زندگی در انگلستان

شرایط زندگی در انگلستان

Living conditions in England

قبل از اینکه راجع به زندگی در انگلستان صحبت کنیم، می بایست انگلستان را بشناسیم. همیشه انگلستان را با کلماتی نظیر «ملکه»، «استعمارگر»، «فوتبال» و «چای انگلیسی» شناخته ایم. کشوری که تا حدود صد سال پیش بیشترین تعداد کشورهای تحت سلطه را در میان کلیه کشور های جهان در اختیار داشت.

تحریریه آریاناپارس که تنها مرکز مشاوره ایران که دارای هر دو مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد، قصد دارد در این مقاله به بررسی شرایط زندگی در انگلستان بپردازد.

مشکلات زندگی در انگلستان

زندگی در انگلستان

مراقب باش افسرده نشوی!

شاید اولین چالش افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند، آب و هوای سرد و مرطوب این کشور باشد. همیشه، حتی در تابستان هم می توانید انتظار روزهای ابری و بارش را داشته باشید. علاوه بر این تغییرات ناگهانی هوا نیز به عنوان یکی دیگر مشکلات بیشتر ساکنین این کشور محسوب می گردد.

آب و هوای مرطوب و بارانی انگلستان یکی از شایع ترین عامل بروز افسردگی و دلتنگی (Home sick) در مهاجرین به این کشور محسوب می گردد.

برای اطلاع از روش های مهاجرت به انگلستان این مطلب را مطالعه فرمایید: مهاجرت به انگلستان

مردمی که از دماغ فیل افتاده اند!

پیشینه کشور گشایی و سلطه ی انگلستان در طول تاریخ باعث شده تا مردم این کشور همواره خود را ملتی متمدن تر و با فرهنگ تر در قیاس با سایر ملل جهان بدانند یکی دیگر از مشکلات اصلی افرادی که به تازگی وارد خاک انگلستان می شوند، وفق یافتن با سبک و منش زندگی انگلیسی است. چرا که انگلیسی ها اهمیت زیادی برای رسوم و رویه های جاری کشور خود قائل هستند.

بدترین کشور اروپا از لحاظ کیفیت زندگی؟

روزنامه ی گاردین که یک روزنامه انگلیسی است مردم کشور انگلستان را دارای بی کیفیت ترین سطح زندگی در اروپا معرفی کرده است. شاید تعجب آور باشد ولی هزینه های چشمگیر اجاره، هزینه های آب و برق و سایر قبوض مصرفی، هزینه های جابجایی کشور انگلستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، از عوامل موثر روزنامه گاردین در بی کیفیت دانستن سطح زندگی در انگلستان به حساب می آیند.

مزایای زندگی در انگلستان چیست؟

شاید در مقایسه با بسیاری از کشور های جهان، زندگی در انگلستان مزایای بیشماری داشته باشد چرا که این کشور نه تنها همواره به عنوان یکی از قدرتهای سیاسی و اقتصادی جهان، بلکه به عنوان پیشگام در بسیاری از حوزه های علوم و صنایع مطرح بوده است.

زندگی در انگلستان

در ادامه به سه فاکتور اصلی که زندگی در انگلستان را برای بسیاری از مهاجرین به یک زندگی ایده آل تبدیل می کند، اشاره می کنیم.

با انگلیسی ها راجع به مسائل مالی شوخی نکن!

حضور قدیمی ترین بانک ها و موسسات بیمه دنیا در کشور انگلستان، نمایانگر ثبات اقتصادی این کشور در طول تاریخ می باشد. علی رغم به وجود آمدن بحران های مالی در سایر کشورهای اروپایی و حتی آمریکا، مردم انگلستان در هیچ برهه زمانی از تاریخ شاهد افول این کشور از لحاظ اقتصادی نبوده اند، پس اگر صاحب سرمایه یا کارآفرین هستید و قصد دارید برای شکوفایی تجارت خود به کشور انگلستان مهاجرت کنید، نگران نباشید. راه را درست آمده اید.

دانشگاه هایی که اسمشان را فقط در فیلم ها می شنوی

سیستم آموزشی انگلستان، الگوی توسعه آموزشی در بسیاری از کشور های دنیا قرار گرفته است. انگلستان با داشتن ۵ دانشگاه در میان ۲۰ دانشگاه برتر جهان، پس از آمریکا از این جهت برترین کشور جهان محسوب می شود.

پس کاملاً اطمینان داشته باشید که اگر فردی در نظام آموزشی انگلستان تحصیل نماید، به احتمال فراوان می تواند از یک دانشگاه ممتاز فارغ التحصیل شود.

برای اطلاع از شرایط تحصیل در انگلستان این مطلب را مطالعه فرمایید: تحصیل در انگلستان

در خانه ات را باز بگذار.

بسیاری از شهروندان انگلیس و حتی مهاجرینی که به تازگی وارد کشور انگلستان شده اند، این کشور را یک کشور امن می دانند. بسیاری از خانواده های خارجی فرزندان زیر ۱۸ سال خود را با کمال آرامش برای تحصیل در کالج های انگلستان به این کشور اعزام می نمایند چرا که امنیت در انگلستان در حد قابل قبولی حکمفرماست. بسیاری از انگلیسی ها این امنیت را نتیجه اعتماد عموم مردم به سیستم قضایی و پلیس این کشور می دانند.

زندگی در انگلستان چه تفاوت هایی با زندگی در ایران دارد؟

سابقه تاریخ، مذهب، جغرافیا و بسیاری دیگر از فاکتور ها باعث شده است تا زندگی در انگلستان با زندگی در ایران دارای تفاوت های اساسی و بنیادین زیادی باشد.

زندگی در انگلستان

مهاجرینی که به تازگی وارد این کشور می شوند، این تفاوت ها را پس از چند هفته زندگی در انگلستان، به سرعت احساس می کنند. سه تا از اصلی ترین تفاوت های بین زندگی در این دو کشور را می توان به صورت ذیل بیان کرد.

اگر می توانی برو مغازه باز کن

در کشور انگلستان، هر شخص قادر خواهد بود تا بدون هیچ دغدغه ای، تجارت خود را آغاز نماید و خود را یک شرکت نامد. مردم انگلستان از اینکه خود را «ملت مغازه دار ها» بنامند، خوشحال هستند. ساده تر بودن فرآیندهای کسب و کار در انگلستان در مقایسه با ایران، تسهیل و پروسه های اخذ انواع مجوز فعالیت را می توان تفاوت بزرگ بین این دو کشور در ارتباط با تجارت بخش خصوصی دانست.

همه کار هایت را قبل از ۸ بکن

در انگلستان بیشتر مراکز خرید مغازه ها، تا دیر هنگام به فعالیت های خود ادامه نمی دهند و معمولاً قبل از ساعت ۸ به کار خود پایان می دهند و شما می بایست برای فعالیت های خود به طوری برنامه ریزی نمایید که تا پایان این ساعت، کار و یا خرید ضروری از این مراکز نداشته باشید. این در حالی است که بسیاری از مراکز تجاری در ایران تا بامداد به ارائه خدمات به مشتریان ادامه می دهند.

احتمالاً بیکار نخواهی ماند

نرخ بیکاری در کشور انگلستان در سال ۲۰۱۹ کمتر از حدود ۹/۳ درصد است. این درحالی است که این عدد در کشورمان در حدود ۹/۱۲ درصد می باشد. یک فرد با داشتن یک تخصص و یا سپری کردن یک دوره تحصیلی در کشور انگلستان شانس زیادی برای پیدا کردن یک شغل مناسب در این کشور خواهد داشت.

زندگی شما در انگلستان چگونه خواهد بود؟

زندگی در انگلستان شباهت های زیادی در ایران دارد، چرا که انگلیسی ها هم مانند ما علاقه شدیدی به حفظ رسوم و آئین های سنتی خود دارند. به خانواده اهمیت زیادی می دهند و تنها ملتی هستند که از ما بیشتر چای می نوشند. در ادامه قصد داریم درباره ی سه بخش از زندگی یک فرد در انگلستان یا همان سبک زندگی انگلیسی توضیح دهیم.

تعارف هم داریم

شاید یکی از بیشترین ملت ها در گفتگو و معاشرت با دیگر افراد به ما ایرانیان، انگلیسی ها باشند. یک انگلیسی در روز بخش زیادی از زمان خود را به معاشرت با دیگران سپری می کند، با دیگران چای می نوشد و حتی زمان زیادی از گفتگو هایش را صرف انجام تعارفات مرسوم می کند. در انگلستان، اگر از فردی درخواست انجام کاری دارید، می بایست به صورت مودبانه و با استفاده از کلماتی نظیر «لطفاً» و «خواهش می کنم» و سایر عبارات مشابه، درخواست خود را مطرح نمایید.

تقریباً شبیه فیلم شرلوک هلمز

اکثر خانه های کشور انگلستان، عمری بالغ به دویست سال دارند و بسیاری از انگلیسی ها ترجیح می دهند بجای ساخت و ساز خانه های قدیمی خود، خانه های خود را بازسازی نمایند. انگلیسی ها اعتقاد دارند که بهتر است یک کالای خوب بخرند و یک عمر از آن استفاده می کنند. به غیر از مناطق خاصی در هر شهر، بیشتر خانه ها حداکثر ۲ یا ۳ طبقه هستند و بسیاری از خیابان ها و کوچه ها دقیقاً شبیه آن چیزی است که می توانید در فیلم های قدیمی انگلیسی ببینید.

طرفدار تیم خودت باش

بیشتر انگلیسی ها، حتی اگر در شهرهای کوچه دور افتاده ساکن باشند، نسبت به شهر محل زندگی خود و هر چیزی که به آن تعلق دارد، وابستگی زیادی دارند.

بطور مثال حتی تیم های فوتبال دور افتاده ترین شهر های انگلیس، طرفداران دو آتیشه زیادی دارند. در چند سال گذشته، بیشتر افرادی که به کشور انگلستان برای زندگی در این کشور مهاجرت کرده اند، پس از چند سال نیز هنوز در شهری که برای اولین بار به آن ورود کرده اند، ساکن هستند. پس قبل از تصمیم برای زندگی در انگلستان، در انتخاب دقت کنید.

زندگی در انگلستان برای چه افرادی مناسب است؟

اصلی ترین وجه مشخصه یک انگلیسی غرور وی است. شاید بتوانیم این ملت را جزء مغرورترین ملل جهان قلمداد کنیم. «وقتی در انگلیس زندگی می کنی، باید مثل یک انگلیسی رفتار کنی». این شاید بهترین جمله ای باشد که به فردی که علاقه مند به زندگی در انگلستان است، گفته شود. حال قبل از اینکه بخواهید برای مهاجرت به انگلستان اقدام نمایید، باید پاسخ این سوالات را در ذهن خود بدهید.

 • تا چه حد ممکن است ابری و گرفته بودن هوا، تاثیر بر روی روحیه من داشته باشد؟
 • زندگی در خانه های قدیمی را می پسندم یا زندگی در برج های سر به فلک کشیده نیویورکی؟
 • زندگی در کشور های قانونمندتر مثل آلمان و سوییس برای شما جذاب تر است که حامی حقوق شهروندان هستند یا زندگی در کشور که به هر فرد با توجه به توانایی وی، امکانات می دهد؟

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد، به شما توصیه می کند قبل از اقدام برای هرگونه اعزام به خارج، با کشور مقصد و شرایط زندگی در آن به طور کامل آشنایی یابید.

اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

برچسب‌ها:

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

27 پاسخ به “زندگی در انگلستان”

 1. zahra گفت:

  سلام میشه بگین هزینه تحصیل و زندگی به مدت یک سال در شهر لیورپول چقدر هست؟

  • author15 گفت:

   سلام
   برای یک زندگی عادی تو شهر لیورپول حداقل باید حدود ۹ هزار پوند در سال هزینه کرد.

 2. Nazi گفت:

  سلام میشه شرایط بورسیه در دانشگاه اکسفورد رو بگید‌. و اینکه چه رتبه ای در کنکور برای اونا بالاست و تاثیر در بورسه داره؟

  • author15 گفت:

   سلام
   معمولا شرایط دریافت بورسیه تو سایت دانشگاه به صورت سالانه اعلام میشه و بهتره برای اطلاع دقیق از شرایطشون به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه بکنید ولی معمولا برای دریافت بورسیه باید شرایط مناسب درسی داشته باشید.

 3. باران گفت:

  آیا می شه در انگلیس برای مقطع دکتری بورسیه گرفت؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای اخذ بورسیه تحصیلی باید رزومه مناسبی داشته باشید و هم چنین سوپروایزر مناسب پیدا کنید. معدل و نمره زبان شما هم اهمیت دارد.

 4. یاسر گفت:

  هزینه زندگی در شهر منچستر چقدره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   متوسط هزینه های زندگی در شهر منچستر به ازای یک نفر بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ پوند تخمین زده می شود. لازم بذکر است که میزان هزینه به سبک زندگی افراد بسیار بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *