شماره های تماس
021-44626415
021-44626418
021-44614125
021-44614190
021-44614197
021-44614717
021-88838298
021-88493117
#
021-44626415 021-44614125 021-44614197 021-88838298 021-44626418 021-44614190 021-44614717 021-88493117

تحصیل در سوئیس

شرایط تحصیل در سوئیس

با داشتن سیستم آموزشی معتبر، هزینه تحصیلات دانشگاهی و سطح بالایی از زندگی، تحصیل در سوئیس انتخاب هوشمندانه است. مشاورین آریاناپارس به علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته های حقوق، علوم سیاسی، روابط بین‌الملل و مطالعات توسعه، توصیه می کند که سوئیس را یکی از کشورهای مورد نظر خود در نظر بگیرند. سوئیس به دلیل استقرار نهادهای بین المللی در شهرهای این کشور، مکان مناسبی برای تحصیل در رشته های ذکر شده می باشد.

دانشجویان با تحصیل در سوئیس شانس پیدا کردن کار را برای خود افزایش می دهند. از همین رو علاقه مندان مهاجرت به سوئیس با سپری کردن مقطعی در این کشور می توانند با شانس بالاتر مشغول به کار در سوئیس شده و پس از آن اقامت این کشور را دریافت کنند.

برای اطلاع از سایر روش های مهاجرتی سوئیس این مطلب را مطالعه فرمایید: مهاجرت به سوئیس

اطلاعات کلی

کشور سوئیس برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور می باشند محبوب است. مرزهای فرانسه، آلمان و ایتالیا به شما فرصت های زیادی برای بازدید از این کشورهای و آشنایی با فرهنگ های متنوع آنها را می دهد.

در حالی که سوئیس بعنوان کشوری برتر برای تحصیل شناخته شده است، به لطف جمعیت چند زبانه، سوئیس نیز یک مکان عالی برای مطالعه است. بسته به جایی که در آن تحصیل می کنید، می توانید با آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی یا رومانش آشنا شوید. هر منطقه دارای زبان، نهادها، سنت ها و فرهنگ های خاص خود است.

تحصیل در سوئیس

چهار دانشگاه سوئیس در ۱۰۰ رتبه برتر رتبه بندی دانشگاه جهانی QS قرار دارند:

شهرهای دانشجویی محبوب عبارتند از:

 • بازل
 • برن
 • ژنو
 • لوزان
 • زوریخ

مقاطع قبل دانشگاه

دوره های قبل از دانشگاهی در کشور سوئیس به دو دسته کلی تقسیم می شود. دانش آموزان با توجه به خواسته های والدین خود می توانند در مدارس دولتی و یا خصوصی به ادامه تحصیل بپردازند.

دوره دبستان

دانش آموزان از ۶ سالگی وارد دوره ابتدایی می شوند. تحصیلات در مقطع دبستان در کشور سوئیس اجباری است و طول این مقطع ۵ تا ۶ سال می باشد.

دوره دبیرستان

دوره دبیرستان در کشور سوئیس به دو دسته تقسیم می شود که دوره اول ۴ سال و دوره دوم ۲ سال است. دانش آموزان در دوره اول به آموزش کلی پرداخته و ۲ سال آخر برای آینده خود تصمیم می گیرند. دانش آموزان می توانند برای ورود به بازار کار در مدارس فنی به تحصیلات خود ادامه دهند.

مقطع کارشناسی

 لازمه ورود به مراکز آموزش عالی و دانشگاه های کشور سوئیس داشتن مدرک دیپلم می باشد. دوره های کارشناسی معمولا به مدت سه تا چهار سال به طول می انجامد. همه دانشجویان خارجی که از مدرک اتمام ۱۲ سال تحصیل برخوردار هستند، می توانند برای دوره های کارشناسی کشور سوئیس اقدام نمایند. به صورت معمول دوره های کارشناسی در کشور سوئیس به زبان های فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و رومانیایی ارائه می شود. دانشجویان بین المللی برای ورود به مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدرکی دال بر تسلط به یکی از زبان ذکر شده می باشند.

انواع دانشگاه های سوئیس

سوئیس دارای سه نوع دانشگاه است:

 • دانشگاه های (UNIs): برنامه های دوره ای در سطح علمی و تئوری
 • دانشگاه های علوم کاربردی و هنر (UASAs): ارائه آموزش علمی و حرفه ای
 • دانشگاه های آموزش و پرورش معلمان (UTEs): ارائه آموزش تمرین گرا مانند آموزش ابتدایی، متوسطه و نیازهای ویژه

سال تحصیلی در کشور سوئیس به دو ترم تقسیم می شود. ترم پاییز معمولا از سپتامبر تا دسامبر و ترم پایانی از فوریه تا مه می باشد.

مقطع کارشناسی ارشد در سوئیس

برنامه های کارشناسی ارشد در حوزه های مختلف از جمله هنر، مهندسی، حقوق، پزشکی و علم در دسترس می باشد و دانشجویان بین المللی می توانند برای آن اقدام نمایند. طول دوره کارشناسی ارشد در سوئیس ۳ تا ۴ ترم می باشد.

به صورت معمول برای درخواست یک برنامه کارشناسی ارشد، سوابق آموزشی قبلی نیاز است. نیازهای ورود برای هر دانشگاه متفاوت است، بنابراین وب سایت رسمی دانشگاه به عنوان بهترین مرجع شناخته می شود.

سوئیس بدلیل آرامش منحصر به فرد و همچنین امنیت بالا جایی مناسب برای زندگی می باشد. با توجه به این دلایل کشور سوئیس مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد. بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر دکتری کشور سوئیس را برای اتمام دوره فوق لیسانس خود انتخاب می کنند، چرا که ایشان می توانند شانس خود را جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری افزایش دهند.

زبان تحصیل

دروس دانشگاهی کشور سوئیس به سه صورت آلمانی و انگلیسی و فرانسوی تدریس می شوند. زبان انگلیسی به طور گسترده ای در کشور صحبت می شود و تعداد زیادی از دوره ها (به خصوص مؤسسات) با این زبان آموزش داده می شوند. به صورت معمول برای تحصیل به زبان انگلیسی نمره ۶٫۵ IELTS و برای زبان های آلمانی و فرانسوی نیاز به مدرک B2 است.

موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس همراهی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس در غرب تهران تماس حاصل نمایید

برای آشنایی با زبان تحصیل در این کشور، چند نمونه از برترین دانشگاه های کشور سوئیس را مورد بررسی قرار دادیم. دانشگاه های لوگانو، سنت گالن، زوریخ، فناوری زوریخ و لورن به زبان های انگلیسی و آلمانی دروس را ارائه می دهند. دانشگاه های لوزان و ژنو به زبان های انگلیسی و فرانسوی دروس را ارائه می دهند.

مقطع دکتری

مدرک دکتری بالاترین سطح صلاحیت برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در سوئیس است. دانشگاه های کشور سوئیس، رشته های مختلف را ارائه می دهند. دوره های تحصیلی در دکتری به صورت معمول حدود سه تا پنج سال به طول می انجامد.

کشور سوئیس همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکتری، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان، شرایط ویژه ای را برای تسهیل طول دوره دکترا در این کشور فراهم آورده است.

تحصیل در سوئیس با بورسیه

 1. مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
 2. مدرک دال بر تسلط زبان انگلیسی (حداقل آیلتس  ۶٫۵)
 3. جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor)
 4. داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و …

داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده، می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.

حق کار و هزینه های تحصیل در سوئیس

ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در سوئیس را داشته باشد، برای رفتن به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی و تحصیل در سوئیس است.

حق کار

دانشجویان در کشور سوئیس مجوز کار در محدوده ای ۱۰ تا ۳۰ ساعته بصورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد. ماهانه دانشجویان برای کمک به هزینه های تحصیل خود حدود ۱۰۰۰ یورو با کارهای ساده و خدماتی بدست می آورند.

برای اطلاع از شرایط کار در کشور سوئیس این مطلب را مطالعه فرمایید: کار در سوئیس

هزینه های تحصیل

متناسب با امکاناتی که کشور سوئیس برای دانشجویان در نظر می گیرد، هزینه های تحصیل در این کشور بسیار پایین می باشد. به صورت معمول دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئیس ملزم به پرداخت حدود ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در سال می باشند. دانشگاه های خصوصی هزینه های بالاتری را نسبت به موسسات دولتی دریافت می کنند.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در سوئیس برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۷۰۰  تا ۹۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت در زمان تحصیل در سوئیس می باشد. شهرهای ژنو و زوریخ پرهزینه ترین شهرهای سوئیس می باشند که هزینه های ماهانه در این شهرها حدود ۲۰۰۰ یورو می باشد.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی سوئیس

مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور سوئیس شامل سوابق آموزشی، مدرک دال بر تسلط زبان، ریز نمرات، توصیه نامه و رزومه می باشد.

دانشجویان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و انگلستان برای تحصیل در این کشور نیازی به ویزا ندارند. با این حال دانشجویان بین المللی با ارائه مدارک باید برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس اقدام نمایند.

تحصیل در سوئیس

 • گذرنامه معتبر
 • اثبات ثبت نام دانشگاه
 • بیانیه بانکی
 • اثبات بیمه درمانی
 • اثبات آدرس
 • دو عکس گذرنامه

از جمله مدارکی می باشند که دانشجویان بین المللی برای ویزای تحصیلی سوئیس نیاز دارند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، باید قبل از مسافرت برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس درخواست را به سفارت این کشور ارسال کنند. به صورت معمول بازه زمانی مشخص شده برای فرآیند ویزا ۲ الی ۳ ماه می باشد.

بیمه بهداشتی برای همه ساکنان سوئیس اجباری است. در صورتی که بیش از سه ماه قصد زندگی در سوئیس را داشته باشید، باید بیمه درمانی را خریداری کنند.

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، بوده است.

4.7/5 ( 6 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

563 پاسخ به “تحصیل در سوئیس”

 1. فرزانه گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من دیپلم انسانی هستم
  با آیلتس ۷
  شرایط ثبت نام کارشناسی رشته روانشناسی توو یه دانشگاه مطرح سوئیس چطور هست؟
  معدل دیپلمم ۱۴
  لطفا راهنمایی بفرمائید

  • حامد عبداللهی گفت:

   سلام
   دوره های کارشناسی در کشور سوئیس غالبا به زبان های آلمانی و فرانسوی ارائه می شود. در صورت ارائه مدرک دال بر تسلط زبان قادر خواهید بود برای دانشگاه های برتر سوئیس اقدام نمایید.

 2. ابراهیم گفت:

  سلام و خسته نباشید. من یک سال دیگر مدرک لیسانس معماری از دانشگاه آزاد با معدل حداقل ۱۸٫۵ را خواهم گرفت.من ۲۸ سال سن دارم.معافیت پزشکی دارم.ولی در حین گپ تحصیلی کار مرتبط با درسم نداشتم.
  ۱: آیا میتوان در سن ۲۹ یا ۳۰ برای کارشناسی ارشد با شرایط بالا از دانشگاه های سوییس پزیرش گرفت؟
  ۲:شهریه برای کل دوره ارشد معماری در سوییس حدودا چند یورو هست؟
  ۳: میانگین هزینه زندگی به غیر از شهریه دانشگاه، در هر ماه چقدر می باشد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   امکان گرفتن پذیرش تحصیلی برای ارشد در سوئیس با توجه به شرایط شما وجود دارد.هزینه زندگی سالیانه حدود ۸۰۰۰ یورو و هزینه تحصیل سالیانه بین ۸ تا ۱۰ هزار یورو است.

 3. احمد گفت:

  سلام
  من لیسانس الکترونیک از دانشگاه ازاد هستم
  خواستم بیینم برای مقطع ارشد میتونم در سوئیس پذیرش بگیرم
  ٣۴ سالمه
  ٨ سال مدیر عامل شرکت خودم بودم و شرکت هم هنوز دارد کار میکند

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن پذیرش تحصیلی در مقطع ارشد از کشور سوئیس گپ تحصیلی شما بسیار مهم است و باید بتوانید آنها را مجاب کنید.داشتن مدرک زبان نیز الزامی می باشد.

 4. پیمان گفت:

  سلام. من رشته تحصیلیم محیط زیست دانشگاه صنعتی اصفهان بوده. سوپروایزر سویسی از دانشگاه ژنو دارم، با نمره آیلتس ۷.۵ و توصیه نامه و دو تا مقاله ISI با ایمپکت متوسط به بالا، شانس برای گرفتن بورس excellence دارم؟ و اینکه ازدواج کردم، خانمم شامل کمک هزینه های من نمیشه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط اعلام شده، شانس بالایی برای دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد. به صورت معمول بورسیه های تعیین شده ماهیانه می باشد. اساتید حقوقی را برای دانشجویان مقطع دکترا در نظر می گیرند.

 5. Shadab گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من فارغ التحصیل کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه غیرانتفاعی زند شیراز هستم و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد اموزش زبان انگلیسی از دانشگاه ازاد شیراز هستم میخواستم ببینم میتونم برای مقطع دکتری برای دانشگاه سوئیس درخواست بدم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   امکان اقدام برای تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس برای شما می باشد.داشتن مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ الزامی است.

 6. مجید گفت:

  باسلام بنده کارشناسی ارشدمو از دانشگاه ازاد علوم پزشکی تهران گرفتم میخواستم برا بورسیه دکترا درکشورسوئیس اقدام کنم در رزومه بنده دانشگاه ازادکه هست تاثیر داره مثلا دولتی بودشانس بیشتر میشد ممنون بابت راهنمایتون

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن بورسیه داشتن رزومه تحصیلی خوب که شامل داشتن مقالات بین المللی, آیلتس بالای ۶٫۵, معدل بالای ۱۷,…. می تواند تاثیر بسیار زیادی در گرفتن بورسیه داشته باشد.

 7. محمد گفت:

  سلام من در مقطع کارشناسی ژنتیک دانشگاه آزاد خوندم و برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت امتحان دادم و ژنتیک پزشکی قبول شدم مدرک IELTSو GRE هم دارم + یک مقاله ثبت شده ISI میخواستم ببینم آیا میتونم برای بورسیه تحصیلی همین رشته در مقطع کارشناسی ارشد سوییس اقدام کنم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   معمولا بورسیه به مقطع دکتری اختصاص داده می شود و در مقاطع دیگر ممکن است یک کمک هزینه کمی طبق شرایطی به شما داده شود.

 8. Arefe گفت:

  با سلام و تشکر بابت مطالب خوبتون
  من دانشجوی رادیولوژی هستم
  و میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل تو مقطع ارشدتو کشور سوئیس یا کشور دیگ برای گرفتن بورسیه چیکار باید بکنم ؟ من واقعا از هیچ کدوم از شرایط پذیرش اطلاعی ندارم (به جز زبان ) معدل کارشناسی هم مهمه ؟ من خوندم ک بورسیه بیشتر برای مقاطی دکترا هست ، چیکار باید بکنم ک بتونم از کارشناسی بورسیه ادامه تحصیل بگیرم ؟ خواهش میکنم جواب بدین خیلی برای من مهم و حیاتی هست

 9. عارفه گفت:

  با سلام و تشکر بابت مطالب خوبتون
  من دانشجوی رادیولوژی هستم
  و میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل تو مقطع ارشدتو کشور سوئیس یا کشور دیگ برای گرفتن بورسیه چیکار باید بکنم ؟ من واقعا از هیچ کدوم از شرایط پذیرش اطلاعی ندارم (به جز زبان ) معدل کارشناسی هم مهمه ؟ من خوندم ک بورسیه بیشتر برای مقاطی دکترا هست ، چیکار باید بکنم ک بتونم از کارشناسی بورسیه ادامه تحصیل بگیرم ؟ خواهش میکنم جواب بدین خیلی برای من مهم و حیاتی هست

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در مقطع ارشد ممکن است یک کمک هزینه کمی طبق شرایط مشخص شده از جانب دانشگاه به شما داده شود.ولی در این مقطع شما می توانید برای بورسیه dsu کشور ایتالیا اقدام نمایید.

 10. نگار گفت:

  با سلام وخسته نباشید من متولد ۱۳۷۹هستم معدل دیبلم ۱۹.۸۳و معدل پیش۱۸.۱می باشد ودرکنکور ۹۷شرکت کردم و قبولی زیست مولکولی دانشگاه دولتی را دارم میخواستم برای پزشکی در سوئیس اقدام کنم نمیدونم بایدچکار کنم باید برای کالج اقدام کنم یا برای دانشگاه ؟و اینکه ازمون ورودی باید بدم یا اینکه پذیرش بدون ازمونه؟اصلا شرایطم برای تحصیل پزشکی در سوئیس مناسبه یانه؟زبان المانی تا مقطع b2دارم میخواستم راهنمایی کنید که چطور پذیرش بگیرم

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد تحصیل در رشته پزشکی در کشور سوییس را دارید می توانید با مراجعه به سایت هر دانشگاهی از نحوه و شرایط پذیرش اطلاعات کامل را دریافت نمایید.

 11. الی گفت:

  سلام
  فارغ التحصیل ممتاز کارشناسی ارشد مهندسی صنایع هستم (معدل۱۹٫۰۲) ۱۰ مقاله (ISI,ISC, کنفرانس بین المللی دارم) مدرک ۶٫۵ آیلتس داشتم ولی اعتبارش تموم شده و دوباره باید امتحان بدم، مدرک GREهم دارم . برای مقطع دکترا، مهندسی صنایع می خوام اقدام کنم چند تا دانشگاه رو سرچ کردم ولی رشته ای با این عنوان پیدا نکردم. میشه راهنمایی کنید؟ و اینکه می تونم بورس بگیرم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   امکان گرفتن بورسیه با توجه به رزومه تحصیلی شما برای سوئیس وجود دارد. ولی حتما باید مدرک زبان را برای سفارت داشته باشید. ممکن است این رشته با عنوان دیگری ارائه شود.

 12. شیدا گفت:

  با سلام و احترام
  بنده ۲۶ سالمه و در حال اتمام مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه فردوسی مشهد با معدل ۱۷ در رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری گرایش بازآفرینی شهری هستم.
  در حال گرفتن مدرک آیلتس با نمره بالا هم هستم.
  مقاله isi و داخلی هم دارم.
  سوال من از شما بزرگوار این هست که اول اینکه ایا شانس گرفتن فاند در مقطع دکتری در همین رشته الانم رو از دانشگاه دولتی سوئیس دارم؟
  و دوم اینکه در صورت تأهل آیا میتونم همسرم رو همراه ببرم و ایشون بتونن مشغول به کار بشن؟
  در کل با این شرایطی که دارم برای فاند دکتری باید چیکار کنم.
  سپاس از پاسخگویی عالی شما🙏

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   با توجه به رزومه تحصیلی شما این امکان وجود دارد که شما بتوانید برای مقطع دکتری با بورسیه برای سوئیس اقدام نمایید.چنانچه پذیرش در این مقطع را دریافت کنید برای همسر خود به عنوان همراه نیز می توانید اقدام نمایید.

 13. رجب زاده گفت:

  سلام. من ۳ سال پیش در مقطع لیسانس در رشته ict با معدل ۱۷٫۰۴ فارغ التحصیل شدم.مدرک آیلتس با نمره ۷ دارم. قصد دارم در مقطع ارشد در سوئیس ادامه تحصیل بدم. امکان پذیرش موجوده؟ هزینه زندگی در این کشور بالاست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد در کشور سوئیس برای شما می باشد.هزینه سالیانه زندگی حدود ۸۰۰۰ یورو و هزینه تحصیل بین ۸ تا ۱۰ هزار یورو می باشد.

 14. مرجان گفت:

  سلام وقت بخیر
  امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه زوریخ و دانشگاه ETH زوریخ وجود داره؟
  و اینکه برای اثبات دانش زبان این دانشگاه ها آزمون ورودی میگیرن یا ارائه مدرک زبان کافیه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   تحصیل پزشکی در کشور سوئیس معمولا به زبان خودشان می باشد. اطلاعات کامل از جمله زمان شروع ترم,هزینه ها, مدارک مورد نیاز و….. را شما می توانید در سایت خود دانشگاه ملاحظه نمایید.

 15. سینا گفت:

  ۲۴ سالمه لیسانس مهندسی مکانیک با معدل ۱۴.۹۰ از دانشگاه ازاد دارم ، مدرک b1 المانی دو سرتیفیکیت کاری و پنج ماه سابقه کار در پالایشگاه، برای ارشد اتریش شانس بیشتری دارم یا سوییس؟ هزینه شهریه کدوم یکی کمتر هست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما چنانچه قصد تحصیل در اتریش را داشته باشید چون فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد می باشید دوباره باید برای مقطع مجدد اقدام نمایید, پس بهتر است برای کشور سوییس برای ارشد اقدام کنید.

 16. ميلاد غريب گفت:

  سلام
  من لیسانس رشته اتاق عمل هستم از دانشگاه علوم پزشکى ایران

  میخواستم بدونم براى ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر رشته اتاق عمل میتونم براى کشور سوییس یا آلمان اقدام کنم؟
  براى گرفتن فاند باید چکار کنم؟

  ممنون

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چون بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص داده می شود شانس گرفتن بورسیه برای مقطع ارشد کم می باشد البته تحصیل در آلمان رایگان می باشد که شما یک پرداختی کمی بین ۰ تا ۱۵۰۰ یورو به ازای هر ترم خواهید داشت.تحصیل در سوییس مستلزم پرداخت هزینه می باشد. امکان دریافت پذیرش برای مقطع ارشد برای رشته شما وجود دارد ولی ممکن است قبل از ورود نیاز به گذراندن یک دوره داشته باشید.

 17. مهدی گفت:

  سلام
  ببخشید یه سوال جزیی داشتم
  میخواستم بدونم که برای پذیرش در مقطع دکتری در سویس بدون بورسیه و با بورسیه به معدل کارشناسی هم نگاه میکنن?
  چون معدل کارشناسی بنده پایین هستش. ۲۴سال سن دارم

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری در سوییس بیشتر معدل ارشد مد نظر خواهد بود. ولی معدل کارشناسی نیز حائز اهمیت است.

 18. محسن هاشمی گفت:

  سلام من 28 ساله کارشناسی ارشد نانوشیمی از سازمان پژوهش های علمی صنعتی ایران مدرک زبان ندارم مقاله ای اس ای هم ندارم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری چه اقداماتی باید انجام بدم و اخذ پذیرش چه مدت زمان میبره ممنون از راهنماییتون

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   گرفتن پذیرش در مقطع دکتری یک مقدار نیاز به زمان بیشتری نسبت به دیگر مقاطع دارد. شما نیازمند داشتن یک رزومه ی خوب از جمله ایلتس بالای 6.5 معدل بالای 17 حداقل دو مقاله ی isi و…. می باشید.

 19. فرشاد گفت:

  سلام.
  من 26 سالمه و پایان خدمت دارم.لیسانسم رو از رشته مهندسی نرم افزار با معدل 15 از دانشگاه ازاد گرفتم علاوه بر ان چندمدرک بین المللی شبکه هم گرفتم . ایلتس 7 دارم و 2 ماه دیگه هم به احتمال زیاد مدرک ب2 زبان المانی رو میگیرم.شانسی هست که بتونم به هرطریقی تو سوییس یا اتریش تو مقطع کارشناسی درس بخونم و درنهایت اقامت کشورشون رو بگیرم . ممنون میشم پاسخ بدید

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید در مقطع کارشناسی برای اتریش و در مقطع ارشد برای سوییس اقدام نمایید. چنانچه کورس تحصیلی شما به زبان انگلیسی باشد ارائه ی آیلتس شما کافی است.

 20. علی گفت:

  سلام من لیسانس مهندسی شهرسازی دارم آیا در کشور سوئیس این رشته در دانشگاه ها تدریس می شوند ؟ و در سوئیس کجا ها میشه بر اساس همین رشته تحصیلی اقدام به کار کرد ؟و ارزان ترین شهر سوئیس برای زندگی کدام است؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام شما اگر مدرک 6.5 آیلتس رو داشته باشید میتونید در دانشگاه های انگلیسی زبان پذیرش تحصیلی بگیرید.و ما نمایندگی پذیرش بیشتر دانشگاه هارو داریم با توجه به رشتتون بهترین دانشگاه رو پیشنهاد می دیم.

 21. علیرضا سلطانی گفت:

  سلام خسته نباشین،بنده لیسانس مهندسی پزشکی ازدانشگاه ازاد با معدل۱۷.۴۳هستم۲۲ سالم هستش ،ومدرک ایلتس ۷.۵دارم،الانم با دوستام داریم رو ی سری از پروژه های رشتمون بخصوص اختراعات کار میکنیم،من میخواستم برا ارشد رشتم به یکی از کشور های اروپایی اقدام کنم و حتما میخوام بورس کامل بشم؛بنظر شما با توجه به شرایط من کدوم کشور برام بهتره و راحتر بهم بورس میدن؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام برای مقطع ارشد ایتالیا بورس کامل می کنه.با توجه به شرایطی که دارین سریع اقدام کنید تا بتونید بورس بگیرید.

 22. ز.صالحی گفت:

  با سلام . تا چه سنی برای ارشد میشه اقدام کرد و وضعیت کار و تحصیل رشته محیط زیست چطوره؟ و سوال سوم اینکه اطلاعات و شارایط پذیرش هر دانشگاه از کا باید بدست بیاریم.
  ممنون میشم پاسخگو باشید
  با تشکر

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شرایط پذیرش هر دانشگاه را شما می توانید از سایت هریک از دانشگاه ها دریافت نمایید.گپ تحصیلی شما برای گرفتن پذیرش و ویزا نیز مهم می باشد. قطعا هر چقدر سن شما کمتر باشد شانس ویزاتون بیشتر خواهد شد.

  • آریاناپارس گفت:

   سلام تا سن 34 سال برای ارشد میشه اقدام کرد و اگر 6.5 آیلتس داشته باشید می تونید در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنید.

 23. فاطمه رضایی گفت:

  سلام.من ۱۸سالمه معدل ۱۹.۲۶ رشته تجربی.مدرک زبا دارم.میخوام بورسیع سوییس تو رشتع پزشکی یا رشته های دیگه رو درمقطع لیسانس
  بگیرم.چطوری اقدام کنم؟

 24. مینا گفت:

  سلام من مشورت میخواستم
  25 سالمه، دیپلم با معدل 13 کارشناسی 15 و ارشد 16 در رشته حقوق بین الملل از دانشگاه ازاد دارم ، سابقه کار ندارم ، همسرم 32 ساله سطح سه حوزه علمیه با معدل 17 هست ، سابقه روزنامه نگاری و کار در سپاه رو داره ، لطفا راهنماییم کنید با این شرایط میتونم از یک کشور اروپایی در مقطع دکترا پذیرش بگیرم ؟ چه کشورهایی امکانش هست؟ برای همسرم کاری پیدا میشه در ارتباط با اسلام شناسی ؟ ضمن اینکه من میخوام در دکتری بورسیه بشم چون توان مالیمون خیلی ضعیف هست ، متشکرم

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   به دلیل تفاوت هایی که این رشته در کشورهای مختلف دارد شانس گرفتن پذیرش در مقطع دکتری بسیار کم می باشد.

 25. Nnn گفت:

  سلام من لیسانس صنایع دستی دارم گرایش جواهر سازی.میخوام ارشد طراحی جواهر بخونم در سوییس.کلاس های مربوط به این رشته هم رفتم.میخوام شرایط بورسیه در این رشته و دانشگاه های انگلیسی زبان که رشته طراحی جواهر تدریس می کنن رو بدونم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. لیست دانشگاه های مورد تایید را می توانید از سایت وزارت علوم بردارید. همه ی اطلاعات لازم در سایت خود دانشگاه ها به طور کامل ذکر شده است. البته باید در نظر داشته باشید که بیشتر بورسیه ها در این کشور به مقطع دکتری اختصاص داده می شود.

 26. مونا مقدم گفت:

  سلام من 29 سالمه و لیسانس مدیریت صنعتی با معدل 14.48 و سابقه کاری 3 سال تو بانک و یکسال خودم شرکت پیمانکاری داشتم و ضمن اینکه مدرک EMBA سازمان مدیریت صنعتی دارم که البته ارشد وزارت علوم محسوب نمیشه و ایتلس 6.5 میخواستم بدونم برای دانشگاه های سوییس در مقطع ارشد گپ تحصیلی چقدر براشون مهمه؟ و ایا سابقه کاری ام این گپ رو توجیح میکنه؟ و با این معدل کارشناسی ام میتونم برای سوییس اپلای کنم؟ممنون و سپاس فراوان

 27. انسی گفت:

  با سلام
  من ارشد برق از دانشگاه آزاد با معدل 17 هستم.
  اول میخوام بدونم اگر آیلتس 6.5 بگیرم شانس اخذ بورسیه دارم؟
  دوم و مهمتر اینکه همسرم میتونه همراه من بیاد و اونجا بصورت محدود کار کنه؟
  مرسی از بابت لطفتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام اگر رزومه تحصیلیتون قوی باشه مقاله ISI داشته باشین میتونید بورسیه بگیرید ولی اجازه ورود همزمان همراه رو ندارین.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. برای گرفتن بورسیه شما نیازمند داشتن رزومه ی تحصیلی خوب می باشید. این رزومه می تواند شامل معدل بالای 17 آیلتس 6.5 به بالا حداقل دو مقاله ی آی اس ای و…… باشد. در صورتی که شما پذیرش از مقطع دکتری داشته باشید می توانید برای همسر خود به عنوان همراه نیز ویزا بگیرید.حق کار همراه یه کشور مقصد شما بستگی دارد.به طور مثال در کشوری مثل کانادا همراه حق کار فول تایم دارد.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام اگر رزومه تحصیلیتون قوی باشه مقاله ISI داشته باشین احتمال فاند گرفتن هست.اجازه ورود همزمان همراه رو ندارین متاسفانه.

 28. ف. امید گفت:

  با سلام
  ممنون از توضیحات خوب شما
  ببخشید بنده دانشجوی داروسازی هستم با 23 سال سن و با معدل بالای 19 در دانشگاه دولتی که البته تحصیلم روبه اتمام هست. فعلا یک مقاله isi دارم و یک ترجمه کتاب که البته دو تا سه مقاله isi دیگر هم در آینده سابمیت خواهد شد. سطح زبان انگلیسی ام خوب هست اگر بتوانم مدرک آیلتس بالای 7 بگیرم برای بورسیه phd در کشور سوءیس چقدر شانس خواهم داشت؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. شما با داشتن رزومه ی تحصیلی قوی شانس گرفتن بورسیه تحصیلی را دارید.

 29. آوا گفت:

  سلام با لیسانس اپتومتری و 28سال سن و آیلتس7.5 برای اینکه بخام برم یکی از کشورای اروپایی یا کانادا و پزشکی بخونم چقدر امکانشو دارم با این شرایط که یا بورس شم یا اینکه بتونم در طول دوران دانشجویی م کار کنم و هزینه تحصیلمو بدم.شما کدوم کشور و پیشنهاد میدین که برام محتمل تر هست ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   سن مورد قبول برای ورود به رشته پزشکی در کشور های اروپایی و کاناداحدود 23 تا نهایتا 24 سال هست توصیه میشود برای ادامه رشته خود اقدام نمایید تا شانس بالاتری داشته باشید

 30. مهديه گفت:

  با سلام ،من داراي ديپلم تجربي و پيش دانشگاهي با معدل ١٩/٧٨ و ١٩/٥٠هستم و در كنكور سال ٩٧ شركت كردم و در حال حاضر در ژنو ميباشم تا مدت يكسال هم أقامت دارم به واسه كار خانواده.ميخواستم در مورد چگونگي أخذ پذيرش از دانشگاه هاي سوييس در رشته پزشكي از شما راهنمايي بگيرم.در حال حاضر هم أقدام به خواندن زبان فرانسه خواهم كرد.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. شما می توانید لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت را از سایت خود وزارت بهداشت ملاحظه نمایید. در سایت دانشگاه ها تمامی شرایط بابت ورود به رشته های مختلف درج شده است .

 31. پروا گفت:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی رشته فیزیوتراپی هستم میخواستم بپرسم برای بورسیه تحصیلی گرفتن واسه ارشد,این رشته شرایط خوبی رو توی کشورهای خوب اروپایی مثل سویس یا سوئد یا اتریش و… داره ؟اگر بعد از اتمام دوره کارشناسیم اقدام کنم میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم واسه ارشد؟اگه میتونم کدوم کشورها احتمالش بیشتره و چه شرایطی داره؟ با تشکر از موسسه فوق العادتون

 32. sepehr گفت:

  سلام من لیسانس مدیریت بازرگانی با معدل 19.27 دانشگاه ازاد را دارا هستم زبان انگلیسیمم خوبه اما مدرکی ندارم برای فوق رشته mba چه کشور و چه شرایطی را پیشنهاد میدهید با تشکر

 33. زارا گفت:

  سلام ببخشید برای بورس گرفتن تو مقطع فوق لیسانس معدل پیش دانشگاهی هم مهمه؟یا فقط لیسانس؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پذیرش از دانشگاه ها رزومه تحصیلی تمام دوره های مدرسه و دانشگاه مورد نیاز هست

 34. محیا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من به تازگی کنکور ریاضی دادم و باید انتخاب رشته کنم
  میشه کمکم کنید تا بدونم به کدوم رشته درمقطع ارشد تو اروپا راحت تر بورسیه تعلق میگیره؟و پذیرفته شدن تو کدوم کشور راحت تره؟من خودم به سوئیس علاقه دارم،اما کشورای دیگه هم مشکلی نیست.
  مثلا معماری یا کامپیوتر؟یا رشته های دیگه مهندسی
  ممنون میشم که کامل و دلسوزانه راهنماییم کنید🙏

  • آریانا پارس گفت:

   سلام علاقه و هدف و شرایط شما بسیار مهم می باشد هر کشوری بازار کار بهتری برای یکسری از رشته ها دارد.

 35. محمد گفت:

  با درود
  به خاطر وجود موسسه با کیفیت و منظم شما بسیار سپاسگزارم
  دوست عزیز در اینجا میخواهم شرایطم را بنویسم که خواشمند است راهنمایی بفرمایید:
  اینجانب دانش آموخته کارشناسی مدیریت صنعتی دانشگاه غیر انتفاعی شمال در شش ترم با معدل 19.09 هستم و قبولی در مقطع کارشناسی ارشد با شرایط استعداددرخشان در دانشگاه علامه طباطبایی و دانش آموخته کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژی از این دانشگاه با معدل 17.80 هستم
  لطفا روزمه رو بررسی اولیه کنید
  لیسانس مدیریت صنعتی با معدل 19.09 دانشگاه شمال بزرگترین دانشگاه غیر انتفاعی کشور با 6000 دانشجو
  کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژی با معدل 17.80 دانشگاه علامه طباطبایی
  6مقاله معتبر isi و isc
  10 تالیف کتاب
  15 مقاله کنفرانسی
  2 سال سابقه برگزاری کنفرانس بین المللی به عنوان مدیر روابط عمومی
  مدرک ایلتس فعلا ندارم
  برای بورسیه به نظر کارشناسی شما من چقدر شانس خواهم داشت؟
  خواهشا جواب روتین ندهید و بر اساس شرایط و تجربه ای که دارین پاسخ دهید
  علاوه بر این رزومه چه چیزی نیاز است که برای بورسیه خیالم راحت باشه؟

  باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   به طور قطع مدرک زبان را باید بگیرید و اما اینکه چقدر شانس گرفتن بورسیه را دارید به صورت یک جواب کلی احتمال بالا میباشد اما به صورت دقیق و جزئی باید دید مقالات شما در چه کیفیتیست . دادن بورسیه و مقدار آن به صورت صد درصد به استاد راهنما مربوط میشود پس نتیجه میگیریم همه شرایط شما و احتمال بورسیه به مقالات شما برمیگردد ولا غیر

 36. Victoria گفت:

  با سلام
  بنده فارق التحصیل کارشناسی ارشد رشته اموزش زبان با معدل ۱۷/۷۶ از دانشگاه دولتی هستم. در مقطع کارشناسی نیز در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در همان دانشگاه با معدل ۱۸/۴۶ فارق التحصیل شدم و نفر دوم در رتبه های برتر را کسب کردم. با توجه به اینکه دو ماه است فارق التحصیل شدم هموز مقاله ای چاپ نکردم اما قصد ارسال مقاله به ژورنال بسیار معتبری را دارم که طبق نظر اساتید احتمال پذیرش مقاله در ان بالاست. از نظر مهارت زبان انگلیسی هم مشکلی ندارم و سطحم بالاست. ازمون تافل یا ایلس ندارم اما در ازمون داخلی msrt نمره ۸۱/۱۰۰را دریافت کردم که سطح a میباشد. بنده قصد اپلای در رشته های زبانشانسی یا زبان و جامعه در دانشگاه برن سوئیس را دارم. خواستم احتمال پذیرشم را بدانم. سوال دوم من درباره فاند یا شغل است و اینکه چقدر احتمال دارد هر کدام را بدست اورم. سوال اخر درباره وضعیت همسرم است که ایا ایشان هم بعنوان همراه من مزیت فاند را میگیرد؟ چرا که ایشان قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در همین دانشگاه را دارند اما اقدامی نکردند
  از راهنمایی شما ممنونم

  • آریاناپارس گفت:

   سلام هم شما و هم همسرتون باید مدرک 6.5 آیلتس رو داشته باشید و اگر رزومه تحصیلیتون در ارشد قوی باشه و مقاله isi داشته باشید میتونید برای دکترا اقدام کنید.فول فاند نمیتونید بگیرید متاسفانه.

 37. مطهره گفت:

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد ویروس شناسی پزشکی دانشگاه تهران هستم. چجوری میتونم سوپروایزر ک پذیرشم کنه رو پیدا کنم و اینکه شما کدوم کشور رو برای بورسیه دکترا براین این رشته بهتر می دونید؟
  اگر بورسیه تحصیلی دکترا بگیریم هم باید برای سفارت مدرکی دال بر داشتن پشتوانه مالی داشته باشیم؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام ما خودمون برای مقطع دکترا براتون استاد پیدا میکنیم اگر رزومه تحصیلیتون قوی باشه و مقاله isi داشته باشین میشه اقدام کرد.بودجه سال اول زندگیتون فقط باید تو حسابتون باشه.

 38. پریا گفت:

  سلام
  من مدرک کارشناسی ارشد در رشته زیست شناسی گرایش بیوشیمی با معدل 17.72دارم.سن 36تعدادی مقاله در کنفرانس ایندکسisi در ایران و یک تالیف کتاب دارم.موضوع پایان نامه من در مورد تاثیر نانو ذرات بر یک نوع پروتئین بوده.به مدت 4 سال سابقه کار در آزمایشگاه تشخیص طبی دارم. تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترا در یکی از کشورهای اروپایی دارم.ممنون میشم کمی راهنمایی کنید.

  • آریاناپارس گفت:

   سلام شما باید مدرک 6.5 آیلتس رو داشته باشید تا بتونید در مقطع دکترا پذیرش بگیرید.با توجه به شرایطی که دارید میشه در دانشگاه های اروپا پذیرش گرفت.

 39. آي ش گفت:

  سلام، من كارشناسي ارشد معماري از دانشگاه تهران مركز دارم، 30 سالمه و به شدت به تحصيل در رشته ي پزشكي علاقه و اهتمام دارم. تحقيقاتم در زمينه‌ي پزشكي وسيع بوده و حدااقل از دو استاد هييت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران مي تونم معرفي نامه مبني بر مستعد و علاقه مند بودن بگيرم. امكان داره كمكم كنين كه كجا يا چگونه مي تونم به اين رويا نزديك تر بشم؟ ضمننا حتما بايد حين تحصيل كار كنم تا بتونم هزينه هام رو تامين كنم. كمي هم پس انداز دارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام دوست عزیز/ با توجه به شرایط خذ ویزای تحصیلی در مقطع پزشکی برای شما با شانس خیلی پایینی امکان پذیر است . به علت شرایط سنی که برای شما پیش امده . پیشنهاد میشومد برای یک ارشد مجدد در اروپا اقدام کنید و پس پذیرش پزشکی از دانشگاه انصراف داده و تحصیلات خود را در مقطع پزشکی در اروپا دنبال کنید . برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .

 40. moein گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته ی زیست شناسی در مقطع لیسانس در دانشگاه ژنو معدل دیپلم 17/72 کافیه؟
  و در صورت داشتن مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی کافی اصلا شانسی برای پذیرش هست؟
  گرفتن وکیل چقدر میتونه موثر باشه برای تمام پروسه هاش؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام/ کشور سوئیس یک کشور 4 زبانه است وبا یک دیگری هرکدام از این زبان ها میتوانید افدام نمایید / از دیگر مواردی که از لزومات است تمکن مالی سال اول زندگی و تحصیل میباشد که نسبت به ارائه اش باید اقدام نمود / صحبت با یک موسسه که نمایندگی بیش ز چند کشور را دارا باشد میتواند خیلی به شما کمک کند . / موسسه حقوقی اریانا پارس نسبت به اقدام 38 کشور میکوشد تا بهترین عملکرد را در این زمینه داشته باشد .

 41. سیآه گیسو گفت:

  سلام من دانشجوی ترم دوم رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم.دارای مدال طلای کشوری المپیاد زیست شناسی و مدرک B1 زبان آلمانی هم هستم.
  میخواستم ببینم برای اقامت دائم در این کشور داشتن مدال و این مدرک زبان چقدر میتونه تاثیرگذار باشه؟!
  برای تحصیلم نیاز به حمایت مالی دارم.یعنی نیاز به شغل در سوئیس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   داشتن مدال طلا و مدرک زبان المانی برای گرفتن ویزای تحصیلی تاثیر دارد امکان بورسیه شدن هست ولی به دانشگاه و نظر استاد بستگی دارد
   شرط ورود به دانشگاه داشتن مدرک b1 یا b2 المانی است ضمن اینکه شما اجازه 20 ساعت حق کار دانشجویی در هفته را دارا میباشید

 42. حاینس گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه دیپلم ریاضی (معدل ۱۷.۳۳) و پیش دانشگاهی (معدل ۱۶) دارم و در حال حاظر دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد هستم.
  مدرک B1 زبان آلمانی دارم.
  مشکل مالی هم ندارم.
  اما گواهی قبولی در کنکور سراسری ندارم.
  میخواستم بدونم چقدر امکان داره بتونم پذیرش بگیرم؟!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در سوئیس نیازی به قبولی کنکور ندارد و به صرف بلد بودن زبان و مدرک آن و دداشتن تمکن مالی کفایت میکند

 43. هادی گفت:

  با عرض سلام و احترام
  بابت موسسه با کیفیت و منظم شما در وحله اول بسیار سپاس گذارم و اقدامات دوستان از این موسسه و رضایت انها نشان دهنده ی کیفیت کار شما می باشد.
  دوست عزیزو استاد گرامی بنده در اینجا میخوام شرایطی رو بنویسم که خواشمند است راهنمایی لازم را به اینجانب برسانید
  بنده فارغ التحصیل ارشد برق قدرت می باشم و میخواستم برای مقطع دکترا اقدام کنم
  لطفا روزمه رو بررسی اولیه کنید
  لیسانس قدرت با معدل 12/79 دانشگاه ازاد
  ارشد قدرت با معدل 16 دانشگاه ازاد
  3 مقاله معتبر isi
  1 تالیف کتاب
  مدرک ایلتس 6/5

  برای فاند چقدر شانس خواهم داشت؟
  خواهشا جواب روتین ندهید و بر اساس شرایط و تجربه ای که دارین پاسخ دهید

  علاوه بر این رزومه چه چیزی نیاز است که برای فاند خیالم راحت باشه؟
  در واقع با این رزومه برای فاند در چه کشورهایی درصد بالایی شانس دارم

  باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام . باعث خوش حالیست که موکلین و مشتریان کمال رضایت را از موسسه دارن واین باعث خرسندیه ماست .
   برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکترا شما نسبت به شرایطی که دارید نسبتا شانستون خوبه ولی درصد این که بخواهم بتونم بگم کدام کشور شانس برای شما بالاتره این احتیاج به بررسی داره به این علت که یک مقدار معدل و مدرک زبان شما این شانس را کاهش میدهد. بهتر است معدل بالای 17 باشد یا با گرفتن مدرک زبان نمره حداقل 7 این شانس را افزایش دهید . داشتن مقاله isi و تالیف کتاب میتواند به شما کمک کند تا بتونید راحتر استاد راهنمای خود را پیدا کنید .
   برای کسب اطلاعات بیشتر و اقدامات کار بهتر ایت تماسی با موسسه داشته باشید .

 44. محیا گفت:

  سلام،وقت بخیر من دانش آموز پیش دانشگاهی ریاضی هستم و تابستان کنکور میدم و احتمالا رشته معماری دانشگاه فردوسی مشهد قبول میشم، میخاستم بدونم برای بورسیه گرفتن مقطع ارشد سوئیس چه شرایطی باید داشته باشم که سعی کنم اون شرایطو از الان فراهم کنم و آیا سوئیس برای من مناسبه یا میشه کشورهای دیگه ای راحت تر بورسیه تحصیلی گرفت ،درسم خوبه و مدارک زبان لازم با حداقل نمره رو هم دریافت میکنم،تحصیل رایگان برام خیلی مهمه و قصد دارم اقامت دائم بگیرم.ممنون از توجه تون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام بورسیه برای مقطع ارشد بسیار محدود است و بیشتر در مقطع دکتری تعلق میگیرد که برای بورسیه شدن باید رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید و مقاله isi و اینکه برای بورسیه شدن در مقطع لیسانس میتوانید در کشور ایتالیا اقدام کنید که بسیار مناسب است و در همه ی دوره ها به شما بورسیه تعلق میگیرد و مبلغ ان 5 هزار یورو میباشد .

 45. عباسی گفت:

  سلام برای تحصیل پسرم در مقطع دبیرستان در سوئیس چطوری اقدام کنم وامکان پذیرش چقدره ؟

  • آریانا پارس گفت:

   برای دبیرستان اگر میخواهید که شانس ویزا بالا باشد باید به یکی از زبان های رایج سوئیس آشنایی کامل داشته باشند .

 46. lili گفت:

  با سلام‌و خسته نباشید
  من لیسانس معماری دارم از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶/۸۰
  سنم ۲۴
  برای مدرک زبان هم اقدام کردم و تا چند ماه آینده امتحان خواهم داد. مقاله و کتابی هم ندارم. برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد به شدت به تحصیل در سوییس یا کشورهای اروپایی علاقه مندم.
  سوال من از شما اینه که:
  ۱:مدرک دانشگاه آزاد مورد قبول دانشگاه های سوییس هست؟
  ۲:به‌نظر شما با گرفتن مدرک زبان خوب شانسم برای پذیرش چقدره؟
  ۳: به نظر شما من ارشد رو همینجا بخونم برای phd اقدام کنم یا خیر برای ارشد اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   1.مدرک دانشگاه های ایران قالبا مورد تایید میباشد
   2.با داشتن آیلتس بالای 6 شانس 70 درصد به بالا میباشد
   3.ارشد اقدام کنید بهتر است زیرا برای دکتری هم زبان بالاتری میخواهد و هم مقالات بین المللی

 47. mah گفت:

  سلام
  ممنون از اطلاعات خوبتون
  من کارشناسی ارشد عمران اب هستم با معدل 16.5 از دانشگاه صنعتی اصفهان و نمره تافل94 و زبان آلمانی اصلا نمیدونم، میخواستم برای مقطع دکتری اقدام کنم، آیا دانشگاهای سوئیس گزینه مناسبی هستند که برای پیدا کردن پوزیشن روشون وقت بگذارم یا اینقدر شرایط سختی دارند ک بهتر ست بروم سمت کانادا و استرالیا؟
  سپاسگذرام

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مقطع دکتری نیازمند رزومه قوی شامل( سطح زبان(حداقل ایلتس 7)، طرح توجیهی، مقالات معتبر بین المللی و…)(رنکینگ دانشگاه، معدل، نمرات و…) میباشد.
   باتوجه به شرایط گفته شده بهتر است که کشوری انگلیسی زبان را انتخاب کنید.

 48. SA گفت:

  سلام
  روزبخیر
  برای گرفتن فاند از دانشگاه epfl ، حداقل رزومه مورد نیاز چیست ؟
  و آیا رزومه زیر شانسی برای این دانشگاه دارد ؟ مقطع phd
  سن 25
  رشته داروسازی
  معدل 15
  7 مقاله isi
  ثبت اختراع داخلی
  سابقه کار 3 سال حین تحصیل

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شرایطی که فرمودید مناسب است ضمن اینکه حداقل ایلتس 7 نیز مورد نیاز میباشد

 49. محمدامین گفت:

  سلام و عرض ادب
  اینجانب فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه دولتی شیراز با معدل 16 هستم. مدرک آیلتس بین الملل با نمره7 و 2 مقام ملی در مسابقات کشوری(شامل ابداع و اختراع). 6 ماه سابقه به عنوان کارشناس آزمایشگاه در یک دانشگاه دولتی و 5 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه خصوصی دارم. قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه EPFL رو دارم.( در نظر دارم فاند بگیرم)

  امکان فاند گرفتن رو دارم؟
  چجوری میتونم اقدام کنم؟
  الان که 5/2/97 هست، دیر نشده که بخوام اقدام کنم واسه مهرماه؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   فاند برای مقطع phd میباشد و گاهی اوقات خیلی سخت شامل مقطع ارشد میشود. از لحظه ای که شرایط و مدارکتان اماده باشد حداقل 6 ماه زمان نیاز است برای انجام کارها.

 50. greendelwald گفت:

  سلام
  من 27 سالمه با مدرک کارشناسی یهداشت عمومی با معدل 17 وبعنوان همکار توی مقاله ی isiومدرک آیلتس با نمره 8 ، میخواستم بدونم شرایط ادامه تحصیل توی سوییس رودارم ؟و اینکه توی همین رشته ادامه بدم یااینکه رشته ی طراحی لباس رو ازاول بخونم وادامه بدم ؟ کدوم شرایط مناسب تره ؟
  واینکه حداقل هزینه برای مهاجرت چقدره ؟
  وشرط سنی برای تحصیل دندانپزشکی چطور هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شرایط سنی برای لیسانس و یا تحصیل پزشکی وجود دارد بهتر است اذدامه تحصیلات خود را ادامه دهید . هزینه یکسال بیش از 60تا 70 میلیون در سال میباشد و شرایط کلی شما از لحاظ رزومه تحصیلی بسیار عالیست

 51. صادق گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده کارشناسی مهندسی نفت از دانشگاه پیام نور گرفتم
  الان هم دانشجوی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه ازاد هستم و یک سال دیگه تمومش میکنم
  متولد سال 74
  برای تحصیل در مقطع دکتری مهندسی شیمی وضعیت بنده چجوری هستش؟!
  و اینکه داشتن مهارت توی زمینه های دیگه مثل ورزش و طراحی گرافیک و… شانس پذیرش رو بیشتر میکنه؟
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای مقطع phd شما نیازمند رزومه قوی هستید. این رزومه قوی شامل رزومه داخلی(رنکینگ دانشگاه، معدل، ریزنمرات….)و رزومه خارجی (مقالات معتبر بین المللی ، طرح توجیهی و…)میباشد.

 52. مريم گفت:

  سلام من ٣٥سالمه قصد مهاجرت به سوئيس رو دارم و هدفم گرفتن اقامت حالا نميدونم براي اينكار از طريق تحصيل پسرم در دوره بيرستان اونجا اقدام كنم؟(پسرم ١٣سالشه)يا از طريق خوندن درس براي خودم در مقطع ارشد مجدد (يه ارشد دارم)؟
  ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد

 53. عطیه گفت:

  سلام
  من لیسانس مهندسی عمران از موسسه غیرانتفاعی با معدل 14/68 گرفتم
  ارشد ترم یک مهندسی عمران-محیط زیست دانشگاه خواجه نصیر تهران – مجازی هستم
  اگر معدلم خوب بشه و مقالات خوبی ارایه بدم تا دو سال دیگه و مدرک آیلتسم رو با نمره ی خوبی قبول شم
  احتمال گرفتن فاند برای دکترا یا بورسیه شدنم در کشور سوییس چقدره؟
  و اینکه مدرکم مجازی یا همون آموزس الکترونیکی هست مشکلی نداره؟
  و تحصیل و اقامت به همراه همسرم امکانش هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما برای تحصیل در سوئیس در مقطع Phd نیازمند رزومه قوی می باشید. فاکتورهایی نظیر سطح زبان(حداقل ایلتس 7)، طرح توجیهی، مقالات معتبر بین المللی با IF بالا، رنکینگ دانشگاه، نمرات و معدل و…در این رزومه تاثیرگذار می باشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید لینک زیر را مشاهده کنید:
   https://arianaabroad.com/%d8%a8%d9%88%d8%b1%d8%b3%db%8c%d9%87/

 54. مژده گفت:

  سلام
  من 31 ساله کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه آزاد دارم .آیا میشه از لیسانس یا ارشد دوباره بخونن یا دوره های فنی و حرفه ای در سوئیس باشه ..چون علاقه ای به ادامه دادن دکترای رشته ی خودمو ندارم. در مورد مقاطع تحصیلی پایینتر و دانشگاها لطفا اطلاعی میدین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به سنتان تحصیل در مقطع لیسانس در کشور سوئیس برای شما بسیار سخت میباشد زیرا محدودیت سنی برای آنها جدی میباشد . احتمال پذیرش مجدد برای ارشد بالاتر هست البته به شرط داشتن مدرک زبان و معدل خوب ولی تغییر در رشته خصوصا اگر در زیر شاخه رشته مقطع قبلی نباشد شانس ویزا را پایین میاورد

 55. آرش گفت:

  با سلام
  آیا تحصیل در مقطع دکترای رشته علوم سیاسی به زبان فرانسویه؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   خیر تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس به زبان انگلیسی هم ارائه میشه

 56. یاسر گفت:

  با سلامی دوباره خدمت کارشناس محترم.
  با عرض پوزش فراوان.
  در رابطه با جواب جنابعالی در دو سوال قبلی ارسال شده:

  بنده یک کتاب و دو مقاله ISI دیگر نیز با همکاری استاد خوبم در نشریه معتبر ایمپکت دار (JCR) سابمیت کردیم. ان شالله اگر اکسپت بشود … آیا باز هم شک و تردیدی برای دریافت فاند تحصیلیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

  اگر اگر با این رزومه، باز هم شانس فاند برای دکتری پایین باشد،( به نظر شما با این رزومه میتونم برای مقطع کارشناسی ارشد فاند دریافت کنم؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   ببینید این موضوع که آیا به دانشجویی فاند داده میشه یا نه به نظر استاد راهنما و تایید دانشگاه با توجه به قواعد هر دانشگاه بر میگردد . ولی افرادی که مقالات خوبی دارند معمولا با اخذ فاند مشکلی نداشته اند

 57. هانی گفت:

  سلام، من لیسانس علوم اجتماعی گرایش مردم شناسی دانشگاه سراسری هستم برای ارشد کدام کشور ودانشگاه مناسب تر است؟ وهمینطور ازنظر هزینه، ضمن اینکه در حال یادگیری زبان انگلیسی هم میباشم و یک مقاله کنفرانسی نیز دارم

 58. رويا گفت:

  با سلام.ايا تحصيل در مقطع phd داروسازى در دانشگاه ژنو ملزم به داشتن مدرك زبان فرانسوى است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله رشته های پزشکی دارو و دندان نیاز به مدرک زبان همان کشور میباشند

 59. یاسر گفت:

  با سلام و احترام و تشکر از زحمات شما.
  بنده فارق التحصیل کارشناس ارشد مدیریت صنعتی از دانشگاه تهران دوره روزانه هستم.لیسانس مهندسی صنایع. یک ترم تدریس در دانشگاه آزاد. دو مقاله علمی پژوهشی داخلی. شش مقاله کنفرانسی داخلی و بین المللی. یک مقاله isi.مدرک ایلتس 7 تا یک سال دیگر اعتبار. دارای کارت پایان خدمت.
  ((( قبل از سوالاتم دقدقه ذهنی بنده: )))
  //تحصیلات رایگان// دریافت حقوق بالای ماهیانه// اقامت همسر// ( و همچنین اقامت دائم بعد از فارغ التحصیلی)

  1- از بین کشورهای نروژ، فنلاند، اتریش و سوییس، در کدام یک و در کدام دانشگاه ها میتوانم در مقطع دکتری این رشته یا رشته های مرتبط فول فاند را دریافت کنم؟ آیا اصلا شانسی برای پذیرش و فاند وجود دارد؟
  2- شما چه کشور دیگری را پیشنهاد میکنید؟
  3- حدودا چه مبلغ و هزینه ای را برای کار پذیرش بنده (0 تا 100) برای یکی از این کشورها رو دریافت میکنید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ ویزای تحصیل در مقطع phd شانس این را دارید که برای بورسیه اقدام بکنید ولی برای فول فاند رزومه ی خیلی بهتری احتیاج داریدکه نشان به برتری شما نسبت به دانشجویان دیگر باشد. اجازه همراه در مقطع phd وجود دارد فقط در اتریش شانس پاییین است. https://arianaabroad.com/

 60. عباس گفت:

  سلام و احترام..
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی هسته ای_مهندسی پرتو پزشکی از دانشگاه امیرکبیر هستم…2 مقاله isi و چند مقاله کنفرانسی دارم(بین المللی و داخلی) و 1 اختراع هم ب نامم ثبت شده است و همین طور دستیار استاد هم بوده ام با این شرایط ایا میشود واسه دکتری از دانشگاه eth بورسیه اخذ کرد؟؟
  سپاس از لطفتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله میتوانید البته به شرطی ک هسوپروایزر مقاله شما را تایید کند و کمیته بررسی برای میزان بورسیه شما نظر بدهند . رزومه بسیار قوی دارید ولی سعی کنید مدرک زبان آیلتس را هم تا سطح 7 دریافت نمایید

 61. عسل گفت:

  باسلام،من دانشجوی سال آخر مقطع لیسانس در رشته شیمی دانشگاه شریف هستم می خواستم ببینم برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد برای دانشگاه تکنیکال فدرال سوئیس با چه شرایطی می توانم اقدام به پذیرش از آن دانشگاه را بگیرم لازم به ذکر است که بصورت متوسط مسلط به زبان فرانسوی نیز هستم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد داشتن مدرک زبان االزامیست حال یا انگلیسی یا یکی از زبان های رایج سوئیس مثل فرانسه . تمکن مالی یکسال شما اعم از تحصیل و زندگی را نیز باید داشته و با خود به کشور هدف ببرید

 62. شهلا گفت:

  با سلام لیسانس مامایی هستم ۲۸ ساله ازدانشگاه ازادبا معدل ۱۶ داره ایلتس ۷ هستم ۳ سال سابقه کاردارم وشاغل بهداشت برای تحصل برای ارشدچیکاربایدکنم برای سوئیس یا برگشت وخوندن کارشناسی دررشته پزشکی،یه سوالی هم داشتم اینکه اگه فرد متاهل باشه امکان بردن همراه هستش؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در سوییس برای رشته های پیرا پزشکی نیاز به ریجستر شدن مدرک در اکثر اوقات دارد . بردن همراه امکان پذیر است ولی احتمالا با یک تاخیر چند ماهه ملحق میشوند . شرایط شما برای پذیرش بسیار عالیست و احتمال پذیرش را با درصد بالایی دارید . اما برای پزشکی خواندن محدودیت سنی وجود دارد بعلاوه اینکه باید به یکی از زبان های رایج سوئد تسلط داشته باشید

 63. بهار گفت:

  باسلام من با معذل17/80 مدرک ارشد گرفتم اما تازه میخوام شروع کنم مقاله بفرستم وزبان انگلیسیم دذ حد دانشگاهیه میشه لطفا راهنمایی کنید چون عاشق خوندن دکترا در سوییسم باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دکتری حتما باید آیلتس 7 داشته باشید بعلاوه اینکه مقالات بین المللی داشته باشید . معدل و ریز نمرات هم در انتخواب دانشگااه اهمیت دارد.

 64. مسعود گفت:

  سلام بنده دارای سه مقاله isi هستم 5 مقاله داخلی دارم 3 مقاله علمی پژوهشی خارجی دارم 5 گواهی بین المللی از ایتالیا یونان المان و انگلستان دارم معدل کارشناسیم 19.50 هست از دانشگاه ازاد ضمنن دارم برای مدرک ایلتس اماده میشم به نظر شمامیتونم برای سوئیس یا کانادا و یا استرالیا و یا انگلستان در مقطع ارشد فاند بگیرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع ارشد این موضوع را مد نظر بگیرید که بحث فاند بسیار کمرنگ میباشد و به سختی داده میشود ولی شرایط شما بسیار مناسب است فقط کافیست یک سوپروایزر از کشور هدف مقالات شما را تایید نماید تا بتوانید بر اساس آن برای فاند اقدام نمایید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع ارشد این موضوع را مد نظر بگیرید که بحث فاند بسیار کمرنگ میباشد و به سختی داده میشود ولی شرایط شما بسیار مناسب است فقط کافیست یک سوپروایزر از کشور هدف مقالات شما را تایید نماید تا بتوانید بر اساس آن برای فاند اقدام نمایید. آیلتس مورد نیاز برای فاند باید 6.5 و 7 به بالا باشد

 65. صادق گفت:

  سلام و ادب . من لیسانس معماری از دانشگاه علمی و کاربردی تهران دارم . در چند تا مسابقه داخلی مقام دارم . در ضمن یک مقاله بین المللی داشته و در همان کنفرانس جایزه (( محققین در حال ظهور )) را دریافت کرده ام . آیا میتوانم از سوییس اپلای گرفته و فاند نیز دریافت کنم ؟؟ ضمنا روزنامه نگاری هم میکنم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل رشته معماری در سوئیس مانند دیگر کشورها نیاز به داشتن مقالات بین المللی و مدرک زبان میباشد . مقاله خارجی در صورت تجاری شدن شانس بسیار بالایی برای شما جهت اخذ فاند میکند

 66. سیدمسعود هاشمی گفت:

  سلام بنده دارای 10اختراع ثبت شده هستم و از کشور سوییس دیپلم افتخار کسب کردم دارای سه مدال طلا از تایوان و برنز از چین و نقره از کشور سوییس هستم. فوق لیسانسم هم را تمام کردم پنج کتاب چاپ کردم آیا میتوانم از کشور سوییس برای تحصیل در مقطع دکترا اکسپت بگیرم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با این رزومه قوی با احتمال بسیار بالایی امکان پذیرش حتی اخذ بورسیه را هم دارید . فقط باید مدرک زبان راهم داشته باشید که براحتی بتوان ویزا ی تحصیلی را دریافت کرد

 67. آرش گفت:

  سلام من دانشجوی ترم 6 حسابداری علامه هستم با معدل 18 و زبان در حد ایلتس 7 میخواستم بدونم میتونم تا سال دیگه برای فوق در این رشته یا مدیریت مالی اپلای کنم؟در چه کشور هایی امکان گرفتن فاند دارم و راحت تر میتونم پذیرش بگیرم ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   پذیرش ارشد در کشور سوییس با شرایط شما کاملا منطبق است ولی فاند گرفتن نیاز به داشتن مقالات بین المللی میباشد ولی مدارک شما کفایت برای پذیرش از همه کشورهای اروپایی را دارد

 68. aliakbar گفت:

  با سلام

  بنده دانشجویه کارشناسی معماری در دانشگاه ازاد هستم که معدل هر ترمم بالای ۱۸.۵ هستش ، مدرک زبان ایلتس ۷ دارم و همچنین دارم زبان المانی رو هم کار میکنم ، میخواستم برای ارشد به یکی از کشورای اتریش یا سوییس یا المان یا نروژ برم ، میخواستم بدونم کدوم کشور ها با شرایطی ک من دارم راحت تر من رو بورسیه میکنند و شانسم بیشتره ، از نظر مالی هم میخوام مشغول به کار بشم چون باید هزینه هامو خودم جور کنم ، روابط عمومی عالی دارم و زبان رو هم تو این مدت کامل اوکی میشم هم اینگلیسی هم المانی تو خیلی زمینه ها هم سابقه کار دارم ، به نظرتون چقد شانس دارم که ویزارو دریافت کنم و بتونم کار پیدا کنم و این ک کدوم کشور برای این شرایط و رشته من بهتره و اینده بهتری برام داره،، با تشکر از سایت خوبتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شرایط بسیار عالی برای پذیرش در مقطع ارشد برای هرکدام از این کشورها را دارید . اتریش در بحث هنر و معماری قوی تر است و با همان داشتن مدرک زبان میتوانید برای پذیرش دانشگاه اقدام کنید . بورسیه در مقطع ارشد شانس بالایی ندارد و شما میبایست برای اخذ بورسیه حتما مقالات بین المللی در کنار رزومه تحصیلی داشته باشید

 69. آرمان گفت:

  سلام و خسته نباشید.ببخشید من درحال تحصیل در دوره پری مدیکال در اوکراینم برای پزشکی..میخستم بدونم میتونم برا تخصص راحت وارد دانشگاها سویس شم عین مجارستان؟چون شنیدم کسایی که تومجارستان پزشکی میخونن تخصصمسویس باید سویس بخونن!!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام . پس از گذراندن دوره ی پزشکی برای تخصص باید برای ثبت مدرک اقدام کنید باید ببینید دانشگاه های سوئیس مورد تایید کشور اوکراین است .وبعد از ان برای تخصص اقدام کنید

 70. سجاد گفت:

  با سلام و احترام
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته ژئوپولیتیک (جغرافیای سیاسی ) از دانشگاه خوارزمی تهران هستم . با رزومه ی تقریبا مورد قبول .هم آی اس آ دارم هم آی اس سی و هم مقالات چاپ شده در نشریات داخلی . معدل 17 .
  در حال گرفتن مدرک آیلتس 7 هستم . مشکل سربازیم هم تقریبا با انجام پروژه های تحقیقاتی در حال اتمام است .
  میخواستم جویا شم که آیا احتمال ادامه تحصیل در کشور سوئیس با شرایط بورسیه و … مساعد می باشد یا خیر ؟؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایطی که ذکر کردید شانس گرفتن بورسیه برای کشور سویس بسیار بالا میباشد . البته میزان آن بسته به نظر سوپروایزر دارد و کیفیت مقاله شما .

 71. حمیدرضا گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس مدیریت بازرگانی بین الملل با معدل 16/70 هستم
  سطح زبانم خوبه و میتونم حداقل نمره آیلتس بیارم
  2سال و نیم هم سابقه کار دارم
  مقاله هم کار نکردم،اما میتونم واسش برنامه ریزی کنم
  میخواستم بدونم میتونم برای اخذ بورسیه دکتری سوییس اقدام کنم؟
  و اینکه اگر بخوام ارشد دیگه ای بخونم،مدارک ارشد اول ملاک هست یا فقط مدارک لیسانس ملاک هست؟
  ممنون

 72. محمدرضا گفت:

  برای اخذ بورسیه در هر کشوری نیازمند مدرک زبان ، معدل بالای 17 و مقاله ISI می باشید.
  در اينجا كه گفتيد معدل بالاي 17 بدين معني است كه اخرين مدرك بايد بالاي 17 باشد يعني مثلا اگر كسي براي دكترا اقدام ميكند اخرين مدرك كه فوق ليسانس هست كافي است كه بالاتر از 17 باشد؟
  سوال دوم : ايا مدارك موسسات اموزش عالي ( غيرانتفاعي – غير دولتي ) براي اخذ پذيرش در مقطع دكترا به همراه فول فاند يا اسكالرشيپ امكان پذير است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   آخرین مدرک تاثیر بیشتری دارد نه اینکه مابقی مقاطع بی اهمیت باشد . م.سساتی که مجوز وزارت علوم داشته باشند از لحاظ پذیرش مشکلی نخواهند داشت

 73. لیلا گفت:

  مجددابا سلام و احترام
  منظورم فاند از دانشگاه دانمارک بود اینجا اشتباه تایپ کردم سویس

 74. لیلا گفت:

  با سلام و احترام
  من فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی در رشته پزشکی و فارغ التحصیل تخصص پوست از دانشگاه گیلان و دارای بورد تخصصی هستم
  آیا برای پذیرش در رشته ی فوق تخصص می توانم فاند دانشگاه سویس را دریافت کنم .
  با تشکر از وقتی که می گذارید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله میتوانید ولی باید تسلط به زبان همان کشور را داشته باشید زیرا تخصص در کشور های اروپایی با ماهیت کار شناخته میشود و نیاز به یادگیری کامل این زبان را دارید . مقاله هم جزو الزامات برای پذیرش در تخصص است و همچنین ریجستر شدن مدرک

 75. فاطمه گفت:

  سلام، روزتون بخیر
  من فارغ التحصیل مقطع ارشد مهندسی مواد با معدل 17.20 ، بدون احتساب نمره پایان نامه در معدلم هستم و سه مقاله ISI دارم
  با فرض اینکه نمره 6.5 آیلتس داشته باشم، شانسم برای گرفتن فاند از دانشگاه های خوب سوییس چقده؟ دانشگاه سطح متوسط چطور؟

  • آریانا پارس گفت:

   بسلام
   با توجه به شرایطی که دارین نسبت به داشتن مدرک زبان حداقل ایلتس 7 همچنین داشتن سوپروایزر که مقاله های شمارا تایید کند میتوانید اقدام برای اخذ بورسیه کنید

 76. علی گفت:

  سلام
  من ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه دولتی هستم. میتونم برای دکتری به صورت فاند اقدام کتم؟
  یک مقاله کنفرانسی خارجی، تدریس یک ترم در دانشگاه؛ زبانم بد نیست ولی مدرک نگرفتم. معدل بالای 17 در مقطع ارشد. ریکمندیشن لتر هم از اساتید دارم.
  با این شرایط اگر راهنمایی کنید.

  با تشکر

 77. احسان گفت:

  با سلام
  من ۳۱ سالمه وامسال لیسانس بیوتکنولوژی از دانشگاه تهران گرفتم.معدلم ۱۸.۱۲ است و آیلتس ۷ دارم.
  در ضمن دلیل اینکه در این سال بالا فارغ التحصیل شدم این است که قبلا یک لیسانس در رشته مهندسی برق گرفته بودم(با معدل ۱۷.۴) ومدتی هم در آن رشته کار کرده بودم،ولی چون به رشته بیوتکنولوژی علاقه داشتم دوباره کنکور دادم این رشته را انتخاب کردم.
  سوال من این است که با توجه به سن بالایی که دارم آیا می توانم برای فوق لیسانس از دانشگاه های معتبرسوئیس پذیرش همراه با فاند بگیرم؟آیا این سن بالا برای گرفتن ویزا مشکلی ایجاد نمی کند؟
  آیا اگر ارشدم را در دانشگاه تهران بخوانم و ۲-۳ سال دیگر برای پذیرش دکتری اقدام کنم شانسم بیشتر خواهد بود؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع ارشد از طریق فاند شما با داشتن مقالات بین المللی ISI ونسبت به شرایط خودنان مثل مدرک زبان و معدل بالا اقدام کنید در صورتی که بتوانید افیسرا هم مجاب کنبد که از اتو این مدت چه کارهایی انجام دادید از این طریق افیسر هم شمارا تایید کنه با این وجود مشکلی برای اخذ ویزا ندارید .بله میتوانید ارشد را تهران خوانده برای دکترا اقدام کنید .

 78. حمید گفت:

  سلام
  رزومه خیلی خوبی دارم و شانس پذیرشم رو بالا میبینم. اما شرایط زیر برام مهمه:
  1- تحصیلات رایگان
  2- حقوق ماهیانه
  3- اقامت همسر
  و این شرایط اگر باشه بهتره:
  1- اقامت دائم بعد از فارغ التحصیلی
  2- امکان تحصیل رایگان همسر بواسطه تحصیل خودم
  .
  آیا تو سوئیس این شرایط امکان پذیره؟ تو بقیه کشورها چطور؟

 79. شهناز محمدی گفت:

  با سلام من ارشد مخابرات نوری هستم و معدلم 16.5 است آیا با گرفتن آیلتس امیدی به گرفتن پذیرش از دانشگاه سوئیس را دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام یکی از شرط های اخذویزای تحصیل درکشور سوییس یادگیری زبان است در مقطع لیسانس کشور سوئیس احتیاج به زبان المانی تا سطح b2 برای مقاطع کارشناسی ارشد و phd احتیاج به ایلتس 7 دارید .همچنین تمکن 1 ساله ی زندگی وتحصیل مهم میباشد

 80. امین گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من مهندس ارشد کامپوتر از دانشگاه شیراز با معدل 18.5 (رتبه اول) هستم، مقاله یک کنفرانس خارجی دارم با چندین پروژه که در طول دوره تحصیلم انجام دادم و همچینین 2 سال سابقه کار، میخواستم بدونم اگه بخوام یک ارشد دیگه از دانشگاه های سوئیس بگیرم هزینه ش چقدر میشه؟ و اصلا امکان پذیر هست (با توجه به سربازی)؟ کلا سوئیس فاندی برای ارشد پرداخت میکنه که به هزینه ها کمک کنه ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   معمولا نظام وظیفه اجازه خروج بابت مقطع مجدد صادر نمیکند ولی استعلام آن را از نظام وظیفه بگیرید . هزینه ها سالیانه برای تحصیل و زندگی بین 60 تا 70 میلیون میباشد . فاد برای ارشد در کل اتحادیه اروپا شانس کمی دارد

 81. زهره گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من مهندس ارشد کامپوتر از دانشگاه شیراز با معدل 18.5 (رتبه اول) هستم، مقاله یک کنفرانس خارجی دارم با چندین پروژه که در طول دوره تحصیلم انجام دادم و همچینین 2 سال سابقه کار، میخواستم بدونم اگه بخوام یک ارشد دیگه از دانشگاه های سوئیس بگیرم هزینه ش چقدر میشه؟ و اصلا امکان پذیر هست (با توجه به سربازی)؟ کلا سوئیس فاندی برای ارشد پرداخت میکنه که به هزینه ها کمک کنه ؟

 82. رضا گفت:

  با سلام و احترام. ضمن تشکر از زحمات شما و عرض خسته نباشید. اینجانب فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی برق در سال 1380 و کارشناسی ارشد مهندسی مکاترونیک در سال 95 هستم. 38 سال سن و سیزده سال سابقه کار مرتبط با رشته ام در صنایع مختلف مثل فولاد و پتروشیمی دارم و متاهل هستم. چند مقاله کنفرانس داخلی دارم ولی مقاله آی اس آی ندارم و در حال مطالعه زبان برای اخذ آیلتس هستم. آیا از الان می تونم برای پذیرش دکترای مکاترونیک در سوییس اقدام کنم یا حتما باید اول مدرک زبان بگیرم بعد اقدام کنم. و در پایان با شرایطی که عرض کردم آیا شانسی برای اخذ پذیرش و بورسیه دارم یا خیر؟
  با سپاس و احترام مجدد
  رضا

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دکتری تقریبا در تمام دانشگاه های دنیا نیاز به ارایه مدرک زبان به ضمیمه دیگر مدارک برای اخذ پذیرش هست . شانس بورسیه شما را کیفیت مقاله ای که ارایه میدهید تعیین میکند . هرچه کیفیت مقاله و if آن بالاتر باشد شرایط اخذ بورسیه بهتر خواهد شد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.
   برای اخذ بورسیه در مقطع دکترا در کشور سوئیس، داشتن مدارک زبان حداقل نمره ایلتس 7 ضروری میباشد. همچنین داشتن مقالات isi، شرکت در کنفرانس های بین المللی، انجام پزوهش های علمی و تحقیقاتی میتواند شانس پذیرش را بالا ببرد. به هر شکلی با تقویت رزومه خود بتوانید سوپروایزر را قانع بکنیدشانس شما برای گرفتن فاند یا بورسیه بالا میرود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *