...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

کار در قبرس

آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش سرفصل ها

شرایط کار در قبرس

بسیاری از شرکت های چند ملیتی که مایل به ارائه کسب و کار خود با یک پایه اتحادیه اروپا هستند، کار در قبرس را انتخاب می کنند و در نتیجه افزایش تدریجی شغلها در کشور  قبرس طی چند سال گذشته صورت گرفته است. به طور خاص مشاغل فناوری اطلاعات و همچنین خدمات مالی و فرصت های شغلی برای شرکت های بزرگ افزایش یافته است. شرکت های فعال در این بخشها دریافته اند که این جزیره زیرساخت های مفید و پایه ای برای کار را فراهم می کند. در نتیجه، کارکنان این شرکتها می توانند از زندگی کاری و شخصی خود در قبرس لذت ببرند که مزایای بسیاری نیز دارد.

صنعت گردشگری بخش عمده ای از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد و کارگران بین المللی معمولا فرصت هایی را در این بخش پیدا می کنند. به غیر از گردشگری، اقتصاد در قبرس به حمل و نقل، صنعت خدمات و انرژی وابسته است. سایر صنایع عمده عبارتند از:

 • انرژی
 • مشاور املاک
 • بخش خدمات
 • حمل دریایی

آشنایی با قبرس

این کشور در نقطه ملاقات اروپا، آسیا و آفریقا قرار دارد و به همین ترتیب ترکیبی کامل از این سه فرهنگ است. قبرس به منطقه یونانی در جنوب و منطقه ترکی در شمال تقسیم شده است. این جزیره از یک اقلیم واقعا مدیترانه ای برخوردار است که از ۳۳۰ روز آفتابی در سال، زمستان های خفیف و تابستان های گرم برخوردار است.

کار در قبرس

کشور قبرس سومین جزیره بزرگ در مدیترانه بعد از جزایر ساردنی و سیسیل است. جمهوری قبرس نیز جزو اعضای اتحادیه اروپا می باشد. قبرس از نقاطی است که توریست های زیادی را می پذیرد و در سال ۲۰۰۸ به حوزه یورو ملحق شد.

تحصیل در قبرس حائز اهمیت می باشد و استاندارد تحصیلات در این کشور بسیار بالا است و مدارس دولتی و خصوصی در تمام شهرها وجود دارند. در چند سال گذشته تعدادی از دانشگاه ها در اطراف قبرس افتتاح شده اند که بعضی از آنها از دانشگاه های شناخته شده دانشگاه های بریتانیا می باشند.

قوانین کار در قبرس چگونه است؟

همانطور که در اکثر کشورها مزایای کارکنان متفاوت است، اما به طور کلی شما می توانید انتظار داشته باشید که همه موارد زیر را دریافت کنید:

 • جایزه سالانه
 • بیمه درمانی (گاهی برای همه خانواده)
 • بیمه عمر
 • کمک های بازنشستگی

یک هفته کاری استاندارد در یک محیط شرکتی تقریبا ۴۰ ساعت از دوشنبه تا جمعه است. حداقل حقوق بازنشستگی ۲۱ روز است و در طول زمان می تواند تا ۲۵ روز افزایش یابد.

حقوق ناخالص در قبرس به طور کلی کمی کمتر از بسیاری از کشورهای اروپایی است، با این حال، به عنوان جزیره در حال حاضر یکی از پایین ترین درآمد مالیاتی اروپا را به خود اختصاص می دهد. حقوق و دستمزد خالص کارکنان اغلب به دلیل پایین تر از هزینه زندگی و نرخ مالیات پایین، وضعیت مناسبی رقم می زند.

همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا یک توافقنامه بهداشتی با کشور قبرس تنظیم کرده اند که به این معنی است که شما حق بیمه یا هزینه درمان پزشکی را در این کشور دارید. از همین رو برای یک کارت بیمه درمانی اروپایی (EHIC) قبل از سفر درخواست نمایید.

چه روش هایی برای کار در قبرس وجود دارد؟

اشتغال خارجی ها در قبرس تحت نظارت وزارت کار صورت می گیرد. طبق قانون، متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا باید در اداره ثبت احوال و مهاجرت ثبت نام کنند، در حالی که شهروندان اتحادیه اروپا بدون هیچ محدودیتی می توانند در قبرس کار کنند.

افراد در صورت اخذ ویزای کاری قبرس می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند. فرزندان در صورت تمایل می توانند برای مدارس دولتی این کشور اقدام نمایند و با کمترین هزینه‌ها مشغول به تحصیل شوند.

به صورت کلی تنها روش برای اخذ ویزای کاری قبرس به این صورت می باشد که متقاضیان با توجه ویژگی های خود می توانند با بررسی سایت های کاریابی به این مهم دست پیدا کنند. از همین رو بیشتر کارفرمایان در صورت تائید اولیه به دنبال مصاحبه شغلی با فرد مورد نظر می باشند.

کار در قبرس

سایت های کاریابی در قبرس:

 • Cyprus Chamber of Commerce and Industry
 • Cyprus jobs
 • Cyprus Recruiter
 • Euro jobs

برای دریافت ویزای کار قبرس چه مدارکی لازم است؟

به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری قبرس را می توان به دو گروه کلی تقسیم بندی کرد.

 1. مدارک مورد نیاز برای دریافت دعوت نامه کاری
 2. مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت

برای دریافت دعوت نامه کاری، متقاضیان سوابق تحصیلی، سوابق کاری، مهارت های ویژه و دانش زبان خود را در قالب یک رزومه آماده می کنند. با توجه به صلاحدید و شرایط موجود رزومه را برای کارفرمایان ارسال می کنند. برای مراجعه به سفارت مدارکی نظیر دعوت نامه کاری، تمکن مالی، محل سکونت و برنامه سفر حائز می باشد.

یکی از مهمترین فاکتورهای موجود برای قبولی درخواست کار در قبرس مبحث رزومه می باشد. بصورت معمول رزومه یک یا دو صفحه بوده و خلاصه‌ای از تحصیلات، تجربه‌های کاری، دستاوردها و جوایزتان و مهارت‌های ویژه‌ای که دارید است. لازم بذکر است که اطلاعات تماس باید در رزومه هر فرد قید شود.

شرایط دریافت اقامت قبرس چگونه است؟

به صورت کلی شرایط اخذ اقامت در تمامی کشورهای اروپایی یکسان می باشد و در صورت احراز شرایط مورد نظر می توان برای کسب اقامت قبرس اقدام کرد. متقاضیان در صورت کار در این کشور به مدت ۳ سال می توانند برای اقامت دائم اقدام نمایند. لازم به ذکر است عدم سابقه کیفری و پرداخت مالیات از دیگر موارد حائز اهمیت می باشد.

کار در قبرس

افراد پس از کسب اقامت قبرس و سپری کردن ۵ سال در این کشور می توانند برای پاسپورت اقدام نمایند. در صورت اخذ پاسپورت از امکانات خدماتی بهتر، شرکت در انتخابات و سفر ساده تر به محدوده شینگن بهره مند می شوند.

ویزای کار قبرس چه مزایا و معایبی دارد؟

به صورت کلی ویزای کاری قبرس دارای مزایا و معایب می باشد که متناسب با شرایط افراد متفاوت است.

 • مزایا

هر فردی که تمایل به کار در قبرس می باشد، احتمال دارد که محیط کاری خود را مشابه با سایر کشورهای توسعه یافته اروپایی تصور کند، با مزیت بزرگی که سطح مالیات در این کشور بسیار پایین می باشد. زبان اول قبرس یونانی است، اما تقریبا ۹۵ درصد از مردم به خوبی انگلیسی صحبت می کنند و معمولا کسب و کار به زبان انگلیسی انجام می شود.

 • معایب

به صورت معمول پیدا کردن کار برای خارجی ها با مشکل همراه است زیرا برای مشاغل با مردم همان کشور رقابت خواهند داشت. برنامه مشخصی برای ویزای کاری قبرس وجود ندارد و افراد ملزم به ارسال رزومه خود برای کارفرمایان می باشند.

بهترین مشاغل برای کار در قبرس کدامند؟

حقوق در بازار کار قبرس بر اساس سطح مهارت، تعداد سالها تجربه، موقعیت شرکت، بخش صنعت و مکان متفاوت خواهد بود. در حال حاضر بهترین مشاغل پرداخت شده در قبرس به شرح زیر می باشد که در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است.

 • متخصص حسابداری
 • متخصصان حقوقی
 • پرستاران و ماماها
 • معلمان متوسطه

مشاورین موسسه آریاناپارس آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت به قبرس و بسیاری از کشور های دیگر می باشند. با دریافت راهنمایی های درست می توانید تصمیمات بهتری در زمینه مهاجرت که قطعا یکی از تصمیمات مهم زندگی شما است را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر