...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

اقامت با لیسانس

شرایط دریافت اقامت با لیسانس به نوع و روش انتخابی برای ورود به کشور مورد نظر بستگی دارد. از همین رو نمی توان یک حالت کلی را برای دریافت اقامت تجویز کرد. کشورهای دنیا قوانین متفاوتی را برای اعطا اقامت به دارندگان مدرک لیسانس در نظر می گیرند. اقامت از طریق کار، ادامه تحصیل، سرمایه گذاری و برنامه های نیروی متخصص از انواع این روش های مهاجرتی می باشند.

در بسیاری از روش های اقامتی، در ابتدا به افراد اقامت موقت اعطا می شود و پس گذشت یک زمان مشخص می توان برای اقامت دائم اقدام نمود. در همین راستا باید در ابتدا روش های اقامت به کشورهای مختلف را مورد بررسی قرار داد. در این مقاله که توسط گروه تحریریه آریاناپارس گردآوری شده است، به تحلیل روش های دریافت اقامت با لیسانس پرداخته است.

اقامت با لیسانس از طریق کار

افراد از روش های مختلف قادر خواهند بود برای ویزای کار اقدام نمایند. در روش اول افراد در صورت دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرما مجوز حضور در کشور مورد نظر را دریافت می نمایند. در این روش مدرک تحصیلی اهمیت چندانی ندارد و افراد در صورت دارا بودن مهارت و تخصص ویژه ای از شانس بیشتری برای کار در کشور مورد نظر برخوردار می باشند. لازم به ذکر است در صورت ارائه مدرک تحصیلی مرتبط با مهارت، شانس افراد برای دریافت اقامت با لیسانس در روش کاری افزایش می یابد.

کشورهایی همچون آفریقای جنوبی و آلمان برنامه ای را برای مهاجرت افراد با مدرک لیسانس در نظر گرفته اند. افراد در صورت تمایل قادر خواهند بود برای ویزای جستجوی کار در این کشورها اقدام نمایند. از همین رو اقامت با لیسانس در کشورهای آفریقای جنوبی و آلمان امکان پذیر می باشد. در این روش مهاجرتی به افراد واجد شرایط فرصتی برای جستجوی کار اعطا می شود و افراد در صورت پیدا کردن کار موفق به دریافت اقامت کاری در کشورهای عنوان شده می شوند.

ویزای جستجوی کار آلمان

آلمان به عنوان یکی از برترین کشورهای اروپایی و دنیا برای ورود به بازار کار تلقی می شود. بسیاری از افراد به واسطه شرایط کاری و میزان دستمزد و حقوق های در نظر گرفته شده، به دنبال کسب اقامت این کشور می باشند. افراد با مدرک کارشناسی و سوابق کاری مرتبط قادر خواهند بود برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام نمایند. لازم به ذکر است که دانش زبان آلمانی از مدارک مورد نیاز برای اقدام از این روش مهاجرتی می باشد.

ویزای کار آفریقای جنوبی

با توجه به اقتصاد پویا این کشور، بسیاری از متخصصان به دنبال ورود به بازار کار آفریقای جنوبی می باشند. در حال حاضر افراد در صورت ارائه مدرک کارشناسی و سوابق کاری قادر خواهند بود تا شانس خود را برای ورود به بازار کار این کشور امتحان نمایند. در این روش می توان به همراه همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وارد کشور آفریقای جنوبی شد و در صورت پیدا کردن کار به اقامت این کشور دست یافت.

اقامت تحصیلی با لیسانس

یکی از معمول ترین روش های مهاجرت به کشورهای دیگر، اقدام از روش ویزای تحصیلی برای کشورهای مختلف می باشد. افراد به واسطه سوابق تحصیلی خود می توانند برای ادامه تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا اقدام نمایند. مقطع کارشناسی ارشد به عنوان برترین مقطع تحصیلی در میان دانشجویان بین المللی به حساب می آید. از همین رو می توان مهاجرت تحصیلی با لیسانس را به عنوان بهترین گزینه جهت دریافت اقامت قلمداد کرد.

از مزایای اقامت با لیسانس از طریق تحصیلی می توان به ارائه دروس در کشورهای مختلف به زبان انگلیسی، کوتاه تر بودن بازه های تحصیلی و فرصت های کاری بیشمار پس از تحصیل اشاره کرد. لازم به ذکر است که در بسیاری از کشورهای دنیا امکان حضور همراهان برای دانشجویان متاهل در این مقطع وجود دارد.

هزینه های تحصیل و زندگی به عنوان یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار برای انتخاب کشور ایده آل برای اقامت تحصیلی با مدرک لیسانس به شمار می رود. دانشجویان با توجه به توان مالی خود قادر خواهند بود تا برای ادامه تحصیل در کشورهای منتخب اقدام نمایند. در جدول زیر می توان بهترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد با برترین مزایای آن را مشاهده نمود.

دوره تحصیلی متوسط هزینه تحصیل برترین ویژگی
کارشناسی ارشد در انگلستان ۱۲ تا ۲۰ هزار پوند دوره های یک ساله
کارشناسی ارشد در آمریکا ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار حضور برترین دانشگاه های دنیا
کارشناسی ارشد در کانادا ۱۳ تا ۱۹ هزار دلار شرایط اقامتی راحت پس از تحصیل
کارشناسی ارشد در ایتالیا ۱ تا ۲ هزار یورو دریافت بورسیه DSU
کارشناسی ارشد در آلمان ۰ تا ۲ هزار یورو بازار کار ایده آل پس از تحصیل

اقامت سرمایه گذاری با لیسانس

سرمایه گذاری یکی از روش های اخذ اقامت کشورهای مختلف می باشد. در این روش مهاجرتی میزان هزینه های یا سرمایه اختصاص پیدا کرده به این کار در نظر گرفته شده به عنوان مهم ترین فاکتور قلمداد می شود. سرمایه گذاری به روش های مختلفی همچون کار آفرینی، خرید ملک، ثبت شرکت، استارت آپ و خرید بیزینس اطلاق می شود. در روش های عنوان شده، مدرک تحصیلی تاثیر بسزایی ندارد و افراد با هر مدرک تحصیلی امکان سرمایه گذاری در کشور مورد نظر را دارا می باشند.

لازم به ذکر است که در برنامه های کار آفرینی که بیشتر مختص به کشور کانادا می باشد، ارائه مدرک تحصیلی امتیازات مورد نظر را برای ورود به این کشور افزایش می دهد. اقامت با لیسانس برای کشور کانادا و روش کار آفرینی در صورت سوابق مدیریتی و ارائه تمکن مالی میسر می باشد. این دسته از افراد در صورت کسب امتیاز لازم می توانند شانس خود را برای مهاجرت به کانادا امتحان نمایند.

اقامت با لیسانس از طریق نیروی متخصص

روش نیروی متخصص، مختص به کشورهای استرالیا و کانادا می باشد. از همین رو در صورت اقامت با لیسانس از طریق نیروی متخصص می بایست برای این دو کشور اقدام نمود. در این کشورهای عنوان شده، افراد در صورت کسب امتیازات مورد نظر قادر خواهند بود برای اقامت دائم کانادا و استرالیا اقدام نمایند. در ادامه به روش های ورود به کشورهای استرالیا و کانادا با مدرک لیسانس از طریق نیروی متخصص اشاره می شود.

مهاجرت به کانادا با مدرک لیسانس

با توجه به امتیاز بندی های در نظر گرفته شده برای برنامه های مهاجرتی کانادا، حداقل مدرک کارشناسی ارشد مورد نیاز می باشد. این نکته بدین معناست که اقامت با لیسانس در کشور کانادا از طریق نیروی متخصص با شانس پایین همراه است و این دسته از افراد فقط در صورت دریافت پیشنهاد کاری، می توانند برای این کشور اقدام نمایند. حداقل مدرک مورد نیاز برای برنامه نیروهای متخصص فدرال و برنامه های استانی کانادا، مدرک کارشناسی ارشد تعیین گشته است. همچنین داوطلبان برای بررسی امتیازات لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص می توانند به مقاله نیروی متخصص فدرال در وب سایت آریاناپارس مراجعه نمایند.

مهاجرت به استرالیا با مدرک لیسانس

استرالیا روش های متنوعی از جمله ویزاهای ۱۸۹ و ۱۹۰ را برای اقامت از طریق نیروی متخصص در نظر گرفته است. در این برنامه های مهاجرتی فاکتورهایی همچون سن، تحصیلات، مدرک زبان و سوابق کاری حائز اهمیت می باشند. افراد در صورت کسب حداقل امتیاز مورد نظر قادر خواهند بود برای مهاجرت به استرالیا اقدام نمایند. از همین رو اقامت با لیسانس در کشور استرالیا و از روش نیروی متخصص امکان پذیر می باشد. برای اطلاع از امتیازات لازم برای مهاجرت به استرالیا با مدرک لیسانس به مقاله اقامت کاری استرالیا مراجعه فرمایید.

نتیجه گیری

به صورت کلی برای دریافت اقامت در ابتدا می بایست یک مسیر درست را متناسب با شرایط در نظر گرفت. دارندگان مدرک لیسانس قادر خواهند از تنوع روش های مهاجرتی برای دریافت اقامت یک کشور استفاده نمایند. انتخاب کشور و روش متناسب با خواسته های فرد و شرایط حاکم است. از همین رو می توان با مطالعه این مقاله بهترین روش اقامت با لیسانس را انتخاب نمود.

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد به شما عزیزان توصیه می کند برای هرگونه اقدام جهت مهاجرت به خارج از کشور اطلاعات دقیق در ارتباط با شرایط زندگی، کار یا تحصیل در کشور مقصد کسب نمایید.

منبع: Residence with a bachelor’s degree

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

۴۸ دیدگاه در “اقامت با لیسانس

 1. Ali گفت:

  سلام من کاردانی مکانیک خوردو دارم ،گواهینامه لیفتراک و ب صورت تجربی تعمیرات کامپیوتر و لب تاب و اشپزی هم بلدم میخواستم راهنماییم کنید چ جور امکانی هست من بتونم ب ی کشور خوب برم ی راه بهم معرفی میکنید

  1. author14 گفت:

   سلام و با احترام
   از دو طریق امکان مهاجرت برای شما وجود دارد
   ۱-مهاجرت تحصیلی
   ۲-مهاجر کاری
   برای بررسی شرایط خود می توانید از طریق فرم درخواست مشاوره رایگان با کارشناسان ما مشاوره نمایید.

 2. بهناز گفت:

  سلام من لیسانس میکروبیولوژی هستم و ۲۷ سالمه میخوام بدونم کدوم کشور میتونم با همین مدرک یا بالاتر مشغول بکار شم در ضمن قصد اقامت هم دارم در همون کشور

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای دریافت ویزای کار راه های گوناگونی از جمله گرفتن جاب آفر , گرفتن ویزای جستجوی کار و یا اقدام از طریق سیستم امتیازبندی که برای کشورهایی مثل استرالیا نیوزلند کانادا است وجود دارد. لطفا برای بررسی امتیاز خود به لینک داده شده مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر