info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

اقامت کانادا

اقامت کانادا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

فایل صوتی مقاله اقامت کانادا

شرایط اخذ اقامت کانادا

 

شرایط زندگی در کانادا چگونه است؟

چه روش هایی برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد، برای دریافت اقامت دائم در کانادا می توانید از روش های مختلفی اقدام کنید. دولت کانادا با توجه به مهاجر پذیر بودن آن روش های مختلفی را برای ورود به کانادا در نظر گرفته است چرا که اقتصاد و سیاست های دولت کانادا نیز بر پایه مهاجران برنامه ریزی شده است. در زیر مختصری در رابطه با روش های مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم آن صحبت خواهیم کرد.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

دانشگاه های کانادا از اعتبار بالایی در دنیا برخوردارند که می توانید در تمام مقاطع تحصیلی از لیسانس تا پست دکتری در آنها تحصیل کنید. شایان ذکر است که برخی از دانشگاه های کانادا هزینه های بالایی برای تحصیل دارند ولی دانشگاه های زیادی وجود دارند که هم از سطح خوبی برخوردارند و هم دارای شهریه های مناسبی می باشند.

اقامت کانادا از طریق کار

برای دریافت اقامت کانادا از طریق کار دو روش اقامت از طریق تخصص و روش استانی وجود دارد. در هر دو روش متقاضیان باید به حد نصاب امتیاز مورد نظر برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت خود برسند. افراد با توجه به شرایط سنی، میزان تحصیلات، نمره ی زبان و سابقه ی کاری خود می توانند این امتیاز را کسب کنند، البته باید قبل از آن بدانند که رشته ای که در آن تحصیل و کار کرده اند باید در لیست مشاغل وجود داشته باشد.

اقامت از طریق نیروی متخصص فدرال شرایط سخت تری به نسبت استانی دارد و امتیاز بندی و رقابت آن نیز بالاتر است. چنانچه به حد نصاب امتیاز در این مرحله برسید، پرونده ی شما می تواند در کمتر از ۱ سال به نتیجه برسد.

برای محاسبه ای امتیازات خود می توانید به صفحه محاسبه امتیاز اسکیلدورکر آریاناپارس مراجعه نمایید.

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا برنامه های تجاری و سرمایه گذاری جالبی دارد که چنانچه خود مدیر هستید و یا ایده ای نو در سر دارید می توانید آن را در کانادا پیاده کنید. توضیح همه ی برنامه های سرمایه گذاری کانادا در این مقاله جایز نیست و مختصری در باره ی برخی از آنها صحبت می کنیم، به عنوان مثال برنامه ی کارآفرینی کبک برای صاحبان یک کسب و کار می باشد که به واسطه ی آن می توانند اقامت دائم کانادا را بدست آورند.

در برنامه سرمایه گذاری کبک افراد می توانند با در اختیار قرار دادن مبلغ ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در یکی از مراکز مالی تایید شده توسط دولت اقامت دائم کانادا را بدست آورند.

برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان های مختلف کانادا وجود دارد که به واسطه ی آنها می توان اقامت دائم این کشور را بدست آورد. البته باید گفت که راه اندازی یک بیزینس نو و به سود رسیدن آن کار چندان ساده ای هم نیست ولی شرکت هایی در کانادا وجود دارند که به واسطه ی حمایت آنها می توانید ایده های نو خود را پیاده سازی کنید.

اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

طبق قانون شهروندی دولت کانادا فرزندانی که در خاک کانادا متولد شوند فارغ از اینکه پدر و مادری غیر کانادایی داشته باشند، شهروند کانادا محسوب می شوند و از ابتدای تولد از تمام مزایای شهروندی کانادا بهره مند می گردند. کودکانی که در تمامی خطوط هوایی کانادا متولد می شوند نیز جزو شهروندان کانادا به حساب می آیند.

افرادی که با ویزای دانشجویی و توریستی وارد کانادا می شوند، نمی توانند از بیمه های درمانی برای زایمان استفاده کنند. چنانچه کسی قبل از بارداری در کانادا باشد می تواند خود را بیمه کند ولی این بیمه شامل هزینه های بارداری به صورت کامل نمی شود.

اقامت کانادا از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت دائم کانادا ازدواج است، شهروندان کانادایی و مقیم دائم می توانند از همسر یا شرکای خود برای اقامت دائم در کانادا حمایت مالی کنند. اسپانسر باید معیارهای خاصی از جمله توانایی حمایت مالی از همسر یا شریک مورد حمایت را داشته باشد.

منظور از همسر در قوانین کانادا کسی است که به صورت عرفی شریک زندگی کسی باشد یعنی به مدت ۲ سال در کنار همسر خود زندگی کرده باشد و همسر عقدی و قانونی شخص باشد.

کسانی که قصد ازدواج در آینده را با یکدیگر دارند و روابط زناشویی با یکدیگر ندارند واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نمی باشند.

اسپانسری که مقیم کانادا است باید شهروند کانادا داشته و یا اقامت دائم کانادا داشته باشد و مرتکب هیچ گونه جرمی در کانادا نشده باشد. این شخص باید توانایی تامین حداقل ۳ سال زندگی طرف مقابل خود را داشته باشد و باید آفیسر را قانع کند که از لحاظ مالی مشکلی برای تامین هزینه های همسرش ندارد.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را می توان یکی از روش های مناسب مهاجرت به کانادا دانست که به واسطه ی آن فرد متقاضی می تواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

اقامت کانادا از طریق پناهندگی

درخواست پناهندگی باید از طرف یک نهاد رسمی مربوط به امور پناهندگان به دولت کانادا داده شود، در واقع یک سازمان معتبر باید شما را به عنوان فردی که درخواست پناهندگی دارد به امور شهروندی و پناهندگی کانادا معرفی کند.

پس از ارائه درخواست، آفیسر مربوطه تصمیمات لازم را در رابطه با بررسی پرونده شما خواهد گرفت که ممکن است با درخواست شما موافقت شود و یا درخواست رد شود.

مزایا و معایب اقامت کانادا چیست؟

یکی از مزایای اصلی دریافت اقامت کانادا مهاجر پذیر بودن این کشور می باشد، تجربه ی افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند نشان می دهد که شما فارغ از هر نوع رنگ پوست و نژاد و مذهبی در کانادا به عنوان یک انسان پذیرفته می شوید و احترام زیادی برای شما قائل هستند.

کانادا کشوری امن است که احترام به حقوق زنان در این کشور مانند یک قانون است، زنان در کانادا از امنیت بالایی برخوردارند.

کانادا رتبه دهم اقتصاد قدرتمند دنیا را دارد که نشان می دهد اگر بیزینسی را در این کشور شروع کنید به نتایج بسیار خوبی در آن خواهید رسید. خدمات درمانی در کانادا نیز از شرایط خوبی برخوردار است و با مالیاتی که به دولت سالانه می پردازید می توانید از خدمات درمانی رایگان استفاده کنید.

تمدید اقامت در کانادا چگونه است؟

اقامت شما پس از ۲ سال تحصیل به مدت ۳ سال در کانادا تمدید خواهد شد که می توانید در این بازه کار کنید و اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. در روش های کاری دولت کانادا در ابتدا به شما اقامت دائمی بین ۳ تا ۵ سال می دهد که پس از طی این زمان قابل تمدید می باشد.

چگونه می توان پاسپورت کانادا را دریافت کرد؟

در روش های مهاجرتی ذکر شده مثل تحصیلی، کار و سرمایه گذاری می توانید پس از گذشت چند سال زندگی در کانادا درخواست اقامت دائم و شهروندی کانادا را بدهید. افراد برای ارائه ی درخواست شهروندی کانادا باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند و حداقل ۳ سال اخیر را در کانادا زندگی کرده باشند.

تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه و نداشتن هیچگونه سابقه ی جرم و جنایت در کانادا از دیگر ملزومات درخواست پاسپورت در این کشور می باشد. برای دریافت پاسپورت کانادا باید این کشور را بشناسید و از حقوق و مسوولیت های شهروندی این کشور مطلع باشید که برای این کار باید آزمون شهروندی کانادا را بگذرانید که برای دریافت اطلاعات لازم و آمادگی بهتر برای این آزمون می توانید جزوه آموزشی کشف کانادا-حقوق و مسوولیت های شهروندی که توسط سازمان مهاجرت این کشور تهیه شده است مطالعه کنید. این جزوه به صورت آنلاین و قابل چاپ در دسترس می باشد.

برای دریافت اطلاعات کامل مهاجرت به کانادا می توانید با مشاورین موسسه آریاناپارس تماس حاصل کرده و با دریافت مشاوره رایگان بهترین مسیر را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنید.

لینک منبع: Canada residency permit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر