info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

نیروی متخصص کبک

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

چه افرادی برای برنامه نیروی متخصص ایالت کبک می توانند اقدام نمایند؟ حداقل امتیازات برای اقدام جند است؟ آیا می توان بدون مدرک زبان برای کبک اقدام کرد؟ بازه زمانی اقدام برای نیروی متخصص چند ماه می باشد؟ هزینه های اجرایی این پروسه چه مقدار می باشد؟ پاسخ به این سوالات به همراه بسیاری از شرایط مورد نیاز برای اقدام را می تونید با مطالعه این مقاله بدست آورید.

شرایط نیروی متخصص کبک

Quebec expert force conditions

به صورت معمول هر ساله تعداد زیادی از افراد برای مهاجرت به کبک اقدام می نمایند. یکی از روش های معمول برای مهاجرت به کانادا، برنامه نیروی متخصص کبک می باشد. در چندین سال گذشته برنامه نیروهای متخصص در کبک دست خوش تغییرات زیادی گشته است.

در حال حاضر با توجه به سیستم امتیاز بندی در نظر گرفته شده، واجدین شرایط با کسب امتیاز لازمه قادر خواهند بود تا اقامت کانادا را دریافت نمایند. تحریریه آریاناپارس قصد دارد در این مقاله به بررسی شرایط کار در کبک و پاسخ دادن به سوالات بنیادین در رابطه با انتخاب این ایالت به عنوان مقصد مهاجرت می پردازد.

تفاوت ایالت کبک با ایالت های دیگر

کبک در شرق کانادا واقع شده و اکثر ساکنان آن در پایتخت “مونترال” زندگی می کنند. کبک ۱٫۵۴۲ میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد و با جمعیت بالغ بر ۸ میلیون نفر یکی از استان های پرجمعیت کانادا قلمداد می شود. کبک در غرب با انتاریو، از شمال با خلیج هادسن و از طرف جنوب با ایالت ماین، ورمانت و نیویورک هم مرز است. این استان دارای آب و هوای متنوعی است.

اقتصاد

کبک با بیش از ۵۰۰۰۰۰ دریاچه و رودخانه یکی از بزرگترین منابع آب شیرین جهان (۳٪) را دارا می باشد. تا قرن بیستم، اقتصاد کبک عمدتاً مبتنی بر منابع طبیعی، به ویژه ماهیگیری، دام، کشاورزی و الوار بود. صادرات اصلی شامل خمیر کاغذ و محصولات کشاورزی و جنگلداری است. با پیشرفت فن آوری های جدید، کبک رشد ویژه ای را در صنعت هوافضا و فناوری اطلاعات تجربه کرده است.

زبان

زبان رسمی کبک زبان فرانسه است و ۸۱ درصد از مردم این زبان را پذیرفته اند، در حالی که انگلیسی زبانان به ندرت و بعنوان یک گروه اقلیت دیده می شوند. با توجه به زبان در این استان، جای تعجب نیست که اکثریت مردم به زبان فرانسوی آگاهی داشته باشند و تعداد محدودی دو زبانه هستند.

تحصیلات

مونترال دارای ۴ دانشگاه است و بیشتر کالج ها و دانشگاه ها در کبک تحصیلات خود را به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می دهند، با این حال برخی از موسسات آموزش عالی نیز وجود دارند که فقط به زبان فرانسه آموزش می دهند. دانشگاه مک گیل یکی از موسسات شناخته شده برای تحصیل در کانادا است که به عنوان دانشگاه برتر این کشور و رتبه ۳۵ در سایت QS شناخته می شود. به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی انگلیسی زبان، مک گیل ۲۴٪ دانشجوی بین المللی را در خود جای داده است.

روش های مهاجرت به کبک

روش های متعددی برای مهاجرت به ایالت کانادا قابل دسترس علاقه مندان به کانادا می باشد. از معمول ترین روش های مهاجرت به کبک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

روش PEQ

یکی از روش های مهاجرت به کبک فرآیند (Québec experience program) می باشد. دانشجویان بین المللی با سپری کردن بازه زمانی مشخصی قادر خواهند بود برای اقامت دائم کبک اقدام نمایند. به صورت معمول دانشجویان باید حداقل ۱۸۰۰ ساعت آموزشی را در کبک سپری کرده باشند. دیپلم یا مدرک باید توسط یک دانشگاه یا یک مؤسسه آموزش عمومی واقع در کبک و توسط دولت به رسمیت شناخته شود.

همچنین، دانشجوی بین المللی باید حداقل نیمی از مدت زمان تحصیل خود را در کبک زندگی کرده باشد. از دیگر نکات حائز اهمیت، تسلط کافی بر زبان فرانسوی می باشد. دانشجویان می توانند پس از اتمام برنامه تحصیلی، درخواست خود را برای انتخاب دائم، از داخل کبک یا خارج از کشور ارائه دهند.

نیروی متخصص کبک

با توجه به سیستم امتیاز بندی در نظر گرفته شده برای نیروی متخصص، افراد قادر خواهند بود با تکیه بر سوابق تحصیلی، مدرک زبان، سوابق کاری و سن برای این برنامه مهاجرتی اقدام نمایند.

مهاجرت تجاری به کبک

به صورت کلی دولت کبک تمایل بالایی به جذب کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی دارد. پس از پذیرش درخواست، نامزدهای موفق گواهی انتخاب کبک (CSQ) را دریافت می کنند و می توانند درخواست اقامت دائم را به دولت فدرال ارسال نمایند.

 1. برنامه خود اشتغالی
 2. برنامه کارآفرینی
 3. برنامه سرمایه گذاری

مراحل اقدام برای نیروی متخصص کبک

روند اقدام برای نیروی متخصص کبک را می توان به ۷ مرحله کلی دسته بندی کرد.

 1. در مورد شرایط زنگی و کار در Québec اطلاعات کافی را کسب کنید.
 2. امتیازات خود را مورد بررسی قرار دهید.
 3. ارسال درخواست برای مهاجرت دائمی: برای درخواست مهاجرت، ابتدا باید اظهار علاقه خود را از طریق Arrima ارسال کنید. می توانید فرم علاقه خود را در هر زمان و بصورت رایگان تکمیل و به روز کنید.
 4. درخواست اقامت دائم را به دولت کانادا ارسال کنید.
 5. قبل از عزیمت به کبک آماده شوید.
 6. از قوانین فرودگاهی مطلع شوید.
 7. اقدامات لازمه برای ورود به کبک را برنامه ریزی کنید.

چه کسانی واجد شرایط هستند؟

با توجه به سیستم امتیازبندی که از جانب دولت کبک برای انتخاب برگزیدگان تعیین گشته است، افراد مجرد با کسب ۵۰ و افراد متاهل با کسب حداقل ۵۹ امتیاز قادر خواهند بود تا شانس خود را برای کسب اقامت کانادا افزایش دهند. در همین راستا به نحوه چگونگی کسب امتیازات تعیین شده توسط دولت کبک می پردازیم.

تحصیلات

افراد با داشتن مدارک دانشگاهی امتیازات مختلفی را کسب می نمایند. لازم بذکر است که حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام در نیروی متخصص کبک، دیپلم می باشد.

 1. مدرک دیپلم: ۲ امتیاز
 2. مدرک کاردانی: ۶ امتیاز
 3. مدرک کارشناسی: ۱۰ امتیاز
 4. مدرک کارشناسی ارشد: ۱۲امتیاز
 5. مدرک دکترا: ۱۴ امتیاز

رشته تحصیلی

امتیاز مربوطه برنامه نیروی متخصص کبک در بخش رشته تحصیلی حداکثر ۱۲ امتیاز دارد. از رشته های ۱۲ امتیازی می توان به لیسانس های علوم پایه، رشته های مدیریتی و مکانیک کشاورزی اشاره کرد.

سابقه کار

در حال حاضر سابقه کار باید با بیمه و دارای تأییدیه سازمان تأمین اجتماعی و همراه مستندات مورد قبول سفارت باشد.

 1. ۶ الی ۲۳ ماه: ۴ امتیاز
 2. ۲۴ الی ۴۷ ماه: ۶ امتیاز
 3. ۴۸ ماه یا بیشتر: ۸ امتیاز

زبان فرانسوی و انگلیسی

با توجه به اولویت زبان فرانسوی در ایالت کبک، این زبان به عنوان زبان اصلی شناخته می شود. از همین رو دانش زبان انگلیسی در برنامه نیروی متخصص کبک امتیاز اضافه تر محسوب خواهد شد.

 1. سطح B2 زبان فرانسوی: ۱۲ امتیاز
 2. سطح C1 زبان فرانسوی: ۱۴ امتیاز
 3. سطح C2 زبان فرانسوی: ۱۶ امتیاز
 4. سطح ۵ تا ۸ در سیستم CLB با زبان انگلیسی: ۴ امتیاز
 5. سطح ۹ تا ۱۲ در سیستم CLB با زبان انگلیسی: ۶ امتیاز

سن

برای احتساب امتیاز سن باید بصورت دقیق محاسبه شود به صورتی که افراد با سن ۱۸ تا ۳۵ سال تمام امتیاز لازم را کسب می کنند که ۱۶ امتیاز می باشد.

 1. ۱۸ تا ۳۵ سال: ۱۶ امتیاز
 2. ۳۶ سال: ۱۴ امتیاز
 3. ۳۷ سال: ۱۲ امتیاز
 4. ۳۸ سال: ۱۰ امتیاز
 5. ۳۹سال: ۸ امتیاز
 6. ۴۰ سال: ۶ امتیاز
 7. ۴۱ سال: ۴ امتیاز
 8. ۴۲ سال: ۲ امتیاز

پیشنهاد شغلی

یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در سیستم امتیاز بندی کانادا، دریافت پیشنهاد شغلی می باشد. اگر فرد متقاضی پیشنهاد شغلی داخل شهر مونترال داشته باشد ۸ امتیاز و خارج شهر مونترال ۱۰ امتیاز دریافت می کند.

اقامت فرد یا خویشاوندان در کبک

اگر فرد متقاضی سابقه اقامت در استان کبک را داشته باشد امتیازی اضافی برای این قسمت کسب می نماید. به صورتی که اگر به مدت ۶ ماه باشد ۵ امتیاز، بمدت ۳ ماه در این استان باشد ۳ امتیاز و کمتر از یک ماه از ۱ امتیاز بهره مند می شود. داشتن خویشاوند در استان کبک هم ۳ امتیاز اضافه دارد که این خویشاوندان شامل همسر، فرزند، پدر یا مادر، برادر یا خواهر، پدر بزرگ یا مادر بزرگ می شود.

امتیاز فرزند

فرزندان در برنامه نیروی متخصص کبک دارای امتیاز به خصوصی می باشند. به این صورت که فرزندان زیر ۱۲ سال ۴ امتیاز و فرزندان ۱۳ تا ۲۱ سال دارای ۲ امتیاز می باشند.

بودجه مورد نیاز برای اسکان

یک امتیاز برای این بخش در نظر گرفته شده است که حتما باید این یک امتیاز را کسب کنید. با نداشتن این یک امتیاز پرونده شما را در ابتدا رد می کنند. مقدار بودجه ای که برنامه نیروی متخصص کبک در نظر گرفته است به شرح زیر می باشد:

 1. یک نفر معادل: ۱۱٫۸۲۴ دلار کانادا
 2. دو نفر معادل: ۱۴٫۷۲۰ دلار کانادا
 3. سه نفر معادل: ۱۸٫۰۹۷ دلار کانادا

امتیاز همسر

امتیاز همسر در فاکتورهای سن، تحصیلات و زبان تاثیرگذار می باشد و شانس افراد را برای مهاجرت به کشور کانادا افزایش می دهد.

هزینه های برنامه مهاجرت نیروی متخصص کبک کانادا

به صورت کلی هزینه های مهاجرت به کبک را می توان به دو گروه هزینه های زندگی در این ایالت و هزینه های اجرایی تقسیم بندی کرد.

هزینه های بررسی پرونده

هزینه های پردازش برنامه نیروی متخصص کبک در سال ۲۰۲۰ عبارتند از:

 1. ۸۱۲ دلار برای متقاضی اصلی
 2. ۱۷۴ دلار برای هر فرد وابسته (همسر و فرزندان)

هزینه های زندگی

به صورت معمول هزینه های زندگی در کانادا کبک بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار در ماه در نظر گرفته می شود که مسکن بیشترین هزینه ماهانه را به خود اختصاص داده است. اجاره بها یک آپارتمان ۸۵ متری بین ۶۷۰ تا ۹۷۰ دلار است که هزینه های انرژی برای آپارتمان در نظر گرفته شده معمولا بین ۹۰ تا ۱۰۰ دلار کانادا خواهد بود و در آخر یک وعده غذایی در رستوران برای دو نفر حدود ۶۴ دلار کانادا هزینه خواهد داشت. زندگی در هر کشور با چالش هایی روبرو است، از همین رو افراد برای اقدام در خصوص نیروی متخصص کبک باید با شرایط زندگی در این ایالت آشنا شوند.

نتیجه گیری

برنامه های نیروی متخصص به عنوان یک راه کم هزینه برای اقامت کشور کانادا قلمداد می شود. افراد متخصص در صورت کسب حد نصاب امتیازات این روش قادر خواهند بود در ابتدای کار اقامت را دریافت نمایند. از همین رو علاقه مندان به استان کبک می توانند شانس خود را از این روش محک بزنند.

با توجه به مزایای عنوان شده مانند اخذ اقامت از ابتدای کار، حق همراه و پرداخت کم ترین هزینه های ممکن، مهاجرت از طریق نیروی متخصص کبک، بهترین روش مهاجرتی به شمار می رود. در همین راستا برای محاسبه امتیازات و شرایط مورد نیاز برای اقدام از این روش می توانید به صورت رایگان با مشاورین موسسه در ارتباط باشید و نظرات و دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  [accordion] [FAQ question=”جه راههایی برای مهاجرت به کبک وجود دارد؟” answer=”افراد از روش های مختلف مانند روش PEQ، ویزای تحصیلی، برنامه تجاری و نیروی متخصص می توانند برای مهاجرت به کبک اقدام نمایند.”] [FAQ question=”در برنامه نیروی متخصص کبک، مدرک زبان اجباری است؟” answer=”مدرک زبان فرانسوی برای برنامه نیروی متخصص کبک اجباری می باشد. “] [FAQ question=”امتیاز آیلتس برای کبک به چه صورت است؟” answer=”زبان انگلیس به عنوان زبان دوم ایالت کبک شناخته می شود که در صورت ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان می توان از امتیاز آن بهره مند شوید. امتیاز بخش زبان ۴ و ۶ امتیاز متناسب با سطح زبان می باشد.”] [accordions]

  ۶ دیدگاه در “نیروی متخصص کبک

  1. محمد رسول گفت:

   سلام
   چگونه میوانیم وارد کانادا شویم من در رشته تخنیک تراش کاری جوش کاری و تمام کار های تخنیکی مدت ۸ تجربه کاری دارم ایا امکان دارد وارد کانادا شویم

   1. author15 گفت:

    سلام
    برای ورود به بازار کاری کانادا معمولا باید از طرف یک کارفرما در این کشور پیشنهاد کاری داشته باشید.

  2. شبنم گفت:

   سلام من توی ایران دبیر مطالعات اجتماعی ھستم و دارای ١٠سال سابقە کاری ھستم آیا شرایط مھاجرت کاری را دارم یانە؟

   1. author14 گفت:

    با سلام و احترام
    برای دریافت ویزای کاری شرایطی مانند سن، میزان تحصیلات، سوابق کاری و سطح زبان تاثیرگذار می باشد.

  3. Samira گفت:

   با عرض سلام و خسته نباشید.من با موسسه شما توسط برادرم آقای بیگدلی تبار که برای تحصیل در کشور ألمان اقدام کردن آشنا شدم. من در حال حاضر در کشور هند هستم و در حال إتمام دوره انترنی در رشته کلینیکال فارمسیست می باشم . با توجه به صحبت ها و راهنمایی های مؤثر شما به برادرم و تعریف های ایشون از موسسسه نیازمند راهنمایی شما برای مهاجرت به کشور کانادا و چگونگی اقدام آن می باشم . پیشاپیش از زحمات شما کمال تشکر را دارم.

   1. آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق نیروی متخصص برای رشته های پزشکی و زیر شاخه های آن مدرک شما حتما ریجستری شود و آزمونهای مربوطه را با موفقیت سپری کنید و برای کسب اطلاعات جزئی تر با توجه به شرایط شما با مشاورین موسسه در تماس باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با ما

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

  مقالات اخیر