه بودن هزینه دانشگاه های این کشور می باشد. دانشجویان قادر خواهند بود با کم ترین میزان هزینه در یک دانشگاه ممتاز دوره خود را سپری نمایند. در لیست زیر به کم هزینه ترین دانشگاه های مالزی اشاره شده است.

 1. Tun Hussein OnnUniversity Of Malaysia
 2. Universiti Utara Malaysia
 3. National Defense University Of Malaysia
 4. University Of Malaya
 5. University Of Teknikal Malaysia

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در مالزی

۱. دانشگاه مالایا

از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در مالزی است این موسسه ی علمی و تحقیقاتی با بسیاری از دانشگاه های دیگر در سر تا سر جهان به لحاظ کیفیت مطلوب در ارائه ی خدمات آموزشی رقابت می کند.

۲. دانشگاه کبانگسان

این دانشگاه از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در مالزی محسوب می شود و عنوان دانشگاه ملی مالزی را هم از طرف دانشجویان بین المللی به خود اختصاص داده است.

۳. دانشگاه یو اس ام

از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در مالزی است و دانشجو های بسیاری برای تحصیل در این دانشگاه از سر تا سر جهان به دلیل کیفیت عالی در ارائه ی خدمات آموزشی به این کشور مهاجرت می کنند.

۴. دانشگاه یو تی ام

۵. دانشگاه پوترا

۶. دانشگاه مارا

۷. دانشگاه یو ام اس

بهترین رشته ها برای تحصیل در مالزی

 1. کارآگاهان داده از بهترین رشته ها برای تحصیل در کشور مالزی است و فارغ التحصیلان می توانند به راحتی پس از پایان دوره ی تحصیلات خود در بهترین مشاغل مرتبط با رشته ی خود مشغول به فعالیت شوند.
 2. متخصصان پیشگیری از آتش سوزی جنگل از بهترین رشته ها برای تحصیل در مالزی است که سالیانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این رشته به مالزی مهاجرت می کنند.
 3. کارشناسان خورشیدی نصب فتوولتائیک بر اساس نظر بسیاری از دانشجویان این رشته از بهترین رشته ها برای تحصیل در مالزی است و دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن از این رشته می توانند از حقوق و مزایای بسیاری برخوردار شوند.
 4. خرید و فروش ارز دیجیتال و معامله در فارکس
 5. فناوری و تحلیل داده‌ها
 6. طراحی اپلیکیشن و پلتفرم‍‌های آموزشی
 7. کشاورزی مدرن
 8. معماری سازمانی
 9. مهندسی فناوری اطلاعات
 10. مشاوره ژنتیک
 11. مراقبت های بهداشتی خانگی
 12. کارشناس هوش مصنوعی
 13. کتابخانه دیجیتال
 14. مشاور مالی
 15. طراح دکوراسیون داخلی
 16. پشتیبانی، برنامه نویسی و طراحی سایت
 17. طراحی مد و پوشاک
 18. متخصص روابط عمومی
 19. رشته مهندس عمران
 20. رشته پزشکی
 21. رشته مهندس نرم افزار
 22. رشته حسابداری
 23. رشته های مربوط به تحلیل کسب و کار

هزینه های تحصیل در مالزی

هزینه های زندگی در همه کشورهای دنیا برای دانشجویان به طور کلی به ۳ دسته تقسیم می شود که مالزی هم از این دسته مستثنا نیست. اولین آیتم هزینه تحصیل است و بعد از آن هزینه مسکن که شامل خوابگاه و یا اجاره خانه می باشد و در آخر هزینه های جاری روزانه مثل خورد و خوراک و رفت و آمد و … می باشد.

هزینه های تحصیلی بین موسسات متفاوت است، اما هزینه های مرتبط با تحصیل در یک دانشگاه مالزی در مقایسه با کشورهایی مانند بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و استرالیا مقرون به صرفه است. هزینه تحصیل برای دوره های تحصیلات تکمیلی به طور متوسط ​​حدود ۳۰،۰۰۰ Ringgit مالزی (حدود ۹ هزار دلار) است.

هزینه زندگی در مالزی

هزینه خوابگاه در مالزی بین ۳۰۰ تا ۷۵۰ رینگیت است و اختلاف قیمت آن هم مبنی بر تعداد افراد و تک نفره بودن اتاق و تک نفره بودن آن است. هزینه ماهیانه خورد و خوراک و رفت و آمد و … نیز حدودا ۸۰۰ رینگیت تخمین زده می شود.

مزایای تحصیل در مالزی

بسیاری از دانشجویان قصد ادامه تحصیل در کشورهای آسیایی را دارند، کشور مالزی را بعنوان اولین انتخاب خود در لیست مورد نظر یادداشت می کنند. از همین رو بررسی مزایای تحصیل در مالزی به آن دسته دانشجویان کمک شایانی می کند که انتخاب درستی برای آینده تحصیلی خود داشته باشند.

بصورت معمول دانشجویان، کشور مالزی را بعنوان پلی مناسب برای رسیدن به کشورهای برتر دنیا انتخاب می کنند تا پس از سپری کردن مقطعی در این کشور، شانس پذیرش بیشتری از دانشگاه های ممتاز جهان داشته باشند. از دیگر مزایای تحصیل در مالزی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. تحصیل به زبان انگلیسی
 2. هزینه های مقرون به صرفه تحصیل
 3. شانس دریافت ویزای بالا برای دانشجویان بین المللی
 4. تعدد دانشگاه های مورد تایید و دارای رتبه های برتر جهانی
 5. امکان سپری کردن دوره های زبان قبل از دانشگاهی برای دانشجویانی که موفق به دریافت مدرک زبان نشده اند.
 6. مالزی از نظر سیاسی کشوری پایدار است و نرخ جرم در آن بسیار پایین می باشد.

معایب تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی می تواند یک تجربه ارزشمند و به یاد ماندنی باشد. اما برای تصمیم گیری درست باید به عوامل اجتماعی، اقتصادی و حتی شخصی توجه کرد. البته برای اتخاذ چنین تصمیمی مهم از زندگی زمان لازم است. علی رغم مزایای عنوان شده، تحصیل در مالزی با چالش هایی همراه می باشد.

 1. امکان دریافت شهروندی برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد.
 2. افرادی که ویزای دانشجویی دارند اجازه اقامت ندارند و باید مجوز کار برای اشتغال در مالزی را دریافت نمایند. به صورت کلی فرصت های شغلی برای دانشجویان بین المللی بسیار اندک می باشد.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی مالزی

دانشجویان برای تحصیل در مالزی در ابتدای کار برای اخذ پذیرش از دانشگاه مالزی اقدام می نمایند. دانشگاه های کشور مالزی به صورت مستقل اقدام به جذب دانشجو می کنند، این نکته به این معناست که دانشجویان باید به صورت آنلاین با دانشگاه در ارتباط باشند.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، قادر خواهید بود مستقیماً برای موسسه آموزشی مورد نظر خود اقدام کنید. به شما توصیه می شود فقط در موسساتی که مجاز به ثبت نام دانشجویان بین المللی هستند، اقدام نمایید. درخواست تحصیل در موسسه مالزی مورد نظر شما ساده است. به طور کلی، شما باید فرم های مربوط به درخواست دانشجویان بین المللی را برای دوره انتخابی خود همراه با هزینه های مربوطه پر کنید. برای اخذ پذیرش مدارکی نظیر مدرک زبان، سوابق تحصیلی، توصیه نامه و انگیزه نامه الزامی می باشد.

ویزای تحصیلی مالزی

دانشجویان پش از دریافت پذیرش، باید برای ویزای تحصیلی مالزی اقدام نمایند. همه دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مالزی هستند نیازمند ویزا می باشند.

مدارک لازم برای تحصیل در مالزی

ما در این مطلب قصد داریم شما را مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی آشنا کنیم این مدارک ضروری به شرح زیر است:

 1. ارائه ی مدارک معتبر هویتی مانند شناسنامه، پاسپورت دارای اعتبار، عکس پرسنلی
 2. ارائه ی گواهی معتبر عدم سوء پیشینه و جرایم خلافکاری برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی الزامی است.
 3. ارائه ی مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات با ترجمه به زبان انگلیسی
 4. اگر دانشجو دارای مدرک معتبر مرتبط با آموزش زبان انگلیسی در سطوح مختلف آیلتس و تافل است باید برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی به دانشگاه مورد نظر ارائه دهد.
 5. ارائه ی گواهی معتبر تحت عنوان انگیزه‌نامه یا توصیه‌نامه برای تحصیل در مقطع ارشد و دکتری ضروری است.
 6. ارائه ی سوابق کاری و تحصیلی به همراه کپی مدارک
 7. ارائه ی گواهی های لازم برای اثبات تمکن مالی و پرداخت هزینه های مربوط به کار یا تحصیل
 8. تکمیل بدون نقص مدارک مربوط به اخذ ویزای تحصیلی مالزی
 9. شما باید فیش واریزی مربوط به پرداخت شهریه دانشگاه خود را ارائه دهید.
 10. ارائه ی نامه ی پذیرش یا تاییدیه تحصیلی از دانشگاه مورد نظر برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی الزامی است.
 11. شما باید گواهی معتبری را مبنی بر تایید سلامت پزشکی خود به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید.

اقامت پس از تحصیل در مالزی

۱. اقامت پس از تحصیل از طریق کاریابی

دانشجویان می توانند پس از پایان دوره ی تحصیلات خود در مالزی از طریق استخدام در شغل مورد نظر و تحویل گواهی کارفرمای خود نوع ویزا را از تحصیلی به کاری تغییر دهند و به این ترتیب اقامت دائم شان را در این کشور اخذ نمایند.

۲. اقامت پس از تحصیل از طریق سرمایه گذاری

دانشجویان پس از پایان دوره ی تحصیلات خود می توانند از طریق سرمایه گذاری در پروژه های کاری مختلف اقامت دائم شان را در این کشور اخذ نمایند ضمن اینکه از حمایت های دولت برخوردار می شوند

۳. اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج

دانشجویان می توانند از طریق ازدواج با شخصی که تابعیت این کشور را دارد اقامت دائم شان را در مالزی پس از پایان دوره ی تحصیلات خود اخذ نمایند.
ضمن اینکه برای دریافت این مجوز لازم است شما تمکن مالی و محل اقامت خود را به صورت مشخص برای دولت این کشور به اثبات برسانید.

۴. اقامت پس از تحصیل از طریق پناهندگی

دانشجویان پس از پایان دوره ی تحصیلات در این کشور می توانند از طریق ارائه ی دلایل کافی مبنی بر عدم بازگشت به کشور مبدا اقامت دائم شان را در این کشور تحت عنوان پناهنده اخذ نمایند.

۵. اقامت پس از تحصیل از طریق تولد فرزند

والدینی که فرزندشان در خاک مالزی متولد می شوند می توانند با ارائه ی مدارک لازم اقامت دائم خود را در این کشور اخذ نمایند.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی مالزی

دلایل زیادی برای پذیرفته نشدن درخواست ویزای تحصیلی شما وجود دارد ما در ادامه ی این مطلب قصد دارین تا شما را با مهم ترین عوامل ریجکتی ویزای تحصیلی از سوی اداره ی کنسولگری مالزی آشنا کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

 1. اگر مدارک هویتی شما دارای اعتبار قانونی نباشد و آسیب خورده و مخدوش شده باشد.
 2. اگر مدارک هویتی شما به صورت غیر حقیقی و جعلی باشد به احتمال زیاد پس از بررسی مدارک ارائه شده با درخواست شما مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی مالزی موافقت نخواهد شد.
 3. اگر شما دلایل مناسبی را برای انگیزه ی خود از مهاجرت به مالزی ارائه ندهید و اداره ی پلیس این کشور از نیت شما دچار ابهام شود ممکن است با درخواست شما موافقت نکند.
 4. اگر مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیل در مالزی کامل نبوده و یا دارای نقص باشد.
 5. اگر متقاضی دارای سوء سابقه ی خلافکاری و جرایم کیفری و قضایی باشد ممکن است پس از بررسی پرونده شما پلیس این کشور به دلیل حفظ امنیت داخلی با درخواست تان موافقت نکند.
 6. اگر شما دارای سابقه ی بیماری های واگیردار و یا خطرناک باشید مانند ایدز، هپاتیت
 7. اگر نوع ویزای درخواستی با انگیزه ی واقعی تان مبنی بر مهاجرت به این کشور مطابقت نداشته باشد یعنی شما اقدام به اخذ ویزای تحصیلی از مالزی نمایید درحالی که برای کار کردن و یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنید.
 8. اگر شما دارای تمکن مالی مناسب برای مهاجرت به مالزی نباشید و نتوانید مخارج مربوط به کار و یا تحصیل در مالزی خود را بپردازید با پذیرش درخواست ویزای تحصیلی شما مخالفت می شود.
 9. اگر شما در گذشته برای دریافت ویزا از این کشور اقدام کرده باشید ولی به دلایل مختلفی از ویزای خود به درستی استفاده نکرده باشید ممکن است درخواست مجدد مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی مالزی از سوی اداره ی کنسولگری این کشور پذیرفته نشود.

کالج های زبان مالزی

تحصیل در کالج های زبان مالزی برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارند گزینه مناسبی می باشد. کالج های زبان مالزی با پیشرفته ترین متدهای آموزش زبان انگلیسی همراه با بسیاری از مزایای جانبی دیگر بهترین شرایط تحصیل را برای افراد فراهم می نماید. شرکت در دوره های کوتاه مدت و فشرده زبان انگلیسی با هزینه های کم و در محیطی اجتماعی و آرام و همچنین شرکت در آزمون های تافل و آیلتس از مزایای تحصیل در کالج های مالزی می باشد.

یکی از راه های مهاجرت به مالزی تحصیل در مالزی می باشد که بیشتر دانشگاه ها و کالج های مالزی از رنکینگ سه رقمی در دنیا برخوردار می باشند؛ افراد پس از گذراندن دوره های زبان در کالج های مالزی به راحتی می توانند در برترین دانشگاه های خود مالزی و کشورهای انگلیسی زبان تحصبل کنند. همچنین می توان گفت در حال حاضر هزاران ایرانی در کشور مالزی در حال تحصیل، تجارت و کسب و کار می باشند. در کشور مالزی چهار کالج زبان انگلیسی مشغول به فعالیت می باشد که به تفضیل توضیح داده می شود.

کالج زبان آیمک IMEC

کالج زبان آیمک یکی از بهترین کالج های زبان در کشور مالزی می باشد که تضمین نمره ی ۶ در آزمون IELTS را برای دوره های خود دارد. یعنی متقاضیان پس از شرکت در این دوره ها حتما به نمره ی تضمین شده نائل می شوند. این دوره ها برای تمامی افراد شرایط ویژه ای دارد بصورتیکه افراد مبتدی در مدت زمان کوتاه به سطح مطلوب رسیده و افرادی که سطح خوبی از دانش زبان انگلیسی دارند می توانند برای پیشرفت بیشتر از این دوره ها استفاده کنند.

در این کلاس ها دانشجویان نقش کلیدی دارند و بیشتر دانشجو محور می باشد. بسیاری از دروس به نحوی طراحی شده است که نیازمند حضور دانشجو در بحث و ارتباط مستقیم می باشد و زمان زیادی برای تولید محتوا کردن صرف نمی شود. کالج آیمک در برج هریتیج واقع شده است که ۱۵ دقیقه تا شهر کوالالامپور فاصله دارد. از ویژگی های خوب این کالج واقع شدن خوابگاه های آن در ساختمان برج می باشد که برای رفت و آمد مشکلی بوجود نمی آید و نیازمند مسافت های طولانی نمی باشد.

زمان پذیرش کالج:

کالج های آیمک در سال ۱۲ بار دانشجو می پذیرد یعنی هر ماه ورودی دارد. هر دوشنبه اول ماه ورودی کالج می باشد ولی برای اقدام کردن باید از دو ماه قبل مدارک را برای کالج ارسال کنید. کلاس این کالج در ۵ روز هفته برگزار می شود و روزهای شنبه و یکشنبه کالج تعطیل می باشد. کلاس از ساعت ۸ صبح شروع می شود و به مدت ۵ ساعت می باشد.

دانشجویان پس از سپری کردن دوره های زبان می توانند در دوره های یک ماهه IELTS شرکت کرده و بصورت فشرده مشغول به تحصیل شوند و پس از آن آمادگی لازم برای کسب نمره ی ۶ را داشته باشند.

هزینه ی دوره های مختلف:

هزینه دوره های زبان در کالج آیمک متفاوت می باشد. برای دوره های یک ماهه و بیمه ۷۷۰ دلار ، دوره های دو ماهه و بیمه ۱۴۵۰ دلار، دوره چهار ماهه و بیمه ۲۸۴۰ دلار، دوره شش ماهه و بیمه ۳۹۰۰ دلار، دوره هشت ماهه و بیمه ۴۵۲۰ دلار، دوره ده ماهه و بیمه ۵۳۹۰ دلار می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در کالج آیمک:

 • تصویر همه ی صفحات پاسپورت و حتی صفحاتی که بصورت سفید می باشد باید اسکن شده و در پرونده قرار بگیرد.
 • از دیگر احتیاجات داشتن عکس رنگی با زمینه ی آبی رنگ می باشد که اندازه ی آن با عکس پاسپورت برابری می کند.
 • متقاضیانی که برای کالج زبان آیمک اقدام می کنند باید ترجمه آخرین مدرک تحصیلی خود بعلاوه ریز نمرات آن دوره را هم ضمیمه پرونده کنند.
 • همراه داشتن فرم تشکیل پرونده.

نحوه ارسال مدارک:

کلیه مدارک جهت اخذ پذیرش به صورت کپی به کالج ارسال می شود و پس از دریافت پذیرش و ورود دانشجو به کالج و بررسی مجدد، اصل مدارک به دانشجو برگردانده می شود.

کالج زبان لندن LEA

کالج زبان لندن یکی از موسسات خوب کشور مالزی می باشد که با توجه به برنامه های خوب خود، دانشجویان زیادی را به خود جلب کرده است. این کالج محیطی صمیمی را فراهم کرده است که افراد حساس آرامش داشته باشند.

این کالج در منطقه پتالینگ جایا و در فاصله ی ۱۵ دقیقه ای کوالالامپور واقع شده است. ساعات کاری کالج لندن از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ می باشد که روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل می باشد و دانشجویان در روز ۳ بار وقت استراحت ۱۵ دقیقه ای دارند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش در کالج زبان لندن:

 • تصویر همه ی صفحات پاسپورت و حتی صفحاتی که بصورت سفید می باشد باید اسکن شده و در پرونده قرار بگیرد.
 • از دیگر احتیاجات داشتن عکس رنگی با زمینه ی آبی رنگ می باشد که اندازه ی آن با عکس پاسپورت برابری می کند.
 • متقاضیانی که برای کالج زبان لندن اقدام می کنند باید ترجمه آخرین مدرک تحصیلی خود بعلاوه ریز نمرات آن دوره را هم ضمیمه پرونده کنند.

-کالج زبان لندن هر ماه یک ورودی دارد که افراد برای پذیرش از ۲ ماه قبل اقدام می نمایند.

هزینه ی دوره ی یک ماهه و بیمه ۵۷۵ دلار، دوره دو ماهه و بیمه ۱۱۰۰ دلار، دوره ی سه ماهه و بیمه ۱۶۲۷ دلار، دوره چهار ماهه و بیمه ۲۵۱۳ دلار، دوره پنج ماهه ۳۰۳۹ دلار، دوره شش ماهه ۳۵۶۵، دوره هفت ماهه ۴۰۹۰ دلار، دوره هشت ماهه ۴۶۱۶ دلار و دوره ی نه ماهه۵۱۴۲ دلار می باشد.

باتوجه به مدت زمان اقامت در کشور مالزی، دانشجویان نیازمند خوابگاه می باشند. کالج زبان لندن یکی از کالج هایی است که برای دانشجویان خوابگاه در نظر گرفته است و مسیر خوابگاه ها تا کلاس ۵ دقیقه پیاده روی می باشد.

کالج زبان ای ال اس ELS

این کالج یکی از برترین کالج های آموزش زبان در کشور مالزی می باشد که سیستم آموزشی آن آمریکایی می باشد. ساعات کاری این کالج نسبت به کالج های دیگر زبان در کشور مالزی بیشتر می باشد. از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ و از ساعات ۱۳:۳۰ تا ۱۵:۳۰   که فاصله ی ایجاد شده به صرف نهار می باشد. کلاس ها در ۵ روز هفته تشکیل می شود و روزهای شنبه و یکشنبه کالج تعطیل می باشد.

کالج زبان ELS  دارای ۶ شعبه در شهر های مالزی می باشد که دو شعبه آن در شهر کوالالامپور واقع شده است و برای افرادی که خواهان زندگی در این شهر می باشد ، شرایط خوبی را فراهم کرده است.

متاسفانه یکی از معایب کالج زبان ELS  نداشتن خوابگاه می باشد. بنابراین به متقاضیان اخذ پذیرش در کالج زبان ELS  توصیه می شود که در دیگر شعب این کالج مشغول فراگیری زبان شوند و یا در دیگر شهرهای این کشور، مسکن خود را تامین کنند تا در هزینه های افراد صرفه جویی شود.

هزینه ی دوره های مختلف:

این کالج به سه صورت دوره ها را برگزار می کند که شامل دوره های ۴ ماهه که حدود ۱۲۶۵۰ رینگیت هزینه دارد، دوره های ۵ ماهه با هزینه ای بالغ بر ۱۴۹۰۰  رینگیت و دوره های ۶ ماهه می باشد که ۱۷۱۵۰ رینگیت می باشد.

کالج ELS  مانند سایر کالج های زبان در کشور مالزی دوشنبه هر ماه پذیرش دارد و افراد برای اخذ پذیرش از ۲ ماه قبل باید اقدام نمایند. پس از  اتمام این دوره ها، متقاضیان می توانند در دوره های ۴ هفته ای آمادگی IELTS و TOFEL شرکت کرده که بصورت مجزا می باشد و هزینه ی آن ۱۸۰۰ رینگیت می باشد.

باتوجه به هزینه های ذکر شده، افراد برای هرگونه اقدام و انتخاب دوره های زبان انگلیسی خود باید ابتدا ۱۸۰۰رینگیت به حساب کالج  واریز نمایند.

کالج زبان بریتیش کانسیل British Council

این کالج برترین کالج ازنظر مکالمه ای می باشد و گذراندن دوره ی زبان در کالج بریتیش کانسیل، فرصت مناسبی برای یادگیری مهارت مکالمه (Speaking) می باشد. کالج بریتیش کانسیل تنها کالج زبان در کشور مالزی می باشد که برگزار کننده ی امتحانات IELTS می باشد و دانشجویان پس از اتمام دوره ی زبان خود و با پرداخت هزینه ی آزمون IELTS می توانند در این آزمون شرکت کنند.

مدت زمان دوره های یادگیری زبان در کالج بریتیش کانسیل ۵۶ ماه می باشد که شامل چندین Step می باشد که بطور کلی حدود ۳۲۰۰۰ رینگیت می باشد ولی باتوجه به تعیین سطحی که از افراد گرفته می شود، امکان کاهش هزینه ها می باشد.

این دوره ها شامل ۵ دوره می باشد که هر دوره دارای ۵ سطح می باشد. افراد در ابتدا در آزمون تعیین سطح شرکت کرده و پس از آن در یکی از دوره ها و سطح ها شروع به تحصیل می کنند. هزینه ی هر سطح حدود ۹۰۰ رینگیت می باشد.

کالج بریتیش کانسیل هر هفته دانشجو می پذیرد و برای شرکت در این کالج باید از ۲ ماه قبل برای ثبت نام اقدام فرمایید. کالج بریتیش کانسیل نسبت به سایر کالج ها ساعات کاری کمتری دارد. کلاس های این کالج از دوشنبه تا جمعه بوده و هر روز ۳ ساعت می باشد.

شانس ویزا کالج های زبان مالزی

افراد برای اخذ پذیرش و ویزای کالج زبان در کشور مالزی با مشکلی مواجه نخواهند بود و می توانند با نشان دادن برگه پذیرش خود از کالج مورد نظر ویزا خود را دریافت نمایند. می توان گفت به راحتی می توانید ویزا را اخذ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر