سرمایه گذاری در کبک کانادا


امروزه یکی از مطمئن ترین روش ها برای ورود به کشور کانادا از طریق مهاجرت کاری کانادا برای سرمایه گذاری در کبک می باشد. اگر شما قصد مهاجرت سرمایه گذاری به کبک را دارید نیاز است که ۳۵۰ هزار دلار هزینه کنید. سرمایه گذاری در کبک جزء بزرگترین و محبوب ترین برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری در کشور کانادا می باشد که هر ساله افراد زیادی از سراسر جهان، برای اخذ اقامت دایم کانادا به خود جلب می کند. اما باید توجه داشته باشید که این برنامه دائمی نیست و برای مدتی بسته شده بود و سرمایه گذاران قادر به درخواست آن نبودند. اما قرار است از ۳۱ مارچ ۲۰۲۱ بازگشایی شود.

سرمایه گذاری در کبک یک سرمایه گذاری منفعل می باشد و بدین معنی است که نیازی به راه اندازی یک کسب و کار و مشارکت فعال ندارد. اما متقاضی بایستی ۲/۱ میلیون دلار در سرمایه گذاری دولتی که تضمین شده است سپرده گذاری نماید. افرادی که از این طریق پذیرش شده اند قادر به دریافت یک گواهی انتخاب کبک(CAQ)  هستند. بعد از اخذ این گواهی آنها می توانند جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

 

شهر کبک

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک

اقدام به مهاجرت کاری کانادا و اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری در کبک یکی از روش های پرطرفداری است که افراد خارجی به این سمت کشیده می شوند. اما باید دانست که ظرفیت محدود است.

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا از طریق سرمایه گذاری عبارت است از:

داشتن حداقل سرمایه معادل دو میلیون دلار کانادا. باید توجه داشت که این سرمایه می‌تواند مربوط به فرد متقاضی یا همسر، پول نقد، سهام یا  ملک و … باشد.

سرمایه گذاری با مبلغ ۳۳۰ هزار دلار کانادا در یکی از موسسات معتبر و طرف قرارداد اداره مهاجرت کبک که غیر قال بازگشت می باشد.

داشتن حداقل دو سال تجربه مدیریتی در پنج سال اخیر.

نکته: متقاضیان باید در مورد امور مالی زندگی خود به اداره مهاجرت کبک توضیحات لازم را بدهد تا بدین صورت افسر مهاجرت قانع گردد که کلیه دارایی متقاضیان از راه صحیح به دست آمده است. بنابراین تمامی متقاضیان بایستی صورت مالی در ۵ سال اخیر خود را در صورتی که شغلی داشته باشد علاوه بر زندگی نامه مالی خود که به آن نرتیو گفته می شود به اداره مهاجرت ارسال کنند. زمانی که اموال توسط کارشناس رسمی بررسی می شود بایستی با نرتیو متقاضیان مطابقت داشته باشد.

 

شهر کبک کانادا

 

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک

مورد بررسی قرار گرفتن مدارک جمع آوری شده توسط شرکت سرمایه گذاری

ارسال مدارک به اداره مهاجرت کبک و همچنین پرداخت هزینه های دولتی ۱۵۱۱۱ دلاری به حساب اداره مهاجرت کبک. اگر پرونده ها ناقص بود به همراه هزینه قانونی پس فرستاده می شوند.

دریافت نامه ای از طرف اداره مهاجرت مبتنی بر این که پرونده متقاضی مورد بررسی قرار گرفته است و همچنین رسید دریافتی مبلغ ۱۵۱۱۱ دلاری هزینه های دولتی

دریافت نامه آپدیت که غالبا بین ۶ ماه تا ۱سال بعد از ارسال پرونده به اداره مهاجرت از سوی اداره مهاجرت کبک ارسال می گردد. در این نامه اداره مهاجرت، درخواست به روز شدن بخشی از مدارک متقاضیان را مانند صورت مالی، نرتیور و … خواهد داد

نکته:  در نامه آپدیت تاریخ مصاحبه هم تعیین می شود. اما متقاصیان با آوردن دلیل موجه می توانند تاریخ مصاحبه خود را به تعویق بیاندازند.

در صورت موفق شدن در مصاحبه، قبولی متقاضی در اتمام جلسه توسط افسر به فرد متقاضی اعلام می شود

متضاضیان بعد از قبولی ۱۱۰ روز فرصت دارند که مبلغ سرمایه گذاری شده خود را به حساب شرکت سرمایه گذاری مربوطه واریز و نامه تأییدیه استانی CSQ را دریافت کنند.

در نهایت متقاضیان مدارک تکمیلی مانند تست پزشکی و سوء سابقه خود را به همراه نامه CSQ به اداره مهاجرت ارسال می کنند تا بدین طریق ویزای اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده خود دریافت کنند.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرمایه گذاری در کبک کانادا سرمایه گذاری در کبک کانادا سرمایه گذاری در کبک کانادا سرمایه گذاری در کبک کانادا سرمایه گذاری در کبک کانادا

شبکه های اجتماعی

arrow up