شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

اخذ اقامت کانادا

افرادی که تمایل دارند در کشور کانادا اقامت داشته باشند ابتدا باید راه ­های مهاجرت به کانادا را در نظر داشته باشند. اقامت کانادا از طرق راه ­های همچون سرمایه ­گذاری، کار در کانادا، تحصیل، پناهندگی، ازدواج و یا خوداشتغالی امکان پذیر است. متقاضیان اقامت در کانادا ابتدا باید فرم درخواست خود را تکمیل کرده و دیگر مدارک لازم را تهیه و ارائه دهند. اخذ اقامت کانادا از طریق اسکیل ورکر یکی از مهمترین راه های است که به افراد اجازه می دهد در این کشور به تحصیل و زندگی بپردازند.

اقامت در کانادا طی سال های گذشته متقاضیان بسیاری داشته است. اغلب متقاضیان به دنبال یافتن راهی هستند تا بتوانند اقامت این کشور پیشرفته را به دست بیاورند. کانادا یکی از کشورهای شمالی قاره آمریکا است و دارای مساحتی در حدود ۹٫۹۸ میلیون مترمربع بوده و به عنوان چهارمین کشور پهناور در جهان معرفی می شود.

جمعیتی که درحال حاضر در کشور کانادا زندگی می کنند حدود ۳۵ میلیون نفر بوده و بخش عمده ­ای از این جمعیت در بخش جنوبی کانادا اقامت دارند. بخش جنوبی کانادا دارای آب و هوای معتدل است اما کانادا به عنوان یکی از کشورهای سردسیر در جهان شناخته می شود.

تنوع فرهنگی در کانادا

تنوع فرهنگی موجود در کانادا بسیار زیاد بوده و همین موضوع سبب شده تا بسیاری از افراد کانادا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند. این کشور از نظر اقتصادی نیز در جایگاه ایده ­آلی قرار دارد و توانسته مقام ۱۱ را جهانی را به خود اختصاص دهد. امکان برخورداری از شرایط تحصیلی ایده آل و کیفیت بالای زندگی موجب شده متقاضیان بسیاری هرساله جهت دریافت اقامت در کانادا به سفارت این کشور مراجعه می کنند.

کانادا به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته جهان شناخته می ­شود و تمام افرادی که قصد ورود به این کشور را داشته باشند می توانند یکی از راه های مهاجرت به کانادا را انتخاب کنند. سیستم آموزشی موجود در کانادا به عنوان یکی برترین نظام های آموزشی جهان شناخته می شود و در جایگاه نخست قرار دارد. حدود ۹۹ درصد از مردمی که در کانادا زندگی می کنند سواد و تحصیلات بالایی دارند و حدود ۹۴ درصد نیز می توانند از اینترنت استفاده کنند.

اقامت کانادا از طریق سرمایه ­گذاری

متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارند می توانند به راحتی گذرنامه و اقامت این کشور را دریافت کنند. اشخاصی که تمایل دارند در ایالت کبک کانادا اقامت و سرمایه گذاری داشته باشند نیازمند سرمایه ای در حدود ۸۰۰۰۰۰ دلار خواهند بود. چنانچه شخصی این مبلغ را برای سرمایه ­گذاری داشته باشد می­ تواند اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری را دریافت کرده و پس از آن جهت اخذ گذرنامه کانادایی اقدام کند. اقامت کانادا از طریق سرمایه ­گذاری به این شکل است که متقاضیان ابتدا سرمایه خود را به مدت ۵ سال در اختیار دولت این کشور قرار داده و پس از این مدت بدون دریافت هیچ سودی اصل پول به آنها بازگردانده خواهد شد.

البته متقاضیان دریافت اقامت در کانادا باید در نظر داشته باشند که ظرفیت این روش هرساله کمتر می‌شود و حدود ۱ تا ۲ ماه پس از اعلام ظرفیت کامل می گردد. متقاضیان برای طی کردن این روش حدود ۱ تا ۲ سال زمان لازم دارند و هزینه های که باید پرداخت شود حدود۷۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار است.

اقامت کانادا از طریق اخذ ویزای تحصیلی

از دیگر روش های که به متقاضیان امکان اقامت در کانادا را می دهد دریافت ویزای تحصیلی این کشور است. هرساله حدود ۱۵ تا ۳۰ هزار دانشجوی متقاضی جهت ادامه تحصیل وارد دانشگاه ­های این کشور می شوند. دانشگاه های این کشور از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و هزینه های که دانشجویان برای تحصیل باید بپردازند به ­صورت معقولانه ای تعیین شده است.

متقاضیان دریافت اقامت کانادا از طریق اخذ ویزای تحصیلی در صورتی که موفق به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور شوند می توانند اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنند. متقاضیان ابتدا باید رشته موردنظر خود را انتخاب کرده و دانشگاه و شهری را برای ادامه تحصیل در نظر بگیرند.

یکی از نکاتی که متقاضیان باید در نظر داشته باشند این است که جهت اخذ پذیرش در دانشگاه‌های این کشور متقاضی باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل را با توجه به مقطع تحصیلی ارائه دهد. پس از بررسی های اولیه دانشگاه موردنظر نامه پذیرش را برای متقاضی ارسال کرده و هزینه های تحصیل را نیز مشخص خواهد کرد.

اقامت در کانادا از طریق ازدواج

افرادی که قصد دریافت اقامت در کانادا را دارند می ­توانند ازدواج با یک فرد کانادایی را به ­عنوان گزینه ­ای مناسب در نظر داشته باشند. البته متقاضیان اقامت در کانادا از طریق ازدواج باید به این نکته توجه داشته باشند که چنانچه به دلیل تبلیغات سوءاستفاده ­گرایانه و دروغین قصد انجام این کار را داشته باشند با آنها به صورت قانونی برخورد خواهد شد.

متقاضیان اخذ اقامت در کانادا از طریق ازدواج باید در نظر داشته باشند که طی مراحل این روش نیازمند زمان ۶ ماهه است و فرد موردنظر برای ازدواج باید کمترین شرایط لازم جهت تامین زندگی در کانادا را داشته باشد.

اقامت کانادا از طریق خود اشتغالی

از دیگر روش های که برای اقامت در کانادا در نظر گرفته شده اقامت از طریق خوداشتغالی است. فردی که جهت خوداشتغالی وارد کانادا می شود باید تجربه کاری کافی در خصوص شغلی که در نظر دارد داشته باشد. متقاضیان اقامت در کانادا از طریق خود اشتغالی باید به واسطه کاری که انجام می دهند قدرت تامین کلیه هزینه های زندگی خود و دیگر اعضای خانواده را در این کشور آمریکایی داشته باشند. افراد متقاضی می ­توانند در زمینه های ورزشی، مزرعه داری، کشاورزی و یا فرهنگی خود اشتغالی کرده و هزینه های زندگی در کانادا را تامین کنند.

به عنوان مثال متقاضیان که تحت عنوان مولف و یا نویسنده و یا هنرمند و موسیقی دان و یا دیگر زمینه های فرهنگی وارد کانادا می شوند باید در این عرصه از تجربه کافی برخوردار باشند. این افراد می توانند به راحتی اقامت کانادا را دریافت کرده و حداقل دارایی که این افراد باید با خود داشته باشند حدود ۱۰۰۰۰۰ دلار کانادا است.

از دیگر شرایطی که موجب می شود افراد اقامت در کانادا از طریق خود اشتغالی را دریافت کنند داشتن ۲ سال تجربه در زمینه کاری موردنظر است. کشور کانادا ظرفیت محدودی را برای اقامت در کانادا از طریق خوداشتغالی در نظر گرفته است و در طول سال گذشته حدود ۵۰۰ نفر توانستند پذیرش دریافت کرده و اقامت کانادا را دریافت کنند.

اقامت کانادا از طریق پناهندگی

پناهندگی به عنوان یکی از روش های پرخطر شناخته می شود که جهت اقامت در هیچ کشوری به افراد توصیه نمی شود. افرادی که قصد اقامت در کانادا را دارند می توانند از طریق روش های قانونی این کار را انجام داده و وارد این کشور شوند. البته برخی از افراد نیز هستند که قصد دریافت اقامت در کانادا از طریق پناهندگی را دارند اما باید در نظر داشته باشند این روش خطرهای بسیاری داشته و اغلب از سوی افراد به عنوان یکی از روش های سریع به شمار می رود که هزینه زیادی نیز در پی ندارد.

باید گفت اقامت در کانادا از طریق پناهندگی سختی های مخصوص به خود را دارد و کارشناسانی که دکترای حرفه ای دارند در خصوص پرونده پناهندگی متقاضیان نظر می دهند. متقاضیان دریافت اقامت در کانادا از طریق پناهندگی ابتدا باید درخواست خود را ارائه دهند و پس از آن دادگاه ای تشکیل خواهد شد.

پس از تشکیل دادگاه متقاضی باید در برابر افسر پرونده و وکلای اداره مهاجرت این کشور توضیحاتی را ارائه داده و آن ها را متقاعد کنند. متقاضیان باید اطلاعاتی را ارائه دهند که نشان می دهد در کشور مبدا امنیت جانی و مالی نداشته و مجبور شده اند پناهندگی در کانادا را انتخاب کنند.

بر اساس آمارهای موجود اغلب پرونده های متقاضیان با شکست مواجه می شود و افرادی که قادر به اثبات این موضوع نباشند مجبور به ترک کانادا خواهند شد. این افراد باید به کشور خود بازگشته و تا مدت زمانی امکان ورود به کانادا را نخواهند داشت. بنابراین توصیه می شود متقاضیان از طریق راه های قانونی جهت اقامت در کانادا اقدام کنند تا هیچ گونه مشکلی نداشته باشند. متقاضیان پس از دریافت اقامت دائم کانادا می توانند نسبت به دریافت گذرنامه این کشور نیز اقدام نموده و پس از مدت زمانی تابعیت کانادا را نیز دریافت کنند.

اخذ اقامت کانادا از طریق اسکیل ورکر

به غیر از شرایط اقامت فامیلی و بحث پناهندگی، از طریق اقدام جهت اقامت نیرو های متخصص (skilled worker) انجام پذیر است. این اقامت در دو قالب استانی (Federal) و یا اقامت استان کبک صورت می پذیرد.

افرادی که در زمینه های دارای تخصص کافی هستند می توانند نسبت به اخذ اقامت کانادا از طریق اسکیل ورکر اقدام نموده و در ابتدا اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. این روش بر مبنای point base system انجام می ­شود و دارا بودن هریک از ویژگی های که اعلام می ­شود امتیاز ویژه ­ای را برای متقاضیان به همراه خواهد داشت.

مراحل اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

متقاضیان دریافت اقامت کانادا از طریق اسکیل ورکر باید دو مرحله اصلی را پشت سر بگذارند تا امکان اقامت در کانادا برای آنها فراهم شود. در مرحله نخست که تحت عنوان pool معرفی می شود متقاضیان باید از ۱۰۰ امتیازی که در نظر گرفته شده حداقل ۶۷ امتیاز را دریافت کنند.

امتیازاتی که در این مرحله به متقاضیان اختصاص داده می شود شامل سن، مدرک تحصیلی فرد، سابقه کاری در زمینه موردنظر، مدرک زبان انگلیسی ارائه شده توسط متقاضی، مدرک زبان دوم، داشتن اقوام درجه یک در این کشور و دیگر موارد می ­شود.

متقاضیانی که بتوانند حداقل امتیاز مورد نیاز در این بخش را دریافت کنند می ­توانند به pool وارد شوند. پس از این مرحله مجددا تمام شرایط و قابلیت های فرد متقاضی بررسی خواهد شد. اگر فرد متقاضی در این مرحله بتواند امتیازات مورد نیاز را دریافت کرده و جزو منتخبین باشد دولت کانادا اقامت دائم این کشور را برای او فراهم خواهد کرد.

اقامت استانی کانادا

فرد متقاضی اقامت کانادا از طریق Federal از شش منظر بررسی می شود:

۱) مهارت در زبان انگلیسی و یا فرانسه (و یا هر دوی آنها) به عنوان زبان های اول دولت کانادا

۲)تحصیلات

۳)سابقه کاری

۴)سن

۵)این نکته که آیا کاری در کانادا برای شما از پیش مهیا شده است یا خیر

۶) شرایط وفق پذیری شما

آنچه شرایط گرفتن اقامت دائم کانادا را در استان های مختلف از هم متمایز می نماید، شرایطی است که هر استان بطور مجزا برای هر کدام از ۶ پارامتر فوق قرار می دهد.

شرایط عمومی نیروی استانی

الف) سابقه کاری مرتبط تمام وقت به مدت یک سال (مدت مشابه بصورت پاره وقت) در یک شغل خاص در ده ساله گذشته

ب)شرط داشتن سطح زبان انگلیسی به عنوان زبان اول به ازای هر مهارت به تفکیک زیر است:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/factor-language.asp

گفتنی است در بعضی ایالتها، مهارت زبان فرانسوی به عنوان امتیاز اضافی برای افرادی تلقی می شود که مجموع امتیاز های آنها جهت اقدام برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق استانی کافی نمی باشد.

ج) تحصیلات شما می بایست توسط ارگانی در کانادا مورد تایید قرار گیرد، امتیاز مربوط به تحصیل به شرح زیر است :

 • امتیاز مقطع دیپلم ۵ امتیاز (دیپلم یک ساله ،گواهی فنی ۱۵ دیپلم دو ساله و گواهی فنی ۱۹ امتیاز)
 • کارشناسی ۲۱ امتیاز (دو کارشناسی ۲۲ امتیاز)
 • کارشناسی ارشد ۲۳ امتیاز
 • دکترا ۲۵ امتیاز

د) سابقه کاری مرتبط بیش از یک سال شما می بایست جهت دریافت اقامت کانادا از طریق استانی باشد. امتیاز های مربوط به سابقه شغلی به شرح زیر است:

 • ۱تا ۲ سال ۹ امتیاز
 • ۲ تا ۳ سال ۱۱ امتیاز
 • ۴تا ۵ سال ۱۳ امتیاز
 • ۶سال یا بیشتر ۱۵ امتیاز

ه) سن نیز از عوامل مهم جهت رسیدن امتیاز شما به حد مورد نیاز جهت مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا محسوب می شود. امتیازات سن به شرح زیر است:

از ۱۸ تا ۳۵ سال ۱۲ امتیاز و از سن ۳۵ سالگی به بعد به ازای هر سال یک امتیاز از امتیاز سن شما کسر می شود و آخرین حد مجاز سن ۴۷ سالگی با امتیاز صفر است.

و) پیشنهاد کار از یک شرکت کانادایی تا حد ۱۰ امتیاز می تواند شما را جهت رسیدن به امتیاز مناسب جهت اخذ اقامت دائم کانادا از طریق استانی یاری نماید.

ز) در صورتی که همسر شما مدرکی دال بر تسلط ایشان به زبان انگلیسی (مدرک آیلتس جنرال) ارائه کنند شما می توانید ۵ امتیاز دیگر کسب کنید و به علاوه موارد ذیل نیز می توانید در این راستا موارد ذیل نیز می توانند ۵ امتیاز دیگر به مجموع امتیازات شما اضافه کند.

ح) داشتن سابقه تحصیل و یا کار در کانادا و داشتن فامیل درجه یک بالای ۱۸ سال در کانادا

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

43 پاسخ به “اقامت کانادا”

 1. MHAK گفت:

  سلام‌بنده‌راننده‌سنگین‌وحمل‌بارخطرناک‌‌هستم‌ومیخواستم‌درموردخریدماشین‌سنگین‌وهمینطورکاردران‌گشورازشماراهنمای‌ویاری‌بخواهم‌لطفاحقیررادراین‌موردیاری‌بنماییدمرسی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تا زمانی که اقامت دریافت نکنید نمیتوانید مالکیت خودرویی را داشته باشید . اگر بتوانید از کارفرمایی درخواست کار دریافت نمایید میتوانید اقامت بگیرید

 2. Amir گفت:

  سلام من کارشناسی حسابداری با معدل بالای17و7سال تو سیستم بانکی مشغول کار هستم دارای ایلتس7و35سال سن برای اقامت کاری چقدر شانس دارم.تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام خدمت شما دوستان عزیز.
   برای اخذ ویزای کار در کشور کانادا از طریق امتیاز بندی صورت میگیرد که شما با این حساب براساس تحصیلات _ سابقه کار _ مدرک زبان _شرایط سن پروفایل خودرا بازکنید پیشنهاد میشود برای ارزیبابی امتیاز بندی ها به سایت موسسه مراجعه و به طور دقیق امتیازاتتون رو حساب کیند.

 3. حجت امیرپور گفت:

  سلام.من دندانپزشک هستم.میخواستم ببینم الان کانادا پذیرش دندانپزشک داره؟فقط ایالت کبک یا همه جاش؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای رشته های دندانپزشکی، پزشکی و نظیر آنها اگر به قصد کار و یا ادامه تحصیل بخواهید وارد کشوری شوید باید مدرکتان رجیستر شود و تعیین شود که مورد تایید آن کشور میباشد یاخیر.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما درتماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 4. هادی گفت:

  سلام.
  برای مهندسی برق از طریق تخصص قبول نمی کنند .؟
  چون ذکر نکردید .

 5. نیما گفت:

  سلام-من مدرک لیسانس مکانیک سیالات و فوق لیسانس هوافضا ازدانشگاه دولتی رادارم و2 سال سابقه کار نیروگاهی و بیش از6سال سابقه کار تاسیساتی ساختمان را دارم-پروانه نظام پایه 2 ازوزارت مسکن وشهرسازی دارم و یک شرکت پیمانکاری با 2 سال کار در زمینه ساختمان را دارم هستم.36سال سن دارم و مجرد -آیا می تونم برای کار به کانادا مهاجرت کنم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در سه کشور کانادا، استرالیا و نیوزیلند شما می توانید پیش از کار پیدا کردن، اقامت دائم خود را دریافت کنید. این مسأله باعث می شود کارفرماها شرایط ساده تری برای استخدام شما پیش رو داشته باشند.
   در دیگر کشورهای دنیا مانند نروژ، انگلستان و…، اگر شما با یک ویزای اقامتی یا تحصیلی بلند مدت در آن کشور حضور نداشته باشید، کارفرماها عموما علاقه زیادی به جذب شما ندارند. این مسأله به این دلیل است که کارفرما باید راه طولانی و سختی را طی کند تا شما بتوانید در آن کشور ویزای کار بگیرید. البته این روش در شرایط نادری ممکن است به ثمر برسد. مثلا اینکه شما آنقدر تخصص خاص و ویژه ای داشته باشید که کارفرما نتواند فردی مانند شما را در کشور خودش پیدا کند. یا کارفرما شما را از قبل بشناسد و شرایط ویژه ای برای شغلی که تعریف می کند قرار دهد که کسی در کشور مقصد توانایی انجام آن را نداشته باشد.
   بنابراین در وهله اول کشورهایی مانند کانادا، استرالیا و نیوزیلند که به فرد اقامت دائم اعطا می کنند و سپس کشورهایی مثل افریقای جنوبی، آلمان و اتریش که برای بعضی مشاغل “ویزای جستجوی کار” صادر می کنند گزینه های مناسب و فراگیر برای کار در خارج از کشور هستند.داشتن مدرک زبان الزامیست

 6. نیما گفت:

  سلام-من مدرک لیسانس مکانیک سیالات و فوق لیسانس هوافضا ازدانشگاه دولتی رادارم و2 سال سابقه کار نیروگاهی و بیش از6سال سابقه کار تاسیساتی ساختمان را دارم-پروانه نظام پایه 2 ازوزارت مسکن وشهرسازی دارم و یک شرکت پیمانکاری با 2 سال کار در زمینه رشته راه وساختمان را دارم هستم.36سال سن دارم و مجرد -آیابه من ویزای کارکانادا داده میشه؟آیامهندسان ایرانی جذب شرکت های ساختمانی کانادایی میشوند؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با داشتن مدرک آیلتس 7 میتوانید برای سیستم امتیاز بندی اقدام نمایید و تحصیلات سوابق شغلی و تحصیلی نیز برای شما امتیاز آور خواهند بود

 7. ایرج داداشی گفت:

  سلام.من ایرج داداشی
  مدرک: فوق دیپلم الکتروتکنیک از دانشگاه دولتی هستم.
  سن:28 سال
  وضعیت:مجرد
  تخصص: سیم کشی ساختمان و plc
  سابقه کار:2سال
  وضعیت زبان:کلاسهای مکالمه انگلیسی را بصورت فشرده دارم دوره می بینم
  با این شرایط میتونم اقامت دایم کانادا بگیرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ اقامت دائم کانادا میباست فرد حد اقل 3 تا 5 سال را داخل کشور کانادا مشغول به کار قانونی باشد . راهکارهای اخذ ویزای کار سه روش است 1. جاب آفر 2. اسکیلد ورکر 3. اکسپرس اینتری و در هر سه حالت داشتن آیلتس 6.5 تا 7 الزامیست

 8. saman byt گفت:

  سلام من 16 سالمه و تو مقطع دبیرستان هستم
  میخوام بدونم چجوری با کمترین هزیه بطور انفرادی میتونم مهاجرت داشته باشم به کانادا ممنون میشم راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیلی امکان مهاجرت را دارید که البته این موضوع مستلزم پرداخت هزینه میباشد که با احتساب هزینه زندگی سالیانه بین 80 تا 90 میلیون میباشد

 9. الهه گفت:

  سلام من 34 سالمه و 10 سال سابقه کار نقشه کشی دارم با بیمه و تحصیلاتم لیسانس مهندسی تکنولوژی طراحی و نقشه کشی صنعتی هست و کلاس زبانم تازه شروع کردم میخاستم ببینم شانسم برای کانادا چقدره? ممنون از پاسخگوییتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بهترین راهکار برای اقامت در کشور کانادا ادامه تحصیل می باشد که داشتن مدرک زبان و سابقه کار با توجه به سن شما امکان گرفتن پذیرش را از دانشگاه به شما می دهد

 10. آزاده گفت:

  سلام مدرک من لیسانس از دانشگاه آزاد با معدل ۱۸/۶۶ است دوسال سابقه کار بدون بیمه دارم ۳۶ ساله هستم میخواستم بدونم چطور میتونم برای کار در کانادا اقدام کنم و در غیر اینصورت میشه ویزای تحصیل بگیرم چون قصد دارم ادامه تحصیل بدم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن کارت اقامت از کشور کانادا نیاز به اثبات کار مرتبط با رشته به مدت 2 سال از 5 سال اخیر و داشتن مدرک زبان ( ایلتس 7 ) است.

 11. محمد گفت:

  با سلام و احترام من ۳۰ سالمه و فعلا مجرد هستم. مدرک کارشناسی معماری از دانشگاه سراسری دارم. و به مدت ۵ سال سابقه کاری در رشته مرتبط دارم که تقریبا ۴ سال ان در کشور تاجیکستان هست. لطفا راهنمایی بفرمایید که با این شرایط مهاجرت به کانادا امکان پذیر هست یا نه؟ واینکه حداقل امتیاز مناسب برای گرفتن اقامت در این کشور چند است.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن ویزای کانادا از طریق امتاز بندی در مرحله اول 100 امتیاز دارد که نیاز است 67 ذامتیاز را بدست اورید و مهمترین شرایط بدست اوردن 67 امتیاز سن کمتر از 30 سال مدرک تحصیلی فوق لیسانس و داشتن مدرک ایلتس نمره 7 است.

 12. رعنا گفت:

  سلام من خانمى هستم ٢٥ ساله ليسانس حقوق و وكيل دادگسترى هستم . متاهل، همسرم هم وكيل دادگسترى هستند. ما قصد مهاجرت به كانادا داريم. عمه من هم تورنتو زندگى ميكنه. چه راه كارى پيشنهاد ميكنيد كه بتونيم مهاجرت كنيم؟ ايلس چند بايد بگيريم؟ وچه حرفه اى ياد بگيريم كه امتيازمون بره بالا؟ لطفا راهنمايى كنيد

 13. مینا گفت:

  سلام من کارشناس پرستاری هستم .28 سالمه.3سال سابقه کار با بیمه و 1سال بدون بیمه دارم.میتونم بدونم میتونم اقدام کنم برای مهاجرت به همراه همسرم که مدرک فوق دیپلم دارن.و اینکه چه امتیازی باید برسیم تا بتونیم اقدام کنیم؟مدارک فنی حرفه ای قابل استفاده هستن تو این پرسه؟

 14. زینار گفت:

  سلام
  من با مشخصات ذیل میتونم امتیاز مورد نظر را واسه مهاجرت کسب کنم .
  سن = 26
  مجرد
  مدرک تحصیلی = کارشناسی کامپیوتر نرم افزار
  تخصص = شبکه
  سابقه کار : 37 ماه با بیمه تامیین اجتماعی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما در صورت داشتن کارفرما می توانید برای کشور کانادا اقدام نمائید که موسسه ما این خدمات را به شما برای پیدا کردن کارفرما می دهد . برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در ارتباط باشید

 15. سینا گفت:

  سلام
  من31 ساله هستم, مدرک تحصیلی ام لیسانس جوشکاریه و مدرک بین المللی بازرسی جوش دارم سابقه بیمه ام 5 ساله در حال حاضر در حین گذراندن دوره IELST هستم خواستم ببینم برای ویزای کار به کانادا یا اتریش در چه مرحله ایی هستم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای کار در کشور کانادا باید از طریق نیروی متخصص اقدام کنید که امتیاز بندی کشور کانادا را مورد بررسی قرار داده و در صورت حد نصاب رسیدن ، امکان اخذ ویزای کار را دارا می باشید و برای کار کردن در کشور اتریش ، نیازمند پیشنهاد شغلی می باشید که اگر به مدت 3 ماه در خود کشور و اتحادیه اروپا نیروی کار را جذب نکرد پس از آن درخواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

 16. vahid گفت:

  باسلام
  من 29 سال سن دارم دارای مدرک کارشناسی ارشد و حدود 7سالم سابقه کار حسابرسی معدلم 17.00 خیلی دوست دارم برای کار به کانادا مهاجرت کنم آیا امکانش هست لطفا راهنمایی کنید؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما با هرگونه رزومه کاری می توانید برای کشور کانادا اقدام کنید ولی با توجه به شرایط شما شانس پائینی برای این پروسه مهاجرتی دارید.در صورت اخذ مدرک زبان می توانید برای کشور های دیگر هم اقدام نمائید.

 17. NASIM گفت:

  با سلام همسر من حدود 3 سال است که در تهران دارای کافی شاپ می باشد و برند کافه را به عنوان شرکت 2 سال است که ثبت کرده است و مدیر عامل شرکت می باشد .می خواستم ببینم ما با سرمایه 400 میلیونی می تونیم برای اخذ اقامت سرمایه گذاری اقدام کنیم؟
  همچنین ما دارای یک Businessplan پذیرفته شده از کانادا هستیم در زمینه صنایع غذایی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   کار شما ممکن هست ولی باید در زمان اقدام راجع به شرایط استان هایی که میتونید در آن ها سرمایه گذاری کنید ،مطالعه کنید

 18. Sina گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید
  بنده 30سال سن دارم و فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد در مقطع فوق لیسانس با معدل 15.80 هستم
  – دارای مدرک IELTS : 6.5
  -دارای مدرک زبان فرانسوی: سطح A2
  – 2سال سابقه کار(مرتبط با رشته تحصیلی)
  -دارای مدرک نرم افزار Abaqus (سازمان فنی و حرفه ای)
  -دارای مدرک بازرسی جوش VT ( انجمن سازمان جوش ایران)
  -دارای مدرک نرم افزار Catia ( انجمن قالبسازان ایران)
  آیا با شرایط قید شده بنده امکان گرفتن اقامت کانادا از طریق “کار” یا بورس تحصیلی را دارا میباشم؟
  ممنون از پاسخگوییتون
  با تشکر…

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام و احترام
   اگر از طریق کار قصد مهاجرت به کشور کانادا را داشته باشید،نیازمند یک کارفرما می باشید تا از 600 امتیاز فرصت شغلی بهره مند شوید. در صورت نداشتن چنین فردی می توانید پرونده باز کرده و اطلاعات مربوطه را وارد نمائید . کارفرماهای کانادایی به این پرونده ها دسترسی دارند و می توانند شما را انتخاب کنند.با توجه به شرایط شما شانس خوبی برای انجام این پروسه دارا می باشید.
   اگر برای تحصیل اقدام فرمائید نیازمند GRE یا GMAT می باشید و مقالات ISI

 19. tohid گفت:

  سلام
  بنده 9 سال تو یک شرکت معتبر گردشگری فعالیت میکنم .مسئول IT شرکت هستم .کارشناس فنآوری اطلاعات هستم و تجربه خوبی تو زمینه برنامه نویسی و گرافیک دارم خوب بالطبع شبکه هم بلدم نه درحد گرافیک و کدنویسی .خانم بنده هم کارشناس مامایی هستن با معدل بالا(البته معدل خودم هم بدنیست).
  میخاستم بدونم چطور میتونم اقامت کانادا رو با این تفاسیر که نوشتید بگیرم.

 20. مهدی گفت:

  سلام-من مدرک لیسانس عمران باگرایش تخصصی ساختمان ازدانشگاه دولتی رادارم بیش از6سال سابقه دارم-پروانه شخص حقیقی وحقوقی ازوزارت راه وشهرسازی دارم کارشناس رسمی دادگستری دررشته راه وساختمان هستم.35سال سن دارم-آیابه من ویزای کارکاناداداه میشه؟آیامهندسان ایرانی جذب شرکت های ساختمانی کانادایی میشوند؟آیامیتوانم شرکت خودم رابه کاناداببرم ودرآنجاکارساختمانی انچام دهم؟باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما با هر شرایطی میتوانید فرم مخصوص به کار در کشور کانادا را پر کنید, کارفرمایان به این فرم ها دسترسی دارند و افراد مورد نیاز خود را انتخاب میکنند.
   برای سرمایه گذاری در کشور کانادا میتوانید از طریق استانی اقدام بفرمایید.
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین موسسه در تماس باشید.

 21. روبی گفت:

  سلام من کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارم از دانشگاه پیام نور ولی معدلم چندان خوب نیست 12.30کارشناسی ارشد تجارت بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی معدل 15 تازه فارغ التحصیل شدم و سابقه کاری ندارم خیلی دوست دارم برای کار به کانادا مهاجرت کنم ایا امکان دارد اگر ممکن است راهنمایی کنید با تشکر

  • ariana گفت:

   سلام
   با توجه به نزدیک شدن پایان سال میلادی،شما به ویزای کار کشور کانادا نخواهید رسید.به شما توصیه می شود برای سال آینده اقدام فرمائید یا کشور مورد نظر خود را تغییر دهید

 22. FARHAD گفت:

  سلام من 28 سال سن دارم ودارای مدرک دیپلم نقشه کشی ساختمان میباشم و دارای 5 سال سابقه در برق اتمبیل(باطریسازی) و 2 سال سابقه در نگهبانی وبه کامپیوتر درحد استاد نگم ولی خدا رو شکر واردم به چه صورت میتوانم به کانادا مهاجرت کنم یا بهتر بگم اقامت بگیرم لطفا راهنماییم کنید

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام و احترام
   شما باید یک موقعیت شغلی را پیدا کرده وبرای آن درخواستی را ارسال نمایید در صورتی که در اون منطقه 3 هفته تا 3 ماه کسی برای اون کار در خواست نداده باشد درخواست شما بررسی میشود که ایا شما واجد شرایط هستید یا خیر.
   برای انجام کار باید مدارک خود را برای ما اورده و پس از 3 ماه به شما گفته می شود که فرصت شغلی برای شما ممکن هست یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *