موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی آریاناپارس، دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز ۴۷۴۴۹۱ با عنوان آتیه پردازان و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شماره مجوز 43/128986 با نام گروه آریانا


شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا

از دلایل اصلی که دانشجویان بین المللی اقدام به تحصیل در آمریکا و دریافت ویزای تحصیلی این کشور می نمایند می توان به سیستم آموزشی، امکانات رفاهی ایده آل، سطح بالای زندگی و همچنین تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا اشاره نمود.

مهاجرت تحصیلی یکی از سریع ترین و  آسان ترین روش های مهاجرت به آمریکا می باشد زیرا دانشجویان پس از سپری کردن دوره تحصیلی خود می توانند با پیدا کردن کار در آمریکا جهت اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند.

جهت اطلاع از شرایط کار در این کشور، این مطلب را مطالعه فرمایید: کار در آمریکا 

شرایط ویژه ای که برای تحصیل در این کشور وجود دارد موجب گردیده، افراد بسیاری از کشورهای مختلف متقاضی دریافت ویزای تحصیلی آمریکا باشند. جمعیتی که هم اکنون در کشور آمریکا زندگی می کنند حدود ۳۲۶ میلیون نفر بوده و از امکانات زندگی با سطح کیفی بالایی برخوردار هستند.

سیستم آموزشی که در آمریکا وجود دارد بخش عظیمی از گزینه ها را در خصوص تحصیل در آمریکا برای متقاضیان فراهم کرده تا دانش آموزان و دانشجویان بین المللی بتوانند بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنند. بهره مندی از شرایط ایده آل برای زندگی و امکانات تحصیلی ویژه موجب شده همه ساله افراد بسیاری متقاضی مهاجرت به آمریکا بوده و برخی نیز نسبت برای دریافت ویزای دانشجویی آمریکا اقدام نمایند.

دانشگاه های  آمریکا

کشور آمریکا دارای یکی از بزرگترین نظام های آموزشی در جهان با بیش از ۴۵۰۰ موسسه است. دانشگاه ها به طور کلی به عنوان کالج شناخته می شوند، که دو نوع اصلی وجود دارد:

 • کالج های عمومی: مؤسسات بزرگ و دولتی که هزینه های تحصیلی پایین تر دارند و همچنین دانشجویان بیشتری دارند. دانشجویان بین المللی هزینه های بالاتری را پرداخت خواهند کرد.
 • کالج های خصوصی: دانشگاه های کوچکتر که از کمک های خصوصی، هزینه های تحصیل و کمک های مالی تامین می شوند.

پنج دانشگاه برتر جهان موسسات آمریکایی هستند . این شامل:

 • ۱st – Massachusetts Institute of Technology (MIT)
 • ۲nd – Stanford University
 • ۳rd – Harvard University
 • ۴th – California Institute of Technology (Caltech)
 • ۹th – University of Chicago

مقاطع قبل دانشگاه

تحصیل در مقاطع دبستان و متوسطه با توجه به شرایط دانش آموزان و متقاضیان انجام خواهد شد و دانش آموزان برای تحصیل در هر یک از مقاطع ابتدایی و متوسطه باید ۶ سال زمان صرف نمایند. پس از اتمام دوره دبیرستان مدرک دیپلم ۱۲ ساله در اختیار دانش آموزان مدارس کشور آمریکا قرار خواهد گرفت.

چنانچه متقاضیان قصد ورود به مدارس این کشور را داشته باشند باید بدانند که سن ورود به دوره ابتدایی ۶ سالگی بوده و پس از طی این مرحله دانش آموزان برای اینکه بتوانند تحصیل در آمریکا را ادامه دهند وارد مرحله secodary school می شوند.

دانش آموزانی که در مدارس کشور آمریکا تحصیل می کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که مرحله secodary school به دو قسمت middle school و high school تقسیم شده و در انتهای این مرحله متقاضیان می توانند مدرک دیپلم خود را دریافت کنند. دانش آموزانی که متقاضی تحصیل در آمریکا هستند پس از اتمام تحصیلات در دوره متوسطه می توانند در کالج ها و دانشگاه های آمریکا ثبت نام کنند.

شروع سال تحصیلی در این کشور، ماه های آگوست یا سپتامبر و پایان آن در ماه های جون یا می می باشد. سال تحصیلی در آمریکا به دو یا سه ترم تقسیم شده و سال های که دانشجویان تحصیلات خود را در ۲ ترم ادامه می دهند semesters گفته می شود. این درحالی است که سال های ۳ ترمه برای تحصیل در آمریکا به نام trimester  معرفی می شود. البته در برخی از مدارس کشور آمریکا ۴ ترم تحصیلی وجود دارد که در این حالت ترم تابستانی نیز محاسبه می شود.

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان

تحصیل در آمریکا در مقاطع دبستان و دبیرستان در بهترین مدارس خصوصی و دولتی آمریکا میسر است. کشور آمریکا برای از بین بردن دغدغه خانواده ها در رشد و تربیت دانش آموزان در محیطی بیگانه، شرایط ویژه ای نظیر خوابگاه های دانشجویی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیای دانش آموز بر روند تحصیلی و زندگی در آمریکا و بسیاری دیگر از امکانات را جهت تسهیل و بهبود بخشیدن زندگی در حین تحصیل در آمریکا به وجود آورده است.

هزینه های تحصیل و زندگی در دوره دبیرستان و دانشگاه در حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار آمریکا است که این هزینه شامل هزینه مدرسه، خوابگاه، غذا، بیمه و …. می باشد.

جهت دریافت اطلاعات جمع از چگونگی تحصیل در این مقطع شما را به مطالعه ی مقاله تحصیل در دبستان و دبیرستان های آمریکا دعوت می نماییم.

گفتنی است که دانش آموزان پس از سپری کردن دوره دبیرستان امکان ورود به بهترین دانشگاه های این کشور را دارا می باشند. درآمد قشر تحصیل کرده در این کشور به میزان ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار به صورت ماهیانه می باشد. صرف هزینه برای تحصیل فرزندانتان در آمریکا، سرمایه گذاری بسیار ارزشمندی در راستای آینده ایشان می باشد.

لازم به ذکر است که دانشجویان مشغول به تحصیل در آمریکا پس از اتمام دوره تحصیلی خود به راحتی می توانند جهت دریافت گرین کارت کشور آمریکا اقدام نمایند و پس از گذراندن ۵ سال به شهروند آمریکای تبدیل شوند.

نکته دیگر این است که یک شهروند آمریکایی می تواند جهت دریافت اقامت آمریکا برای افراد خانواده خود اقدام نمایند و این بدان معنی است که خانواده دانشجو نیز می تواند به وی ملحق شود.

مقطع کارشناسی

متقاضیان ابتدا باید مقطع تحصیلی خود را مشخص کرده و سپس با توجه به مقطع مورد نظر، اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه معتبری در کشور آمریکا کنند. تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا حدود ۴ سال به طول خواهد انجامید و دانشجویان باید در این مقطع دروس پایه ای همچون علوم، علوم اجتماعی، تاریخ، هنر و … را سپری کنند تا آمادگی لازم جهت ادامه تحصیل در رشته ای خاص را به دست بیاورند.

یکی از شرایط مهم برای تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا آشنایی نسبت به زبان انگلیسی است چرا که کلیه رشته ها در این دوره به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند. متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در کشور آمریکا می بایست با در دست داشتن گواهی مبنی بر اتمام ۱۲ سال تحصیل دوره های دبستان و دبیرستان (یعنی مدرک پیش دانشگاهی در ایران) می توانند جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور آمریکا اقدام نمایند.

داوطلبانی که آخرین مدرک تحصیلی شان مدرک دیپلم ایران می باشد می توانند با گذراندن دوره پیش دانشگاهی خود در کشور آمریکا وارد دانشگاه شوند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آمریکا، اخذ نمره ۶ در آزمون آیلتس و یا نمره های مشابه در آزمون تافل الزامی است ولی داوطلبین می تواند دوره های آموزش زبان انگلیسی را در کشور آمریکا و قبل از شروع دوره های دانشگاهی خود سپری کنند.

مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا

متقاضیان ورود به مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های آمریکا را می توان در دو دسته طبقه بندی کرد:

 • افرادی با سوابق تحصیلی عالی
 • افرادی که سوابق تحصیلی معمولی دارند ولی فاصله زمانی میان آخرین مقطع و اقدام جهت اخذ ویزا برای ایشان کمتر از پنج سال است.

دسته اول

بدیهی است دسته اول بواسطه سابقه درخشان تحصیلی (فاکتورهای این سابقه درخشان معدل کل بالای ۱۷، داشتن مقاله معتبر بویژه مقاله ISI، داشتن نمره GRE یا GMAT مناسب، نمره IELTS یا TOEFL خوب) می توانند جهت اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا از دانشگاه های معتبر این کشور اقدام نمایند. این گروه از متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی آمریکا حتی‌الامکان دریافت هزینه های زندگی علاوه بر هزینه های تحصیلی خود را از دانشگاه های آمریکا دارا می باشند.

دسته دوم

دسته دوم با توجه به شرایط مالی خود می توانند برای دانشگاه های خوب با هزینه ای در حدود سالیانه ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار اقدام نمایند، البته دانشگاه های دیگری نیز در این کشور با هزینه کمتری وجود دارند. این دسته از دانشجویان در دانشگاه های آمریکا می توانند با انجام فعالیت های دانشجویی، در راستای پرداخت شهریه های دانشجویی قدم بردارند.

تحصیل در آمریکا

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند و مقطع فوق لیسانس را انتخاب می کنند باید در نظر داشته باشند که این دوره تحصیلی حدود ۲ سال به طول خواهد انجامید. البته متقاضیان برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا می توانند این دوره را در امتداد رشته مقطع لیسانس خود ادامه دهند. ارائه مدرک لیسانس از جمله موارد الزامی برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا به شمار می رود.

آزمون GRE و یا GMAT

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند برای اینکه در رشته ای خاص تحصیلات خود را ادامه دهند باید ابتدا در آزمون های همچون GRE و یا GMAT شرکت نمایند. البته این آزمون ها تنها در خصوص رشته های همچون مدیریت و مهندسی و کسب و کار برگزار می شود و متقاضیان تحصیل در رشته حقوق باید در آزمون LSAT شرکت کنند. دانشجویانی که موفق به اتمام تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا شوند باید پایان نامه مرتبط با رشته تحصیلی خود را ارائه دهند تا مدرک کارشناسی ارشد برای آن ها صادر شود.

برای دریافت اطلاعات در ارتباط شرایط و نحوه ی برگزاری آزمون، به مقاله آزمون GMAT در وب سایت آریاناپارس مراجعه نمایید.

مقطع دکترا

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را برای برخورداری از امکانات آموزشی دارند باید در نظر داشته باشند که می توانند رشته تحصیلی دوره فوق لیسانس خود را در این مقطع ادامه دهند.

یکی از شرایط مهم برای تحصیل در مقطع دکتری ارائه مدرک فوق لیسانس است. دانشجویانی که از کشورهای دیگر با هدف تحصیل در آمریکا وارد این کشور می شوند در خصوص مقطع دکتری باید زمان بیشتری را صرف کنند و باید توجه داشت که این مدت ممکن است به ۴ یا ۵ سال نیز افزایش پیدا کند.

در دو سال نخست که دانشجویان با قصد تحصیل در مقطع دکتری به تحصیل می پردازند شرکت در کلاس ها و سمینارها الزامی است. پس از این زمان متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا باید به تحقیق و پژوهش پرداخته و پایان نامه معتبری را ارائه دهند.

بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا

متقاضیان تحصیل در آمریکا باید نسبت به هزینه تحصیل نیز توجه کافی داشته باشند. هزینه تحصیل در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای جهان بیشتر بوده و این امر موجب شده اغلب متقاضیان درخواست اخذ بورسیه تحصیلی را داشته باشند. البته برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های این کشور ارائه رزومه خوب و کسب معدل بالا در مقاطع قبل به همراه ارائه نمرات خوب می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

تحصیل در آمریکا

از دیگر شرایطی که برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های آمریکا ارائه، مقالات ISI و آشنایی با زبان در سطح بالا است. اخذ بورسیه تحصیلی موجب می شود متقاضیان تحصیل در آمریکا علاوه بر هزینه زندگی بخش قابل توجهی از هزینه تحصیل را بپردازند.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نیز دشواری های مختص به خود را داشته و چنانچه متقاضیان از شرایط لازم جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور برخوردار باشند می توانند از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پذیرش دریافت کنند.

حق کار و هزینه های تحصیل در آمریکا

دانشجویان بین المللی مجوز کار در محدوده ای ۱۰ تا ۳۰ ساعته بصورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا ۱۵ دلار به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های تحصیل را در یک سال پوشش دهند. پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فر، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

 • هزینه های تحصیل

هزینه های دانشگاه های آمریکا نیز بصورت میانگین سالیانه ۱۸ تا ۱۵ هزار دلار می باشند، البته این مبلغ شامل دانشگاه های با رتبه علمی ۱ تا ۱۰ آمریکا نمی شود ولیکن دانشگاه های رتبه ۱۰ تا ۱۰۰ آمریکا هم جزء برترین دانشگاه های دنیا محسوب می شوند. لازم به ذکر هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور آمریکا متناسب با رشته انتخابی و مقطع تحصیل متفاوت می باشد.

 • هزینه های زندگی

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که هزینه های زندگی برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه های است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در آمریکا می باشد.

برای اطلاع از چگونگی تحصیل در سایر کشورها این مطلب را مطالعه فرمایید: مهاجرت تحصیلی

نحوه درخواست ویزای تحصیلی آمریکا

روند اقدام برای ویزای تحصیلی آمریکا را می توان به دو بخش پذیرش و ویزا تقسیم بندی کرد. دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آمریکا با فراهم آوردن مدارکی نظیر مدرک زبان، سوابق تحصیلی، ریز نمرات، توصیه نامه، انگیزه نامه و رزومه می توانند به این مهم دست پیدا کنند. بازه زمانی معمول برای دریافت پذیرش بین ۱ تا ۳ ماه در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است که برای ورود به برخی رشته های تحصیلی آزمون ورودی احتیاج می باشد.

روند ویزا در حال حاضر به صورت معمول بین ۲ تا چندین ماه به طول می انجامد. لازم به ذکر است که برای مراجعه به سفارت مدارکی نظیر حساب بانکی، نامه پذیرش (۲۰-I) به همراه مدارکی که نشان دهنده بازگشت به کشور مبدا می باشد.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

3/5 ( 2 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها
ثبت نظر

1,375 پاسخ به “تحصیل در آمریکا”

 1. سینا گفت:

  سلام. من ۲۶ سالم هست.
  من کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد با معدل ۱۵/۳۰ دارم. کارشناسی ارشد را در دانشگاه سراسری روزانه زنجان با معدل ۱۴/۶۰ دارم. ۱ مقاله ISI دارم.
  حدودا ۵ سال سابقه کاری دارم که حدودا ۳ سال سابقه کار بیمه ای دارم.
  نمره زبانم ۷ هست.
  برای تحصیل به چه صورتی میتوانم برای آمریکا اقدام کنم؟
  در صورت رفتن، ایا میتوانم ویزای تحصیلیم رو با پیدا کردن کار، به کاری تغییر بدم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید برای مقطع دکتری در آمریکا اقدام کنید البته در نظر داشته باشید هر چقدر رزومه تحصیلی شما قوی تر باشد شانس پذیرش برای شما در مقطع دکتری بیشتر خواهد شد.برای مهاجرت تحصیلی غیر از مدرک زبان مدرک GRE , GMAT مطابق با رشته تحصیلی هم مورد نیاز است.

 2. Amir گفت:

  سلام ، خسته نباشید
  بنده دانشجوی سال سوم کارشناسی رشته مهندسی برق ( شاخه الکترونیک ) دانشگاه شریف هستم با معدل ۱۷/۸۰ ، در ازمون ielts هم(همین امسال شرکت کردم و مدرک اعتبار داره ) نمره ۷.۵ دارم.
  میخواستم بدونم با این شرایط احتمال بورسیه شدن یا پذیرش برای دوره ارشد رو در یکی از دانشگاه های تاپ امریکا ( که در مقاله اشاره شد ) یا یک دانشگاه معتبر وجود داره یا خیر ؟ یا بهتره که برای یک کشور دیگه اقدام کنم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   معمولا بورسیه به مقطع دکتری اختصاص داده می شود و برای مقاطع دیگر در کشور آمریکا ممکن است یک کمک هزینه کمی طبق شرایطی به شما داده شود.

 3. هدیه ر گفت:

  سلام ببخشید من دانشگاه علوم تحقیقات مهندسی کامپیوتر قبول شدم برای کارشناسی
  می خواستم بدونم که اگه اینو برم بخونم و معدل بالا داشته باشم و نمرات تافل و اینام خوب باشه آیا امکان گرفتن فاند یا فول فاند یا بورس تو آمریکا دارم یا نه ؟!
  یا اینکه برن دوباره کنکور بدم دانشگاه سراسری قبول شم ؟!
  اصلا چقدر این قضیه تاثیر داره ؟!

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   باید در نظر داشته باشید معمولا بورسیه به مقطع دکتری اختصاص داده می شود و در بقیه مقاطع ممکن است طبق شرایطی از جانب دانشگاه یک کمک هزینه به دانشجو داده شود. برای گرفتن بورسیه در مقطع دکتری نیز هر چقدر رزومه قوی تری داشته باشید شانس بیشتری در دریافت بورسیه خواهید داشت.

 4. برنا گفت:

  با سلام
  بنده فارغ التحصیل رشته عمران در مقطع کارشناسی با معدل ١۵ هستم. به تازگی در آزمون GRE شرکت کردم و نمره ام ٣٢١ شد. هفته ی آینده هم آزمون IELTS دارم. میخواستم بپرسم در صورت کسب نمره ٨، امکانش هست پذیرش با بورسیه در رشته علوم کامپیوتر یا هوش مصنوعی در مقطع دکترا در دانشگاه های آمریکا بگیرم؟ اگه امکانش هست چه چیزهایی مورد نیازه و میتونه به رزومه ام کمک کنه تا معدلم کمتر در نظر گرفته شه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   معمولا بورسیه به مقطع دکتری اختصاص داده می شود و برای دریافت بورسیه داشتن رزومه تحصیلی خوب می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.در مقاطع دیگر ممکن است یک کمک هزینه کمی طبق شرایطی از جانب دانشگاه به دانشجو تعلق گیرد.داشتن GRE و تافل برای گرفتن پذیرش از آمریکا الزامی می باشد.

 5. مینو گفت:

  سلام
  در حال حاضر با توجه به شرایط کنونی، چقد شانس گرفتن ویزای همراه وجود داره؟
  اگه من موفق به دریافت ویزای تحصیلی بشم، همسرم میتونه ویزای همراه بگیره و اینکه چه شرایطی داره؟ و چقد زمان بر است؟
  ممنون از شما

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در حال حاضر شانس گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا نسبت به سایر کشورها کمتر می باشد. ویزای همراه نیز شانس خیلی کمی دارد.

 6. امید گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید .
  بنده متولد ۷۲ هستم و از دانشگاه شهید بهشتی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته حسابداری با معدل ۱۹/۰۳ فارغالتحصیل شدم و نمره ielts من ۸ هست .قصد مهاجرت تحصیلی به امریکا رو دارم و ۳۰۰۰۰ دلار هم سرمایه دارم . و همچنین مقطع کارشناسی رو در دانشگاه پیام نور گذراندم و به دلیل سهل انگاری و جاهلی با معدل ۱۲/۸۳ فارغ التحصیل شدم . از اشناهامون شنیدم ک معدل کارشناسی خیلی موثره . بنظرتون شانس قبولی در دانشگاهای امریکا رو دارم؟ و ایا میشه با GRE یا GMAT معدل کارشناسی رو جبران کرد ؟ بنظرتون ممکن هست ک بخاطر معدل کارشناسی قبول نکنند؟ دانشگاه یا ایالت برام فرقی نمیکنه فقط قصد مهاجرت رو دارم. با تشکر فراوان

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارید داشتن مدرک زبان و GRE و GMAT مطابق با رشته شما الزامی می باشد. برای مقطع دکتری هر چقدر رزومه شما که شامل مقالات بین المللی معدل بالای ۱۷,تافل و….. می باشد قوی تر باشد شانس گرفتن پذیرش با بورسیه برای شما بیشتر خواهد شد.

 7. نگین گفت:

  سلام خسته نباشید من از طریق ازدواج گیرین کارت امریکارو دارم میخواستم بدونم که من مدارمه تحصیلیم مورد قبول امریکا هست یا نه من دانشگاه ازاد میرم و خیلی هم نمره های جالبی از دروسم ندارم ولی میخوام بدونم میتونم ادامه ی همین درسو اونجا بخونم اگر که زبانم فول باشه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   تمامی شرایط پذیرش در سایت هر دانشگاهی به صورت کامل درج شده است شما می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر در آمریکا اطلاعات کامل را دریافت نمایید.

 8. اسحاق گفت:

  سلام من امسال یازدهم میخونم و رشتم انسانی هستش،قصد دارم بعد کنکور دادنم ادامه تحصیلم رو در امریکا بگذرونم
  چه چیزایی لازم است و چه رشته هایی میتوانم بخوانم؟(استنفورد کالیفرنیا)

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   انتخاب رشته مناسب جهت تحصیل در آمریکا بستگی به هدف شما دارد.داشتن مدرک زبان الزامی می باشد.در نظر داشته باشید در حال حاضر شانس ویزای تحصیلی آمریکا نسبت به سایر کشورها یک مقدار کمتر می باشد.

 9. حدیث گفت:

  سلام. من لیسانس ادبیات انگلیسی با معدل ۱۵/۴۰ و ارشد هنر رشته تصویرسازی با معدل ۱۸/۸۵ رو دارم. مقاله ندارم اما رزومه هنری ۱۵ نمایشگاه گروهی، تصویرگری ۶ کتاب رو دارم و سه پروژه تصویرگری هم در حال انجامش هستم. با این رزومه آیا امکان پذیرش از دانشگاههای آمریکا رو برای ارشد مجدد در یکی از رشته های هنری دارم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در صورت ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی می توانید برای دانشگاه های برتر آمریکا در مقطع ارشد اقدام نمایید.

 10. رضا گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من ۱۹ سالمه و الان دانشجوی سال اول رشته مهندسی کامپیوتر هستم .معدل کل دیپلمم ۱۷.۶۵ و معدل کل پیش دانشگاهیم ۱۶.۰۳ هست.
  میخواستم بپرسم که آیا شانسی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی رشته خودم در آمریکا دارم( البته رشتمو میخوام از اول بخونم و این یه سالی که خوندم برام مهم نیست) ؟ و اینکه از لحاظ مالی تقریبا هیچ مشکلی ندارم و هر دانشگاه و هر ایالتی در آمریکا حاضرم برم.
  مدرک زبان هم قادرم با نمره بالا بگیرم چون زبانم خوبه
  فقط میخام ببینم ارزش داره که من برای آمریکا اقدام کنم و شانسش چند درصده
  و اینکه اگه آمریکا نمیشه چه کشورایی برام مناسبه

  خیلی ممنون ببخشید سوالام زیاد شد

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   به صورت کلی شرایط شما برای ادامه تحصیل در آمریکا مناسب می باشد ولی در حال حاضر از شانس کمتری نسبت به سایر کشورها برای ویزا برخوردار می باشید. شما می توانید برای تحصیل در کشورهایی همچون انگلستان و کانادا اقدام نمایید.

 11. سلام معدل نهم من در رشته ریاضی ۲۰ شده است.
  خیلی مصمم هستم تا مهاجرت تحصیلی به آمریکا داشته باشم.
  وضعیت مالی خوبی هم ندارم.
  ولی در حال یادگیری زبان انگلیسی تا پایان دبیرستان هستم و تا زمان دانشگاه کامل مسلط می شوم.
  می خوام معدل دهم و یازدهم و دوازدهم هم را بالای ۷۵\۱۹ تموم کنم.
  به مهندسی شیمی یا برق یا مکانیک هم علاقه دارم
  آیا راهی هست؟ و می توانم بورسیه تحصیلی شوم؟

 12. Dana گفت:

  سلام من ۱۴ ساله هستم وامسال کلاس نهم هشتم.می خواستم برای بورسیه دانش آموزی آمریکا یا انگلیس یا کانادا بگیرم. مدرک زبان ندارم ولی می تونم تو مدت بسیار کوتاهی ilبگیرم .معدلمم تو مدرسه بالای ۱۹/۸۰٫به نظرتون شانسی درارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شانس بورسیه برای شما بسیار پایین می باشد ولی برای پذیرش با شخصی می توانید برای ادامه تحصیل در آمریکا اقدام نمایید.

 13. Csh گفت:

  سلام من ۱۶ سالم و میرم کلاس یازدهم، زبانم سه ماه دیگه تموم میشه و بعد ایلز می گیریم معدلم تا اینجا همش بالای نوزده و نیم بوده و ریز نمراتم هم بالاس می خواستم بدونم اگه بخوام سال دوازدهم رو آمریکا بخونم باید چی کار کنم؟
  (اگه فقط برای مدرسه برم چون اونجا میتوانم پیش خاله هام بمونم )

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در صورت کسب مدرک زبان می توانید برای ادامه تحصیل در آمریکا اقدام نمایید. شما می توانید محل سکونت در کشور آمریکا را شخصا انتخاب کنید.

 14. ناديا گفت:

  سلام من دانشجوی داروسازی سال چهارم هستم..گرین کارت آمریکا دارم
  میخوام مهاجرت کنم
  سوالی که داشتم اینه که آیا واحدهای من را قبول میکنند؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   باید با دانشگاه مورد نظر خود مکاتبه نمایید.چون معمولا تطبیق واحد به سختی از کشوری به کشور دیگر انجام می پذیرد.

 15. كسرا مغيثى گفت:

  سلام من دانش اموز تجربى هستم و یازدهم رو امسال تموم کردم و معدل من هم ١٩.١٢ در مدرسه ى خوب هست یعنى الکى نمره نمیدن و میخوام براى رشته ى مهندسى ژنتیک اقدام کنم با در نظر گرفتن اینکه تو ازمون sat و ielts نمره ى بالا بگیرم بعد از اینکه سال دوازدهم رو تموم کردم و دیپلم گرفتم شانس گرفتن ویزاى تحصیلى با بورسیه دانشگاه معمولى تو امریکا چقدره؟ ممنون

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   معمولا بورسیه ها در آمریکا به مقطع دکتری اختصاص پیدا خواهد کرد و در این مقطع ممکن است یک کمک هزینه کمی طبق شرایطی از جانب دانشگاه به شما داده شود.

 16. امیر مسعود گفت:

  سلام
  من لیسانس رشته برق الکترونیک دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل ۱۷.۲ فارغالتحصیل شدم و در حال تحصیل در رشته نانو فتونیک دانشگاه تهران هستم که احتمالا معدل من در ارشد هم حدود ۱۷ میشه ولی میخوام در رشته mba در آمریکا یا انگلستان تحصیل کنم بودجه من هم حدود صد هزار دلار است و خیلی دلم میخواد در دانشگاه که رنک زیر ۲۰ دارد تحصیل کنم و حتی الامکان آمریکا مثل دانشگاه duke و yale
  آیا شانسی دارم

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته MBA در انگلستان و آمریکا هر دانشگاهی شرایط مخصوص به خود را جهت پذیرش مخصوصا برای افرادی که در رشته های متفاوت تحصیل کرده اند را خواهند داشت. داشتن مدرک زبان و البته برای آمریکا GMAT هم الزامی می باشد.

 17. Hediye گفت:

  سلام من ۲۱ ساله ام و لیسانس ادبیات انگیسی از دانشگاه پیام نور با معدل ۱۵ دارم . لازم به ذکره بگم انگلیسی رو کامل مسلطم اسپانیایی و فرانسه هم تا حدودی. مدرک فنی حرفه ایه برنامه نویسی و طراحی وب هم دارم. آیا شانسی دارم برای پذیرش دانشگاه آمریکا یا کانادا اقدام کنم؟ و آیا میتونم در مقطع فوق لیسانس به جر ادبیات انگلیسی رشته ی دیگه ای رو انتخاب کنم؟ د اینکه شانس دریافت کمک هزینه رو دارم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد تحصیل در کانادا و آمریکا را دارید نیازمند داشتن مدرک زبان و GRE و GMAT مطابق با رشته خود را خواهید داشت. امکان تغییر رشته نمی باشد و همچنین شانس گرفتن بورسیه در مقطع کارشناسی بسیار کم می باشد.

 18. zahra گفت:

  سلام من رشته تجربی ام سال۹۷کنکوردادم ولی امسال هم میخوام امتحان بدم معدل دیپلم۱۴وپیش۱۵هستش مدرک زبان روتابستون باکلاس فشرده میگیرم ۱۹سالم هست بااین شرایط میتونم برای مهندسی امریکااقدام کنم؟مرسی

 19. طوبا گفت:

  با سلام… من کارشناس ارشد مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه ازاد هستم با معدل ۱۸٫۳۳٫ تا به حال نزدیک ۶۰ کتاب ترجمه کردم. ۹ مقاله در همایش های ملی و بین المللی داشتم. ۱۰ مقاله در مجلات داخلی و خارجی که ۳ تای انها علمی پزوهشی بوده اند. ۴ مربیگری ورزشی و قهرمانی های ورزشی. بیمه اهل قلم. ۶ مدرک فنی حرفه ای و… هستم. به زبان انگلیسی تسلط کامل دارم و زبان فرانسه را نیز در حال یادگیری هستم. به نظر شما شانس گرفتن فول فاند یا فاند از یکی از دانشگاه های معتبر اروپا یا امریکا دارم؟ و اینکه اگر بخوام کسی در زمینه اپلای دادن به من کمک کنه باید چکار کنم؟ خواهش میکنم حتما جواب بدین…ممنون

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید برای مقطع دکتری در رشته تحصیلی زبان انگلیسی برای آمریکا و اروپا اقدام نمایید. برای گرفتن بورسیه باید با اساتید مختلف مکاتبه شود و این امکان سنجی برای شما انجام شود ولی به صورت کلی رزومه تحصیلی خوبی را دارید. لطفا جهت اپلای کردن با شماره های موسسه تماس بگیرید مشاورین ما در خدمت شما هستند.

 20. شيلا محمودي گفت:

  سلام سؤال که دارم أیا باداشتن مدرک لیسانس تغذیه از دانشگاه تهران میتوانم برأی ورود وادامه دردانشکده پزشکی اقدام کنم یعنی Basic science محسوب میشود یا باید ازاول شروع کنم
  ممنون

 21. مصطفی گفت:

  سلام و روز بخیر
  بنده دی ماه ۳۴ ساله می شم. مدرک کاردانی از دانشگاه سراسری با معدل ۱۶٫۵ – کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶٫۵ – کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری تهران با معدل ۱۷٫۴
  سه تا مقاله خارجی معتبر دارم
  ایلتس ۶٫۵ دارم
  آیا برای اپلای دکتری نیازمند مدرک کارشناسی پیوسته ۴ ساله می باشد یا خیر ؟
  و اینکه با مدرک کاردانی ۲ ساله و کارشناسی ناپیوسته ۲ ساله می توان برای دکتری اقدام کرد و فاند گرفت ؟

  ممنونم

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه از کشور آمریکا داشتن مدارکی نظیر معدل بالای ۱۷, حداقل دو مقاله isi, تافل بالای ۹۰و….. می تواند شانس گرفتن بورسیه را برای شما افزایش دهد.مدارک شما باید فرستاده شود ممکن است یکسری از دانشگاه ها مدرک شما را نپذیرند. داشتن مدرک زبان وGRE یا GMAT مطابق با رشته تحصیلی خود برای کشور آمریکا نیاز می باشد.

 22. محمد گفت:

  سلام اگر ما در کنکور تجربی رتبه ی زیر ۱۰۰ را کسب کنیم می تونیم برای ویزای آمریکا اقدام کنیم؟

 23. آیلین احمدی گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید به نظرتون این رزومه چقدر شانس برای پذیرش از هاروارد در مقطع کارشناسی داره نمره ی تافل ۱۱۵ نمره ی SATبا حساب کردن هر سه بخش ۲۲۰۰ معدل دیپلم ۱۷/۶۰ معدل پیش دانشگاهی ۱۷ ولی معدل کل دیپلم یعنی معدل سه سال اول بالای ۱۹ و اینکه ۱۸ سالمه و کلی مدرک فرادرسی مث کامپیوتر و گیتار و ارایشگری و طراحی و… دارم و یه توصیه نامه ی خوب هم دارم با این رزومه چقدر شانس پذیرش و چقدر شانس گرفتن فاند دارم؟ممنون میشم جواب بدید🙏

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   گرفتن پذیرش از دانشگاه های مختلف آمریکا در صورت اینکه شخص مدارک لازم درج شده در سایت دانشگاه را داشته باشد امکان پذیر است.معمولا بورسیه به مقطع دکتری اختصاص پیدا می کند و در این مقطع ممکن است یک کمک هزینه کمی از جانب دانشگاه طبق شرایطی به شما داده شود.

 24. افشین گفت:

  سلام بنده دانشجوی کارشناسی مهندسی برق دانشگاه دولتی هستم
  میخواستم برای ادامه تحصیل به امریکا برم سوالم اینه که ایا میتونم بعد گرفتن مدرک کارشناسی مستقیم برای دکتری فاند بگیرم ایا شانسی هست یا باید ارشد بگیرم بعد برم چون برای ارشد فاند نمیدن

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما بهتر است اول برای مقطع ارشد اقدام نموده و سپس برای دکتری برای کشور آمریکا اقدام کنید.چون شانس گرفتن بورسیه در مقطع ارشد کم می باشد و ممکن است دانشگاه ها یک کمک هزینه ی کمی را تحت شرایطی به شما بدهد.

 25. shadi گفت:

  سلام
  من دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران با معدل ۱۶ و کارشناسی مدیریت بیمه با معدل ۱۷ و ۱۶ سال سابقه کار و بیمه با ۳۷ سال سن می باشم آیا می توانم برای مقطع دکترا در دانشگاههای معتبر آمریکا یا اروپا اپلای کنم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما چنانچه قصد اقدام برای تحصیل در آمریکا را دارید باید رزومه ی قوی که شامل مقالات بین المللی,معدل بالای ۱۷, تافل بالای ۹۰ , داشتن GRE وGMAT و………… می باشد را دارا باشید. البته هر دانشگاه شرایط مخصوص به خود را جهت دادن پذیرش دارد که تمامی این شرایط را شما می توانید در سایت خود دانشگاه ها مشاهده نمایید.

 26. مهسا گفت:

  سلام من در یکی از دانشگاه های ازاد تهران کارشناسی روانشناسی گرفتم و در حال حاضر برای ارشد ٩٨ میخوام کنکور بدم و بعدش روی زبانم کار کنم سوال من اینه اگه رتبه تک رقمی بیارم و توی دانشگاه سراسری مثلا بهشتی ارشدمو بگیرم و چند تا مقاله چاپ کنم و مدرک زبانمو بگیرم میتونم بعد از گرفتن ارشد یعنی ٢ سال دیگه برای دکترا روانشناسی توی امریکا اقدام کنم و فول فاند بگیرم؟احتمالش هست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما چنانچه قصد تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری به همراه بورسیه را دارید نیازمند داشتن رزومه ی تحصیلی خوبی می باشید. قوانین کشورها هر ساله در حال تغییر است ولی در کل با داشتن رزومه ی قوی شانس گرفتن بورسیه در مقطع دکتری برای شما زیاد خواهد شد.

 27. پرنيان گفت:

  سلام
  من چند وقتیه که این سوال برام پیش اومده که اگر در رشته های درمانی مانند پزشکی و ژنتیک و… بعد از گذراندن مقطع کارشناسی قصد اپلای در دانشگاه های تاپ را داشته باشیم مدرک کارشناسی را قبول میکنند یا باید از ابتدا شروع به تحصیل در دانشگاه کنیم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته های پزشکی شخص باید از ابتدا اقدام نماید. برای رشته های دیگر در صورت مورد قبول شدن مدرک نیازی به گذراندن دوره ی تحصیلی از ابتدا نمی باشد.

 28. الهه گفت:

  سلام.من ارشد پژوهش هنر هستم.معدلم بالای ۱۷هست.یه مقاله isiدارم.ایا میتونم برای دکترا تاریخ هنر اقدام کنم؟ایا امکان بورس یا فاند وجود داره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن بورسیه از کشور آمریکا شما نیازمند داشتن رزومه ی تحصیلی خیلی خوب که شامل حداقل دو مقاله ی isi ,نمره ی تافل بالای ۹۰, معدل بالای ۱۷ و…… می باشید.و گرنه شما می توانید برای این مقطع در رشته ی تاریخ هنر اقدام نمایید.

 29. الین گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من لیسانس مهندسی پزشکی بیوالکتریک از دانشگاه غیرانتفاعی بامعدل حدود۱۵دارم نمیدونم چه راهی رو شروع کنم وبرم ..برای قبول شدن ارشد تو ی دانشگاه خوب مثل نوشیروانی بخونم وبعد اپلای شم.(این پروسه طولانیه) یا باهمین مدرک کارشناسیم ایلتس بگیرم و ارشدمو کانادا ادامه بدم ..نمیخوام اینجا بمونم حتی بهترین شغل وامکانت بدن بهم .. درضمن وضعیت مالیم برای رفتن زیاد مناسب نیست..

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما برای تحصیل در کشور آمریکا و کانادا نیازمند داشتن مدرک زبان می باشید. شما از همین حالا نیز می توانید برای مقطع ارشد اقدام نمایید و نیازی به قبولی کنکور در مقطع ارشد نمی باشد.

 30. عسل گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس مرمت اثار تاریخی هستم قصد دارم برای دکترا فول فاند در امریکا در رشته تاریخ هنر که مرتبط هست اپلای کنم با ایلتس شش و نیم و مقاله مجله خارجی و معدل کارشناسی و ارشد ۱۶و نیم
  ایا شانسی دارم؟
  Gre هم می خوام تحان بدم

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای دریافت فول فاند از کشور آمریکا شما نیازمند داشتن رزومه ی تحصیلی قوی شامل حداقل دو مقاله ی isi ,مدرک زبان تافل بالای ۹۰, معدل بالای ۱۷, GRE و……. می باشید.

 31. محمد گفت:

  سلام
  همسر من بورسیه دکترا امریکا گرفته.
  میخواستم بدونم من با مدرک کارشناسی میتونم به عنوان همراه ویزا بگیرم…؟

 32. فام گفت:

  سلام با لیسانس صنایع و ارشد معماری میتونم برای دکتری معماری اقدام کنم؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   به دلیل متفاوت بودن دو رشته در دو مقطع تحصیلی امکان نپذیرفتن در مقطع دکتری وجود دارد. البته بستگی به استاد راهنمای شما دارد.

 33. امیر گفت:

  سلام و وقت بخیر، فرزند من دارای مدال برنز المپیاد کشوری شیمی هستند. علاقمند به ادامه تحصیل در همین رشته تا سطوح بالا هستند. آیا داشتن مدال المپیاد میتونه براشون بورسیه دانشگاه(های) آمریکا رو به همراه داشته باشه؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   ممکن است یکسری از دانشگاه ها طبق شرایط خاصی برای دانشجویان خود کمک هزینه ای را در نظر بگیرد.

 34. Yasi گفت:

  سلام برای وارد شدن به رشته ی پزشکی در امریکا بعد از اینکه لیسانس علوم پایه بگیرم باید آزمونی مثل کنکور اینجا بدم یا اینکه می تونم بعد از لیسانس وارد پزشکی بشم؟؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   در آمریکا آزمونی به نام MCAT وجود دارد که دریافت نمره ی بالا در این آزمون می تواند برای ورود به رشته ی پزشکی تاثیر گذار باشد.

 35. سید امیر گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید
  من ترم ۵ مهندسی مکانیک از دانشگاه غیر انتفاعی مشهد هستم
  میخواستم برای ارشدم اپلای کنم و ترجیحا آمریکا مدنظرم هست
  میخواستم ببینم آيا بخاطر مقطع و دانشگاهم که غیر انتفاعیه امکانش هست برای آمریکا؟‌
  معدلم چیزی حدود ۱۵ است و درعوض تصمیم دارم که رزومه ام رو از الان با بالابردن معدل و ارايه مقاله و تافل یا ایلتسِ با نمره بالا ارتقا بدم
  اگر برای امریکا امکانش نیست اگر ممکنه شما پیشنهاد خودتون رو بفرمایید.
  از سایت خوبتون واقعا ممنونم

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   باید با دانشگاه ها مکاتبه نماییم ببینیم آیا امکان گرفتن پذیرش با شرایط شما می باشد یا خیر . ولی معمولا مشکلی از بابت دانشگاه نمی باشد.

 36. سودا گفت:

  سلام من امسال کنکور دارم و هدفم پزشکیه
  تا الان درسام خیلی خوب بوده و علاوه بر اون تافل هم دارم و زبان فرانسه هم کمی بلدم و الان هم دنبال یه موضوع خوب برای مقاله نویسی (البته بعد از کنکور) هستم المپیاد زیست شناسی هم سال گذشته شرکت کردم همچنین دارم برای آزمون gre آماده میشم
  سوالی که دارم اینه که شانس من برای اخذ پذیرش در دانشگاه های خوب آمریکا چقدره ؟
  و سوال دیگر هم اینکه اگر بورس تحصیلی بگیرم میتونم شخصی (کسی که قراره باهاش نامزد کنم) رو با خودم ببرم یا نه ؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   معمولا بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص پیدا می کند. ویزای همراه در مقطع کارشناسی معمولا داده نمی شود البته در حال حاضر خود ویزاهای دانشجویی آمریکا نسبت به کشورهای دیگر از شانس کمتری برخوردار می باشد.

 37. بدبخت گفت:

  سلام من کلاس هفتمم تمام نمره هام بالای 15 و دوست دارم بعد از کلاس 12 دهم در دانشگاه هاروارد درس بخوانم و دوست دارم ازدواج هم انجا کنم و رشته ام کمک خلبان یعنی قبول میشوم اگر قبول شوم خوشبختم

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   امکان گرفتن پذیرش برای شما می باشد. شما بعد از دوره ی تحصیلی خود با پیدا کردن کار می توانید ویزای کار دریافت نمایید و از آن طریق اقامت بگیرید.

 38. گلی گفت:

  با سلام
  یه سوالی برام پیش اومده و کسی رو نمیشناسم بپرسم و مطمئن بشم، در طی مدت پناهندگی برای آمریکا در ترکیه اگر برای دانشگاههای امریکا یا کانادا و استرالیا.. برای دکترا اپلای کنم و پذیرش بگیرم موقع مصاحبه سفارت برای ویزا چطور میشه قضیه پناهندگی و اپلای با هم
  خیلی ممنون میشم کمک کنید

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   پناهندگی چون غیر قانونی می باشد ما انجام نمی دهیم و به شما توصیه هم نمی کنیم از این طریق اقدام نمایید. شما چنانچه موقعیت برای دریافت ویزای تحصیلی دارید بهتر است از راه قانونی و برا ی این ویزا اقدام نمایید.

 39. روشنا گفت:

  برای تحصیل رشته انیمیشن در آمریکا یا کانادا چه باید کرد؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   داشتن مدرک زبان الزامی می باشد.بعضی از دانشگاه ها ممکن است برای دادن پذیرش آزمون ورودی برگذار کنند. البته شرایط دقیق هر یک از دانشگاه ها را می توانید در سایت خود دانشگاه ها مطالعه نمایید.

 40. زهرا گفت:

  سلام من18سالمه ومیخوام دررشته پزشکی امریکاتحصیل کنم سال دیگه کنکوردارم اگه رتبه تک رقمی به دست بیارم ونمره ایلتس هم6.5هستش امافقط معدلم پایینه ایااین امکان رودارم که پذیرش ازدانشگاه های امریکاروداشته باشم؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   امکان گرفتن پذیرش تحصیلی برای رشته ی پزشکی برای شما می باشد. برای ورود به رشته ی پزشکی در آمریکا شما باید در ابتدا برای لیسانس علوم پایه اقدام نمایید و بعد از گذراندن لیسانس علوم پایه می توانید وارد دوره ی اصلی تحصیلی خود شوید.

 41. رضا گفت:

  با سلام من 18 سالمه دیپلم رشته شبکه و نرم افزار دارم خاستم بپرسم برای تحصیل در امریکا چه مدارکی و پیش نیاز هایی میخاد ؟ یا اصلا میتونم با دیپلم وارد امریکا شم؟

  اینم بگم وضع مالی خوب هم نیست ولی علاقه دارم.

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای آمریکا شما بایدمدرک 12 سال تحصیل خود را داشته باشید در صورت اینکه ندارید این امکان برای شما وجود دارد که دوره ی تحصیلی خود را در آنجا بگذرانید و سپس وارد دوره ی تحصیلی دانشگاهی شوید. هزینه ی تحصیل و زندگی سالیانه حدود 25000 دلار کانادا می شود.داشتن مدرک زبان الزامی می باشد.

 42. محمد گفت:

  سلام خسته نباشین میخواستم بپرسم بعد از اتمام تحصیل در امریکا میتونیم همونجا اقامت کنیم؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما در صورتی که بتونید کار پیدا کنید می توانید ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کار نمایید و بتوانید از آن طریق اقامت بگیرید.

 43. محمد.م. گفت:

  سلام لیسانس مهندسی هواپیما و ارشد فیزیک هسته ای دارم. چهل ساله. یک بچه پنج ساله داریم. برای همسرم جی وان اومده برای دوه کوتاه مدت یکماهه کارافرینی در برکلی.ایشون ارشد آی تی داره. ایا میشه همسرم بره بمونه من هم ویزای کار بگیرم برم؟ و بعدا اونجا ادامه تحصیل بدم؟ البته خودم فامیل دارم که دعوت نامه برام بفرسته.

  • آریاناپارس گفت:

   سلام اگر جاب آفر بتونید بگیرید می تونید اقدام کنید.در غیر این صورت از طریق تحصیلی باید اقدام کنید.

 44. مهسا گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم تا گرفتن ویزا (امریکا)چ قدر طول میکشه و چ قدر هزینه داره؟
  و اینکه من دانش آموز تیزهوشانم و خیلی به تحقیق درباره سلول های بنیادی علاقه مندم و معدل بالایی هم دارم
  امکان اینکه بورسیه (امریکا)بشم هست؟
  شرایط گرفتن بورسیه؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام متاسفانه در حال حاضر برای ایرانی ها شانس ویزا پایین هستش بورس هم فقط در مقطع دکترا امکان پذیر هستش.

 45. مهدی گفت:

  با سلام
  درصورتی که موفق به گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا بشیم مدتی اجازه خروج از آمریکارو نداریم؟

 46. مریم گفت:

  سلام من کارشناسی ارشد ادبیات فارسی در دانشگاه شهید بهشتی می خوانم. می خواستم بدانم اگر بخوام برای دکتری نقد ادبی در یکی از دانشگاههای آمریکا یا هر کشور دیگری اقدام کنم چه کاری باید انجام بدم؟ چه مدارکی نیاز داره؟ کدام یک از آزمون زبان را باید شرکت کنم؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما باید حتما مدرک زبان تافل بالای 90 را داشته باشیدتا بتوانید برای ویزای تحصیلی اقدام نمایید.لیست تمامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را می توانید در سایت خود وزارت علوم مشاهده نمایید. شرایط و لیست رشته های ارائه شده در هر ترم تحصیلی و اطلاعات مربوط به آن در خود سایت درج شده است.

 47. حسین گفت:

  سلام
  من ۱۷سالمه و ساله دیگه کنکور دارم می خواستم بدونم در صورت قبولی در رشته پزشکی در دانشگاه های تاپ می سه در عین تحصیل برای ویزای دانشجویی اقدام کرد؟یا اینکه باید مدرک عمومی گرفته بشه؟

 48. مجید گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل ارشد هستم با معدل 17.98 از دانشگاه سراسری (مقاله ISI هم دارم). لیسانسم معدلم 14.71 هست چون پیام نور درس خوندم ولی با این حال من
  گواهی رتبه اول از پیام نور دارم. میخواهم برای دکتری اقدام کنم. با توجه به اینکه نمره زبان ieltsم 6 شده احتمالا بصورت پذیرش مشروط باید اقدام کنم. میخواهم بدونم که باز با این شرایط میشه بورس گرفت از طریق مکاتبه با اساتید انجا؟
  کلا پذیرش مشروط بخاطر نمره زبانم چجوه؟ از نظر هزینه و شانس ثبت نام بعد از گذراندن دوره زبان؟
  تشکر

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید با داشتن همان مدرک آیلتستون اقدام کنید و سپس با مکاتبه با اساتید ازشون پذیرش مشروط بگیرید و لی قبل از رفتن به سفارت تمامی مدارک خود را تکمیل کنید.

 49. الهه گفت:

  سلام
  من ۲۵ سالمه و از طریق ازدواج گرین کارت آمریکا را دارم
  من میخوام آمریکا با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی وارد دانشگاه بشم
  آیا برای من محدودیت سنی وجود دارد؟یا مشکلی نیست
  ممنون از وقتی که میگذارید

 50. Abolfazl گفت:

  سلام …. ما قصد رفتن به امریکا را داریم .. و ابتدا باید اقامت ترکیه را بگیریم تا بتوانیم به انجا برویم …من یه سوال داشتم ..
  عمه من در شیکاگو امریکا زندگی میکند .. میتونه برای ما دعوت نامه بفرسد یا خیر

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   بله امکان فرستادن دعوت نامه می باشد. ولی دعوت نامه از اقوام درجه ی یک تاثیر گذار می باشد. و در نظر داشته باشید در حال حاضرشما می توانید برای ویزای تحصیلی آمریکا اقدام نمایید.

 51. ناشناس گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم در صورت گرفتن اپلای در مقطع دکترا یکی از دانشگاهای امریکا در صورت متاهل بودن، می شود همسر را باخود برد؟ و اینکه اگر اجازه بدهند ایا یک فاند تحصیلی هزینه زندگی دو نفر را پوشش می دهد؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   ویزای همراه در حال حاضر سخت داده می شود. بستگی به مقدار فاندی دارد که به شما تعلق می گیرد.

 52. L.m.s گفت:

  با سلام
  من دانشجوی ارشد رشته علوم باغبانی یکی از دانشگاه های سطح یک هستم ، معدل لیسانسم بالای ۱۷ بوده و معدل ارشدم هم بالای ۱۷ ، برای فاند کامل در آمریکا چه نمره آیلتسی باید داشته باشم؟ احتمال اینکه بتونم فاند بشم وجود داره؟ کدام دانشگاه ها میتونم درخواست بدم؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام برای دکترا باید رزومه تحصیلیتون قوی باشه مقاله ISI داشته باشید تا بتونید اقدام کنید ولی باز برای ایرانی ها شانس ویزا در حال حاضر کم هستش.

 53. bilbo گفت:

  سلام می خواسم بدونم اگر کنکور داده باشیم و دانشگاه تهران قبول شده باشیم تاثیری در پذیرش در مقطع لیسانس داره

  • آریانا پارس گفت:

   سلام متاسفانه برای امریکا شانس ویزا برای ایرانی ها نیستش مگر در مقطع دکترا اون هم در صورتی که رزومه تحصیلی شخص قوی باشه 30%شانس ویزا داره

 54. hootan گفت:

  ‌سلام من ۱۶ سالمه و سال بعد که ۱۷ سالم میشه زبان رو تموم میکنم و تافل میگیرم من علاقه زیادی به تحصیل در خارج مخصوصا امریکا رو دارم ولی قدرت مالی خانوادم در حدی نیست که بتونه هزینه های سنگین تحصیل در خارج رو پوشش بده میخواستم بدونم راهی هست من تو این سن بورس بشم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. بودجه ی شما بسیار مهم می باشد. چون اکثریت بورسیه ها به مقاطع دکتری اختصاص پیدا می کند و ممکن است فقط یک کمک هزینه ی محدودی به شما داده شود.

 55. محمد گفت:

  14:22
  سلام من ۱۶سالم در رشته ریاضی درس میخونم.میخواستمدببینم پس گرفتن لیسانس یا فوق لیسانس بعد میتونم در رشته خلبانی در خارج درس بخونم یا نه

 56. کامرانی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من ۲۵ سالمه و دکترای عمومی داروسازی و گرین کارت دارم. نامزدم ۳۱ سالشه و ارشد مهندسی شیمی پلیمر و ۷ سال سابقه کار مرتبط داره. میخواستم بپرسم راهی هست که من و نامزدم بتونیم با هم بریم آمریکا؟ با توجه به شرایط ویزا که خیلی سخت شده. عقد کردن بهمون کمک میکنه یا شرایط رو سخت تر میکنه ممنون میشم راهنماییم کنید.

 57. رضوان گفت:

  سلام وقتتون بخیر. دانش آموز ۱۲ام تجربی هستم و ۹۸ کنکور دارم. به تحصیل در خارج از کشور برای لیسانس خیلی علاقه دارم، مخصوصا آمریکا چون بهترین دانشگاه‌ها رو داره. تصمیم گرفتم رتبه‌ی برتر کنکور رو بیارم تا بتونم بورسیه و پذیرش بشم در دانشگاه‌های آمریکا اما سوالی که دارم اینه که آیا اصلا رتبه ی خوب (زیر هزار یا دو رقمی) تاثیری داره که دانشگاه های معتبر ما رو پذیرش کنن؟ مثلا همین رتبه‌ی یک ۹۷، آیا میتونه برای هاروارد یا استنفورد و… پذیرش بگیره؟ یا همینطور بورسیه؟
  من مقاله isi یا ثبت اختراع و… هیچ وقت نداشتم ایا لازمه سال کنکور دنبالشون برم؟(درصورتی که مثلا رتبه ی خوب رو آورده باشم)
  خیلی ممنونم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام اصولا بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص پیدا می کند ممکن است دانشگاه یک بودجه ی کمی را بابت کمک هزینه ی تحصیلی به دانشجو با یک شرایط خاص پرداخت نمایند. هر دانشگاهی قوانین خود را برای ورود به آن دانشگاه دارد چنانچه شما شرایط خوب ومتناسب دانشگاه مد نظر را داشته باشید شانس گرفتن پذیرش را نیز دارید.

 58. مصطفی گفت:

  با سلام- در صورت گرفتن فاند کامل دکتری آمریکا هزینه های جانبی از خونه تا آمریکا شامل چه چیزهایی میشه و چند دلار میشه؟ با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   هزینه سفر . ترجمه مدارک سفارت و ورود به کشور. همه و همه حدود 20 هزار دلار بیشتر نخواهد شد

 59. الهام گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی ریاضیات کاربردی از دانشگاه دولتی با معدل16.4 هستم.دو سال پیش بلافاصله کنکور ارشد دادم و به علت اشتباه در کد انتخاب رشته دانشگاه صنعتی شاهرود قبول شدم و نرفتم این شد که گپ تحصیلی به مدت دو سال برام اتفاق افتاد که به دلیل محرومیت ام از کنکور مجدد شد . در این دو سال زبانم را کامل کردم و مدرک بین المللی قابل ترجمه دوره های حسابداری رو گرفتم و امسال کنکور مجدد دادم و دانشگاه اصفهان رشته آنالیز ریاضی پذیرفته شدم که از هفته دیگه کلاس هام شروع میشه . میخواستم ببینم بعد از گرفتن ارشد میتونم از دانشگاه های برتر آمریکایی فاند بگیرم که البته دوست دارم که فاند دارای پوزیشن و تضمین کاری باشه ؟
  و دوم اینکه امکان بردن خانوادم یعنی پدر و مادرم رو دارم ؟هزینه اقامت اونها هم داده میشه یا نه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام در صورت داشتن رزومه ی تحصیلی قوی امکان گرفتن فاند می باشد.. شما در صورت تاهل همسر و فرزندتان را می توانید با خودتان ببرید.

 60. احسان گفت:

  سلام
  کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش مدیریت ساخت با معدل بالای 17 دارم…چهل سالمه و متاهل در ضمن لیسانس آمار دارم…زبان آیلتس 6.5 شانس اخذ فاند دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام گرفتن فاند به رزومه ی تحصیلی شما که شامل مقالات بین المللی معدل بالا آیلتس بالای 6.5 و…..می باشد, بستگی دارد.و باید در نظر داشته باشید چون دو رشته ی متفاوت را در دو مقطع تحصیلی خود گذراندید ممکن است گذیرش در مقطع دکتری به شما ندهند.

 61. Ariianaw گفت:

  سلام ایا مدرک دیپلم تاثیری روی رشته ای ک میخوایم تو دانشگاه بخونیم داره؟مثلا اگ کسی دیپلم و پیش تجربی داشته باشه ولی بخواد لیسانس کامپیوتر بگیره میشه؟

 62. Noshin گفت:

  سلام من 14 سالمه و امسال معدلم 18 شد . من در زبان بدون رفتن به کلاس 20 گرفتم چگونه باید بورسیه بشم من می خام تا سن 16 سالگی بورسیه شوم و در حال حاضر زبان هم تمریم میکم من که دانشجو نیستم چگونه باید بورسیه شوم ؟

 63. حامد گفت:

  سلام

  مدرک کارشناسی پیام نور در کشور امریکا اعتبار داره؟

  چطور باید بفهمیم دانشگاهی که توش تحصیل کردیم مورد تایید دانشگاهی که قراره پذیرش بگیریم هست؟در کشور امریکا

  ممنون از سایت خوبتون

 64. محمد گفت:

  سلام
  من دانشجو کارشناسی رشته روانشناسی دانشگاه آزاد هستم. رشتم تجربی بوده و میخواستم بدونم برای پذیرش در دانشگاه های امریکا، دانشگاه ازاد رو قبول دارن یا نه؟ ( یکی از دانشگاه های هرمزگان) و سطح دانشگاه زیاد بالا نیست.

  اگر کارشناسی ارشدم رو توی ایران بگیرم در دانشگاه دولتی، شرایط پذیرش اسون تر میشه یا نه؟

  سنم 21 سال

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   دانشگاه های ایران را قبول دارند و فقط داشتن معدل بالا و مدرک زبان الزام آور هست . برای دکتری شرایط پذیرش و اپلای سختتر خواهد بود

 65. سحر گفت:

  سلام من دانشجوی ارشد معماریم امیدوارم دی ماه یا بهمن ماه دفاع کنم.هنوز امتحان جی آر ای و تافل ندادم ولی تکلیف این امتحانا رو تا بهمن روشن میکنم و زمینه ی پایان نامه ی من انرژی هستش.با توجه به وضعیت من چه موقعی باید شروع به ایمیل زدن کنم؟بعضیا پیشنهاد دادن از شهریور امسال شروع کنم ولی بنظر خودم زوده.

 66. حمیده گفت:

  سلام و تشکر از اطلاعات مفیدتان
  من داتشجوی سال دوم پرستاری در ترکیه هستم و تقاضای پناهندگیم برای امریکا پذیرفته شده سوال من این هست که آیا من میتونم مقطع کارشناسی رو در امریکا ادامه بدم و درسهای پاس شده رو تطبیق و انتقال بدم یا اینکه باید دوباره از اول شروع کنم و سالهایی که در ترکیه خوندم پذیرفته هستن یا نه, سپاس از جوابتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   همه این ها برمیگرده به ارزیابی از مدرکتون که توسط دانشگاه انجام داده میشه . معمولا در میانه راه تحصیل مجبور به تکرار همه واحد ها هستید .

 67. رعنا گفت:

  با عرض سلام

  من دانشجوی رشته فیزیک هستم که سال دوم دکتری رو اینجا میخونم در دانشگاه دولتی . میخوام برای دکترا در امریکا اپلای کنم با شرایط فول فاند و دوره زبانم رو هم دارم میگذرونم .چقدر احتمال داره از ده دانشگاه برتر امریکا پذیرش بگیرم شما می تونید این کار رو برامون انجام بدید؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام . برای گرفتن بورسیه شما نیازمند داشتن رزومه ی تحصیلی خیلی عالی که شامل معدل بالای 17 مقالات بین المللی تافل بالای 90 و……. می باشید.

 68. Sara گفت:

  سلام و خسته نباشيد
  من دانشجويِ ترمِ ٥ پرستاري از يكي از دانشگاه ازاد هايِ اطرافِ شيراز هستم.معدلم تا الان ١٧/٤٢ بوده و دارم كلاس هاي تافل رو ميرم و قصد دارم ١٠٠ بگيرم.تويِ يكي از سمينار هايِ بين المللي هم شركت كردم و قصد نوشتنِ يك پروپوزال هم دارم.اگر معدلم بالايِ ١٧ حفظ بشه با تافلِ ١٠٠ وGre بالا و اون سمينار و پروپوزال،امكانش هست بتونم از يكي لز دانشكده هايِ امريكا يا كانادا فاند بگيرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه در آمریکادو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 و یا تافل 105 هست. شانس پذیرش و بورسیه را حتما خواهید داشت

 69. فاطمه گفت:

  سلام.من میخام بورسیه دکترای بهداشت امریکا بگیرم.اگر از لحاظ معدل ارشد و مقالات بین المللی و نمره ایلتس بالا ، همه را داشته باشم اما معدل لیسانسم زیر14 باشه (13.85) باشه.با این حال که شرایطم خوبه،برام مشکلی پیش میاره این معدل؟باید چیکار کنم چون حتما میخام بورس بشم.ممنون از راهنماییتون

 70. فاطمه گفت:

  سلام .من قصد دارم در مقطع دکترا برای بورس امریکا اقدام کنم.معدل کارشناسیم 13.85 بود …معدل ارشدم اگر بالا باشه به همراه مقاالات isi و ایلتس با نمره خوب.باز هم برای رفتن ب امریکا دچار مشکل میشوم؟ممنون از راهنمایی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با داشتن مقاله و مدرک زبان امکان بورس را دارید ولی با شرایط حال حاضر ایران و آمریکا کلا شانس ویزا کمتر میباشد

 71. سینا گفت:

  با سلام
  بنده ۱۶ سال دارم وتا کنکور ۳سال مونده
  دارم زبانم رو میخونم و تا ۲سال دیگه آیلسم رو میگیرم
  میخوام در رشته مکانیک در یک کشور با سطح علمی بالا تحصیل کنم به نظر شما چه زمان یا سنی برای رفتن مناسب تره ؟بعد کنکور یا قبلش؟و کدوم کشور؟
  و اینکه امکان بورسیه شدن هست؟در چه سنی امکانش بیشتره؟
  در غیر اینصورت هزینه های همان کشور چقدره؟ و ایا امکان رفت و آمد به ایران هست؟
  و اینکه میشه کارهایی متفرقه انجام داد؟
  اوه دیگه خیلی سوال شد!!!!
  ممنون میشم به همش جواب بدین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل بهتر ههست بعد از کنکور اقدام کنید و برای تحصیل قبل کنکور باید زبان ان کشور را بلد باشید که با نوجه به آیلتسی که دارید فقط کشور های انگلیسی زبان میشه اقدام نمایید . بورسیه نیز شانس بسیار کمی برای لیسانس دارد و باید هزینه پرداخت کنید مثلا آمریکا حدود 20 هزار دلار در سال بابت تحصیل و زندگی

 72. کیمیا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی پزشکی در مقطع عمومی هستم و برای تخصص تصمیم دارم که به خارج از کشور مهاجرت کنم
  البته بیشتر بورسیه شدن و رایگان شدن هزینه تحصیل و بهره‌برداری از تسهیلات اونجا برام مهمه.
  رزومه پژوهشی خوبی دارم و اینکه برای زبان مشکلی ندارم و در آخرهای دوره قصد دارم تافل یا ایلتس بگیرم.
  میخواستم بدونم میتونم برای کشور آمریکا (یا یکی از ده دانشگاه برتر) اقدام کنم؟
  و اینکه آیا باید از الان چیزی آماده کنم تا اونموقع (تقریبا 4 -5سال دیگه) به دردم بخوره؟

 73. محمد گفت:

  سلام من 18 سالم است…با مدرک پیش دانشگاهی اما معدل پایین میتوانم در رشته های پزشکی دندانپزشکی و.. در کشور های دیگر مثل امریکا…استرالیا…اوکراین…کشورهایی ک مدرکشون معتبره درس بخوانم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام معدل شما مهم می باشد و از یک حدی نباید پایین تر باشد. هر کدام از کشورها برای ورود به رشته ی پزشکی شرایط خودشان را دارا می باشند.

 74. سعید ابویی نژاد گفت:

  سلام من امسال کنکور دادم و در رشته ریاضی رتبه 835 کسب کردم میخوام در رشته هوافضا و یا مکانیک دانشگاههای تهران ادامه تحصیل بدم و برای ورود به ناسا تلاش کنم من عاشق فضا و کهکشان هستم میشه لطفا منو راهنمایی کنین ببینم بهتر الان برم یا بعد از مقطع کارشناسی و یا اینکه اگه قرار باشه در ایران تا کارشناسی بمونم در چه رشته ای تحصیل کنم که پذیرش ارشد و دکترام در آمریکا و نهایتا ناسا راحتتر باشه ضمنا زبانم زیاد تعریفی نداره

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما از همین حالا نیز می توانید اقدام نمایید ولی باید در نظر داشته باشید ویزای تحصیلی آمریکا در حال حاضر شانس کمتری نسبت به کشورهای دیگر دارد.

 75. خلیل گفت:

  سلام . من فوق لیسانس کارگردانی سینما از دانشگاه بیکنت ترکیه دارم و علاقه دارم در مقطع دکتری در امریکاادامه تحصیل کنم.
  1- نیاز به درآمد جهت گذران زندگی دارم 2- مشکل زبان انگلیسی دارم . چه پیشنهادمی کنید ؟ آیا امکانش هست ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام الان متاسفانه امکان گرفتن ویزا برای امریکا وجود نداره مگر در مقطع دکترا اون هم در صورتی که رزومه تحصیلیتون قوی باشه مقاله ISI داشته باشین 30% شانس ویزا هست.مدرک 6.5 IELTS رو باید داشته باشین.

 76. سحر۲۲۲ گفت:

  با سلام من مبتوانم بدای دکتری باستان شنایی از دانشگاه شیکاگو بورس بگیرم ایا این امکان فراهم هست؟

 77. fatima گفت:

  سلام وقت بخیر و خسته نباشید
  دررشته مهندسی برق با معدل 15از دانشگاه آزاد و مدرک تافل زبان و یک مقالهisi
  آیا امکان پذیرش در مقطع دکتری می باشد؟اگه امکان هست کدام کشور؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام بله امکان گرفتن پذیرش در بعضی از دانشگاه ها می باشد ولی هر چقدر رزومه ی تحصیلی قوی تری داشته باشید شانس گرفتن پذیرش بیشتر می باشد.

 78. تارا گفت:

  سلام.برای دکترا بورس شدن معدل کارشناسی مهمه؟درصورتی ک چندین مقاله ای اس ای و معدل ارشد بالا باشه…و این ک ایا باید از نظر مالی مرفه باشیم تا بتونیم بریم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام الان در حال حاضر به ایرانی ها فقط در مقطع دکترا اون هم در صورتی که رزومه تحصیلیتون قوی باشه ویزا میدن احتمال ویزا هم 30% هستش.معدل کارشناسی خیلی مطرح نیستش.

 79. خاطره.م گفت:

  سلام خسته نباشيد من فوق ليسانس رياضي محض از دانشگاه اميركبير هستم ازدواج كردم و يك فرزند هم دارم ٣٢ سال دارم و آيلتس ٦ دارم ولي متأسفانه مقاله isi ندارم خواستم سوال كنم آيا ميتونم براي دكترا دانشگاه هاي امريكااقدام كنم؟ممنون ميشم راهنماييم بفرماييد.

 80. فاطمه گفت:

  سلام/در رشته ی بهداشت محیط در مقطع دکترا در کشور امریکا چه شرایط هایی داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   با توجه به اینکه مقطع دکتری عمدتا همراه با بورسیه میباشد، برای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست

 81. محمود باریکزهی گفت:

  سلام، وقتتون بخیر
  بنده دانشجوی کارشناسی در رشته زبان انگلیسی می باشم، و در همین سال جاری(97) فارغ التحصیل شدم حدودا یک ماه میشه از فارغ التحصیلیم میگذره و جزء دانشجویان برتر و نفر اول هستم حال می خواهم بدانم از کجا و چجوری باید واسه تحصیل به یکی از کشور های کانادا، آمریکا، هلند یا استرالیا با توجه به شرایطم( نفر اول بودن و معدل بالای 17) برای اخذ بورسیه اقدام کنم. لازم بذکر است که برای رشته پزشکی هم میخواستم اقدام کنم و یکی از دوستان سایت شمارا برای راهنمایی معرفی کردند. اگر در این زمینه مشاوره یا راهنماییم کنید یک دنیا ممنون میشم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به سن احتمال اخذ پذیرش برای رشته دکتری پایین میباشد چون محدودیت سنی دارد . ولی برای ارشد با داشتن مدرک زبان میتوانید به راحتی برای تحصیل در مقطع ارشد برای کشور کانادا ، آمریکا و…اقدام نمایید

 82. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید .من دانشجوی دکتری تخصصی در دانشگاه آزاد هستم میخوام بعد از اتمام دوره برای تحصیل مجدد در یکی از دانشگاه های آمریکا اقدام کنم .به نظرتون داشتن مدرک دکتری امتیاز مثبتی در پذیرش راحتتر بنده میتواند باشد؟چه توصیه ای دارید؟ ممنونم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   داشتن دکتری امتیاز دارد اما مهمتر از آن مقالات و پژوهش های بین المللیست که باید داشته باشید . توصیه اینکه تمرکز خود را بر زبان و مقالات به روز و بین المللی بگزارید تا موفق تر شوید

 83. محمدرضا گفت:

  سلام من مدرک پیش دانشگاهی رو با نمره 18.17 رو گرفتم زبان انگلیسیم هم خوبه و در حال خواندن واسه مدرک آیلتس هستم و رشته تحصیلیم هم موسیقی هست . میخواستم بدونم میتونم بورسیه کشور آمریکا رو بگیرم؟

 84. ♡Melina♡ گفت:

  سلام.من 15ساله هستم وامسال97در”رشته ی تجربی”قبول شدم ودربرترین دبیرستان اصفهان”نمونه شاهدحضرت مهدی”ثبت نام نمودم من توانستم الویت اول را کسب کنم که پس ازآن ریاضی فیزیک وعلوم انسانی نیزقبول شدم من فقط”زبان”رابراثاث اینکه مدرسه میرفتم وزمان زیادی نداشتم تاch9خوندم البته من این چندسال بانمرات عالی مدرسه راپشت سر گذاشتم خواهرم 18ساله است وتازه موفق ترازمن ایا مامیتوانیم بابرادرمان یاخانوادگی بیاییم چون تنهاکسی که زیر18سال است من هستم تنها کسی هم که نمره 7.5ilراداردخواهرمن است…

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   فرزندان بالای 18 سال به عنوان خانواده محسوب نمیشوند و باید به صورت جداگانه اقدام نمایند . با توجه به شرایط فردی شما احتمال پذیرش بالاست البته به شرط تسلط کامل بر زبان برای اقدامات لازم لطفا با موسسه تماس بگیرید

 85. Fstima گفت:

  با سلام…
  یکی از بستگان درجه یکم در امریکا تحصیل میکنه از طریق بورسیه.میتونم با استفاده از دعوتنامه من هم اونجا تحصیل کنم؟اگر بخام بورسیه شم برای رشته پزشکی از کی میتونم اقدام کنم؟
  با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پزشکی بورسیه وجود ندارد برای آمریکا . دعوت نامه ایشان هیچ گونه کمک شایانی به ویزا نمیکند و ویزای شما با تکیه به مشخصات فردی داده میشود .

 86. فاطمه گفت:

  سلام … من کارشناسی بهداشت محیط دارم…معدلم کمه…میخام ارشد ایران بخونم.بنظرتون با معدل بالا ارشد میتونم ویزا دکترا امریکا بگیرم؟
  سوال دیگم اینه که برای پزشکی راهی هست برای رفتن ب امریکا؟
  کدوم راه اسونتره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بی شک راه برای ورود به پزشکی سخت تر هست و برای رشته خود ادامه دهید و سعی کنید معدلتان زیر 16 نباشد

 87. رزا گفت:

  سلام. ممنون بابت مطالبتون. من هیفده سالمه و نقاشیم خیلی خوبه و طراحی لباس بلدم می خوام ببینم با کار های هنری جوری هست که بشه اقامت از امریکا یا کانادا گرفت؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل به طور قطع با داشتن مدرک آیلتس برای تحصیل در کشور کانادا میشه اقدام کنید و مهارت های شما در پیدا کردن کار حین تحصیل به شما بسیار کمک میکند

 88. کامران گفت:

  دوست عزیز سلام
  متشکرم با این مطالب مفیدی که نوشتید.
  بنده در امریکا گرین کارت دارم ، و حال می خواهم از به طریقی دوستم را وارد کالج هایی که در اینجا هست وارد کنم.
  ایشان انگلیسیش در حد تافل و ایلتس نیست، به خاطر همین به English language program فکر می کردم که مدتی بیاد امریکا درس و زبان تمرین کنه ، بعدش ازش ازمون ایلتس بگیرند که قبول شه
  ولی خب ظاهرا این وسط یه 34000 دلاری هم می خواهند که تو حساب وجود داشته باشه که متاسفانه ما اینقدر پول نداریم
  حالا می گویم راهی وجود داره که ساده تر بشه ایشون رو وارد کرد؟
  مثلا دعوت نامه ای چیزی
  ایشون برای اغاز دانشگاه می خواهند وارد شوند.
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   با توجه به شرایط حال حاظر آمریکا و منع ورود ایرانیان راه های دیگر احتمالش بسیار پایین هست . بهتر هست در داخل ایران مدرک زبان را بگیرند و بعد اقدام نمایند

 89. حسبن گفت:

  اگه توسط دانشگاه های تاپ امریکا بورسیه تحصیلی بشیم، تمامی خرج و امور ما پرداخت مبشه؟ و اینکه میتونیم همسر خودمون رو هم با خودمون با اقامت ببریم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مبلغ بورسیه به میزان و کیفیت مقاله شما بر میگردد اگر کیفیت بالایی داشته باشد حتما تمام هزینه هارا پر میکند .
   اجازه همراه نیز دارید

 90. محمد ص گفت:

  سلام. من 21 ساله و در حال تحصیل در رشته ی پزشکی هستم. تمایل دارم پس از اتمام دوران تحصیل و طرح اجباری برای فوق لیسانس mba از یکی از دانشگاه های مطرح مثل وارتون، شیکاگو یا هاروارد اقدام کنم. یکی از نگرانی هام این هست که دانشگاه فعلی ام در رتبه بندی های جهانی جایگاه قابل توجهی نداره. می خوام بدونم اگر شرایط خودمو در چیزهای دیگه مثل نمره آیلتس و GRE بهبود بدم و حاضر باشم هزینه بیشتری برای انجام کارهای اداری پرداخت کنم، امکان داره چنین دانشگاه هایی منو بپذیرند؟ البته یه نکته دیگه هم هست؛ طرح اجباری باعث میشه بین دریافت مدرک و پایان طرح دو سال فاصله بیفته. در مجموع من چطور باید هدف گذاری کنم؟ ممنون.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مسئله ای نه از جهت گپ تحصیلی دارید و نه موارد دیگر . داشتن مدرک زبان و مدرک gre جزو الزامات دانشگاه های خوب دنیا میباشد . فعلا تمرکز را بر اتمام دانشگاه و مدرک زبان قرار دهید

 91. سیاوش گفت:

  سلام خسته نباشید.
  میخواستم بدونم گرفتن “بورس تحصیلی” از آمریکا، برای مقطع لیسانس و در رشته های هنری میسر هست؟
  و آیا پنج سال تحصیل من در مدارس تیزهوشان در رزومه من تاثیر مثبت داره؟ من سال آخرم رو تغییر رشته دادم و هنر خوندم. اگر وضعیت گرفتن بورس رو دارم تماس بگیرم باهاتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تغییر رشته به هیچ عنوان مشکلی را برای شما ایجاد نمیکند و برای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست . بورسیه تحصیلی هم اکثرا در مقطع دکتری معنا پیدا میکند و نه در مقاطع دیگر

 92. علیرضا گفت:

  سلام من 17 سالمه معدلم 14.84 و خواستم ببینم برای تحصیل تویه امریکا چه چیزایی نیازه؟(رشته زمین شناسی میخوام انتخاب کنم)
  شرط معدل داره؟
  خرجش چقده؟و تافل با چه نمره ایی میخواد
  بعد اگر بخوام پیش دانشگاهی رو اونجا بخونم چه چیزاییایی نیازه؟
  (کلا نمیخوام تو ایران دانشگاه برم یا پیش دانشگاهی رو اونجا بخونم یا لیسانس رو اونجا بگیرم)

 93. محمدرضا گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  من در رشته مهندسی هوافضا دوره کارشناسی تحصیل میکنم و سه ترم دیگه تموم میکنم و با سابقه کار در فرودگاه در قسمت تعمییر و نگهدارننده موتور هواپیما مشغول بودم و همچینن مدرک تافلم دارم میخواستم بدونم میتونم بورسیه بگیرم و کلا اقامتم بگیرم در امریکا هم کار و هم ادامه تحصیل بدم در رشته خودم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در آمریکا بی شک با داشتن اصل مدرک تحصیلی و مدرک تافل میشود اقدام نمود ولی برای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست . بورسیه تحصیلی هم اکثرا در مقطع دکتری معنا پیدا میکند و نه در مقاطع دیگر

 94. سارا گفت:

  سلام من پانزده سالم است میشه بپرسم تو این سن میتونم برم آمریکا درسم رو بخونم و یک سوال دیگه اینکه کل خرج رفتن وتحصیل چقدر میشه و خیلی ممنونم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام دوست عزیز / برای این سن میتوانید در دوره های کالج این کشور اقدام نمایید ولی به علت شرایط ویزا دهی در این کشور شانس شما پایین می آید بهتر است برای دوره های دبیرستان کشور مناسب تری مثل کانادا یا انگلستان اقدام نمایید که راحتر بتوانید ویزا بگیرید/

 95. رویا گفت:

  سلام
  من میخوام برای دوره فوق لیسانس در امریکا اقدام کنم بصورت fullfund در رشته مهندسی میخواستم ببینم شرایط سنی خاصی داره؟ و همچنین یه نمره خوب تافل و gre کافیه یا باید مقاله داشته باشی.
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام خدمت شما/ دوست عزیز اخذ بورسیه ی تحصیلی در مقطع ارشد نیازمند رزومه بین المللی خیلی تاپ میباشد (مقالات isi و داشتن سوپروایزر) از مهم ترین این رزومه ها هستند. نمره ی تافل بالا و gre از ضروریت است درسته به شما کمک میکند ولی به عنوان یه رزومه نه …

 96. شفیعی گفت:

  سلام.وقت بخیر
  بنده قصد گرفتن ویزای تحصیلی در رشته ی پزشکی دارم، چندتا سوال در این رابطه از حضورتون داشتم. با در نظر گرفتن داشتن آیلتس
  سوالاتم این هست که
  . آیا محدودیت سنی برای تحصیل در رشته ی پزشکی وجود داره؟ آیا در سن ۲۶تا ۳۰این امکان ورود وجود داره؟
  . آیا رشته ی تحصیلی مقطع لیسانس که در ایران اخذ شده برای گرفتن ویزای تحصیلی در رشته ی پزشکی باید مرتبت با رشته ی پزشکی باشه؟مثلا اگر لیسانس زبان داشته باشیم مورد تایید نیست؟
  . و سوال آخرم هم این هست که اگر معدل دوره ی پیش دانشگاهی کمی پایین تر از حداقل باشه اما معدل دوره ی لیسانس و رزومه ی تحصیلی دانشگاهی در حد خیلی خوبی باشه قابل قبول هست؟و میشه برای ویزا اقدام کرد؟
  خیلی عذر می خوام که وقتتون رو می گیرم.سپاس گزارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام .
   وقت شماهم به خیر.
   محدودیت های سنی در همه ی جا دنیا وجود دارند تا سن 26 سالگی یه سری کشور ها پذیرش میکنند به عنوان مثال جمهوری چک در غیر این صورت برای شانس بالاتر باید در کشور های اسیایی اقدام کنید یعنی اگر سنتون از حداقل بگزره.
   در جواب سوال دومتان، شما میخواهید از ابتدا شروع به خواندن زبان کنید پس اصلا ربطی به لیسانس شما نداره .
   باتوجه به شرایطی که وجود داره پایین بودن معدل شانس پذیرش را براتون پایین میاره ولی بهتر است برای بررسی بیشتر با موسسه صحبت کنبد .

 97. علی رضا گفت:

  با سلام و خسته نباشید من میخواهم پسرم را برای سال اینده به یکی از دبیرستان های شبانه روزی امریکا بفرستم میخواهم بدانم که شما میتوانید این کار را 100% انجام دهیو و اینکه مشکل مالی هم برای هزینه ها ندارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام موسسه ما برای گرفتن پذیرش و ویزا مشکلی نداره میتونیم اقدام کنیم ولی تضمین صدرصد برای گرفتن ویزا نداریم چون مصاحبه و دادن ویزا به نظر افیسر سفارت بستگی داره.

 98. مریم م گفت:

  با سلام.پدر و مادر همسر من لاتاری بردن. ما چطوری می تونیم به اونا بپیوندیم؟همسرم ۳۴ ساله ارشد برق داره و با سابقه ی کار در رشته ی خودش.منم فوق لیسانس از دانشگاه شهید بهشتی دارم رشته هماتولوژی و بانک خون با معدل بالا و چند مقاله آی اس آی. میشه ردهنمایی کنین از چه طریق می تونیم همزمان با اونا تو آمریکا باشیم؟ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   با توجه به اینکه سن شما و همسرتون از 18 سال بیشتره و به عنوان همراه نمیتونین برین ولی برای اینکه وارد کشور امریکا بشین میتونین از طریق تحصیل اقدام کنین و حداقل باید مدرک زبان 7 رو داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *